A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

tetöjavitas vápánál, beázás javítása, ár

Elsősorban a nem hifivel kapcsolatos kérdések / dolgok helye
Lezárt
6c33c
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 429

Re: tetöjavitas vápánál, beázás javítása, ár

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

istvan01 írta:
2020.07.24., pén. 15:55
3 éve nekem is volt vápa javítás-csere, 2x5m hosszban. Bramac betoncserepes tető. Nem volt beázás, viszont a 22éve felrakott műanyag bramac vápa izé megöregedett, elgörbült, ezt cseréltem le Lindab lemezes vápára. Volt ekkor egy 3m-es eresz felrakás, egy db kémény szegély csere is, ezek mind Lindab anyagból itt szabogatták le. Négy ember dolgozott vele, 6óra kezdés-levonulás időbe telt. Anyaggal munkadíjjal volt kb 120eFt.
Ez Bramac típus hiba. Ma már nem gumi vápaelemeket használnak. A cserép 100 évet is kibír, a vápaelem 20 évet. Nálam is csere lesz - ha lesz szabad kapacitása a tetőfedőmnek...Ázni még nem ázik, de jobb megelőzni a bajt....
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Heed Obelsik Pre
DPA 6C33C - AN-E/Snell Type E/III hibrid

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2362

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

3 éve nekem is volt vápa javítás-csere, 2x5m hosszban. Bramac betoncserepes tető. Nem volt beázás, viszont a 22éve felrakott műanyag bramac vápa izé megöregedett, elgörbült, ezt cseréltem le Lindab lemezes vápára. Volt ekkor egy 3m-es eresz felrakás, egy db kémény szegély csere is, ezek mind Lindab anyagból itt szabogatták le. Négy ember dolgozott vele, 6óra kezdés-levonulás időbe telt. Anyaggal munkadíjjal volt kb 120eFt.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2362

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

avl2 írta:
2020.06.26., pén. 15:34
tapasztalat alapjan ki mit tippel realis árnak egy tetöjavitasra ?

kicsit beaztunk, azt akarom megcsinaltatni
A bitumenes zsindely fedésben éppen az a szép, hogy a hajlatokat nem szükséges (látható) kiegészítőkkel ellátni, negatív hajlatokban (vápa) de még a pozitív (kúpcserép) résznél sem. Persze, lehet kapni elemeket ehhez is, előre élben megtörve.
Az más kérdés, ezt is lehet vacakul csinálni. A zsindelynél, de cserepes tetőnél is, a spórolás megbosszulja magát. A spórolás abban, hogy minimális átfedéseket hagynak, ezzel a csurgás és kapilláris vissza szivárgás garantált, ha ez erős viharos széllel párosul, a lejtés is csekély, akkor meg stabil befelé víz áramlással jár. A zsindely látszólagos egyik előnye egyúttal hátrány is, vagyis az elemek egymásra ragadása. Előny, mert egy darabig egyenletes zárást csinálnak, de 10-30 év múlva az anyag kiszárad, merev, repedezett, rideggé válik, egyre több helyen a tapadó zárások elválnak, de ezt sem egyenletesen. Ekkor a minimális átfedés újból megbosszulja magát. További hátrány a bitumenes anyaggal, hogy nincs rendszer szintű szellőzése a lemez alatt, alatta lévő zárt deszka felületre tapad, így ha tartósan párás az idő, még becsurgás sem kell, a zsindely alatti deszka stabilan nedves marad, attól meg gyorsul a korhadása, rovarok, gombák is hamarabb telepednek meg benne. A cserepes fedések alapból jobban szellőznek, sőt ott kötelező a fóliázás és ellenléces kiemelés, ezzel a cserép alatt állandó légáramlás tud felfelé mozogni ha kisüt a nap.
A vápa hiba ezeket hatványozottan hozta elő, nem irigyellek.

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1013

Hozzászólás Szerző: avl2 »

frenki485 írta:
2020.07.18., szomb. 19:55
Aztán majd írjál, hogy mire jutottál,
üdv: Zsolt
Egyelöre még semmire sem. Nem ismerem a piacot, igy meg nem tudom, ki adna realis ajanlatot, csinalna meg jol.

frenki485
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 115

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Aztán majd írjál, hogy mire jutottál,
üdv: Zsolt
Ethosz CDM Transport,  Ethosz csöves DAC,  
Ethosz csöves előfok,  Ethosz végfok,
Ethosz MPMC,  Ethosz EAL-04 hangfalak,
Technics SL 1210 GR, Shure M44-7, Denon DL 103.
Kábelek: Ethosz,  Van Den Hul,  Einstein Audio,  VanDamme  

frenki485
Fórumlakó
Fórumlakó

Itt van egy videó a helyes vápa kialakításról:
https://www.youtube.com/watch?v=tXYelL_6UEQ
Persze nálad már megvan, csak hogy érzékeljük, miről van szó.
Kb 1:20 percnél szépen látszik, hogy (bár itt cserépfedés van és nem zsindely) a bádogozás hogy helyezkedik el a vápában és arra takar rá a cserepezés kellő átfedéssel.

