A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Moderátorok: dragonweed, TMP

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2045

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.03.13., szer. 20:58

Jogosan vetődik fel a kérdés, ha ezek a -relatíve minimális többletköltséget (az anyagi vonzatuk minimális) jelentő- változtatások ennyit javítanak a végső hangminőségen, miért nem alkalmazzák a gyártók alapból ezeket? A válasz többrétű.
1.: Nem tudják, hogy ennyit jelent (valószínűtlen)
2.: Nem hisznek az ilyen ezo-szagú, nem mérhető dolgokban (valószínűbb)
3.: Tudják, csak nem érdekli őket.
4.: Tudják, érdekli is őket, de marketing okokból nem akarnak egy terméket bizonyos minőségi szint fölé emelni. (igen valószínű).
Mindazonáltal furcsa, hogy még elég magas árkategóriájú készülékekben sem látni túl gyakran ezen alkatrészek alkalmazását... gondolkodik.gif. Érthetetlen (számomra legalábbis) több ezer dolláros erősítőkben mezei 25 Amperes 3 dolláros Graetz kocka egyenirányítókat látni, amikor köztudott, hogy a gyors/ultragyors diódák jóval kevesebb zavarjelet injektálnak a tápfeszültségbe.
Erről bővebben itt (is) lehet olvasni:
https://www.electrical4u.com/reverse-re ... -of-diode/
"Ninety procent of everything is crap" (Sturgeon's law)

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.03.13., szer. 15:36

Ez a fajta tuning nagyjából minden erősítőnél működik. A tápegység "gyorsításáról" szól, ultragyors egyenirányítókkal, plusz nagyfrekvenciás impedancia kompenzáló kondenzátorok hozzáadásával. Ezen kívül az esetleges csatolókondenzátorok cseréje jobb minőségűre (Elna Silmic II, vagy kisebb értékeknél film típusúakra), valamint a felesleges kábelezés + kapcsolók megszüntetése. Plusz az esetek nagy részében a kimeneti védelmet is szolgáló relé cseréje nagyobb áramú hermetikusan zárt típusúakra (Omron 8A/250V AC)

Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 324

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 » 2019.03.12., kedd 21:07

Ph barátunknál egyszerre volt jelen a sima és a tuningolt példány, tehát csak meghallgattuk őket.
Nem árnyalatnyi volt a különbség!
A mezei darab utána utazott is hozzád egyből! :rolleyes:

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.03.12., kedd 20:58

Giorgio12 írta:
2019.03.12., kedd 19:18
Sziasztok!
Csak jelzem, hogy az eladó rovatban felbukkant egy, András keze által tuningolt Denon 560-as.
Ha erősítő vásárláson töri valaki a fejét, ne habozzon, jól sikerült darab!
Ez alapvetően a Denon érdeme, szerintem az egyik legjobban sikerült, alapból is igen jó hangú erősítőjük. A tuninggal meg még jobb... :rolleyes:

Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 324

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 » 2019.03.12., kedd 19:18

Sziasztok!
Csak jelzem, hogy az eladó rovatban felbukkant egy, András keze által tuningolt Denon 560-as.
Ha erősítő vásárláson töri valaki a fejét, ne habozzon, jól sikerült darab!

bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 148

Hozzászólás Szerző: bodnart » 2019.03.11., hétf. 19:47

Szerintem csak bátran a stílusokkal, nem akadtam még olyan zenébe, ami nem tetszett volna a satorival. Kell bele az energia, de meghálálja. Nagyon örülök, hogy belevágtam a projektbe, rafinált kis dögök, meg kell hagyni :)

lacee
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 315

Hozzászólás Szerző: lacee » 2019.03.11., hétf. 18:34

András,ma nagyon meglepett az Aurum,Jazz zenén kívül nem igazán hallgattam semmit mióta nálam van.Ma valahogy Jordi Savall került porondra,majd elájultam olyan zenei élményt nyújtott,nem mostanában élveztem így zenét! :music1:
TIDAL-on hallgattam,mondjuk nagyon jó minőségben vannak fönt a lemezei.

