Újdonságok

1. A felső menüsor már nem csak sorminta, legördülő menüvé változott az al-Fórumok legolvasottabb témáihoz vezető linkekkel.
2. "Szakértők" al-Fórum: Nemsokára feltöltjük mesterekkel, tuning műhelyek, szakemberekkel, akik bár nem Kereskedők, de tevékenységük mégis megérdemelheti a kiemelést egy önállló Téma formájában.
3. "GDPR al-Fórum": Közérthető fórum az Adatvédelemről, teendőkről, tudnivalókról. Hírek, elemzések, veszélyek, tippek és trükkök az egyszerűbb élethez.

További jó Fórumozást!

Dragonweed DIY

Moderátor: dragonweed

L-Ati
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 12

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: L-Ati » 2019.08.13., kedd 23:36

Hali.
A bluesound-ot én vettem újjonnan és ha nem a költözés, akkor soha nem adom el....Igen, Gergő az új árához képest kb féláron vette meg tőlem, de a használt hifi ára márcsak ilyen.
Annyira jó a maga nemében és én annyira szerettem ezt az all in one gyöngyszemet hogy eladása után igen erős hiányérzetem volt., (aztán a KEF LSX kárpótólt.)

Mit tud a bluesound powernode 2 ???
Hiányérzet nélkül hallgathatunk róla zenét úgy ,hogy nem kell érte semmit tenni..., nem kell állítgatni, nem kell a hangkart súlyozgatni, nem kell a bakelitet mosóba vinni, nem kell a cd- cserélgetni,.stb.....de mégis olyan zenei élményt nyújt, amit az bluesound árának többszörösétől várnánk el . Ezt igazolva Gergőnél az András féle satorikat is tisztességgel kezeli.Sőt........

Ha pedig több kell, akkor ott a már említett Lumin.
Őszintén megvallva nem sok jót vártam az álltalam annyira dícsért bluesound powernode 2 után.
Gergő! Én amúgy vittem hozzád a referencia tápkábelel, hogy az majd....
de nem kellett ahhoz semmi.(így inkább elő sem vettem a szatyorból)
Megszólalt az első szám és tényleg ahogy (az eredeti ára is)legalább háromszor jobb volt a bluesoundnál.
Nem volt ott tüzi játék, sem szines lufik bohóccal....stb
Ez már nem az a kategória.
Viszont egy ilyen gép mint a Lumin nem mindenkinek való.
Aki hangokat, részleteket, teret, dinamikát, balancot, tónust karaktert....akar analizálni, annak a legegyszerűbb....
MediaMark- Lg/samsung házimozi.

Aki viszont kellemes, érzelmekkel teli ZENÉT szeretne hallgatni ebben a rohanó világban, mondjuk egy hosszú fárasztó műszak után, annak mindenképp ajánlatos számításba venni a Lumin-Satori párost.

Gratula mindkét terméknek,
Gergő, köszi a hallgatózást.....

lacee
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 404

Hozzászólás Szerző: lacee » 2019.08.13., kedd 13:58

Nézegettem ilyen kütyüket,számomra akkor lenne Best Buy vétel ha olyan lenne mint az Oppo 105 +erősítővel....nem tudom,hogy mennyibe kerülhet 1 jobb ilyen kvalitású gép.
Plinius/Oppo/Ps Audio/Acoustic Zen/Nbs/ValhallA/Aurum Cantus—>Dragonweed mod.

