A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Dragonweed DIY

Moderátor: dragonweed

dragonweed
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 3350

Re: Dragonweed DIY

Hozzászólás Szerző: dragonweed »

Ha már Celestion... utolsó termékük (legalábbis "hájend" vonalon) ez volt: - Kingston
Ami igazából egy SL6SI, Corian dobozba öltöztetve, tömör alumíniumból CNC-zett előlapokkal. Az ára horrorisztikus -nagyon kevés készült belőle, 1000 GBP körül kezdődik ha van... Azért szívesen meghallgatnék egy párat... :rolleyes:
Csatolmányok
sotto 333.jpg
sotto 333.jpg (36.81 KiB) Megtekintve 1701 alkalommal
celestion kingston.jpg
celestion kingston.jpg (35.73 KiB) Megtekintve 1701 alkalommal
"A dolgok rendje, hogy az ember nemcsak hazudik, hanem azon felül be is kell bizonyítania, hogy igaza van." H. B.

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Nagyapámtól örököltem a mondást: "vagy csináld meg a legjobbra ahogy tőled telik, vagy hozzá se kezdj." Ez a mottó végigkísérte az életemet, ezért vagyok ma is úgy néhány dologgal -amiről érzem hogy meghaladja az erőmet/türelmemet/tudásomat, hogy azt inkább el sem vállalom. Ez persze nem jelenti, hogy azért -igaz ritkán- nem csesztem el pár projektet, de azt hiszem ez mindenkivel előfordul, sokszor a legjobb szándék ellenére.
Most éppen -persze megrendelt munkákkal párhuzamosan- a Celestion-ok "nagygenerálját" kezdtem el, meg szeretnék rajtuk csinálni mindent ami ép ésszel lehetséges. Ezek a dobozok számomra komoly nosztalgiaértékkel bírnak, amellett hogy már így gyárilag is betyár jól szólnak... :rolleyes:
- szivacs csillapítóanyag (naggyon rossz!!) cseréje nemez ill. Isover lapokra. Van benne olyan, ami kockacukornyi darabokban szedhető csak ki, annyira elöregedett. 30 év.... sad.gif
- dobozfalak belső bevonása öntapadós vékony filclapokkal
- mélyközépsugárzó káva reflektív felületeinek "burkolása" szintén filc lapokkal
- Expotus (igen, sajnos azok vannak benne :smile51: ) kondik cseréje ClarityCap ESA típusúakra
- Magas szintbeállító kerámia ellenállás cseréje MOX típusúra.
- Belső kábelezés cseréje.
Persze munka közben majd folyamatosan ráhallgatok, nem szeretnék túllőni a célon. (volt már rá példa, hogy egy mod annyira jól sikerült, hogy a végeredmény teljesen hallgathatatlan lett - tipikus DIY hiba)
"A dolgok rendje, hogy az ember nemcsak hazudik, hanem azon felül be is kell bizonyítania, hogy igaza van." H. B.

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 295
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Tctronic írta:
2020.09.29., kedd 16:01
Imádom az ilyen maximalista embereket. Az hogy a golyót is esztergálja az mondjuk nekem már sok volt. Én vettem volna csapágyboltban egyet :D Le a kalappal mindenesetre.
Tamás barátom szigeteli a házát. A hungarocell lapok ugye gyárilag nem teljesen egyformák, így nem is tudod őket miliméter pontosan illeszteni. Tomi első napja azzal ment el, hogy megpróbálta pontosan illeszteni mindet. Lehetetlen
Amint ezen túltette magát, már haladt a munka. :D
▪︎Projectiondesign/Projecta/Popcorn/Tag Mclaren/Swans M6/Phonar/Synology ▪︎ Primare/Bayz/Ruark

