Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házi kedvenceink

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Kissé lassultunk, de minden oké. Volt egy kis ijedelem, mert náluk nem a lassú leépülés a jellemző. Foteljén új huzat, azóta makulátlan, már nem látjuk benne többet, magas. Az új helyét nehezen szokta meg, pedig csak bele kell sétálnia.

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

kupecke írta:
2021.09.25., szomb. 18:48
Az örök időben fakulnak a foltok, fáradnak az izületek, ha már nehéz felugrani kedvenc fotelünkbe, váltani kell, lefelé, közelebb a földhöz...
bo.jpeg
Drága szívem... remélem jól van a kutyus!
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: Palm »

Ha már házi kedvencek:

Kép

A legideálisabb szoba röfik: nem büdösek, nem rosszalkodnak, csak tök aranyosak és kifejezetten muzikálisak. 31_1_21.gif
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: Ricke »

Zenei véna előkerült :)
IMG-e5a583e5c8e1df6e8ccf906e19a15bdc-V (002).jpg
IMG-e5a583e5c8e1df6e8ccf906e19a15bdc-V (002).jpg (676.44 KiB) Megtekintve 3233 alkalommal

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Egy talicska apró majom !
Csatolmányok
20211008_195830.jpg
20211008_195830.jpg (856.53 KiB) Megtekintve 3086 alkalommal

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Az örök időben fakulnak a foltok, fáradnak az izületek, ha már nehéz felugrani kedvenc fotelünkbe, váltani kell, lefelé, közelebb a földhöz...
bo.jpeg
bo.jpeg (156.48 KiB) Megtekintve 3028 alkalommal

darthdick

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: darthdick »

11688A93-A996-4F53-B56B-8F0D0AB22B12.jpeg
11688A93-A996-4F53-B56B-8F0D0AB22B12.jpeg (2.79 MiB) Megtekintve 3021 alkalommal
Két kópém.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

new_dualcs5000 írta:
2021.09.01., szer. 22:58
az én válaszom:
(nem, nem a babzsák)
Az sem rossz, de a francia bulldog az igazi.
A nagy (aki csak egy éves múlt és még gyerek) úgy vigyáz a picire, mintha a sajátja lenne.
:kiss:
Joker+Max.jpg
Joker+Max.jpg (439.32 KiB) Megtekintve 3049 alkalommal

Avatar
new_dualcs5000
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2018.11.22., csüt. 14:18
Értékelés: 217

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: new_dualcs5000 »

"Mi lehet jobb egy francia bulldognál??"

az én válaszom:
(nem, nem a babzsák)
IMG_7373.JPG
IMG_7373.JPG (107.74 KiB) Megtekintve 3072 alkalommal

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: fenyő »

Jújj de cukik!! :tutiok:

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Mi lehet jobb egy francia bulldognál??
Két francia bulldog.

Most tűnt föl nekem, hogy a kis Joker kutyus milyen hatalmas. :D
Érkezett mellé és a családba egy picike játszótárs --- Max.
Az első nap kemény volt, mindketten kifáradtak. Ma lesz az első estéje nálunk a kicsinek.
Joker & Max.jpg
Joker & Max.jpg (712.83 KiB) Megtekintve 2566 alkalommal

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Nekem ma őkelme volt a házi kedvencem. Béke poraira. :D
IMG_20210725_085721.jpg
IMG_20210725_085721.jpg (268.88 KiB) Megtekintve 2646 alkalommal
Csatolmányok
IMG_20210725_085542.jpg
IMG_20210725_085542.jpg (1.23 MiB) Megtekintve 2646 alkalommal
Szerintem!

