Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Foobar2000

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »


flac-ot foobarral írok Nero8 segíti, nem szeretem teletenni a gépemet mindenfélével. Volt fent EAC+autoflac de miután újrainstall volt inkább nem "szemetelem" tele a gépet
Az EAC-ot nem nevezném szemétnek, ellenben a Nero 8-at igen

Avatar
Neszton
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.05.20., kedd 22:44
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Neszton »

Kösz Psysoul. Örök hála

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: suprnova »

flac-ot foobarral írok Nero8 segíti, nem szeretem teletenni a gépemet mindenfélével. Volt fent EAC+autoflac de miután újrainstall volt inkább nem "szemetelem" tele a gépet
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Üdv! Tudja valaki, hogy hogyan lehet a cd írásnál az írás sebességét megadni? Nekem mindíg maximumot ad meg és nem tudom állítani.
Milyen programmal írsz? No meg miért itt kérdezed?

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Na sorry, megkésve bár, de itt a foobar: 
foobar 8.3 prog
 
kép a kinézetről
 
A kép a régi változatról készült, azóta 1-2 szín változott..
 
Végülis 5mb lett kb..kibontva 10körül..
 
Remélem így működőképes..elég sok plugin bele van nyomatva (winlirc a távhoz 2x is), album list, playlist, album art stb..szóval ha valami nem kell akkor lehet törölni a components könyvtárból..
 
Egyébként meg 1-2 kinézet még benne van..display/columns ui/other-nél lehet exportálni, importálni..import és ott van 4-5 féle még...
 
display/columns ui résznél globals-on belül lehet változtatni a színeket, amik a playlistre vonatkoznak főleg: $puts(Theme,0) (ez van most beállítva), igaz én átállítottam ennek az eredeti színeit..szóval itt is lehet 0 helyett 1-6ig vagy meddig..kommentbe le vannak írkálva a dolgok.. (ha saját színt akartok berakni akkor rrggbb helyett bbggrr hexa kód kell )
 
na ha valami nem világos kérdezzetek..

Újra feltöltöttem a foobart, 8.3-as változat, mindenféle pluginnel.
 
foobar 8.3 prog
 
kép a kinézetről
 
 
ez pedig a most használt 9-es foobarom igaz már itt is változott néhány szín stb..
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Enyim nem laptopi hanem asztali gép, utána egy EMU1212M van és abból megy a szimmetrikus jel az erősítőbe, ami igen egy DIY végfok, AB oszályú szimmetrikus földfüggetlen felépítésű, Komáromi Zsombor tervezte, anno benne volt a HiFi Piacban.
 
Ha jól látom, akkor elsősorban flac*-be grabbelsz, ezért hasonlítsd már össze ugyanabból a forrásból készített ape*-val. Tudom loss-less és nem lehet külömbség de azért még is, probizd ki.

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Rag »


Elvileg elég kellene lenni a procinak, igazából nem próbáltam ilyen alacsony teljesítményűvel, az én Compaq Evo-mban 2,4GHz-es Pentium van, 750MB RAM és nincs teljesítmény problémám, igaz ezt a gépet csak zenehallgatásra és netezésre használom, illetve mostanság ezzel méregetek is (hangszórót). 
Akkor most jó lett attól, hogy csak az ape* decodert tetted föl neki?

Szerintem az SP2 javította meg, mert a USB kezelés nem lehetett túl jó.
Meg az az adakezelés zavar, amit a winyóval művel, de ezzel nem nagyon tudok mit csinálni. (és nem akartam az SP2 biztonsági központját sem a gépre)
 
Próbálok majd XP drivert keresni a laptophoz.
 
Nagyon kíványcsi vagyok, hogy mit hoz a hálózatról működve össze.
 
Azt gondoltam, hogy erős lesz ez a gép, ozt nem , bár csak erre van most.
 
A ape nem számít, az csak nekem kellett az alap flac mellé.
 
Rag
 
Off: Néhai, cseréljünk lapitopit?
És neked mi a van utána? arra emlékszem, hogy DIY erősítő..
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Elvileg elég kellene lenni a procinak, igazából nem próbáltam ilyen alacsony teljesítményűvel, az én Compaq Evo-mban 2,4GHz-es Pentium van, 750MB RAM és nincs teljesítmény problémám, igaz ezt a gépet csak zenehallgatásra és netezésre használom, illetve mostanság ezzel méregetek is (hangszórót).
 
