Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DV-videó rögzítés

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: arty »


A program neve amit írtam "Pinnacle Studio 8", most éppen 8.5 nél járnak verzióban.

A Pinnacle studió-ról (még) egy két szó...
Egy valamit biztosan nem szabad ezzel a programmal csinálni: MPEG-be capture-t.
 
A kép mákos, zavaros lesz. DV-AVI-ba szedni a cuccot meg (FAT32-n) 4G fileméret miatt nehézkes. Találtam egy köztes megoldást, ami a DV-AVI capture + TMPGEnc-cel gyakorlatilag azonos képminőséget ad, de sokkal kisebb a helyigénye: Az XP saját MovieMakerével behozom, helyi gépe történő megnézésre ajánlott, 2.1Mbps Windows Media Video formátumba. Szerkeszteni (pontosabban megvágni) ezzel is lehet és a TMPGEnc elfogadja, mint bemenő file. Szép MPEG-et (SVCD) lehet készíteni. Ennek minősége is nagyon közel esik az eredeti filméhez.
 
Nincs valakinek egy 8-as kazetta visszatekercselő gépe? Ez cseszi szét a kamkordert...
 
NZoli

biztosan baromi helytakarékos a windozer média, de nem lenne ideje NTFS-re átállitani egy digiző particiót? és akkor nemkéne "kőmüveskanállal virágot szedni"...

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: NZoli »


A program neve amit írtam "Pinnacle Studio 8", most éppen 8.5 nél járnak verzióban.

A Pinnacle studió-ról (még) egy két szó...
Egy valamit biztosan nem szabad ezzel a programmal csinálni: MPEG-be capture-t.
 
A kép mákos, zavaros lesz. DV-AVI-ba szedni a cuccot meg (FAT32-n) 4G fileméret miatt nehézkes. Találtam egy köztes megoldást, ami a DV-AVI capture + TMPGEnc-cel gyakorlatilag azonos képminőséget ad, de sokkal kisebb a helyigénye: Az XP saját MovieMakerével behozom, helyi gépe történő megnézésre ajánlott, 2.1Mbps Windows Media Video formátumba. Szerkeszteni (pontosabban megvágni) ezzel is lehet és a TMPGEnc elfogadja, mint bemenő file. Szép MPEG-et (SVCD) lehet készíteni. Ennek minősége is nagyon közel esik az eredeti filméhez.
 
Nincs valakinek egy 8-as kazetta visszatekercselő gépe? Ez cseszi szét a kamkordert...
 
NZoli
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
Attis
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:57
Értékelés: 0

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: Attis »


A DVDzona.tk-n találtam egy linket a VideoPraktika honlapjára, ahol az MPEG tömörítésről van szó:
 
Az MPEG gyakorlata

TV: Sony KDL-37p3020 / DVD: Dimarson DM611 / Notebook: Toshiba A100 / Genius SW-5.1 Home Theater /
CD: Pioneer PD S-702 / Sztereó hangfal: Wharfedale 425
Ajánló: Brian élete DVD - olvasói teszt; Sting: Bring On The Night DVD

Avatar
SoundkeY
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:37
Értékelés: 0

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: SoundkeY »


UDV !
 
Tulajdonkeppen az egesz CCE-s tomorites folyamata erdekelne ha le tudnan irni tomoren.
En a videostudio 7 et hasznalom,a kamerabol leszedett DV (dvsd) anyagot kozvetlenul szerkesztem aztan a videostuidoval "tomoritem".
CCE vel hogy nezne ki ? Mert a kamerarol leszedett anyag az meg igencsak "nyers" azt rakuldeni a CCE re nem sok ertelme van. Vagy megvagod az anyagot ujra kimented DV be es azt tomorited ? Vagy Adobe premiert hasznalsz ( olvastam hogy CCE vel egyutt mukodik ) es ott mindezt egyszeruen megteheted ?
By

TV: Samsung CS-761APF 30"
Projector:Sanyo PLV-Z2
Erősítő:Pioneer VSX-909RDS THX ULTRA
DVD: Denon DVD1910, Panasonic A360
Video:Panasonic NV HD 630
Hangfalak: Phonar volume2, Phonar Center2, Phonar Compact2, YST-SW 80 sub.....

