A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Moderátorok: dragonweed, TMP

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1907

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.01.27., vas. 12:25

Denonavr írta:
2019.01.27., vas. 10:53
Kiváncsi leszek András, hogy mit mondasz a Quad 77-re. Az is az angol iskola hangzásvilága, hasonló hangkarakterrel, mint a NAD C320BEE-m volt, csak mindenben jobb, legalább is ahogy én hallom. A NAD gyári állapotában nem passzolt a Kolibrikhez, viszonz ez meg nagyon.
A 320-as NAD gyári állapotában kicsit steril, a Quad ezzel szemben egy melegebb, angolosabb hangzásvilág, valószínűleg ezért passzol jobban a madárkákhoz.
"Ninety procent of everything is crap" (Sturgeon's law)

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.01.27., vas. 12:19

MINDENT lehet módosítani.... Mindent. Az más kérdés, hogy van amit esetleg nem érdemes. De ismerve a Quad "munkásságát"
(3 évig voltam márkaszervízvezető Montreal-ban, az egyik fő profilunk a Quad volt) lesz ezen is mit faragni. Nem pejoratív a "munkásság" jelző, de ők is szeretnek itt-ott spórolni az anyagokon. :rolleyes:

mgus
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 169

Hozzászólás Szerző: mgus » 2019.01.27., vas. 12:08

Denonavr írta:
2019.01.27., vas. 11:51
Biztos vannak, akik azt mondják, hogy ha valami jó, akkor nem feltétlen érdemes belenyúlni, de én meg szeretem a maxot kihozni a dolgokból :) szóval igen.
A Quad 77-et nagyon nem lehet, vagyis nincs mit rajta mit módosítani, de ez csak az én véleményem.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,DB audio T-rexux,Tuningusz DVD-2200,
Neotech NEI-1002, Furutech Alpha & Nano liquid.

Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 219

Hozzászólás Szerző: Denonavr » 2019.01.27., vas. 11:51

Biztos vannak, akik azt mondják, hogy ha valami jó, akkor nem feltétlen érdemes belenyúlni, de én meg szeretem a maxot kihozni a dolgokból :) szóval igen.
SOL Kolibri, QUAD 77, Hivox Lupus C MKIII, Schmidt F., LINN kábelek, HTPC

Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 320

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 » 2019.01.27., vas. 11:21

Na erre én is kíváncsi vagyok!
Egyébként meg is akarod mókoltatni Ansrással? gondolkodik.gif

Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 219

Hozzászólás Szerző: Denonavr » 2019.01.27., vas. 10:53

Kiváncsi leszek András, hogy mit mondasz a Quad 77-re. Az is az angol iskola hangzásvilága, hasonló hangkarakterrel, mint a NAD C320BEE-m volt, csak mindenben jobb, legalább is ahogy én hallom. A NAD gyári állapotában nem passzolt a Kolibrikhez, viszonz ez meg nagyon.
SOL Kolibri, QUAD 77, Hivox Lupus C MKIII, Schmidt F., LINN kábelek, HTPC

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 473

Hozzászólás Szerző: Ear » 2019.01.27., vas. 10:22

suzukidrz400 írta:
2019.01.26., szomb. 23:50
Találtam egy Sparkler audio nevű céget .Amelyik itthon is mostanában kezdett. Ismeri valaki esetleg ?
Van magyar forgalmazója a Sparklernek, http://sparkleraudio.eu/en/ Budapesten meg tudod hallgatni a komplett láncukat, van lehetőség otthoni demóra. Olvashatsz róla magyarul itt: https://audiolife.blog.hu/2018/07/31/sparkler
itt: https://audiolife.blog.hu/2018/09/24/ja ... ng_erosito és még itt is: https://ear.hu/?p=7794

ear.hu - hifi meg ilyesmi

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.01.27., vas. 09:00

Félreértés -vagy én nem írtam jól-, nem kiszedtem azokat az alkatrészeket, hanem cseréltem, jobb minőségűre.
Azért ez nem úgy működik mint az egykori szóbeszédben, hogy addig szedem kifelé az alkatrészeket amíg még működik.... :rolleyes: Ráadásul ez nem az a kapcsolás amire ránézve minden egyértelmű, nekem is agyalni kellett egy darabig míg rájöttem mi miért van ott ahol van.
A legtöbb ilyen szerkezet (többé-kevésbé) átgondolt mérnöki munka eredménye, ahol mindennek megvan a feladata. Vannak esetek amikor pár holmi feleslegesen van beépítve, de nem 30 db..... :)
Csatolmányok
sch2.PNG
sch2.PNG (131.84 KiB) Megtekintve 673 alkalommal

