A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Moderátorok: TMP, dragonweed

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 2264

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.23., pén. 21:28

Kisebb dobozokhoz nekem a térkőhomokkal töltött Mission Stance állványok tűnnek a legjobbnak. (a Kolibri, és a Kougar is ilyeneken "készült") Ezek nem végletesen nehezek (kb. 10 kg töltve) de kellően jól csillapítottak. Próbálkoztam könnyebb, fából készült darabokkal is, de azok nagyon "éltek" a dobozok alatt.
Elcsatolással sokat játszottam (gumi, Blu-Tak, fém tüske, balzafa) aztán végül a parafánál maradtam. 2mm-es lapból vágott 2x2 cm-es négyzetekből van 3 a dobozok és az állvány között. Alul tüskéken állnak, ott ezzel a legjobb. Ettől függetlenül doboz típusától, padlótól függően máshol lehet másféle anyagokkal lesz jobb, ezt jósolni nem lehet, de legalább nem túl költséges kísérletezni vele. Megéri...
Csatolmányok
Mission Stance.jpg
Mission Stance.jpg (17.59 KiB) Megtekintve 1124 alkalommal
"Science is the answer" - What was the question??

Igor69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 39

Hozzászólás Szerző: Igor69 » 2019.08.23., pén. 21:07

Kedves András!

Visszatérted örömére zaklatnálak szakmai kérdéssel, mégpedig az állványokkal kapcsolatban.

Véleményed szerint a Kougarhoz és/vagy a Kolibrihez milyen állvány való?

- nehéz, homokkal töltve, fémből;

- könnyű, fából készült...
- vagy...…….

És. Az elcsatolásnak (padlótól, egymástól, bármitől....) van e jelentősége, és ha igen, milyen megoldást javasolsz.

Válaszod előre is köszönöm. :napsut: :smile53:

Szép estét.

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.23., pén. 16:41

Őszintén szólva nem sok "mai" Audax magassal találkoztam eddig személyesen, amit tudok róluk netes leírásokból tudom. Ezek szerint nem kiemelkedően jók, inkább az átlagmezőnyben tanyáznak. Érzésem szerint egy szinten lehetnek a középkategóriás Vifa, Seas, Peerless magasakkal. Ár/minőség arányban az SB változatlanul verhetetlen.... :smile53:

Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 71

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 » 2019.08.23., pén. 16:30

Jó a HiVi Q1R, jók az SB Acoustics tweeterek, de mi a véleményed a francia dómsugárzókról ?
Például az Audax mai gyártmányairól ?
https://www.toutlehautparleur.com/catal ... ax+tweeter

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.23., pén. 13:04

Egyik kedvenc spirituális "példaképem" szerint a mai tébolyult világban élő emberek között egyetlen szignifikáns különbség van: Mindenki másképp bolond... Én így, ahogy ismertek. :smile53:

Tul
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 715

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.08.23., pén. 12:55

dragonweed írta:
2019.08.23., pén. 12:39
A múltkoriban egy kedves ismerősöm (csak olvasgatja a fórumot) megkérdezte: Ugyan honnan a bánatból vettem én ezt a nick-et (dragonweed).... gondolkodik.gif
No, a történet röviden annyi, hogy volt nekem egy kedves ex-barátnőm, akinek -amikor először meglátott- az jutott eszébe, hogy "na ez a fickó pont olyan amilyennek a sárkányfűárust elképzeltem a Süsü a Sárkány-ból". Aki találkozott már velem sejti, van benne valami... :smile29:
Amúgy tanítónő volt, aztán egy ilyen iskolai bulin megkért, hogy adjam elő ezt a jelenetet a gyerekeknek, mondanom sem kell fergeteges sikerrel sikerült azonosulnom a szereppel, így aztán végleg rajtam ragadt...... :D
Ez lett volna az utolsó magyarázat, amire gondoltam volna.. :D De ahogy írtad is, van benne valami :smile29:

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.23., pén. 12:39

A múltkoriban egy kedves ismerősöm (csak olvasgatja a fórumot) megkérdezte: Ugyan honnan a bánatból vettem én ezt a nick-et (dragonweed).... gondolkodik.gif
No, a történet röviden annyi, hogy volt nekem egy kedves ex-barátnőm, akinek -amikor először meglátott- az jutott eszébe, hogy "na ez a fickó pont olyan amilyennek a sárkányfűárust elképzeltem a Süsü a Sárkány-ból". Aki találkozott már velem sejti, van benne valami... :smile29:
Amúgy tanítónő volt, aztán egy ilyen iskolai bulin megkért, hogy adjam elő ezt a jelenetet a gyerekeknek, mondanom sem kell fergeteges sikerrel sikerült azonosulnom a szereppel, így aztán végleg rajtam ragadt...... :D
Csatolmányok
sarkanyfű.jpg
sarkanyfű.jpg (79.42 KiB) Megtekintve 1186 alkalommal

lacee
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 352

Hozzászólás Szerző: lacee » 2019.08.23., pén. 12:20

dragonweed írta:
2019.08.23., pén. 10:54
Ez azért nem gyenge:..... :smile32:
http://apro.hifipiac.hu/category-table- ... ozok,69658
Biztos arannyal van díszítve a doboz.... 36_1_11.gif
Plinius/Oppo/Ps Audio/Acoustic Zen/Nbs/ValhallA/Aurum Cantus—>Dragonweed mod.

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.23., pén. 10:54

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.23., pén. 10:45

A HiVi Q1R egy egész jó hangú dóm, a Nomad-ban (lásd korai bejegyzés a topicban) nagyon jó eredményt nyújtott a D 6.8-cal párosítva, bár ez elég méretes állódoboz (28 liter). Jó lehet még az -éppen mostanában hirdetik- L6-4R-rel is, azt akár állványosra is el lehet készíteni kb. 14-16 literes reflex doboz kell neki.

Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 » 2019.08.23., pén. 10:18

"...A történet egyetlen buktatója az, hogy kicsi dobozoknál a hangoláshoz szükséges minimális keresztmetszetű reflexcsatorna irreálisan hosszú lehet. Ezt egyszerűen úgy lehet megoldani hogy egy, -a doboz két falát használó- 90 fokban megtört réshangolt csatornát készítünk, amit akár az elő vagy a hátlapra nyithatunk."

Ilyen réshangolt kétutas az általad alkotott Kolibri is - többek örömére.

Más. Egy kétutas (lehet állványos is) hangfal esetén HiVi Q1R dómsugárzóval melyik HiVi mélyközép alkot jó párost ?

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.23., pén. 09:23

Mint sok más kérdésben, a reflexhangolás körül is elég sok tévhit kering a szakmai körökben is. Tapasztalatom szerint a piacon levő reflexdobozok jó kétharmada hibásan méretezett-hangolt, így aztán még jó hangszórókészlet esetében is brummogós dübögős mélytartományt produkálnak. Többféle hangolási módszer létezik, a hagyományosan elfogadott és használt típusok (BB4, SBB4, QB3, SC4, stb.) mellett is, ezek némelyike empirikusan jobb eredményt ad mint azt elméletileg várnánk.
Én legtöbbször a talán legkevésbé ismert módszert (QM3 -Quasi Monothonic third order) használom, általában igen jó eredménnyel. (legalábbis a dobozaim nagy részéről kapott visszajelzések ezt igazolják). A Totem Model 1-től kezdve minden általam tervezett dobozban ezt használtam- használom.
Ennek a lényege az, hogy relatíve kicsi dobozból igen jó mélyátvitelt érhetünk el. A teória szerint egy -az elméletileg szükségesnél valamivel kisebb- dobozt "aláhangolva" némi hullámosság árán (max. 1 dB) a mélyátvitel legalább fél oktávval kiterjeszthető. Méretezési képlet ehhez nincsen, a megalkotója (Ralph Gonzalez) 1986-ban publikálta egy táblázatban, ahol Qts értékek szerint csoportosítva találhatók meg a szükséges méretezési adatok. Az érdekessége az (többek között), hogy még olyan Qts értékekhez (0.5) is készíthető reflex doboz amit a hagyományos módszerek szerint nem lehetne megcsinálni. Persze ennek (is) ára van, az extra mélyekért némi hatásfok illetve tranziensátviteli áldozatot kell hozni, de ez a gyakorlatban nem okoz hallható minőségromlást.
A történet egyetlen buktatója az, hogy kicsi dobozoknál a hangoláshoz szükséges minimális keresztmetszetű reflexcsatorna irreálisan hosszú lehet. Ezt egyszerűen úgy lehet megoldani hogy egy, -a doboz két falát használó- 90 fokban megtört réshangolt csatornát készítünk, amit akár az elő vagy a hátlapra nyithatunk.

