Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

PC-s zenelejátszók

Avatar
audi100
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2008.09.19., pén. 23:02
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: audi100 »


olvasgatas helyett inkabb hallgass zenet, nincs benne semmi bonyolult tenyleg. kernel streaminggel ver mindent.
Kipróbáltam, tényleg nem tűnik bonyolúltnak, kell valamit +bam telepíteni? Vagy beállítani?
kisDAC, Denon PMA-360, Söund Arts HBS1, Monitor Audio R452 MD

Avatar
audi100
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2008.09.19., pén. 23:02
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: audi100 »


olvasgatas helyett inkabb hallgass zenet, nincs benne semmi bonyolult tenyleg. kernel streaminggel ver mindent.
Látod, azt se tudom mi az a kernel streaming, kicsit kifejtenéd részeletesebben.
kisDAC, Denon PMA-360, Söund Arts HBS1, Monitor Audio R452 MD

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: venomer »


Sziasztok, 
Flac formátumú zenéhez melyik a legjobb lejátszó? Jelenleg Jetaudio-t használok, de ha van jobb akkor váltanék másikra, Foobar 2000-t is letöltöttem, de azt olvastam hogy bonyolult a kezelése, ezért nem is telepítettem, nekem elég egy egyszerű lejátszó mindenféle extra nélkül, csak zenét hallgatnék vele.

olvasgatas helyett inkabb hallgass zenet, nincs benne semmi bonyolult tenyleg. kernel streaminggel ver mindent.

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Sziasztok, 
Flac formátumú zenéhez melyik a legjobb lejátszó? Jelenleg Jetaudio-t használok, de ha van jobb akkor váltanék másikra, Foobar 2000-t is letöltöttem, de azt olvastam hogy bonyolult a kezelése, ezért nem is telepítettem, nekem elég egy egyszerű lejátszó mindenféle extra nélkül, csak zenét hallgatnék vele.

Foobar 2000 ,csak is! És nem bonyolult,egyáltalán....


 
 


Avatar
audi100
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2008.09.19., pén. 23:02
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: audi100 »


Sziasztok,
 
Flac formátumú zenéhez melyik a legjobb lejátszó? Jelenleg Jetaudio-t használok, de ha van jobb akkor váltanék másikra, Foobar 2000-t is letöltöttem, de azt olvastam hogy bonyolult a kezelése, ezért nem is telepítettem, nekem elég egy egyszerű lejátszó mindenféle extra nélkül, csak zenét hallgatnék vele.
kisDAC, Denon PMA-360, Söund Arts HBS1, Monitor Audio R452 MD

Avatar
szami
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 656
Csatlakozott: 2007.11.22., csüt. 10:53
Értékelés: 30

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: szami »


Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: venomer »

ertem.

Avatar
Catman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2004.08.03., kedd 14:10
Értékelés: 4

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Catman »


dehat az iment mar lefektettuk hogy a befele kodolas az siman lehet eltero (mintahogy az is (attolmeg hogy szabvanyosak)) akkor mitol olyan biztos ez visszafele? 
egyebkent nem vonom ketsegbe hogy jo a lame.

Az enkodolas nincs pontosan rogzitve a szabvanyban (itt tehat van egy mozgasteruk az enkoder feljesztoknek, hogy mindenfele pszichoakusztikai trukkot felhasznaljanak a jobb hangzas erdekeben), a dekodolas viszont rogzitve van.
 
Egyebkent itt talalsz infokat az enkodolasrol es dekodolasrol...
SB Classic > H/K970LE > CAV DP880A

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: venomer »


van mar ilyen tizeneves tapaszalatom a dologban, csak gondoltam csevegunk rola. 
de meg mindig inkabb a kifele tomorites erdekelne jobban. ott tenyleg nemlehet kulonbseg, tobbiek szerint sem?

Van egy fix bitfolyam (az mp3 file), es van egy szabvany, hogy ezt hogyan kell dekodolni. Ha ket dekoder betartja a szabvany eloirasait, akkor a ket dekodolt bitfolyamnak meg kell egyezni. Gyanitom, hogy a legtobb nepszerubb dekoder megfelel a szabvanynak, ellenkezo esetben nem lennenek olyan nepszeruek...

dehat az iment mar lefektettuk hogy a befele kodolas az siman lehet eltero (mintahogy az is (attolmeg hogy szabvanyosak)) akkor mitol olyan biztos ez visszafele?
 
egyebkent nem vonom ketsegbe hogy jo a lame.