Avatar
SoundkeY
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:37
Értékelés: 0

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: SoundkeY »


Előre is köszi a segítséget...

És mivel enkódolod a DV avit MPEG2-be, hogy olyan "kaka" a minosége?
 
Én CCE-vel szeretem 2 pass-al, és átlag 5500-as bitrátával (min 2500, max 7000), és a végeredményt nagyon nehéz megkulonboztetni az eredetitol.
 
Cucc: Panasonic NV-DX100-as 3CCD-s kamera, Canopus DV Raptor firewire kártya, és természetesen Canopus codec...
 
Sanyi
HI !
 
Melyik CCE verziod van ? Nalam a 2.50 es 2.62-es nem ismeri a DV avit ( DVSD ) ! Tudnal segiteni ebben ?

TV: Samsung CS-761APF 30"
Projector:Sanyo PLV-Z2
Erősítő:Pioneer VSX-909RDS THX ULTRA
DVD: Denon DVD1910, Panasonic A360
Video:Panasonic NV HD 630
Hangfalak: Phonar volume2, Phonar Center2, Phonar Compact2, YST-SW 80 sub.....

Avatar
Attis
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:57
Értékelés: 0

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: Attis »


A fentebb emlitett 35 perces film minosege kis joindulattal is csak a kozepes szintet eri el. Konturok zavarosak, enyhen makos,erdes elek ( pedig jo a fenyviszony es a kameran nezve sokkal jobb ), Szal nem az igazi, nem olyan a minoseg mint a kazettan.
Ez nekem is nagy bánatom a Ulead-el kapcsolatban. De igazából, ha normális távolságból nézed a tévén nem annyira feltűnő a hiba. Persze "nekünk" már "rááll" a szemünk a bibikre, de általában nem feltűnő a dolog. Általában az apró, részletgazdag, és gyakran változó, "mozgó" képeknél feltűnő talán. :-(
 
Valóban egy jobb kodek nem ártana. De moziminőséget én azért nem várok a programtól, azt nem szeretném ha heteik tömörítene egy DVD-t a PC-m...
 
Egyébként valaki meg tudná magyarázni nekem/ünk a Create Video File / Options-nál a Frame type illetve az I-frames only opciókat?

TV: Sony KDL-37p3020 / DVD: Dimarson DM611 / Notebook: Toshiba A100 / Genius SW-5.1 Home Theater /
CD: Pioneer PD S-702 / Sztereó hangfal: Wharfedale 425
Ajánló: Brian élete DVD - olvasói teszt; Sting: Bring On The Night DVD

Avatar
SoundkeY
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:37
Értékelés: 0

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: SoundkeY »


Segitseg kene, a kamerabol-->PCbe szeretnem az anyagot bevinni. Beszelgetnek a temaval kapcsolatos dolgokrol. Pl miutan "lehuztam" dvbe mivel konvertaljam mpegre ( CCE, stb ) es hogyan ?
Én mindenre a VideoStudio-t használom. Szerintem pofonegyszerű. Amint rákötöm a kamerára a Firewire kábelt, a WinXP máris felajánlja, hogy elinditja a VideoStudio-t. Miután elindult megnyomom a Record gombot (alapból DV AVI-t készít, én is ezt javaslom, igaz hogy gépigényesebb a vágása), majd ha végzett a felvétellel a Stopot. Meglehet ezután vagdosni, effektezni, feliratozni a bevitt anyagot. Vágás, szerkesztés után a Share menüben lehet választani a lemezkészítést, vagy a megfelelő formátumú fájlkészítést (konvertálást) is (PAL DV, PAL DVD, PAL SVCD, PAL VCD, Mpeg2, Mpeg1). Lehet aztán egyből itt, vagy a MovieFactory-val menüt kreálni a lemezhez, aztán DVD-re vagy CD-re pörkölni az anyagot.
 