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.23., pén. 08:21

A tervezője.... :D Egyébként: Előlapi reflexnyílásnál a doboz kevésbé kritikus a fal közelségére, viszont a reflexnyílásban esetleg keletkező turbulens zajok jobban hallhatók. Hátlapinál ez kevésbé hallható de ott illik legalább 20-30 cm "lélegzési " teret hagyni. A frekvenciaátvitelben lényeges különbség nem mérhető a két eset között, talán az előlapi picit több basszust eredményezhet de a hallható különbség minimális. Mélyebben elemezve a dolgot az előlapi reflexnek kicsit kevesebb az alsó oktávokban a fázishibája, de a hullámhosszak (plusz a fázisfordulás) miatt ez sem jelentős.
Ami lényegesebb lehet, az a reflexcső belső nyílása és a mélyhangszóró membránja közötti távolság, ez ha lehet ne legyen 20-25 cm-nél több, valamint a reflexcső -vagy nyílás- átmérője/keresztmetszete, illetve a belső és külső végeinek lekerekítése. Ennek hiányában a kilépő levegő a nyílás élein kavitációs áramlást produkál, ez pedig kellemetlen surrogó hangot okozhat nagyobb hangerőknél.

Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 » 2019.08.22., csüt. 23:30

Üdv idehaza ! :D

Egy kétutas, állványos hangfal esetében mi határozza meg, hogy előre vagy hátulra kerül a bassreflex nyílás ?

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.16., pén. 20:32

Amúgy üdv újra itthon..... ;peace;

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.16., pén. 20:29

Amatőr61 írta:
2019.08.10., szomb. 16:21
dragonweed írta:
2019.08.09., pén. 17:56
Elvitel előtt a Kolibriket direktben összehallgatva az immáron csak eszmei értéket képviselő Denon-okkal:
A Denon -ahogy a Kedves vevőm barátja jellemezte- "varacskosabb" ( :smile29: ), értve ezalatt, hogy nagyobbat lendül, nagyobb a vitálkapacitása, de minden egyéb területen nagyon közel vannak egymáshoz. Azt, hogy hogyan meg honnan kotor elő 35 Hz-es basszusokat egy 10 cm-es effektív átmérőjű membránból, meg 9 literből nem tudom, de már nem is érdekel.
Mind a kettő nagyon jó minidobozka, nem fog senkit kómába tolni, vagy kikergetni a világból fél óra hallgatás után. A Stereophile annak idején ezt a tulajdonságot az "eminently listenable" jelzővel illette.
Ez pedig, a "meddig bírom hallgatni" nagyon fontos tényező az audio világában.... :smile53:

Egy ismerősöm (nem hifizik, mindössze egy Sony micro torony van a konyhájában) júliusban Ausztriában járt, jött hazafelé, amikor Bécs városában az egyik tömbház előtt 2 pár hangfalat látott kitéve a kuka mellé.
Parkolót csak három utcával arrébb talált, így gyalog ment vissza. A hangfalaknak nem volt előlapjuk, a nagyobbik párt elvitte az autójába. Mikor ment volna vissza a kisebbikért hatalmas eső zúdult a városra, hagyta az egészet, elindult haza Magyarországra.
Amit hazahozott, az egy Denon SC-F10S volt. Az egyikben nem szólt a dóm, de csak annyi baja volt, hogy a forrasztás elengedett. A Denon a kis Sony hangfalakat váltotta le, kulturáltabb, izmosabb lett a hang a csere után.
A Te Denon hangfaladnak mi a pontos típusszáma ?
Igen, SC-G101 a típusa, annyi a dolog szépséghibája, hogy a doboz falain kívül már semmi nem a gyári állapotú benne..... gondolkodik.gif

L-Ati
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 12

Hozzászólás Szerző: L-Ati » 2019.08.13., kedd 23:36

Hali.
A bluesound-ot én vettem újjonnan és ha nem a költözés, akkor soha nem adom el....Igen, Gergő az új árához képest kb féláron vette meg tőlem, de a használt hifi ára márcsak ilyen.
Annyira jó a maga nemében és én annyira szerettem ezt az all in one gyöngyszemet hogy eladása után igen erős hiányérzetem volt., (aztán a KEF LSX kárpótólt.)

Mit tud a bluesound powernode 2 ???
Hiányérzet nélkül hallgathatunk róla zenét úgy ,hogy nem kell érte semmit tenni..., nem kell állítgatni, nem kell a hangkart súlyozgatni, nem kell a bakelitet mosóba vinni, nem kell a cd- cserélgetni,.stb.....de mégis olyan zenei élményt nyújt, amit az bluesound árának többszörösétől várnánk el . Ezt igazolva Gergőnél az András féle satorikat is tisztességgel kezeli.Sőt........

