Újdonságok

1. A felső menüsor már nem csak sorminta, legördülő menüvé változott az al-Fórumok legolvasottabb témáihoz vezető linkekkel.
2. "Szakértők" al-Fórum: Nemsokára feltöltjük mesterekkel, tuning műhelyek, szakemberekkel, akik bár nem Kereskedők, de tevékenységük mégis megérdemelheti a kiemelést egy önállló Téma formájában.
3. "GDPR al-Fórum": Közérthető fórum az Adatvédelemről, teendőkről, tudnivalókról. Hírek, elemzések, veszélyek, tippek és trükkök az egyszerűbb élethez.

További jó Fórumozást!

TMP erősitők és D/A konverterek

Moderátor: TMP

svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 135

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: svan » 2018.05.23., szer. 11:49

A FAL-akat de meghallgatnám a hangyával :rolleyes:

Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Monitor Audio GS20 / GSLCR / GS10  -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD TV-102W-T2  -  Samsung QLED
Sztereó: Yulong DA8 (mod) / TMP Ant LE Dac  -  DK Design VS-1 Ref. MkII / TMP Classic  -  Dynaudio C1.1 / Jmlab Electra 906

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 624

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: Ear » 2018.05.23., szer. 09:41

A Facebook szerint készül a TMP phono:

33428442_634117140256318_102803598892177

ear.hu - hifi meg ilyesmi

revox
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 438

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox » 2018.05.16., szer. 23:47

Majd egyszer összedobunk egy kis fülelést. Egyébmént az ANT- nek igen jó társai tudnak lenni. Rokonlelkek :)

avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

kökény
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 62

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény » 2018.05.16., szer. 21:28

1 hour ago, pooly73 said:

De szivesen megfülelném azokat a kis szélessávúakat, meg a többieket is. :)

Ők ugye Debreceniek ???

Igen

pooly73
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 72

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: pooly73 » 2018.05.16., szer. 20:26

22 órája, pooly73 írta:

De szivesen megfülelném azokat a kis szélessávúakat, meg a többieket is. :)

Ők ugye Debreceniek ???

revox
V.I.P.
V.I.P.

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox » 2018.05.16., szer. 16:11

6 hours ago, kökény said:

Nyilván az lesz, amire gondolsz, nem sok szélessávú vn 25 nm-en egyszerre Debrecenben :)

A kicsi csak 82dB? hmm, mondjuk annál fészkelődtem, kicsit jobboldalasan hallottam, FAL-nál már oké volt egy kis tologatás után ;)

csak simán a spiningre aggatott ruhák belepofáznak. de alapvetően azzal sincs baja. vagy még kicsit forgatni kellet volna,de FAL-ra utaztunk, bár az se lett kihegyezve :)

avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

kökény
V.I.P.
V.I.P.

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény » 2018.05.16., szer. 09:18

12 hours ago, revox said:

Szerintem az egyik szélessávú 82dB volt, míg a nagyobb 95. Már ha arról van szó, amire én gondolok :)

Nyilván az lesz, amire gondolsz, nem sok szélessávú vn 25 nm-en egyszerre Debrecenben :)

A kicsi csak 82dB? hmm, mondjuk annál fészkelődtem, kicsit jobboldalasan hallottam, FAL-nál már oké volt egy kis tologatás után ;)

revox
V.I.P.
V.I.P.

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox » 2018.05.15., kedd 21:30

Ez elvileg 82dB. Itt 25 m2-en van,nem igazán falközelben.

tmp_ant_bhorn.jpg

halfnote.hu

revox
V.I.P.
V.I.P.

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox » 2018.05.15., kedd 20:29

On 2018. 04. 27. at 8:55 AM, kökény said:

Sziasztok, a napokban nekem is volt lehetőségen és szerencsém eme csöppséghez.Köszönet ezúton is Tamásnak.