Kb. ennyit is értek hozzá. Azt viszont nem tudom mi az a CCE?

Arrol van szo hogy maga a az mpeg video tomorites mivel a legjobb ?!
Felvettem egy kis csaladi esemenyt mintegy 35 percben. Videostudio 7el bevittem a pcbe ( firewire ), amit szerkesztettem. A vegen kiirtam dvdre menuvel stb stb. A "share" opcional megadhatom hogy mire konvertalom vcd, svcd, PAL DVD , mpeg 1, mpeg 2 stb.
Eloszor a mpeg2 valasztottam ahol a maximum bitrate 6000 kbit/sec ( 35 percnyi anyag kb 1,2 GB ), hang pcm 48000Hz / 16 bit. A fentebb emlitett 35 perces film minosege kis joindulattal is csak a kozepes szintet eri el. Konturok zavarosak, enyhen makos,erdes elek ( pedig jo a fenyviszony es a kameran nezve sokkal jobb ), Szal nem az igazi, nem olyan a minoseg mint a kazettan.
Most kiprobalom PAL DVD-t valasztva ez mar 8000 kbit/sec , 35 perc = 2,1 GB
A Cinema Craft Encoder tobbek altal az egyik legjobbnak mondott mpeg2 tomorito, mivel tobb passos tomoritest is tud amit sztem a videostudio 7 nem. A kerdesem az hogy tudom - mi a folyamata - megetetni a CCE vel a sajat anyagaim ? Mert akkor 4,38 GB ra tobb, jominosegu video ferne el.......

TV: Samsung CS-761APF 30"
Projector:Sanyo PLV-Z2
Erősítő:Pioneer VSX-909RDS THX ULTRA
DVD: Denon DVD1910, Panasonic A360
Video:Panasonic NV HD 630
Hangfalak: Phonar volume2, Phonar Center2, Phonar Compact2, YST-SW 80 sub.....

Avatar
Attis
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:57
Értékelés: 0

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: Attis »


Segitseg kene, a kamerabol-->PCbe szeretnem az anyagot bevinni. Beszelgetnek a temaval kapcsolatos dolgokrol. Pl miutan "lehuztam" dvbe mivel konvertaljam mpegre ( CCE, stb ) es hogyan ?
Én mindenre a VideoStudio-t használom. Szerintem pofonegyszerű. Amint rákötöm a kamerára a Firewire kábelt, a WinXP máris felajánlja, hogy elinditja a VideoStudio-t. Miután elindult megnyomom a Record gombot (alapból DV AVI-t készít, én is ezt javaslom, igaz hogy gépigényesebb a vágása), majd ha végzett a felvétellel a Stopot. Meglehet ezután vagdosni, effektezni, feliratozni a bevitt anyagot. Vágás, szerkesztés után a Share menüben lehet választani a lemezkészítést, vagy a megfelelő formátumú fájlkészítést (konvertálást) is (PAL DV, PAL DVD, PAL SVCD, PAL VCD, Mpeg2, Mpeg1). Lehet aztán egyből itt, vagy a MovieFactory-val menüt kreálni a lemezhez, aztán DVD-re vagy CD-re pörkölni az anyagot.
 
Kb. ennyit is értek hozzá. Azt viszont nem tudom mi az a CCE?

TV: Sony KDL-37p3020 / DVD: Dimarson DM611 / Notebook: Toshiba A100 / Genius SW-5.1 Home Theater /
CD: Pioneer PD S-702 / Sztereó hangfal: Wharfedale 425
Ajánló: Brian élete DVD - olvasói teszt; Sting: Bring On The Night DVD

Avatar
SoundkeY
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:37
Értékelés: 0

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: SoundkeY »

Segitseg kene, a kamerabol-->PCbe szeretnem az anyagot bevinni. Beszelgetnek a temaval kapcsolatos dolgokrol. Pl miutan "lehuztam" dvbe mivel konvertaljam mpegre ( CCE, stb ) es hogyan ? Mert nalam a cce nem eszi meg a nyers "avi"......stb

TV: Samsung CS-761APF 30"
Projector:Sanyo PLV-Z2
Erősítő:Pioneer VSX-909RDS THX ULTRA
DVD: Denon DVD1910, Panasonic A360
Video:Panasonic NV HD 630
Hangfalak: Phonar volume2, Phonar Center2, Phonar Compact2, YST-SW 80 sub.....

