A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Dragonweed DIY

Moderátor: dragonweed

dragonweed
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 3231

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: dragonweed »

revox írta:
2018.12.24., hétf. 14:45
:smile32:
Tök jók a karis gif-ek.
Én most leptem meg az asszonyt, a kis rendszert bekötöttem a hálószobába. Szerintem nagyon fog örülni :) kb a karácsonyfát díszestől fogja a s...embe feltolni,de nem a hegyével előre :D :D
angyal
:fekverohog:
"A dolgok rendje, hogy az ember nemcsak hazudik, hanem azon felül be is kell bizonyítania, hogy igaza van." H. B.

revox
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 679
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox »

:smile32:
Tök jók a karis gif-ek.
Én most leptem meg az asszonyt, a kis rendszert bekötöttem a hálószobába. Szerintem nagyon fog örülni :) kb a karácsonyfát díszestől fogja a s...embe feltolni,de nem a hegyével előre :D :D :D
angyal
avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Nem lesz torokvágás, meg sértődés sincs, nyugi.... :D említettem már többször, én sem tudok (tudhatok) mindent :smile53:
Levontam a tanulságokat, persze született pár gondolat a fejemben a szeánszunkkal kapcsolatban, de ezekről majd később.
Egyelőre élvezem a karácsonyi ebédet.... angyal
Békés Boldog Karácsonyt Mindenkinek! karácsony2
"A dolgok rendje, hogy az ember nemcsak hazudik, hanem azon felül be is kell bizonyítania, hogy igaza van." H. B.

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Ami talán érdekesebb, a Mestert a szeánsz nem e ihlette meg? Nem forog e valami a fejében? Bár ha forog is, nyilván nem fogja elkiabálni,nomeg,ha azt nézem, a Kolibrik is ebbe az irányba repülnek...
avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

dragonweed írta:
2018.12.24., hétf. 12:35
Ear írta:
2018.12.24., hétf. 09:22

Ja, hát ez a móricka elmélet, a gyakorlat meg az, amit Revox írt. Minél több és nagyobb tölcsér van egy Avantgarde cuccban, annál inkább hallgatható közelről. Az Uno határeset, a Duo már működik így.
Értettem Professzor Úr! :smile53: :smile53:
(móricka)
Mielőt torkvágásra kerülne sor :)
Ezek tényleg mashogy sugároznak. Pl a Trio Classico Basshornokkal olyat tud,hogy álltam a tölcsérek előtt,.. Nem méterre, szinte belihegtem párával és a csaj középen a hangfal síkja mögött 120centire énekelt... Mondjuk ezer szerencse,hogy azért mindenki tart minimum 2-3 métert, így ezen fölösleges morfondírozni, közeltéri monitornak meg h7lyén nézne ki az asztalon :) ;peace;
halfnote.hu

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

-KP- írta:
2018.12.23., vas. 11:56
Ezért lennék kíváncsi egyszer egy Avant Garde Solo-ra :)
Na, még ez,de csak úgy tanulságképp :;)
Nálam volt egyszerre az Uno és a tévéhez Solo(másfél év,nem 2nap). A Solo megtestesíti a pontszerű lesugárzást,szférikus tölcsér,minden adott a csodához,.. ami meg is történik, nagyon jó hangsugárzó és sokkal igénytelenebb, mint a nagyok. Sokszor inkább azt hallgattam, mert egyszerűbb és hagy élni. Ettől eltekintve sajna a nagyobbak felbontása jobb. Nincs csoda,hogy fél,harmad,negyedáron elveri a nagyokat.
Amin viszont fölösleges gondolkodni,mi lenne ha a nagyobbakat "zömítenénk", vagyis a hangszórókat közelebb tennénk. Kipróbáltam. A Trio Classicot akartam imitálni a lenti skicc alapján... Nos... Attól eltekintve,hogy már mindenkinek K volt az anyja, mert ezt egyedül szerelgetni nem egy álom, kaptam egy gnóm kinézetű valamit,ami fertelmesen szólt :D :D :D
Ki van számolva itt minden, nincs hova agyalni :) Ettől egy mókásabbat láttam, amit valahol EAR linkelt, egy német faszi bedobnozolta a Trio tölcséreit.
Bocs András,de ez nekem nagy " élmény" volt és gondoltam ezt még megosztom,bár lehet csak én röhögök rajta :)
20181224_122255.jpg
20181224_122255.jpg (2.09 MiB) Megtekintve 1823 alkalommal
halfnote.hu

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Ear írta:
dragonweed írta:
2018.12.22., szomb. 22:45
Durván erről van szó:
Látható, hogy ekkora fizikai méretű sugárzóknál még optimalizált akusztikai sugárzási síkokkal is jelentős jelútkülönbség van közeli hallgatás esetében. Ez pedig az impulzusátvitelt eléggé elronthatja.
Ja, hát ez a móricka elmélet, a gyakorlat meg az, amit Revox írt. Minél több és nagyobb tölcsér van egy Avantgarde cuccban, annál inkább hallgatható közelről. Az Uno határeset, a Duo már működik így.
Értettem Professzor Úr! :smile53: :smile53:
(móricka)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dragonweed 2018.12.24., hétf. 12:44-kor.

