Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

AC3 DIVX

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hi lenne egy kérdédem lehet állati nagy ökörség...
 
Nah szóval virtualdub al sikerült összefűznöm divx et meg ac3 at. Jó is lett meg minden ... de az audionál is direct stream copy-t kell használni ?? Szólaj nem lehet még tömöríteni mp3 ra ?? vagy abban van ?? mert nem engedi nekem ha még beálítok neki mp3 tömőrítést .... olyant ír hogy nem támogatotoo a formátum vagy mi... tnx a helpet ha lesz

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


SEGÍTSÉG KÉNE!
 
Divx-es filmek (előzetesek, stb), amiket a netről szedtem, működnek + a divx 3.11-es filmjeim is, de amit most a 4.12-es kodekkel kódoltam az nem jó. Karácsony előtt még le lehetett játszani, aztán volt egy windows reintall, és közben viszont elfelejtettem cd-re írni. Így a hdd-n először szétvágtam, majd amikor le akartam játszani nem lehetett. Nem volt kép, csak hang, de az is csak akkor, ha azt mp3-ba kódoltam és a Playa így lejátszotta + a Windows commander. Én viszont nem így szeretném, ráadásul vannak más filmjeim, amiknek szintén 5.1-es hangjuk van, szóval nem tudja valaki, hogy miért lehet ez? Egyébként ez van akkor a MicroDVD, PowerDivx-el, sőt a Media playerrel is. Biztos valami belső hiba lehet, csak nem tudom, hogy mi. Akinek volt már ilyen az lécci SEGÍTSEN!!!!
 
 
Előre is kösz!

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A probléma megoldását az Audio Interleaving értéke körül kell keresni. 448 kbit/sec AC3 esetén 120 ms a preload illetve az interleave értéke, vigyázz itt nem framet, hanem ms-ot kell választani. 384 kbit/sec esetén pedig 140 ms ez az érték, legalább is nálam eddig így működött.
Egyébként az Audio menüben találod ezt a beállítást.
Elnézést, ha ezt már tudod.
 
Üdv Péter

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na egy razosasbb tema:
DTS divx-et hogyan lehet csinalni, illetve mi jatsza le? Inkabb az utobbi a kerdes hiszen az AC3 streamet ki tudom kapni a VOBbol....
 
Mas: DTS AC3-at mi jaccik le, ha nem vobban van, hanem csak sima ac3 stream? mert a sux windvd dts az baxik lejaccani :smile9:
 
Byte: -=Wolf=-

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ragd fel a Windvd -t es megoldodik a dolog. Nekem is csakk annak a pluginjevel megy rendesen az ac3 hagal elatott divix

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A kérdés az,hogy miért nincs hang az összeillesztett avi-ban. A .ac3-at le tudom játszani, a hang nélküli avit lejátsza, de miután összeillesztem az ac3-at és az avi file-t a kész avit hang nélkül játsza le. AC3 decoder filter telepítve van és semmi más dolga nem lenne,csak annyi,hogy a hangkártyám digit kimenetén kirakja az AC-3 streamet, de nem akarja.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem sikerült!!! Azóta a jobb filmeket így csinálom!
Mi a kérdés?
 
Üdv Péter

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
Kéne egy kis segítség.
Az AC3-as hanggal lenne gondom. Megvan a video file .avi-ban, megvan a hang .ac3-ban, összeillesztem a VirtualDub-val, elvileg megcsinálja, de mikor a kész avi-t lejátszom, akkor semmi hang. Nem megy ki hang a hangkártyám digitális kimenetén. Próbáltam PowerDIVX-el és PowerDVD-vel is lejátszani,de semmi,ha összeillesztés elött lejátszom az .ac3-at,akkor hang tökéletesen szól.
Van valakinek valami ötlete?

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valakinek sikerült már egyáltalán ac3-as divx-et csinálni ami müködött?
Tehát megvolt az összes csatorna, és ezek megfelelő helyen voltak(szóltak)?
azaz kipróbálta 5.1-es rendszeren és az valóban dolby digital???
Ha ismertek ilyet szójatok!Kösz.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tudnál küldeni nekem egy AC3codecet a smokeman@freemail.hu
címre? Már két hete próbálom letölteni,de az istenért sem
találok normálisat.Előre is köszi!!!!!!

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Helló Mindenki!
 
Egy nagy kérdésem lenne, esetleg tudtok segíteni.
Egy ismerősömnek rengeteg VHS kazija van és szeretné bedigitalizáltatni, viszont nem tudja, hogy mennyibe kerülhet. A kérdésem az lenne, hogy tudtok-e árat vagy valakit aki készít ilyet és tud árat mondani?
 
Előre is köszönet: Gyuszkó

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Most töltöttem le a Microdvd-t.Megnézném a Kardhal című filmet, de nem látszik a felirat. Mit kell csinálnom?