Avatar
SoundkeY
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:37
Értékelés: 0

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: SoundkeY »

A Videostudio 7 be a DV formatumot kell valasztani a capturenel hogy a legjobb konverzio legyen ?

TV: Samsung CS-761APF 30"
Projector:Sanyo PLV-Z2
Erősítő:Pioneer VSX-909RDS THX ULTRA
DVD: Denon DVD1910, Panasonic A360
Video:Panasonic NV HD 630
Hangfalak: Phonar volume2, Phonar Center2, Phonar Compact2, YST-SW 80 sub.....

Avatar
SoundkeY
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:37
Értékelés: 0

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: SoundkeY »


Beszereztem a Videostudio 7 -et, ezzel mar jol dolgozik.......a hozza adott progi eleg fos......
Ha jol veszem ki HI8 kazettara is lehet ugyan olyan minosegu felveteleket kesziteni mint digital8 szalagra, csak nem lesz idokod, stb ?
Vettem hozza ( ajanlottak ) egy "elotetlencset" hogy ne karcolodjon a kamerae.
A vicc az egeszbe hogy erre az elotetlencsere a takaro sapkat nem lehet nomalisan feltenni..........

TV: Samsung CS-761APF 30"
Projector:Sanyo PLV-Z2
Erősítő:Pioneer VSX-909RDS THX ULTRA
DVD: Denon DVD1910, Panasonic A360
Video:Panasonic NV HD 630
Hangfalak: Phonar volume2, Phonar Center2, Phonar Compact2, YST-SW 80 sub.....

Vendég

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
Nekem egy JVC GR-DVL 150E tipusú kamerám van. Én is sokat probálkoztam de meg lett az eredménye!
A cuccot a kameráról Adobe Premium 6 progival nyomom a géppe dv-avi fomátumba majd ezzel a progival a összevágom " No1 !!! ". Az elkészült anyagot pedig berakom az Ulead Movie Factory2 progiba'
Ebbe csinálok menüt és két gombnyomással készítí is a dvd filmet könyvtárszerkezettel!!! Utánna már írhatod is ki dvd re. Nekem egy dvdnyi anyagot 1 óra 20 perc alatt csinálta meg! " 8000 kb/sec"
A minősége kifogástalan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: NZoli »

Ja, és fény fény fény!!!!!
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: NZoli »


EZ MITOL VAN ? ENNYIT TUD A digital8 ???? vagy vmit  
Probaltam usb es firewire kabelen is a pcbe vinni az anyagot, de sztem eleg gyer a minoseg , valahogy makos az egesz es a felbontas is csak vmi 320x240.
 
( mi is a neve pontosan ? )
 
Szal sztem a 320x240 be PCre digizett anyag eleg szar, ez lenne a dvd minoseg es 500 soros felbontas ????


Gratula a géphez!
Csatlakozom az előttem szólókhoz: kicsi (fényerejű) optika és érzéketlen CCD egyenlő zajos, mákos kép.
Lassabb shutter-rel (mondjuk zársebesség, nálam a _felhős_ atombomba szerű AE program) a kép kisimul, de sajna nekem az autofókusz ilyenkor közelre nem megy?!. Maga a kép szép színes és tiszta lesz, még kevés fénnyel is, de már maszatol. Állványról tuti.
 
A D8 maga nem ennyit tud, de a mögöttes tartalom gyenge. Ezért lehet viszonyleg olcsó.
Egy jó képet adó D8 kamera 3 CCD-s, hatalmas az optikája és 1 milla.
 
A program neve amit írtam "Pinnacle Studio 8", most éppen 8.5 nél járnak verzióban.
 
