Újdonságok

1. A felső menüsor már nem csak sorminta, legördülő menüvé változott az al-Fórumok legolvasottabb témáihoz vezető linkekkel.
2. "Szakértők" al-Fórum: Nemsokára feltöltjük mesterekkel, tuning műhelyek, szakemberekkel, akik bár nem Kereskedők, de tevékenységük mégis megérdemelheti a kiemelést egy önállló Téma formájában.
3. "GDPR al-Fórum": Közérthető fórum az Adatvédelemről, teendőkről, tudnivalókról. Hírek, elemzések, veszélyek, tippek és trükkök az egyszerűbb élethez.

További jó Fórumozást!

TMP erősitők és D/A konverterek

Moderátor: TMP

pooly73
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 72

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: pooly73 » 2018.03.11., vas. 17:36

Én már egyszer leírtam. -Tudni kell kolibrit vásárolni.

Nincs itt senki belehajszolva semmibe, van egy lehetőség arra , hogy megfülelhesse az atyafi, mi az amiért a pénzét adja.

Már alapban ez az opció is megsüvegelendő.

El elehet dönteni hogy személy szerint nekem tetszik -e a hang avagy sem, aztán vagy kiteszi az ember közszemlére a véleményét vagy lenyeli.

Egy biztos, nincs két egyforma szoba, rendszer, fül, kábel, kedv,zene, miért lenne két egyforma ízlés ???

Én abban a szerencsés helyzetben vagyok , hogy kipróbálhattam mind a kolibrit, mind az Ant-ikát.

Nekem mind a két alkotás elnyerte a tetszésemet, mind a kettővel élvezetes volt a zenehallgatás, csak tudni kell hol és hogy halgassa az ember.

TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 123

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP » 2018.03.11., vas. 14:18

Úgy látom sokat olvassátok a "sztereó erősítők fórumot" és kicsit felpaprikázott a hangulat

Vagy csak a tavaszi tesztoszteron... :D

Szerintem kicsit félre lett értelmezve ez a Kolibri sztori

Ear is többnyire kolibrit hallgat és véletlenül pont egy Ant-el :smile53: Szóval nem értem, hogy akkor miért is "fikázná"

Sőt azt írta : szerinte jó kombó és ki kell próbálni. Az hogy esetleg nagy a helyiség és kevés bele egy 6literes doboz azt megmondtuk Andrással már rég. Én 30 négyzetméteren hallgatok kolibrit és nincs probléma vele, mert olyan a szoba elrendezése. Valaki már írta, hogy 20 m2 is sok volt neki. Ez szerintem szobafüggő is erősen. Az meg, hogy egy kicsi doboznak vannak korlátai az tök egyszerű fizika. És ez a fizika nem hat egy mini erősítőre, sőt sokak szerint a kisebb helyen "összezsúfolt" erősítők jobbak. Szerintem teljesen más dolgokon múlik de ez az én véleményem. Az, hogy az Ant hangja nagyon nagyon túlmutat az árán ezt sokaktól visszahallottam :smile53: köszönöm! Úgy gondolom a  Kolibri hasonló kvalitásokkal rendelkezik  ha ki van szolgálva! Az Ant "Szerencsére" csak 9watt 1 bemenetes és nem távirányítható ezért nem a világ legkedveltebb erősítője és így nem pusztulok bele a gyártásba ;) De pontosan ezekért a paraméterekért kell mindent a megfelelő helyen használni, és az elvárásokat is ehhez kell igazítani.

lacee
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 404

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: lacee » 2018.03.11., vas. 14:17

Nem tudom, mit csinálok rosszul, hogy ilyen szépen alakul ez a "ha az én tehenem megdöglött, dögöljön meg a tied is" kampány..... gondolkodik.gif

Ki a baj a Kolibrik-kel? nem 90 dB-s az érzékenység, túl drága, 4 ohmos, nem megy le 30 Hz-ig, nem lehet 200 Wattal hajtani, nem elég 30 nm-es szobába?

Persze hogy nem tud -nem is tudhat- mindent, de könyörgöm, mutasson már valaki  egy olyan dobozt, ami mindezt -ennyiért-  jobban tudja, mint amit a Kolibri tud... Őszintén, már kezdem bánni, hogy kitaláltam..... !36_7_11.gif

Még óccsóbban milliós hangzást a népnek, mondjuk 50000 ft.-ért:)?