Szélessávúakkal hallgattam ez az erősítő ennyi pénzért ajándék, amit tud azt nagyon korrektül tudja, zenét közvetít a Drágám, tényleg le a kalappal, hihetetlenül gyors precíz dinamikus.Ha hasonlítgatni kellene, mert azt nagyon szeret a hifista :) akkor AI Altotól én jobbnak tartom, olyan Moth kategória nálam. Én 90dB alatti falakkal nem bizti, hogy párosítanám, de tuti lesz, aki megcáfol majd ebben, bár közeltérinek számítógépes zenehallgatásra érzéketlenebb dobozzal is kellemes lehet. Hifis nyelven "ajánlott vétel"! :D

Ja az ANT-ról volt szó természetesen, bocs...

Szerintem az egyik szélessávú 82dB volt, míg a nagyobb 95. Már ha arról van szó, amire én gondolok :)

halfnote.hu

TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 123

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP » 2018.05.07., hétf. 16:03

4 hours ago, kökény said:

A Dynókat fogja hajtani?Kisszoba mit jelent hány négyzetméter?A tuningolt SE mit takar, én is SE változatot hallgattam(2-es sorszámút), de ez még annak a tuningnak a tuningolt változata? :) vagy mit módosítottatok még benne?Ja zat a fadobozt én is nagyon jó ötletnek tartom, megadja az igényes érztét a dolognak és, mintha ajándékot csomagolni ki az ember, nagy pirospont ezért (is) a gyártójának :smile32:

Igen az is SE változat volt!

svan
Fórumlakó
Fórumlakó

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: svan » 2018.05.07., hétf. 13:19

Igen, a Dyno-kat 12 nm-en. Tamás jobban tudja, mi lesz az extra upgrade(én inkább nem írok hülyeségeket). Megbeszéltük, hogy ha nem tetszik visszaalakítja "sima" SE-re. :) Írtad, hogy az Ant kb. a Moth kategóriája, na azt is szívesen meghallgatnám egyszer..

Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Monitor Audio GS20 / GSLCR / GS10  -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD TV-102W-T2  -  Samsung QLED
Sztereó: Yulong DA8 (mod) / TMP Ant LE Dac  -  DK Design VS-1 Ref. MkII / TMP Classic  -  Dynaudio C1.1 / Jmlab Electra 906

kökény
V.I.P.
V.I.P.

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény » 2018.05.07., hétf. 11:55

1 hour ago, svan said:

Végül pár hete leadtam a rendelésem egy tuningolt ANT Special Edition-re, pont azzal a céllal, hogy 86dB-es dobozokat hajtsak vele egy kisszobában :D:D:D

Alig várom, hogy kézbe vegyem a gravírozott fadobozt Tamástól. :cheers2:

A Dynókat fogja hajtani?Kisszoba mit jelent hány négyzetméter?A tuningolt SE mit takar, én is SE változatot hallgattam(2-es sorszámút), de ez még annak a tuningnak a tuningolt változata? :) vagy mit módosítottatok még benne?Ja zat a fadobozt én is nagyon jó ötletnek tartom, megadja az igényes érztét a dolognak és, mintha ajándékot csomagolni ki az ember, nagy pirospont ezért (is) a gyártójának :smile32:

svan
Fórumlakó
Fórumlakó

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: svan » 2018.05.07., hétf. 10:18

On 2018. 04. 27. at 8:55 AM, kökény said:

Én 90dB alatti falakkal nem bizti, hogy párosítanám, de tuti lesz, aki megcáfol majd ebben, bár közeltérinek számítógépes zenehallgatásra érzéketlenebb dobozzal is kellemes lehet. Hifis nyelven "ajánlott vétel"! :D

Végül pár hete leadtam a rendelésem egy tuningolt ANT Special Edition-re, pont azzal a céllal, hogy 86dB-es dobozokat hajtsak vele egy kisszobában :D:D:D

Alig várom, hogy kézbe vegyem a gravírozott fadobozt Tamástól. :cheers2:

TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 123

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP » 2018.04.29., vas. 20:41

Nincs mit.

Én örülök ha ilyen jó a vélemény:rolleyes:

kökény
V.I.P.
V.I.P.

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény » 2018.04.27., pén. 08:55

Sziasztok, a napokban nekem is volt lehetőségen és szerencsém eme csöppséghez.Köszönet ezúton is Tamásnak.