Tul
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 790

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.08.13., kedd 13:00

lacee írta:
2019.08.13., kedd 12:03
A használt cuccaim kiárulás után a fele pénzem megmaradt így is és ez most nekem így kényelmesebb, praktikusabb és megvan az újdonság varázsa is :)
Gergő,akkor Te ezek szerint fél áron vehetted a cuccokat,na az nem rossz ár. :smile29:
[/quote]

A Bluesound fél áron jött, igen, az M1 jobb áron, mint a kiírt, de azért ott akkora difi nem volt (lévén, új készülék).
Amúgy nem minden készülékem lett meghirdetve itt a fórumon - ebből adódik az esetleges számtani különbség ;)

lacee
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 404

Hozzászólás Szerző: lacee » 2019.08.13., kedd 12:03

A használt cuccaim kiárulás után a fele pénzem megmaradt így is és ez most nekem így kényelmesebb, praktikusabb és megvan az újdonság varázsa is :)
[/quote]
Gergő,akkor Te ezek szerint fél áron vehetted a cuccokat,na az nem rossz ár. :smile29:
Plinius/Oppo/Ps Audio/Acoustic Zen/Nbs/ValhallA/Aurum Cantus—>Dragonweed mod.

Tul
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.08.13., kedd 09:02

avl2 írta:
2019.08.13., kedd 08:32
Tul írta:
2019.08.13., kedd 08:18
...A Bluesound nem fáj a nagy rendszer után. Ez hatalmas teljesítmény, de azért érezni a korlátait.
A Lumin van olyan jó, mint a nagy rendszer és az app az egyetlen néha bosszantó dolog benne. ...
most megvan mind a kettö ?
(csak érdeklödés; eleinte úgy értettem: átmenetileg lett a Bluesound, aztán "véglegesre" :kapdelm: a Lumin de fent jelen idö van a Bluesound után is)

én is értem az egyszerüségre törekvést is, és persze egyetértek: hangsugárzó, illetve hangsugárzó a szobában/szobával és hallgatási hely a legfontosabb tényezök ..aztán a hangsugárzó és erösítö viszonya
Igen, mindekettő nálam van, sajátom lett. Figyelmesebbek kiszúrhatták, hogy nem csak a végfokom, hanem az integrált erősítőm is eladtam (sok egyéb társaságában). Ez azért van, mert a Lumin marad a Satorikkal, de hát ugye van nekem egy pár Kolibrim is.. ;)

Vicces, mennyire jelentéktelennek tűnő és a hifizésben általam másodlagosnak vélt tényezők milyen szinten dúsítják fel a zenehallgatásra szánt időt. Pl. a Bluesound-ot nem lehet standby módba tenni, ergo sosincs kikapcsolva. Hazaér az ember és egy gombnyomás a telefonon, már jön is a zene. Sőt, a kocsiból kiszállva lecsatlakozik az Android Auto a fejegységről, a lakásba belépve mehet tovább ugyanaz a Powernode 2-ről :) Este, mikor elmélkedek az ágyban, újabban mindig szól a zene, mert időzíteni is tudom a kikapcsolást, meg amúgy is csak egy gombnyomás lelőni, félálomban, az ágyban fekve, anélkül, hogy kimásznék - és nem világít nekem mindenféle színú led/kijelző, nem zúg egy trafó sem, nem fogyaszt éjszaka semmi, ha bekapcsolva felejtem.. Egész egyszerűen jobban passzol az életmódomhoz, mint az, hogy bezárkózom és némi rendszermelegítés után rászánok a zenére 2-3 órát, csak ennek átadva magam. Volt ilyen, szerettem, de most nem azokat az éveket élem (gyerekek, hektikusság, építkezés). A szobában is nagyobb a hely, 2m2-t nyertem: a hifis polc helyére betettem egy zongorát, aminek a kottatartója mellett, a tetején csücsül a Lumin. Nem elhanyagolható plusz :napsut: Amúgy nem titok, a Bluesound 150eFt volt, ismerőstől, magyar garival, nem egész fél évesen, de a Lumin sem 775-ért lett nálam végül.. A használt cuccaim kiárulás után a fele pénzem megmaradt így is és ez most nekem így kényelmesebb, praktikusabb és megvan az újdonság varázsa is :)

