Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

PC-s zenelejátszók

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Köszi TIGER37!
 
Ezen a linken amit megadtál(http://www.shoutcast.com/index.phtml?or ... mresult=20 )
legalább jobb minőségben megtaláltam a Bartókot és a Kossuth Rádiót.
A többi 320kb/sec-es adóról nem is beszélve.Jó minőségűek!


 
 


Vendég

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vendég

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vannak itt azért jobbak is...
 
http://www.sztarnet.hu/on-line.php

Vendég

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

én is megnéztem de az a rész ahol az én ízlésemnek megfelelő zenék mennek, soha nem jön be

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Sziasztok!
Nem tudom,hogy szoktatok-e hallgatni Foobaron Netes Rádiókat.
Én az utóbbi időben nagyon rászoktam.Néhány adó egészen korrekt
hangminőségben adja a műsorát ,ilyenek például a Mellesleg Fm adásai.
Ezek példul 192kb/sec-el mennek ami mp3-nál már egészen jó.
 
http://www.mellesleg.fm/
 
A foobar már nagyon jó minőségben szólaltatja meg ezeket.


 
 


Vendég

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én is a Jetit használom,és hangminőségben ez is nagyon korrekt,sok formátumot támogat...A foobar is fent van de nem érzem,h jobb lenne...

Avatar
Teasüti
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2008.03.23., vas. 09:25
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Teasüti »


Szóval audiofil szempontból a replaygain is hanyagolandó...
Értem.
 
Valóban egy doksiban olvasható, ez az.
De azt az író sem tudta megmagyarázni, h miért jó ez. Csak felhozta példának a cd transport-okat, h ott is pár ms-es a késleltetés csupán.

Ez van most: philips fr996, két kőkorszaki videoton dc2000, yami sw030 szub, pc-ről etetve - auzentech prelude @ toslink
mp3 /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> : Cowon D2 + AKG 324P

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Olvastam itt vhol, h egyesek kikapcsolják a replaygain-t, meg leveszik a puffereket minimumra. Ez miért jó?Replaygain azthittem csak javít a minőségen, mert veszteség nélkül lehet hangerőt állítani vele; pufferekben meg abszulút nem látok logikát.

Általában arra törekszünk, hogy ne avatkozzunk be a digitális jelbe. A hangerő digitális módosítása is beavatkozás. A ReplayGain is jelszintet módosít, tehát hanyagoljuk. Számomra amúgy sincs értelme, mert albumokat hallgatok egyben.

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Sziasztok!Olvastam itt vhol, h egyesek kikapcsolják a replaygain-t, meg leveszik a puffereket minimumra. Ez miért jó?
Replaygain azthittem csak javít a minőségen, mert veszteség nélkül lehet hangerőt állítani vele; pufferekben meg abszulút nem látok logikát.
Vki fel tudna homályosítani?
Köszi!
 
Üdv,
Teasüti

A replaygaint azért jó levenni, mert így biztosan nem nyúl bele a hangba, hangerőt meg általában úgyse a gépen állítunk (már akinek van normális rendszere).
 
A puffer méret levételét az egyik doksi ajánlotta, nem rémlik, hogy miért is jó, de ugye így hamarabb kiküldi az adatokat USB-n. Az USB tulajdonságai miatt lehetséges, hogy jó, de sajnos ehhez nem értek.
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Teasüti
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2008.03.23., vas. 09:25
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Teasüti »


Sziasztok!
Olvastam itt vhol, h egyesek kikapcsolják a replaygain-t, meg leveszik a puffereket minimumra. Ez miért jó?
Replaygain azthittem csak javít a minőségen, mert veszteség nélkül lehet hangerőt állítani vele; pufferekben meg abszulút nem látok logikát.
Vki fel tudna homályosítani?
Köszi!
 
Üdv,
Teasüti

Ez van most: philips fr996, két kőkorszaki videoton dc2000, yami sw030 szub, pc-ről etetve - auzentech prelude @ toslink
mp3 /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> : Cowon D2 + AKG 324P

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Mégegyszer köszönöm a segítségetek!!!Nektek is ngyon jó zene hallgatást , Fórumtársi üdvözlettel: Jenő

Halihóóóó!!!!
 
