A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Moderátorok: dragonweed, TMP

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 5396
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2016.12.25., vas. 10:15

Egy viszonylag ismertebb ember megjelenése (pláne, ha nemzetközileg is ismert), kétféle reakciót biztosan kivált egy ilyen közegben. Lesznek, akik azonnal feltétlen híveivé szegődnek, és minden szavára lelkesen bólogatnak. Ha az illető válaszol egy hozzászólásukra, másnap már társaságokban az ismert ember 'barátaiként' adják elő magukat stb. (Biztosan mindenki ismeri a viccet "Richard Wagner tanítványáról") Aztán lesznek, akik azonnal kijavítják minden (vélt és valódi) hibáját, mert ők esetleg (tényleg) jobban  tudják. Valójában talán egyikkel sincs semmi gond. Engem pl., ha híres ember lennék, azt hiszem, az előbbi típus jobban zavarna, mint az utóbbi, de értem, hogy a legtöbb ember az utóbbit nem szereti. (Mondjuk egy márkának az előbbiek többet ártanak, több embert elriaszt pl. a 'szektás hangulat'. Ez egyes magyar gyártóknál jól megfigyelhető.) 

Ezt csak azért emelem ki, hogy még többen elolvassák. Gyönyörűen jellemzi a celebritások által vezérelt magyar társadalom reflexeit.

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2045

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2016.12.25., vas. 09:29

Klaca fórumtárs hozzászólásához.

Ne haragudjatok érte -biztos lesznek akik már nagyon unják- de még írnék egy pár dolgot magamról.

Nem tartottam, és ma sem tartom magam olyan embernek, aki valaha is bármilyen módon törekedett volna arra, hogy "híressé", főleg meg nemzetközileg ismertté váljék. Gondoljatok bele, mielőtt itt a fórumon elkezdtem ezt a topic-ot, a közeli ismerőseim, néhány barátom kivételével senki sem tudott a múltamról, arról, hogy a Totem-nél dolgoztam.

Őszintén szólva - néhány okból - már bánom is hogy ezt a lépést megtettem, hiszen nagyon jól elműködött a világ ezen szegmense nélkülem is.

Ami végülis mégis rávitt erre az útra, az az volt, hogy szerettem volna néhány, ezen a téren uralkodó tévhitet, "félreinformációt" eloszlatni, megmutatni egy alternatív utat, amelyen egy adott célhoz eljuthatunk. Nem kívántam, és ezután sem kívánom a nézeteimet, elképzeléseimet kizárólagosan üdvözítőként bemutatni, főleg meg nem úgy, hogy a mások megoldásait, elképzeléseit elvetném, lekicsinyelném.

Tisztában vagyok vele, hogy még itthon is, nemhogy világszerte nagyon sok tehetséges ember dolgozik -nagyrészt ismeretlenül- ezen a területen, és igen, reméltem, hogy az a fórum lehetőséget teremt arra, hogy ötleteinket, javaslatainkat megosszuk, kicseréljük, és egy kis életet vigyünk ebbe az utóbbi időkben szinte már csak a pénzről szóló témába.

Én is nagy nosztalgiával gondolok a HiFi Magazinos, Orister-es, HS 20-as múltra, amikor a semmiből kellett elővarázsolnunk az áhított jó hangzást, szemben a mai helyzettel, ahol bármi beszerezhető -persze ha hajlandó vagy megfizetni-, de ez sem garantálja azt, hogy a végeredmény valóban az lesz amiről álmodtál.

Elmondtam, ezután is el fogom mondani, hogy én hogyan látom ezeket a dolgokat, téve ezt azért, hogy az elmúlt 40 évben összegyűjtött tapasztalataimból tanuljanak azok, akik egy kicsit is magukénak érzik ezt a fajta szemléletet, akik pedig nem, azok -legyintve rá- úgyis a maguk útját fogják járni.

Ezért nem kárhoztatok -kárhoztathatok- senkit, ilyen a világ. Rengeteg lehetőség, út van egy cél eléréséhez, az enyém csak egy a számtalan közül.

Ezért kérlek benneteket, hogy ezen dolgok fényében bíráljátok, bátorítsátok, ítéljétek meg a tevékenységemet, ne egy önmaga nagyságától elszállt guru-t lássatok bennem, hanem valakit, aki tényleg segítő szándékkal próbálja a tapasztalatait megosztani- és nem ráerőltetni- a többiekkel, a többiekre.