Tctronic
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 786

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

dragonweed írta:
2020.09.29., kedd 14:53
Hogy ne csak a hangászat körül forogjunk..... :rolleyes: (mer'hogy: eredeti szakmám gépész, + mechatronikai műszerész.....) :smile53:
https://www.youtube.com/watch?v=JmSXo0X ... mb_rel_end
Imádom az ilyen maximalista embereket. Az hogy a golyót is esztergálja az mondjuk nekem már sok volt. Én vettem volna csapágyboltban egyet :D Le a kalappal mindenesetre.
Analóg: Technics 1210MKII, Ortofon Blue, Palotás féle phono
Digitál:   Pioneer BDP 450, Holo Audio Spring 2 DAC
Erősítés: Mark Levinson 38 + Nakamichi IA3(Átmenetileg)
Hangfal: DIY (Onken doboz, JBL D130, TAD4002+JBL2343, JBL077)
Kábelek: Fapaci, AQ, Kimber, Cambridge Audio             

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Hogy ne csak a hangászat körül forogjunk..... :rolleyes: (mer'hogy: eredeti szakmám gépész, + mechatronikai műszerész.....) :smile53:
https://www.youtube.com/watch?v=JmSXo0X ... mb_rel_end

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Deadpool írta:
2020.09.29., kedd 14:18
dragonweed írta:
2020.09.29., kedd 12:35
"a héten vinném hozzád a készülékeket, javításra-átalakításra"..... gondolkodik.gif
Remélem nem az én levelem értetted ekképpen.
Én még kézbe sem vettem, amit majd egyeztetni szeretnék Veled. Persze, én még csak írtam, hogy lenne egy projekt.
:smile53:
Nem, nem Te vagy a "jelentkező".....

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 295
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

dragonweed írta:
2020.09.29., kedd 12:35
"a héten vinném hozzád a készülékeket, javításra-átalakításra"..... gondolkodik.gif
Remélem nem az én levelem értetted ekképpen.
Én még kézbe sem vettem, amit majd egyeztetni szeretnék Veled. Persze, én még csak írtam, hogy lenne egy projekt.
:smile53:
▪︎Projectiondesign/Projecta/Popcorn/Tag Mclaren/Swans M6/Phonar/Synology ▪︎ Primare/Bayz/Ruark

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Szeretném kérni a Kedves Fórumtársakat, hogy ne keressenek ilyen privát üzenetekkel: "a héten vinném hozzád a készülékeket, javításra-átalakításra". Előzetes egyeztetés nélkül. Mármint, hogy tudom-e, egyáltalán vállalom-e, és ha igen mikorra, milyen feltételekkel (költségek, szállítás, stb.). Merthogy ma épp ez történt.... gondolkodik.gif

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 431
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici »

fülelek írta:
2020.09.28., hétf. 23:52
A kis dobozoknál az komoly probléma, hogy a 100-300Hz közötti tartományban hangoszenénél, de még nem amplitúdó határolt túlvezérlésnél eléggé torzítanak. Ezt ma a Purifi tudja messze a legjobban, Magico is tanulhat tőle
https://purifi-audio.com/transducers/
A Purifi szerintem is profi dolgokat csinál, de pont erről a hangszórójukról (mármint a 6.5-ről) olvastam pár hónapja egy vitát az ASR-en hogy ilyen "kis" membránméretnél nagy kitéréskor (amit ugye a Purifi mond: +/-10mm) a doppler torzítás (mivel amúgy meg viszonylag nagyobb frekvenciákig fel lehet engedni) elkerülhetetlenül problémát fog okozni ha már a lehető legkisebb torzítás elérése a cél (meg ugye a Purifi is kétutasban demózta ezeket). De aztán már nem emlékszem mi lett a vége a vitának. Ja meg volt egy illető aki nagyon ajnározta őket de aztán az volt az ellenérv, hogy ha rákeresnek igazából semmilyen hangszórókkal kapcsolatos szabadalmuk nincs tehát semmi olyat nem csinálnak valószínűleg amit más ne tudna megcsinálni. Amúgy nekem nagyon jó terméknek tűnik ez a cucc, csak eszembe jutott, hogy érdekes volt olvasni ezt a vitát róla.

