A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Moderátorok: dragonweed, TMP

revox
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 331
Kapcsolat:

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: revox » 2019.02.06., szer. 21:59

Ez se beteg...
Kép
avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2019.02.06., szer. 21:41

dragonweed írta:
2019.02.06., szer. 20:55
revox írta:
2019.02.06., szer. 18:05
Van sok jó,mostmár olcsónak is mondható CD. Pl a Meridian ... Na, itt elakadt a kezem, ... elfelejtettem. Talán 206B és az 506 is egész jó hangú és manapság már nem drága. De az őstank Philips CD304 mai napig egész jól helytáll,ha még nem purcant ki. A lényeg,hogy hallgatni lehessen :smile32:
Revi, eszembe jutottál.... :smile29: :smile29:
Ha valaki ilyen bolondokat akar látni, a japán gyártású,igen borsos árú Goto Unitokra gpoglizzon rá. Előbb-utóbb lesz találat,ami totál kiüti a biztit. A linken lévő megoldás még szoftosabb. Kb 15-20 éve leszedtem egy Gotoból épített fotót. Konkrétan a többszintes családiház alsó szintje két mélytölcsér volt és a tölcsér kezdete bent vokt a virágoskertben. A cuc az udvarra szólt. GotoUnit = igazi elmebaj :)
Pl:
https://www.hifisentralen.no/forumet/hi ... i-242.html
avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1907

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.02.06., szer. 20:55

revox írta:
2019.02.06., szer. 18:05
Van sok jó,mostmár olcsónak is mondható CD. Pl a Meridian ... Na, itt elakadt a kezem, ... elfelejtettem. Talán 206B és az 506 is egész jó hangú és manapság már nem drága. De az őstank Philips CD304 mai napig egész jól helytáll,ha még nem purcant ki. A lényeg,hogy hallgatni lehessen :smile32:
Revi, eszembe jutottál.... :smile29: :smile29:
Csatolmányok
NKLaOR.jpg
NKLaOR.jpg (26.87 KiB) Megtekintve 1347 alkalommal
"Ninety procent of everything is crap" (Sturgeon's law)

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.02.06., szer. 20:36

A sima 541-esnél több vélemény szerint jelentősen jobb az 542, a fő különbség a mechanika. Az 541-esben (az i-ben is) Sanyo SFP101, az 542-ben Sony KSS213C típus van. Az 541i hangzásban közelebb van az 542-höz (az i az improved-javított változatot jelzi).
Majdnem minden egyébben megegyeznek.
Azt azért még tudni illik, hogy az 542 RSE (a Rowen Swiss Edition) szignifikánsan jobb a gyári 542-nél (+180 Euró volt a különbség), finomított tápegységgel, jobb analóg fokozattal látták el.

Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 308

Hozzászólás Szerző: Klaca » 2019.02.06., szer. 20:27

dragonweed írta:
2019.02.04., hétf. 22:50
Mondjuk a 99-nek pont a digit bemenetei lettek volna az erőssége.... Mint komplett lejátszót, a Rowen Swiss tuningolt NAD C542-es megeszi reggelire :D (bár újkorában az is 180 körül volt)
Azt nem tudod véletlenül, hogy a C541 milyen az C542-höz képest? Más kapcsolás?
(Kívülről ugyanolyanok :rolleyes: )

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2019.02.06., szer. 18:05

halfnote.hu

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.02.06., szer. 10:21

Persze alkalomadtán és is szívesen kortyolgatok(nék) 18 éves Allardice Glendronach-ot, de egy jó házi főzésű erdélyi eperpálinka is bírhat hasonló élvezeti értékkel.... :smile53:

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.02.06., szer. 07:43

revox írta:
2019.02.05., kedd 22:05
dragonweed írta:

Mondjuk a 99-nek pont a digit bemenetei lettek volna az erőssége.... Mint komplett lejátszót, a Rowen Swiss tuningolt NAD C542-es megeszi reggelire :D (bár újkorában az is 180 körül volt)
Ez az,amire azt mondom,hiszem ha látom :) Egyébként szóló CD-ként is olyat tud, és most nem írom ide, nekem mit idézett fel. Vélhetően annyit nem tud,az furcsa lenne,de olyan ügyesen rejti el,hogy valamivel gyengébb,hogy nem tűnik fel. De miért ne? Amikor annak idején Csontos István megmutatta a tölcséres rendszerét, CD-ről hallgattuk. Az akkori Audio Note csúcsát jelentő CDT2 futomű volt a potom 10millába kerülő(2002-t írunk) AN DAC5 konverterrel. Volt valami eszméletlen természetesség a hangjában, amilyet vélhetően a hifibarátok 99,99%-a még CD-ről nem hallott. Nos, ez a kis Quad cdp99 ebből hoz valamit, a maga egyszerű 340ezres árán. A DAC funkciója csak grátisz. Persze simán elfogadom,hogy ebben sokan kételkednek, de az teszi jól, aki nem :) sajna ugyanezen széria szóló CD-je nem hozta ezt a hangot,pedig az csak 200 volt.
Jóvanna... :D Azért láttad,hogy ott volt a szmájli a "megeszi reggelire" mögött. Nyilvánvaló, messziről jött ember stb....
Tény, hogy volt már a kezem alatt pár jobbfajta CD játszó (is), de ez valahogy teljesen másképp szólal meg. Az első ami beugrott róla ez volt: - Ez nem digitális hang. Mindegy nem ragozom, erről beszélni felesleges. Akit érdekel jöjjön el, hozza el a liblingjét, hallgassa meg, és döntse el maga. Ezt én sem viszem sehová... :rolleyes:

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2019.02.05., kedd 23:36

dragonweed írta:
2019.02.05., kedd 17:33
Más... Egy kis érdekesség. A híres-hírhedt Shakti-kő (Shakti Stone) szabadalmi leírása. Teljesen legális forrás. Találgatás helyett...
https://patents.google.com/patent/US5814761
Ismerősök régebben bevágták valami rtg, vagy nemtudommi alá,amivel feltérképezték a belsejét. Valóban egy valag mágnes van benne. Srácok demostrálták ugyanezt a "jótékony" hatást egy régi kivémhedt hangszóróval is. Ugyanúgy teltebben tűnő hangot kaptunk,ami alapvetően csak loudnesszesebb lett, erőtlen mikrodinamikával.
halfnote.hu

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2019.02.05., kedd 23:30

d.janos írta:
2019.02.05., kedd 17:30
. És milyen lenne a Kolibri egy Quad CDP99+QUAD II Classic Integralt-al... ? Biztos nem rossz, ugye Rev ;) ?
.
CDP + Quad II Classic + Quad TwentyFour(előfok) + Quad 11L2 megvolt. Valahogy úgy jellemeztem, szegényember Kondo rendszere.Nagyon komoly hangja volt. Ha lenne egy valag pénzem,ilyet vennék egy szettet, csak úgy, hogy legyen.
Gondolom a Kolibri is hasonlót hozna. Majd lassan elhozok már egy párat, mert itthon még nem járt nálam, megfülelem.
*Ongakuja... Ebenguba...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára revox 2019.02.05., kedd 23:40-kor.
halfnote.hu

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2019.02.05., kedd 22:05

dragonweed írta:

Ez az,amire azt mondom,hiszem ha látom :) Egyébként szóló CD-ként is olyat tud, és most nem írom ide, nekem mit idézett fel. Vélhetően annyit nem tud,az furcsa lenne,de olyan ügyesen rejti el,hogy valamivel gyengébb,hogy nem tűnik fel. De miért ne? Amikor annak idején Csontos István megmutatta a tölcséres rendszerét, CD-ről hallgattuk. Az akkori Audio Note csúcsát jelentő CDT2 futomű volt a potom 10millába kerülő(2002-t írunk) AN DAC5 konverterrel. Volt valami eszméletlen természetesség a hangjában, amilyet vélhetően a hifibarátok 99,99%-a még CD-ről nem hallott. Nos, ez a kis Quad cdp99 ebből hoz valamit, a maga egyszerű 340ezres árán. A DAC funkciója csak grátisz. Persze simán elfogadom,hogy ebben sokan kételkednek, de az teszi jól, aki nem :) sajna ugyanezen széria szóló CD-je nem hozta ezt a hangot,pedig az csak 200 volt.
halfnote.hu

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.02.05., kedd 17:33

Más... Egy kis érdekesség. A híres-hírhedt Shakti-kő (Shakti Stone) szabadalmi leírása. Teljesen legális forrás. Találgatás helyett...
https://patents.google.com/patent/US5814761