Ha pedig időnként mégis vegyül némi sértődöttség, türelmetlenség a kommentjeimbe, azt tudjátok be annak, hogy nem vagyok már egy "mai" darab, vannak rigolyáim, érzékeny pontjaim, nem utolsósorban pedig érdemes elgondolkodni azon is, hogy vajon én mennyivel vagyok jobb,  tökéletesebb, mint az akit éppen leszólni készülök..... Ez rám is vonatkozik! :D

"Ninety procent of everything is crap" (Sturgeon's law)

Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 314

Hozzászólás Szerző: Klaca » 2016.12.25., vas. 08:16

Az néha félreértésekre adhat okot, hogy az emberek jó része a neten máshogy fogalmaz, mint például egy élő társalgásban. A neten sokan esetleg keményebb hangot ütnek meg akár nem is szándékosan.

Ez így van ('tudományos' kutatások is alátámasztják), és ezt is érdemes figyelembe venni, mielőtt felhúzzuk magunkat, megsértődünk stb. (Mondjuk, ahogy nézem a diy csöves topic túl volt ezen a tűréshatáron. Ott tényleg a nyílt frusztráció uralkodott el.)

nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 370

Hozzászólás Szerző: nor » 2016.12.25., vas. 08:11

Istvan01 linkelte azt a topicot, köszönöm!

CD: Arcam alpha One, Laptop: DELL Latitude e6420, Innacoustic DAC mod., LP: Sonab 85S, DPA A-3 előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: nor » 2016.12.25., vas. 08:07

Egyáltalán nem baj a vélemények ütközése! Ne érts félre, de a vita jó dolog, ha észérvekkel folytatják. Én szeretem olvasni ezt a topicot. Nálunk sajnos a tudás önzetlenül való közzététele nem szokás. Örültem, hogy nem zárt be ez a topic!

Az néha félreértésekre adhat okot, hogy az emberek jó része a neten máshogy fogalmaz, mint például egy élő társalgásban. A neten sokan esetleg keményebb hangot ütnek meg akár nem is szándékosan.

CD: Arcam alpha One, Laptop: DELL Latitude e6420, Innacoustic DAC mod., LP: Sonab 85S, DPA A-3 előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1805

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2016.12.25., vas. 08:03

Ez gondolom megint nekem szól, (a NIVS 3-nak) de mi is volt ott a baj? Ha kifejtenéd részletesebben....

Vagy félreértettem, és az egész DIY csöves "részlegre" gondoltál?

nem, egy másik topicról van szó

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/52905-diy-cs%C3%B6ves-er%C5%91s%C3%ADt%C5%91-%C3%A9p%C3%ADt%C3%A9s/&do=findComment&comment=2036418

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2016.12.25., vas. 07:57

Ne haragudjatok, nem tudom megállni, hogy ne tegyek összehasonlítást a diy csöves erősítő topickal, ami szerencsére ideiglenesen bezárásra került.

A két topic ég és föld. Ott amit el lehetett követni egy téma, a környezet és az emberi viszonyok gyilkolására, azt el is követték.

Ez gondolom megint nekem szól, (a NIVS 3-nak) de mi is volt ott a baj? Ha kifejtenéd részletesebben....

Vagy félreértettem, és az egész DIY csöves "részlegre" gondoltál?

nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: nor » 2016.12.25., vas. 07:39

Ne haragudjatok, nem tudom megállni, hogy ne tegyek összehasonlítást a diy csöves erősítő topickal, ami szerencsére ideiglenesen bezárásra került.

A két topic ég és föld. Ott amit el lehetett követni egy téma, a környezet és az emberi viszonyok gyilkolására, azt el is követték.

Ehhez képest itt is volt némi pengeváltás helyenként, ami teljesen normális egy fórumon, azonban nem radikalizálódott a hangulat.

Itt is megtörtént egy kihívás, de kulturáltan és máris megindult egy kis pörgés és lelkes szervezés.

