Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audio Cd irása

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Sikerült az írás ,köszönöm a segítséget!
nincsmit

Avatar
viktor86
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2009.04.25., szomb. 15:26
Értékelés: 1

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: viktor86 »


Valaki tudna segíteni abban,hogy ilyenkor lehet -e törölni a bejegyzést?A 73. sor a 14. TRACK -re utal ,de nincs ilyen szám.

egyszerűen a cue-ba töröld vissza a "FILE "14" -ig (szal ez már ne legyen benne!)
 
rosszul lett lementbe a cue fájl mert a data (pl. extra) sáv is belekerült
 
ha nem megy akkor küld el s kiszedem

Sikerült az írás ,köszönöm a segítséget!

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Valaki tudna segíteni abban,hogy ilyenkor lehet -e törölni a bejegyzést?A 73. sor a 14. TRACK -re utal ,de nincs ilyen szám.

egyszerűen a cue-ba töröld vissza a "FILE "14" -ig (szal ez már ne legyen benne!)
 
rosszul lett lementbe a cue fájl mert a data (pl. extra) sáv is belekerült
 
ha nem megy akkor küld el s kiszedem

Avatar
viktor86
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2009.04.25., szomb. 15:26
Értékelés: 1

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: viktor86 »


Valaki tudna segíteni abban,hogy ilyenkor lehet -e törölni a bejegyzést?
A 73. sor a 14. TRACK -re utal ,de nincs ilyen szám.


Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Köszönöm a segítséget. 
Az egyik albumhoz van Eac log,de a másikhoz az sincs.Ott minden rendben van.
Beillesztek egy képet a programról,mert nálam nincs input menü.És ezt nem értem miért.


esetleg próbáld meg a fórumról letölteni: -> klikk
 
vagy próbáld meg a bal felső sarokba a default-ot változtatni ...
de elméletileg ha a output-ba belehúzod a cue fájlt akkor az lesz a input elérés is
 
ha a EAC log tartalmaz TOC információt (EAC 0.99) akkor ide bemásolva le lehet gyártani a cue fájlt: -> klikk
 
itt meg tudsz CUE fájlt keresni: -> klikk

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Köszönöm a segítséget.
 
Az egyik albumhoz van Eac log,de a másikhoz az sincs.Ott minden rendben van.
Beillesztek egy képet a programról,mert nálam nincs input menü.És ezt nem értem miért.

" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
batagy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.07.05., csüt. 22:14
Értékelés: 96

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: batagy »


Sziasztok! 


Szia!
 
EAC-val szeretném kiírni a flac formátumú zenéimet,amit ugye az EAC nem kezel.Akkor itt hogyan tovább?Kell nekem egy Flac to Wav konverter?Vagy más megoldás is van?
 
Igen, ha EAC-cal akarsz írni, akkor először FLAC-ot WAV-be kell alakítani. FLAC Frontend 1.7.1-et javaslom.
 
Olvastam a cue fontosságáról.Van két olyan lemezem amihez nem tartozik cue,erre az itt leírtak alapján letöltöttem a cuetools nevű programot,de az istennek se tudok vele semmit kezdeni.Egyszerűen nem enged semmit a program.A honlapján még a 2.0.3. képe van fent ami más mint amit le lehet tölteni(2.0.9.).Ebben a verzióban nem tudok megnyitni semmit.Van esetleg más módja hogy a meglévő flac állományhoz cue file-t rendeljek?
 
A cue valóban fontos a lemez tartalmának (inkább a számok elrendezésének, illesztésének) pontos reprodukálásához, de ha már eleve nincs meg a cue a két lemezhez, akkor már fölösleges cue-t gyártani hozzá! Ekkor már elveszett a lemez layout leírása, nincs mit tenni. Mindazonáltal ha korrekten volt berippelve, akkor az FLAC track-ek pontos másolatot fognak kiadni, azaz pontosak lesznek a szünetek a számok között. Megnézheted hogy van-e esetleg EAC log a rip-ben, de gondolom ha cue nincs, akkor ez sincs. A cue sheet-nek a számok illesztésén kívül csak annyi szerepe van, hogy megadja, tartalmaz-e a lemez UPC/ISRC kódokat, a CD-text-et, a számokon belül vannak-e indexek, van-e DCP flag. Ezek egyike sem befolyásolja a hangot magát. Egyedül a PRE flag jelente változást a hangban, de az nagyon ritka.
 
