Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Saját hifis cuccaimról készült képek

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


"Z2 plafon szett" festés, szerelés előtt:

Erről tehetnél fel több képet, mert engem érdekelne.

Avatar
>k<
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2004.02.02., hétf. 19:48
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: >k< »


"Z2 plafon szett" festés, szerelés előtt:


Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: mv3 »

Érdemes lenne a frontsugárzókat a hallgatójuk felé beford?tani. Ebben az esetben különösen indokolt, hiszen nagyon közel vannak az oldalfalakhoz.

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Tami: RF-35
- melyik center dukal hozza?

RC-35 center, RS-35 vagy RB-35 hatterek, RW-10 vagy RW-12 Sub.

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: NZoli »


Nzoli: Balageet szidd Egyebkent ez csak egy fan video,
Ja igen, a smile lemaradt... Tehát: Ha majd egyszer nálam készül ilyen felvétel, akkor elnézőbb leszek.
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Tami »


Tami: RF-35
- melyik center dukal hozza?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Gordon: Feljebb lesz az is, bar ennek a szobanak az akusztikajanal nem ez a fo problema..
 
Tami: RF-35
 
Nzoli: Balageet szidd Egyebkent ez csak egy fan video, nem komoly, fenykepezogeppel lett felveve, majd egyszer csinalunk egy alvanyos felvetelt is, az a tuti megoldas, ha szerelest akar megorokiteni az ember

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: NZoli »


Pici video az installalasrol:
OFF: Az operatőr jobban felkeveri a gyomrot, mint egy hullámvasút...
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Tami »


Az alabbi szoba nemreg keszult el....
HA. melyik tipusu front latszik??
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Allvany termeszetesen keszul az erositohoz, de egyedi lesz, es meg nincs kesz. Kabeleknek is lesz vagy fa kabelcsatorna, vagy megis veses lesz Vetito is lehet, hogy kesob felkerul a mennyezetre.
Ha már kötekedés, akkor a center is kerülhetne feljebb. Én egyébként sajnálnék vésni. Szépen el lehet rejteni csatornában is a kábeleket. Esetleg egy "élfal", ami mögött mennek a kábelek, helyet ad a center, az erősítő és társai állványainak.
gordon314.fw.hu

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Enzse hagyjuk mar a varazslast, inkabb jo kepeket kerunk  
Az alabbi szoba nemreg keszult el, a kepet megszemlelve erdemes elgondolkozni, hogy talan tenyleg megeri bevesetni a kabeleket a falba, es vetitozesnel kerulni a vilagos falakat. Itt egy baromi jo vaszon, es egy Domino 20 dolgozik, es sajnos a falak annyira bevilagitjak a vasznat, hogy tobb mint felere esik a kontrasztarany egy csomo jelenetnel


Én megörülnék, ha egy ilyen polcon lenne a 2 milás vetítőm. Egy apró lökés és minden a földön van. Tényleg nagyon zavaróak a kábelek. Pedig nagyon sok szegélyléc van, amiben elrejthetőek a kábelek. Az is érdekes, hogyha már ennyi pénzt öltek a rendszerbe, miért nem vettek állványt az erősítőnek és a lejátszónak. Nem értem...

Allvany termeszetesen keszul az erositohoz, de egyedi lesz, es meg nincs kesz. Kabeleknek is lesz vagy fa kabelcsatorna, vagy megis veses lesz Vetito is lehet, hogy kesob felkerul a mennyezetre.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Enzse hagyjuk mar a varazslast, inkabb jo kepeket kerunk  
Az alabbi szoba nemreg keszult el, a kepet megszemlelve erdemes elgondolkozni, hogy talan tenyleg megeri bevesetni a kabeleket a falba, es vetitozesnel kerulni a vilagos falakat. Itt egy baromi jo vaszon, es egy Domino 20 dolgozik, es sajnos a falak annyira bevilagitjak a vasznat, hogy tobb mint felere esik a kontrasztarany egy csomo jelenetnel


Én megörülnék, ha egy ilyen polcon lenne a 2 milás vetítőm. Egy apró lökés és minden a földön van. Tényleg nagyon zavaróak a kábelek. Pedig nagyon sok szegélyléc van, amiben elrejthetőek a kábelek. Az is érdekes, hogyha már ennyi pénzt öltek a rendszerbe, miért nem vettek állványt az erősítőnek és a lejátszónak. Nem értem...

