Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: nehai »

Nem rossz, én csak 88,2KHz-en tudtam kipróbálni, lévén S/PDIF-en nem megy ki több.

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Jól szól ez hangfalon is ,de még milyen jól.
 
Most már azt mondom érdemes egy külön gépet építeni a cMP+cPlay-nek,
egy olcsóbb, belső hangkártyával is (ESI Juli@,M-Audio, Prodigy HD2,E-MU1212...)
Egy nagyon komoly audiophile (nem írom ,hogy High-End ) CD játékos hangját kapjuk így.


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


A cMP+ cPlay pároshoz ajánlanék kipróbálásra egy beállítást:
(Win7+E-MU1212-en tesztelve!)
 
cMP+cPlay és azon belül a cPlay Settingsben :
 
Player----176.4 (nem a lejátszott 44.1kHz)
Buffer---Tiny vagy Large ,ez a kettő a legjobb... (nálam a Tiny megy!)
General-nál csak a cMP és Diagnostics bekapcsolva,a többi nem ...
 
A 176,4 -es beállításnál a hangkártyát is át kell állítani ,ha lehet akkor még mielőtt a cMP-t megnyitjátok (lehet utána is csak akkor több kattintással,mert hiba üzenetet is ad közben....)
 
Én ezt 44,1kHz-es flac és wavval hallgattam, ezért nagyobb mintavételezésű felvételnél ez más lehet (ezért is állítottam 176,4-re a 44.1kHz flacnál,mert egész számú többszöröse,más beállításnál pl: 192 kHz-nél nálam "dadogott"a hang.)
 
Eddig fejhallgatóval teszteltem ,de nagyon meggyőző.
Régebbi ,már jól ismert felvételeknél ,újabb hangok ,neszek ,jöttek elő...Finom és nagyon transzparens lett a hangja.Nagyobb térrel és jobb érthetőséggel.


 
 


Vendég

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nem, egyáltalán volt nem értelmű.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: nehai »

Ne kötözködj, tudod, hogy értettem.

Vendég

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nem a "sok" a baj, hanem a kevés (túl alacsony időzítés). Sőt, ha jól rémlik, akkor az se jó, ha a harmadik időzítés kevesebb, mint az első kettő összege.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: nehai »

Szerintem ha már nagyon sok neki a beállított érték, be sem bootol, ha meg igen, akkor nem fog tönkre menni, persze feszemeléssel meglehet főzni, de még a tuningolós korszakomban sem találkoztam ilyennel.

Vendég

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Csak óvatosan. Rossz időzítésekkel ki lehet nyiffantani egy RAM-ot.

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Így állítottam be. A saját Kingmax RAM-jaimhoz ez a beállítás nyújtja a leggyorsabb olvasást. Nem én kísérleteztem ki, google-ba találtam. Lehetne FSB-t is állítani mert 250MHz ig bírná, csak már elszoktam a tuningolástól, amióta nem hajtom a gépet, nincs semmi gondom.
Köszi! Én is kipróbálom... :foto:


 
 


Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: nehai »


Így állítottam be. A saját Kingmax RAM-jaimhoz ez a beállítás nyújtja a leggyorsabb olvasást. Nem én kísérleteztem ki, google-ba találtam. Lehetne FSB-t is állítani mert 250MHz ig bírná, csak már elszoktam a tuningolástól, amióta nem hajtom a gépet, nincs semmi gondom.


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


... kicsit tuningoltam a RAM-ok késleltetésén, és sikerült olyan beállítást eszközölni, hogy 5ms-on is pattogás nélkül működik a foobar, a cMplay meg 2ms is
Erről írhatnál...érdekel. Hol és min állítottál?Kéne nekem is tuningolni ... :foto:


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Közben rájöttem az okára, nem szabad a cPlay-t a cMP-ből kézzel indítani, ha az automatikusan nem indul el, mert akkor tűnik el a startmenü, legalábbis nálam. Ugyanis az SSE3-as verziót próbáltam, de az nem indul el a gépen, csak az SSE2-es, pedig a CPU-Z szerint mindkettőt tudja a procim. 
Jobb híjján, ha le akarom állítani, akkor a feladatkezelőből lövöm ki őket és futtatom az explore.exe-t, igaz nem minden működik tökéletesen, például nem lehet lekapcsolni a gépet, de így legalább nem omlik össze a rendszer.

Szerintem ,ha az ss2 jól ment akkor inkább használd azt.(nálam az megy )
Tudtommal az ss2,ss3,sss3,ss4 nem hangminőségbéli kategóriát és rangsort jelent ,hanem csak a CPU-ra optimalizálást.Ugye írják is ,hogy ha nem megfelelőt telepítjük ,akkor nem várt leállások jelentkezhetnek.


 
 


Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: nehai »


Közben rájöttem az okára, nem szabad a cPlay-t a cMP-ből kézzel indítani, ha az automatikusan nem indul el, mert akkor tűnik el a startmenü, legalábbis nálam. Ugyanis az SSE3-as verziót próbáltam, de az nem indul el a gépen, csak az SSE2-es, pedig a CPU-Z szerint mindkettőt tudja a procim.
 