Magyarul, ne csinájl cue sheet-et mert teljesen felesleges.
Csak írd ki a számokat egymás után, úgy hogy ne legyen közte szünet és kész. a Burrrn 1.14 beta 2 programot ajánlom, az egyből FLAC-ból ír (saját maga átkonvertálja WAV-ba először).
 
A write offset-tel kapcsolatban én azon a véleményen vagyok, hogy hagyni kell a fenébe. Nem kell használni. Mégpedig azért nem, mert egyrészt úgysem halljuk meg (ez csak millisec késleltetés), másrészt az eredeti FLAC rip-et kell elmenteni, akkor megvan az egzakt rip, harmadrészt a kiírt Audio CD-ről már úgyse csinálunk még egy további másolatot. A kiírt Audio CD csak hallgatásra van, nem archiválásra. Ezért szerintem felesleges Write offset-tel írni.
Yamaha AX-497, Energy RC-10, Squeezebox Classic, Technics SL-PG 370A/490, Oppo DV-983H, Technics RS-BX404, Sony ST-SE 520, Asus O!Play Mini Plus, Panasonic TX-P42UT50E, Fapaci KEFI, QED Profile QE 5021/5026, Hama 30728 2x2.5mm2, iAudio X5L 30GB, Invotone HD2000, Panasonic SA-XR55, SMSL Sanskrit 6th

Avatar
livestrong
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 20:14
Értékelés: 652

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: livestrong »


Szia!!
 
CueTools
Az input résznél találsz egy narancssárga mappa jelet nyísd meg és minden kész!!
Tallózd ki a cue-t vagy a track-et allítsd be az írási offset-et és útána GO majd ird ki a lemezt cue-ből!

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Sziasztok!
 
Én is próbálok a topic elején leírtak alapján cd-t írni,de egyszerűen már felrobban az agyam.
Először is elolvastam amit shanahan írt a témáról.Próbáltam is véghez vinni,de elakadtam már az elején.
 
EAC-val szeretném kiírni a flac formátumú zenéimet,amit ugye az EAC nem kezel.Akkor itt hogyan tovább?Kell nekem egy Flac to Wav konverter?Vagy más megoldás is van?
 
Olvastam a cue fontosságáról.Van két olyan lemezem amihez nem tartozik cue,erre az itt leírtak alapján letöltöttem a cuetools nevű programot,de az istennek se tudok vele semmit kezdeni.Egyszerűen nem enged semmit a program.A honlapján még a 2.0.3. képe van fent ami más mint amit le lehet tölteni(2.0.9.).Ebben a verzióban nem tudok megnyitni semmit.Van esetleg más módja hogy a meglévő flac állományhoz cue file-t rendeljek?
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: venomer »


azért egy kis szösszenetet lehetne írni róla mert nem az a "kocapc-s user barát"

Hehe. Jogos! Amint ujra rendelkezem querty billentyuzettel megirom az ismertetot.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Esetleg Feurio.
Koszi... A te ujjadbol talan elhiszik/megfogadjak.

azért egy kis szösszenetet lehetne írni róla mert nem az a "kocapc-s user barát"


Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: venomer »


Esetleg Feurio.
Koszi... A te ujjadbol talan elhiszik/megfogadjak.

Vendég

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Úgy hiszem az lesz, hogy 4-5 programmal kiírom az anyagot és összelőjük egy nagyon komoly rendszeren.    Majd beszámolok az eredményről.
várjuk
 


szintén!