d.janos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 101

Hozzászólás Szerző: d.janos » 2019.02.05., kedd 17:30

revox írta:
2019.02.04., hétf. 19:21
d.janos írta:
2019.01.31., csüt. 20:26
András, "van egy kis baj". A Kolibrik még mindig fantasztikusak... :smile53: Quad77+Kolibri igazán jó párosítás, ami azért csodálatos, mert "kispénzűek" erősítőjével is lebilincselő az élmény a madárkákkal.
A Quad mióta a kispénzűek hifije? :)
Az,hogy egy régebbi 77-es olcsó, egy dolog. Ettől az még szólhat lényegesen jobban,mint azt várnánk tőle. Ezen az eshetőségen is elmerengnék, kiindulva a CDP99-esemből :)
Nem a Quad-ra, mint brandra értettem, hanem arra, hogy egy ilyen árkategóriában vásárolt, itt épp a 77-es erősítővel lebilincselő volt. Persze ha egy ugyanannyiba kerülő másik erősítővel hallgatjuk, nem garantált az élmény, ehhez kell ez a pontos típus vagy egy másik kiváló, de pénztárcabarát elektronika. Nálam a Kolibrik a Heed elő-végfokkal is és a TMP Ant-al és Classic-al is nagyon jól együtt éltek, hozták azokat a rájuk jellemző hangzást, amilyenek. És milyen lenne a Kolibri egy Quad CDP99+QUAD II Classic Integralt-al... ? Biztos nem rossz, ugye Rev ;) ?
Sokáig parkolt nálam a 77, mert olyan jó hangja van és ár/érték arányban remek, nem volt szívem eladni, de végül most elengedtem, nálam csak egy tárgy volt jó ideje, pedig ő egy jó pszihológus is akár :D .
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"
Suricata 24/192-Heed OBELISK PRE+Heed PX+Heed OBELISK PAS+Dynaudio A42 (Heed DACtilus II+Heed Luna II+PAS+Fi-Ex)

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.02.04., hétf. 22:50

revox írta:
2019.02.04., hétf. 21:39
Denonavr írta:
2019.02.04., hétf. 20:41
Az,hogy egy régebbi 77-es olcsó, egy dolog. Ettől az még szólhat lényegesen jobban,mint azt várnánk tőle. Ezen az eshetőségen is elmerengnék, kiindulva a CDP99-esemből :)
Nézegettem is a 99-est, ami az apróban van, én inkább DAC-ként használnám, csak nem túl biztató, hogy sorra hullotak a digit bemenetei...
Az már rég Kökénynél van :) Nekem olyan van,immáron 12 éves,mindene jó,bár a lézer halódik. Mondjuk első gazda vagyok és a rendszer körbe van rakva taposóaknával,csak én tudom,hova lehet lépni ;-)
Ilyen spannal, mint András, nem szabad elmenni egy, ilyen üzlet mellett. Máskor,ha van, 200 körül adják.
[/quote]

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2019.02.04., hétf. 21:53

dragonweed írta:
2019.02.04., hétf. 21:32
Nem szándékozom a hitelüket rontani, de egy időben (~'85-'95ig) mániájuk volt az erősítőikben lebegőpontos (virtuális földpontú) tápegységeket használni valódi szimmetrikus (középleágazású) trafós tápegység helyett. Ezt két borsónyi tranzisztorral, meg négy ellenállással vélték megoldani, ami működött is addig, amíg valamelyik tranyó meg nem adta magát. Onnan meg lehetett imádkozni, hogy a biztosíték azelőtt kiolvadjon mielőtt az egész lángrakap... sad.gif
Ami azért sem teljesen érthető, mert semmivel nem volt olcsóbb megoldás, mint a szokásos -említett- megoldás.
Nem ismerem az akkori gépeket, a tápokat főleg :) Ami infóm van, bármi meglepő,miután a gyártás kiment Kínába,erősen csökkentek a problémas esetek. Mondjuk nekem igazán az Andy Grove segítségével újjáélesztett Quad II Classic erősítőjük tetszik, bár a 99 szériában voltak jólsikerült félvezetősök is.
Nagyon nem érdekes, csak annyi, a 77 el tudom képzelni,hogy messze használtárán felül teljesít.
halfnote.hu

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2019.02.04., hétf. 21:39

Denonavr írta:
2019.02.04., hétf. 20:41
Nézegettem is a 99-est, ami az apróban van, én inkább DAC-ként használnám, csak nem túl biztató, hogy sorra hullotak a digit bemenetei...
[/quote]
Az már rég Kökénynél van :) Nekem olyan van,immáron 12 éves,mindene jó,bár a lézer halódik. Mondjuk első gazda vagyok és a rendszer körbe van rakva taposóaknával,csak én tudom,hova lehet lépni ;-)
Ilyen spannal, mint András, nem szabad elmenni egy, ilyen üzlet mellett. Máskor,ha van, 200 körül adják.
halfnote.hu

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.02.04., hétf. 21:32

Nem szándékozom a hitelüket rontani, de egy időben (~'85-'95ig) mániájuk volt az erősítőikben lebegőpontos (virtuális földpontú) tápegységeket használni valódi szimmetrikus (középleágazású) trafós tápegység helyett. Ezt két borsónyi tranzisztorral, meg négy ellenállással vélték megoldani, ami működött is addig, amíg valamelyik tranyó meg nem adta magát. Onnan meg lehetett imádkozni, hogy a biztosíték azelőtt kiolvadjon mielőtt az egész lángrakap... sad.gif
Ami azért sem teljesen érthető, mert semmivel nem volt olcsóbb megoldás, mint a szokásos -említett- megoldás.