Hálás köszönet ismét leborulok.gif

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2778

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2019.03.10., vas. 11:30

pärt írta:
2019.03.07., csüt. 14:13

Úgyhogy lerakok egy nulla kilométerkövet egy dragonweed doboz képében és a többi vasnak kéretik majd hozzá igazodni. Akinek nem sikerül...hát az úgy járt.
:smile53:
Ezt így is kellene szerintem minden esetben.Ha valaki talál egy olyan komponenst amivel maximálisan elégedett akkor csak így lehet, én például az erősítőm köré építettem a rendszerem, tudom, hogy nem high end de nekem tökéletesen megfelel.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

lacee
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: lacee » 2019.03.10., vas. 09:33

dragonweed írta:
2019.03.06., szer. 14:41
Abban azért biztos vagyok, hogy (most is) sokan kétkedve csóválják a fejüket. ;) Nekik (is) üzenem, hogy szeretettel várom őket egy hallgatózásra, hiszen ilyen dolgokat bárki be tud írni... :smile53:
Igaz nem kétkedve,pusztán szakmai kíváncsiságból beugrottam Andráshoz,még az új dolgait nem hallottam.Mondtam is neki azért irigylem,hogy mind tudás ,mind kitartása van így össze dolgozni 1 ilyen redszert,persze a sok munka részét nem irigylem tőle,de a rendszerét igen,piszok jól szól!A redszer letisztult sallangmentes,jó már csak ránézni is,több féle zenei stílust hallgattam meg, kivállóan szólt zenei műfajtól függetlenül.Az erősítő is nagyon jó ,a Denon dobozok méretük ellenére nagyon élvezhető zenét! nyújtanak,főleg énekes produkcióknál. gondolkodik.gif A CD játszót sem hallottam az is top játékos.Én úgy gondolom András ,a mostani a legjobb rendszered mióta ismerlek, ne pocsékold el,no persze ha most kezdeném ezt az egészet és ha lenne pénzem rá akkor tennék 1 visszautasíthatatlan ajánlatot :D

További töretlen munkásságot kívánok :smile53:

Laci

pärt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 142

Hozzászólás Szerző: pärt » 2019.03.07., csüt. 14:13

Még egy gondolat a Denon dobozkákról.
Tökéletesen illett a hang abba a vonalba, amit András más dobozainál is hallottam, semleges, semmilyen irányba nem húzó (és nem is törekvő) jelleg.
Kicsit off, de nem teljesen: erről eszembe jutott, hogy volt egy Musical Fidelity A1 erősítőm, amit kedveltem. Ezen felbuzdulva, vettem látatlanba ( hallatlanba) egy MF cd-t, gondolván, hogy hasonló világ. Nos, nagyon nem, egyik szinte antitézise volt a másiknak, mintha egymást próbálták volna korrigálni. Ilyen komponest venni, olyan spirál, ami könnyen elvezethet a "kábeles fiókig" meg egyéb kiegészítők begyűjtéséig, amikkel meg lehet próbálni felpiszkálni, vagy lenyugtatni az éppen ide, vagy oda billenő hangzást. Ez nagyon érdekes tanulási folyamat, amihez viszont sem kedvem, sem ráhangoltságom nincs.
Úgyhogy lerakok egy nulla kilométerkövet egy dragonweed doboz képében és a többi vasnak kéretik majd hozzá igazodni. Akinek nem sikerül...hát az úgy járt.

