Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DVD menü készítő progit honnan?

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát igen. Azok a DVD authoring programok, amikkel a gyári DVD-ket csinálják, kicsit más árkategóriáb esnek.a. Pl. Scenarist: 1400 US$....
 
De ha neked csak az a vágyad, hogy egypár kép, egypár felirat, akkor arra vastagon megfelel a DVD quick builder. Nézz utána a neten, nem mondom, ez is fizetos (de csak 200 US$), de egyszeru kezelni. Tud *.m2v-t hanggal muxelni *.vob-ba (még AC3-at is, sot akár tobb AC3-at is!), almenuket is tud, bár csak 2-es mélységig (tehát egy menu-bol mar csak egy darab kovetkezo menulap hívható).
 
Az menu elv nagyon primitív, a kovetkezo:
egy 720x576-os bmp képet gyártasz, ahol elhelyezel annyi képet, meg feliratot, amennyit csak akarsz (vagy nem helyezel el képet, csak feliratot). Aztán a menukészíto részben csak bejelolod ezen a bmp-n az aktív mezot-mezoket, ahova ha klikkelsz az egérrel, az fog végrehajtódni, amit bedefiniálsz. A dolog szépséghibája csak az, hogy ha mondjuk az asztali DVD playerrel lépegetsz a fel/le/jobbra/balra nyilakkal, akkor mindig egy négyszog (lehet téglalap, vagy négyzet - attól fugg, hogy milyen teruletet jeloltél ki) fog kivilágosodni. Ezen négyszog tartalma inverzzé válik, vagy mifene, ezzel emelve ki azt, hogy most ez lesz az aktív menupont, tehát ehhez a terulethez fuzodo parancs kerul végrehajtásra play nyomása után. De tokéletesen mukodik. Szoval ha bejelolsz egy feliratot, hogy pl. "Nagymama 80-ik szuletésnapja", akkor ezen menupont aktiválásakor nem csak a betuk színe fog megváltozni, hanem az egész négyszog tartalma, amelyiknek része ez a menupont.
 
Persze multianglet ez nem tud.
Roviden ennyi.
 
Sanyi

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Akkor ezek szerint senki nem ismer ilyen programot? :smile47:

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Carrera fogalmazta meg pontosan az én problémámat is....pontosan olyan kéne nekem is mint amit ő írt...most csak ennyi...

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


a NERO csak VCD/SVCD menut tud, a topikhoz nincs koze ...
(amugy nekem mukodott is...svcdkent)
 
Aki csinal menut, a tapasztalatokrol leirast ide :-)

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vajon a dvd irok milyen menuszekeszto programmal rendelkeznek.Egy dvd iro 150eft,de a profi menukeszito szerintem ennel sokkal tobb lehet,ami nem a kis felhasznaloknak keszult,ha egyaltalan van ilyen forgalomban.
A nero is tud menut csinalni,en egyszer probaltam de nem mukodot se az asztali se a pc dvd-n.Na persze ettol lehet profi csak lehet,hogy en rontottam el valamit.

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Akkor elvileg nem csinalhatok olyan menut, hogy pl. bal oldalon egy nagyobbacska kep es jobb oldalon egymas alatt mondjuk 4 menupont es ezek kozott lepegetek? Mert en az uleadban csak annyit talaltam, hogy sablon hatterek es keretek vannak, de mindig ugyanakkora kepet helyez el a kepernyon, csak mashogy (egymas ala, egymas melle, kicsit eltolva egymas ala). Sajnos kep nelkul nem tudtam menut csinalni, tehat olyat, hogy csak szoveg egymas alatt, vagy mellett. Szoval ez az egesz nekem ugy tunt, ez arra alkalmas, hogy egy normalis DVD menujenek a chapter menupontjat megcsinald vele. Az meg a masik, hogy amikor lepegetni akartam a ezek kozott a chapter-ek kozott, akkor nem maga a keret valtozott mas szinure, vagy a szoveg, vagy barmi mas a grafikabol, hanem elojott a DVD sajat menuje es ott kivalaszthattam, hogy melyiket akarom lejatszani. Annyira nem vagyok elegedett vele. Egyaltalan letezik olyan progi, amivel olyan menut tudok csinalni, mint pl. egy weblap? Tehat total szabadon elhelyezhetek mindent (kepeket, menupontokat, stb), es a menupontokban valo lepegetest sem a DVD sajat menujeben inteznem, hanem a megtervezett grafikaban latnam a valtozast. Mivel csinaljak pl. a kereskedelmi forgalomban levo DVD-k menujet. Az mar tul profi? Ilyet nem adnak ki hazi felhasznaloknak?

