Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Interneten talált képek

Avatar
menyuslight
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2004.11.03., szer. 20:21
Értékelés: 165
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: menyuslight »

Nem értem
Proci: ANTHEM AVM 70 9.2.6 Lejátszó:Oppo 205 Projektor:Sony VPL XW 7000  Vászon:Screenline: 21:9 microperforált  Tápszűrő: Torus Power  Amp: Primare 30.7 Amp 2: Primare 30.7  Front: MILLER & KREISLER 150  Rear: M&K Sound 150  Atmos M&K Sound IC95
Sub: SVS 4000

 

Avatar
menyuslight
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2004.11.03., szer. 20:21
Értékelés: 165
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: menyuslight »

Na ez hogy is van ???
Proci: ANTHEM AVM 70 9.2.6 Lejátszó:Oppo 205 Projektor:Sony VPL XW 7000  Vászon:Screenline: 21:9 microperforált  Tápszűrő: Torus Power  Amp: Primare 30.7 Amp 2: Primare 30.7  Front: MILLER & KREISLER 150  Rear: M&K Sound 150  Atmos M&K Sound IC95
Sub: SVS 4000

 

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: momba »


OFFTOPIC:

Ha van a fórumon statisztika hivatkozás, vagy beépített stat, akkor egy perc alatt meg lehet nézni, hogy a felhasználók hány százaléka használ 1280, vagy annál nagyobb felbontást. Bár a mi oldalunkon is még többségben 1024-768-as felhasználók vannak. Ált. erre is szokták az oldalakat maximum megtervezni. Még nem láttam olyan oldalt, ami nagyobbra készült.

 
OFFTOPIC:

Haladni kéne a korral az biztos! Én még nem hallottam olyat, hogy valaki panaszkodott volna az 1024-es képek miatt, pedig már kérdeztem is, és azt mondták, inkább görgetnek csak ne bélyegnagyságú képeket kelljen nézni. Sokszor napokig én is csak máshonnan olvasom a fórumot és nem szokott zavarni, hogy a szép képeket görgetnem kell. Persze egy bizonyos fokú önkontroll kell. Nem érdemes minden képet nagyfelbontásban felrakni. Szerintem ezt eddig mindenki betartotta, nem kell mindent agyonszabályozni, arra elég az élet!
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: Ronin »


OFFTOPIC:

Ha van a fórumon statisztika hivatkozás, vagy beépített stat, akkor egy perc alatt meg lehet nézni, hogy a felhasználók hány százaléka használ 1280, vagy annál nagyobb felbontást. Bár a mi oldalunkon is még többségben 1024-768-as felhasználók vannak. Ált. erre is szokták az oldalakat maximum megtervezni. Még nem láttam olyan oldalt, ami nagyobbra készült.

Avatar
oritomi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2003.05.06., kedd 16:32
Értékelés: 0

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: oritomi »


Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: momba »


Néhány napja szereltem a plafonra a vetítőmet, magyarán fix helyen van. Hosszas kűzdelem után beállítóttam. 16:9-es rolós vásznam van, és a vetítő tud jobbra-balra, fel-le tologatni. Azt tapasztaltam, hogy film és film között akér 16:9-es, akér 2,35:1-es, különbség van, minden egyes filmnél kicsikét máshol van a kép, tehát elvileg mindig korrigálni kellene? Ti tapasztaltatok ilyet? 


 
OFFTOPIC:

Sajnos ez odafigyelés kérdése, én is sok ilyennel találkozom. Azt nem értem, hogy a készítőknek ez nem tűnik fel. Vagy egyszerűen nem érdekli őket. A TV-n az overscan miatt úgy sem látszik, viszont vetítőn nagyon idegesítő tud lenni.


 
OFFTOPIC:

Projin is használni kell az overscan-t és kész!
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Néhány napja szereltem a plafonra a vetítőmet, magyarán fix helyen van. Hosszas kűzdelem után beállítóttam. 16:9-es rolós vásznam van, és a vetítő tud jobbra-balra, fel-le tologatni. Azt tapasztaltam, hogy film és film között akér 16:9-es, akér 2,35:1-es, különbség van, minden egyes filmnél kicsikét máshol van a kép, tehát elvileg mindig korrigálni kellene? Ti tapasztaltatok ilyet? 


 
OFFTOPIC:

Sajnos ez odafigyelés kérdése, én is sok ilyennel találkozom. Azt nem értem, hogy a készítőknek ez nem tűnik fel. Vagy egyszerűen nem érdekli őket. A TV-n az overscan miatt úgy sem látszik, viszont vetítőn nagyon idegesítő tud lenni.