Szélessávúakkal hallgattam ez az erősítő ennyi pénzért ajándék, amit tud azt nagyon korrektül tudja, zenét közvetít a Drágám, tényleg le a kalappal, hihetetlenül gyors precíz dinamikus.Ha hasonlítgatni kellene, mert azt nagyon szeret a hifista :) akkor AI Altotól én jobbnak tartom, olyan Moth kategória nálam. Én 90dB alatti falakkal nem bizti, hogy párosítanám, de tuti lesz, aki megcáfol majd ebben, bár közeltérinek számítógépes zenehallgatásra érzéketlenebb dobozzal is kellemes lehet. Hifis nyelven "ajánlott vétel"! :D

Ja az ANT-ról volt szó természetesen, bocs...

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 2664

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.03.12., hétf. 18:43

Nincs olyan, hogy Confidence 1.1. :)

Igen, rájöttem, Confidence 1 jött mindenhol, tudatlanságomban azt hittem, ez az 1-esnek valami spec. változata.... :smile53:

"Szeressétek azt aki keresi az igazságot, de óvakodjatok attól aki azt állítja megtalálta azt..."

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1105

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: dbrnsk » 2018.03.12., hétf. 18:26

Azér'.... :D Már kezdtem aggódni. Nekem a C 1.1 keresésre a Confidence-t hozta fel, néztem is nagyot.....  gondolkodik.gif

Nincs olyan, hogy Confidence 1.1. :)

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.03.12., hétf. 18:07

Neem, csak Contour 1.1. Elnézést, ha félreérthető voltam.

Azér'.... :D Már kezdtem aggódni. Nekem a C 1.1 keresésre a Confidence-t hozta fel, néztem is nagyot.....  gondolkodik.gif 

"Szeressétek azt aki keresi az igazságot, de óvakodjatok attól aki azt állítja megtalálta azt..."

Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 734

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: Hifilala » 2018.03.12., hétf. 17:58

Az sem volt olcsó.Az USA ára 1700 dodo

https://hometheaterhifi.com/volume_8_2/dynaudio-contour-1-point-1-speakers-6-2001.html

Szóval közel nem egy árkategória.

svan
Fórumlakó
Fórumlakó

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: svan » 2018.03.12., hétf. 17:50

Öööö... jól értem, A Dyno C1.1 az a Confidence 1.1?? Mert akkor egy cirka másfél milliós dobozzal sikerült a tizedárú Kolibrit összeengedni gondolkodik.gif

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.03.12., hétf. 17:22

Sajnálom, szeretem ezeket a topic-okat olvasni! Szerintem a sok pozitív megnyilvánulás mellett lehet helye ellenvéleménynek is.

Járt nálam is egyébként a Kolibri. Főként Dyno C1.1-el hasonlítottam össze, és volt amiben előbbi, volt amiben az utóbbi mutatkozott jobbnak. Pl.: a Kolibri magasai transzparensebbek, tisztábbak voltak, és a dobozokról is jobban levált a hang.. A tavalyi AV Trend kiállításon a Kolibri + Triton páros a félemelet jelentős részénél jobban szólt/zenélt! (töredék áron)

A félreértés rengetegszer abból adódik, hogy abszolút értelemben, vagy saját árkategóriában születik-e egy adott vélemény. Fapaci és Ear szerintem csak ezt akarta finomítani: a Kolibri piszok jó doboz, de abszolút értelemben, pénz nem számít alapon, van jobb. (Az eddigi pozitív hozzászólások alapján, egyesekben akár az a kép is kialakulhatott, hogy az épp most hirdetett SF Extrema mellé is nyugodtan oda lehetne tenni. Végül is polcsugárzó mindkettő.)

ui.: a Dyno C1.1 úgy került be a The best 30 hi-fi speakers of What Hi-Fi?'s lifetime válogatásába, hogy csak 4 csillagos értékelést kapott anno.. gondolkodik.gif .. dollar.gif .. :D 

Öööö... jól értem, A Dyno C1.1 az a Confidence 1.1??  Mert akkor egy cirka másfél milliós dobozzal sikerült a tizedárú Kolibrit összeengedni  gondolkodik.gif

Bécó
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 686

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: Bécó » 2018.03.12., hétf. 16:26

Jó döntés volt!

