Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audio szoftverek

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Foobar2000 v0.9.6.7-et szedtem le.
A legutolsó stabil verziót a Foobar honlapjáról szedheted:
http://www.foobar2000.org/download
 
A fenyő által megadott dll. fájt pedig a Components mappába másold.
A Foobar saját topikban a kimenetek jobb beállításáról is olvashatsz. (KS,ASIO,Wasapi,stb...)


 
 


Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: fenyő »


Egy bajom van, az ape formátumot nem ismeri.

Tölts le innen

Avatar
almera28
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2008.01.15., kedd 15:25
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: almera28 »


Nem véletlenül van saját topikja. Az (egyik) legjobb hangú lejátszó, ennyi. Emellett használhatóságban sem marad alul.
Időközben letöltöttem és felraktam. Eddig nem hallott részleteket fedeztem fel az Ocarina-nál. Tényleg szép hangja van. Már bánom,h nem foglalkoztam vele hamarabb. Egy bajom van, az ape formátumot nem ismeri. Foobar2000 v0.9.6.7-et szedtem le. Van amelyik ismeri. Vagy ezt inkább a saját topic-ban kérdezzem?
Köszi!

Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nem véletlenül van saját topikja. Az (egyik) legjobb hangú lejátszó, ennyi. Emellett használhatóságban sem marad alul.

Avatar
almera28
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2008.01.15., kedd 15:25
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: almera28 »


Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,h milyen lejátszó programot ajánlanátok nekem? Jól sejtem ugye,h a Windows Media Player-nél van jobb?
Látom külön topicja van a foobar-nak, amit nem ismerek. Most nem szeretnék sok ezer hsz-t végig olvasni, elmondanátok, miben jobb ez? Vagy valami mást ajánlotok?
Remélem nem kérdezek nagy hülyeséget...
Egyébként Creative Soundblaster Audigy 7.1-es hangkártyám van, Harman/Kardon AVR 132-es erősítővel. (Talán fontos lehet.)
 
Előre is köszönöm!!
Üdv

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Tudja valaki ,hogy a Plextor Premium2 CD -íróhoz, honnan lehet most letölteni a Plextoolst? (LE)
Valami kavar van a honlapon.


 
 


Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: keccsa »


Sziasztok!
 
Hanglemezeket digiznék be (96 kHz, 24 bit). Az Audacity-vel, illetve más hasonló progikkal van tapasztalatotok (főképpen a hangminőségről érdekelne a véleményetek, de más tapasztalat is jöhet)?
 
Köszi!
Mindenki magának hülye...

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Valaki tudna nekem segíteni?Windows 7-en az EAC-vel szeretnék ,grabbelni 1x-es sebességgel,de a Plextor Premium 2 most csak 4x-es sebességgel megy.
Eddig XP-n ment az egyszeres grabb is.
Most miért nem megy, Win7-en? Mit csinálhattam máshogy mint eddig? Nem jövök rá.


szvsz az ilyennek inkább az írásra van hatással
főleg ha azt nézzük az accuraterip funkció éppen azért van hogy az userek által feltöltött ellenőrző adatbázissal össze tudd hasonlítani a saját készítésű rippedet /persze ha az szerepel benne .../
 
és mivel az EAC arra törekszik hogy pontosan olvassa ki az infókat ha "gyorsan" /~3-5x/ is csinálja akkor se jelenti azt hogy lassabban pontosabb lenne
arról nem is beszélve hogyha valami nem tetszik neki akkor azt a részt újraolvassa
 
ha állítani lehet a sebességen akkor csak a "eac/driver options/offset,speed/speed selection" alatt lehet
de csak agyon karcolt cd-hez szokták ajánlani
szal hogy lassabban olvasod mindenféleképpen jobb mint a gyorsabb, de a végeredménybe csak karcos cd-nél jön ki az előnye

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Valaki tudna nekem segíteni?
Windows 7-en az EAC-vel szeretnék ,grabbelni 1x-es sebességgel,de a Plextor Premium 2 most csak 4x-es sebességgel megy.
Eddig XP-n ment az egyszeres grabb is.
Most miért nem megy, Win7-en? Mit csinálhattam máshogy mint eddig? Nem jövök rá.