Akkor most jó lett attól, hogy csak az ape* decodert tetted föl neki?

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Rag »


Folytatás:
 
A winyóra másolás is nagyon fogta a rendszert és akkor is akadozott, ezért a windowshoz tértem vissza.
 
Drivert próbáltam a usb vezérlőhöz keresni. Ez nem ment...
 
Gyalu mindennek, winXP+sp2, mert abban úgy tudom, hogy javították az usb kezelést.
9-es foobar csak és ape driver bele.
 
LÁSS CSODÁT, síma USB lejátszó beállítással nem akad!!
Megy a flac és ape lejátszás akadás nélkül
 
Sajna így is 0-25% között ugrál a terhelés. A winyo egy 40-es FS, új, most került gépbe először, ezért aztán üres is. 5-35-be particionáltam (rendszer-zene)
A PIII/1Ghz és 256MB meg kevés lenne??

 
Azért még újrakezdem az ASIO4ALL v2-vel a játékot és kipróbálom a hálozaton való lejátszást is (kábelen), majd esetleg wifi-n.
 
Nem is tudom, hogy a boritőkezelést telepítsem-e, mert akkor directX 9-et is raknom kell fel.
 
Üdv
Rag
 
Ja és még CD-vel is össze kell hasonlítani a hangzást.
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Üdv! Tudja valaki, hogy hogyan lehet a cd írásnál az írás sebességét megadni? Nekem mindíg maximumot ad meg és nem tudom állítani.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem a PIII-asnak nem kellene 30% egy foobarhoz, vagy igen?
 
Milyen ASIO-val rosszabb? és a hangja rosszabb, vagy csak a relé kattog úgy sűrűben?

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Rag »


Asio-val rosszabb, mint anélkül.
 
Szűz XP, semmi nincs rajta.
 
A prociterhelés 0-30% között ugrál, mint egy fürészfogat rajzolva folyamatos, nem akkor amikor kapcsolgat a relé.
 
Beszéltem VBV-vel és relé akkor kapcsol illetve a led akkor alszik el, mikor nics jel a bemenetén.
 
Rag
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az ASIO4ALL, az nem valós ASIO driver, emiatt biztos lehetsz benne, hogy nem kerüli meg a windows keverőjét, valószínű windows-os hülyeség lesz.
 
Gondolom a szűz OS telepítés után egyből kipróbáltad, és nem telepítettél a gépre semmilyen más lejátszó szoftvert, vagy codeceket?
 
Nem lehet, hogy csak jelszint ingadozás van(csak találgatok) és amiatt kapcsolgat a relé, kérdezted már VBV-t? Bár lehet hardveres probléma is, a proci terhelés nem változik ilyenkor?

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Rag »


Átjöttem ide a problémámmal a számítógépes lejátszás topikból, szóval:
 
Sajnos a lejátszó beüzemelésénél az alábbi problémám van:
Foobar használatakor (0,8 és 0,9 is és Jetaudio esetén is) 4-5 percenként 8-10 nagyon rövid ideig nem megy ki a jel. Ezt onnan tudom, hogy a Viba Dac elején egy relé van mely ki be kapcsolgat. Sajnos a KS nem működik, de asioval és a nélkül is így mükszik.
A hangzásban nem hallom, csak zavar a relé kattogása.
Szerintem nem kerüli meg a windowst és/vagy valaki memória/puffer kezelési probléma lehet. USB 1-est tud a laptop
 
 
Túl vagyok egy teljes újratelepítésen. A hivatalos oldalon lévő 0,9-es raktam fel, meg az asio dll-t és az asio4all-t.
 
Sikerült igy beállítanom:
 
Playback-DSP Manager: active DSPs: semmi;
Playback-Output-Output device: ASIO4ALL V2
 
Playback-Output-ASIO Virtual Devices: ASIO4ALL V2
 
Az alábbi rendszer esetén lennénk a problémáim: Compag PIII/1GHz laptop, Hivox USB átalakító, Viba mini DAC. Ezért vettem ezt a régebbi laptopot, hogy a lejátszás ne cd-ról menjen....
 