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 794

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.08.13., kedd 08:32

Tul írta:
2019.08.13., kedd 08:18
...A Bluesound nem fáj a nagy rendszer után. Ez hatalmas teljesítmény, de azért érezni a korlátait.
A Lumin van olyan jó, mint a nagy rendszer és az app az egyetlen néha bosszantó dolog benne. ...
most megvan mind a kettö ?
(csak érdeklödés; eleinte úgy értettem: átmenetileg lett a Bluesound, aztán "véglegesre" :kapdelm: a Lumin de fent jelen idö van a Bluesound után is)

én is értem az egyszerüségre törekvést is, és persze egyetértek: hangsugárzó, illetve hangsugárzó a szobában/szobával és hallgatási hely a legfontosabb tényezök ..aztán a hangsugárzó és erösítö viszonya

Tul
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.08.13., kedd 08:18

mosodás írta:
2019.08.11., vas. 16:16
Nem ismervén téged, de látván forrás kálváriád, komolyan nem értetem miért is fogsz pc építésbe, majd még hozzá DA. Mindenképp ezeké a kütyüké a közeljövő. Csupán azt kell, majd megnézni melyik műhelyből jön. Tisztes hang egy Bluesoundban, háromszázért? Visszatérnek térnek a régi idők, mikor mindenki azt mondta, a hangfal a legfontosabb eleme egy láncnak? Az oroszok már a spájzban vannak.
Kész PC-t vettem, illetve a hozzá tartozó DAC-ot ugyanazon gyártótól. Éppen azért, mert egyben tudtam összehasonlítani a saját futómű/DAC párosommal és jó volt. Annyira PC ellenes voltam, hogy egyik barátom mondta is, kicsit fél, hogy nem lesz holnap, megborult a világrend, ha ott tartunk, hogy én számítógéppel képzelem el a zenélést :rolleyes:

A Bluesound nem fáj a nagy rendszer után. Ez hatalmas teljesítmény, de azért érezni a korlátait.
A Lumin van olyan jó, mint a nagy rendszer és az app az egyetlen néha bosszantó dolog benne. És persze a "jövőállóság" és a variálhatóság, mint az a 'Hálózati audió lejátszók' topicban újra és újra előjön. De a hangja és a mostani környezettel való kompatibilitása parádés.

(Személy szerint konokul tartottam magam egész életemben ahhoz, hogy a hangsugárzó a legfontosabb és legmeghatározóbb eleme a láncnak.)

kupecke
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 444

Hozzászólás Szerző: kupecke » 2019.08.11., vas. 22:18

dragonweed írta:
2019.08.09., pén. 12:42
Az Utolsó (előtti :D ) Mohikán..... Ma ők is elutaznak új gazdájukhoz. :smile53:
Az alsó hs-en az a kis "khm", csak díszítés, vagy vmi egyebet is okoz(ott) , ahogy más topicban a közelmúltban olvashattunk hasonlóról?
santosad anuttamah sukhalabhah - PYS 2.42.

mosodás
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 24

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.08.11., vas. 16:28

Természetesen a Lumin posztot akartam idèzni, mindegy, ide se jövök többet. :D

mosodás
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 24

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.08.11., vas. 16:16

Tul írta:
2019.08.08., csüt. 20:30
asebestyen írta:
2019.08.08., csüt. 19:03
Tul írta:
2019.08.08., csüt. 19:00
András, ha valamikor befogadó és kíváncsi vagy, szívesen megmutatnám nálad ezt a kütyüt. Meglepett..
Nagyon jó barátok a Satorival!
Megesz a fene, Gergő! Írj már erről picit bővebben, légyszi!
Amit neked már írtam, de azért legyen itt is:
Eladtam ugye a teljes nagy rendszerem, audió PC-stől, végokostól, DAC-ostól, egy az egyben. Kicsit beleszerettem a Bluesound Powernode 2-be, ami vészmegoldásként volt nálam. Felbuzdulva azon, hogy egy ilyen kompakt rendszer is szólhat tisztességesen, megrendeltem egy M1-et, amit feleségem nagyon támogatott, miután a nagy behemót dobozok eltűntek és még a kiárult pénz fele is megmaradt a Lumin után.