Ha pedig több kell, akkor ott a már említett Lumin.
Őszintén megvallva nem sok jót vártam az álltalam annyira dícsért bluesound powernode 2 után.
Gergő! Én amúgy vittem hozzád a referencia tápkábelel, hogy az majd....
de nem kellett ahhoz semmi.(így inkább elő sem vettem a szatyorból)
Megszólalt az első szám és tényleg ahogy (az eredeti ára is)legalább háromszor jobb volt a bluesoundnál.
Nem volt ott tüzi játék, sem szines lufik bohóccal....stb
Ez már nem az a kategória.
Viszont egy ilyen gép mint a Lumin nem mindenkinek való.
Aki hangokat, részleteket, teret, dinamikát, balancot, tónust karaktert....akar analizálni, annak a legegyszerűbb....
MediaMark- Lg/samsung házimozi.

Aki viszont kellemes, érzelmekkel teli ZENÉT szeretne hallgatni ebben a rohanó világban, mondjuk egy hosszú fárasztó műszak után, annak mindenképp ajánlatos számításba venni a Lumin-Satori párost.

Gratula mindkét terméknek,
Gergő, köszi a hallgatózást.....

lacee
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: lacee » 2019.08.13., kedd 13:58

Nézegettem ilyen kütyüket,számomra akkor lenne Best Buy vétel ha olyan lenne mint az Oppo 105 +erősítővel....nem tudom,hogy mennyibe kerülhet 1 jobb ilyen kvalitású gép.

Tul
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.08.13., kedd 13:00

lacee írta:
2019.08.13., kedd 12:03
A használt cuccaim kiárulás után a fele pénzem megmaradt így is és ez most nekem így kényelmesebb, praktikusabb és megvan az újdonság varázsa is :)
Gergő,akkor Te ezek szerint fél áron vehetted a cuccokat,na az nem rossz ár. :smile29:
[/quote]

A Bluesound fél áron jött, igen, az M1 jobb áron, mint a kiírt, de azért ott akkora difi nem volt (lévén, új készülék).
Amúgy nem minden készülékem lett meghirdetve itt a fórumon - ebből adódik az esetleges számtani különbség ;)

lacee
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: lacee » 2019.08.13., kedd 12:03

A használt cuccaim kiárulás után a fele pénzem megmaradt így is és ez most nekem így kényelmesebb, praktikusabb és megvan az újdonság varázsa is :)
[/quote]
Gergő,akkor Te ezek szerint fél áron vehetted a cuccokat,na az nem rossz ár. :smile29:

Tul
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.08.13., kedd 09:02

avl2 írta:
2019.08.13., kedd 08:32
Tul írta:
2019.08.13., kedd 08:18
...A Bluesound nem fáj a nagy rendszer után. Ez hatalmas teljesítmény, de azért érezni a korlátait.
A Lumin van olyan jó, mint a nagy rendszer és az app az egyetlen néha bosszantó dolog benne. ...
most megvan mind a kettö ?
(csak érdeklödés; eleinte úgy értettem: átmenetileg lett a Bluesound, aztán "véglegesre" :kapdelm: a Lumin de fent jelen idö van a Bluesound után is)

én is értem az egyszerüségre törekvést is, és persze egyetértek: hangsugárzó, illetve hangsugárzó a szobában/szobával és hallgatási hely a legfontosabb tényezök ..aztán a hangsugárzó és erösítö viszonya
Igen, mindekettő nálam van, sajátom lett. Figyelmesebbek kiszúrhatták, hogy nem csak a végfokom, hanem az integrált erősítőm is eladtam (sok egyéb társaságában). Ez azért van, mert a Lumin marad a Satorikkal, de hát ugye van nekem egy pár Kolibrim is.. ;)

