Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

dvd készítés

Online
Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: greenbio »



SACD lemezt akarsz írni? Vagy milyen lejátszó olvas ilyen fájlokat?
A Verbatim AZO jól kezelve évtizedekig tart, nem csak 2 évig.

Nem SA-CD lemezt írok, hanem DSD-t. DSD fájlokat írok DVD lemezre, és azzal etetem a Pioneer PD-30-at. Ehhez kellene tartós írható dvd lemez.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Igazából az lenne a cél, hogy a DVD-re kiírt DSD fájlokat tudjam használni a lejátszóban 2 événél tovább, ne oxidálódjon el/menjen tönkre a lemez hamar.
SACD lemezt akarsz írni? Vagy milyen lejátszó olvas ilyen fájlokat?
A Verbatim AZO jól kezelve évtizedekig tart, nem csak 2 évig.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Online
Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Ha csak archiválni akarod a fájlokat, akkor a Verbatim AZO lemezek elvégzik neked a feladatot. Kell hozzá egy jó DVD író, pl. Pio DVR 112-216, vagy Pio BDR. Sebesség max 6x. Persze a megfelelő kezeléssel, fénytől védett helyen tárolva a lemezeket.
Igazából az lenne a cél, hogy a DVD-re kiírt DSD fájlokat tudjam használni a lejátszóban 2 événél tovább, ne oxidálódjon el/menjen tönkre a lemez hamar.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Sziasztok!
 
DVD-re akarok kiírni DSD fájlokat, mégpedig úgy, hogy pár év múlva is meg tudjam hallgatni őket Abban kérnék segítséget, hogy miként tudok tartós DVD lemezeket készíteni? Milyen lemezre érdemes írni? Milyen íróval, sebességgel? Vannak itt is tippek, trükkök?
 
Köszi!

Ha csak archiválni akarod a fájlokat, akkor a Verbatim AZO lemezek elvégzik neked a feladatot. Kell hozzá egy jó DVD író, pl. Pio DVR 112-216, vagy Pio BDR. Sebesség max 6x. Persze a megfelelő kezeléssel, fénytől védett helyen tárolva a lemezeket.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Online
Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Sziasztok!
 
DVD-re akarok kiírni DSD fájlokat, mégpedig úgy, hogy pár év múlva is meg tudjam hallgatni őket Abban kérnék segítséget, hogy miként tudok tartós DVD lemezeket készíteni? Milyen lemezre érdemes írni? Milyen íróval, sebességgel? Vannak itt is tippek, trükkök?
 
Köszi!

Avatar
repvez
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 12:13
Értékelés: 2

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: repvez »


Hát buktam a dolgot, mert eddig azt sehol nem olvastam, hogy a TV-n is kell polarizált rétegnek lenni ahhoz hogy müködjön igy a 3d funkció. megvan a polár szemüveg meg a powerdvd is a filmet is beállitottam váltottsoros megjelenitésre,de nem történt változás  szemüvegen keresztül sem a monitoron sem a tv-n. Pedig azt hittem hogy sikerül igy egy kicsit tesztelnem.
én első körbe a powerdvd-t próbálnám

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: shanahan »


És akkor ahhoz tudsz segitséget, hogy milyen lejátszó programot használjak és milyen beállitással a letöltött 3d-s fimekhez?Mert nincs olyan eszközöm ami eleve 3d kompatibilis lenne a PC-n kivül.Egy hagyományos LCD-tv és egy polarizált passziv szemüveg és a PC-ről átküldött  3d-s kép ugyan azt az eredményt hozná?
én első körbe a powerdvd-t próbálnám

Avatar
repvez
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 12:13
Értékelés: 2

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: repvez »

És akkor ahhoz tudsz segitséget, hogy milyen lejátszó programot használjak és milyen beállitással a letöltött 3d-s fimekhez?Mert nincs olyan eszközöm ami eleve 3d kompatibilis lenne a PC-n kivül.Egy hagyományos LCD-tv és egy polarizált passziv szemüveg és a PC-ről átküldött  3d-s kép ugyan azt az eredményt hozná?

