Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

mini dv -> DVD / SVCD

Avatar
kyozai
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.03.21., vas. 22:58
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: kyozai »


Van egy SONY DCR-TRV14E kamerám ami itthon Sony DCR-HC14 néven futott.
 
Több mint 5 éve nem próbáltam összekötni a PC-vel de most szerettem volna azt az 5 db kazettát amin a gyerekek vannak átmásolni. A movie maker felismeri (Firewire) de ennél az ablaknál nem hajlandó tovább menni mindig kifagy vagy legalább is nem megy tovább.
 

 
Lehet tudni mi lehet a baj?
 
Köszi előre is a válaszokat

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A google a barátom.. 
Szóval egy Exsate DV Capture Live nevű program segített jól átmásolni a videókat.
 
YvsMad,
Egy pl 2008-ban felvett DV kazettán van vagy 25-30 felvétel. Ezekhez hogyan adod meg a dátumot? Egyesével? kézzel ? és 300 felvételnél?
Ez a kis program a másoláskor kiolvassa a videofile-ból a időpontot, amikor a felvétel történt és azt adja meg a file névnek...

Akkor most egy eseményről van egy rakás fájlod, mert másodpercekre-percekre leállítottad közben a kamerát?
Ennél sokkal jobb egy menüs DVD.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Rag »


A google a barátom..
 
Szóval egy Exsate DV Capture Live nevű program segített jól átmásolni a videókat.
 
YvsMad,
Egy pl 2008-ban felvett DV kazettán van vagy 25-30 felvétel. Ezekhez hogyan adod meg a dátumot? Egyesével? kézzel ? és 300 felvételnél?
Ez a kis program a másoláskor kiolvassa a videofile-ból a időpontot, amikor a felvétel történt és azt adja meg a file névnek...
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Egy kicsit felhoznám a süllyesztőből ezt a topikot: 
Kérdés melyik capture program tudja megcsinálni, hogy a fájl nevébe beleírja a eredeti rögzítés dátumát?
A rendszer Canon MV830i DV kimenet, Fireware kártya, AVI file..
Jelenleg Unlead Video Studio 8-al probálom, de a mai dátummal veszi fel.
 
Szóval némi kényszerszabin vagyok, ezért gondoltam meg csinálok egy-két elmaradást.
Ezek között lenne most már 9 darab DV kazetta gépre mentése és megszerkesztése emészthető filmé..
 
Köszönettel
Rag

Nem igazán értem a problémádat.
Fájlnévnek bármit megadhatsz, dátumot is tartalmazhat.
Ha a fájl attributumai között lévő időpontot akarod átírni, akkor Windows Commander -> Fájl -> Attributumok -> Dátum és idő megadása.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Rag »


Egy kicsit felhoznám a süllyesztőből ezt a topikot:
 
Kérdés melyik capture program tudja megcsinálni, hogy a fájl nevébe beleírja a eredeti rögzítés dátumát?
A rendszer Canon MV830i DV kimenet, Fireware kártya, AVI file..
Jelenleg Unlead Video Studio 8-al probálom, de a mai dátummal veszi fel.
 
Szóval némi kényszerszabin vagyok, ezért gondoltam meg csinálok egy-két elmaradást.
Ezek között lenne most már 9 darab DV kazetta gépre mentése és megszerkesztése emészthető filmé..
 
Köszönettel
Rag
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Cyrin
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.26., vas. 18:25
Értékelés: 2

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Cyrin »


Na és ez tudja az AC3-at? Mert ezt szabtad feltételnek. Ha nem akkor ezer ilyen hasonló progi létezik.
Ahogy írtam sajnos próbálni már nem tudtam, de gyanítom, hogy nem...

Én is ezt gyanítottam...
 
Általában a szerkesztőprogiknak van ilyen egyszerűsített dvd készítő részük is, én a Pinnacle-t ismerem, annak is van ilyen: Instant DVD Recorder, meg a Uleadnek is van tuti, csak ezeknél nem állítható a hang, de ugyanolyan egyszerűek, mint amit te találtál.
no hifi, no cry...