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.03.07., csüt. 12:23

lacee írta:
2019.03.07., csüt. 10:14
Semmi gond az Aurum-al,csak pont ezért írtam,hogy ne hajhászd magad sarkallva az elérhető legjobb hang után.....szinte mindenből,pihenj inkább.Habár ahogy ismerlek örök nyughatatlan vagy-maradsz. :D
A mi örömünkre is! leborulok.gif
17 éves lehettem (akkor szedtem darabokra a HS 20-asaimat) amikor kiragasztottam egy cetlit az asztalom felé a Mordaunt Short akkori szlogenjével : "In pursuit of perfection" - a tökéletesség üldözése. Nem sok területén sikerült az életemnek, de itt még mindig próbálom. Tudom, elérni soha nem fogom, de amíg másnak és magamnak örömöt okoz, miért ne? :smile53:
Csatolmányok
excellence-300x268.png
excellence-300x268.png (103.31 KiB) Megtekintve 1433 alkalommal

lacee
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: lacee » 2019.03.07., csüt. 10:14

Semmi gond az Aurum-al,csak pont ezért írtam,hogy ne hajhászd magad sarkallva az elérhető legjobb hang után.....szinte mindenből,pihenj inkább.Habár ahogy ismerlek örök nyughatatlan vagy-maradsz. :D
A mi örömünkre is! leborulok.gif

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.03.07., csüt. 09:37

Tanácsok kezdő anyáknak: Vegyen a fiának két teljesen egyforma pólót, majd a mikor az egyiket felvette, szomorú tekintettel kérdezze meg. - A másik nem tetszik? :smile29:
Mit kéne még "reszelgetni" az Aurum-on? Nem látod milyen színű póló van az énekesen? (...)
Igen, igaz, minden cuccot lehetne farigcsálni a végtelenségig. Van azonban egy haranggörbe karakterisztikája (meg némi anyagi vonzata is) a dolognak, a csúcson túljutva könnyedén el is lehet rontani az egészet (megtörtént már párszor velem is). Azt a pontot nehéz megtalálni ahol meg kell állni. Mindenben...

lacee
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: lacee » 2019.03.07., csüt. 09:09

András,ha akarod még magad kínozni akkor viszem az Aurum Cantust....reszelgesd azt.:kapdelm:

d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 106

Hozzászólás Szerző: d.janos » 2019.03.07., csüt. 07:33

pärt írta:
2019.03.06., szer. 23:45
... tartósabb együttélés esetén a ritkábban hallgatott, nem annyira kedvenc zenéket is előszedetné, ami ennek a hobbinak a legfontosabb "paramétere" kellene legyen.
Ez mennyire igaz ! :smile53:
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"
Suricata 24/192-Heed OBELISK PRE+Heed PX+Heed OBELISK PAS+Dynaudio A42 (Heed DACtilus II+Heed Luna II+PAS+Fi-Ex)

pärt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: pärt » 2019.03.06., szer. 23:45

Idáig csak azért nem tettem, mert egyrészt még csak két számot hallgattam rajtuk keresztül, másrészt viszolygok olyan laposságokat írni, mint "a doboz méretét meghazudtoló hang", esetleg "nagyobbat szól mint amihez joga van", netalán " keresgéltem a szubot". Ez úgyis csak támadási felületet adhatna azzal kapcsolatosan, hogy biztosan valami hangolási huncutság van a dolog mögött és csak kóbor apácák megtévesztésére alkalmas felhúzott felsőbasszus hupákol, cukormázas magasakkal leöntve. Az én fülem szerint nem, a teljes spektrumban kiegyenlített volt.
De ezek úgyis csak felszínes tonális jellemzők, amikkel ugyan, ha alapból nem stimmel valami, akkor úgyis régen rossz. Ennél fontosabb az összhatás. Kerek, egységes, teljesen doboztalan megszólalás, ízfokozóktól és állományjavítóktól mentesen. Mint említettem, nagyon rövid ideig hallgattam, de az volt a benyomásom, hogy tartósabb együttélés esetén a ritkábban hallgatott, nem annyira kedvenc zenéket is előszedetné, ami ennek a hobbinak a legfontosabb "paramétere" kellene legyen.
Ja és kinézetre botrányosan magas az antisznob faktora. :D