Na örülök, hogy neked is működik. Nálam is apró de érezhető javulást hozott mindig, ugyanezzekkel a tünetekkel: szélesebb tér pl.

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


Hali-hali-hoóó!!!
Mégegyszer köszönöm a segítséget!!!
 
Na , most volt időm rendesen meghallgatni a DS-s és az ASIO-s beállítás mellett! Hát most azt mondom , hogy a külömbség nem drámai , de hallható!!! Ha a DS-t állítottam be valami már hiányzott , az ASIO!!! Kiszélesedett a tér és a hangzás is színesebb , talán pontosabb , tisztább lett!!! Ezért most arra az elhatározásra jutottam , hogy mivel úgy-sem működik letúrom a KS-t (így a DS is eltűnik) , de marad az ASIO!!!
 
Talán az előbb úgy tünhetett , hogy fanyalgok , pedig nem!!!
 
Mégegyszer köszönöm a segítségetek!!!
Nektek is ngyon jó zene hallgatást , Fórumtársi üdvözlettel: Jenő

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


Halihó!!!
 
Na felraktam az Asio-t !!! Az útmutatásod alapján konfiguráltam. Működik!!! Egy rövid meghallgatás után.... Jól szól , de nem érzek drámai külömbséget így az Asio-val , a DS-el szemben.
 
Még egyszer köszönöm a segítségeket , üdv: Jenő

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


kÖSZI SZÉPEN A GYORS REAKCIÓT!!!
Ahogy lesz időm ki is próbálom!!! Egyébként a hangkártyám FireWire-s!!!
köszi mégegyszer , üdv: Jenő

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Lemaradt a link, itt megtalálod a beállításokat is az ASIO4ALL-hoz:
 
link
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Érdekes Nálam a KS beállítás mellett csak a 16 és 32 bit mellett annyit tudok kicsiholni a Foobar-ból , hogy elindulna és a számláló le-föl ugrál 1-1 másodpercet , 8és 24 bit mellett meg semmit sem csinál csak a következő hiba üzenetet: """Playback error: Unrecoverable playback error: KS output error: error opening device"""
 
Köszi , üdv: Jenő

Más ötlet: külföldi fórumon is írták, USB-s eszközre, hogy nem megy KS-el, vagy foobar asio-val.
 
A megoldás ASIO4ALL (google első találat, letöltöd). Install után a foobarnál asio virtual devices-addnew és ott asio4all, aztán outputnak meg az asio-t adod meg.
 
Így a hangerőszabályzók már nem élnek (óra mellett), tehát elvileg kikerüli a win mixert.
 
Hangminőségről nem mondok semmit, nincs időm tesztelni, de megy a dolog.
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


OK!!!
Ha nem terhellek bennetek , megírnátok , hogy TI milyen hangkártyával és milyen beállítások mellett tudjátok a "KS-es output dvice" beállítás mellett működésre bírni a Foobar-t!!!!!
 
Érdekes Nálam a KS beállítás mellett csak a 16 és 32 bit mellett annyit tudok kicsiholni a Foobar-ból , hogy elindulna és a számláló le-föl ugrál 1-1 másodpercet , 8és 24 bit mellett meg semmit sem csinál csak a következő hiba üzenetet:
"""Playback error: Unrecoverable playback error: KS output error: error opening device"""
 
Köszi , üdv: Jenő

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Valamilyen beállítási hibára gyanakodok!Aki próbálta , Az milyen külömbséget hallott a KS és a DS beállítás között???
 
(laptop , m audio fw ap , erősítő)
 
Válaszotok várom , nem baj , ha szájbarágós!!!
Üdv: Jenő

Nem mindegyik hangkártyával megy a KS.
 