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszi mindenkinek a tippeket...megyek töltögetni....már egyet találtam de azon nincsen angle...meg nemnagyon lehet vele mit kezdeni szal rajzolni bele....meg egyátalán....egyenlőre teljesen használhatatlan még....agrrrrr....de ehhez az unleadhoz sok reményt füzök most....:)köszi mindent...

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hat menuket barmilyen formatumra (vcd,svcd,dvd)tudtommal csak szabvanyosan lehet.Barmilyen program is kesziti szerintem a vege ugyanaz,de ez lehet egyszerubb es bonyolultabb(az ulead szerintem az egyszerubbek koze tartozik)

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


iloz: Szerintem a ULEAD csak "szabvany" menut tud, amit pont nem szeretne erdeklodo baratunk. Bar lehet, hogy csak en nem voltam eleg figyelmes? Legyszi javits ki, ha tevedtem, mert ez engem is erdekel.
 
Amugy mi az az angle vagy angel... ? Nem tudom melyik a helyes...
 
Koszi!

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az Ulead dvd movie factory kitunoen keszit menut(vcd,svcd,dvd)formatumokra.A probaverziot az ulead honlapjan megtalalod.

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


hát az angle az pedig fontos lett volna....(
anélkül nincs értelme a dolognak...agrrr....de ugyis rájövök.....majd....

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Miki: dede ) Ja, amit irtál Maestro nagyon jo kis prg!
 
chx : tudtommal elég behatárolt a menükészités lehetöség... nem ismerem ennyire öket Angle + sub .. passz ez már inkább a profik szagterülete ;-)

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Erre... De mégeygszer: www.doom9.org kb. 2-3 napos hir.
 
MaestroSBT 2.4.0.0 has improved support for Hebrew and Arabic languages, a new graphics library should correct all the I-author compatibility problems, anchor points can be used to manually position subtitles, processing of font kerning pairs has been added to improve rendering quality, the Captions Inc. export has been improved, raster fonts are now accepted and a lot of bugs have been fixed.
 
Ui.: Egyébként nem lehetne nagybetűvel a nevemet?

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

nagyon köszönöm a segítséget....remélem...ezek a progik tudnal angel-t is mert az nagyon kellene....azt még megkérdezhetem hogy ezek a programok tudnak egyéni menüt is....szal lehet-e vele egyéni menüket csinálni....nem csak olyan "szabvány-t" ami a programban van...szal olyanra gondolok, hogy van benne 5 style és akkor valamenyiket kiválasztom azt csinál egy menut? Fölöslegessen nem töltenék 33.6 modem....))) az-az inkább ez elszomorító...de akkor sem én vagyok a hibás itt nincsen semmi..se kábel semmi...na mind1 ez már másik történet...

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


miki: milyen segedprogramra gondolsz ?
 
feliratot nem jut eszembe melyik tud... lehet mind ? ... keresoben rakeresel es a hivatalos oldalon megnezed a featuresben ;-)

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A DVD Maestro-hoz van egy segédprogram, de még nem próbáltam. Pl. www.doom9.org

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


valaki esetleg tudna olyat amivel feliratot is rá lehetne fuzni?
 
thx Jaccso.

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


bármelyik DVDAuthor program képes menüt késziteni.
DVDMaestro, DVDit, SpruceDVD, I-Author ...
 
keresők, crack-keresők... ;-)

Vendég

DVD menü készítő progit honnan?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szal honnan tudnék ilyet letölteni, már ha le lehet egyátalán? Köszi....

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”