Plinius/Oppo/Ps Audio/Acoustic Zen/Nbs/ValhallA/Aurum Cantus—>Dragonweed mod.

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 2664

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.03.11., vas. 11:25

Nem tudom, mit csinálok rosszul, hogy ilyen szépen alakul ez a "ha az én tehenem megdöglött, dögöljön meg a tied is" kampány..... gondolkodik.gif

Ki a baj a Kolibrik-kel? nem 90 dB-s az érzékenység, túl drága, 4 ohmos, nem megy le 30 Hz-ig, nem lehet 200 Wattal hajtani, nem elég 30 nm-es szobába?

Persze hogy nem tud -nem is tudhat- mindent, de könyörgöm, mutasson már valaki  egy olyan dobozt, ami mindezt -ennyiért-  jobban tudja, mint amit a Kolibri tud... Őszintén, már kezdem bánni, hogy kitaláltam..... !36_7_11.gif

"Szeressétek azt aki keresi az igazságot, de óvakodjatok attól aki azt állítja megtalálta azt..."

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6235

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2018.03.11., vas. 10:48

Az Ant-tal kapcsolatban minden bizonnyal igazad van, a Kolibrivel viszont minden bizonnyal nincs.  ;peace;

Nem akarom letörni a lelkesedésed, inkább csendben beállok Ear mögé a sorba, tudomásul véve, hogy nincs igazunk. :)

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2022

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2018.03.11., vas. 09:32

Látom a lelkesedésed a Kolibri iránt, de én úgy gondolom, hogy egy ügyes, jól megcsinált kisdoboz a kategóriában ismert előnyökkel és hátrányokkal, viszont azt nem ugorja át, ellenben az Ant-ban van valami, amitől az ember egyszerűen beleveti magát a zenehallgatásba, valami mágia. 

Az Ant-tal kapcsolatban minden bizonnyal igazad van, a Kolibrivel viszont minden bizonnyal nincs.  ;peace;

Supra MD-06 mk3 | LuXor PC V1 | Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk Si3 + X2 | Heed Enigma 5 | Xavian XN Piccola | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | Supra kábelezés

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 624

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: Ear » 2018.03.11., vas. 09:04

Ki kell próbálni, ez tény. Ant még nem volt nálam, de a Classic igen, nem 2 napja ráadásul (itt is köszönöm Tamásnak), de hogy a Kolibri lenne a limitáló tényező, azt fenntartásokkal fogadom.

Látom a lelkesedésed a Kolibri iránt, de én úgy gondolom, hogy egy ügyes, jól megcsinált kisdoboz a kategóriában ismert előnyökkel és hátrányokkal, viszont azt nem ugorja át, ellenben az Ant-ban van valami, amitől az ember egyszerűen beleveti magát a zenehallgatásba, valami mágia. 

ear.hu - hifi meg ilyesmi

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2022

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2018.03.10., szomb. 09:54

Én a helyedben kipróbálnám a kombót, és ha kevésnek éreznéd, akkor a Kolibri helyett keresnék valamit - ebben az összeállításban a doboz a limitáló tényező, a könnyebben helyettesíthető valami.

Ki kell próbálni, ez tény. Ant még nem volt nálam, de a Classic igen, nem 2 napja ráadásul (itt is köszönöm Tamásnak), de hogy a Kolibri lenne a limitáló tényező, azt fenntartásokkal fogadom.

Supra MD-06 mk3 | LuXor PC V1 | Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk Si3 + X2 | Heed Enigma 5 | Xavian XN Piccola | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | Supra kábelezés

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 624

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: Ear » 2018.03.10., szomb. 09:45

Srácok, ha már szinergia, az ANT és Kolibri ajánlott párosítás lenne? Nyomon követem én a topikot, de van, aki próbálta már, tudom azt is,h Kolibri viszonylag könnyen hajtható, az ANT 9W-ja elég lesz neki?Mondjuk egy olyan 15-20nm-re. :smile53:

És ha már van egy viszonylag minőségi laptopom milyen forrást ajánlnátok, amiből már tisztességes hang jön ki, tehát nuku CD játszó, tudtok komplett láncot ajánlani?