Na végre! Még több ilyen topic kellene erre a fórumra! Gratulálok!

merida
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 16

Hozzászólás Szerző: merida » 2016.12.24., szomb. 23:25

Bogányi Gergely

Ha már szóba került, akkor megkérdezném, kinek mi a véleménye a nekem nagyon furcsa hangú csodazongoráról? Persze, sokkal zongorább mint egy szintetizátor, de mégis? Nekem az volt az első benyomásom, minta ha nemesfa helyett műanyagból készült volna egy akusztikus gitár zengő teste. De talán élőben másképpen szól ez a furcsa zongora?

Nos, a fiam játszott rajta, azt mondta nagyon könnyű megszólaltatni, ezért nem is érdemes! :)

Foobar - Audioquest Dragonfly Black 1.5 -Dali Zensor 5AX

Tul
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 665

Hozzászólás Szerző: Tul » 2016.12.24., szomb. 19:55

Óriási ez a topic - véletlenül néztem be, mert már fura volt, hogy miért van mindig ennél a legutóbbi hsz.. :) Egy szuszra végéigolvastam és ha elférek a meghallgató helyiségben, a világ végére is elmegyek, hogy részt vehessek a találkozón!!

Tul
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 665

Hozzászólás Szerző: Tul » 2016.12.24., szomb. 16:11

Off

Bocsánatot kérek, véletlenül tableten görgetés közben a mínuszra tapicskoltam :(

...vagy egy másik szobával :rolleyes: - mert nálam az az igazán szűk keresztmetszet sad.gif

GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 472

Hozzászólás Szerző: GTomi » 2016.12.24., szomb. 13:00

jut eszembe, hogy milyen egy hangszer valódi hangja, nem olyan régen történt: az öcsém a müpában dolgozik, éppen próba volt, illetve próba vége, klasszikus zenei koncertre volt gyakorlás, az ügyelőfülke és a színpad közötti részen álltam, mikor három srác még gyakorolt a színpadon: azt a megszólalását a hangszernek még egyetlen rendszerben lévő hangfalon sem hallottam, ill. hasonlót igen, de az is messze volt attól, mint az élőben.

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2016.12.24., szomb. 12:06

Ha már csodazongora, én meg ezeket szeretném valahol meghallgatni, a legendás NS-1000-es monitorok reinkarnációja, hasonló méretben, de új anyagok, technológiák alkalmazásával. Állítólag elképesztő hangja van. Itt lehet még én sem reklamálnék a 3 utas dizájn miatt :D...

Mondjuk 15 ezer Euróért el is várható, meg a Yamaha mérnökei azért tudnak egyet-s mást a hangok világáról....

Érdemes elolvasni a tervezőjével készült interjút.

http://www.avhub.com.au/features/sound-image/yamaha-ns-5000---full-story-interview-429975

Nincs valakinek egy kallódó párja?...... :smile29:

post-33711-0-91621700-1482577627_thumb.jpg

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2016.12.24., szomb. 11:58

Magam még nem hallottam, de egy barátom ott volt a bemutatóján, ő el volt ragadtatva tőle. Azt mondta: komoly előítéletekkel mentem el a bemutatóra, de amikor megszólalt ledöbbentem. Nem ezt vártam, nagyon nem ezt, valamilyen mesterséges "műanyag" hangzást, ehelyett gazdag, telt érzelemben gazdag hangot hallottam, ha nem tudom, eszembe nem jutott volna, hogy mesterségesen előállított anyagokból készült.

Még egy pár idézet máshonnan:

„Geri abban volt zseniális, hogy el tudta mondani, milyen hangzást szeretne elérni. Én próbáltam megkeresni azokat a műszaki megoldásokat, ami ezt lehetővé teszi” – mondta Bolega Attila főkonstruktőr.

– A legtöbb zongora ütésszerű, kopogós hangzást produkál. Ami itt plusz, az a hangzás, a hangzás minősége. A Bogányi-zongora énekel, mert az energiát úgy viszi át a rendszeren keresztül a membránra, hogy közben megmaradnak a felhangok.”