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Enzse hagyjuk mar a varazslast, inkabb jo kepeket kerunk
 
Az alabbi szoba nemreg keszult el, a kepet megszemlelve erdemes elgondolkozni, hogy talan tenyleg megeri bevesetni a kabeleket a falba, es vetitozesnel kerulni a vilagos falakat. Itt egy baromi jo vaszon, es egy Domino 20 dolgozik, es sajnos a falak annyira bevilagitjak a vasznat, hogy tobb mint felere esik a kontrasztarany egy csomo jelenetnel
 

 
Pici video az installalasrol:
 
Klikketi klikk ide

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: balagee »


Most fotoztam:
 

 
A kepen a Domino20 optikaja lathato egy tesztabra vetites kozben. Szepen kirajzolodnak az optikai elemek ahogyan a vekony vonalakat taralmazo kep athalad rajtuk.
 
Off:
 
Enzsé
 
A Myryad-ot mi is tesztelutk szemben a pio668-al. Kepileg nem tetszett jobban a Myryad. Nem volt rossz de semmi extra a piohoz kepest. Posterizalt kicsit, beallitani viszont 1-2 alap dolgon kivul semmit nem lehetett rajta. Menuje marha randa (persze ez lenyegtelen), es baromi hangosan forgatta a lemezt (ciki), taviranyitoja kinai designerek munkajara emlekeztet. De nem akarom halalra fikazni, hiszen nem mondhatom hogy rossz volt. A lejatszoban egyebkent a Zoran Vaddis minden-egyben csip dolgozik, ami maga az mpeg dekoder, deinterlacer, es DAC. A Zoranrol annyit, hogy chroma unsampling bugos ez a dekoder is. (A pio is az szoval gagyi mindketto )
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


van hifi topic
legyetek kedvesek atfaradni oda, mert amit irtok jo, de itt offtopic, egyszeruen nem fogja megtalalni akit erdekel
 
ha valamelyik keprol van szo, akkor be kell linkelni a megfelelo helyen letrehozott hozzaszolasba
 
koszi
o v e r p o w e r e d

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


Enzsé,
 
OK, de a véleményemet továbbra is fenntartom
 
Amúgy a Pioneer nem éppen egy kategória mondjuk a TEAC DV-50-nel, az ugyanis 4500 Ł, a Pio 868 meg 1000 Ł.
 
Bocs Rob, befejeztem
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »

Amit írtál az mind érdekes, meg szép, de nem tartozik ide. Képeket kellene küldeni ebbe a topicba.

Avatar
enzsé
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 11:54
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: enzsé »


Amúgy nem értem Enzsé rendszerét...   
Valahogy nincsenek összhangban a komponensek.
 
Nordost Valhalla, HT Magic szériás kábelek, Shakti kövek - minek kellenek ezek egy HÁZIMOZI rendszerbe?
 
Ha meg azért, mert hifizik is, akkor miért nem vesz magának olyan, kimondott hifi komponenseket, amelyeknél ezek a kiegészít?k meg tudják mutatni igazi tudásukat? A mai DVD/AV er?sít? kombók még igen messze vannak egy azonos árú, IGAZÁN JÓ hifi cucc ( lehet drágán is szart venni ) hang béli teljesítményét?l.
 
Szóval nem értem 
 
Szvsz ügyesebben is el lehetett volna költeni annak a cuccnak az árát, no de ez csak az én véleményem...