suzukidrz400
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 27

Hozzászólás Szerző: suzukidrz400 » 2019.01.26., szomb. 23:50

dragonweed írta:
2019.01.26., szomb. 15:57
A mennyiség és a minőség a hangtechnikában sem lineáris összefüggésű. Tény, hogy a legjobb hangú holmik ritkán alkatrésztemetők... :rolleyes:
ÜDV igen lehet valami a dologban. Mostanában sokat nézegetem a Japán minimalista cégeket 47 Lab ra gondolok .Találtam egy Sparkler audio nevű céget .Amelyik itthon is mostanában kezdett. Ismeri valaki esetleg ?Bocs Dragonweed csak arról jutott eszembe hogy kivettél egy pár dolgot a gyári cucc ból. Ismerősöm járt Lengyel országba a hifi show n hallotta a rendszerüket.Nagyot nézett amikor meglátta az erősítőt átlátszó a teteje pár alkatrész van csak benne.A hangja meg hú bammeg .....Pedig neki is komoly 7 számjegyű hifi je van otthon.Bocs mégegyszer Dragonweed szépek a munkáid.

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.01.26., szomb. 21:05

Amatőr61 írta:
2019.01.26., szomb. 21:02
Egy aprócska pontosítás: véletlenül egy e betű kimaradt a mérnök Siegfried Linkwitz nevéből.
Mea culpa!.... :smile53:

Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 64

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 » 2019.01.26., szomb. 21:02

Egy aprócska pontosítás: véletlenül egy e betű kimaradt a mérnök Siegfried Linkwitz nevéből.

mgus
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: mgus » 2019.01.26., szomb. 20:45

Még gyerek voltam amikor kisírtam Videoton - RM5342S rádiós magnót, akkor az egy csúcs gép volt, és örültem hogy nem az unitrát kaptam mert az csak recsegett meg akkora torzítása volt, hogy hallgathatatlan volt számomra.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,DB audio T-rexux,Tuningusz DVD-2200,

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.01.26., szomb. 20:16

Legyünk őszinték, a "jobb" élet, a technológia elkényeztetett bennünket, sokszor irreálisan magasak lettek az elvárásaink. Ezért aztán sokan hajlandók irreális összegeket áldozni minimális -vélt vagy valós- javulásért. Miért? A válasz egyszerű, korunk egyik fő szlogenje: mert megtehetem/megérdemlem..... :smile53:
Egy dologra biztosan emlékszem (ez persze korral is jár); 19 éves koromban a Tesla NC 440- Orister- HS20 láncon lehet jobban élveztem a jugó nyomású recsegős Yes lemezeket mint ma bármit bármilyen rendszeren. sad.gif

mgus
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: mgus » 2019.01.26., szomb. 20:04

Egy igazán jó rendszerben teljesen műfajfüggetlenül lehet zenét hallgatni, egy jó rendszer megmutatja a hibákat is amit vagy hajlandóak vagyunk hallgatni vagy nem.Itt az a kérdés kinek mi a jó, és esetleg mennyit tud rá áldozni.Valamelyik nap olvastam a" 40éves rádión hallgattam a koncertet és nem volt hiányérzetem",maximal elégedett és 40 éve nem költött hifire.
Van aki egy évig se bír hallgatni egy erősítőt, és lehet nem az erősítő hibája.

