Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

dvd készítés

Avatar
Sir
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2003.05.30., pén. 21:20
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Sir »


Hali!
 
Egy kis segitség kéne. Most jött elő 1-2 film amiről ha biztonsági másolatot akarok késziteni akkor a kép homályos majd éles lesz felváltva.
Probáltam decrypterrel, shrinkkel, smartripperrel is de nem jó. Az eredeti lemez már a pc-ben sem jó csak az asztaliban.
Ha valaki találkozott már vele és megoldotta az legyenszives irjon rá valami okosat.
 
Kösziiii
Egyszer, majd én is kérni fogok Tőled valamit ....

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hali, van egy DVD-m, amit bizonyos márkásabb (Sony) asztali lejáccók nem játszanak le, ebben van menü meg Chapter választó is. Állítólag az a baja, hogy nem tökéletesen DVD szabványú, és a jobb olvasók ezért nem ismerik fel. Hogyan tudom rendberakni, hogy jó legyen, DVD-vel teljesen kompatibilis, és a finnyás Sony is lejácca? Szintén ezzel a vobedit-el és Reauthor-al rendbejön? Menü is megmarad?

Avatar
mama
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2004.04.17., szomb. 01:18
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: mama »

InterVideoDVDCopyPlatinum 2 mit tuttok róla ???????????

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
Most próbálgatom a dvd írást. Olyan problémám van, hogy a Nerovision express2 progival leszedem a gyári lemezről a "hasznos" részeket, kiírom, de a chapterek között kis szünet van. Kb 1 másodpercre elsötétedik a kép. Nagyon zavaró filmnézés közben. Mit rontottam el? Tud valaki segíteni? Esetleg másik egyszerű progival próbálkozzak? Pls segítsetek!

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Most kezdem a DVD írást és szeretnék egy kis segítséget kérni a mesterektől
- Gyári film (biztonsági)másolása: Mivel? Hogyan? (Elég egyszerűen, megértem!)
- Home video menüvel (több felvétel egy lemezen, szöveges menüvel)?
A jó minőség minden esetben fontos, a filmeknél elég egy hang (esetleg +1 felirat).
A home videonál tudnátok hardvert ajánlani, hogy a Hi8-as videókameráról bedigizzek? (lehetőleg 30000 Ft alatt)
 
Minden segítséget nagyon köszönök előre is!!!

nézz el ide.
 
http://www.bennydog.com
 
ugyan regisztráltadnod kell magad, de utána tömérdek mennyiségű, magyar nyelvű, érthető leíráshoz jutsz dvd, divx, vcd, svcd témában

Avatar
Raypapa
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2004.05.06., csüt. 11:35
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Raypapa »


Sziasztok!
 
Most kezdem a DVD írást és szeretnék egy kis segítséget kérni a mesterektől
- Gyári film (biztonsági)másolása: Mivel? Hogyan? (Elég egyszerűen, megértem!)
- Home video menüvel (több felvétel egy lemezen, szöveges menüvel)?
A jó minőség minden esetben fontos, a filmeknél elég egy hang (esetleg +1 felirat).
A home videonál tudnátok hardvert ajánlani, hogy a Hi8-as videókameráról bedigizzek? (lehetőleg 30000 Ft alatt)
 
Minden segítséget nagyon köszönök előre is!!!

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Internal target failure" hibát ír a Nero minden második lemeznél. Szó szerint értem a mondatot, azonban a gyakorlatban nem tudom mit jelent. Tudnátok segíteni?
Ez az infó így nem elegendő, de általános tippeket tudok adni:
- Használj újabb verziójú Nerot.
- Frissítsd a firmware-t a DVD íródban
- Használj más típusú lemezt
- RW lemez esetén próbáld meg teljes törlést futtatni mielőtt újraírnád

köszi, valszeg a lemezekkel lesz gond. 6.3.1.6-os Nero-t használok. este még megírtam 5 verbatimot azoknál nincs hiba, az első samsungnál azonnal jelzett...

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


"Internal target failure" hibát ír a Nero minden második lemeznél. Szó szerint értem a mondatot, azonban a gyakorlatban nem tudom mit jelent. Tudnátok segíteni?
Ez az infó így nem elegendő, de általános tippeket tudok adni:
- Használj újabb verziójú Nerot.
- Frissítsd a firmware-t a DVD íródban
- Használj más típusú lemezt
- RW lemez esetén próbáld meg teljes törlést futtatni mielőtt újraírnád

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

"Internal target failure" hibát ír a Nero minden második lemeznél. Szó szerint értem a mondatot, azonban a gyakorlatban nem tudom mit jelent. Tudnátok segíteni?

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Segítségetek kérném:Adva van két dvd.Ezt a kettőt szeretném egy korongra rátenni(minőség nem oszt nem szoroz vhs) Mivel lehet a vobokat összefüzni ?Anélkül hogy nagy ugrás lenne a a két rész között.Lehetséges egyáltalán?Létezik rá egyszerű progi (kit-katt és hajrá) ?