Lehet, hogy nincs helye egy külön sztereó rendszernek, vagy egyszer?en csak nem akar külön egyet "üzemeltetni". Na persze jó lenne ha nem én válaszolnék helyette...

Értem én, no de Nordost Valhalla? Ezt a kábelt a legmagasabb minőségű high-end hifi rendszerekhez fejlesztette ki a Nordost, ott tudna igazán villantani.
 
Mert van ugye egy pár Nordost Valhalla interkonnekt, meg egy szál Valhalla digitális kábel. 1 méteres hosszal számolva az interkonnekt 940.000,- Ft, a digit pedig 520.000,- Ft. A kettő együtt majdnem 1,5 millió Ft, holott a rendszer egészét tekintve szerintem 200-300 eFt-ot bőven elég lett volna erre a két komponensre költeni. A maradék 1,2 milliót meg inkább a DVD lejátszóra fordítottam volna, és a Myryad helyett mondjuk egy Teac DV-50-et vettem volna, vagy a Meridian, esetleg a Lexicon csúcskategóriás gépét, no és persze ne feledkezzünk meg a Linn Unidisk-ről sem, ami asszem már feljebb van árban, de állítólag a legjobb "mindent játszó" készülék.
 
Sztereó rendszereknél szokták azt mondani, hogy a kábelek ideális esetben a rendszer teljes árának kb. 10-15%-át kell, hogy kitegyék. Ha Enzsé cuccosát ez alapján megvizsgáljuk, azaz leválasztjuk róla a projektort, valamint a center és effekt csatornákat, akkor látható, hogy nála ez az arány alaposan elcsúszott.
 
No de nem szaporítom itt tovább a szót, a lényeg az, hogy a tulajdonosan meg legyen vele elégedve, a többi úgyse számít

