Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Moderátorok: dragonweed, TMP

vkz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 48

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: vkz » 2019.09.14., szomb. 23:25

Sajnos ha csak úgy világítana cső, és funkciója sem lenne akkor lenne aki elhinné hogy mert csöves jobban szól. Mert ezt mondták. Ez így szimplán marketing cső. Mert D osztály előtt ami persze 90%-al jobb hatásfokú mint az AB ráadásul. Nem jön ki a matek...
Ettől még szólhat egész jól persze (mihez képest), pl most egy Bluetooth-os B&O P6 szól mellettem, és nem rossz a maga kategóriájában. Bár tudtommal ebben nincs cső :D

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 2300

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.09.14., szomb. 23:03

Hát igen. Végülis nem is olyan rossz mint várná az ember fia... :rolleyes: (megnéztem a szervízkönyvét)
184 db digitális logikai áramkör és a D osztályú végfok IC közé becsempésztek 2 db ECC 83-ast mint vonalszintű erősítőt, ettől aztán rögtön bepárásodik a csövek csodálatos hangjáról már annyit hallott kuncsaft szeme. Fóleg meg ennyiért... Ezt a fajta parasztvakítást a Kínaiak nagyon tudják (pl. Noobsound), de most már a Philips is (meg szinte minden más egykor jobb hírnévnek örvendő "nagy" márka) igyekszik felzárkózni a mélyrepülő különítmény egyre népesebb csapatához.
"Science is the answer" - What was the question??

vkz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 48

Hozzászólás Szerző: vkz » 2019.09.14., szomb. 22:43

Megnéztem már mi ez. Azért a marketing szövege alapján nem csodálkozom hogy ilyeneket írnak róla, mert simán abban is elveszik a mezei hozzá nem értő :)

https://edigital.hu/mikro-hifi-rendszer ... zer-p44361

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.09.14., szomb. 22:35

Mielőtt az a vád érne, hogy pesszimista, cinikus, rosszindulatú, stb. vagyok: nem erről van szó. (bár néha lehet benne valami :rolleyes:)
Csak nagyon útálom már ezt az egyre inkább elburjánzó sötétség-dzsungelt, amiben nemhogy machete-vel, de lassan már bulldózerrel meg lángszóróval sem lehet utat vágni. Ja, hogy ne nézzem... ez is megoldás de már a csapból is ez folyik :smile30:

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.09.14., szomb. 22:25

Na tessék uraim... kínlódunk itt éveken át mindenféle méregdrága lommal, holott karnyújtásnyira a megoldás. :smile53: https://www.jofogas.hu/komarom_esztergo ... 556175.htm

Nemcsak hogy TÖKéLetes hang, de előerősítő létére 150W-ot tud, ezzel joggal bekerülhetne a Guiness-be mint a legnagyobb teljesítményű előerősítő. S még egyszer, hogy ne feledjem, "150W van", nem nincs,... van :smile32: :smile51:
Az ilyen pillanatokért érdemes élni :smile29:

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.09.13., pén. 16:19

Egyébként van egy -alternatív boot lehetőségként- AP Linux is a zenegépen, de az alatt sajnos a mérőszoftver nem műxik -ami pedig nekem napi szükséglet-, így kényelmi (lustasági) okokból főként a 8.1 -gyel hallgatom....

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.09.13., pén. 15:45

Denonavr írta:
2019.09.13., pén. 15:22
Említetted egyszer András, hogy teljesen "kiherélt" Windows 8.1-et használsz. Lehet erről tudni valamit részletesebben? Vagy miért pont 8.1?
A zene PC-n fut a minimál 8.1. Hogy miért ez? Utánaolvasgattam külhoni fórumokon (is), hát ott az jött ki, hogy a 7-es még nagyon sok sebből vérzik meg igazából már támogatása sincsen, a 10-es meg nagyon korlátozott hozzáférést engedélyez ilyen egyszerűsítésekre -ott már jórészt ő dönti el mi történik (szép új világ...). Itt most nem sorolom fel mert hosszú lenne, de sok helyen lehet róla olvasni, milyen folyamatokat-szolgáltatásokat lehet kigyomlálni a 8-asból amik zene PC-ként való használatnál teljesen feleslegesek, és csak az erőforrásokat zabálják. Elvileg van fent a neten valahol ilyen célra lebutított 8-as, de nem tudom hol.... gondolkodik.gif

Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 238

Hozzászólás Szerző: Denonavr » 2019.09.13., pén. 15:22

Említetted egyszer András, hogy teljesen "kiherélt" Windows 8.1-et használsz. Lehet erről tudni valamit részletesebben? Vagy miért pont 8.1?
SOL Kolibri, QUAD 77, Hivox Lupus C MKIII, komplett Schmidt Ferenc kábelezés, HTPC