Vicces, mennyire jelentéktelennek tűnő és a hifizésben általam másodlagosnak vélt tényezők milyen szinten dúsítják fel a zenehallgatásra szánt időt. Pl. a Bluesound-ot nem lehet standby módba tenni, ergo sosincs kikapcsolva. Hazaér az ember és egy gombnyomás a telefonon, már jön is a zene. Sőt, a kocsiból kiszállva lecsatlakozik az Android Auto a fejegységről, a lakásba belépve mehet tovább ugyanaz a Powernode 2-ről :) Este, mikor elmélkedek az ágyban, újabban mindig szól a zene, mert időzíteni is tudom a kikapcsolást, meg amúgy is csak egy gombnyomás lelőni, félálomban, az ágyban fekve, anélkül, hogy kimásznék - és nem világít nekem mindenféle színú led/kijelző, nem zúg egy trafó sem, nem fogyaszt éjszaka semmi, ha bekapcsolva felejtem.. Egész egyszerűen jobban passzol az életmódomhoz, mint az, hogy bezárkózom és némi rendszermelegítés után rászánok a zenére 2-3 órát, csak ennek átadva magam. Volt ilyen, szerettem, de most nem azokat az éveket élem (gyerekek, hektikusság, építkezés). A szobában is nagyobb a hely, 2m2-t nyertem: a hifis polc helyére betettem egy zongorát, aminek a kottatartója mellett, a tetején csücsül a Lumin. Nem elhanyagolható plusz :napsut: Amúgy nem titok, a Bluesound 150eFt volt, ismerőstől, magyar garival, nem egész fél évesen, de a Lumin sem 775-ért lett nálam végül.. A használt cuccaim kiárulás után a fele pénzem megmaradt így is és ez most nekem így kényelmesebb, praktikusabb és megvan az újdonság varázsa is :)

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 620

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.08.13., kedd 08:32

Tul írta:
2019.08.13., kedd 08:18
...A Bluesound nem fáj a nagy rendszer után. Ez hatalmas teljesítmény, de azért érezni a korlátait.
A Lumin van olyan jó, mint a nagy rendszer és az app az egyetlen néha bosszantó dolog benne. ...
most megvan mind a kettö ?
(csak érdeklödés; eleinte úgy értettem: átmenetileg lett a Bluesound, aztán "véglegesre" :kapdelm: a Lumin de fent jelen idö van a Bluesound után is)

én is értem az egyszerüségre törekvést is, és persze egyetértek: hangsugárzó, illetve hangsugárzó a szobában/szobával és hallgatási hely a legfontosabb tényezök ..aztán a hangsugárzó és erösítö viszonya

Tul
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.08.13., kedd 08:18

mosodás írta:
2019.08.11., vas. 16:16
Nem ismervén téged, de látván forrás kálváriád, komolyan nem értetem miért is fogsz pc építésbe, majd még hozzá DA. Mindenképp ezeké a kütyüké a közeljövő. Csupán azt kell, majd megnézni melyik műhelyből jön. Tisztes hang egy Bluesoundban, háromszázért? Visszatérnek térnek a régi idők, mikor mindenki azt mondta, a hangfal a legfontosabb eleme egy láncnak? Az oroszok már a spájzban vannak.
Kész PC-t vettem, illetve a hozzá tartozó DAC-ot ugyanazon gyártótól. Éppen azért, mert egyben tudtam összehasonlítani a saját futómű/DAC párosommal és jó volt. Annyira PC ellenes voltam, hogy egyik barátom mondta is, kicsit fél, hogy nem lesz holnap, megborult a világrend, ha ott tartunk, hogy én számítógéppel képzelem el a zenélést :rolleyes:

A Bluesound nem fáj a nagy rendszer után. Ez hatalmas teljesítmény, de azért érezni a korlátait.
A Lumin van olyan jó, mint a nagy rendszer és az app az egyetlen néha bosszantó dolog benne. És persze a "jövőállóság" és a variálhatóság, mint az a 'Hálózati audió lejátszók' topicban újra és újra előjön. De a hangja és a mostani környezettel való kompatibilitása parádés.

(Személy szerint konokul tartottam magam egész életemben ahhoz, hogy a hangsugárzó a legfontosabb és legmeghatározóbb eleme a láncnak.)

kupecke
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 358

Hozzászólás Szerző: kupecke » 2019.08.11., vas. 22:18

dragonweed írta:
2019.08.09., pén. 12:42
Az Utolsó (előtti :D ) Mohikán..... Ma ők is elutaznak új gazdájukhoz. :smile53:
Az alsó hs-en az a kis "khm", csak díszítés, vagy vmi egyebet is okoz(ott) , ahogy más topicban a közelmúltban olvashattunk hasonlóról?
santosad anuttamah sukhalabhah - PYS 2.42.

mosodás
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 19

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.08.11., vas. 16:28

Természetesen a Lumin posztot akartam idèzni, mindegy, ide se jövök többet. :D

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”