Szerintem igen. Én egy 4.5 x 6 méteres szobában hallgattam, oda teljesen elég volt. Az Ant 9 wattja pedig nem szentírás, inkább egy poén Tamás részéről, van az több is. Én a helyedben kipróbálnám a kombót, és ha kevésnek éreznéd, akkor a Kolibri helyett keresnék valamit - ebben az összeállításban a doboz a limitáló tényező, a könnyebben helyettesíthető valami.

A forrás kérdést nem értem. A laptop lenne az, ha jól értem, és te szeretnél egy D/A-t hozzá, ugye? 

ear.hu - hifi meg ilyesmi

TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP » 2018.03.09., pén. 19:03

Az lesz, otthonira megpróbálom majd elkérni, csak Debrecen nekem nagyon messze van :D

Valahogy áthidaljuk a távolságot ;)

kökény
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 62

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény » 2018.03.09., pén. 13:39

Az lesz, otthonira megpróbálom majd elkérni, csak Debrecen nekem nagyon messze van :D

Ennek tükrében még inkább azt javaslom, hogy kérj próba lehetőséget. Amennyiben beválik, boldog tulajdonosa lehetsz egy remek kis rendszernek. :)

goodman
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 385

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: goodman » 2018.03.09., pén. 12:03

Köszi, előkerestem a ház terveit, ez egy 40nm nappaliból kicsi kuckósított terület, ahol a tévézés és a hifi is lenne ez 14,28 nm, a kanapé köbö 3 méterre van a TV-től, mellette lenne a hangfal is, viszonylag új ház, nem volt még benne hifi, ezért is vagyok tanácstalan, hogy egy Kolibri mire elég vagy mire nem, rock menne, nagyzenekar off :)

Viszont jól látod ANT az ára miatt is szimpi lenne, a nagyobb erősítők már drágák nekem, illetve olyan áron már sok alternatíva lenne.

Ennek tükrében még inkább azt javaslom, hogy kérj próba lehetőséget. Amennyiben beválik, boldog tulajdonosa lehetsz egy remek kis rendszernek. :)

Audio Innovation Alto mkII - Myryad Z110 - Breeze Audio AK4490 USB DAC + Breeze Audio Ultra Linear PSU - Kenwood KX-7030 - Marantz Imperial 7

kökény
V.I.P.
V.I.P.

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény » 2018.03.09., pén. 11:13

Köszi, előkerestem a ház terveit, ez egy 40nm nappaliból kicsi kuckósított terület, ahol a tévézés és a hifi is lenne ez 14,28 nm, a kanapé köbö 3 méterre van a TV-től, mellette lenne a hangfal is, viszonylag új ház, nem volt még benne hifi, ezért is vagyok tanácstalan, hogy egy Kolibri mire elég vagy mire nem, rock menne, nagyzenekar off :)

Viszont jól látod ANT az ára miatt is szimpi lenne, a nagyobb erősítők már drágák nekem, illetve olyan áron már sok alternatíva lenne.

Csak a saját tapasztalatomról tudok beszámolni. Tavaly nyáron próbáltuk a Kolibri első példányát egy 2x9 W-os SE csöves erősítővel. Meglepően jól viszonyultak egymáshoz, de azért az általad említett alapterületre már nem biztos, hogy az ANT-ot választanám partneréül. Oda lehet nem lesz elég, főleg ha hallgatsz rockot, metált, esetleg klasszikus nagyzenekari műveket. A Classic vagy a Triton szerencsésebb választás lenne, bár tudom árban is jelentős a különbség. De majd a bennfentesek megerősítenek, vagy megcáfolnak. Próba nélkül semmi esetre ne vágj bele. 

goodman
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 385

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: goodman » 2018.03.09., pén. 10:52

Srácok, ha már szinergia, az ANT és Kolibri ajánlott párosítás lenne? Nyomon követem én a topikot, de van, aki próbálta már, tudom azt is,h Kolibri viszonylag könnyen hajtható, az ANT 9W-ja elég lesz neki?Mondjuk egy olyan 15-20nm-re. :smile53:

És ha már van egy viszonylag minőségi laptopom milyen forrást ajánlnátok, amiből már tisztességes hang jön ki, tehát nuku CD játszó, tudtok komplett láncot ajánlani?