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.09.13., pén. 14:29

Köszönöm, közben megkerestem a panaszommal johnnyt fórumtársunkat-barátomat (számítógépes "guru" :D ), és ő ugyanezt mondta. Tudjátok, egy újszülöttnek minden vicc új... gondolkodik.gif (avagy: mindenhez én sem érthetek egyformán jól :smile53: )

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1569

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2019.09.13., pén. 13:44

dragonweed írta:
2019.09.13., pén. 12:58
Egy kis számítástechnikai szaktanács kellene, ha valaki tud segíteni.... :rolleyes:
Újratelepített (tiszta) 8.1 -esem van, és pár napja valami "eszi" a CPU teljesítményt (folyamatosan 50-70%-on megy, úgy hogy semmilyen progi, vagy netes dolog nem fut a háttérben). Az svchost gazdafolyamat a bűnös, ennyi kiderült, de hiába ellenőrzöm bármilyen víruskeresővel (W. defender, malwarebytes, spybot, online: virus total) egyik sem talál semmit... Bármilyen ötlet? gondolkodik.gif

A régi vinyóm halála előtt ugyanezzel az oprendszerrel alapból 3-5% volt az arány...
Ha felment minden frissítés, el fog múlni magától.
Furutech e-TP60E | Auralic Aries LE + Sbooster PSU | Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk Si3 + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | DIY kábelezés

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.09.13., pén. 12:58

Egy kis számítástechnikai szaktanács kellene, ha valaki tud segíteni.... :rolleyes:
Újratelepített (tiszta) 8.1 -esem van, és pár napja valami "eszi" a CPU teljesítményt (folyamatosan 50-70%-on megy, úgy hogy semmilyen progi, vagy netes dolog nem fut a háttérben). Az svchost gazdafolyamat a bűnös, ennyi kiderült, de hiába ellenőrzöm bármilyen víruskeresővel (W. defender, malwarebytes, spybot, online: virus total) egyik sem talál semmit... Bármilyen ötlet? gondolkodik.gif

A régi vinyóm halála előtt ugyanezzel az oprendszerrel alapból 3-5% volt az arány...

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.09.12., csüt. 23:46

Annyit azért hozzátennék (nem akarván a kedvet elvenni a dologtól), hogy az említett Tonsil dómok gyárilag kicsit "karcosak"
azokat át kell egy picit szabni.... gondolkodik.gif Ez két lépésből áll, az elsőben a dóm eredeti impregnálását le kell oldani, (nagyon óvatosan, fültisztító pálcikák segítségével Styro-Flow hígítóval) majd egy speciális PVA alapú ún. fóliaragasztóval egy vékony réteget felhordva újraimpregnálni. Ezen felül a dóm alatti kis zárt (eredetileg üres) üregbe vékony filc korongból csillapítást készíteni. Ez "kiegyenesíti" a frekvenciaátvitelük a hepehupáit, +sokkal zeneibbé-transzparensebbé teszi a hangjukat.
Tudom.... sad.gif :angry: De ez van, így lesz olyan mint ahogyan most én is használom-hallgatom őket.

Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 71

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 » 2019.09.12., csüt. 23:13

dragonweed írta:
2019.09.12., csüt. 22:26
GDWK 11/100 a típusa, a mellékelt linkeken megtalálod...

http://www.skleptonsil.pl/en/tweeters,c56.html
http://www.tonsil.ro/Tweeters.htm

Köszönöm szépen, megtaláltam !

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.09.12., csüt. 22:26

GDWK 11/100 a típusa, a mellékelt linkeken megtalálod...

http://www.skleptonsil.pl/en/tweeters,c56.html
http://www.tonsil.ro/Tweeters.htm

Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 » 2019.09.12., csüt. 21:00

A Denon SC-G101 ben lévő dómot lehet még kapni ?
Az is Tonsil gyártmány, mint a mélyközép, mi a pontos típusa ?

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.09.12., csüt. 18:33

Ennek a Denon doboznak (SC-F88) úgy tűnik nem sok köze van az általam emlegetett és moddolt SC-G101-hez.
A hangszórókészlete (is) teljesen más, a netes képek és infók alapján valamilyen távol-keleti OEM cég által készült darabok, a mélyközép hab peremes, stb. A másikban Tonsil hangszórók dolgoznak gumiperemes PP mélyközéppel, és a cég legjobb textil dómsugárzójával.
A váltója is eléggé meg van bonyolítva, azt nem igazán látom mi a szerepe a 4.36 mH-s tekercsnek, mert az egy ilyen kétutasnál túl magas érték (hacsak nem valamilyen kompenzálókör része?).
Szóval összességében -a rendelkezésre álló infók alapján- nem tudok mit mondani róla gondolkodik.gif .

Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 » 2019.09.12., csüt. 14:47

Korábban - többször is - szóba került a kis Denon SC-G101 hangfal.
Ma "belefutottam" egy másik Denon polcsugárzóba, az SC-F88 típusba.
Az Ebay-en egy olasz éppen eladott (23 EUR + 3 EUR a szállítás) 1 db, eredeti, SC-F88-ból kiszerelt váltót.
Lásd: https://www.ebay.de/itm/Denon-Frequenzw ... 1695165638 
A kis képre kattintva nagyíthatóvá válik a váltóról készült fotó.

A nyák valószínűleg nem (csak) ehhez a dobozhoz lett tervezve, a tekercsek vezetékei "métereket kúsznak", míg odaérnek a megfelelő forrasztási ponthoz, továbbá az összeszerelés minősége is botrányos, mindkét ellenállás és a 3 db elkó is a levegőben "meredezik".
Ennek a Denon dobozkának lényegesen bonyolultabb a váltója. 
A mélyközép vasmagos tekercsének az értéke 0,92 mH, a dómhoz legközelebb lévő, a vasmagos felett, a bal felső sarokban látható légmagos értéke 0,35 mH, a középen lévő, legnagyobb átmérőjű légmagos értéke 4,36 mH, a jobb alsó sarokban lévő légmagos értéke 0,25 mH. 
A két kerámia ellenállás minden paraméterében egyforma: 5W 2,2 Ohm J, (TYH97.40). 
A bipoláris elkók a TESLA gyártmányai, (TF 204) meglepő, hogy a két nagyobb értékű 20 év távlatában is tartja a kapacitását, a C1 (L- K7, a középső légmagos tekercstől jobbra fenn) 15 μF, mérve 15,14. 
A C2 (L- K4, a középső légmagos tekercs alatt, legalul) 10 μF, mérve 10,17.
A C3 (L- JD) 3,3 μF,  mérve 4,0.
A reflexcsö mérete és hossza ugyanaz, mint az SC-G101-ben és a 4 db, 30 x 200 x 230 mm-es, fekete színű csillapító anyag is egyezik.
A hangszórókról nem tudok nyilatkozni.

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.09.10., kedd 21:21

dragonweed írta:
2019.09.10., kedd 16:46
Erre mindjárt két példa is van: Az egyik véglet a 4 Ohmos Kolibri, ami a maga alig-84 dB-jével vígan elzenél már egy 4-5W-os együteművel is, (aki próbálta tudja, lásd Ant...) A skála másik végén meg a szintén 4 Ohmos 84dB-s Mani-2, ami 20 W-nál már produkált valami hallható nyekergést, de igazán 150-200-as monoblokkokkal érezte magát elemében.
A fő ok a hajthatóságbeli különbségre ez esetben (és a legtöbb hasonlóban) nem igazán az impedancia komplexitása (mind a Kolibriben, mind a Mani-2-ban relatíve egyszerű váltók találhatók) hanem a mozgatott tömegben rejlik. A Kolibrik 12 cm-es mélyközepének könnyű papírmembránja 5.3 grammos, míg a Mani-2-k kompound mélysugárzóinak membrán össztömege 30 gramm. Ez majdnem hatszoros különbség, és hiába a brutálisan erős mágnesek, ezt a tömeget valahogy mozgásba kell hozni....

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.09.10., kedd 18:16

Fogalmam nincs miért írtam következetesen 2.87-et a 8 négyzetgyökének, holott tudom, hogy 2.83... gondolkodik.gif

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.09.10., kedd 16:46

Erre mindjárt két példa is van: Az egyik véglet a 4 Ohmos Kolibri, ami a maga alig-84 dB-jével vígan elzenél már egy 4-5W-os együteművel is, (aki próbálta tudja, lásd Ant...) A skála másik végén meg a szintén 4 Ohmos 84dB-s Mani-2, ami 20 W-nál már produkált valami hallható nyekergést, de igazán 150-200-as monoblokkokkal érezte magát elemében.