Az 500 soros felbontást a képbontó eszköz miatt csak elvileg élvezhetjük... Maga a képfile 720*576 s ez igen impozáns ;-) A D8 képe általánosságban nem jobb, mint egy Hi8-as képe. Sőt, az enyémnél van jobb Hi8. Negyed áron...
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
Zorro
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:08
Értékelés: 0

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: Zorro »


Szal sztem a 320x240 be PCre digizett anyag eleg szar, ez lenne a dvd minoseg es 500 soros felbontas ????

Ebbe a dologba én is belefutottam, hogy a felbontás ilyen alacsony volt, amikor lejátszottam az avit. Amikor DV-AVI formátumban capture-ölt anyagot lejátszod, akkor a kibontó dv codec-nél be lehet állítani a felbontást, hogy milyen formátumban akarod dekódolni. A szemcsésség, pedig nálam akkor szokott előjönni, ha gyenge fényben használom a kamerát. Ez persze abból adódik, hogy elég kicsi optikával vannak ellátva ezek a kommersz kamcorderek.

Gyenge fénynél (főleg belső felvételek) nálam is szemcsés, ezért szinte mindíg az automatika kikapcsolálával használom (kivéve fókusz), igaz az enyém Panasonic.
Zorro - Thomson DTH-210E, DPL-660HT, VTH-6050G; Panasonic DS-28EG; Pionerr DVR-A106D; Thomson 29DM182G

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Szal sztem a 320x240 be PCre digizett anyag eleg szar, ez lenne a dvd minoseg es 500 soros felbontas ????

Ebbe a dologba én is belefutottam, hogy a felbontás ilyen alacsony volt, amikor lejátszottam az avit. Amikor DV-AVI formátumban capture-ölt anyagot lejátszod, akkor a kibontó dv codec-nél be lehet állítani a felbontást, hogy milyen formátumban akarod dekódolni. A szemcsésség, pedig nálam akkor szokott előjönni, ha gyenge fényben használom a kamerát. Ez persze abból adódik, hogy elég kicsi optikával vannak ellátva ezek a kommersz kamcorderek.

Avatar
SoundkeY
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:37
Értékelés: 0

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: SoundkeY »


UDV !
 
Megvettem a kamerat, egy sony digital 8 dcr-trv 355e tipust. Elso benyomasom az hogy valahogy nem tetszik a kepminosege, "makosnak" latom, mind az lcdn es mind a TVn nezve ( svideon is ).
EZ MITOL VAN ? ENNYIT TUD A digital8 ???? vagy vmit rosszul allitok be ?
Feltettem a hozza kapott software-t . ( imagemixer ver 1.5 for sony ).
Probaltam usb es firewire kabelen is a pcbe vinni az anyagot, de sztem eleg gyer a minoseg , valahogy makos az egesz es a felbontas is csak vmi 320x240.
 
Melyik progit ajanljatok inkabb ?
" A Videostudio 7 -et, valamint a már említett DVD Movie Factory 2 "
vagy
"legegyszerűbb megoldás a Pinnacle Studió programja (ezt csomagolják egyes Sony kamkorderekhez is"
( mi is a neve pontosan ? )
 
Szal sztem a 320x240 be PCre digizett anyag eleg szar, ez lenne a dvd minoseg es 500 soros felbontas ????


TV: Samsung CS-761APF 30"
Projector:Sanyo PLV-Z2
Erősítő:Pioneer VSX-909RDS THX ULTRA
DVD: Denon DVD1910, Panasonic A360
Video:Panasonic NV HD 630
Hangfalak: Phonar volume2, Phonar Center2, Phonar Compact2, YST-SW 80 sub.....