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

zoli73 írta:
2021.07.24., szomb. 20:40
kupecke írta:
2021.07.24., szomb. 15:14
Ez nem a házi kedvenceink topic? gondolkodik.gif
Lehet indítani egy nem szeretjük a kutyásokat...
Utolsó hozzászólásban már odáig jutottuk:" kutyások szinte kivétel nélkül"
minden topicban megy a marakodás, itt is kel??? :smile50:
nekem mások a tapasztalataim,fővárosban futiztunk 6 évet, szinte kivétel nélkül barátságok szövődtek, figyeltünk mindenkire, ha valamelyik kutya tényleg nem jött ki a másikkal, valaki váltott az időponton, de ez volt a ritka kivétel
12 év alatt egyszer jött nekünk két nagytestű "telepet őrző" kutya, gazda nélkül, akkor is a vízmű mellett jöttünk fel a Duna partról, sajnos kettővel egyszerre nem lehetett foglalkozni, az egyik ráfogott a bejglim hátsójára, nem tudom végül, hogyan is nyertünk, de megúsztuk egy fertőtlenítéssel és egy oltással a dokinál
azok közül, akiket megismertem, pont azok a "veszélyesnek mondott" kutyák gazdái voltak a legszigorúbbak és kedvenceik a legfegyelmezettebbek
bocs.gif
Szerintem it senki nem marakodik. A házi kedvencekkel semmi baj, őket szeretjük, csak a gazdáikkal van néha. De inkább hagyjuk, mert még a végén tényleg marakodás lesz itt is...
A belvárosban melózom igazad van a gazdákkal van sokkal több baj… sad.gif
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

kupecke írta:
2021.07.24., szomb. 15:14
Ez nem a házi kedvenceink topic? gondolkodik.gif
Lehet indítani egy nem szeretjük a kutyásokat...
Utolsó hozzászólásban már odáig jutottuk:" kutyások szinte kivétel nélkül"
minden topicban megy a marakodás, itt is kel??? :smile50:
nekem mások a tapasztalataim,fővárosban futiztunk 6 évet, szinte kivétel nélkül barátságok szövődtek, figyeltünk mindenkire, ha valamelyik kutya tényleg nem jött ki a másikkal, valaki váltott az időponton, de ez volt a ritka kivétel
12 év alatt egyszer jött nekünk két nagytestű "telepet őrző" kutya, gazda nélkül, akkor is a vízmű mellett jöttünk fel a Duna partról, sajnos kettővel egyszerre nem lehetett foglalkozni, az egyik ráfogott a bejglim hátsójára, nem tudom végül, hogyan is nyertünk, de megúsztuk egy fertőtlenítéssel és egy oltással a dokinál
azok közül, akiket megismertem, pont azok a "veszélyesnek mondott" kutyák gazdái voltak a legszigorúbbak és kedvenceik a legfegyelmezettebbek
bocs.gif
Szerintem it senki nem marakodik. A házi kedvencekkel semmi baj, őket szeretjük, csak a gazdáikkal van néha. De inkább hagyjuk, mert még a végén tényleg marakodás lesz itt is...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Ez nem a házi kedvenceink topic? gondolkodik.gif
Lehet indítani egy nem szeretjük a kutyásokat...
Utolsó hozzászólásban már odáig jutottuk:" kutyások szinte kivétel nélkül"
minden topicban megy a marakodás, itt is kel??? :smile50:
nekem mások a tapasztalataim,fővárosban futiztunk 6 évet, szinte kivétel nélkül barátságok szövődtek, figyeltünk mindenkire, ha valamelyik kutya tényleg nem jött ki a másikkal, valaki váltott az időponton, de ez volt a ritka kivétel
12 év alatt egyszer jött nekünk két nagytestű "telepet őrző" kutya, gazda nélkül, akkor is a vízmű mellett jöttünk fel a Duna partról, sajnos kettővel egyszerre nem lehetett foglalkozni, az egyik ráfogott a bejglim hátsójára, nem tudom végül, hogyan is nyertünk, de megúsztuk egy fertőtlenítéssel és egy oltással a dokinál
azok közül, akiket megismertem, pont azok a "veszélyesnek mondott" kutyák gazdái voltak a legszigorúbbak és kedvenceik a legfegyelmezettebbek
bocs.gif