– A legelső hang a szó szoros értelmében megrázó élmény volt, mert összerándult az ember. A hang, ami a zongorából kijött, még azt az elképzelést is felülmúlta, amit eleve remélni mertem tőle. Később, mikor koncerteztem a prototípuson, úgy éreztem magam, mint egy tesztpilóta, aki a mérnökök munkájáról ad visszajelzést, hol lehetne még egy negyedfordulatot csavarni valamelyik szelepen, mit lehetne még javítani. A tesztelés folyamata élő, izgalmas periódus, ott még sok dolog változhat.
A végső verzió az utóbbi egy év alatt alakult ki, az Ajándékkoncerten már az első gyártási darab hangját élvezheti a publikum.

– Az a tapasztalatunk, hogy a nagyközönség is érzi és hallja a különbséget – meséli Bogányi Gergely. – Nem feltétlenül tudják megmondani vagy szakmailag elmagyarázni az okát, viszont érezni mindenki érzi. Egyszerűen tisztább a hangja. Összetett és bonyolult munka a fejlesztés, a sok változtatás együttesen eredményezte ezt az új kvalitást.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1805

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2016.12.24., szomb. 11:42

Bogányi Gergely
Ha már szóba került, akkor megkérdezném, kinek mi a véleménye a nekem nagyon furcsa hangú csodazongoráról? Persze, sokkal zongorább mint egy szintetizátor, de mégis? Nekem az volt az első benyomásom, minta ha nemesfa helyett műanyagból készült volna egy akusztikus gitár zengő teste. De talán élőben másképpen szól ez a furcsa zongora?

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2016.12.24., szomb. 11:27

Egy szót se érdemelsz...

Nekem úgy tűnik, Te vagy itt az egyetlen, aki háborog és fogást akar találni valakin. Mindenki más csak hozzászólt egy adott témához, ami ugye szerinted sem bűn. Lazíts, dőlj hátra és keresd meg a békét! A vélemények különbözősége még nem ok a haragra.

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2016.12.24., szomb. 11:21

Uraim!....

Karácsony van. Keressük meg a béke csíráit szívünkben (mert mindenkiében ott van), és legalább most ne folytassuk ebben a hangnemben.....

Ezúton is kívánok minden fórumtársnak Békés Boldog Ünnepeket, és sok sikert az eljövendő Új Évre! 

:gift:

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2016.12.24., szomb. 11:09

Szappanoperákat, vagy társadalmi drámákat kellene írnod. Hagyjuk már ezt a sértődöttséget, meg az üldözési mániát! Sokan örömmel olvasnánk Dragonweed tapasztalatairól, projectjeiről, de ne akadjunk már fenn, ha valaki néha közbeszúr egy megjegyzést! Ki és miért akarna fogást találni rajta? Gondolatokat cserélni vele viszont láthatóan többen is szeretnének. Van itt olyan kolléga, aki kizárólag mérések alapján fejleszt hangsugárzókat? Szerintem pont annyira nincs, mint olyan, aki minden elméleti tudás nélkül hozott össze nagyszerű hangdobozokat sorozatban. Azt gondolom, Dragonweed sem találomra markolt bele egy alkatrészekkel teli vödörbe, hogy azokat véletlenszerűen összeforrasztgatva létrehozza a tökéletes hangváltót. Ha az embernek megvan egy bizonyos rutinja, sok tervezési és mérési lépést fejben is le tud játszani, de mire ideáig eljutott, vélhetően sok-sok mérést és számítást végzett.

Egy szót se érdemelsz...

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2016.12.24., szomb. 10:51

Szappanoperákat, vagy társadalmi drámákat kellene írnod. Hagyjuk már ezt a sértődöttséget, meg az üldözési mániát! Sokan örömmel olvasnánk Dragonweed tapasztalatairól, projectjeiről, de ne akadjunk már fenn, ha valaki néha közbeszúr egy megjegyzést! Ki és miért akarna fogást találni rajta? Gondolatokat cserélni vele viszont láthatóan többen is szeretnének. Van itt olyan kolléga, aki kizárólag mérések alapján fejleszt hangsugárzókat? Szerintem pont annyira nincs, mint olyan, aki minden elméleti tudás nélkül hozott össze nagyszerű hangdobozokat sorozatban. Azt gondolom, Dragonweed sem találomra markolt bele egy alkatrészekkel teli vödörbe, hogy azokat véletlenszerűen összeforrasztgatva létrehozza a tökéletes hangváltót. Ha az embernek megvan egy bizonyos rutinja, sok tervezési és mérési lépést fejben is le tud játszani, de mire ideáig eljutott, vélhetően sok-sok mérést és számítást végzett.