Avatar
Palkó
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 17:34
Értékelés: 26

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: Palkó »

Amit otthon konvertálgatsz 3D-be az sose lesz élvezhető. Ez kb. olyan mint egy sztereo hangból keverni 5.1-et. Jó-jó, de nem az igazi. 3D-ben is csak az eleve úgy készültek az ütősek. Szerintem időpocsékolás egyáltalán foglalkozni is vele. A gyári 3D viszont pl. az Avatarnál megabrutál szerintem, egy 50-es Panán néztem, elég állkapocs visszahelyezős volt...
Onkyo TX-L20D, KEF Q350, Dali Sub E-12F HGL, Project Debut III. phono, Sony UBP-X700, Egreat A11, Philips CD720, Raspberry Pi4 + Volumio OS + IQAudio DAC+, Panasonic TX-58EX700E

Avatar
repvez
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 12:13
Értékelés: 2

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: repvez »


ismét egy kis segitség jól jönne. találtam a neten egy dvdfab nevű programot amivel a hagyományos filmeket át lehet alakitani 3d-re. a kérdésem az lenne, hogy milyen beállitásokat lene érdemes használnom a jó végeredményhez,mert az első probálkozásnál sima avi formátumba tömöritett de abból csak slideshow lett aztán MKV-val már jó volt,de hiába állitottam be a váltottsoros 3d formátumot amit a passziv szemüveggel tudnék használni a végeredménynél  a KMPLayer és a stereocopic playerben is csak anaglyf cián -piros vagy csak ugy ha egymás mellett látszodott a bal és jobb fél  volt megfelelően nézhető.De mivel a TV-m nem tudja a side by side videokat dekodolni igy abból nem látok 3d-t.
A cián-piros szemüveggel meg szar a minőség.
 
Tudom, hogy ez ilyen fapados megoldás,de amig nem cserélem a tv-t addig is ki tudom vele probálni, hogy megéri e a plusz költséget a majdani vásárlsnál a 3d-s funkció.
 
Ha valaki kiprobálná nekem és elmondaná a tapasztalatait azt megköszönném.

Avatar
csupati
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2011.11.18., pén. 14:18
Értékelés: 42

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: csupati »


Sziasztok!
Tulajdonképpen nem egy egetverő probléma, de hátha tud valaki rá megoldást.
Van egy Panasonic DMP-BD10A lejátszóm is.
Erről a készülékről lenne szó:
http://www.digitalis...ir/tartalom/456
Egyetlen gondom van vele, nem szereti a watermarkos DVD-Audio korongokat - természetesen biztonsági másolatról van szó, a gyárival nincs probléma. Az általam HD audióból (24/88.1, 24/96, 24/192) gyártott DVD-ket is gond nélkül viszi.
Nem tud valaki egy custon firmware-t hozzá, hogy ne foglalkozzon a vízjeles másolatokkal, mint a Pioneer lejátszóim?

Avatar
repvez
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 12:13
Értékelés: 2

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: repvez »

köszönöm igy egyszerübb,de azért a közeljövöbe ki kell tapasztalnom a pontos folyamatát a DVD-re másolásra,mert ha a CD kikopik akkor nem lesz más választás

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: shanahan »



User error volt , olyan helyre másolta volna a számokat ahol már kevés volt a hely.
 
Viszont most átkodoltam mindet foobarral wav-ba a dvd-makerrel megcsináltam a lépéseket kiirtam lemezre ,de csak sistergés van ha le akarom játszani
 
Még az asztali playerben nem probáltam,de a PC-n eddig bármivel probáltam mindenhol csak sercegés.
Ha intézöbenmegnyitom a lemezt akkor a 2 DVD szabvány mappa megvan az audio TS és a video TS.DE az audio mappa ures a video mappában ott vannak a vob fájlok,bár oda nem tudom mit másolt,mert csak háttérképet állitottam be a számoknak.
 