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2019.02.04., hétf. 21:29

dragonweed írta:
2019.02.04., hétf. 20:19
Gondolom a "kispénzűek" nem véletlenül került idézőjelbe. Egy 200 ezres IC kábelhez képest - ebben a témában - még egy 77-es is tűnhet olcsónak.... (gondolom én gondolkodik.gif )
Ja, az igaz lehet :) :smile53:
halfnote.hu

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.02.04., hétf. 21:03

Kétségtelen hogy a Quad sok kiváló hangú termékkel örvendeztette meg a HiFi-sek táborát de -mint ex-Quad szervizes- (bár régen volt) elmondanám, hogy a gépeik nem a megbízhatóság emlékművei. Lehet azóta sokat fejlődtek, de akkoriban talicskaszám álltak a szervízben főként az erősítőik.... gondolkodik.gif

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 925

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.02.04., hétf. 20:53

a 77-es szériát még Angliában gyártották, és ez esetben ez sajnos jól látszik is a megbízhatóságban :ohnoohnoohno:

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 219

Hozzászólás Szerző: Denonavr » 2019.02.04., hétf. 20:41

[/quote]

SOL Kolibri, QUAD 77, Hivox Lupus C MKIII, Schmidt F., LINN kábelek, HTPC

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.02.04., hétf. 20:19

Gondolom a "kispénzűek" nem véletlenül került idézőjelbe. Egy 200 ezres IC kábelhez képest - ebben a témában - még egy 77-es is tűnhet olcsónak.... (gondolom én gondolkodik.gif )

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2019.02.04., hétf. 19:21

d.janos írta:
2019.01.31., csüt. 20:26
András, "van egy kis baj". A Kolibrik még mindig fantasztikusak... :smile53: Quad77+Kolibri igazán jó párosítás, ami azért csodálatos, mert "kispénzűek" erősítőjével is lebilincselő az élmény a madárkákkal.
halfnote.hu

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.02.03., vas. 12:39

Kérdés: (elég gyakran felmerülő) Érdemes-e -egy amúgy jónak tűnő- hangdobozba belenyúlni, modifikálni?
Nos, a napokban elég sokat szórakoztam az előzőkben említett kis Denon dobozkával. Mivel a hangszórók magukban is igen jók (korrekt T-S paraméterek,lineáris átvitel, egyenletes lefutás alul felül, rezonanciák nélkül) gondoltam eljátszogatok a váltóval. Az eredmény nagyon érdekes lett. Megpróbáltam különböző meredekségű szűrőkkel, más és más frekvenciákra hangolva, szimmetrikus, és aszimmetrikus konfigurációkban is. (szimmetrikus= alul és felüláteresztő ugyanaz a fokszám)
Amint - már eddigi tapasztalataimból is - sejtettem, a megfelelő értékek megválasztásával sikerült kb. nyolc különböző szűrőtopológiával majdnem ugyanazokat a mérési eredményeket produkálni. A mért átvitelben a különbségek minimálisak voltak, -mind frekvencia, mind fázis, mind impulzus tartományokban- és abszolúte nem indikálták - indokolták a hangzásbeli különbségeket. Amik pedig voltak rendesen. Végül -legalábbis most itt tartok- egy aszimmetrikus (alul másod, felül harmadfokú) szűrő eredményezte a legkiegyensúlyozottabb, hosszabb távon is megnyugtató hangképet.
Érdekes módon ez a váltótípus található nagyon sok -jó hangúnak ítélt- hangdobozban. A magassugárzó szintjének belövése legalább ilyen fontos, minimális különbségek (~5%) az értékekben jelentős mértékben befolyásolják nemcsak a spektrális energiaegyensúlyt, henem a tér homogenitását, átláthatóságát, de főként mélységét. Esetleges utólagos impedanciakompenzációval (Zobel áramkör) ill. adott esetben szükséges RLC szűrőkkel további javulás is elérhető a hangzás tisztaságában. (ezek nagyrészt a hangszórók átviteli sávon kívüli viselkedését, plusz az impedanciagörbe egyenletességét, -ezáltal az erősítővel való viszonyát- befolyásolják)
Szóval a tanulság (ha van) annyi, hogy bizony nagyon sok esetben komoly javulást el lehet érni egy gyárilag korrektnek tűnő váltókapcsolás átalakításával, akár egy adott erősítő vagy szoba karakterisztikáinak megfelelően. Ez sajnos elég időigényes folyamat -mind mérések, mind hallgatózás szempontjából- így nem csoda, hogy ilyen mélységben kevés gyártó foglalkozik vele. Persze tudjuk, hogy a legtöbb hangdoboznál (valójában majdnem mindnél) a főbb paraméterek behangolása (is) egy adott rendszeren - helyiségben történik, így az eredmények is ezt tükrözik, szóval csodákat nem várhatunk. Legalábbis ritkán....

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.01.31., csüt. 21:03

Ez legyen a legnagyobb baj..... :D

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”