Ötletek?
 
Üdv
Rag
 
Azt a teljes topic elolvasása után már tudom, hogy a KS nem megy a Hivox átalakítóval.
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
Neszton
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.05.20., kedd 22:44
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Neszton »


Kösz szépen
 
Amúgy én is 9-es foobart használok, csak szívesen láttam volna, és ki is próbáltam volna. Ha esetleg nincs meg, akkor nem nagy baj, bár én örülnék neki, ha meglenne

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Sziasztok! 
Psysoul, nem tudnád még egyszr feltölteni azt a jó kis foobar skint? Ma reggel láttam meg először, igen megtetszett, csak láttam, hogy letörölted az oldalról. Nem tudnád mégegyszer felküldeni? Előre is köszi.

Utánanézek majd, hogy megvan -e még. Én már 9-es foobart használok teljesen más skinnel.
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Neszton
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.05.20., kedd 22:44
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Neszton »


Sziasztok!
 
Psysoul, nem tudnád még egyszr feltölteni azt a jó kis foobar skint? Ma reggel láttam meg először, igen megtetszett, csak láttam, hogy letörölted az oldalról. Nem tudnád mégegyszer felküldeni? Előre is köszi.

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


Azt meg lehet oldani, hogy a Foobar inditásakor elkezdje a lejátszást (ne kelljen külön play-t nyomni), vagy folytassa az abbamaradt lejátszást?
Megoldódott!
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: lajos001 »

Azt meg lehet oldani, hogy a Foobar inditásakor elkezdje a lejátszást (ne kelljen külön play-t nyomni), vagy folytassa az abbamaradt lejátszást?
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Joc »

Másik topciban merült fel, de ide tartozik. Foobar alá való room correction pluginnel van valakinek tapasztalata?

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Scott »

Psysoul ! Köszi szépen, ma már nem volt időm tesztelni, de azért már leszedtem

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Az a legegyszerűbb ha az egész foobar könyvtárat bezippelem és feltöltöm netre, aztán akit érdekel az letölti és módosítgatja magának..
Okés, köszi. Várom

Na sorry, megkésve bár, de itt a foobar:
 
foobar 8.3 prog
 
kép a kinézetről
 
A kép a régi változatról készült, azóta 1-2 szín változott..
 
Végülis 5mb lett kb..kibontva 10körül..
 
Remélem így működőképes..elég sok plugin bele van nyomatva (winlirc a távhoz 2x is), album list, playlist, album art stb..szóval ha valami nem kell akkor lehet törölni a components könyvtárból..
 
Egyébként meg 1-2 kinézet még benne van..display/columns ui/other-nél lehet exportálni, importálni..import és ott van 4-5 féle még...
 
display/columns ui résznél globals-on belül lehet változtatni a színeket, amik a playlistre vonatkoznak főleg: $puts(Theme,0) (ez van most beállítva), igaz én átállítottam ennek az eredeti színeit..szóval itt is lehet 0 helyett 1-6ig vagy meddig..kommentbe le vannak írkálva a dolgok.. (ha saját színt akartok berakni akkor rrggbb helyett bbggrr hexa kód kell )
 
na ha valami nem világos kérdezzetek..
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Joc »


Próbálta valaki a a foobarban a a resampler (PPHS)-t. Mivel a lupus bírja a magasabb frekit én felkonvertáltam vele a maximumra a frekit és szerintem úgy jobban szól.
Ha tudsz szerezni hozzá SRC (Secret Rabbit Code) plugint, az állítólag még jobban szól 96 KHz-en. Én nem upsamplingelek, a DAC-om úgyis egyből DSD-t csinál belőle, elég egy upsamling a láncba...

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Próbálta valaki a a foobarban a a resampler (PPHS)-t. Mivel a lupus bírja a magasabb frekit én felkonvertáltam vele a maximumra a frekit és szerintem úgy jobban szól.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Sajnos a "Kernel Streaming support" nem tud együttműködnia hivoxos usb eszközzel. Valószínüleg nincs jelentősége, de gondoltam kipróbálom.

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”