Ez is elmenne a viccrovatba. "Nagy ugrás" alatt mit értesz? :vazeg:
 
Ha nem kell menü, akkor ezt a DVDShrink-kel megtudod csinálni. Ha meg menüre is szükséged van, akkor a TMPGEnc DVD Author tűnik jó választásnak.

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Segítségetek kérném:
Adva van két dvd.Ezt a kettőt szeretném egy korongra rátenni(minőség nem oszt nem szoroz vhs) Mivel lehet a vobokat összefüzni ?Anélkül hogy nagy ugrás lenne a a két rész között.Lehetséges egyáltalán?Létezik rá egyszerű progi (kit-katt és hajrá) ?

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Logikusan a Pc-t ez nemigen izgatja, az asztali meg nem eszik Mpeg1-et DVD-ről.
Hülyeséget én is tudok írni.

Ezt most nem értem.

Szerinted az authorizáló szoftver miért fogadta volna el az mpeg1-et, ha az nem lenne kompatibilis a DVD szabvánnyal? Nyilván nem teljesen mpeg1 az amit annak látsz. A hangot minimum átkonvertálták 48 kHz-re, de a kép az már jó úgy ahogy van.
Ha tényleg kiváncsi vagy a problémád megoldására, olvasd el az előző hozzászólásomat!

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Logikusan a Pc-t ez nemigen izgatja, az asztali meg nem eszik Mpeg1-et DVD-ről.
Hülyeséget én is tudok írni.

Ezt most nem értem.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Logikusan a Pc-t ez nemigen izgatja, az asztali meg nem eszik Mpeg1-et DVD-ről.
Hülyeséget én is tudok írni.

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Már megnéztem ifoedit-tel, úgy tűnik, a menű az mpeg1, NTSC, a film meg Mpeg2 és Pal.
 
Logikusan a Pc-t ez nemigen izgatja, az asztali meg nem eszik Mpeg1-et DVD-ről.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Kéne egy kis segítség! 
A probléma az, hogy kaptam kölcsön egy DVD-t megnézésre, amin az SW IV. van szinkronosan (valószínű, a VHS kazit írták át) A pc a Power DVD-vel viszi, de az asztali azt írja, hogy nem jó formátum, vagy valami hasonló (no play-t ír a kijelző)
de nemcsak nálam, hanem már több lejátszóban is volt.
Ha megnézem a tartalmát, akkor rendes DVD könyvtárai vannak, az AVIcodec is azt írja, hogy Svcd/DVD, hang AC 3 2 csat.
Hogy lehetne kitalálni, hol a hiba, és esetleg működőképessé tenni (átírással pl. ) a rendes működésre?

Na ez jó kérdés, ugyanis nem mindíg müxik nálam némelyik SVCD és nem tudom miért, de a VCD az igen!
Várom én is a megfejtést!

A lemez nem Svcd, hanem DVD, csak a kódolása ugye mpeg2, ezért írja az AVIcodec így ki.
Rendes DVD könyvtárstruktúrája van.

Indítsd el a DVDShrink-et és próbáld meg beolvastatni vele a lemezt!
 
Két eset lehet:
1. Nincs hiba: ez csak azt jelentheti, hogy a DVD lemez anyaga nem jó: a PC-d képes olvasni, a lejátszód nem. Átmásolod egy másik lemezre és nem lesz gondod.
 
2. Van hiba: ez azt jelenti, hogy rosszul authorizált a lemez. VobEdit-tel darabokra szedet: m2v, ac3, sup file-okra, utána IfoEdit-tel reauthor és máris olvasható lesz az sztaliban is.
 
Egyébként a DVDShrink sokszor komolyabb ellenőrzést jelent, mint az asztali lejátszó. Többször tapasztaltam, hogy egyes (nem gyári) lemezekkel problémázott, ugyanakkor az asztalim simán olvasta. Tehát ha a DVDShrink nem problémázik, akkor az authorizálás jó volt, csak valamilyen lemezhiba lehet.

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kéne egy kis segítség! 
A probléma az, hogy kaptam kölcsön egy DVD-t megnézésre, amin az SW IV. van szinkronosan (valószínű, a VHS kazit írták át) A pc a Power DVD-vel viszi, de az asztali azt írja, hogy nem jó formátum, vagy valami hasonló (no play-t ír a kijelző)
de nemcsak nálam, hanem már több lejátszóban is volt.
Ha megnézem a tartalmát, akkor rendes DVD könyvtárai vannak, az AVIcodec is azt írja, hogy Svcd/DVD, hang AC 3 2 csat.
Hogy lehetne kitalálni, hol a hiba, és esetleg működőképessé tenni (átírással pl. ) a rendes működésre?

Na ez jó kérdés, ugyanis nem mindíg müxik nálam némelyik SVCD és nem tudom miért, de a VCD az igen!
Várom én is a megfejtést!

A lemez nem Svcd, hanem DVD, csak a kódolása ugye mpeg2, ezért írja az AVIcodec így ki.
Rendes DVD könyvtárstruktúrája van.