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Igen, ismerem, olvastam az elemzést én is. A gond a következő. Az említett angol gyártmányú polipropilén kondenzátorok (Expotus) legendásan-híresen megbízhatatlanok és sz@r hangúak voltak. Az én egykori SL6S -emben az egyik szó szerint szétesett (a ragasztás elengedett, elkezdett letekeredni a fólia) ami meg nem, az 20-30%-al a névleges érték felett vagy alatt volt. Ezen túl, az újabb típusokban a szűrő nem alul-felül 12 dB/oktávos, hanem aszimmetrikus (alul12, felül 18), ami a gyakorlatban legtöbbször jobb eredményt ad az előzőnél.
A másik: az említett "filter with steep slope", vagyis meredek rezonancia szűrő csak a réz dóm magassal szerelt korai változatokban volt benne (SL6, SL600), az alu-magnézium dómos típusokban már nem volt rá szükség.
Csatolmányok
xGQxErxl.jpg
xGQxErxl.jpg (32.49 KiB) Megtekintve 1410 alkalommal

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1035

Hozzászólás Szerző: avl2 »

dragonweed írta:
2020.09.28., hétf. 20:44
...remélhetőleg ezekben nem a legendásan sz@r Expotus filmkondenzátorok tanyáznak....
http://www.muzines.co.uk/articles/celes ... akers/4076
The two capacitors in series with the tweeter are polypropylene types, which is a worthwhile feature when so much effort has gone into developing a tweeter free from break-up. Just to remind you, polypropylene capacitors can enhance bite, attack and transparency in the treble, especially on complex percussive sounds. Both crossovers have -12dB/octave sections, not an ideal choice on paper, but one that occasionally works well in practice.
...
Aside from the crossover per se, there's a filter with a steep slope which 'takes out' the response peak just above 20kHz, where the tweeter's first break-up mode lies. In addition, a series filter deals with the main resonance below the 2-3 kHz crossover point.

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Nem, egy korábbi típus, az Audiostone 6.5-ös, Alcone 16.5 centis mélyközéppel, és Beyma waveguide-os alu dómmal.
Csatolmányok
alcone_ac_65_vorn.jpg
alcone_ac_65_vorn.jpg (15.17 KiB) Megtekintve 1442 alkalommal
avalanche_1_03-07-03.jpg
avalanche_1_03-07-03.jpg (35.74 KiB) Megtekintve 1442 alkalommal

hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 276

Hozzászólás Szerző: hodyka »

Ilyen van neki ?

AS.jpg
AS.jpg (99.8 KiB) Megtekintve 1339 alkalommal
XMOS USB DAC + Wm8524 DAC,+ TDA8950 D Class 2x150 watt, Videoton Toccata

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Zoli megjegyzéseihez.... Most kivételesen ( :rolleyes: ) minden leírt ponttal egyetértek. :smile53:
Visszafelé haladva: Igen, az említett mély és középtartomány átmeneti sáv valamelyest a Concertino-nál is színezett (ezt nevezi az angol szaksajtó "chestiness"-nek), bár emlékeim szerint jóval kevésbé mint az eredeti 6-osnál volt. A Spica is tudott csodát művelni, amíg nem hajtottad 93-95 dB fölé, meg odaragasztottad magad a hallgatói székhez.
Dobozhang nélküli hangdobozt idáig kettőt hallottam, az egyik (még Kanadában) az Opus könnyűbeton dobozszériája volt, kár hogy szinte egy sem élte túl egyben a tengeren átszállítást. A másik az öcsém által is birtokolt Avalanche, ami 28 kilónyi zsírkőbe van csomagolva. Na ott dobozhang tényleg semmi, legfeljebb becsípődött idegszál miatti sikoly.... :smile29:
A Bliesma-t felületesen benéztem, az általam citált ár a gyémántos változatot illeti, a többi "olcsóbb" :smile29: Sajna textildómot nem gyártanak (valószínűleg jó okkal).