Egyetértek. Senki nem üldöz senkit, párbeszédek folynak, a -néha elkerülhetetlen- véleményütközésekkel, konfliktusokkal.

Amíg ezek nem csapnak át személyeskedésbe, sértegetésbe, ezzel semmi gond nincsen, az élet -mindenhol- erről szól.

Lehet és is túlreagáltam pár hozzászólást, ezért elnézést kérek.

A résztvevők, hozzászólók tapasztalatát, szakmai tudását tekintve mindenképpen érdemes folytatnunk, mert sokkal többet veszíthetünk, mint amit a sértett egók nyerhetnek ha befejezzük.

Bár alapvetően én fülre terveztem, és tervezek, én is mérek rendszeresen, és mielőtt hozzákezdek végzek számításokat is, ez elengedhetetlen.

Azt, hogy a végtermék mennyiben a mérések és számítások, ill. mennyiben a fülelés alapján történt módosítások, finomhangolások eredménye, pedig nagyrészt az alkotó elméleti tudásának, gyakorlatának, módszereinek,és hallásának kombinációja határozza meg.

Ez pedig -nyivánvalóan- egyénenként különböző, egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál, mindössze más.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2016.12.24., szomb. 10:27

Nagyon kíváncsi lennék, hogy aki szerint műszakilag minden magyarázható, milyen hangsugárzót építene a füle nélkül, csak mérve.

Mer utólag mindent meg lehet magyarázni meg az ellenkezőjét is. Mielőtt egyesek megpróbálnák félremagyarázni, amit írtam, nem arra gondolok, hogy nem kell mérni, nem kell foglalkozni a műszaki paraméterekkel.

Végre van itt valaki, aki megosztja a tudását, ami valóban van, nem csak leszól mindent, fórumtársait nem nézi le, már nagyon komoly dolgokat tett le az asztalra, erre egyesek kezdik fúrni, kedvét szegni. Jó lenne ha jó messzire eleveznének innen, mert ahogy nézem, a harmat gyenge próbálkozások arra jók, hogy Dragonweed kedvét vegye, de fogást nem sikerül találni. Persze mikor nem sikerül, jön a duma, hogy ez nem az volt, aminek látszott.... Aki olyan okosnak érzi magát, legyen vele boldog, mi meg had tanuljunk egy hiteles Embertől.  :smile53:

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2016.12.23., pén. 22:45

Ha már feljött ez a téma, az esetleg érdeklődők figyelmébe ajánlom ezt a felvételt, több rendszeren hallottam, ilyen zongorahangot -az élő előadáson kívül - nagyon keveset hallani. CD játszón is játszható (dupla) SACD. 

Nem könnyű hozzájutni, és nem is olcsó, de ha valaki szeretné tudni, hogyan "szól" egy zongora, és van hozzá megfelelő rendszere, akkor ez az amit meg kell hallgatni.

post-33711-0-87101000-1482529527_thumb.jpg

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 970

Hozzászólás Szerző: trane » 2016.12.23., pén. 22:32

Nem kell! Voltam így, ahogy mások is...admin lezár, adatok mentése, elköszöngetés...minek?? Pont Karácsony, Ünnepek, adott a lehetőség, szünetet kell tartani, majd kedv esetén folytatni. Ha nincs kedv (és idő), akkor olvasgatni, csak néha írni...ahogy én is. Nem kell ebből ügyet csinálni. Ide is és máshova is nyugodtan bedobható mottó Daniel von Recklinghausen-től (HHScott):

"If it measures good and sounds bad, it is bad. If it measures bad and sounds good, you've measured the wrong thing!"

És egy kapcsolódó rövid cikk a Stereophile Mag. egyik számából John Atkinson-tól:

http://www.stereophile.com/content/if-it-sounds-good

Kellemes Ünnepeket!

ha már belinkelted az oldalt - köszi :smile32:  -, hadd' emeljek ki belőle egy részt: "...For the listener's reaction to sound to truly reflect the performance of a component, therefore, he or she must have suitably informed his or her subconscious by becoming a) familiar with the range of performance available at any price—otherwise this phrase degenerates into empty word-spinning—and B)as familiar as possible with the real sounds of real musical instruments in real acoustic spaces.