Sokmindent nem tudsz csinálni szerintem, mert a beállításoknál igazából nincs sok lehetőség, nem is hiszem, hogy az lenne a gond.
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 217

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: st81 »


Nálam szebb magas, "dögös" mély és nagyobb tér lett az eredmény.
EQ-t nem használok. A hangkártyán sincs bekapcsolva, crystalizer és cmss is off.
Amplifiers: Accuphase E-370, Denon AVR-3808
Sources: Popcorn A-410, Lindemann Limetree, EVGA Nu Audio Pro-Audio-gd NFB-29
Loudspeakers: Quadral Montan 9, Base 9, Signum 20, Velodyne cht-8r, Audioquest Nighthawk Carbon
TV: Panasonic 50GT60
Connect: "Fapaci-féle" Luxor Gold.

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


Helóka!!!
Meg tudnátok mondani , hogy a Foobar -ban , letöltött és beállított KS mellett nem akar a Foobar lejátszani semmit!!! Néha megindul 1-2 másod percig , néha meg el sem indul!!!
Amikor a DS -t állítom be akkor meg szépen , probléma mentesen lejátszik mindent!!!
Valamilyen beállítási hibára gyanakodok!
Aki próbálta , Az milyen külömbséget hallott a KS és a DS beállítás között???
 
(laptop , m audio fw ap , erősítő)
 
Válaszotok várom , nem baj , ha szájbarágós!!!
Üdv: Jenő

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Foobar-nál Nekem sem jött be az SRC.Nálam is az volt vele a probléma
mint amit BunnyHoover leírt.
A magasat és a dinamikát ,ezáltal a természetes hangzást ölte ki a zenéből.
A sima KernelStreaming jobb magában.Szvsz.
Ja és nem mellékesen a gép processzora a nagyobb mintavételezés miatt
majdnem full-on ment, míg a mostani beállítással 5-6%-on "ketyeg"a PC.


 
 


Avatar
BunnyHoover
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.03.26., szer. 18:58
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: BunnyHoover »


foobar
nálam a kernel streaming tett csodát a foobarral, viszont ez az src9,secret rabbit valami, ez teljesen lefojtja a magasat, túlerölteti és puffogóssá teszi a mélyet...a dinamikát szinte teljesen elveszi.

Avatar
plukacs7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2004.12.17., pén. 13:15
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: plukacs7 »


Basszus.MINDENKI próbálja ki a foobar-t Kernel Streaminggel ÉS SRC upsamplinggel. Nagyon súlyosan oda....sz. 192, inkább 256 kb MP3-tól felfelé durva a változás, CD minőségű anyagokkal orgasztikus.
 
Mintha kicseréltem volna a hangfalakat.
 
Egyetlen probléma, hogy 192 khz-et nem visz át a nyomorult SPDIF, pedig de jó lenne.

Erre gondolsz? SRC

Igen, de nem árt vigyázni. Asszem elég alaposan megváltoztatja a hangtömeget, amit a cuccnak le kell kezelnie, és ezért talán nagyobb feladatot ró a lánc többi részére. (??? szakértők?) Nem túl jó nálam az akusztika és a hangfalaim kissé "könnyed" építésűek, emiatt néhány zenénél előjön a bummbumm basszus effekt.
 
De nagyon tetszik, életemben először az MP3 és a sztereo tér nem egymást kizáró fogalmak, és rádöbbentem, hogy az egyik kedvenc számomon valaki halkan kongázik, amit eddig nem tudtam
Számítógép => Edirol UA-101 USB "DAC" => Monitor IC => Yamaha RX-V750 mint előfok => Kácsa Bézik IC => Heed Obelisk kapcsolású quad mono végfok => Cat 5, Cat7, CAV kábelek cserélgetve /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" /> => CAV DP880 Hivox tuninggal.

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Egyetlen probléma, hogy 192 khz-et nem visz át a nyomorult SPDIF, pedig de jó lenne.
Erre gondolsz? SRC
Igen, arra gondolt.
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Basszus.MINDENKI próbálja ki a foobar-t Kernel Streaminggel ÉS SRC upsamplinggel. Nagyon súlyosan oda....sz. 192, inkább 256 kb MP3-tól felfelé durva a változás, CD minőségű anyagokkal orgasztikus.
 
Mintha kicseréltem volna a hangfalakat.
 
Egyetlen probléma, hogy 192 khz-et nem visz át a nyomorult SPDIF, pedig de jó lenne.

Erre gondolsz? SRC

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”