Pár órányi hallgatás van még csak mögöttünk, de az első benyomások annyira lehengerlőek voltak, hogy kell valami (valaki) kapaszkodó, aki segít elhitetni velem, hogy nem vagyok őrült/elfogult/túlzottan lelkendező, blabla.. Adok még neki és magamnak is időt, mielőtt összeszedettebben írnék róla.

Ez egy nagyon tisztességes készülék. Szeretném leszögezni, nem voltam meggyőződve róla, hogy olyat mutat majd, amit értékelni tudok, mert a hálózati lejátszós keresgélésem közben, saját DAC-ommal a Lumin streamerek sem hozták a CD-m szintjét, erről írtam is akkoriban. Objektíven és némi negatív előítélettel álltam tehát a próbához. Komolyan aggódtam érte, hogy nem lesz igazán nagy eltérés a Bluesound és eközött, mert már az is tök jó volt. (Az van amúgy, hogy a Satorik mindennel jobbak, mint az átlag bármi ;) )

Amiben az András által moddolt végfokom nagyon nagy volt, az a tér és jelenlétérzet. Kábé egyik egyéb nálam járt erősítő sem tudta azt produkálni. Mindből hiányzott az "íz". Azok az artikulált közepek, némi kis édeskés hangulattal, hatalmas erővel. Na az van, hogy a Lumin olyan tüdővel és térrel szólalt meg, hogy szerintem elhinném, hogy ez az elő-/végfok párosom, a hozzá kapcsolt korábbi front endemmel. Talán azzal buktatná le magát, hogy analitikusabb a megszólalása és kiterjetebb a dinamikája, talán már kicsit sok is a mély mély.. Sokkal halkabbnak tűnik a zene, mégis remeg alattam a szék, hatamas beütéseket és csendeket tud. Említettem, hogy analitikus, de talán az a legmegkapóbb benne, hogy ez nem fáj. Ebben is van az az általam preferált édeskés magas, amiért imádtam a Kenwoodot. Hallod, ahogy a dobseprű szálai külön röcögnek, de komolyan símogat a hangja.. Ritkán van az, hogy egy tesztben leírtak fedik az általam hallottakat, de a HiFi Piacos jellemzéssel 99%-ban egyetértek. Realisztikus, kellemes megszólalás, simán hozza összetettebb nagyzenekari darabok hangulatát is. Mondom, szeretném, ha valaki autentikus személy meghallgatná! A forgalmazók halálra dicsérik, de ott azért éreztem némi hazabeszélést, pedig most úgy fest, alaptalan volt.
Jaj, azért csak 99%, mert a hangereje nem annyira acélos, pedig mindenki szerint elég mindenre - nálam van, hogy elférne még a plusz. A Take five 100%-os hangerőállásnál sem volt sok. Alacsony kivezérlésű felvétel, na de na.. Az appja meg Androidon lassú és fura mód hardverigényes. Melegszik a tabletem, egyszer bele is fagyott. De a Mate 20 Pro is megszenvedi gondolkodik.gif
Nem ismervén téged, de látván forrás kálváriád, komolyan nem értetem miért is fogsz pc építésbe, majd még hozzá DA. Mindenképp ezeké a kütyüké a közeljövő. Csupán azt kell, majd megnézni melyik műhelyből jön. Tisztes hang egy Bluesoundban, háromszázért? Visszatérnek térnek a régi idők, mikor mindenki azt mondta, a hangfal a legfontosabb eleme egy láncnak? Az oroszok már a spájzban vannak.

Mi a franc ez a biztonsági kód?

Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 179

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales » 2019.08.11., vas. 15:30

A donor egy Denon-SC-G101, ha jól emlékszem.
TMP Ant DAC SE - Audion Silver Night KT90 SE / TMP Ant LE - Audio Innovations - JM Lab Electra 905

Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 72

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 » 2019.08.10., szomb. 16:21

dragonweed írta:
2019.08.09., pén. 17:56
Elvitel előtt a Kolibriket direktben összehallgatva az immáron csak eszmei értéket képviselő Denon-okkal:
A Denon -ahogy a Kedves vevőm barátja jellemezte- "varacskosabb" ( :smile29: ), értve ezalatt, hogy nagyobbat lendül, nagyobb a vitálkapacitása, de minden egyéb területen nagyon közel vannak egymáshoz. Azt, hogy hogyan meg honnan kotor elő 35 Hz-es basszusokat egy 10 cm-es effektív átmérőjű membránból, meg 9 literből nem tudom, de már nem is érdekel.
Mind a kettő nagyon jó minidobozka, nem fog senkit kómába tolni, vagy kikergetni a világból fél óra hallgatás után. A Stereophile annak idején ezt a tulajdonságot az "eminently listenable" jelzővel illette.
Ez pedig, a "meddig bírom hallgatni" nagyon fontos tényező az audio világában.... :smile53:

Egy ismerősöm (nem hifizik, mindössze egy Sony micro torony van a konyhájában) júliusban Ausztriában járt, jött hazafelé, amikor Bécs városában az egyik tömbház előtt 2 pár hangfalat látott kitéve a kuka mellé.
Parkolót csak három utcával arrébb talált, így gyalog ment vissza. A hangfalaknak nem volt előlapjuk, a nagyobbik párt elvitte az autójába. Mikor ment volna vissza a kisebbikért hatalmas eső zúdult a városra, hagyta az egészet, elindult haza Magyarországra.
Amit hazahozott, az egy Denon SC-F10S volt. Az egyikben nem szólt a dóm, de csak annyi baja volt, hogy a forrasztás elengedett. A Denon a kis Sony hangfalakat váltotta le, kulturáltabb, izmosabb lett a hang a csere után.
A Te Denon hangfaladnak mi a pontos típusszáma ?

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 2667

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.09., pén. 23:39

:car-fiat: szia.gif
"Szeressétek azt aki keresi az igazságot, de óvakodjatok attól aki azt állítja megtalálta azt..."

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.09., pén. 19:35

Nyugi Kedves Ákos, én is... :smile53:
Azért mertem hasonlítgatni a Denon-okhoz, mert azokba beletoltam vagy 100 óra munkát, meg némi "anyagot", így gyakorlatilag teljes átépítésről van szó, a doboz méretén kívül semmi nem eredeti benne (Kossuth bicskája effektus). Négy hónapja hallgatom őket, így nyugodt szívvel állítom, hogy 2-300 ezerig nem nagyon tudok hasonló méretű minimonitort ami ezt, és így tudná. Ennek fényében mer(t)em állítani, hogy a Kolibrik kiválóan megállták az összehasonlítást... :smile32:
"Szeressétek azt aki keresi az igazságot, de óvakodjatok attól aki azt állítja megtalálta azt..."

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2025

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2019.08.09., pén. 19:04

dragonweed írta:
2019.08.09., pén. 17:56
Elvitel előtt a Kolibriket direktben összehallgatva az immáron csak eszmei értéket képviselő Denon-okkal:
A Denon -ahogy a Kedves vevőm barátja jellemezte- "varacskosabb" ( :smile29: ), értve ezalatt, hogy nagyobbat lendül, nagyobb a vitálkapacitása, de minden egyéb területen nagyon közel vannak egymáshoz. Azt, hogy hogyan meg honnan kotor elő 35 Hz-es basszusokat egy 10 cm-es effektív átmérőjű membránból, meg 9 literből nem tudom, de már nem is érdekel.
Mind a kettő nagyon jó minidobozka, nem fog senkit kómába tolni, vagy kikergetni a világból fél óra hallgatás után. A Stereophile annak idején ezt a tulajdonságot az "eminently listenable" jelzővel illette.
Ez pedig, a "meddig bírom hallgatni" nagyon fontos tényező az audio világában.... :smile53:
Én tartom a véleményem a Kolibrikről.
Supra MD-06 mk3 | LuXor PC V1 | Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk Si3 + X2 | Heed Enigma 5 | Xavian XN Piccola | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | Supra kábelezés