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hi!
Tudna valaki tippet adni?
Hogyan tudok egy mp2-höz ac3-as hangot, és feliratot hozzáfőzni? Az eredmény gondolom vob-enne, de hogy a vob feliratát kezelni lehessen, ahhoz kell egy ifo nem? Na ezt hogyan tudom megcsinálni? Vagy lehet, hogy azt a felirat multiplex-nél megcsinálja?
Egyszóval saját dvd-t akarok csinálni, cd-n.
olyan Mini DVD félét!
Ha csak egy részében tudtok segítteni, az is király
THX

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Rájöttem mi volt a probléma. A Taxi vob-ban először van a dts hangsáv és aztán a francia dd, aztán pedig a magyar dd. De én rippelés után azt hittem, hogy ez azért egyértelmű, a progi megcsinálja. De nem! Lejátszottam külön az ac3-at (magyar dd) és az is el volt csúszva. Akkor rájöttem, hogy rosszul nem rakhattam össze, hiszen a hang magában is rossz. Ezután pedig azt nem tudtam, hogy honnan tudhatnám meg, hogy mennyivel kell elcsúsztatni a hangot.
Ezután elindítottam a Smart Rippert és a stream proc.-nél kiszedtem a dts-t és a francia dd-t a vobból, tehát a wincsin levő vobokat elmentettem újra egy másik könyvtárba. Vagyis csak el akartam, mert amikor elkezdődött a folyamat ott volt, hogy AV delayed 1040ms. Gondoltam ez az, amit keresek, gyorsan Vdub, config 1040msre és MŰKÖDÖTT.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Akinek nem sikerult meg eddig a hangsavot rendesen hozzarakni a filmhez, annak adok meg 1 tippet. Az ac3-as file es az avi file framerate-jenek is egyeznie kell. Ezt Virtualdub-ban siman be lehet allitani. Hogy pontosan hol, arra mar nem emlexek. Nekem csak igy sikerult a dolog, es mostmar nem csuszik a hang. Remelem, tudtam segiteni...

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Segítségre lenne szükségem. Taxi dvd-rip. BlackSun DVD-Reaperrel csináltam, így a végén ott volt az avi mellett az összes hangsáv ac3-ban, itt 3db(dd(hun),dd(fre),dts(hun)). És ez után összeraktam a VirtualDubbal. De miután ezt megtettem, elcsúszott a hang. A legelején még jó, de aztán már az 6-7. percnél teljesen szar. A Vdub beállításai a defaultok voltak: Preload 500ms, Interleave 1ms, source displacement 0ms. Tud valaki segíteni???
Egyébként pedig mi az az IVTC synch?

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A MicroDVD-vel működik valakinek 5.1-ben a lejátszás?
 
Ha nem nagy kérés, küldjön valaki el nekem két cd-hez ini-fájlt (MicroDVD)! Kb 1kb a 2db. Bármilyen filmből jó, mert majd átírom.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

6 wav filet a Softencode nevu progival tudsz oszefuzni ac3 fileve. VOB-ot meg barmejik dvd studio progival tudsz utana belole csinalni:-)

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Naaaaaaaaa, nem lehet olyan nagy durranás, please.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van egy kicsit off kérdésem, de itt biztosan tudjátok a választ:
 
hogyan lehet 6 wav állományt 5.1-es vob állománnyá alakítani?
 
Előre is kösz a válaszokat.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Figyeljetek! Szeretnék berippelni egy dvd-t 5.1-be.
 
Szükséges, hogy megmaradjon a felbontás, a felirat és az 5.1.
 
Milyen program(ok)al csináljam?
 
Kösz a segítséget!

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok!Segítsen aki tud: mit kell venni hogy menjen a dolby digital,előre is köszi a tipeket.Ja és árban azért reális ,legyen.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


448kbites AC3-hoz en 120ms-es interleavinget hasznalok, tokeletesen bevallt.
Tehat preload 120ms
Interleave audio every 120 ms
ez a beallitas VirtualDub-bal
Delay nem kell, hacsak nem a SmartRipper kiirta, hogy csuszas van audio/video eseten. (mast meg nem lattam, ami kiirta volna.)
De lehet hogy az is kellene ha 120-assal is csuszik.
Ha meg mindig gond van akkor ajanlom az aviinfo nevu programot (ez a jobbik), vagy a syncronizert, ami megoldja a csuszast.
 
Egyebkent volt a divxcenter.freeweb.hu-n egy reszletes leiras errol. Mivel ujranyilt, gondolom felkerul az anyag ujra.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


sziasztok
1.Segitség kellene az ac3 beillesztéséhez az aviba. Eddig a 320 és 384 kbites ac3 gond nélkül összeállt az interleaving... 160-160 ms-os beállitásával, de most egy 448 kbites ac3 nem pontosan illeszkedik. A hang egy picivel hamarabb szólal meg a videohoz képest. Mit jelentenek az interleave ablakban a PRELOAD..., az INTERLEAVE..., és a DELAY AUDIO TRACK... beállitások, és melyiken változtassak hogy ezt a fél másodpercet szinkronba hozzam, illetve ha ilyen kis eltérés van valamelyik irányba? Ráadásul ha egybefűzöm, akkor a film enyhén szaggat is néhol. A gép nem birkózna meg a lejátszással? (P-3-878) az avi 1gigás, az ac3 kb 360MB külön. Esetleg az is lehet az oka, hogy még nincs digitális hangkártyám, a hangot a registerfilterrel szólaltatom meg a gépen?
2.Két lemezes filmeket csinálok, de ha az ac3 filet nem akarom beilleszteni az aviba, hanem külön kéne .avi és .ac3 file akkor mivel tudom a kettőt (együtt?) szinkronban vágni? Ez előnyösebb a tárolásra is, igy ha valamelyik havernak gyenge gépe van, egyszerűbb átnyomni mp3-ba, és nem kell kétféle változatot tartanom.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mégis melyik windvd játsza le a divx-es avit is? Nekem max mpeget, meg vcdt játszik le a dvd lemezeken kívül. Ja és windvd 2.3 dts-em van.

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”