Egyébként a Pink floyd P.U.L.S.E albumáról lenne szó a bithumenen találtam meg flacba,de ha valakinek meglenne dvd-n letölthető formában akkor nem kéne szenvedni vele.Bár jó lenne megismerni ezt a fajta müveletet,mert van még pár FLAC albumom amit ki lehetne irni lemezre.


 
az audio TS mappa azért üres mert az a dvd-audió helye s ott AOB -ok lennének
a sercegés akár kodek hiba is lehet vagy lejátszó progi
a PULSE albumot LP rip-be szedted le? (mert ha igen az is okozhatja a sercegést, nem tud megbirkózni a nagyobb felbontással normálisan a progi, vissza kell butítani)
 
a video mappába lévő VOB fájlok tartalmazzák a muzsikát (is)
 
nekem megvan DVD5 formátumba (viszont csak AC3 6ch/48khz)
innen szedd le DVD9 -be klikk

felh.: avxforum
jelsz.: 123456



Avatar
repvez
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 12:13
Értékelés: 2

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: repvez »


User error volt , olyan helyre másolta volna a számokat ahol már kevés volt a hely.
 
Viszont most átkodoltam mindet foobarral wav-ba a dvd-makerrel megcsináltam a lépéseket kiirtam lemezre ,de csak sistergés van ha le akarom játszani
 
Még az asztali playerben nem probáltam,de a PC-n eddig bármivel probáltam mindenhol csak sercegés.
Ha intézöbenmegnyitom a lemezt akkor a 2 DVD szabvány mappa megvan az audio TS és a video TS.DE az audio mappa ures a video mappában ott vannak a vob fájlok,bár oda nem tudom mit másolt,mert csak háttérképet állitottam be a számoknak.
 
Egyébként a Pink floyd P.U.L.S.E albumáról lenne szó a bithumenen találtam meg flacba,de ha valakinek meglenne dvd-n letölthető formában akkor nem kéne szenvedni vele.Bár jó lenne megismerni ezt a fajta müveletet,mert van még pár FLAC albumom amit ki lehetne irni lemezre.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: shanahan »



Nos valoban a linkelt FLAC-wav converter müködik, viszont csak 7 számot konvertált át a többinél errort ir ki és 4kb-os fájlokat csinált belölük.
A teszt pedig hibátlanul lefutott a progin belül.
 
Igy nem tudom kiirni a számokat mig nem konvertálo át mindet.
Amugy nem tudom milyen formátum lesz a végleges lemezen, mert egy DMP-BD75 Blu-ray Disc™ Player-hez lenne, de ahogy olvasom nem támogatja a dvd-audio formátumot,se a Flacot.
 
Remélem van más alternativa is a kodolásra .
 
Mondjuk nem értem azt sem hogy ha BR-t lejátszik akkor a dvd-audió és a FLAC és egyéb high bites szabványok hogy maradnak ki a sorból.


 
ha csak 7 számot konvertált át akkor biztos írt ki valami hibaüzenetet amit jó lenne tudni mi
mivel ez a kodek gyári "progija" biztos nem benne van a hiba
 
esetleg próbálj ki másokat: foobar, cuetools, ...
 
ha el tudod valahogy küldeni a számokat akkor megcsinálom neked

Avatar
repvez
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 12:13
Értékelés: 2

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: repvez »


Nos valoban a linkelt FLAC-wav converter müködik, viszont csak 7 számot konvertált át a többinél errort ir ki és 4kb-os fájlokat csinált belölük.
A teszt pedig hibátlanul lefutott a progin belül.
 
Igy nem tudom kiirni a számokat mig nem konvertálo át mindet.
Amugy nem tudom milyen formátum lesz a végleges lemezen, mert egy DMP-BD75 Blu-ray Disc™ Player-hez lenne, de ahogy olvasom nem támogatja a dvd-audio formátumot,se a Flacot.
 
Remélem van más alternativa is a kodolásra .
 
Mondjuk nem értem azt sem hogy ha BR-t lejátszik akkor a dvd-audió és a FLAC és egyéb high bites szabványok hogy maradnak ki a sorból.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: shanahan »



Az nem baj ha 48 vagy duplája ,mert az majdnem azonos a forrással aminek FLAC 192000Hz stereo 9216kbps a minöségi adatai.Az utobbi jól hangzik, a kérdés az hogy mindenképpen video formátumot vár e bemeneti forrásként vagy jó neki a hangbol hangba is.
Edit:
Leszedtem a HD-audio solo programot ami elvileg FLAC-ból készit auduo dvd-t, de irtam egy lemezt amit nem tudok lejátszani se géppel se asztali lejátszóval.Most azt nem tudom hogy azért nem mert nem ismeri azt a formátumot a lejátszó vagy azért mert elrontottam az irást.
 