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.09., pén. 17:56

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.09., pén. 12:42

Az Utolsó (előtti :D ) Mohikán..... Ma ők is elutaznak új gazdájukhoz. :smile53:
Csatolmányok
SAM_4274.jpg
SAM_4274.jpg (308.03 KiB) Megtekintve 1661 alkalommal

Tul
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.08.09., pén. 11:45

Giorgio12 írta:
2019.08.09., pén. 11:36
Tul szaktárs!
Csak jelezni szeretném, hogy a végfokodat, amit a mi Andrásunk tuningolt és te továbbadtad, a barátom vette
meg. Elékötött egy Roksan előerősítőt és valami nagyon jó sült ki a dologból.
Ma délelőtt voltam nála és kategória ugrást tapasztaltunk! :smile53:
Tudom, nagyon jó készülék! Minden eladott komponensemmel jól jártak az új tulajok, ebben biztos vagyok. Ez amolyan win-win :smile49:

Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 339

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 » 2019.08.09., pén. 11:36

Tul szaktárs!
Csak jelezni szeretném, hogy a végfokodat, amit a mi Andrásunk tuningolt és te továbbadtad, a barátom vette
meg. Elékötött egy Roksan előerősítőt és valami nagyon jó sült ki a dologból.
Ma délelőtt voltam nála és kategória ugrást tapasztaltunk! :smile53:

Tul
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.08.09., pén. 11:22

-KP- írta:
2019.08.09., pén. 10:36
Én már sokszor leírtam, hogy pl. mekkora jóság egy ilyen vagy ehhez hasonló gép. Nem nagyon szokta érdekelni az embereket.. Én ugyan nem Lumin-t használok, hanem Linn-t, de eléggé hasonló a kettő. Ha nem laknál ilyen mocskosul messze, szívesen kipróbáltam volna akár nálad, akár nálam, hogy milyen a kettő egymáshoz képest.

Amúgy meg nem kell csodálkozni, a hálózat alapú átvitel egyszerű és hibátlanul működik, kiváltható vele a komplett pc-s bohóckodás. Plusz egy ilyen gépbe a beépített dac is jó minőségű, és nem mellesleg megspórolsz egy valag digit meg analóg interkonnekt kábelt. Nem azt mondom, hogy ezektől nincs jobb, csak egyszerűen van egy ársáv, ahol nagyon nehéz ezeket a gépeket ár/érték arányban überelni... Az atomstabil működés és a kábel és készülék rengeteg hiánya meg csak a hab a tortán...
Újonnan vetted amúgy, vagy sikerült találni valahol jó áron?
Újonnan vettem, jó áron :smile29:

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1131

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2019.08.09., pén. 10:36

Tul írta:
2019.08.08., csüt. 20:30
Eladtam ugye a teljes nagy rendszerem, audió PC-stől, végokostól, DAC-ostól, egy az egyben. Kicsit beleszerettem a Bluesound Powernode 2-be, ami vészmegoldásként volt nálam. Felbuzdulva azon, hogy egy ilyen kompakt rendszer is szólhat tisztességesen, megrendeltem egy M1-et, amit feleségem nagyon támogatott, miután a nagy behemót dobozok eltűntek és még a kiárult pénz fele is megmaradt a Lumin után.
Én már sokszor leírtam, hogy pl. mekkora jóság egy ilyen vagy ehhez hasonló gép. Nem nagyon szokta érdekelni az embereket.. Én ugyan nem Lumin-t használok, hanem Linn-t, de eléggé hasonló a kettő. Ha nem laknál ilyen mocskosul messze, szívesen kipróbáltam volna akár nálad, akár nálam, hogy milyen a kettő egymáshoz képest.

