Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

AC3 DIVX

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ja és hogy lássátok nem vagyok teljesen hülye:
 
dvd-vel remekül szuperál a dolog, megy a dts is (powerdvd4 {tényleg van hatos??}), csak az ac3 nem megy... :smile16:
 
ja, próbáltam bs-playerben meg mindenhogy (másrészt ha nem állítod be neki az s/pdifet akkor nemhogy dd, de semmilyen hangja se lesz sztem :smile7: )
 
ha valakinek van ötlete, annak itt egy sör előre is:

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nekem egy elég komplex problémám van, lehet hogy egy kicsit túl sokat akarok .
 
ac3-as avik lejátszása live 5.1+erősítő, mindez s/pdif-en?
 
legalábbis azt gondolom naivan (annyira nem értek hozzá), hogy ha minden frankó lenne, az erősítő egyből felismerné hogy dolby digital meg stb., de ez nemnagyon jött be.
 
szóval ha valaki tud segíteni, írjon bátran.
 
köszi, csá :smile47:

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Itt a megoldás:
tölttsd le az AC3-as filtert innen :http://xvalex.hotbox.ru/download/ac3filter_0_54b.zip
 
majd telepítsd fel az INSTALL.BAT-al
állítsd be a hangszoroidat a ac3speakers.exe file-al
indítsd el a set_waveout.bat-ot.
 
Akár medai player-el is lehet AC3-ban nézni.
Nálam müködik SB-Live 5.1-en .

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


háát, igy minden rendben levőnek látszik ... gondolom 44khz az mp3... esetleg az interleaving...?
 
(valaki irja be a vbr mp3 intrleavinget, mert én már olyan régen használtam h nem emléxem :-) de ezse biztos h segitene... )

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


:smile10: :smile7: :smile35: :smile21: :smile37: :smile47: :smile40: :smile40: :smile15: :smile15: :smile21: :smile35: :smile19: :smile22: :smile22: :smile22: :smile22: :smile22: :smile22: :smile22:

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A film a Múmia 2, amely egy DIVX-es avi file eredeti hanggal. a szinkron T.M.R.130vbrPro.st.DVDrip.25fps.mp3. Mit mondjak még? Nem DVD rippet akarok csinálni, hanem az avit összefűzni a szinkronnal (ami eddig minden filmnél tökéletesen sikerült), majd VCD-t írni. De mondom, amint kiírom az új file-t (ami hang nélküli) nagyon gyors lesz.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

milyen fomrátumu az a magyar szinkron ? végülis akkor most dvd ripet csinálsz? és képet akarsz hangal összefüzni? jól értem ?

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az eredeti filmből csinálok egy avi-t nandubbal, hang nélkül. Visszanézem, még jó a sebesség. Amikor viszont hozzáfűzöm a magyar szinkront, már gyors.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

az, hogy nem secondary audioként kell hozzáfüzni, hanem az eredeti bennelevő angol HELYETT ! a 2 audiosáv különbözősége miatt lesz duplasebességü a lejátszás.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Találkozott már valaki azzal a problémával, hogy amikor egy eredeti nyelvű avi-hoz magyar szinkront akarok fűzni (jelen esetben nandub-bal) akkor a kész film legalább 2x olyan gyors, mint az eredeti, míg a hang az jó. Mi a teendő?

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Itt sok mindenről van leírás:
 
http://www.fpscentral.hu/divxcenter/
 
Mellesleg ugyanúgy kell mint mp3-ba, csak a hangot nem kell újrakódolni, hanem pl. a Nandub-bal egyberakni a kész avi-t a lerippelt ac3-al.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Tudtok olyan helyet, forumot, amol reszletesen le van irva,hogyan lehet DVD-rol AC3-as hanggal filmeket divx-be tomoriteni?

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


koszi
Tenyleg ez volt a megoldas!