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Ear írta:
dragonweed írta:
Durván erről van szó:
Látható, hogy ekkora fizikai méretű sugárzóknál még optimalizált akusztikai sugárzási síkokkal is jelentős jelútkülönbség van közeli hallgatás esetében. Ez pedig az impulzusátvitelt eléggé elronthatja.
Ez amit írsz, arra van orvosság: a valamivel kisebb középtölcsér miatt egy lyukkal lentebb kell tenni az állványon a hangszórókat,mint a Duo esetén. Bénán is néz ki,ha nem így van :) (de sajnos sok fotón látom,hogy fel van téve magasra. Ellenpróba, a Duo lavorjait tegyétek egyel feljebb...) ami a kanyar a sztoriban, ha nagyon lent van,az se jó...

De, hagyjuk :) nagyon elvisszük a topicot :)

Ami nekem ebben a történetben értékes volt, az inkább a zenélés. Persze valahol az jó erzés belül,hogy a mérőmikrofon fülekkel (is) megáldott szakember megdöntött néhány urbanlegendet :smile32:
halfnote.hu

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 681

Hozzászólás Szerző: Ear »

dragonweed írta:
Durván erről van szó:

ear.hu - hifi meg ilyesmi

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Zuhany alatt jutott eszembe,hogy valamit kihagytam :)
Örülök,hogy egy olyan zenebaráttal sikerült zenélni, aki a mellett, hogy érti a zene lelkét, egy végletekig aprólékos és precíz szakember. Ha lophatok az irodalom világából, afféle poeta-doctus :) :smile32:
halfnote.hu

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Elolvastam András írását és magamra ismertem,amikor nekem hasonló élményem volt Csontos István tölcséres rendszerét hallgatva. Nem kiállításon, beállítva a saját közegében. Természetesen a tölcsérek köszönik a nehezen megfogalmazható,de mindenkép dícsérő szavakat... Nem is tuidom,mit kell ilyenkor mondani...
Messze álljon tőlem a topicból Avantgarde topicot csinálni, de a találgatásokhoz lehet van pár infóm,ami segíthet megfejteni a "titkokat". Ami nálam szerencsés volt, az első, amit rámbíztak, egy szett Trio volt, Basshornokkal(2003). Azt kiismerve,már csak meg kellett találnom a Trio eszköztelenségét a " kisebb" modelleken.
Az AA tölcsérek egyik előnye sok tölcsérhez képest,hogy a hagyományos exponenciális tölcsérekkel ellemtétben nem 90°-ban szórják a hangot,hanme az un szférikus tölcsérforma miatt 180°-ban(erre utal a logójuk is). Ennek köszönhető az is,amit EAR pedzegetett, hogy nem kell neki nagy táv és összeáll a kép. Úgy lett megtervezve a hangszórók helyzete egymásnoz képest,hogy összeérjenek a hanghullámok. Ezt már sokszor megmutattam embereknek,de ha András jön legközelebb, kitérünk rá. Persze ha csak egy-egy hangszórót figyelsz,nagyon közelről, csoda nincs,de az ugyanígy jelen van egy kétutas monitornál is.
Egyébként nekem nem Nano van. Ez normál UNO, még abból a szériából,ami DUO linkelve lett, csak nem 1998-as gyártmány,hanem 2006-os. Ennél a szubot sikerült még jobban illeszteni, mint a korábbi verziókban.
És akkor ha veszel egy AA tölcsért,kész,vége van? Nem. Elektromikroszkóp,minden apróság fontos,így legalább annyira szólhat rosszul is,mint jól. Mivel szeretem a szélessávúak eszköztelen hangját,addig faragtam,míg úgy meg nem szólalt,csak itt nem jelent gondot,ha le kell sugározni a 20Hz-et, vagy a 20+kHz-et(nem kell hozzá supertweeter), nem beszélve,ha azt akarom, felrobbantja a házat(ritkán teszem,kb soha).
A végére hagytam egy fotót. Most lőttem. A lemezjátszó előtt állva(le lehet ülni is :) ) nincs semmi olyan probléma,amiről beszéltetek. Menyi ez? 1 méter? Egy baj van a közeli hallgatásával: messziről is félelmetesen tud a hallgatón uralkodni, közelről meg konkrétan a tűzvonalba kerülsz,ahol egyértelműen bedarál,leteper.
(Figyelem! Más AA konfigokról nem tudok nyilatkozni. Egy apró hiba,nem jó kábel,rossz izoláció,bármi és lehet életed legborzalmasabb hangját fogod hallani)
20181223_200546.jpg
20181223_200546.jpg (3.83 MiB) Megtekintve 1721 alkalommal
halfnote.hu