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2921

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A kis dobozoknál az komoly probléma, hogy a 100-300Hz közötti tartományban hangoszenénél, de még nem amplitúdó határolt túlvezérlésnél eléggé torzítanak. Ezt ma a Purifi tudja messze a legjobban, Magico is tanulhat tőle
https://purifi-audio.com/transducers/

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2921

Hozzászólás Szerző: fülelek »

dragonweed írta:
2020.09.28., hétf. 19:45
asebestyen írta:
2020.09.28., hétf. 19:14
Ehhez mit szólnál, András? https://www.hifisound.de/Do-it-yourself ... -Pair.html
Mondjuk olcsónak nem olcsó, viszont drága. :D De ha ezen múlik... :rolleyes:
Vegyél vagy négyet, oszt meglátjuk.... :smile29: Komolyabban: NEM. Ennek az árnak a 50%-a hype, 30 sznobság, a többi meg amit tényleg ér... Akkor már inkább a Bliesma.... az csak 500E/db :smile53:
A legdrágább Bliesma T34B 288e/pár, és ennyiért semmilyen dóm vagy akár ribbon nem rúg labdába mellette.De 97 ezerért is kapsz olyan Bliesma dóm párt, aminél jobb magassugárzót ilyen árban nem találsz.

nekem volt Sl6 -valóban nagyszerű cucc, bár anno a Spica TC50 lelépte, azért értékeltem nagyon. Ha már a régmúlt: volt Rauna Tyr dobozom is, ami a legkevésbé dobozhangú doboz volt, ugyanis a 10l belsőtérfogatot 23kg beton ölelte körül...

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Ez a dobozka eklatáns példája annak, hogy -sok egyéb véleménnyel szemben- bő 30 évvel ezelőtt is volt már olyan színvonal akár hangdoboztervezés terén is amit ma is nehéz überelni. Főleg meg ezeken az árakon.... sad.gif A Celestion-nál az akkori idők legjobb hangsugárzótervezői (Martin Colloms, Graham Bank) dolgoztak ezeken a modelleken, komoly kutatómunkát végezve lézerinterferometriás, FFT, és egyéb akkoriban úttörőnek számító méréstechnikákkal.
Mégis hogyan, milyen? Nos úgy alakult, hogy sikerült "direktben" összehasonlítani őket a saját Satorijaimmal, és hát....bizony elég szoros verseny lett a vége. gondolkodik.gif
Basszus kiterjedésben és definícióban, magasak tisztaságában a Satori vitte a pálmát (mondhatnám természetesen, de az árkülönbséget is érdemes figyelembe venni) , de a középsáv életszerűségében, mélyközép tranziensekben, és a Celestion-okkal kapcsolatban sokat emlegetett "holografikus" színpad és térábrázolásban bizony megizzasztotta a nagy testvéreket. Téve mindezt úgy, hogy amazok mellé egy-egy mezei támlás székre lettek ideiglenesen lepakolva. Ahogy egy énekes ezeken megszólal, attól a hideg szaladgál az ember hátán.
Kíváncsi leszek rá, rendes állványokon, a hangváltót kicsit megpiszkálva (remélhetőleg ezekben nem a legendásan sz@r Expotus filmkondenzátorok tanyáznak....) mire lesznek képesek.... ;)
Nem :ohnoohnoohno: , nem, nem ellen-önreklámot folytatok, csak rámutatnék, hogy azért régen is voltak már akiknek voltak fogalmaik a hangsugárzótervezésről. (lehet többen mint ma?) Colloms pedig -bár sokak szerint ellentmondásos figura ezen a területen- vitathatatlanul sok éven át meghatározó volt a szakmában.

dragonweed
Őslakos
Őslakos

A mai horgászkirándulás eredménye.... A híres-hírhedt SL6 széria utolsó inkarnációja a Celestion-tól.
SL6 - SL600 - SL6S - SL700 - SL6SI- Concertino - Concertino2. Hogy milyen? gondolkodik.gif gondolkodik.gif :o ...még annál is jobb. hi.gif :guitar:
Csatolmányok
Celestion_concertino_2.jpg
Celestion_concertino_2.jpg (509.09 KiB) Megtekintve 1370 alkalommal

dragonweed
Őslakos
Őslakos

asebestyen írta:
2020.09.28., hétf. 19:14
Ehhez mit szólnál, András? https://www.hifisound.de/Do-it-yourself ... -Pair.html
Vegyél vagy négyet, oszt meglátjuk.... :smile29: Komolyabban: NEM. Ennek az árnak a 50%-a hype, 30 sznobság, a többi meg amit tényleg ér... Akkor már inkább a Bliesma.... az csak 500E/db :smile53:

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2624

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Supra MD-06 mk3 | LuXor PC V1 - Daphile | Audio-gd di2014 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 431
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici »

dragonweed írta:
2020.09.27., vas. 09:29
Hát, jó kérdés... valószínűleg nem tudom mi a helyes, meg mi a nem, de szerencsére vannak bőséggel akik tudják...
Azt olvassuk itt oldalszám. Szóval semmi gond. A "saját arculat" (szerintem) egy a tucatnyi semmitmondó kortárs szlogenből, kötelező kortermék, egy marketingcentrikus, trendeken lovagoló és ezzel a maximálisan kizsigerelhető haszonra utazó világ talán legjellemzőbb kifejezése. Ha ez a siker titka, akkor voilá!... Ezért nem lettem (és leszek) soha sikeres.
Hát pont ez az. A hifi legnagyobb része bizony üzlet és nagy részben a pénzkeresésről szól. Én értem hogy ez problémás, de ez az igazság és sajnos nem tudunk rajta változtani.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.

Tctronic írta:
2020.09.27., vas. 09:47

Elnézést, hogy közbeszólok. De elég nehéz feladat más ízlésének megfelelő dolgot készíteni. Én még néha a saját ízlésemet is felülírom , vagy változtatom. gondolkodik.gif Ez olyan mintha megkérnénk valakit hogy általános információk alapján főzzön nekünk egy jó ételt... Akár mennyire írjuk körül mit is szeretnénk a siker nagyon nem biztos hogy garantált.
Teljesen egyetértek, de ilyet nem is kértem. :D
Supra MD-06 mk3 | LuXor PC V1 - Daphile | Audio-gd di2014 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

dragonweed
Őslakos
Őslakos

Platón óta tudjuk, hogy abszolút valóság (legalábbis számunkra felfogható módon) nem létezik, annak csak a tükröződését látjuk.
Így van ez a mi kis audio miniverzumunkban is, ahogy Ákosunk oly szemléletesen megfogalmazta- leírta.
Én azért -ha még fogom- továbbra is a saját kis valóságillúzió buborékomban elképzelt irányt fogom követni. Már ami a zene nemlétező valóságának visszaadását illeti. Aztán akinek tetszik követ, akinek meg nem, ott van a hatalmas vadászmező, lehet válogatni. ;peace;

Tctronic
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 786

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

asebestyen írta:
2020.09.27., vas. 09:38
.....