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.09.10., kedd 16:21

Amatőr61 írta:
2019.09.10., kedd 15:33
Apropó hangsugárzók, adott két, különböző gyártó állódoboza, mindkettő kétutas, elülső reflexnyílású, a méretük is hasonló. 
Az első névleges impedanciája 4 Ohm, érzékenysége 88 dB (2.83 Volt / 1m). 
A másik impedanciája 8 Ohm, a gyárilag megadott érzékenysége 87 dB (1 Watt /1m)
Melyik hangfal az érzékenyebb ? 
Ez egy régi gyártói trükk a kedves vásárló megvezetésére.... :D Mert ugye az elektromos teljesítmény képlete felírható így is: P = U²/R
Ha itt az U helyére 2.87-et írunk, akkor így alakul: P = 2.87²/R vagyis 8/R, ami ugye 4 Ohmos hangszóró esetében 2Watt lesz, 8 Ohmosnál meg 1.
Ebből következően az említett 4 ohmos doboz nem 88, hanem 85 dB/W/m érzékenységű, mert az a 2W-hoz tartozó értékre van megadva.... :smile53: ( a hangnyomás a teljesítmény duplázásakor 3 dB-t nő)
A második esetben korrekt a specifikáció, de hozzá kell tegyem, ezek is trükkös dolgok, mert pl. a legtöbb "8" ohmos doboz impedanciaértéke a frekvencia függvényében bárhol lehet 5 és 20 Ohm között, a 8 inkább csak amolyan irányértéknek tekinthető.
A Watt/m érzékenység amúgy nem sokat mond el egy doboz valódi érzékenységéről, illetve hajthatóságáról, az sok egyéb dolog -pl. a hangváltó komplex terhelésének hatása az erősítőre- függvénye

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 638

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.09.10., kedd 15:54

Amatőr61 írta:
2019.09.10., kedd 15:33
Apropó hangsugárzók, adott két, különböző gyártó állódoboza, mindkettő kétutas, elülső reflexnyílású, a méretük is hasonló. 
sok megoldás van.
a reális: amelyik kevesebbet lódított.
számolós 1: 8 ohm eseten az 1 Watt epp 2.83V, tehat HA (!) ugyanakkora feszültsegre nezzük, akkor a 4 Ohm-os
számolós 2: 4 ohm eseten a 2.83V az 2 W-nak felel meg, HA (!) ugyanakkora teljesitmenyt kapnak, akkor a 8 Ohm-os (erre szokásos nézni, azaz ugyanazon teljesitmenyre, es akkor a pelda 4 ohmosa csak 85 dB/W-os)
a vicces: mire érzékenyebb ? elhelyezésre ? :smile29:

angolban hasznalt a sensitivity es az efficiency kifejezes

...a számolósat akár el is ronthattam ...majd András kijavítja, helyre teszi, ha kell

Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 » 2019.09.10., kedd 15:33

Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 238

Hozzászólás Szerző: Denonavr » 2019.09.10., kedd 11:34

Tul írta:
2019.09.07., szomb. 18:51
Muszáj megosztani a bajom, bánatom egy kicsit megint: András, amiket ezekkel a Satorikkal létrehoztál, bipolárissá tett. Egyik pillanatban örülök, másikban dühöngök.

Ma voltam egy kedves ismerősömnél meghallgatni a rendszerét. M2tech DAC, PC, csöves végfokok, B&W hangsugárzók. Azt kell mondanom, a sok évvel ezelőtti önmagam kifejezetten irigy lett volna a felhozatalra és talán még a hangjára is.
Annyira hifi volt, hogy csak lestem és pörgettem magamban az emlékeket, hogy basszus, pont ezt csináltam én is.. Minden létező teszt-frázis előjött: hátrébb kell menni, itt jó a tér, hangerő az egekben, a magas hasított, de olyan durván, hogy nem is értettem, hogy lehet így zenét hallgatni.

Szintén zenész :)
Akárhány rendszert hallgatok azóta, mindig akkor nyugszom meg, amikor hazamegyek és a saját rendszer hangjától helyre áll minden. A Kolibrik pedig alsóbb kategóriákban zenélnek, de mióta megvannak, egyáltalán nem érzek késztetést, hogy több kellene. Max. ha elhoznám a Satorit :D
SOL Kolibri, QUAD 77, Hivox Lupus C MKIII, komplett Schmidt Ferenc kábelezés, HTPC

mosodás
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 21

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2019.09.08., vas. 17:19

Igen, tudtam. :-) A dobozokhoz már volt szerencsém, eleget tudok róluk. A Luminod az ismeretlen pálya, de vakon aláírom, hogy méltó párosod lett. Időben messze vagy, így nincs randi. Egyébként is lehet, elszállna a nagy magabiztosságom, hogy nekem másmilyen kell. (nyilván, nem) Apropó: most lemaradtál pár balatonszeletről. :)

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”