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1207

Hozzászólás Szerző: -KP- »

dragonweed írta:
Durván erről van szó:
Ezért lennék kíváncsi egyszer egy Avant Garde Solo-ra :)

pärt
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 649

Hozzászólás Szerző: pärt »

"Egészen röviden: A legjobb három hang között amit életemben hallottam.... :smile53:
[/quote]"

És a másik kettő? Rémlik, az egyik dobozról már írtál (ha most is arra gondoltál), ami nem aratott teljes sikert Vince-nél, de nem a hangot kifogásolta.:D A harmadik a Wilson?

kökény
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 66

Hozzászólás Szerző: kökény »

dragonweed írta:
2018.12.22., szomb. 21:08
"Na, akkor egyszer sztem hallgasd meg azzal is, ha a cd-től leseggeltél akkor a kis kínaitól ... kíváncsi leszek😉"
Asszem hallottam már annyi hangot meg rendszert életemben, hogy van valami sejtésem (agyilag interpolálva :D) mit tudna analógról.... :smile53:
Oké, nem megbántani akartalak, csak ott megint lesz egy “kis” lépcsőfok felfelé;-)

kökény
V.I.P.
V.I.P.

Ear írta:
2018.12.22., szomb. 22:11
dragonweed írta:
2018.12.22., szomb. 20:52

Egy viszont tény, ezeket közelről (2.5 m alatt) hallgatni nem szabad, mert az egységes hangkép csak ennél távolabb áll össze,
Attól függ, melyik Avantgarderól van szó, mert bizony-bizony szinte beleülve a tölcsérekbe még egységesebb tud lenni a megszólalásuk.
Uno

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Durván erről van szó:
Csatolmányok
hd5.jpg
hd5.jpg (34.47 KiB) Megtekintve 1746 alkalommal

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Ear írta:
2018.12.22., szomb. 22:11
dragonweed írta:

Egy viszont tény, ezeket közelről (2.5 m alatt) hallgatni nem szabad, mert az egységes hangkép csak ennél távolabb áll össze,
Attól függ, melyik Avantgarderól van szó, mert bizony-bizony szinte beleülve a tölcsérekbe még egységesebb tud lenni a megszólalásuk.
A Duo-ról beszéltem (az alváltozatot nem tudom), hát nem tudom, nekem ez közelebbről hallgatva elég szétesős volt...
Itt a három meghajtó kb. 2.5 métertől "fókuszál", az alatt a driverek közötti függőleges és mélységbeli távolság is elég nagy az egységes hullámfront létrejöttéhez.

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 681

Hozzászólás Szerző: Ear »

dragonweed írta:

ear.hu - hifi meg ilyesmi

dragonweed
Őslakos
Őslakos

"Na, akkor egyszer sztem hallgasd meg azzal is, ha a cd-től leseggeltél akkor a kis kínaitól ... kíváncsi leszek😉"
Asszem hallottam már annyi hangot meg rendszert életemben, hogy van valami sejtésem (agyilag interpolálva :D) mit tudna analógról.... :smile53:

dragonweed
Őslakos
Őslakos

A Duo mérései ebben a cikkben láthatók, és láthatóan jobbak mint az Uno Nano-é. Na persze az ára is "jobb" egy picit.... :rolleyes:
https://www.avantgarde-acoustic.de/en/t ... 98-06.html

kökény
V.I.P.
V.I.P.

dragonweed írta:
2018.12.22., szomb. 20:54
kökény írta:
2018.12.22., szomb. 20:49
dragonweed írta:
2018.12.22., szomb. 14:42
Akkor: ha valakinek van a párnájában eldugva fölös 2 milkája amivel nem tud mit kezdeni, rohanjon: ;)
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=33 ... 7#p2327463

Csendben megjegyzem, az eredeti ára 16.500 USD volt.....
https://www.stereophile.com/content/ava ... ifications
Revinél gondolom analógról ment a móka?
Hát nem... :nonononono: CD-t hallgattunk, ráadásul nem is csillió dolláros csodagépet.... (uram bocsá', még írott lemezekkel is) gondolkodik.gif
Na, akkor egyszer sztem hallgasd meg azzal is, ha a cd-től leseggeltél akkor a kis kínaitól ... kíváncsi leszek😉

dragonweed
Őslakos
Őslakos

kökény írta:
2018.12.22., szomb. 20:49
dragonweed írta:
Akkor: ha valakinek van a párnájában eldugva fölös 2 milkája amivel nem tud mit kezdeni, rohanjon: ;)