Hello!
Nos, házimozista 9 évem alatt sok mindent megtapasztaltam.
Viszonylag sok készüléket és kábelt volt alkalmam kipróbálni. A kábelek összegére
szánt 10-15% adatot azért szajkózzák sokan /főként agyártói oldal/ , hogy a kedves vásárló legyen szíves legalább ennyit költeni "normális" kábelekre, ne villanydróttal kösse össze a gépeit. Azaz a 10-15%-os arányt nem kell betartani,
különösképpen akkor nem ha a gépeid minősége egy bizonyos szint fölé ér. Ha ezt a szintet nem éri el a rendszer, tényleg nem érdemes sokat költeni. Jó példa erre a Yamaha receiver-re kötött Harmonic T. Magic kábel. Minek vegyek Porsche-t, ha tanyán lakom, és csak földút van mindenfelé jól méretezett malacdagonyázó jellegű pocsolyákkal, és különben is a Porsche fennakad az első vasúti átjáróban.
A Nordost kábelek bizony nagyon komoly javulást eredményeztek a rendszerem hangminőségében. Más fontos dolog: szerencsére van néhány olyan gép a piacon, melyeknek hangminősége túlmutat a rajta található árcédulán. Nem könnyű ezeket a gépeket megtalálni. Ide tartozik a Myryad DVD. Valamely házimozis újságban így jellemezték "láttunk már ilyet, de azt kemény egymillió Forintért". Volt nálam próbára Pioneer 868-as. A csodamasina. Egész klassz kép, bár számomra kissé digitális és mechanikus kép ugyanis a kábelem és projektor visszaadja a hibákat . A Myryad hozzá képest "analógos" akár maga a mozi! A hangja viszont nagyon gyenge. Több külföldi szaklap tesztelése szerint a hangja gyengébb mint az egykori 747-é. Na erre mit lépsz és milyen következtetéseket vonsz le?! Én annyit, hogy bizony igen sok olyan cég van aki megetet minket a sok hókusz-pókusz masinájával, holott főként hangban egyre gyatrább gépeket készítenek. Tetszik nem tetszik, ez tény. Az újságok meg bólógatnak, hogy ez milyen jó. Hja, a fránya reklámbevételek!Ez a 868-as Pio egyébként 349e Ft.Szóval vannak árbeli különbségek. Vannak gépek melyek sokkal drágábban gyengébb teljesítményt nyújtanak. Egyszer volt nálam egyszerre három gép.Pionner VSA-AX10, Onkyo TX-DS989, Marantz SR9200. A sorrend: Pio borzalmas /azt hittem valamit elcsesztem a menüben, de nem/ Onkyo jobb, Marantz legjobb. Aztán jött a PRIMARE SPA20 erősítő proci egyben gép, és megalázta a Marantzot. Marantz 1millió Ft, Primare 800e Ft. Az egy csodálatos elme című film alatt sikerült eldönteni az egyértelmű választ. Ebben a filmben nincs csimm-bumm, viszont voltak jó dialógusok és háttérhangok, melyek a Primare segítségével erőre kaptak mint ahogy még soha. Sokan úgy bizonygatják rendszerük nagyszerűségét, hogy a leg hangzavarosabb jelenetekre kapcsolnak. Holott az emberi beszéd meghallgatásával azonnal kiderülhetnek az adott rendszer gyengeségei.
Visszatérve a kábelekre biztos, hogy ezeket a nem fogom lecserélni. Minek és mire? Viszont a gépek lehet hogy rövid időn belül elavulnak. Nemrég meghirdettem a HT AC10-es tápkábeleimet eladásra azért, mert lecseréltem Nordost Vishnu-ra. Ezt azért tettem meg, mert a Nordost bizony megalázta a HT-t. Pedig milyen jó a HT is! Minek a Shakti kő a Moziba? Nos azért, mert ha már meg van, nem akarsz utána nélküle sem zenét hallgatni, sem filmet nézni. Még a képminőségen is javított. Dinamikusabb színek, jobb képstabilitás. Eddig a készülékek alatt alumíniumból készült Nordost Pulsar Point-okat használtam. Pár napja kölcsön kaptam próbára a Pulsar Point-ok titániumból készült változatát.
Az eredmény döbbenetes. Nem fogod fel a hogyant és a miért. Óriási előrelépés mind hangban és még képben is. Mit eredményeznek ezek az előrelépések? Tulajdonképpen semmit. Csak annyit, hogy valősághű a kép és a hang. Az az igazi baj, hogy sok ember azt várja a rendszere fejlesztésénél mint amikor lecseréled a Trabantodat egy új Merci SLC-re. Döbbenetes vizuális és egyéb különbségek. Azt hiszem ezt nem kell részleteznem.
Nos a Nordost kábelek az adott rendszeremen már ki tudják "futni" magukat bőven. A Linn és Teac gépeket sajnos nem állt módomban még kipróbálni.
Persze minden viszonylagos és szubjektív...

Avatar
Sly
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 09:37
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Sly »


bocs T-boy az OFF-ért de ez ház vadállat
 
üdv.
Sly

TV: LG Flatron 29", Erölködö: Yamaha RXV-530, (Titán)
DVD: Yamaha S520, (Titán)
Hangfalak: Yamaha SW-45 Sub, Wharfedale Diamond 8.4 front, NS-90 Rear, NS-P60 Center. (mind fekete)
+ két macska /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Doki »


hogy készült?off de valahova leírhatnád... ha nem tiltja a flotta


Tervben van...
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: close652 »


Saját gyártmány
gratula...

hogy készült?
off de valahova leírhatnád... ha nem tiltja a flotta
 
melóhelyen általános teccést aratott, rendelést felveszel?
system

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Doki »


gratula...
Köszi
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Saját gyártmány
gratula...

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: close652 »


Az én HTPC-m:
Star Trek rajongó!
aktiválni kéne az itteni topicot megint!!!
system

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Doki »

Saját gyártmány
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Válasz küldése

Vissza: “Galéria”