Csak a saját tapasztalatomról tudok beszámolni. Tavaly nyáron próbáltuk a Kolibri első példányát egy 2x9 W-os SE csöves erősítővel. Meglepően jól viszonyultak egymáshoz, de azért az általad említett alapterületre már nem biztos, hogy az ANT-ot választanám partneréül. Oda lehet nem lesz elég, főleg ha hallgatsz rockot, metált, esetleg klasszikus nagyzenekari műveket. A Classic vagy a Triton szerencsésebb választás lenne, bár tudom árban is jelentős a különbség. De majd a bennfentesek megerősítenek, vagy megcáfolnak. Próba nélkül semmi esetre ne vágj bele. 

Audio Innovation Alto mkII - Myryad Z110 - Breeze Audio AK4490 USB DAC + Breeze Audio Ultra Linear PSU - Kenwood KX-7030 - Marantz Imperial 7

kökény
V.I.P.
V.I.P.

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény » 2018.03.09., pén. 10:03

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 2664

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.03.08., csüt. 19:28

Ha akkor válaszolnék amikor ráérek, valószínűleg pár évbe beletelne... :D

Na de viccet félretéve, röviden megfogalmazva a lényeget talán annyi, hogy 1 készülék (erősítő) cseréjével nem lehet megváltani a világot.

Értem én ez alatt azt hogy egy komplett rendszerbe beillesztve 1 "jó" elemet nem kapunk 5-10millás hangot. Próbálom egyszerűen és kicsit túlzóan megfogalmazni de kb ez a lényege. És nem is akarok megsérteni senkit (bár mint mondtam nem AVX-es emberkéknél voltam, 1kivétellel ) de sajna ez tény. Viszont úgy látom, hogy sokszor igény lenne még jobb elektronikákra/erősítőkre az sem számít ha az ára jóval magasabb.

Bizonyos szint  alatt, teljesen felesleges megvenni egy Tritont például, és bizonyos szint felett meg már nagyon sokat kell költeni hogy picit "jobb" hangot kapjunk. Talán ebben jók a TMP erősítők. egy viszonylag alacsony összegért egészen jó (talán kicsit különleges) hangot produkálnak. A többi már ízlés kérdése... :rolleyes:

Nem beszéltünk össze Tamással (tényleg), de nekem is abszolút ez a véleményem. Én sem értem pl., amikor egy átlagos rendszerbe bepakol valaki egy agyatlan árú darabot -vagy akár csak egy jobbat mint a többi- (akár aktív eszközt, akár kábelt, kiegészítőt) és várja a csodát. Ez nem így működik, de ezt elég nehéz lenne a legtöbb "hájendezőnek" elmagyarázni, ahhoz sokkal több tapasztalat, önkritika, és némi szakismeret is szükségeltetne.

(Pedig hányan csinálják ezt éveken át gondolkodik.gif)

Egy elem nem tudja feloldani egy rendszer szűk keresztmetszetét, sok esetben csak még több hiányérzetet ébreszt.....

Erről lehetne órákat, napokat értekezni, de valószínűleg nem ez a hely ahol kellene.

"Szeressétek azt aki keresi az igazságot, de óvakodjatok attól aki azt állítja megtalálta azt..."

TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP » 2018.03.08., csüt. 14:28

Különben ezért furcsa számomra, hogy nem kész összeállításban gondolkodnak, még akkor sem, ha kínáltok rá kiemelkedő megoldást (hangsugárzó és erősítő egyben, tőletek).

Amióta nálam volt próbán az ANT a Kolibrik mellé, várom, hogy kérésemnek megfelelően jöjjön a jelzés: eladó az ütött-kopottabb demódarab, nyomott áron.. :)

Az 1es szériaszámút nem szoktam eladni, de majd meglátom mit tehetek mert van már másik bemutató darab is. Vagy az is lehet, hogy kolibri tulajdonosoknak kitalálok valamiféle kedvezményt, ha esetleg van rá igény.

Tul
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 790

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: Tul » 2018.03.08., csüt. 10:28

Különben ezért furcsa számomra, hogy nem kész összeállításban gondolkodnak, még akkor sem, ha kínáltok rá kiemelkedő megoldást (hangsugárzó és erősítő egyben, tőletek).

