Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MKV-ból AVI

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Ez most MKV-ból AVCHD kérdés lesz:
Ismertek olyan progit, amivel az MKV-re vissz*rakhatom az alulról-felülről levágott fekete csíkokat? Sikerült már több filmet is átkonvertálni AVCHD-re, de sajna a netre feltöltött anyagok minél jobb tömörítése érdekében a szabványostól eltérő felbontásokat alkalmaznak. Vissza kellene alakítanom 720 ill. 1080 sorosra a filmeket, nyilván torzítás/levágás nélkül.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Deathstar
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2007.11.20., kedd 20:04
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Deathstar »


Sziasztok.
MKV-ból szeretnék AVI-t csinánálni a SUPER nevezetű programmal. Érdekelne hogy van e valakinek ezzel kapcsolatban valami jótanácsa. Bizonyos beállítással , elkezde csinálni, de csak mindig az első 5 percet csinálja meg utána megáll, a kimeneti fájl avi és a minősége nem is romlott semmit. Más beállítással meg az Outputnál kiírja hogy "Working on it", de fogalmam sincs hova menti, amit én adok meg neki oda nem menti a winchestren meg folyamatosan fogy a hely.
Válaszokat előre is köszönöm. Vagy valami olyan programot amivel egyszerűen lehet ezt a kódolást megcsinálni. A film egy HD film.

Avatar
Nénje
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2006.06.28., szer. 17:26
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Nénje »


Szia!
Kösz a választ,de semmi gondom az XP-vel ezidáig.Tény és való,hogy nem hipersebességű.
Tesztelők állítólag már kevesebb memoval is tudták futtatni.
A Total video convertert lecseréltem a Free Studio Manager-re,és lekopogom,műxik még.

saját oldalam:
http://nenje76.multiply.com

Vendég

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Vendég »


sziasztok!Segítsetek léci!
Állandóan lefagy a total video converterem és a video lejátszója is.
XP-m van,256 Mb RAM memoval.
Előzmények:
Feltettem ezt a progit(futtatva),aztán kérte a regit.Bemásoltam a kódot,amit kaptam hozzá és full verziós lett.Amíg a gépet ki nem kapcsoltam,működött.Már másnap nem.
Mi lehet a probléma?
Köszi a választ!

xp elfit 256megával?
kapásból ott keresném minden probléma forrását:(

Avatar
Nénje
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2006.06.28., szer. 17:26
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Nénje »


sziasztok!
Segítsetek léci!
Állandóan lefagy a total video converterem és a video lejátszója is.
XP-m van,256 Mb RAM memoval.
Előzmények:
Feltettem ezt a progit(futtatva),aztán kérte a regit.Bemásoltam a kódot,amit kaptam hozzá és full verziós lett.Amíg a gépet ki nem kapcsoltam,működött.Már másnap nem.
Mi lehet a probléma?
Köszi a választ!

saját oldalam:
http://nenje76.multiply.com

Avatar
killbill
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2006.06.04., vas. 20:58
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: killbill »


Total Video Converter
Elboldogul a h264-es MKV-kal is.
Néhány kattintás az egész.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


alltoavi

Egy kis segítség . Remélem hasznát veszed.
 
http://animeaddicts.hu/content.php?article.134
Kösz de néztem az említett programot. Az R3-as változat kifagy a végénél pedig látszólag megcsinálja a fájlokat (ezt konvert közben látom), de letörli a hiba után, mert az encodoló elszáll valamin.
 
Letöltöttem az alltoavi legutolsó 4-es béta változatát. na ez teljesen jól működik, viszont a DTS hanggal nem tud mit kezdeni. Átkonvertálja, de bele van vasalva, hogy mp3 hangot használ. van direct sream választás, de akkor sem tudom pontosan mit csinál, mert az avi-ba mp3 formátumnak látszik a hang. lehet, hogy a dts hangsávot teszi bele így egy az egyben. Már kipróbáltam legalább 5 féle programot, de egyik sem jó. Most éppen egy SUPER nevezetüt probálok. Ez hasonló az alltoavi-hoz, mert szintén csak egy GUI a programok fölé.
 
Nyilván kellő időt beleölve megvizsgálnám sorba a programokat amiket hívogat és kellően felparaméterezve boldogulnék velük, de én egy egyszerűbb felületről indítható megoldást szeretnék, amire ki tudom képezni a sógoraimat is.