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


az a gond h most rossza live!-om, nem az van a gépben, de ugy emlékszem a sndvol32.exe (volume control) advanced tulajdonságai között van egy pipálási lehetőség... vagy az az ONLY digital out ?
 
ha az van pipálva, tuti megy a digi kimenet, és az erösitödön meg kell szólaljon a hang.
 
fenébe... 3 hete nincs lájvom és semmire sem emlékszem :-)

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Arty: Rendben van, hogy engedelyezni kell a digitalis kimenetet, de nem talalok ilyen beallitasi lehetoseget.
Win2000 - SBLive

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


pufin: ha engedélyezve lenne a digitális kimenet, akkor hallanád a médiapléjer hangját is.
 
a dolby digital hangot pedig eleinte mindenképpen egy dvd lejátszoval probáld ki (windvd, powerdvd)
 
pdx: 1 cds divx5+112kbit mp3: szerinted jo viszonylag :-) szerintem katasztrofa lehet :-) filmélmény a nulladikon ;-)

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Playerek:
PowerDivx, BSPlayer, RadLight.
 
Ha elindítod a filmet, a filtereknél az ac3 filtert be kell állítani S/PDF-re!

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azt hiszem igen.
Viszont vki azt mondja, hogy nem mindegy milyen programmal akarom a filmet nezni vagy a zenet hallgatni.
Ha siman mediaplayer-el nezem a filmet, akkor az nem teszi ki a hangot a digitalis kimenetre?
Ha igy van, akkor milyen progit kell hasznalni?

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A SB Live digitális kimenetét engedélyezted?

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A digitalis kimenetet kotom az erosito digitalis bemenetere RCA kabellel.
Azt mondtak az uzletben, hogy azzal kell.
 
Semmilyen hangot nem tudok kicsalni az erositobol.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Miért nem a digitális kimenetet kötöd rá?
Csak a filmek nem szólnak, vagy semmi sem?

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ugy latom, tobben elvezitek az 5.1-es hangzas oromeit.
Lehet, hogy tudna valaki segiteni nekem.
Van egy hazimozi erositom digitalis bemenettel, vettem egy SB!live-ot digitalis kimenettel, de megsem tudom a kettot osszehozni. Osszedugtam oket RCA kabellel, de valahogy nem akar megszolalni az erositon.
Esetleg valakinek van vmi otlete?
Ha vki szinten a gepet dugta ossze erositovel, akkor hogyan csinalta?
Koszi

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jól emlékszem a "Dump" nevű filterrel lehet elmenteni a különböző streameket. Nézd meg ezt az oldalt, a leírásoknál van néhány Graphedit megoldás.
 
http://www.fpscentral.hu/divxcenter/

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ja, szó se róla, az ac3-asat is ki fogom írni, külön, de szeretnék egy 1CD-s változatot is. meg a jövőben kíváncsi lennék a metódusra általában is... igen, a graphedites dologról kérnék egy kifejtést, ha lehet. :smile10:
 
persze ha végre megkapom az engem megillető manit (tartozásokat), nem kizárt, hogy nekiindulok bécsnek, és beszerzem az elérhető teljes lynch- és kubrick-életművet dvd-n... végül is az az igazi. (egyébként érdekes dolog: benyomtam a lost highwayt (2+ órás film) divx 5.02-vel, egy cédére, 112kbps hanggal, és meglepően jól szól és néz ki...)
 
üdv+kösz,
-p

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Most olvasom a régebbi hozzászólásokat. Én pont fordítva vagyok ezzel. Egylemezes filmeket meg se tartok mert általában egy nagy határ sz.. a minősége. A 2 lemezesen már gondolkodom hogy kiírjam-e. Ha ac3 hang van mellete akkor többnyire kiírom. Egy amúgy is agyontömörített divx-et tovább tömöríteni...??? Nem sok értelmét látom. Dehát kinek a pap, kinek a papné. Esetleg ha pár hónap múlva lesz egy olyan cuccod amin élvezhetnéd a többcsatornás hangot, akkor meg verheted a fejed a falba.

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”