Hát nem... :nonononono: CD-t hallgattunk, ráadásul nem is csillió dolláros csodagépet.... (uram bocsá', még írott lemezekkel is) gondolkodik.gif

dragonweed
Őslakos
Őslakos

avl2 írta:
2018.12.22., szomb. 19:48
dragonweed írta:

a stereophile meresei alapjan nem zartad volna eleve ki, hogy jo ? (pl. Fig.4, Fig.7...igaz, nekem Fig.5 meg igen szep)
ha nem: hogyhogy ? nem ernek semmit a görbeik, vagy en ertelmezem rosszul (nagyon maskepp, mint Te) öket ?
ha igen: ez átértékeli Benned a mérések vagy legalabbis a stereophile meresei alapjan kialakithato kepet ?
Ha megnézed ezt a hangsugárzót láthatod, hogy itt hagyományos módon frekvenciaátvitelt mérni szinte lehetetlen a sugárzók fizikai elhelyezkedése miatt. Amúgy soha nem állítottam , hogy ezek a görbék egyértelmű indikátorai a végső szubjektív hangminőségnek. Bizonyos hibákra lehet az ilyen ábrákból következtetni, de hogy végül mit is fogsz hallani, arra biztosan nem. A citált részletben olvasható hogy miért. Ezt a Stereophile védelmében (is) idézem, mert néha azért az értékelésük nem teljesen pártatlan és szubjektív.

"To be fair to Avantgarde, however, they strongly warn against measuring not just the Uno Nano but all their speakers at distances of less than 2.5m (98"), because the relative differences between the distance of each drive-unit from the microphone will be extreme. Unfortunately, I can't place my microphone that far away from the speaker and still get a meaningful response that isn't corrupted by the reflections of the speaker's sound from boundaries. Therefore, these suckouts may look worse than they sound."

Igen, láttam a méréseket mielőtt elmentem meghallgatni, ezért is voltak bennem az említett előítéletek... Aztán meg ezért is döbbentett meg ahogyan, amilyen koherensen megszólalt. Az egyetlen említésre méltó -és gyanúra okot adó- anomália a közép és magas tölcsér keresztfrekvenciánál látható beszakadás, de ez egyértelműen méréstechnikai probléma, meghallgatás során nyoma nem hallatszik semmilyen "folytonossági hiánynak". A beszakadás szélessége alig fél oktáv, erre pedig a fül korántsem annyira érzékeny mint kisebb mértékű, de szélesebb hiányra, ill. kiemelésre.
Ami viszont még jobban meglepett, az a "step response", más nevén impulzusátvitel, amely ábrán jól látható, hogy a három hangszóró válaszimpulzusai között elég komoly időkülönbség van. Ez elvileg azt sugallná, hogy a gyors felfutást igénylő jeleknél (amilyen pl. a kávaütés doboknál, vagy gitárhúr pendülése) hallható lesz valamiféle elkenődés, plusz a térfelbontás is kompromittálódhat. Ezzel szemben az a realisztikus megszólalás amit minden ilyen hangnál hallottam, ennek az elméleti ténynek elég szögesen az ellentétét mutatta.
Eléggé hihetetlen módon módon mind a színpad szélessége - mélysége, a zenészek elhelyezkedése teljesen valószerű volt, a hangszerek gyönyörűen elkülönülve "kottázhatóan" jelentek meg a hangzásban.
Egy viszont tény, ezeket közelről (2.5 m alatt) hallgatni nem szabad, mert az egységes hangkép csak ennél távolabb áll össze, valamint elég komolyan el kell játszani az elhelyezésükkel, forgatásukkal, nem adják könnyen amit adnak ha megtalálod a helyüket.
Próbálnék valami negatívumot is találni, de nagyon nehéz, bár tudom nehezen hihető. Itt az a fennforgás van, hogy teljesen mindegy mit látunk a papíron, az élmény amit adnak, felülír minden elméleti megfontolást és akadékoskodást.
Egészen röviden: A legjobb három hang között amit életemben hallottam.... :smile53:

kökény
V.I.P.
V.I.P.

dragonweed írta:

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1011

Hozzászólás Szerző: avl2 »

dragonweed írta:

a stereophile meresei alapjan nem zartad volna eleve ki, hogy jo ? (pl. Fig.4, Fig.7...igaz, nekem Fig.5 meg igen szep)
ha nem: hogyhogy ? nem ernek semmit a görbeik, vagy en ertelmezem rosszul (nagyon maskepp, mint Te) öket ?
ha igen: ez átértékeli Benned a mérések vagy legalabbis a stereophile meresei alapjan kialakithato kepet ?

Válasz küldése

Vissza: “Dragonweed”