Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

TMP erősitők és D/A konverterek

Moderátor: TMP

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP »




10 hours ago, Ear said:




A Facebook szerint készül a TMP phono:



 



 





Igen, már csak a készülék dobozon dolgozom.


Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP »




8 hours ago, svan said:




A FAL-akat de meghallgatnám a hangyával




A hangyát tudom biztosítani.



Bár mire összejön esetleg a találkozó addigra te is

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: svan »


A FAL-akat de meghallgatnám a hangyával
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »


Majd egyszer összedobunk egy kis fülelést. Egyébmént az ANT- nek igen jó társai tudnak lenni. Rokonlelkek
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény »




1 hour ago, pooly73 said:




De szivesen megfülelném azokat a kis szélessávúakat, meg a többieket is.


Ők ugye Debreceniek ???





Igen


Avatar
pooly73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2015.03.10., kedd 21:38
Értékelés: 117
Tartózkodási hely: Berettyóújfalu

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: pooly73 »




22 órája, pooly73 írta:




 





De szivesen megfülelném azokat a kis szélessávúakat, meg a többieket is.


Ők ugye Debreceniek ???


Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »




6 hours ago, kökény said:




Nyilván az lesz, amire gondolsz, nem sok szélessávú vn 25 nm-en egyszerre Debrecenben


A kicsi csak 82dB? hmm, mondjuk annál fészkelődtem, kicsit jobboldalasan hallottam, FAL-nál már oké volt egy kis tologatás után




csak simán a spiningre aggatott ruhák belepofáznak. de alapvetően azzal sincs baja. vagy még kicsit forgatni kellet volna,de FAL-ra utaztunk, bár az se lett kihegyezve
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény »




12 hours ago, revox said:




Szerintem az egyik szélessávú 82dB volt, míg a nagyobb 95. Már ha arról van szó, amire én gondolok




Nyilván az lesz, amire gondolsz, nem sok szélessávú vn 25 nm-en egyszerre Debrecenben


A kicsi csak 82dB? hmm, mondjuk annál fészkelődtem, kicsit jobboldalasan hallottam, FAL-nál már oké volt egy kis tologatás után

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »



Ez elvileg 82dB. Itt 25 m2-en van,nem igazán falközelben.




avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »




On 2018. 04. 27. at 8:55 AM, kökény said:




Sziasztok, a napokban nekem is volt lehetőségen és szerencsém eme csöppséghez.Köszönet ezúton is Tamásnak.



Szélessávúakkal hallgattam ez az erősítő ennyi pénzért ajándék, amit tud azt nagyon korrektül tudja, zenét közvetít a Drágám, tényleg le a kalappal, hihetetlenül gyors precíz dinamikus.Ha hasonlítgatni kellene, mert azt nagyon szeret a hifista akkor AI Altotól én jobbnak tartom, olyan Moth kategória nálam. Én 90dB alatti falakkal nem bizti, hogy párosítanám, de tuti lesz, aki megcáfol majd ebben, bár közeltérinek számítógépes zenehallgatásra érzéketlenebb dobozzal is kellemes lehet. Hifis nyelven "ajánlott vétel"!


Ja az ANT-ról volt szó természetesen, bocs...





Szerintem az egyik szélessávú 82dB volt, míg a nagyobb 95. Már ha arról van szó, amire én gondolok
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP »




4 hours ago, kökény said:




A Dynókat fogja hajtani?Kisszoba mit jelent hány négyzetméter?A tuningolt SE mit takar, én is SE változatot hallgattam(2-es sorszámút), de ez még annak a tuningnak a tuningolt változata? vagy mit módosítottatok még benne?Ja zat a fadobozt én is nagyon jó ötletnek tartom, megadja az igényes érztét a dolognak és, mintha ajándékot csomagolni ki az ember, nagy pirospont ezért (is) a gyártójának




Igen az is SE változat volt!


Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: svan »


Igen, a Dyno-kat 12 nm-en. Tamás jobban tudja, mi lesz az extra upgrade(én inkább nem írok hülyeségeket). Megbeszéltük, hogy ha nem tetszik visszaalakítja "sima" SE-re. Írtad, hogy az Ant kb. a Moth kategóriája, na azt is szívesen meghallgatnám egyszer..
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény »




1 hour ago, svan said:






Végül pár hete leadtam a rendelésem egy tuningolt ANT Special Edition-re, pont azzal a céllal, hogy 86dB-es dobozokat hajtsak vele egy kisszobában

Alig várom, hogy kézbe vegyem a gravírozott fadobozt Tamástól.