Amúgy meg nem kell csodálkozni, a hálózat alapú átvitel egyszerű és hibátlanul működik, kiváltható vele a komplett pc-s bohóckodás. Plusz egy ilyen gépbe a beépített dac is jó minőségű, és nem mellesleg megspórolsz egy valag digit meg analóg interkonnekt kábelt. Nem azt mondom, hogy ezektől nincs jobb, csak egyszerűen van egy ársáv, ahol nagyon nehéz ezeket a gépeket ár/érték arányban überelni... Az atomstabil működés és a kábel és készülék rengeteg hiánya meg csak a hab a tortán...

Újonnan vetted amúgy, vagy sikerült találni valahol jó áron?
Sztereó: Linn Majik DS-I ; Martin Logan Electromotion ESL
Mozi: Anthem Statement D2V3D - Emotiva XPA5 Gen1 - Audiolab 8000x7
Martin Logan Stage - Behringer NX6000D + KCS C118A - 4 x KCS SR10A

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.08.08., csüt. 22:07

No, írok már egy rövid helyzetjelentést....
Az utóbbi négy hónapban jelentős változtatásokat nem eszközöltem a rendszeremen, maradt a C300-as erősítő meg a Denon cipősdobozok - jó, igaz az utóbbin még csiszolgattam picit (ez a kettő biztosan nem fog innen kikerülni...). A Topping DAC-ba szereztem végre egy emberi hangú kimenő IC-t, de azon sem történt egyéb módosítás.
Ami változott az a CD játszó, megkönnyezve búcsút mondtam a szupertuningolt NAD C542-nek (pedig nagyon szerettem volna meghagyni, olyan jól ment az erősítőhöz, de hamarosan eladom) mert kemény 6 ezerért találtam egy Grundig ( ;) ) CD23-ast amiben az általam eddig hallott legjobb hangú D/A konverter IC (TDA1549) van. Na ez ahogy volt le is zenélte a NAD-ot, egy kis piszkálással meg úgy néz ki megvan az utolsó ezüstlemez pörgetőm... :smile32:
Halál primitív gép, 3 kiló műanyag, meg hosszábban-keresztben hajlítható vaslemez doboz, de 3 hete hallgatva kétségem nincs, hogy ezt épeszű áron nem tudom, meg nem is lehet überelni.
Ezen kívül barkácsoltam egy IC kábelt szintén a CD meg az erősítő közé, aztán most már tényleg csak zenét hallgatok, úgy ahogy anno 40-pár éve megálmodtam. Nem irkálok róla sem ódákat, sem egyebet, ha valaki kíváncsi rá szívesen látom egy kis hallgatózásra. :smile53:
A Raysonic csövesért nagyon sajog a szívem, de az nem az én fajsúlyom (fogyasztás, hőtermelés, teljesítmény, cső szett ára.. gondolkodik.gif ). Az is elég szépen meg lett moddolva, jelentősen jobbra a gyári állapotnál, de ősszel az is megy az eladás rovatba... sad.gif

Tul
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.08.08., csüt. 20:48

Megdöntöttem pár fokban a hangsugárzókat, ahogy András javasolta korábban - Satori tulajoknak érdemes kipróbálni. Többet enged fészkelődni a székben, nem annyira behatárolt a sweet pot. Ami szintén érdekesség, hogy nekem ezekkel az olcsó Alctron szivacsokkal tűnik a legjobbnak (szemben a vastalp + izoláló tüske összeállítással).
Ki fogom próbálni úgy is, hogy rárakom tesóm nagyobb IsoAcoutics alátéteire is (nekem kicsi van).
Csatolmányok
IMG_20190808_204239.jpg
IMG_20190808_204239.jpg (2.39 MiB) Megtekintve 1705 alkalommal
IMG_20190808_204320.jpg
IMG_20190808_204320.jpg (2.61 MiB) Megtekintve 1705 alkalommal