Az utolsó bekezdésre reagálnék először. Persze hogy tudjuk és úgy ítélem meg, hogy azt szeretném, hogy Te készíts nekem hangsugárzót. Azt gondolom ez minden szónál kifejezőbb. :smile53:
És azért nálam se arról van szó, hogy minden eszközöm csöves, trafós kimenetű lenne, nagy papír szélessávú tölcséres hangsugárzóval. Innen kitöröltem egy mondatot. :D És itt azt szeretném mindjárt leszögezni, hogy itt nem arról van szó az én meglátásom szerint, hogy az nem jó vagy élvezhető, hanem hogy az nem az én vágyam.
Muzsikusoknál teljesen elfogadott, hogy tudatosan szétszinezzék a hangot, kvázi saját soundot csináljanak. Nyilván az egy alkotó munka és pont az egyediségről szól. Ugyanakkor a hangmérnöki munka - mellyel soszor elégedetlenek vagyunk - sem arról szól, hogy valóságot rögzítsen (nagyon kevés kivétellel, ami még ritkábban sikerül), mert az sok szempontból lehetetlen. Így aztán hogy is tudnánk a valóságot visszajátszani, ha már nem is annak rögzítése a célunk. A felvételek, azok eszközei és a hozzá kapcsolódó utómunka célja inkább a művészi mondanivaló egyértelműsítése, a fő motívumok kihangsúlyozása, átadása a hallgatónak bármilyen lehallgató rendszeren a telefonos fülhallgatótól a hifin át. Én ezt a valóság dolgot teljesen elengedtem, főleg az ezzel foglalkozó tartalmak fogyasztása, és az ezzel foglalkozó emberekkel való beszélgetések után. Most ezzel nem szeretnék itt háborús frontvonalat nyitni, csak arra próbálok rávilágítani, hogyan jutottam el oda, hogy nem tesztelgetni akarok már én sem, nem a valóságot kergetem, hanem tudom, hogy mit szeretnék, ismerve annak hibáit, elismerve hogy ez nem "A" világmegváltó mindenek feletti megoldás mindenki számára, csak a saját ízlésem. És persze azt is tudom, nem ez és nem is ez lesz a leguniverzálisabb, legtöbb műfajon helytálló rendszer soha. Amit még hozzátennék, hogy az a fajta audiofília betegség már nem igazán kínoz, szóval sokszor fogyasztom a YouTube tartalmakat a számítógép alaplapi optikai adójából egy 300Ft-os optikai kábelen küldött jelfolyamon keresztül, ami hát nem igazán audiofil meg hájend. Ebből is látszik, hogy nem a mindenek feletti tisztaság, vagy a kreált tér megjelenítése a célom, hanem a maradék dinamika, az arányosság és az általam élvezhetőség a szempont, ha úgy tetszik a saját HiFi soundom. :smile29:
Nyilván a Te helyzeted, igényeid mások, ennek ellenére úgy gondolom, hogy a Te dobozaid jól illenek az én elképzeléseimbe, segítik annak megvalósítását. :smile32:
Elnézést, hogy közbeszólok. De elég nehéz feladat más ízlésének megfelelő dolgot készíteni. Én még néha a saját ízlésemet is felülírom , vagy változtatom. gondolkodik.gif Ez olyan mintha megkérnénk valakit hogy általános információk alapján főzzön nekünk egy jó ételt... Akár mennyire írjuk körül mit is szeretnénk a siker nagyon nem biztos hogy garantált.
Analóg: Technics 1210MKII, Ortofon Blue, Palotás féle phono
Digitál:   Pioneer BDP 450, Holo Audio Spring 2 DAC
Erősítés: Mark Levinson 38 + Nakamichi IA3(Átmenetileg)
Hangfal: DIY (Onken doboz, JBL D130, TAD4002+JBL2343, JBL077)
Kábelek: Fapaci, AQ, Kimber, Cambridge Audio             

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.

dragonweed írta:
2020.09.27., vas. 09:03
Teljesen egyetértek az előttem szólókkal.... Amennyiben; az én zeném, az én ízlésem, hadd döntsem már el én mit szeretek.
Ez így van helyén, amíg..... magadnak tervezel, építesz, hallgatsz. Abban a pillanatban azonban ahogy tervező, gyártó leszel ez biztos recept a bukáshoz. Ma sajnos rengeteg márka esküdött fel az a "saját" útjára, ami alatt azt értem, hogy tervező ízlését, zenéről alkotott elképzelését próbálja megideologizálva rátukmálni a vevőkre, hallgatókra. Mondhatnék itt példákat szép számmal, elég ha a két legeklatánsabbat említem -sajnos mind a kettő angol- amelyek ennek archetípusai, a Linn és a Naim. Nem hiszem véletlennek, hogy ezeknek van majdnem a legmegosztóbb rajongó/útálótábora....
Hangverseny zongora is sok féle van és mind jól szól. Bár mind máshogy. És akik játszanak rajtuk, a legrosszabb felvételről a leggagyibb telefonról visszahallgatva is megmondják melyik szól és ha ismert a művész, akkor még azt is ki játszik rajta. Mi meg keressük a hifiben "A" zongorahangot. gondolkodik.gif

Válasz küldése

Vissza: “Dragonweed”