Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

16:9-es DVD-re rögzített felvétel szerkesztése

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

16:9-es DVD-re rögzített felvétel szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Márpedig a vegas is kezeli a 16:9et, csak be kell állítani megfelelően. Sajna az ac3 hangot nem tudja megnyitni, csak menteni tud olyat.
Köszi a válaszokat!
lehet, hogy roszul fogalmaztam. A vegas valóban kezeli a 16:9-et de a hanggal nem tud mit kezdeni. Márpedig az is kellene.

Sajna nem gyakori az olyan progi, ami csípőből kezeli az ac3-at (nem is tudok jelenleg ilyet), az dolby elég szigrúan szabályoz és védi a formátumát. Ha minden igaz a Sonic Foundry Soft Encode képes megnyitni az ac3-at és csatornánként kimenteni wav-ba. Majd a wavot már bármivel tudod szerkeszteni, visszahelyezni a videóba.

Vendég

16:9-es DVD-re rögzített felvétel szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Márpedig a vegas is kezeli a 16:9et, csak be kell állítani megfelelően. Sajna az ac3 hangot nem tudja megnyitni, csak menteni tud olyat.
Köszi a válaszokat!
lehet, hogy roszul fogalmaztam. A vegas valóban kezeli a 16:9-et de a hanggal nem tud mit kezdeni. Márpedig az is kellene.

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

16:9-es DVD-re rögzített felvétel szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »

Márpedig a vegas is kezeli a 16:9et, csak be kell állítani megfelelően. Sajna az ac3 hangot nem tudja megnyitni, csak menteni tud olyat.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

16:9-es DVD-re rögzített felvétel szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Sziasztok! Azt szeretném megtuni, hogy tudtok e olyan video editálóról amelyikkel a dvd-n lévő 16:9-es HOME filmet tudom szerkeszteni és ugyan ebbe a formátumba kiírni. Próbáltam a Vegassal de a vobból csak a képet szedi le a hangot nem. Sok progit kipróbáltan: Ulead, Pinnacle, Sonic de egyik sem tudta a 16:9-et kezelni.
A Pinnacle Studio 9 tudja kezelni a 16:9-et. Már több DVD-t készítettem én is ezzel a programmal és semmi gondom sincs vele.
Igaz, én nem DVD-ről olvastam be, hanem kamerából jövő avit.

Avatar
szifec
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 18:45
Értékelés: 0

16:9-es DVD-re rögzített felvétel szerkesztése

Hozzászólás Szerző: szifec »

Sziasztok! Azt szeretném megtuni, hogy tudtok e olyan video editálóról amelyikkel a dvd-n lévő 16:9-es HOME filmet tudom szerkeszteni és ugyan ebbe a formátumba kiírni. Próbáltam a Vegassal de a vobból csak a képet szedi le a hangot nem. Sok progit kipróbáltan: Ulead, Pinnacle, Sonic de egyik sem tudta a 16:9-et kezelni.

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”