Jobb híjján, ha le akarom állítani, akkor a feladatkezelőből lövöm ki őket és futtatom az explore.exe-t, igaz nem minden működik tökéletesen, például nem lehet lekapcsolni a gépet, de így legalább nem omlik össze a rendszer.

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Le is töltöttem az sse3-ast, de nem indítja el a cMP a cplay-t, hanem megint eljátszotta velem a bootolás után állandóan ő indul el, start menü sehol, miután uninstall-t kapott csak egy fekete képernyő köszönt rám restart után   
Eltartott egy darabig amíg eljátszottam vele, de a rendszervisszaállítás hálaistennek működik így egy 03.26.-i időpontra visszaállítva a rendszert helyreállt a rend. Nekem elegem van ebből a szoftverből, majd ha megcsinálják rendesen még talán használni is fogom.

Érthető a dolog és igazad is van...
Még mindig rengeteg a probléma vele.Ilyen leállásoknak meg nem is szabadna előfordulni.
Túl körülményes és kevés a határozott leírás.Mert ami van az sajnos elég gyér,és a pontos beállításhoz szinte rendszergazdai tudással kellene rendelkezni.
Azt például pár sorban ,táblázatban, leírhatták volna ,hogy milyen processzorig melyik:ss2,ss3,sss3 és ss4 install legyen?(csak nagy vonalakban,kábé,...:foto:)
 
Hagynám én is a fenébe ,csak már a hangja egy kicsit "megfertőzött"...
 
De a hogy én tapasztalom ezek a leállások a Win7-en jönnek elő,leginkább és sűrűbben.(és ezek is inkább az új és még ismeretlen beállítások közben)Azt látni ,hogy XP-re optimalizált ez a program, erősen.


 
 


Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: nehai »


A honlapon :http://www.cicsmemoryplayer.com/index.p ... y.Download
több cPlay verzió, a CPU verziókhoz igazítva.
 
Néztétek már?
 
 
Más:
Gyengéd RAM mellett ,segít a "Tiny" beállítás (még szebb magasak).

Le is töltöttem az sse3-ast, de nem indítja el a cMP a cplay-t, hanem megint eljátszotta velem a bootolás után állandóan ő indul el, start menü sehol, miután uninstall-t kapott csak egy fekete képernyő köszönt rám restart után
 
Eltartott egy darabig amíg eljátszottam vele, de a rendszervisszaállítás hálaistennek működik így egy 03.26.-i időpontra visszaállítva a rendszert helyreállt a rend. Nekem elegem van ebből a szoftverből, majd ha megcsinálják rendesen még talán használni is fogom.

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Persze van olyan, amit ettől függetlenül kézzel kell beállítani a windows-ban, mint pl a zárolási prioritásak átállítása: 
How 2 set LOCK privilege: 
Perform these steps exactly:
 
1. Start Menu > Run > enter "mmc" > OK button
2. File > Add/Remove Snap-in > Add button
3. Select "Group Policy Object Editor" > Add button
4. Finish button
5. Close button
6. OK button
7. Local Computer Policy > Computer Configuration > Windows Settings > Security Settings > Local Policies > select "User Rights Assignment"
8. Double-click "Lock pages in memory"
9. Add User or Group button
10. Object Types... button
11. check Groups > uncheck Built-in security principals & Users > OK button
12. Enter "Administrators" under "Enter the object names to select" > OK button
13. Apply button > OK button
14. File > Save
15. File > Exit
16. Reboot 

Nekem meg elkezdett filmnézés közben kifagyni a gép, de durván, úgy hogy újra sem indul. Csak úgy tudom elindítani az XP-t, ha bootolásánál (ahol a csökkentett üzemmódot is ki lehet választani) "az utolsó működőképes konfiguráció" opcióval indítom el (szabad fordításban emlékezetből)
 
Az a gyanúm hogy ez emiatt a "LOCK privilege" átállítás miatt van, mert amúgy évek óta atom stabil a gép, és egyébként is csak 25-30% CPU-val megy a film... (igaz ffdshow/avisynth képjavítóval)
 
Valószínűleg az is közrejátszik ebben, hogy csak 1 GB memcsi van a gépben, amiből élből lejön 64 MB Ramdisk, és a lapozófile le van tiltva. Hamarosan visszakerül mellé a párja (2x1 GB A-Data DDR2-1000 PC2-8000 Vitesta Dual Channel kit), ami közbe bekerült a csemete gépébe, mivel eddig nem volt szükségem rá...
 
Egyébként leszedtem a NOD32-őt (azt hittem köze van a lefagyáshoz), és megtáltosodott a gép, pattognak az ablakok meg minden, mintha SSD-t raktam volna bele...
 
Azon gondolkodom viszont, ha már ennyire érzékeny a memóriára ez a CMP, nem lehet hogy profitálhat valamit egy integrált memóriavezérlővel rendelkező konfiggal (ha már célgép összerakásán jár az agyam)
 
memóriteszt PH!
 