Vendég

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jézusom!   Tami komolyan gondoltad ezt a 700 széles képet? Borítékra nagyobb képet rakok...

- figy ezt nem en gondoltam, van egy forum szabalyzat, probalja meg mindenki betartani azt!
Jó. De ezen nem nagyon látni sok mindent. Én értem miért kell a kisebb méret. De sokunk 1280-as felbontást használ és mivan, aki még nagyobbat (1920..) lehet be se néz ide. Mindegy.. :kiraly:

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: Tami »


Jézusom! Tami komolyan gondoltad ezt a 700 széles képet? Borítékra nagyobb képet rakok...
- figy ezt nem en gondoltam, van egy forum szabalyzat, probalja meg mindenki betartani azt!
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Jézusom! Tami komolyan gondoltad ezt a 700 széles képet? Borítékra nagyobb képet rakok...

Vendég

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


H.Mozi szék sor.


Vendég

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Neháát, az én Denon -omnak is ilyen kezdőképe van beálítva.

Ezt láttam is, a moziszoba topicodban.

Avatar
sith7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2006.02.08., szer. 08:49
Értékelés: 0

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: sith7 »


R2D2 :kiraly:


Home cinema:
TV: Samsung LE37B530
Blu - ray: Samsung BD - P 1600
Erősítő: Yamaha RX-V430 DVD: Denon 1720
Front: Jamo E350 Center: Jamo E3CEN Surround: Jamo E3SUR Sub: Jamo E5SUB2

Avatar
LittleL
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2004.07.28., szer. 23:47
Értékelés: 61

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: LittleL »



Neháát, az én Denon -omnak is ilyen kezdőképe van beálítva.
Projektor: Sony VPL -VW100 Előfok: Emotiva UMC-1 Végfok:Rotel RMB-1095 DVD : Sherwood V-768 DVD 2 : Sony DVP-S700 CD: Marantz CD-73 Medialejátszó:Dune HD Base 3.0 Front: Proson Stadium 10 Center/Rear:Proson Stadium 8 Subwoofer:Velodyne SPL 1200 Ultra Videó: Thomson VTH6400 E Kábelek: VanDen Hul C5 The Bay Interconnect, SAL OFC rézkábel, Klotz Interconnect, ProWire komponens Vinyl Player: C.E.C. DB - 6000 + HAMA PA 505 phono előerősítő + Van Den Hul The First interconnect

Vendég

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- kerem tartsatok be a 700pixel max. szelesseget!! a vege a torles lesz...
Én mindig átméreteztem, direkt max 800x600-ig! Ha tudom, h mostmár 700 van...

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: Tami »

- kerem tartsatok be a 700pixel max. szelesseget!! a vege a torles lesz...
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: Vendég »




Vendég

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem eldolgozgatnék itt.


Vendég

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez igaz, ezért vászon közvetlen közelébe én is ezt tettem, viszont sokkal drágább is, mint a filc, ezért az egész szobát leburkolni vele már túl drága lett volna, arra bőven jó a filc!
Ájjon meg a gyászmenet. Én ebben a szobában lakok is meg minden. Ennyire nem bombázzuk szét a lakást.

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: momba »


Most azon leszek, h a vászon körüli falon, olyan sötétebb anyagból megoldható legyen.
Helló, És amivel én oldottam meg ? fekete szövet..
 
Elmész méterárú boltba, és ott rengeteg féle van.
- Nem kell nyúlós
- ezt szokták bélésnek tenni ruhákba
- tapintásra meg kiválasztod amilyen akarsz, enyém puha, és sötétebb sokkal mint a filc. nem is volt drága.


Ez igaz, ezért vászon közvetlen közelébe én is ezt tettem, viszont sokkal drágább is, mint a filc, ezért az egész szobát leburkolni vele már túl drága lett volna, arra bőven jó a filc!
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Vendég

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tetszik a virág, meg a center.


Vendég

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem rossz.


Vendég

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Elkellne egy új táv a tagnak.


Vendég

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


R2D2


Avatar
menyuslight
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2004.11.03., szer. 20:21
Értékelés: 165
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Interneten talált képek

Hozzászólás Szerző: menyuslight »



Proci: ANTHEM AVM 70 9.2.6 Lejátszó:Oppo 205 Projektor:Sony VPL XW 7000  Vászon:Screenline: 21:9 microperforált  Tápszűrő: Torus Power  Amp: Primare 30.7 Amp 2: Primare 30.7  Front: MILLER & KREISLER 150  Rear: M&K Sound 150  Atmos M&K Sound IC95
Sub: SVS 4000

 

Válasz küldése

Vissza: “Galéria”