Avatar
batu
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2006.05.31., szer. 16:40
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: batu »


Végigolvastam a topicot, mert családom nyomására elő kell állnom valamiféle mkv to avi konverterrel, ugyanis nem tudják megnézni a filmeket amiket én igen. 
Két progit is letöltöttem:
 
avi2dvd ami a nevével ellentétben tudna mkvból dvd-t vagy bármit csinálni. Na ez nam akar működni.
 
Letöltöttem egy egy másik progit ami a szokásos módon csak egy gui ami paraméterezi a többi progit. Alltoavi a neve a csomagnak. Szépen csinálgatja a dolgát, de az utolsó lépésnél amikor mencodert hívná, feldobja a pacskert.
 
Tudna valaki itt egy jó kis howto leírni.
 
Örülnék valami egyszerű megoldásnak, mert nem igazán akartam beleásni magam a dologba.
 
Az alltoavi linkje:
 
alltoavi

Egy kis segítség . Remélem hasznát veszed.
 
http://animeaddicts.hu/content.php?article.134
Samurai on the toilet. (-_-)---(<_>)---(o_o)---(O_O)'---(^_^)'--- The End.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Végigolvastam a topicot, mert családom nyomására elő kell állnom valamiféle mkv to avi konverterrel, ugyanis nem tudják megnézni a filmeket amiket én igen.
 
Két progit is letöltöttem:
 
avi2dvd ami a nevével ellentétben tudna mkvból dvd-t vagy bármit csinálni. Na ez nam akar működni.
 
Letöltöttem egy egy másik progit ami a szokásos módon csak egy gui ami paraméterezi a többi progit. Alltoavi a neve a csomagnak. Szépen csinálgatja a dolgát, de az utolsó lépésnél amikor mencodert hívná, feldobja a pacskert.
 
Tudna valaki itt egy jó kis howto leírni.
 
Örülnék valami egyszerű megoldásnak, mert nem igazán akartam beleásni magam a dologba.
 
Az alltoavi linkje:
 
alltoavi

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Acme »


dvd-ről hdd-re rippelés: dvd fab decryptera decryptált dvdről ac3 kinyerés: pgcdemux

Köszi, a pgcdemux-al szedem le. Már csk az a bajom, hogy nem illik rá a filmre, beidőzítettem az elejét, de a közepére már teljesen elcsúszik. Valszeg más a sebessége, ezt tudom valamivel állítani, vagy nem fog sehogy passzolni?

Nekem is ez volt a gond: könnyen lehet hogy a PAL (25fps) és NTSC (23,98fps) közötti eltolódást tapasztalod. A légtöbb HD film NTSC forrásból készül, míg neked valszeg PAL DVD-n van meg a hangsáv. Egy kis fejszámolással elvileg korrigálható a framerate, a film áttömörításe nélkül is megoldható - ezért célszerűbb a filmet átdolgozni. Hátrány hogy akkor az eredeti hangja fog csúszni.
A másik lehetőség hogy a hangot szerkeszted, de ott van (némi) minőségromlás szerintem.
 
Elég melós dolog, én bele se fogtam...
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
OLED
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2006.08.31., csüt. 10:41
Értékelés: 94

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: OLED »


Köszi, a pgcdemux-al szedem le. Már csk az a bajom, hogy nem illik rá a filmre, beidőzítettem az elejét, de a közepére már teljesen elcsúszik. Valszeg más a sebessége, ezt tudom valamivel állítani, vagy nem fog sehogy passzolni?
A HTPC topic-ban Dobolan tegnap leírta. Valószínűleg meg tudod oldani, de nem két perc meló.
PC: GigabyteB550M K, Ryzen5600G, 32GBKingstonDDR4, 9.5TB HDD
Tv: TCL85C735, PC
HANG: FractalDesign HTPC, USB if: Musician Pisces, DAC: LOXJIED40PRO, Amplifier: KrellKAV400xi, Front: DIY TL, Sub: DIY+RockfordFosgateP1S4-12, Hs kábel: KRELL klón, Interc. :ChosealFlagship coax
Egyéb: Pawalle tp80

Avatar
krizsozoli
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2007.01.08., hétf. 12:38
Értékelés: 4

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: krizsozoli »


dvd-ről hdd-re rippelés: dvd fab decryptera decryptált dvdről ac3 kinyerés: pgcdemux

Köszi, a pgcdemux-al szedem le. Már csk az a bajom, hogy nem illik rá a filmre, beidőzítettem az elejét, de a közepére már teljesen elcsúszik. Valszeg más a sebessége, ezt tudom valamivel állítani, vagy nem fog sehogy passzolni?