Amióta nálam volt próbán az ANT a Kolibrik mellé, várom, hogy kérésemnek megfelelően jöjjön a jelzés: eladó az ütött-kopottabb demódarab, nyomott áron.. :)

Pontosan

És mi nem csodát gyártunk, hanem erősítőt :D

Ez persze nem feltétlen azt jelenti, hogy nem voltak megelégedve az erősítővel, sőt tényleg mindenki kihangsúlyozta, hogy mennyire jól sikerültek.

De az emberek szeretnek hinni a csodákban, hogy 1készülék csere és megoldódik minden...

TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP » 2018.03.08., csüt. 09:45

Azért azt is meg kell jegyezzem, mert így teljes a kép, hogy van pozitív eredménye is ennek a körútnak!

TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP » 2018.03.08., csüt. 09:42

Értem, szóval irreálisan magasak voltak az elvárások, várták a csodát. 

Csodák pedig nincsenek. :)

Pontosan

És mi nem csodát gyártunk, hanem erősítőt :D

Ez persze nem feltétlen azt jelenti, hogy nem voltak megelégedve az erősítővel, sőt tényleg mindenki kihangsúlyozta, hogy mennyire jól sikerültek.

De az emberek szeretnek hinni a csodákban, hogy 1készülék csere és megoldódik minden...

Tamoo
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 451

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: Tamoo » 2018.03.08., csüt. 09:28

Értem, szóval irreálisan magasak voltak az elvárások, várták a csodát. 

Csodák pedig nincsenek. :) 

TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP » 2018.03.08., csüt. 09:12

Ha majd ráérsz ezeket az igényeket, elvárásokat kifejtenéd, hogy konkrétan mik is voltak? Kíváncsi lennék. 

Ha akkor válaszolnék amikor ráérek, valószínűleg pár évbe beletelne... :D

Na de viccet félretéve, röviden megfogalmazva a lényeget talán annyi, hogy 1 készülék (erősítő) cseréjével nem lehet megváltani a világot.

Értem én ez alatt azt hogy egy komplett rendszerbe beillesztve 1 "jó" elemet nem kapunk 5-10millás hangot. Próbálom egyszerűen és kicsit túlzóan megfogalmazni de kb ez a lényege. És nem is akarok megsérteni senkit (bár mint mondtam nem AVX-es emberkéknél voltam, 1kivétellel ) de sajna ez tény. Viszont úgy látom, hogy sokszor igény lenne még jobb elektronikákra/erősítőkre az sem számít ha az ára jóval magasabb.

Bizonyos szint  alatt, teljesen felesleges megvenni egy Tritont például, és bizonyos szint felett meg már nagyon sokat kell költeni hogy picit "jobb" hangot kapjunk. Talán ebben jók a TMP erősítők. egy viszonylag alacsony összegért egészen jó (talán kicsit különleges) hangot produkálnak. A többi már ízlés kérdése... :rolleyes:

Tamoo
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 451

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: Tamoo » 2018.03.04., vas. 20:06

Elég különleges, sőt néha furcsa elvárásai vannak az embereknek egy erősítővel kapcsolatban :D

Nehéz az igényeket az elképzeléseket és az árakat összhangba hozni az bizonyos, de ez mindig is így volt. És nem feltétlenül azért mert drága, esetenként pont az ellenkezője a probléma.

De lehetséges, hogy ez majd elgondolkodtat néhány új modell végleges kidolgozásán...

Ha majd ráérsz ezeket az igényeket, elvárásokat kifejtenéd, hogy konkrétan mik is voltak? Kíváncsi lennék. 

TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP » 2018.03.04., vas. 19:33

IMG_20180227_192729.jpg

Ha van kedved 1-2 gondolatot is megoszthatsz velünk, mit tapasztaltál a kis Ant-el kapcsolatban

TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP » 2018.03.04., vas. 19:30

Mindenesetre tanulságos volt számomra is és érdekes ez a bemutató.

Elég különleges, sőt néha furcsa elvárásai vannak az embereknek egy erősítővel kapcsolatban :D

Nehéz az igényeket az elképzeléseket és az árakat összhangba hozni az bizonyos, de ez mindig is így volt. És nem feltétlenül azért mert drága, esetenként pont az ellenkezője a probléma.

De lehetséges, hogy ez majd elgondolkodtat néhány új modell végleges kidolgozásán...

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”