A Dynókat fogja hajtani?Kisszoba mit jelent hány négyzetméter?A tuningolt SE mit takar, én is SE változatot hallgattam(2-es sorszámút), de ez még annak a tuningnak a tuningolt változata? vagy mit módosítottatok még benne?Ja zat a fadobozt én is nagyon jó ötletnek tartom, megadja az igényes érztét a dolognak és, mintha ajándékot csomagolni ki az ember, nagy pirospont ezért (is) a gyártójának

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: svan »




On 2018. 04. 27. at 8:55 AM, kökény said:




Én 90dB alatti falakkal nem bizti, hogy párosítanám, de tuti lesz, aki megcáfol majd ebben, bár közeltérinek számítógépes zenehallgatásra érzéketlenebb dobozzal is kellemes lehet. Hifis nyelven "ajánlott vétel"!






Végül pár hete leadtam a rendelésem egy tuningolt ANT Special Edition-re, pont azzal a céllal, hogy 86dB-es dobozokat hajtsak vele egy kisszobában

Alig várom, hogy kézbe vegyem a gravírozott fadobozt Tamástól.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP »



Nincs mit.



Én örülök ha ilyen jó a vélemény

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény »



Sziasztok, a napokban nekem is volt lehetőségen és szerencsém eme csöppséghez.Köszönet ezúton is Tamásnak.



Szélessávúakkal hallgattam ez az erősítő ennyi pénzért ajándék, amit tud azt nagyon korrektül tudja, zenét közvetít a Drágám, tényleg le a kalappal, hihetetlenül gyors precíz dinamikus.Ha hasonlítgatni kellene, mert azt nagyon szeret a hifista akkor AI Altotól én jobbnak tartom, olyan Moth kategória nálam. Én 90dB alatti falakkal nem bizti, hogy párosítanám, de tuti lesz, aki megcáfol majd ebben, bár közeltérinek számítógépes zenehallgatásra érzéketlenebb dobozzal is kellemes lehet. Hifis nyelven "ajánlott vétel"!


Ja az ANT-ról volt szó természetesen, bocs...


Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Azér'.... Már kezdtem aggódni. Nekem a C 1.1 keresésre a Confidence-t hozta fel, néztem is nagyot..... 
 
 
Nincs olyan, hogy Confidence 1.1.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Neem, csak Contour 1.1. Elnézést, ha félreérthető voltam.
Az sem volt olcsó.Az USA ára 1700 dodo
https://hometheaterhifi.com/volume_8_2/ ... -2001.html
 
Szóval közel nem egy árkategória.

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: svan »


Öööö... jól értem, A Dyno C1.1 az a Confidence 1.1?? Mert akkor egy cirka másfél milliós dobozzal sikerült a tizedárú Kolibrit összeengedni
Neem, csak Contour 1.1. Elnézést, ha félreérthető voltam.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: svan »


Nem, ez a topic megmarad, de a többit nem szándékozom tovább folytatni.
 
Sajnálom, szeretem ezeket a topic-okat olvasni! Szerintem a sok pozitív megnyilvánulás mellett lehet helye ellenvéleménynek is.
 
Járt nálam is egyébként a Kolibri. Főként Dyno C1.1-el hasonlítottam össze, és volt amiben előbbi, volt amiben az utóbbi mutatkozott jobbnak. Pl.: a Kolibri magasai transzparensebbek, tisztábbak voltak, és a dobozokról is jobban levált a hang.. A tavalyi AV Trend kiállításon a Kolibri + Triton páros a félemelet jelentős részénél jobban szólt/zenélt! (töredék áron)
 
A félreértés rengetegszer abból adódik, hogy abszolút értelemben, vagy saját árkategóriában születik-e egy adott vélemény. Fapaci és Ear szerintem csak ezt akarta finomítani: a Kolibri piszok jó doboz, de abszolút értelemben, pénz nem számít alapon, van jobb. (Az eddigi pozitív hozzászólások alapján, egyesekben akár az a kép is kialakulhatott, hogy az épp most hirdetett SF Extrema mellé is nyugodtan oda lehetne tenni. Végül is polcsugárzó mindkettő.)
 
ui.: a Dyno C1.1 úgy került be a The best 30 hi-fi speakers of What Hi-Fi?'s lifetime válogatásába, hogy csak 4 csillagos értékelést kapott anno.. .. ..  
 
