Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

AC3 DIVX

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello!
A segítségeteket kérném a következő témában: Már sokféle AC3-as kodeket kipróbáltam S/PDIF kimeneten, sikerült is Dolby Digital jelet küldenem az erősítőre, de mindegyiknél tapasztaltam, hogy a kép elfutott a hang mellett. Tehát rendesen jött a hang, a kép meg 2-3 szor gyorsabban ment vagy akadozott. Ha viszont lekapcsoltam az AC3 filter S/PDIF kimenetét normál két csatornára (a hang megmaradt digitális, csak nem AC3 kódolású), akkor a kép sebesség normális lett. SB live, W98Se, BS Player, Radlight
A hozzászólásokat előre is köszönöm!

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

nna, most értem ide ) nincs mit

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nnnna, végül is utánanéztem, megtaláltam őket, és működött a dolog. Köszi!

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszi Arty!
 
Azt még mondd már el légyszi, hogy az ac3-mas hang leszedése és a wav fejléc eltávolítása az nandubbal megy? Vagy ez a besplit külön program? Nagyon kezdő vagyok ilyen téren, bocs!

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

előtte ki kell menteni az AC+ mat (save wav) utána besplittel leszeded a wav fejlécet és marad az eredeti AC3mad. A filmet is ujraenkodolod, utána ismét nandubbal összemuxolod az AVIval. Illetve ne nandubbal, hanem AVIMuxal, mert különben a helytelen interleave beállitások miatt akadozni fog az ac3mas AVI.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Tudja valaki hogy lehet egy ac3-as hangú divx-et betömöríteni úgy, hogy az ac3-as hangsávot érintetlenül hagyom, és csak a képfelbontást veszem kisebbre? Próbáltam Nandubbal és Vrtualdubbal, de valamit elrontottam, mert az 5.1-es hangból állandóan 2.0-t csinált. :smile47:

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezúton szeretném én is megköszönni Titti-nek a linket, ezzel az ac3-as filterrel VÉGRE normálisan le lehet játszani az ac3 filmeket!!!! )))))
Igaz csak 4 hangfalon próbáltam, de arty ac3tesztelő avi-jával jól hallhatóan szétválasztja rendesen a ch-kat, abszolúte SEMMI áthallás nincs a ch-k között és MINDEN OTT SZÓL, AHOL KELL !!!!! KIRÁLY!! Több évnyi szarakodás után végre megoldódott ez a probléma, KÖSZÖNÖM !!
BOLDOG VAGYOK!!! ))))))

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Isten vagy Titti! Ez a kódek tényleg viszi a pálmát! Minden lejátszóval megy, és rengeteg dolgot lehet állítgatni rajta. Például ki tudtam kapcsolni vele a DRC-t (Dynamic Range Compression), ami a lentebb említett elhalkulásokat okozta a PC-s hangfalakon. Azóta ezen a pc-n is 5.1-es Creative hangfalak mennek, és a Katonák voltunk úgy szól, ahogy kell. Egy-egy lövés majd szétviszi a dobhártyám. Szóval kösz, és mindekinek ajánlom én is. :smile15:

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nincs olyan h ac3 wav alapfájl.
 
pontosan mire gondolsz ?

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Üdv mindenkinek!
 
Ki tudja honnan lehet letölteni olyan szoftvert, ami wavból
megcsinálja az AC3 alapfájlait, amiből a dvd író szoftver már lekódólja a dolby digitalt?
Előre is kösz!

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nálam ezek a filmek mennek. Codec hiánya volt a hangkártyámnak, ezért a NIMO és DIVX mellé fel kellett tennem a DIVXTotalpack1.2-t. Haver 5.1 SbLive-ja enélkül is ment, az én Genius 5.1-em viszont nem akart :smile22:
Utoljára ezt tedd fel, és ne engedd, hogy felülírja a fileokat(majd megkérdezi)
Innen leszedheted:
 
ftp://xkazi:xkazi@hlcompany.etowns.org/ ... ack1.2.zip

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


a We where soldiers nekem is megvan, de a RYan közl.-hez hasonkóan a Center nem akar szólni.
Próbáltam mindenféle codekkel , lejátszóval, de mostmár feladtam.
A Center hangját kettéosztja a két első hangfalra, ha beállítom a DD 5.1-et a hangkártyán akkor meg elhalkul a két első , de a center akkor sem szól.
 
Pedig az erősítőm jó, a hangkártyát kicseréltettem, mert azt hittem az a szar.
 
F E L A D T A M :smile16:

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


hűha ez nem sok de azért mégis valami, köszi. (intervideo)
 
ha valakinek van egyéb ötlete, írjon
 
köszi, pá :smile3:

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Na ki fogom próbálni ezeket a filmeket a külső erősítőmmel, csak az a gond, hogy most nincsenek nálam. De a jövő hétem meglátjuk... :smile45:

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Azért is kérdeztem, hogy milyen filmekről volt szó. Az említettek mindegyike az eredeti 448-as Dolby Digital hanggal rendelkezett.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem vagyok otthon a DivX témában, de az AC3 nem csak abból áll, hogy 2.0 vagy 5.1.
Szerintem a DivX filmek java részénél helytakarékossági okokból újraenkódolják az AC3-at is, és a szokásos 384/448 kbit helyett (5.1 esetében) a bitráta csak 320, 256, vagy még ennél is kisebb. Nos ennek az a kovetkezménye, koszonhetoen az AC3 specifikációnak, hogy minél kisebb a bitráta (természetesen az egy kanálisra eso része), úgy csokken a hangtartomány felso frekvenciahatára. Pl. 256 kbit-nél már csak 12 KHz....(320 kbit-nél 15.8 KHz)
És el tudom képzelni azt is, hogy újraenkódolásnál normalizálták az egyes hangsávokat, ezáltal eltunik a kívánt kulonbség.
Egy átgondolatlan normalizáció aztán hazavágja az egész hangképet és a dinamikát....
 