Tul
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.08.08., csüt. 20:40

Hallgatom ezt a zenét és szabályosan megkönnyeztem a mennyegzőnket.. Oltári jó :)

András, nagyot alkottál ezekkel a hangsugárzókkal!
Csatolmányok
IMG_20190808_203707.jpg
IMG_20190808_203707.jpg (959.32 KiB) Megtekintve 1384 alkalommal

Tul
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Tul » 2019.08.08., csüt. 20:30

asebestyen írta:
2019.08.08., csüt. 19:03
Tul írta:
2019.08.08., csüt. 19:00
András, ha valamikor befogadó és kíváncsi vagy, szívesen megmutatnám nálad ezt a kütyüt. Meglepett..
Nagyon jó barátok a Satorival!
Megesz a fene, Gergő! Írj már erről picit bővebben, légyszi!
Amit neked már írtam, de azért legyen itt is:

Pár órányi hallgatás van még csak mögöttünk, de az első benyomások annyira lehengerlőek voltak, hogy kell valami (valaki) kapaszkodó, aki segít elhitetni velem, hogy nem vagyok őrült/elfogult/túlzottan lelkendező, blabla.. Adok még neki és magamnak is időt, mielőtt összeszedettebben írnék róla.

Ez egy nagyon tisztességes készülék. Szeretném leszögezni, nem voltam meggyőződve róla, hogy olyat mutat majd, amit értékelni tudok, mert a hálózati lejátszós keresgélésem közben, saját DAC-ommal a Lumin streamerek sem hozták a CD-m szintjét, erről írtam is akkoriban. Objektíven és némi negatív előítélettel álltam tehát a próbához. Komolyan aggódtam érte, hogy nem lesz igazán nagy eltérés a Bluesound és eközött, mert már az is tök jó volt. (Az van amúgy, hogy a Satorik mindennel jobbak, mint az átlag bármi ;) )

Amiben az András által moddolt végfokom nagyon nagy volt, az a tér és jelenlétérzet. Kábé egyik egyéb nálam járt erősítő sem tudta azt produkálni. Mindből hiányzott az "íz". Azok az artikulált közepek, némi kis édeskés hangulattal, hatalmas erővel. Na az van, hogy a Lumin olyan tüdővel és térrel szólalt meg, hogy szerintem elhinném, hogy ez az elő-/végfok párosom, a hozzá kapcsolt korábbi front endemmel. Talán azzal buktatná le magát, hogy analitikusabb a megszólalása és kiterjetebb a dinamikája, talán már kicsit sok is a mély mély.. Sokkal halkabbnak tűnik a zene, mégis remeg alattam a szék, hatamas beütéseket és csendeket tud. Említettem, hogy analitikus, de talán az a legmegkapóbb benne, hogy ez nem fáj. Ebben is van az az általam preferált édeskés magas, amiért imádtam a Kenwoodot. Hallod, ahogy a dobseprű szálai külön röcögnek, de komolyan símogat a hangja.. Ritkán van az, hogy egy tesztben leírtak fedik az általam hallottakat, de a HiFi Piacos jellemzéssel 99%-ban egyetértek. Realisztikus, kellemes megszólalás, simán hozza összetettebb nagyzenekari darabok hangulatát is. Mondom, szeretném, ha valaki autentikus személy meghallgatná! A forgalmazók halálra dicsérik, de ott azért éreztem némi hazabeszélést, pedig most úgy fest, alaptalan volt.
Jaj, azért csak 99%, mert a hangereje nem annyira acélos, pedig mindenki szerint elég mindenre - nálam van, hogy elférne még a plusz. A Take five 100%-os hangerőállásnál sem volt sok. Alacsony kivezérlésű felvétel, na de na.. Az appja meg Androidon lassú és fura mód hardverigényes. Melegszik a tabletem, egyszer bele is fagyott. De a Mate 20 Pro is megszenvedi gondolkodik.gif

Válasz küldése

Vissza: “Dragonweed”