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.01.26., szomb. 19:02

d.janos írta:
2019.01.26., szomb. 18:55
Tovább gondolva a rendszer összefüggést, ha van egy jó(nak gondolt) hangsugárzónk és egy jó(nak gondolt) erősítőnk, plusz egy jó pc alapú forrásunk, melyre ugye fájl alapú felvételek kerülnek, honnan tudhatjuk, hogy valóban "jó-e a rendszerünk"? A legkézenfekvőbb válasz az, hogy ha van kedvünk zenét hallgatni, képesek vagyunk vele zenét hallgatni akár órákon át, nem kapcsolgatunk a zenék között, akkor jó. És ezt a megszerzett komponensek, a rendszer összeállítása után több hónappal (évvel) is képesek vagyunk megtenni, akkor minden rendben. Kíváncsi lennék, hányan vannak, akik nem cseréltek semmit a rendszerükben legalább két éve (az a gyanúm, aki fórumozik, eteti a hifibogarat, csak nagyon kevés)... De mi van, ha a rendszer "válogat" és van olyan zene, ami lebilincselő élményt ad és van, amely nem. Az a fájl hibája vagy a rendszer hibája ?(feltételezve, hogy a zenék, a stílus olyan, melyeket alapvetően szeretünk). Az agyunk addig bírta ? Az a jó alapvetően, ha a rendszer megmutatja mi a hallgatható és mi nem ?
Tanítani való hozzászólás, nem nagyon tudok mit hozzátenni.... :smile32: :smile53:
Mindazonáltal vannak egyértelműen sz.r felvételek, amik a legszuperebb rendszerrel sem fognak a fotelhez szögezni bennünket. Jó rendszeren ezek is hallgathatók lesznek, csak nem akkora "jump factor"-ral mint a tényleg jók.
Ezzel viszont nincs mit tenni, el kell fogadni mint tényt.

d.janos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 101

Hozzászólás Szerző: d.janos » 2019.01.26., szomb. 18:55

Tovább gondolva a rendszer összefüggést, ha van egy jó(nak gondolt) hangsugárzónk és egy jó(nak gondolt) erősítőnk, plusz egy jó pc alapú forrásunk, melyre ugye fájl alapú felvételek kerülnek, honnan tudhatjuk, hogy valóban "jó-e a rendszerünk"? A legkézenfekvőbb válasz az, hogy ha van kedvünk zenét hallgatni, képesek vagyunk vele zenét hallgatni akár órákon át, nem kapcsolgatunk a zenék között, akkor jó. És ezt a megszerzett komponensek, a rendszer összeállítása után több hónappal (évvel) is képesek vagyunk megtenni, akkor minden rendben. Kíváncsi lennék, hányan vannak, akik nem cseréltek semmit a rendszerükben legalább két éve (az a gyanúm, aki fórumozik, eteti a hifibogarat, csak nagyon kevés)... De mi van, ha a rendszer "válogat" és van olyan zene, ami lebilincselő élményt ad és van, amely nem. Az a fájl hibája vagy a rendszer hibája ?(feltételezve, hogy a zenék, a stílus olyan, melyeket alapvetően szeretünk). Az agyunk addig bírta ? Az a jó alapvetően, ha a rendszer megmutatja mi a hallgatható és mi nem ?
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"
Suricata 24/192-Heed OBELISK PRE+Heed PX+Heed OBELISK PAS+Dynaudio A42 (Heed DACtilus II+Heed Luna II+PAS+Fi-Ex)

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.01.26., szomb. 16:52

Többrétegű, kérdés... alapvetően hallgatom. Azon ami éppen kéznél van. Vagyok annyira öntelt ( :rolleyes: ), hogy meg merem ítélni -még egy nem túl ismert hangdobozon is- hogy a változások amiket a mod okoz pozitívak, vagy negatívak-e.
Erősítőt mérni felesleges, na ott aztán a mérési eredmények vajmi keveset mondanak el a hangzásbeli változásokról. Ha van is mérhető különbség, az bőven a mérések hibahatárán belül van, szóval itt elsősorban a fülemre hagyatkozom.
Ha egy erősítő (rendszer) "jó", az minden zenei műfajon jó lesz, ez nem attól függ mit hallgatsz rajta. Szinte minden gyári állapotú erősítőn/CD játszón/dobozon lehet javítani, írtam már erről sokat, milyen -főként anyagi- tényezők befolyásolják egy adott készülék elérhető hangminőségét. Ha jobb lesz, mindenen jobb lesz, ha nem, semmin sem. Ilyen egyszerű.
A Kenwood/NAD kérdés "cizelláltabb", az a gyanúm, hogy 10 meghallgatás alapján 10 személyből 5 a Kenwood-ot, 5 a NAD-ot hallaná jobbnak, pontosan leírni, elmondani -azon túl amiket eddig leírtam róluk- nem tudom miért. Kénytelen vagyok hasonlatokkal élni, de az egyik olyan mint -zongorás példát hozva- Keith Jarrett, a másik meg Arturo Benedetti Michelangeli.
Más erősségek, más gyengék, más műfaj, a maga nemében mindkettő zseniális. A lényeg azonban, mind a kettő ért a zene nyelvén, csak másképp tolmácsolja azt.