 
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény »


Most komolyan bezártok minden TMP/dragonweed topikot... ejj, mint az oviban.Én végigolvastam többször is, de nem érzem,h ear v fapaci bármilyen negatív kritikát mondott volna erről a "szárnyaszegett" Kolibriről, itt meg megy a besértődés, és ha lenne is - vélemény, azt nem kellene elfogadnia a gyártónak... na mind1, szedjétek össze magatok, nem megsértődni kell, nyomjátok tovább!
 

Avatar
pooly73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2015.03.10., kedd 21:38
Értékelés: 117
Tartózkodási hely: Berettyóújfalu

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: pooly73 »


Én már egyszer leírtam. -Tudni kell kolibrit vásárolni.
Nincs itt senki belehajszolva semmibe, van egy lehetőség arra , hogy megfülelhesse az atyafi, mi az amiért a pénzét adja.
Már alapban ez az opció is megsüvegelendő.
El elehet dönteni hogy személy szerint nekem tetszik -e a hang avagy sem, aztán vagy kiteszi az ember közszemlére a véleményét vagy lenyeli.
Egy biztos, nincs két egyforma szoba, rendszer, fül, kábel, kedv,zene, miért lenne két egyforma ízlés ???
Én abban a szerencsés helyzetben vagyok , hogy kipróbálhattam mind a kolibrit, mind az Ant-ikát.
Nekem mind a két alkotás elnyerte a tetszésemet, mind a kettővel élvezetes volt a zenehallgatás, csak tudni kell hol és hogy halgassa az ember.
 
 

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP »


Úgy látom sokat olvassátok a "sztereó erősítők fórumot" és kicsit felpaprikázott a hangulat
Vagy csak a tavaszi tesztoszteron...
 
Szerintem kicsit félre lett értelmezve ez a Kolibri sztori
Ear is többnyire kolibrit hallgat és véletlenül pont egy Ant-el Szóval nem értem, hogy akkor miért is "fikázná"
Sőt azt írta : szerinte jó kombó és ki kell próbálni. Az hogy esetleg nagy a helyiség és kevés bele egy 6literes doboz azt megmondtuk Andrással már rég. Én 30 négyzetméteren hallgatok kolibrit és nincs probléma vele, mert olyan a szoba elrendezése. Valaki már írta, hogy 20 m2 is sok volt neki. Ez szerintem szobafüggő is erősen. Az meg, hogy egy kicsi doboznak vannak korlátai az tök egyszerű fizika. És ez a fizika nem hat egy mini erősítőre, sőt sokak szerint a kisebb helyen "összezsúfolt" erősítők jobbak. Szerintem teljesen más dolgokon múlik de ez az én véleményem. Az, hogy az Ant hangja nagyon nagyon túlmutat az árán ezt sokaktól visszahallottam köszönöm! Úgy gondolom a  Kolibri hasonló kvalitásokkal rendelkezik  ha ki van szolgálva! Az Ant "Szerencsére" csak 9watt 1 bemenetes és nem távirányítható ezért nem a világ legkedveltebb erősítője és így nem pusztulok bele a gyártásba De pontosan ezekért a paraméterekért kell mindent a megfelelő helyen használni, és az elvárásokat is ehhez kell igazítani.

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: lacee »



Nem tudom, mit csinálok rosszul, hogy ilyen szépen alakul ez a "ha az én tehenem megdöglött, dögöljön meg a tied is" kampány.....
Ki a baj a Kolibrik-kel? nem 90 dB-s az érzékenység, túl drága, 4 ohmos, nem megy le 30 Hz-ig, nem lehet 200 Wattal hajtani, nem elég 30 nm-es szobába?
Persze hogy nem tud -nem is tudhat- mindent, de könyörgöm, mutasson már valaki  egy olyan dobozt, ami mindezt -ennyiért-  jobban tudja, mint amit a Kolibri tud... Őszintén, már kezdem bánni, hogy kitaláltam.....

Még óccsóbban milliós hangzást a népnek, mondjuk 50000 ft.-ért:)?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Az Ant-tal kapcsolatban minden bizonnyal igazad van, a Kolibrivel viszont minden bizonnyal nincs. 
Nem akarom letörni a lelkesedésed, inkább csendben beállok Ear mögé a sorba, tudomásul véve, hogy nincs igazunk.

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”