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Lehet h nem a legjobb helyen kérdezem, de azért hátha:
 
MKV-t mivel lehet szabadalni (a stáblistát szeretném levágni a végéről, mert DTS-el összefűzve pont nem fér föl egy DVD-re)
 
thx
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: arty »


dvd-ről hdd-re rippelés: dvd fab decrypter
a decryptált dvdről ac3 kinyerés: pgcdemux

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
OLED
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2006.08.31., csüt. 10:41
Értékelés: 94

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: OLED »


Köszi, akkor lehet egy régi verziót találtam, megkeresem a legújabbat.
A régiekkel is működnie kell. Ha valamiért mégsem, akkor VOBmerge, vagy VOBmerger: összefűzöd a VOB fájlokat. VOBEdit-el demuxolod a hangsávot. Ha IFOEdit-el megnézed előtte, hogy a magyar sávnak mi a jele, akkor a VOBEdittel ki lehet jelölni, hogy csak a magyar ac3-at demuxolja. A VOBEdit-el feliratot is kiszedhetsz *.sup formában, videót meg *.m2v-ben.
PC: GigabyteB550M K, Ryzen5600G, 32GBKingstonDDR4, 9.5TB HDD
Tv: TCL85C735, PC
HANG: FractalDesign HTPC, USB if: Musician Pisces, DAC: LOXJIED40PRO, Amplifier: KrellKAV400xi, Front: DIY TL, Sub: DIY+RockfordFosgateP1S4-12, Hs kábel: KRELL klón, Interc. :ChosealFlagship coax
Egyéb: Pawalle tp80

Avatar
krizsozoli
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2007.01.08., hétf. 12:38
Értékelés: 4

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: krizsozoli »


Ezzel nem sikerült, Olyan kéne ami (valami.AC3) fájlt csinál és ki tudom választani hogy csak a magyar hangsávot mentse le nekem a dvd-röl.
Pedig ezzel kb. 2-4 perc az egész. A VOB-ok megnyitása után az Audio fül alatt Dolby Digital ->Demux all tracks, utána a File fülön Save Project és kész. MPC-vel belehallgatsz az *.ac3 fájlokba, ami nem magyar azt törlöd.
Persze a másolásvédelemmel ellátott DVD-nél ez direktben nem működik.

Köszi, akkor lehet egy régi verziót találtam, megkeresem a legújabbat.

Avatar
OLED
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2006.08.31., csüt. 10:41
Értékelés: 94

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: OLED »


Ezzel nem sikerült, Olyan kéne ami (valami.AC3) fájlt csinál és ki tudom választani hogy csak a magyar hangsávot mentse le nekem a dvd-röl.
Pedig ezzel kb. 2-4 perc az egész. A VOB-ok megnyitása után az Audio fül alatt Dolby Digital ->Demux all tracks, utána a File fülön Save Project és kész. MPC-vel belehallgatsz az *.ac3 fájlokba, ami nem magyar azt törlöd.
Persze a másolásvédelemmel ellátott DVD-nél ez direktben nem működik.
PC: GigabyteB550M K, Ryzen5600G, 32GBKingstonDDR4, 9.5TB HDD
Tv: TCL85C735, PC
HANG: FractalDesign HTPC, USB if: Musician Pisces, DAC: LOXJIED40PRO, Amplifier: KrellKAV400xi, Front: DIY TL, Sub: DIY+RockfordFosgateP1S4-12, Hs kábel: KRELL klón, Interc. :ChosealFlagship coax
Egyéb: Pawalle tp80

Avatar
krizsozoli
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2007.01.08., hétf. 12:38
Értékelés: 4

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: krizsozoli »


Sziasztok! Melyik progival lehet legegyszerűbben dvd-ről leszedni AC3 hangsávot? Egy mkv 720p-s filmhez szeretném tenni. 
előre is köszi.

DVD2AVI.

Ezzel nem sikerült, Olyan kéne ami (valami.AC3) fájlt csinál és ki tudom választani hogy csak a magyar hangsávot mentse le nekem a dvd-röl.

Avatar
OLED
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2006.08.31., csüt. 10:41
Értékelés: 94

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: OLED »


Sziasztok! Melyik progival lehet legegyszerűbben dvd-ről leszedni AC3 hangsávot? Egy mkv 720p-s filmhez szeretném tenni. 
előre is köszi.