lacee
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 297

Hozzászólás Szerző: lacee » 2019.01.26., szomb. 16:49

dragonweed írta:
2019.01.26., szomb. 16:08
Aki most megvádolna a köpönyegforgatással, annak írom: a Kenwood -amint írtam- egy iszonyúan precíz, neutrális, kontrollált hangú erősítő, a NAD viszont kicsit többet ad lendületben, dinamikában, beáldozva némi pontosságot, és ez nekem most jobban bejön. Ha számszerűen minősítenem kellene őket, mindkettő 10-est kapna, de más területeken...
Csodálkoztam is,hogy cseréled 31_1_21.gif

d.janos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 101

Hozzászólás Szerző: d.janos » 2019.01.26., szomb. 16:22

Amikor egy erősítőn finomítasz, milyen hangsugárzón hallgatod a változásokat ? Vagy méred ? Milyen arányban van a hallgatás/mérés ? Netán több dobozon is meghallgatod ?
Az erősítőt lehet hangolni annak tükrében pl. hogy a tulajdonos zenei igénye pl. szimfónikus, pop/rock, metál, dubstep vagy kamarazene ? A kispénzű "átlagmagyar", aki zeneszerető, a számára(unkra) elérhető árkategóriára gondolok.
Kenwood vs. Nad tekintetében, mi az alapvető oka a precíz+neutrális+kontrollált vs. lendületes+dinamikus+beáldozott pontosság ? Köszi.
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"
Suricata 24/192-Heed OBELISK PRE+Heed PX+Heed OBELISK PAS+Dynaudio A42 (Heed DACtilus II+Heed Luna II+PAS+Fi-Ex)

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.01.26., szomb. 16:18

Kicsit olyan ez (jóóóó, tudom hogy nagyon más) mintha el kéne dönteni melyik a "jobb" autó. Koenigsegg Agera, vagy Bugatti Chiron?
Mi alapján döntenél?
Csatolmányok
Chiron.jpg
Chiron.jpg (137.79 KiB) Megtekintve 682 alkalommal
AgeraRspeedracer.jpg
AgeraRspeedracer.jpg (1.55 MiB) Megtekintve 682 alkalommal

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.01.26., szomb. 16:08

Aki most megvádolna a köpönyegforgatással, annak írom: a Kenwood -amint írtam- egy iszonyúan precíz, neutrális, kontrollált hangú erősítő, a NAD viszont kicsit többet ad lendületben, dinamikában, beáldozva némi pontosságot, és ez nekem most jobban bejön. Ha számszerűen minősítenem kellene őket, mindkettő 10-est kapna, de más területeken...

mgus
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: mgus » 2019.01.26., szomb. 16:04

Igazad volt, ez tényleg nem az a kategória, a képek néha többet elárulnak mint gondolnánk. ;)

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.01.26., szomb. 15:57

A mennyiség és a minőség a hangtechnikában sem lineáris összefüggésű. Tény, hogy a legjobb hangú holmik ritkán alkatrésztemetők... :rolleyes:

lacee
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 297

Hozzászólás Szerző: lacee » 2019.01.26., szomb. 14:57

Giorgio12 írta:
2019.01.26., szomb. 13:09
András!
Ebben a NAD-ban alig van alkatrész.
Egyáltalán hogyan tud ez megszólalni?

A régi Proton erősítőmben, amibe új életet leheltél, volt vagy kétszer ennyi.
Az ilyen cuccoktól midig ódzkodtam,pedig legutóbb nézegettem 1 Naim cd lejátszót,de abban is alig volt 1 pár db. alaktrész..aztán eltántorított a dolog,pedig jókat írnak róla. :D
De ezek szerint nem minden az alkatrész hegy...

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.01.26., szomb. 13:17

Pont ettől jó, hogy alig.... :D Egyébként van, a három álló modulban (két fekete hasáb, meg elől/alul középen) elég nagy a népsűrűség. Az alkatrészek száma és a hangminőség között nincs egyértelmű összefüggés amúgy sem, ez a szakma nem erről szól.... :rolleyes:

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”