Avatar
Catman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2004.08.03., kedd 14:10
Értékelés: 4

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Catman »


van mar ilyen tizeneves tapaszalatom a dologban, csak gondoltam csevegunk rola. 
de meg mindig inkabb a kifele tomorites erdekelne jobban. ott tenyleg nemlehet kulonbseg, tobbiek szerint sem?

Van egy fix bitfolyam (az mp3 file), es van egy szabvany, hogy ezt hogyan kell dekodolni. Ha ket dekoder betartja a szabvany eloirasait, akkor a ket dekodolt bitfolyamnak meg kell egyezni. Gyanitom, hogy a legtobb nepszerubb dekoder megfelel a szabvanynak, ellenkezo esetben nem lennenek olyan nepszeruek...
SB Classic > H/K970LE > CAV DP880A

Avatar
szami
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 656
Csatlakozott: 2007.11.22., csüt. 10:53
Értékelés: 30

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: szami »


Hello! Tud valaki olyan programot ajánlani amivel flac-ot ki tudok írni audio-ba?
Előre is THX

Ashampo Burning Studio 8
alapból ír FLAC-ot.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: venomer »


hja... a legtobben meg kereskedelmi radiokat hallgatnak bugyuta slagerekkel meg youtubeon 'hallgatnak zenet', szoval... 
bar eleg elterjedt a lame, az igaz, de hat ha van mas tapasztalat is.

Olvass utana a neten, tenyleg lehet benne valami, hogy ez a legjobb. De a legegyszerubb, ha letoltesz nehanyat, es kiprobalod...

van mar ilyen tizeneves tapaszalatom a dologban, csak gondoltam csevegunk rola.
 
de meg mindig inkabb a kifele tomorites erdekelne jobban. ott tenyleg nemlehet kulonbseg, tobbiek szerint sem?

Avatar
Catman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2004.08.03., kedd 14:10
Értékelés: 4

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Catman »


hja... a legtobben meg kereskedelmi radiokat hallgatnak bugyuta slagerekkel meg youtubeon 'hallgatnak zenet', szoval... 
bar eleg elterjedt a lame, az igaz, de hat ha van mas tapasztalat is.

Olvass utana a neten, tenyleg lehet benne valami, hogy ez a legjobb. De a legegyszerubb, ha letoltesz nehanyat, es kiprobalod...
SB Classic > H/K970LE > CAV DP880A

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: venomer »


wav->mp3 konverterek kozott van allitolag kulonbseg, de probalni meg nem probaltam, es azt sem tudom, melyik lehet a legjobb...
Kicsit utanaolvasva legtobben a LAME encoder-t ajanljak 192kbit folotti tomoriteshez...

hja... a legtobben meg kereskedelmi radiokat hallgatnak bugyuta slagerekkel meg youtubeon 'hallgatnak zenet', szoval...
 
bar eleg elterjedt a lame, az igaz, de hat ha van mas tapasztalat is.

Avatar
Catman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2004.08.03., kedd 14:10
Értékelés: 4

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Catman »


hat igen, ott az encoders (algoritmus) hatarozza meg hogy mivan, lame, xing, fraunhofer, stb. 
engem inkabb jobban erdekelne az hogy minel szebben, jobban visszafele tudjak konvertalni, es erre mi a legajanlatosabb (decoder).

A dekodolas rogzitve van a szabvanyban, szoval itt nem lehet akkora - elvileg semekkora - kulonbseg. Felteve, hogy a decoder megfelel a szabvanynak.
SB Classic > H/K970LE > CAV DP880A

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: venomer »


mennyi jelentősége van hogy milyen szoftverrel konvertálunk? wav->mp3 vagy mp3->wav
a kodek kérdésén túl, csak a szoftvert vizsgálva, milyen különbségek lehetnek?

wav->mp3 konverterek kozott van allitolag kulonbseg, de probalni meg nem probaltam, es azt sem tudom, melyik lehet a legjobb...

hat igen, ott az encoders (algoritmus) hatarozza meg hogy mivan, lame, xing, fraunhofer, stb.
 
engem inkabb jobban erdekelne az hogy minel szebben, jobban visszafele tudjak konvertalni, es erre mi a legajanlatosabb (decoder).