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: NZoli »


csatolón dv-avi formátumba rögzítettel. Nálam a tv-n látott kép jobb. Ez általános dolog?
Az AVI-ba mentett adat gyakorlatilag ugyanaz, (ténylegesen a kb. 1:5 tömörített file) mint amit a gép a szalagra felvesz. A kodek bontja ki. A kamerában egy IC, a PC-n egy vagy több proggy. Ha ezt kinyomatod a TV-out-on, akkor annak a minősége is bizony rányomja a bélyegét.
Ha az AVI-t visszaírod szalagra, vagy a kamerán keresztül csak visszanézed a TV-n, akkor ugyanazt kell látni. Ha az egészet konvertálod DVD-re, vagy (S)VCD-re, a minőség változik, de a kép összbenyomása hasonló kell, hogy maradjon.
A monitoron, mert általában a színtelítettség nincs felnyomva, szürkének hat, és ráadásul az interlace megjelenítés idegenül néz ki egy 1600*1200-as 85 Hz-es monitoron. (Főleg, ha az 400*576/25Hz anyag volt...)
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Az általam említett programok nekem beváltak és igazából a home movie katagóriáját bőségesen kielégítik (bizonyára a többi is jó). Ami engem igazán érdekelne, az az, hogy a kamerát közvetlenül a tv-re dugva nézett kép minősége, milyen arányban van a dv csatolón dv-avi formátumba rögzítettel. Nálam a tv-n látott kép jobb. Ez általános dolog?

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: NZoli »


A kozeljovoben szeretnek vasarolni egy sony dcr-trv 355 digital 8 kamerat. Firewire port van a gepembe, az
Az egyik, szerintem a legegyszerűbb megoldás a Pinnacle Studió programja (ezt csomagolják egyes Sony kamkorderekhez is). Képes beolvasni (DV, MPEG, preview mód), időkód alapján jelenetszétválasztásra, tök egyszerű és szerencsére sallangmentes a szerkesztője. A 8.3-as pl. képes egyből CD-re is írni.
Az a vád, hogy határt szab a kreativitásnak, szerintem inkább előny. A sok képáttűnéssel ellátott esküvői filmek (+ gyenge operatőri munka) gyakran nézhetetlenek.
A digizést (firewire-n keresztül) egy ASUS P4PE + P4 2.4G rendszeren + Sony DCR-TRV-110E végzem (V8, Hi8 lejátszás, TBC, meg effélék). A winyó 7200-as fordulatú, átviteli sebesség bőven van. Win98 és Me alatt folyamatosan vannak eldobott frame-k (képek), míg ugyanez a vas és program XP alatt 52x CD írás közben sem hibázik. Az XP belső Movie Editora is, fóleg a mostani 2.0-s uprade-nak köszönhetően szintén jól használható. (Ha már XP, A FAT32 4 Giga max. filemérete pontosan 17 perc 55 másodpercig elég. XP alatt érdemes NTFS-re váltani. Egyéb előnyei mellett a max. fileméret esetemben valahol 300 percnyi DV anyagnál van). Persze ezek nem profi munkára lettek készítve. Aki "szívni" vagy produkálni akar, annak ott az Adobe Premier. Még szerencse, hogy van más ;-)
Van egy jó szolgáltatása is egy ilyen digit kamerának: player üzemmódban az analóg bemenetére adott jelet konvertálva küldi a gép felé. A (z S)VHS kazetták online mehetnek DVD-R-re, alacsony bitrate-tel. Elég jó minőséggel leghet DVD-t is felvenni vele, ha éppen ez a feladat.
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
sipkap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 13:26
Értékelés: 0

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: sipkap »


Sziaszok!A MiniDV-ről Canopus EZDV-vel bemásolt és megvágott anyagot ProCoderrel alakítom Mpeg2-re. A kérdés, hogy a hangot milyen progival, és hogy tudom AC3-ra alakítani (mivel a ProCoder nem tudja, és soknak találom a 1,5 megát a hangnak, inkább a kép bitratáját növelném) és hgyan lehet a képet és az új hangot kiírni DVD-re Sonic-MyDVD progival?

Hangot pl. a Sonin Foundry Soft Encode programmal tudod AC3 formátumra alakítani.