A fenti ajánlott programok meg használhatók,de nem ide.MErt aFLAC-ot wav-ba átkonvertálom,de a programnak meg wmv kiterjesztés kellene bemenetként. ugyhogy ezt is buktam.Hát nem gondoltam volna hogy ilyen bonyolult dvd lemezre irni 20 számot . CD-re kb 2 kattintás de dvd nél ez elég bonyolult, foleg egy FLAC kiterjesztésből.


 
a HD-audio ez egy külön formátum
géppel is csak pár progi képes rá, mint pl. foobar (s hozzá a hd-audio plugin)
 
az általam ajánlott music dvd creator pedig fogadja a wav-ot
ajánlás elött ki is próbáltam

 
nem bonyolult csak valamit rosszul csinálsz
ne add fel

Avatar
repvez
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 12:13
Értékelés: 2

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: repvez »


Az nem baj ha 48 vagy duplája ,mert az majdnem azonos a forrással aminek FLAC 192000Hz stereo 9216kbps a minöségi adatai.Az utobbi jól hangzik, a kérdés az hogy mindenképpen video formátumot vár e bemeneti forrásként vagy jó neki a hangbol hangba is.
Edit:
Leszedtem a HD-audio solo programot ami elvileg FLAC-ból készit auduo dvd-t, de irtam egy lemezt amit nem tudok lejátszani se géppel se asztali lejátszóval.Most azt nem tudom hogy azért nem mert nem ismeri azt a formátumot a lejátszó vagy azért mert elrontottam az irást.
 
A fenti ajánlott programok meg használhatók,de nem ide.MErt aFLAC-ot wav-ba átkonvertálom,de a programnak meg wmv kiterjesztés kellene bemenetként. ugyhogy ezt is buktam.Hát nem gondoltam volna hogy ilyen bonyolult dvd lemezre irni 20 számot . CD-re kb 2 kattintás de dvd nél ez elég bonyolult, foleg egy FLAC kiterjesztésből.


Avatar
repvez
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 12:13
Értékelés: 2

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: repvez »



hálistennek már nem használok nero-t (ha nincs benne alapból akkor a neten van hozzá plugin [valszeg .dll fájl]) pl. klikk (szerintem a *:\Program Files\Common Files\ nero-s mappába kell bemásolni a többi hasonló közé)
de olyat is tudsz csinálni hogy átrakod a flac-ot wav-ba pl. ezzel: klikk
 
de sima adatként nem írtál még ki dvd-re wav-ot?
mert lehet nem is lenne rá alkalmas a lejátszód hogy elindítsa
 
az is lehet hogy állóképes video DVD-t kell csinálnod hozzá, hogy múkodjon
erre itt egy progi: pl. klikk letöltéshez klikk
ezeknek az a "hátránya" hogy 48khz-re vagy ennek duplájára konvertál, de még mindig jobb mintha mp3 vagy hasonló lenne


Az nem baj ha 48 vagy duplája ,mert az majdnem azonos a forrással aminek FLAC 192000Hz stereo 9216kbps a minöségi adatai.Az utobbi jól hangzik, a kérdés az hogy mindenképpen video formátumot vár e bemeneti forrásként vagy jó neki a hangbol hangba is.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: shanahan »



És bármelyik néró képes FLAC-ból erre a formátumra kodolni? vagy kell hozzá plugin vagy melyik verziós néró?


 
hálistennek már nem használok nero-t (ha nincs benne alapból akkor a neten van hozzá plugin [valszeg .dll fájl]) pl. klikk (szerintem a *:\Program Files\Common Files\ nero-s mappába kell bemásolni a többi hasonló közé)
de olyat is tudsz csinálni hogy átrakod a flac-ot wav-ba pl. ezzel: klikk
 
de sima adatként nem írtál még ki dvd-re wav-ot?
mert lehet nem is lenne rá alkalmas a lejátszód hogy elindítsa
 
az is lehet hogy állóképes video DVD-t kell csinálnod hozzá, hogy múkodjon
erre itt egy progi: pl. klikk letöltéshez klikk
ezeknek az a "hátránya" hogy 48khz-re vagy ennek duplájára konvertál, de még mindig jobb mintha mp3 vagy hasonló lenne