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Vinkler írta:
2021.07.17., szomb. 17:10
Rendesen rommá kellene büntetni ezeket a majom ebtartókat, addig úgy sem fog változni semmi. Múltkor családdal sétáltunk fagyizni. Szembe jön egy nő, meg egy pasi 3 kutyával. 1 pórázon, kettő szabadon. Nem voltak nagy termetűek, de nem is tacsik. Az egyik elkezdett rárontani az egyik gyerekre, a másik mögötte csaholt. A gyerek beszaladt mögém, a kutya velem szemben megtorpant. A nő rohant oda, kb 8-10 másodperc volt. Addig mindkét kutya ott csaholt a család előtt, a gyerekek rendesen megijedtek. A szerencsétlen nő nem nagyon tudta mindkét kutyát megfogni, szól az embernek, hogy jöjjön segíteni. A faszi még lassan odavánszorgott, de rá sem szólt egyik kutyára sem. Akkor már idegesen szóltam, hogy fogják már meg, vagy én fogom meg, de abban nem lesz köszönet. Nagynehezen sikerült a projekt és mint akik jól végezték a dolgukat tovább sétáltak. Mondom egy elnézést, vagy valami jól esett volna, erre a nő normálisan elnezest kért a faszi meg odamorgott valamit. Komolyan mondom, ha család nélkül vagyok ott, az összes kutyát feldugtam volna a faszi seggébe.
Ezt próbálják meg mondjuk svájcban megcsinálni, olyan horror bírságot kap, hogy kutyaeledelre sem biztos, hogy marad. meregzsak.gif
Sajnos igen, ez jellemző.
Tíz évig laktam városban(Székefehérvár), és azt tapasztaltam, hogy a "kutyások" szinte kivétel nélkül azt hiszik, minden közterület arra, és csak arra szolgál, hogy nekik legyen hol futtatni a kutyájukat.
Mikor a fiam kicsi volt, több eset is előfordult, hogy ránk támadt egy szabadon lévő kutya, ami csak az én lélekjelenlétemnek köszönhetően nem harapta meg a fiam. Persze a kutyák gazdái szerint, Ők semmiben sem hibáztathatók.
Ezek az esetek sajnos a fiamban mély nyomokat hagytak. Szereti ugyan a kutyákat(is), de nagyon távolságtartó, bizalmatlan, velük szemben.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: fenyő »

Sajnos tipikus.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Rendesen rommá kellene büntetni ezeket a majom ebtartókat, addig úgy sem fog változni semmi. Múltkor családdal sétáltunk fagyizni. Szembe jön egy nő, meg egy pasi 3 kutyával. 1 pórázon, kettő szabadon. Nem voltak nagy termetűek, de nem is tacsik. Az egyik elkezdett rárontani az egyik gyerekre, a másik mögötte csaholt. A gyerek beszaladt mögém, a kutya velem szemben megtorpant. A nő rohant oda, kb 8-10 másodperc volt. Addig mindkét kutya ott csaholt a család előtt, a gyerekek rendesen megijedtek. A szerencsétlen nő nem nagyon tudta mindkét kutyát megfogni, szól az embernek, hogy jöjjön segíteni. A faszi még lassan odavánszorgott, de rá sem szólt egyik kutyára sem. Akkor már idegesen szóltam, hogy fogják már meg, vagy én fogom meg, de abban nem lesz köszönet. Nagynehezen sikerült a projekt és mint akik jól végezték a dolgukat tovább sétáltak. Mondom egy elnézést, vagy valami jól esett volna, erre a nő normálisan elnezest kért a faszi meg odamorgott valamit. Komolyan mondom, ha család nélkül vagyok ott, az összes kutyát feldugtam volna a faszi seggébe.
Ezt próbálják meg mondjuk svájcban megcsinálni, olyan horror bírságot kap, hogy kutyaeledelre sem biztos, hogy marad. meregzsak.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Lefotózod másnap, valószínűleg akkor is póráz nélkül viszi.
Ha él még a jószág. :)
Szerintem!