Avatar
dlt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.11.13., csüt. 05:37
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: dlt »


az ulead jo, csak a legfontosabb része, a képminőség egy rakás szar. azt hiszem mindent elmond róla, h deinterlaceli a dv anyagot ... márpedig az mpeg2-nek a dvd-n interlace allapotban kell maradnia a jo képhez. (nálam ezt csinálta a legutolso 2 verzio)
 
én azota a következő modon csinálom:
- windows movie makerrel leszedem a DV AVI-t a kamerárol
- film hossza alapján bitráta kalkuláciot végzek ( ezzel: http://www.videohelp.com/calc.htm )
- CCE-vel áttömöritem mpeg2be a képet(16:9, sokpass VBR), mp2-be a hangot
- kézzel szerkesztek egy txt fájlt a chapterekkel (sima frame számok, egymás alatt)
- muxmannal összedobom dvd-ként

Most akkor ez az MPEG2-es hang nem gond? Sajnos gőzom sincs a DVD szabványról, de attól parázok, hogy amilyen szerencsétlen vagyok a következő playerem nem fogja lejátszani... Vagy ez nem fordulhat elő?

Avatar
dlt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.11.13., csüt. 05:37
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: dlt »


Na és ez tudja az AC3-at? Mert ezt szabtad feltételnek. Ha nem akkor ezer ilyen hasonló progi létezik.
Ahogy írtam sajnos próbálni már nem tudtam, de gyanítom, hogy nem...

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: arty »


az ulead jo, csak a legfontosabb része, a képminőség egy rakás szar.
azt hiszem mindent elmond róla, h deinterlaceli a dv anyagot ... márpedig az mpeg2-nek a dvd-n interlace allapotban kell maradnia a jo képhez. (nálam ezt csinálta a legutolso 2 verzio)
 
én azota a következő modon csinálom:
- windows movie makerrel leszedem a DV AVI-t a kamerárol
- film hossza alapján bitráta kalkuláciot végzek ( ezzel: http://www.videohelp.com/calc.htm )
- CCE-vel áttömöritem mpeg2be a képet(16:9, sokpass VBR), mp2-be a hangot
- kézzel szerkesztek egy txt fájlt a chapterekkel (sima frame számok, egymás alatt)
- muxmannal összedobom dvd-ként

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Cyrin
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.26., vas. 18:25
Értékelés: 2

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Cyrin »

Na és ez tudja az AC3-at? Mert ezt szabtad feltételnek. Ha nem akkor ezer ilyen hasonló progi létezik.
no hifi, no cry...

Avatar
dlt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.11.13., csüt. 05:37
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: dlt »


A Pinnacle Studio Plus 11 is tudja az ac3-akat. De ha a Ulead bonyolult volt, akkor ez sem egyszerűbb, mondjuk legalább magyarul van.
Köszi a tippet, de ezekből a progikból elegem volt! Találtam egy "1Click DV to DVD" nevezetű progit, de mivel tönkrement a kamera DV csatlakozója kipróbálni már nem tudtam. A neten talált screenshotból itélve ez a progi van nekem kitalálva. Kb így tudok elképzelni egy egyszerű bemásolást/kiírást, az összes többi feature számomra teljesen szükségtelen. Na mindegy, azért nem leszek meglepve, ha ezzel sem fog menni, ugyanis progiból találtam/próbáltam már egy tucattal, eredményre még egyik sem vezetett...

Cyrin
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.26., vas. 18:25
Értékelés: 2

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Cyrin »

A Pinnacle Studio Plus 11 is tudja az ac3-akat. De ha a Ulead bonyolult volt, akkor ez sem egyszerűbb, mondjuk legalább magyarul van.
no hifi, no cry...

Avatar
dlt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.11.13., csüt. 05:37
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: dlt »


Sziasztok!
 
Sajnos az ügy még nem oldódott meg, úgyhogy az lenne a kérdésem, hogy használt-e már valaki easy cd/dvd creator 7,5-öt rajtam kívül? Minden tökéletes lenne, csak a chaptereket nem választja külön ez a rohadék. Egész pontosan bemásolásnál igen, de a video importálásánál már nem vesz róluk tudomást. A 6-os ezt simán megcsinálta, csak ott ugye nem volt ac3. Egyébként tényleg nincs egy célprogi erre a DV -> DVD átmásolásra?

Avatar
dlt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.11.13., csüt. 05:37
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: dlt »


Mégegyszer mindenkinek köszi!
 
A Nero-t már ajánlották többen is, de soha nem voltam oda a progiért (Easy CD volt helyette) ezért igyekeztem a legvégére hagyni... Holnap még próbálok egy Ulead DVD-t meg egy régebbi Easy CD-t, aztán ha minden kötél szakad jön a Nero... .) Mára viszont befejeztem!