Avatar
repvez
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 12:13
Értékelés: 2

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: repvez »



pl. a nero-ba van olyan hogy audio dvd készítése ...
 
vagy csinálsz a számokhoz cue fájlt s utána bármivel ki tudod írni


És bármelyik néró képes FLAC-ból erre a formátumra kodolni? vagy kell hozzá plugin vagy melyik verziós néró?

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: shanahan »



Le tudná nekem irni, hogy lehetséges-e olyan zene DVD-t irni FLAC forrásból amit lejátszik a DVD player és lehetöleg a minösége sem sokat romlik?
Mert most 28 szám Flac kiterjesztésben 4,3GB ez igy rámegy egy lemezre, viszont a dvd nem játsza le ezt a formátumot.
Hogy lehet kiküszöbölni ezt a problémát.
Tudom számitógéppel,de nincs arra rákötve a hangrendszer. MP3-ba lehetne,de nem tudom hogy létezik-e FLAC-MP3 koder vagy milyen szoftver. a másik meg hogy igy már a cd-hez sok lenne a dvd-hez meg már kevés az adat hogy kitöltse.
 
Szóval ki mit javasol?


 
pl. a nero-ba van olyan hogy audio dvd készítése ...
 
vagy csinálsz a számokhoz cue fájlt s utána bármivel ki tudod írni

Avatar
repvez
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 12:13
Értékelés: 2

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: repvez »


Le tudná nekem irni, hogy lehetséges-e olyan zene DVD-t irni FLAC forrásból amit lejátszik a DVD player és lehetöleg a minösége sem sokat romlik?
Mert most 28 szám Flac kiterjesztésben 4,3GB ez igy rámegy egy lemezre, viszont a dvd nem játsza le ezt a formátumot.
Hogy lehet kiküszöbölni ezt a problémát.
Tudom számitógéppel,de nincs arra rákötve a hangrendszer. MP3-ba lehetne,de nem tudom hogy létezik-e FLAC-MP3 koder vagy milyen szoftver. a másik meg hogy igy már a cd-hez sok lenne a dvd-hez meg már kevés az adat hogy kitöltse.
 
Szóval ki mit javasol?

Avatar
midian
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2008.12.29., hétf. 22:31
Értékelés: 0

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: midian »



s a gyári DVD-n biztos hogy 5.1-es a hang?
nézd meg hogy konkrétan milyen az a hangsáv amit 5.1-nek is lát a játékosod
meg milyen az a hangsáv ami ezen a lemezen van


 
Ok megoldottam eddig Néro nál valahogy nem működött .
Most BurnAware használtam és minden ok.
G
Erősítő(k):mozi:Onkyo SR605,sztereo:Jungson JA66C
CD:PhilipsCD 584
Doboz(ok):Front:Celestion F28,Center:Dali Concept ,Háttér:Wharf.:Diamond 9.0
Kábel(ek): IC (T),Gotham
Dac:Styleaudio Carat HD1 V
Mplayer:A.C.Ryan playon hd2 mini
Gitár:Hohner B Bass

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

dvd készítés

Hozzászólás Szerző: shanahan »



Sziasztok
Dvd t szeretnék kiírni dolby hanggal .
De nem tudom lehetséges e úgy,hogy az erősítőm mutassa is az 5.1 et .
Eddigi írásaimnál ha lejátszottam a kiírt anyagot akkor az erősítő nem mutatta a 6 hangszórót,csak kettőt.
Lehet így megírni vagy alapból rárakja az 5.1 es hangot?
üdv G


 
s a gyári DVD-n biztos hogy 5.1-es a hang?
nézd meg hogy konkrétan milyen az a hangsáv amit 5.1-nek is lát a játékosod
meg milyen az a hangsáv ami ezen a lemezen van

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”