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: fenyő »

Nehéz ügy. Ezért írtam, hogy sajnos nem mindig azt büntetik, akit kellene.
Én Budaörsi vagyok, minden nap az erdőben sétálunk már 11 éve. Sok minden történt.
Itt a turista útról letérni nem szabad, póráz kell.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fenyő írta:
2021.07.14., szer. 09:27
Ilyenkor van szükség tanukra, vagy fényképekre. Persze, csak, ha feljelent az önkormányzatnál.
Vagy, ha te akarod feljelenteni, akkor is kell. Sajnos mindig kell bizonygatni az ember igazát.
A méret nem számít. Többször volt, hogy a törpekutya őrjöngve odaszalad a pórázon sétáló nagy kutyához, az helyre tette és a kiskutya tulaja perelt és nyert.
Csak ilyenkor mit fotózol? Miközben marják egymást, egyik kezeddel gépeszkedsz, hogy legyen fotó a másikról, miszerint nincs rajta póráz? Vagy utána? Persze én is arra gondoltam, hogy szétszedés után egy gyors fotó talán segíthet, ha látszik, hogy sehol a gyeplő.

Amúgy sokan póráz nélkül viszik a kutyát azt látom, jó esetben megkötik, ha látják, hogy, jön egy másik. De pl. városon belüli erdő minek számít? Az is közterület, nem? Elvileg ott sem lehetne elnengedni a kutyát ez esetben, nem?
Csak a Marantz! :-D

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: fenyő »

Ilyenkor van szükség tanukra, vagy fényképekre. Persze, csak, ha feljelent az önkormányzatnál.
Vagy, ha te akarod feljelenteni, akkor is kell. Sajnos mindig kell bizonygatni az ember igazát.
A méret nem számít. Többször volt, hogy a törpekutya őrjöngve odaszalad a pórázon sétáló nagy kutyához, az helyre tette és a kiskutya tulaja perelt és nyert.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Hali. Bizonyára e témában is vannak nálam okosabbak.

Egy jó barátom megkért, hogy reggel és este sétáltassam a kutyájukat 3 napig, mert elutaztak egy hétre, és nem tudtak minden napra család tagot megkérni. Szívesen segítek persze.
XVIII. kerület, kertváros, erdő mellett. Szigorúan kb. bő 1m-es pórázon viszem a kutyát, nem engedem el. Ha jól tudom, belterület közterületém, kizárólag póráz a megengedett. Persze sok felelőtlen tulaj, ahogy látom, elengedi a blökit séta közben.
Barátom kutyája egy 35kg körüli keverék. Erre jött reggel egy másfélszer akkora doberman, dagadt nőci 10m-el előtte kb. semmi póráz. Én direkt az utca másik felén, rövidre fogom a kutyát. Látom, jön is a nagy fekete véreb szaladva és morogva oda hozzánk, és persze össze kapnak. Én már temetem a barátom kutyáját, erre kiderült, hogy Dávid elkapta Góliát grabancát, azaz a szája alsó részét ragadta meg a kis korcs a másik, elvileg erősebb kutyán. A doberman ezután csak nyüszített, és nem tudott szabadulni.
Kb. 1 perc fej csapkodás után engedett a szorítás, majd a nagy kutyát fülét, farkát behúzva odébb állt. A nőci persze sírt, rítt, hogy szegény kutya, meg az én nálam lévő kutya egy vadállat. Mondtam neki, hogy egy, hol a póráz, kettő, az ő kutyája támadt. De ő csak mantrázta, szinte sokkosan, hogy "ez egy vadállat, ez egy vadállat".

Ilyenkor mi a helyzet? Nem ő a hunyó?
Csak a Marantz! :-D

darthdick

Re: Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: darthdick »

97B92A5A-7F07-4E44-8738-34C2A16828C5.png
97B92A5A-7F07-4E44-8738-34C2A16828C5.png (348.94 KiB) Megtekintve 2096 alkalommal
Hepi kutya kakukktojásként;-)

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Házi kedvenceink

Hozzászólás Szerző: gyt »

Csipa fodrász előtt, után:
IMG_0727.jpg
IMG_0727.jpg (124.74 KiB) Megtekintve 2041 alkalommal
IMG_0883.jpg
IMG_0883.jpg (80.28 KiB) Megtekintve 2041 alkalommal
Heed, Soulines, Power-R

Válasz küldése

Vissza: “Galéria”