Rega P10,Rega Aphelion,Rega Aura,Rega Isis,Flow One,Franco Serblin Accordo Essence,Soltanus ESL Virtuoso,Viard,Yter.

svan
Fórumlakó
Fórumlakó

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: svan » 2018.03.12., hétf. 16:06

Nem, ez a topic megmarad, de a többit nem szándékozom tovább folytatni.

Sajnálom, szeretem ezeket a topic-okat olvasni! Szerintem a sok pozitív megnyilvánulás mellett lehet helye ellenvéleménynek is.

Járt nálam is egyébként a Kolibri. Főként Dyno C1.1-el hasonlítottam össze, és volt amiben előbbi, volt amiben az utóbbi mutatkozott jobbnak. Pl.: a Kolibri magasai transzparensebbek, tisztábbak voltak, és a dobozokról is jobban levált a hang.. A tavalyi AV Trend kiállításon a Kolibri + Triton páros a félemelet jelentős részénél jobban szólt/zenélt! (töredék áron)

A félreértés rengetegszer abból adódik, hogy abszolút értelemben, vagy saját árkategóriában születik-e egy adott vélemény. Fapaci és Ear szerintem csak ezt akarta finomítani: a Kolibri piszok jó doboz, de abszolút értelemben, pénz nem számít alapon, van jobb. (Az eddigi pozitív hozzászólások alapján, egyesekben akár az a kép is kialakulhatott, hogy az épp most hirdetett SF Extrema mellé is nyugodtan oda lehetne tenni. Végül is polcsugárzó mindkettő.)

ui.: a Dyno C1.1 úgy került be a The best 30 hi-fi speakers of What Hi-Fi?'s lifetime válogatásába, hogy csak 4 csillagos értékelést kapott anno.. gondolkodik.gif .. dollar.gif .. :D 

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.03.12., hétf. 15:07

Nem, ez a topic megmarad, de a többit nem szándékozom tovább folytatni. Nem, nem óvoda, csak egy kicsit elegem lett abból, hogy -jó magyar módra- "szelíden",- jószándéknak álcázva-  igyekszenek emberek keresztbe tenni ahol lehet.... És nem is arról van szó, hogy nem bírom a kritikát, mert úgy érzem nincs miért mentegetőznöm. Azt meg, hogy kit és milyen módon, és miért irritál egy termék sikere meg nem áll módomban megítélni.

Az elmúlt években láttunk már nem egy itthoni vállalkozást ezen elvérezni. Akit érdekelnek a termékek, itt vagy a honlapon megtalál bennünket, de ebben a nyilvános megmérettetésben nem szándékozom a továbbiakban részt venni. Úgy érzem, a tehetségemhez, tudásomhoz mérten igyekeztem a legjobbat, legtöbbet adni, ennél többet nem tudok, és -hogy őszinte legyek- már nem is akarok. Aki tudja és megérti az tegye, aki nem, az gondoljon amit akar. Sajnos 62 éves vagyok, és már nem tudom átugrani a saját árnyékomat, -sem fizikailag, sem mentálisan- bár a múltban jónéhányszor próbáltam -több kevesebb sikerrel.

Ez csak rám vonatkozik, a TMP erősítők továbbra is elérhetők, kommentelhetők.

kökény
V.I.P.
V.I.P.

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény » 2018.03.12., hétf. 14:27

Most komolyan bezártok minden TMP/dragonweed topikot... ejj, mint az oviban.Én végigolvastam többször is, de nem érzem,h ear v fapaci bármilyen negatív kritikát mondott volna erről a "szárnyaszegett" Kolibriről, itt meg megy a besértődés, és ha lenne is - vélemény, azt nem kellene elfogadnia a gyártónak... na mind1, szedjétek össze magatok, nem megsértődni kell, nyomjátok tovább! ;)

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”