DVD2AVI.
PC: GigabyteB550M K, Ryzen5600G, 32GBKingstonDDR4, 9.5TB HDD
Tv: TCL85C735, PC
HANG: FractalDesign HTPC, USB if: Musician Pisces, DAC: LOXJIED40PRO, Amplifier: KrellKAV400xi, Front: DIY TL, Sub: DIY+RockfordFosgateP1S4-12, Hs kábel: KRELL klón, Interc. :ChosealFlagship coax
Egyéb: Pawalle tp80

Avatar
krizsozoli
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2007.01.08., hétf. 12:38
Értékelés: 4

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: krizsozoli »


Sziasztok! Melyik progival lehet legegyszerűbben dvd-ről leszedni AC3 hangsávot? Egy mkv 720p-s filmhez szeretném tenni.
 
előre is köszi.

Avatar
2744393
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.02.02., pén. 12:36
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: 2744393 »


Hi all
Lenne 2 kérdésem:
1.
Van egy mkv fájlom h264-es, ffdshow-nál beállítottam vdw-nél libvacodec h264, ezáltal a médialejátszók lejátszák ezt a fájlt, DE AKKOR MIÉRT NEM ISMERI FEL A VirtualDubMod (Couldn't locate decompressor for format 'yyyy' (unknown).
VirtualDub requires a Video for Windows (VFW) compatible codec to
decompress video. DirectShow codecs, such as those used by Windows Media
Player, are not suitable. Only 'Direct stream copy' is available for this
video.)
2.
MKVExtractGUI-1.6.4 -al kibontottam ezt az mkv fájlt , kaptam egy mp3 fájlt(ami gondolom a hangja a filmnek),kaptam egy feliratfájlt, és a video fájl helyett "Code Geass - 01.h264"-et kaptam h264 tudtommal egy videóképtömörítési forma, mint a DivX és az Xvid, de nem egy kiterjesztés és ennek a h264 kiterjesztésű fájlnak a mérete megfelelő, de nem ismeri fel semmilyen lejátszó.Van estleg valami progi ,ami avi-ba konvertálja át?

Avatar
Bobo74
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.02.01., csüt. 14:14
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Bobo74 »


Üdv, mindenikenk.
 
Abszolút mazsola vagyok (csak nézni szeretem a filmeket, nem pedig konvertálgatni).
 
MKV-ból sikerült varázsolnom H264 és ac3 fileokat.
 
Maradi lévén ebből szeretnék vmi "normálisabb" formátumot, a felbontást 1280x720 pedig szeretném megtartani. Normálisabb alatt értsd amit esetleg a Cyberlink PowerDVD is felismer.
 
Előre is hálás köszönet.
 
Bobo74

Avatar
Smooth
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2004.11.29., hétf. 12:50
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Smooth »

Köszike a gyor választ már használom is

Avatar
Lada
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.09.07., kedd 08:21
Értékelés: 8

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Lada »


Most ott tartok, hogy Avigui-val sikerült csinálni egy 470 Mb-os .mka hangfájlt.Ezzel mit kezdjek az ifoeditben?

Az ifoeditbe ac3 audiot szoktam tenni, nem tudom mivel lehet az mka-t arra alakítani. A video meg m2v.

Yes! Sikerült az mkv-ből ac3-at csinálni. Jöhet az összeillesztés az ifoedittel.
Köszi!

Szia
 
Hogy sikerült mkv-ból kinyerned ac3-at?
 
előre is THX

Az MKVExtractGUI-1.6.3-at használtam, amivel darabokra (kép, hang) lehetett szedni az mkv-t. Kijelölöd a fájlt és a progi jelzi, miből áll, majd nyomsz egy 'Extract'-ot.
Mozi - Megjelenítő: Sony VPL-HW55ES Vászon: Elite Screens Electric125H
Proci: Emotiva UMC-1, Végfok: DIY 5 ch, FHangfalak: B&W CM8 S1+B&W LCR60 S3+B&W DM601 S3+Polk Audio PSW10, Lejátszó: HTPC
Hifi - DIY 2ch erősítő, DIY DAC, hangfalátváltó, Gigabyte Brix mini PC DIY-táppal (Daphile)

Avatar
Smooth
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2004.11.29., hétf. 12:50
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Smooth »


Most ott tartok, hogy Avigui-val sikerült csinálni egy 470 Mb-os .mka hangfájlt.Ezzel mit kezdjek az ifoeditben?

Az ifoeditbe ac3 audiot szoktam tenni, nem tudom mivel lehet az mka-t arra alakítani. A video meg m2v.

Yes! Sikerült az mkv-ből ac3-at csinálni. Jöhet az összeillesztés az ifoedittel.
Köszi!

Szia
 
Hogy sikerült mkv-ból kinyerned ac3-at?
 
előre is THX

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”