Vendég

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziaszok!
A MiniDV-ről Canopus EZDV-vel bemásolt és megvágott anyagot ProCoderrel alakítom Mpeg2-re. A kérdés, hogy a hangot milyen progival, és hogy tudom AC3-ra alakítani (mivel a ProCoder nem tudja, és soknak találom a 1,5 megát a hangnak, inkább a kép bitratáját növelném) és hgyan lehet a képet és az új hangot kiírni DVD-re Sonic-MyDVD progival?

Avatar
Attis
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:57
Értékelés: 0

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: Attis »


Firewire port van a gepembe, az elkeszult felveteleket szeretnem a pcbe bevinni ott editalni, megvagni, effektezni es aztan dvdre kiirni.Milyen software-ek szuksegesek ehez ? Mint abszolut amator kezdenek hozza, olyan editaloprogi kene ami keves tudassal is megertheto.


Én a Ulead két programját használom. A Videostudio 7 -et, valamint a már említett DVD Movie Factory 2 -t. Ezekkel lehet vágni, editálni, effektezni, feliratozni stb..., DV-ből be lehet olvasni és ki lehet írni, valamint pofás menüket csinálni és mindezt kiírni fájlba, vagy akár VCD-t, SVCD-t, DVD-t készíteni velük. Direkt kezdőknek, amatőr kamerásoknak van kitalálva, de haladók is jó hasznát vehetik a programnak. A Movie Factory 2-ről van egy pofás cikk a májusi Chip magazinban is.

TV: Sony KDL-37p3020 / DVD: Dimarson DM611 / Notebook: Toshiba A100 / Genius SW-5.1 Home Theater /
CD: Pioneer PD S-702 / Sztereó hangfal: Wharfedale 425
Ajánló: Brian élete DVD - olvasói teszt; Sting: Bring On The Night DVD

Avatar
SoundkeY
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:37
Értékelés: 0

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: SoundkeY »


UDV !
 
A kozeljovoben szeretnek vasarolni egy sony dcr-trv 355 digital 8 kamerat. Firewire port van a gepembe, az elkeszult felveteleket szeretnem a pcbe bevinni ott editalni, megvagni, effektezni es aztan dvdre kiirni.
Milyen software-ek szuksegesek ehez ? Mint abszolut amator kezdenek hozza, olyan editaloprogi kene ami keves tudassal is megertheto.
Az egeszrol annyit tudok hogy .avi formatumba kerul a gepbe a nyersanyag. Azt editalni lehet, aztan mpeg2be ( mondjuk a CCE-vel ) kell tomoriteni majd DVD MAESTRO-ba osszerakni.
 
Sanyi:
Az altalad irt CCE bealitassal kb hany perc video fer el egy dvdre ?

TV: Samsung CS-761APF 30"
Projector:Sanyo PLV-Z2
Erősítő:Pioneer VSX-909RDS THX ULTRA
DVD: Denon DVD1910, Panasonic A360
Video:Panasonic NV HD 630
Hangfalak: Phonar volume2, Phonar Center2, Phonar Compact2, YST-SW 80 sub.....

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Próbáltam többfélével de az ULEAD DVD Moviefactory 2 nagyon bevált, mint egyszerű authoring eszköz a házi videóra. Próbáltam úgy is, hogy először dv-re és konvertálás TMPGEnc-el mpeg2-re és úgy is, hogy rögtön mpeg2-be kódoltam. A firewire kártyám egy egyszerű nec chipet használó noname kártya. A digitális kamerám pedig egy Samsung VP-D15i mini-dv. A samsung miatt ne vegyétek a fejemet mivel ajándékba kaptam. Ha én vásárolok, akkor JVC, panasonic vagy sony márkákra koncentráltam volna. Az eredmény azért nem "kaka", de elmarad az általam elvárttól. Leginkább a kézremegésekre érzékeny, akkor erőteljesen ugrik szaggat a kép (itt az mpeg kódolás lehet a ludas, mivel az nem szereti ha a képpontok a kódolandó két képkocka között teljesen megváltoznak), az interlace csíkok is jelen vannak a dv-avi felvételen, viszont eltünnek az mpeg2 átkódolás során. Elképzelhető, hogy a kamera gyenge CCD-je a bűnös?

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”