frenki485
Fórumlakó
Fórumlakó

Nehéz erre árat mondani. Nagyon sok függ a javítás milyenségétől. Van már vmi elképzelés, hogyan lenne javítva?
A vápákban van-e a zsindelyezés alatt bádogozva,( a zsindelyezés alatt a tető többi része nyilván "telibe" van deszkázva) ?
Mindenképp tetőfedő mester véleményét kérném ki, azok közül is olyanét, aki nem tavaly kezdte a szakmát, lehetőleg több véleményt, árajánlatot, ha lehet referenciát is kérnék.
Ha egyáltalán találsz rá mestert. Sajna ez kisebb javítás, nem nagyon szeretik az ilyen "apró" munkát, jobban szeretik, ha komplett tetőt cserélnél. Vagy épp olyan árat mondanak majd erre a kisebb javításra, hogy nem kéred a munkát...
Ha a vápák alatt nincs bádogozva én azt csináltatnám meg, esetleg az alatt kisziloplaztoztatnám, majd a bádogra ragasztatnám vissza a zsindelyt. Így a tető síkok metszéspontjára összefolyt csapadékot a bádog szépen levezetné a csatornákba.
Nem könnyű dolog a beázás elleni harc, nekem az új családi házamnál is volt sokáig probléma a tetősík és a kémény találkozásánál. Újrabádogozás és a tömítés (sziloplaszt) oldotta meg aztán-sokadjára.
Nyilván itt van anyagár és munkadíj, nem hiszem, hogy több százezres mértékű lenne a költség, bár nem vagyok otthon a bádogos árakban. Viszont ha komoly a beázás, egy idő után az ember bármit megadna, hogy megszüntesse...

puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 23

Hozzászólás Szerző: puha »

Sajnos segíteni nem tudok, csak eszembe jutott, hogy a minap mondta egy építőiparban dolgozó ismerősöm, hogy ebben az “óriási” országban mekkora különbségek vannak ... pl. ami Győrben, Bp-en átlagosnak mondható árajánlat egy munkára, azért Csongrád vagy Békés megyében kést rántanának.
A beázásra viszont annyit, hogy nálunk lapostető van nagyon enyhe kifelé lejtéssel. Nálunk is kb. 15 év múlva jelentkezett a beázás, a tiédhez hasonlóan a vápánál. Nagyon alattomos, mivel a víz szépen bemegy a zsindely repedésén vagy azon a helyen, ahol felvált a lemezről, majd elszivárog egy alkalmas helyre, ahol megmutatja magát immár a lakásban.... és ez a hely lehet, hogy jóval arrébb lesz, mint ahol várja az ember. Nálunk két Mekk mester járt, mindent nagyon látványosan csináltak és mégsem sikerült. Meguntam, felmentem a 70+-os apámmal (nem bírt magával...segít, így kikötöttem hevederrel a kéményblokkhoz, úgy adta a tanácsot) és a vápa teljes hosszán (10 m) végigmenve, gázlámpával újraragasztottam a bitumenes lemezt. Azóta, azaz 2 éve rendben van.
Kívánom, hogy találj alapos, jó szakikat!
Tisztelettel kérdezem azoktól, akik úgy élték le az életüket, hogy “Mit szól majd a falu népe?”, hogy végül mit szóltak?

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1013

tetöjavitas vápánál, beázás javítása, ár

Hozzászólás Szerző: avl2 »

tapasztalat alapjan ki mit tippel realis árnak egy tetöjavitasra ?

kicsit beaztunk, azt akarom megcsinaltatni

a tetö sajnos nem egyszerü kivitelü, 4 vápa ("Amennyiben két tetősík olyan módon metsződik, hogy mindkét tetőfelületről a metszésvonal felé halad a csapadék, akkor vápáról, tetőhajlatról beszélünk") van benne, azok szorulnak "tuningra",

a tetö bitumenes zsindellyel van boritva (kb. 15 eves haz)

2 oldalrol illetve felülröl ilyesmi, zölddel bejelölve egy "vápa" (en ma ismertem meg ezt a szot)
Unbenannt.PNG
Unbenannt.PNG (661.12 KiB) Megtekintve 334 alkalommal
kb. 1 nap 2 embernek a munka (ez hasonlo hazkörülieknel mennybe kerül ?)

Lezárt

Vissza: “Gyors kérdések helye, minden, amit máshol nem tudsz megkérdezni”