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.03.06., szer. 22:19

Persze a képen látható veszély - megintcsak a hozzám hasonlóknál - fennáll, de igyekszem amennyire lehet elkerülni.
Azért - pärt- ha hallottad, majd megkérlek pár mondatban írd le a hallottakat. Csakis az igazat :smile53:
Csatolmányok
vissza-jóvőbe.jpg
vissza-jóvőbe.jpg (90.09 KiB) Megtekintve 1498 alkalommal

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.03.06., szer. 22:03

pärt írta:
2019.03.06., szer. 21:35
Hétvégén - ha a köz is úgy akarja- viszek pecsétviaszt és leplombálom a Denon csavarjait. Mind a családi, mind a saját lelki békédre nézve áldásos lesz és új szelet foghatsz vitorládba. 31_1_21.gif
:smile29: Most már le lehet.... ;peace; Azért még a hozzám hasonló megátalkodott berhelőknél is mindig van egy pont, ahol tudják, hogy -az adott elemekkel- már nincs nagyon hová tovább.

pärt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: pärt » 2019.03.06., szer. 21:35

Hétvégén - ha a köz is úgy akarja- viszek pecsétviaszt és leplombálom a Denon csavarjait. Mind a családi, mind a saját lelki békédre nézve áldásos lesz és új szelet foghatsz vitorládba. 31_1_21.gif

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.03.06., szer. 14:41

Abban azért biztos vagyok, hogy (most is) sokan kétkedve csóválják a fejüket. ;) Nekik (is) üzenem, hogy szeretettel várom őket egy hallgatózásra, hiszen ilyen dolgokat bárki be tud írni... :smile53:

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.03.06., szer. 14:06

A finomhangolás fontosságáról...
Adva vagyon ugye ez a kis fekete csúnyaság (A Denon dobozkák :rolleyes: ). Bő két hete hallgatom őket, a zenék 90%-án mesésen teljesítenek, de volt pár felvétel (amiket régen referenciaként használok és nagyon jól ismerek) ahol vakargattam a fejem, mert mintha valami hiányzott volna. Sikerült egy konkrét alkatrészre szűkíteni a "bűnöst", aztán azzal játszadoztam. Jó 6 órát.
Ez egy tekercs a váltóban, ami a magassugárzó "másodfokúságáért" felel, ennek az értékeit -induktivitás, soros ellenállás- kellett pontosa(bba)n bejátszani. Sikerült, az eredeti értékek kb. 10%-os növelésével. Most már tényleg biztos vagyok benne, hogy innen nem nagyon fogok tovább keresgélni, legalábbis ami a dobozokat illeti.
Mielőtt valaki nekirugaszkodna, elmondom, hogy ez abban a hangzástartományban van (3kHz körül), ahol a szoba akusztikája, elhelyezés már nem sok vizet zavar, tehát nem a helyiség hibáit korrigáltam. A mérhető különbség elenyésző -talán fél dB, ill. néhány fok fázisban - de a hangzásban okozott javulás nehezen kifejezhető.
Ehhez azt érdemes tudni, hogy egy átlagos (de még akár jobb fajta) váltóban is az alkatrészek toleranciája 5 és 10% közötti, bipoláris elkóknál akár 20-30% is lehet.
Ez -legrosszabb esetben- két váltó között már nagyon durva eltéréseket tud okozni. Arról nem is beszélnék, hogy általában mennyi kísérletezés után véglegesítenek egy konstrukciót a gyári hangdobozoknál....

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.03.06., szer. 07:57

Ezt felraktam egy másik topic-ba is, de érdemes elolvasni..... :rolleyes: Tanulságos.
http://www.sabolc.com/blog/?p=2461

Igor69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 34

Hozzászólás Szerző: Igor69 » 2019.02.26., kedd 17:56

Köszönöm...
Várom.

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.02.26., kedd 17:35

"legalábbis újabbak vállalását" (nem) :smile53:

Igor69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 34

Hozzászólás Szerző: Igor69 » 2019.02.26., kedd 17:29

Kedves András!

A kábelem azért elkészül...……….. ??????? leborulok.gif

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”