Avatar
Catman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2004.08.03., kedd 14:10
Értékelés: 4

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Catman »


wav->mp3 konverterek kozott van allitolag kulonbseg, de probalni meg nem probaltam, es azt sem tudom, melyik lehet a legjobb...
Kicsit utanaolvasva legtobben a LAME encoder-t ajanljak 192kbit folotti tomoriteshez...
SB Classic > H/K970LE > CAV DP880A

Avatar
Catman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2004.08.03., kedd 14:10
Értékelés: 4

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Catman »


mennyi jelentősége van hogy milyen szoftverrel konvertálunk? wav->mp3 vagy mp3->wav
a kodek kérdésén túl, csak a szoftvert vizsgálva, milyen különbségek lehetnek?

wav->mp3 konverterek kozott van allitolag kulonbseg, de probalni meg nem probaltam, es azt sem tudom, melyik lehet a legjobb...
SB Classic > H/K970LE > CAV DP880A

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: venomer »


mennyi jelentősége van hogy milyen szoftverrel konvertálunk?
wav->mp3 vagy mp3->wav
a kodek kérdésén túl, csak a szoftvert vizsgálva, milyen különbségek lehetnek?

Avatar
redone
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 18:21
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: redone »


Hello! Tud valaki olyan programot  ajánlani amivel flac-ot ki tudok írni audio-ba?
Előre is THX

neroval tudod, csak kell hozza plugin

Vagy Jetivel (jetAudio).
Ami sokkal több lehetőséget biztosít számodra.

Szerintem a FLAC Frontend a legjobb, de a foobar2000 is simán átteszi a flac fájlokat wav-ba és azt már ki tudod írni az Exact Audio Copy-val cd-re.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »


Hello! Tud valaki olyan programot  ajánlani amivel flac-ot ki tudok írni audio-ba?
Előre is THX

neroval tudod, csak kell hozza plugin

Vagy Jetivel (jetAudio).
Ami sokkal több lehetőséget biztosít számodra.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: richies »


Hello! Tud valaki olyan programot ajánlani amivel flac-ot ki tudok írni audio-ba?
Előre is THX

neroval tudod, csak kell hozza plugin
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
Gólya
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2008.08.24., vas. 06:48
Értékelés: -1

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Gólya »


Hello!
Tud valaki olyan programot ajánlani amivel flac-ot ki tudok írni audio-ba?
Előre is THX

Házimozi: TV:Panasonic TX-P46G10 Erősítő: Harman/Kardon Avr-245 DVD:Harman/Kardon Dvd-23 Hangsugárzó: JBL Scs-178 Kábelek: QED Performance, Inakustic Pathmos
 
PC: Thermaltake VH6000BWS Armor +; Chieftec CFT-650-14CS 650W ;AMD Athlon 64 X2 5000+ AM2; Sapphire HD4890 1GB GDDR5 VAPOR-X; 2 X SAMSUNG 1000GB F1 SATA2 HD103UJ ; 2 X WD MyBook 1000Gb Essential stb...

Avatar
nagyt
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 15:59
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: nagyt »


Azt szeretném kérdezni, hogy a CDVU+ tartalmat hogyan lehet elővarázsolni a cd-ről ?
Ha avalaki tudja kérem írjon a fórumba vs. pm-be.
Előre is köszönöm.
Na igen !

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Sziasztok!Nem tudom,hogy szoktatok-e hallgatni Foobaron Netes Rádiókat.


Igen, pl a Smoothjazz.com-ot Octoshape használatával, 192 kbps lehet hallgatni. Fel is szoktam venni Streamripperrel, amivel korábban gond nélkül ment a hallgatás és a felvétel együtt, de már egy ideje mindig megáll az egyik vagy mindkettő.
Nem a sávszélességgel van baj, mert a Bartókkal megy a kettő együtt 320 kbps-al. Mi lehet a baj? Jó lenne ha kipróbálná más is...

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”