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: sozs »


Kéne egy kis segítség! 
A probléma az, hogy kaptam kölcsön egy DVD-t megnézésre, amin az SW IV. van szinkronosan (valószínű, a VHS kazit írták át) A pc a Power DVD-vel viszi, de az asztali azt írja, hogy nem jó formátum, vagy valami hasonló (no play-t ír a kijelző)
de nemcsak nálam, hanem már több lejátszóban is volt.
Ha megnézem a tartalmát, akkor rendes DVD könyvtárai vannak, az AVIcodec is azt írja, hogy Svcd/DVD, hang AC 3 2 csat.
Hogy lehetne kitalálni, hol a hiba, és esetleg működőképessé tenni (átírással pl. ) a rendes működésre?

Na ez jó kérdés, ugyanis nem mindíg müxik nálam némelyik SVCD és nem tudom miért, de a VCD az igen!
Várom én is a megfejtést!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kéne egy kis segítség!
 
A probléma az, hogy kaptam kölcsön egy DVD-t megnézésre, amin az SW IV. van szinkronosan (valószínű, a VHS kazit írták át) A pc a Power DVD-vel viszi, de az asztali azt írja, hogy nem jó formátum, vagy valami hasonló (no play-t ír a kijelző)
de nemcsak nálam, hanem már több lejátszóban is volt.
Ha megnézem a tartalmát, akkor rendes DVD könyvtárai vannak, az AVIcodec is azt írja, hogy Svcd/DVD, hang AC 3 2 csat.
Hogy lehetne kitalálni, hol a hiba, és esetleg működőképessé tenni (átírással pl. ) a rendes működésre?

Vendég

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok, 
Egy kis segítségre lenne szükségem. Van 4 pdi file-m (pdi,pdi01...) és ebből kéne dvd-t csinálnom. Mivel, hogyan?  Köszi az info-t

PDI2ISO
 
remélem ISO t már ki tudsz irni, felmountolni, stb ...
 
esetleg erre még rákereshetsz : pdi extract

Igen, köszi a többi már megy

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: arty »


Sziasztok, 
Egy kis segítségre lenne szükségem. Van 4 pdi file-m (pdi,pdi01...) és ebből kéne dvd-t csinálnom. Mivel, hogyan? Köszi az info-t

PDI2ISO
 
remélem ISO t már ki tudsz irni, felmountolni, stb ...
 
esetleg erre még rákereshetsz : pdi extract

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
t01andi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2004.03.28., vas. 11:00
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: t01andi »


Sziasztok,
 
Egy kis segítségre lenne szükségem. Van 4 pdi file-m (pdi,pdi01...) és ebből kéne dvd-t csinálnom. Mivel, hogyan? Köszi az info-t

Avatar
vatom
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 17:24
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: vatom »

Lenne egy kis problémám: a minőségi tömörítés híve vagyok, ezért leginkább a CCE-t használom(nám) - persze a DVD2DVDR progival. Minden szuperül megy, áttömörítem majd a kész fájlokat visszaillesztem a már leválogatott dvd menübe - ezt vagy DVDSHRINK-kel vagy INSTANCOPY-val szoktam elkészíteni. Végül IFOUPDATE. A film megy is szépen de sajna a menüből választott felirat vagy hang sokszor nem passzol. Pl hiába választok magyar feliratot, helyett mondjuk a török jön be. Ez elég gáz és így a lejátszó SUBTITLE gombjával kell korrigálnom. Van erre valami tuti megoldás?

Avatar
gesztenye
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 11:19
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: gesztenye »


Én egy egészen más ügyben szeretnék tanácsot kapni. A digitális fotóimat felírtam VCD-re, de TV-n megnézve a nagyfelbontású képek is baromi gyengék, olyan VHS minsőségűek. Tudna valaki egy olyan software-el megsegíteni, amellyel DVD-re tudom írni az anyagot, hangosítással. Ja, és ha lehet valami magyar változat kellene, mert elég gyenge vagyok angolból. Előre is köszönöm.
HP Memories Disc Creator.
Erre készült. Egyszerü használat, akár zene is mehet hozzá.
Néhány HP termékhez is adják.
-J-

Sajnos a HP Memories Disc Creator csak VCD-t tud írni, DVD-t nem, nekem pedig olyan software kellene, amivel a fotóimat zenei háttérrel DVD-re tudom írni. Aki tud ilyen nem fizetős program hozzáférésről - annak megköszönöm, ha jelzi.
 
gesztenye

Avatar
Zorro
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:08
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Zorro »


Kaptam egy havertól 3 file-t.Kiterjesztésük: BUP, IFO és VRO.
 
Rövid írási pályafutásom alatt nem találkoztam még ilyennel, és az eddig általam
használt író progik nem tudnak velük mit kezdeni.
 
Valakinek van valami ötlete ?

Igen!
 
Az Ulead DVD MovieFactory 3.0 Disc Creator tudja kezelni és sima DVD-ként felírni.
Zorro - Thomson DTH-210E, DPL-660HT, VTH-6050G; Panasonic DS-28EG; Pionerr DVR-A106D; Thomson 29DM182G

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”