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Úgy hiszem az lesz, hogy 4-5 programmal kiírom az anyagot és összelőjük egy nagyon komoly rendszeren. Majd beszámolok az eredményről.
várjuk
 


Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: Tristis »

Úgy hiszem az lesz, hogy 4-5 programmal kiírom az anyagot és összelőjük egy nagyon komoly rendszeren. Majd beszámolok az eredményről.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Ashampoo® Burning Studio 9-et használ valaki íráshoz ill. rippeléshez?
rippelésre fölösleges "ilyen" progikkal az időt vesztegetni
mert rippelni nem lehet jól és jobban ...
vagy jó a rippelés vagy rossz
 
rippelésre:
EAC
CUEripper (crc és adatbázis ellenőrzéssel, a megnyugtatásért )
 
az írási részen meg mivel tud cue szerint írni egy lemezt el lehet lőni vele
hátha beválik

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: Doky »

Ashampoo® Burning Studio 9-et használ valaki íráshoz ill. rippeléshez?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Meghallgattuk az általam jetaudion kiírt jó alapanyagból származó hanganyagokat.  Hogyha feltételezzük, hogy a cd íróm átlagos minőségű, amit azt hiszem megállapíthatunk, akkor azt tudom mondani: SOHA ne írjatok audio cd-t Jetaudioval!
 
Bűnrossz, magasba húzó, üres és testtetlen hang jött ki belőle. Ez a mai nap tanulsága 


 
miközben írsz majd nézd a sebességet is mennyire ugrál
szerintem érdemes erre pár lemezt eldobni
ill. ha nincs is külső házad érdemes legalább egy párnára rátenni s úgy használni mint a házon belül (mégha rezgéscsillapítás is van)
 
de mindenféleképpen ha van cue fájl azzal írj!

Vendég

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Írni Plextools. Burrrn-el próbáltad már? Esetleg Feurio.

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Meghallgattuk az általam jetaudion kiírt jó alapanyagból származó hanganyagokat.
Hogyha feltételezzük, hogy a cd íróm átlagos minőségű, amit azt hiszem megállapíthatunk, akkor azt tudom mondani: SOHA ne írjatok audio cd-t Jetaudioval!
 
Bűnrossz, magasba húzó, üres és testtetlen hang jött ki belőle. Ez a mai nap tanulsága

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Köszönöm ,megpróbálom ....ha nem sikerül ,hogyan tudnám eljuttatni hozzád?
becsomizod s pl. toldacuccot.hu

Avatar
viktor86
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2009.04.25., szomb. 15:26
Értékelés: 1

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: viktor86 »


A számhosszokat én is néztem ,igazából azt akartam megkérdezni ,hogy én tudnék -e valamit kezdeni vele.

 
azt csináltam volna hogy:
1. megváltoztatom az audio fájlneveket
2. Mediaval CUE Splitter -el behívom a CUE fájl
3. mivel meg lett változtatva a fájlnév azt kérdi hol vannak a trackek s egyesével beadagolod neki
4. ha az elméletem beválik akkor a számok tényleges hossza lesz benne
 
ha meg nem akkor valamilyen progival kiolvastatod 100-ad mp pontossággal a számokat s átjavítod

Köszönöm ,megpróbálom ....ha nem sikerül ,hogyan tudnám eljuttatni hozzád?

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: shanahan »


A számhosszokat én is néztem ,igazából azt akartam megkérdezni ,hogy én tudnék -e valamit kezdeni vele.

 
azt csináltam volna hogy:
1. megváltoztatom az audio fájlneveket
2. Mediaval CUE Splitter -el behívom a CUE fájl
3. mivel meg lett változtatva a fájlnév azt kérdi hol vannak a trackek s egyesével beadagolod neki
4. ha az elméletem beválik akkor a számok tényleges hossza lesz benne
 
ha meg nem akkor valamilyen progival kiolvastatod 100-ad mp pontossággal a számokat s átjavítod

Avatar
viktor86
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2009.04.25., szomb. 15:26
Értékelés: 1

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: viktor86 »


Tudna valaki segíteni,hogy itt mi lehet a gond?
 
a 8. sorba az van írva milyen hosszú az első szám
szal 91:10:52 perc lenne?
de a többi se piskóta ahogy látom
még egy DVD-re se férne rá az egész album
 


A számhosszokat én is néztem ,igazából azt akartam megkérdezni ,hogy én tudnék -e valamit kezdeni vele.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Igen, ezzel tisztában vagyok, ha jól emlékszem a 3 közül ez volt ami egyáltalán beolvasta és nem 1 órán át pörgette a lemezt.Időnként belefutok lemezekbe amiket képtelen vagyok normálisan ripelni.
Most is van egy '91-es kiadású lemez amit 3 odd-ból egy olvasott be.


gondoltm hogy tudod
inkább a többieknek szólt

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”