Sanyi

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hát ez nekem is megvan We Were Soldiers DivX+AC3 (2cd) és egyáltalán nem halkul sQt ennél a filmél pld. a géppuska fészkek hangjai baromi hangosak fQleg, hogy a sötétben halkan beszélgettek (hangerQ kicst fel) aztán jött a kora hajnal na én meg baromira megilyedtem! (+ le lettem cseszve, szomszédok, társas ház, blablabla..., na de mind1, kit érdekel, szomszéd, lényeg az audio élmény!) És a helikorptereknek a hangjai is "ki vannak emelve" rendesen!! Szóval dinamika 5-ös!

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én már mp3-as filmben is láttam olyat, aminek hihetetlenül jó dinamikája volt és egyáltalán nem halkult le a hangosabb effekteknél. Erre jó példa a The 51st State (Formula 51). Viszont erre az elhalkulós ac3-as dologra nemcsak a We were Soldeiers-t tudom említeni, ilyen a Windtalkers is, bár az ha jól emlékszem csak 2 csatornás ac3. Elképzelhető akkor hogy ezeket betömörítették még jobban, vagy lehet, hogy kódek-probléma? Na mindegy, kipróbálom egy külső erősítővel majd őket a jövő héten, és akkor meglátjuk fenáll-e még ez a gond.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Rippeléskor az ac3 sávban SEMMIFÉLE módosítás nem következik be. A rip-progi egy az egyben a dvd-ről szedi le. Persze nem tartom kizártnak, hogy valaki újrakódolja gyengébb minőségben az dd vagy dts jelet csak azért, hogy kevesebb helyet foglaljon, hiszen több program is van rá, de szerintem azért ez nem valószínű... Tudomásom szerint az ac3-as divx-ek az eredeti ac3-at tartalmazzák (dvd-ről), tehát nem kéne rosszabb minőségűnek lenniük.
 
Asszem PowerDivx a neve annak a lejátszónak, ami kezeli alapból az intervideo codecet. Próbáld ki, simán ki lehet választani, hogy s/pdif és elvileg akkor ki is adja a megfelelő helyen. Viszont nálam Winme alatt nem igazán ment a program, mert valami belepiszkált, így most nincs fenn a gépen és nem használom.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A We were soldiers emlékeim szerint nem szólt rosszul. De már régen láttam. Az elhalkulás szerintem a kódolás miatt van. Szinte az összes Divx film ilyen. Egyfajta kompresszió, hogy ha hangos effekt jön akkor lehúzza a hangerőt. Bár mondom én 5.1-es Divx-eknél nem találkoztam még ezzel a jelenséggel csak mp3-nál. De nem vagyok nagy Divx-es.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ja-ja elvileg ugyanolyan minőségű, de a gyakorlatban...
 
És ez még mindig nem a legrosszabb ac3-as divx, amit hallottam. :smile23: Ennek csak az a baja, hogy halk, és mintha a magas hangokat kifelejtették volna belőle, de legalább van egy kis dinamikája. Ezzel szemben a We were soldiers (448kbps AC3,5.1dd a specifikáció szerint) minden egyes hangosabb effektnél lehalkul, mintha a tvben nézném a filmet. Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy et még csak egy pc speaker-es rendszeren volt szerencsém látni, ki kéne próbálni egy igazi házimozi erősítővel, de nem hiszem hogy más lesz a helyzet, mert van ami azon a pc-szetten is k***a jól szól. Erre van tipped Simon?

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sajnos a Bad Company-ra nem tudok mondani semmit mert nem volt nálam. A specifikáció szerint (DMT-Xvid) a hang akárcsak az Episode II. esetében 448-as Dolby Digital 5.1.
Szóval elvileg egyformán kellen szólniuk. Persze lehet, hogy elba**ták a fiúk.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem erre gondoltam ezeket én is tudtam, de azért köszi a gyors választ. :smile1:
 
Én pl. a Star Wars Episode II-re gondoltam aminek tök jó minőségű a hangja, meg pl. a Bad Company-ra aminek egy kalap sz*r.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Bár nem tudom melyik filmekről beszélsz, de van AC3-as kódolással Dolby Digital 2.0 és van Dolby Digital 5.1. Az előbbire példa mondjuk a Hart háborúja, utóbbira az Episode II. A Dolby Digital 2.0 nem más mint az analóg DPL digitális változata R-GO a dinamikája messze elmarad az 5.1-től.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem is van egy félig-meddig laikus kérdésem. Hogy lehet az, hogy a divx-es AC3-mas hangsávok között ilyen nagy minőségbeli különbség van? Némelyik iszonyatosan dinamikus, hangos és jó minőségű, némelyik meg a hangosabb effekteknél egyszerűen elhalkul, nincsenek magasai stb. Ezek nem egy az egyben a dvd-ről elszedett hangsávok? Nem hiszem hogy ilyen szar minőségű hanggal adnának ki dvd-n filmeket. A rippelés közben történik valami ezekkel a hangokkal? Nem értek ezekhez a dolgokhoz, valaki homályosítson már fel lécci!
 
Bece! Próbálkozz különböző kódekek telepítésével. Nekem az Intervideo kódekkel működik minden lejátszóval. Ja és azt is próbáld elérni valahogy, hogy filmek lejátszásakor a Default WaveOut Device induljon el. Ezt nekem sajna nemtom hogy sikerült megoldanom, de valahogy lehetséges. Egyébként erősen hardverfüggő is a dolog, ami valakinek tuttira bejön az másnál nem működik

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”