The latter is an essential part of an audiophile's education: If you don't sensitize yourself to the differences between, for examples, the tonal quality of an oboe and that of a soprano saxophone, or the difference between a Fender Stratocaster electric guitar or a Gibson Les Paul, then you won't detect the fact that a loudspeaker can confuse their sounds—something that J. Gordon Holt touches on in a 1964 essay ..." :smile53: szóval mikor valaki véleményt alkot egy rendszerről/eleméről, tegye a szívére a kezét, valóban ismeri-e az akusztikus hangszerek hangját és megszólalását :quetionmark: (a többi úgyis erősített, ergo a hangmérnök fülei/elképzelése alapján kikevert hang) - és itt gondolok pl. arra a 'klasszikus' hang(zás)-ideálra (sic.!), amikor egy zongora hangjának valaki egy végtelenül finom és halk valamit vél Oscar Peterson-nál... gondolkodik.gif

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2016.12.23., pén. 22:08

Encore..

Nyugodt szívvel ( :D ) merem -túlzás nélkül -állítani, ahogy most próbáltam saccolni, több ezer órát töltöttem hangdobozok kritikus, nem magamat áltató hallgatásával, és mindig volt a műhelyben néhány pár referencia doboz is, hogy ne veszítsem el a fonalat (Celestion SL600, átépített Quad ESL63-as, a "régi" Wilson Watt, stb.). Ennyi idő alatt -ha akarja az ember ha nem- kialakul egy képesség, amely azért többé-kevésbé lehetővé teszi egy hangzás -legalább részlegesen- objektív megítélését.

Mindazonáltal voltak tévedéseim, tévedéseink is, pl. a hamar süllyesztőbe került Tabú, vagy a Rokk, ezek nem sikerültek túl fényesen, de összességében elég kedvező lett a márka piaci, felhasználói megítélése.

Fentiek alapján próbálom a tapasztalataimat megosztani azokkal, akik hajlandóak elfogadni a "főcsapástól" esetleg eltérő irányvonalat, utakat is.

Ha valaki ezekkel a dolgokkal, ezzel a szemlélettel nem ért egyet, tegye nyugodtan, szerencsére van elég alternatíva a piacon, nem üzleti céllal, burkolt eladási szándékkal csinálom amit csinálok. Mellesleg, ha akarnám sem tudnám, mert sem az anyagi, sem a technikai hátterem ezt nem teszi lehetővé.

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2016.12.23., pén. 21:47

Nagyon kíváncsi lennék, hogy aki szerint műszakilag minden magyarázható, milyen hangsugárzót építene a füle nélkül, csak mérve.

Mer utólag mindent meg lehet magyarázni meg az ellenkezőjét is. Mielőtt egyesek megpróbálnák félremagyarázni, amit írtam, nem arra gondolok, hogy nem kell mérni, nem kell foglalkozni a műszaki paraméterekkel.

Végre van itt valaki, aki megosztja a tudását, ami valóban van, nem csak leszól mindent, fórumtársait nem nézi le, már nagyon komoly dolgokat tett le az asztalra, erre egyesek kezdik fúrni, kedvét szegni. Jó lenne ha jó messzire eleveznének innen, mert ahogy nézem, a harmat gyenge próbálkozások arra jók, hogy Dragonweed kedvét vegye, de fogást nem sikerül találni. Persze mikor nem sikerül, jön a duma, hogy ez nem az volt, aminek látszott.... Aki olyan okosnak érzi magát, legyen vele boldog, mi meg had tanuljunk egy hiteles Embertől.  :smile53:

Köszönöm a "védelembe vételt", szerencsére soha nem voltam az a fajta, aki könnyen feladja... Ennek köszönhetem azt is, hogy -két agy és két szívműtét után- még élek. 

Ha így lett volna, a Totem soha nem születik meg, mert nem kínlódtam volna vele éveket, szó szerint magamat hajszolva hosszú éjszakákon át napi 6 kávé,  két doboz cigi, meg 3 hot-dog, vagy burger mellett. De meg is lett az ára.....

Szóval, ne reménykedjetek, ;)  nem könnyű a kedvemet szegni.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2016.12.23., pén. 21:34

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”