A Core 2-es processzorok a rendszerbuszon keresztül kapcsolódtak a memóriához, ezért az LGA775-ös platform csak alig tudott profitálni a magasabb órajelű modulok meglétéből. Ezzel szemben a Core i7 és az AMD Phenom/Athlon integrált memóriavezérlőjének jelenléte bizakodásra adhat okot arra vonatkozólag, hogy van értelme a gyorsabb moduloknak.
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: shanahan »


A honlapon :http://www.cicsmemoryplayer.com/index.p ... y.Download
több cPlay verzió, a CPU verziókhoz igazítva.
 
Néztétek már?
 
 
Más:
Gyengéd RAM mellett ,segít a "Tiny" beállítás (még szebb magasak).

jaja
nálam direkt a sse4 -es van fent

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


A honlapon :
http://www.cicsmemoryplayer.com/index.p ... y.Download
több cPlay verzió, a CPU verziókhoz igazítva.
 
Néztétek már?
 
 
Más:
Gyengéd RAM mellett ,segít a "Tiny" beállítás (még szebb magasak).



 
 


Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: nehai »

Én is a cMP-ben kapcsoltam ki őket, csak mivel nem láttam futni a feladatkezelőben őket, gondoltam már más nevet kaptak így ez a szolgáltatása a cMP-nek kiesik. De csak egy pipa hiányzott a feladatkezelőből ahhoz, hogy előkerüljenek az eddig rejtve maradt futó folyamatok, és természetesen az svchost és az lsass.exe is ott van. De nálam ha kikapcsolom a cMP-ben őket akkor annyi.

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


..Nálam (mivel gyengécske a gépem...) az "svchost" és az "lsass" ki van kapcsolva,máskülönben lefagy ,de nagyon. Én már ezt nem is próbálom.Pedig egyszer sikerült és dinamikusabb,tisztább volt a hang.De ami nem megy ,azt nem erőltetem . :foto: Most elfogadtam így , majd később egy erősebb gépen próbálkozom.
Azért az pozitív ,hogy nálatok megy. 
 


Már én is kikapcsoltam, pedig ugye a WIN7 alatt ezeket nem lehet kikapcsolni, lévén nem is futnak ezek az alkalmazások. Cserébe viszont lefagy a cucc.

Én a cMP-ben gondoltam a kikapcsolást (mindkettőnél a nem-nél a pipa ).
(Win7 -nél is fut az svchost.exe meg a lsass.exe...
nem ?Nekem a Windows Feladatkezelőben ír lsass.exe-t és svchost.exe-t... )
 
Az biztos azonban ,hogy Win7-en ezek használata körülményesebb mint XP-n.


 
 


Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: shanahan »


de hálistennek a távirányítás a cPlay -nál is megmaradt vnc-vel 
Sanahan ,erről a távirányításról írhatnál bővebben ...Ismerem a vnc-t mint program ,használom is két gép között,csak itt ,nem tom hogy van? Érdekel...

itt pc és pda között :foto:
a cplay/cmp mögött tudom futtatni a vnc-t
 
onnan meg már gyerekjáték a fotelből vezérelni (wifi)
 
a foobarnál meg van spec alkalmazás pda-ra ami full realtime

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: nehai »


..Nálam (mivel gyengécske a gépem...) az "svchost" és az "lsass" ki van kapcsolva,máskülönben lefagy ,de nagyon. Én már ezt nem is próbálom.Pedig egyszer sikerült és dinamikusabb,tisztább volt a hang.De ami nem megy ,azt nem erőltetem . :foto: Most elfogadtam így , majd később egy erősebb gépen próbálkozom.
Azért az pozitív ,hogy nálatok megy.
 


Már én is kikapcsoltam, pedig ugye a WIN7 alatt ezeket nem lehet kikapcsolni, lévén nem is futnak ezek az alkalmazások. Cserébe viszont lefagy a cucc.

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


de hálistennek a távirányítás a cPlay -nál is megmaradt vnc-vel
Sanahan ,erről a távirányításról írhatnál bővebben ...Ismerem a vnc-t mint program ,használom is két gép között,csak itt ,nem tom hogy van? Érdekel...


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Igen, de nálam működik az idő és a hangerő kijelzője is.
A hangerő nálam is megy ,de ha kikapcsolom az idő jelzőt ,jobb lesz a hang. Érdemes próbát tenni.


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Igen, de nálam működik az idő és a hangerő kijelzője is.
nálam akkor jó az ha a vst be a cmp ki (nincs) pipa :taps:
 
de ezzel a beállítással kellemes dinamikát kap az egész
több lett az élet a szobába
 
vissz*rakva a foobart ... egy kicsit slampos a muzsika
 
de hálistennek a távirányítás a cPlay -nál is megmaradt vnc-vel :lol!:

:lol!:
 
Nálam (mivel gyengécske a gépem...) az "svchost" és az "lsass" ki van kapcsolva,máskülönben lefagy ,de nagyon. Én már ezt nem is próbálom.Pedig egyszer sikerült és dinamikusabb,tisztább volt a hang.
De ami nem megy ,azt nem erőltetem . :kiraly: Most elfogadtam így , majd később egy erősebb gépen próbálkozom.
Azért az pozitív ,hogy nálatok megy.
 
:foto:


 
 


Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”