Vendég

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Itt egy kép a dologról


Vendég

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azt lehet tudni, hogy hányas verziószámtól támogatja az AC3-as hangot a Vision Express?
Ami a 6.6-os, vagy feljebbi, és 7-es sorozatú abban igen.

Avatar
dlt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.11.13., csüt. 05:37
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: dlt »

Azt lehet tudni, hogy hányas verziószámtól támogatja az AC3-as hangot a Vision Express?

Vendég

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszi a segítségeket! 
Ezt a workshopot még megpróbálom, bár lehet, hogy abból is az express kéne...

Elárulom Neked, hogy az Ulead cuccok szinte tökegyformán működnek, ha egyet tudsz használni, akkor a többit is fogod...
Ugyhogy nagy lepetésre ne számíts.
Én még próbálnám a helyedben a Nero Vision expresst, az ráadásban tud magyarul is.
Kissé néha makacs, de el lehet vele lenni.
Azzal is sok sok lemezt szerkesztettem össze már.

Avatar
dlt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.11.13., csüt. 05:37
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: dlt »


Köszi a segítségeket!
 
Ezt a workshopot még megpróbálom, bár lehet, hogy abból is az express kéne...

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Köszi a segítséget! 
Az Ulead DVD egyértelműen nem nekem való. Valami sokkal egyszerűbb megoldás kellene. Kipróbáltam az Easy CD Creator 6-osba épített DVD Builder nevű csodát, amivel már sikerült összehoznom egy ISO fájlt: sajnos a hang csak MPEG-1-be megy és a kép minősége is elég gyatra. Ami még gond volt, hogy a menüt nem tudom eltávolítani csak utólag Shrinkkel... Mindenesetre lehet, hogy ennek a minőségével is meg tudnék barátkozni (mivel a többit nem tudom használni), viszont ez az MPEG-1 es hang egy picit zavar. Ezt minden player le tudja játszani (HD-DVD/Blu-Ray)?

Van egy egyszerűbb változata, a Ulead DVD Workshop. Én sokáig ezzel dolgoztam, aztán kinőttem. Most jut eszembe, megnézem a Ulead DVD Factory-t is, hátha nekem meg az jön be inkább.
Az MPEG hangot a lejátszók szokták tudni, csak az erősítők nem. Ezért a lejátszók setup menüjében az MPEG hangot LPCM-re kell állítani, hogy a lejátszó végezze el az átalakítást, még mielőtt az erősítőbe jutna a jel.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Adobe premier + CCE verhetetlen párosítás.
Azt mondta, egyszerűt akar
Ha már az Ulead is bönyölült neki, akkor...

Avatar
dlt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.11.13., csüt. 05:37
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: dlt »

Á feladom! Szerintetek lehet gáz ebből az MPEG-1-es hansávból? Ezek a videószerkesztők mintha megszállnák a gépemet...

Avatar
daniba
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2005.10.07., pén. 20:23
Értékelés: 8

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: daniba »

Adobe premier + CCE verhetetlen párosítás.

Avatar
dlt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.11.13., csüt. 05:37
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: dlt »


Köszi a segítséget!
 
Az Ulead DVD egyértelműen nem nekem való. Valami sokkal egyszerűbb megoldás kellene. Kipróbáltam az Easy CD Creator 6-osba épített DVD Builder nevű csodát, amivel már sikerült összehoznom egy ISO fájlt: sajnos a hang csak MPEG-1-be megy és a kép minősége is elég gyatra. Ami még gond volt, hogy a menüt nem tudom eltávolítani csak utólag Shrinkkel... Mindenesetre lehet, hogy ennek a minőségével is meg tudnék barátkozni (mivel a többit nem tudom használni), viszont ez az MPEG-1 es hang egy picit zavar. Ezt minden player le tudja játszani (HD-DVD/Blu-Ray)?

Vendég

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!

Szerintem a legjobb módszer egy asztali felvevő, aminek van firewire bemenete is és is azt használom.
Igaz a későbbi szerkesztés miatt DVD RAM-ra...
Amúgy ha beállítod, akkor minden képváltás, azaz uj indítás ami a szalagon van, uj fejezetben tárolódik automatikusan, ezt még az asztali felvveő is tudja.
Én amugy Ulead DVD movie factory-val szoktam az utószerkesztést megcsinálni, vagy Nero Visionexpressel, azokon beállítható, hogy AC3 legyen a hang

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”