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: turizoli »


?? Csak ASIO-val megy. Nem "mindenkiével". Magyarán csak a szoftver változott.
De nem teszteltem túl sokat. Talán cMP-vel több értelme lenne.

Winamp Pro 5.52-től felfelé...(most úgy tudom 5.56 van,mint legújabb verzió).
Ezt a Winamp-ot javaslom a hozzá készült asio dll. használatával.Vagy a már benne lévő KS -el.
Szerintem nem rossza hangja.És nem utolsó sorban szinte mindent játszik,mint a Foobar.(még videót is)
De azért ez sem Foobar.Én most jobbat nem tudok.


 
 


Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


?? Csak ASIO-val megy. Nem "mindenkiével".
Magyarán csak a szoftver változott.
De nem teszteltem túl sokat. Talán cMP-vel több értelme lenne.

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Cplay-t próbálta már valaki? 
Lehet, hogy placebo, de szerintem szebben szól, mint a foobar. Transzparensebbnek tűnik, és mintha a tere is "más" lenne.
 
http://sourceforge.net/projects/cplay/
Csak ASIO; FLAC vagy WAV.

Igen,nálam már ment.Szvsz ,nem jobb(legalább is nálam nem) mint a Foobar.
Pici fapados is. :taps: Mivel hallgattad ?ASIO4ALL-al?


 
 


Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Cplay-t próbálta már valaki?
 
Lehet, hogy placebo, de szerintem szebben szól, mint a foobar. Transzparensebbnek tűnik, és mintha a tere is "más" lenne.
 
http://sourceforge.net/projects/cplay/
Csak ASIO; FLAC vagy WAV.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: earforce »


A wav-ba konvertálás sose ront a minőségen, ha jól tudom.
szint biztos hogy nem.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Tigris:
HDCD biztos nem lehet baj mert az "olyan" mint a SACD szal ha van olyan decodoló akkor tudja értelmezni a plusz jelet, ha nincs akkor meg jácca mintha nem is lenne rajta

Ez nem egészen így van...Nekem is van egy HDCD kiírva, és serceg a DVD-n mert nincs benne a HDCD dekóder, vagy mi kezeli ezeket a lemezeket....

hát én úgy tom hogy az a cdda-n kűvel eső plusz jel ami adja a többletett
a hdcd lemezt is lejácca a sima lejáccó csak nem agya hozzá azt a pluszt ... legalábbis szvsz
attól nem kéne sercegnie

Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tigris:
HDCD biztos nem lehet baj mert az "olyan" mint a SACD szal ha van olyan decodoló akkor tudja értelmezni a plusz jelet, ha nincs akkor meg jácca mintha nem is lenne rajta

Ez nem egészen így van...Nekem is van egy HDCD kiírva, és serceg a DVD-n mert nincs benne a HDCD dekóder, vagy mi kezeli ezeket a lemezeket....

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: shanahan »


koszi, 
szoval ,ha pl atkonvertalom wav-ba ,akkor nem lesz veszteseg???
 
(2 lemezt mar kukaztam, grr)
 
ezentul mostmar akkor mindig elotte konvertalok..sose volt ilyen gondom eddig...
 


én is úgy szoktam csinálni hogy elötte wav-osítom a kódolt anyag saját dekodolójával
 
de mivel a burrrn lehet ilyen téren frissíteni mostmár ráhagyom

Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A wav-ba konvertálás sose ront a minőségen, ha jól tudom.

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: richies »


koszi,
 
szoval ,ha pl atkonvertalom wav-ba ,akkor nem lesz veszteseg???
 
(2 lemezt mar kukaztam, grr)
 
ezentul mostmar akkor mindig elotte konvertalok..sose volt ilyen gondom eddig...
 

CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: petimre »

+1 szavazat a DTS mellett, én akkor tapasztaltam ilyet.. de nem küzdöttem vele, megszereztem sztereo-ban
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: shanahan »


van jopar flac-om ,s kiakartam irni audio cd-re..elosozr neroval probaltam (regebben mar soxor csinaltam, plugin van hozza, mukodott)...
de most semmi, meg a pc is alig ismeri fel, s csak zajt jatszik le, az arcam nem jatsza.
utana megprobaltam jetaudioval, de semmi...ugyanaz az eredmeny..
 
mi lehet a baj???
 
foobar lejatsza s ez va na propertiesben : MediaMonkey 3.0.3
 
burnnn-el is akartam irni, de o elkezdte decodolni, s leallitottam... (lehet epp kellett valamit kodolnia, hogy ki tudja irni ?!)
 
 
valami otlet?
 
koszi, udv,
 
Richie

ha zajt jáccik pc-n is akkor az szvsz dts lesz vagy pedig egy elcseszett dts szal jeldecódolás nélkül kódolták ...
a foobarba nézd meg hogy mit ír a codec-hez
a monkey lehet csak a tagelésbe van benne ...
lehet az is hogy a kiterjesztése nem stimmel s ezért nem tugya dekódolni a nero meg a többi mert ők nem nézik meg a fájlt csak a kiterjesztést, a foobar meg lehet a felismert codec alapján jácca le a fájlt ...
 
van egy pár progi ami szintén nem a kiterjesztés alapján határozza meg milyen kodeket is alkalmazzon/olvasson ki
pl.: GSpot
 
Tigris:
HDCD biztos nem lehet baj mert az "olyan" mint a SACD szal ha van olyan decodoló akkor tudja értelmezni a plusz jelet, ha nincs akkor meg jácca mintha nem is lenne rajta

Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


van jopar flac-om ,s kiakartam irni audio cd-re..elosozr neroval probaltam (regebben mar soxor csinaltam, plugin van hozza, mukodott)...
de most semmi, meg a pc is alig ismeri fel, s csak zajt jatszik le, az arcam nem jatsza.
utana megprobaltam jetaudioval, de semmi...ugyanaz az eredmeny..
 
mi lehet a baj???
 
foobar lejatsza s ez va na propertiesben : MediaMonkey 3.0.3
 
burnnn-el is akartam irni, de o elkezdte decodolni, s leallitottam... (lehet epp kellett valamit kodolnia, hogy ki tudja irni ?!)
 
 
valami otlet?
 
koszi, udv,
 
Richie

Nem lehet, h valami HDCD formátum? Gyakorlatilag a Neró a dll fájl be tétele után lejátssza...Jetaudio egyébként helyből megírja és semmi nem kell hozzá.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 210
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: nehai »


Az érdekes lenne ha a flac* kiterjesztésű fájlt a Monkey's Audio codec encodolná, mert ugyanis az a saját ape* kiterjesztésű fájlokhoz kell.
 
Próbálj a foobarral wav*-ot csinálni belőle, és úgy írd ki audiora.

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: richies »


van jopar flac-om ,s kiakartam irni audio cd-re..
elosozr neroval probaltam (regebben mar soxor csinaltam, plugin van hozza, mukodott)...
de most semmi, meg a pc is alig ismeri fel, s csak zajt jatszik le, az arcam nem jatsza.
utana megprobaltam jetaudioval, de semmi...ugyanaz az eredmeny..
 
mi lehet a baj???
 
foobar lejatsza s ez va na propertiesben : MediaMonkey 3.0.3
 
burnnn-el is akartam irni, de o elkezdte decodolni, s leallitottam... (lehet epp kellett valamit kodolnia, hogy ki tudja irni ?!)
 
 
valami otlet?
 
koszi, udv,
 
Richie
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Rag »


Sziasztok! 
Ha valaki tudja, írja már le. hogyan kell az EAC-t úgy beállítani, hogy egy file-t hozzon létre egy cd-ből?
 
Köszönettel:
Rag

csak az utolsó lépésbe különbözik
klikk

Köszi, működik...
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”