Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Készülékbelsők

Avatar
Giraffe
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2005.04.12., kedd 13:27
Értékelés: 0

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: Giraffe »


Uhhh...Az a Technics SL-PG 490, elég rossz tervezésű.
A magas (táp), és alacsony jelszint (Line out) egymás mellett fut abban a nagy házban.

mihez képest
meglepődnél ha megnéznél egy-két dolgot, hogy a jelkábelek és a táp milyen távolságra futnak egymástól
 
pl ha megnézed az erősítőmet (Creek 5350SE) akkor azon a sokkalta nagyobb torroid mellett közvetlenül ott a passzív előfok hangerőszabályozása
és hát sok mindent lehet mondani erre a Creek-re, de hogy Michel Creek rosszul tervezte volna meg azt még nem olvastam róla
 
visszatérve a Technicsre, azért a lényeg, hogy milyen táp van benne. Én inkább választok egy hagyományos, árnyékolt táphoz közeli vonali kimenetet, mint egy olcsó kapcsoló üzemű készülékben a táptól legtávolabb elhelyezett kimenetet

Jó de mondjuk egy toroidnak nincs is akkora szórása....
TV: Samsung 60D6500; Erősítő: házimozi : Pioneer VSX D912; sztereó : Quad 405; Heed Obelisk Si + X2; DVD: Pioneer DV668AV; DAC: Heed Dactilus; Hivox Lupus; Hangfal: Acoustic Energy Aegis EVO 3 és EVO 1 + center; Deck: Aiwa AD-R450; CD: Pioneer PD 6700; Hálózati szűrő: Belkin SurgeMaster SurgePro - Maximum Serie; Kábelek: Neotech, AudioLink, RG59

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


itt van pl egy Micromega Aria Cd játékos, ami azért kellően komoly készülék
Hát itt sincs éppen fényévekre a táp vezetékvezetése az analog és a koax kimenetektől!

gordon314.fw.hu

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Hát, a kapcsolóüzemű tápokat én is ipari hulladéknak tartom...Csak nekem még úgy tanították, ha tervezek eggy készüléket, akkor az alacsony és magas jelszintű áramköröket, a lehető legtávolabb kell elhelyezni egymástól.
Ezesetben, ez picit sem valósult meg...
De a táp mellett elhelyezett potméter sem rossz.
Csak eggy észrevétel...
 
Én a köv. képen látható elrendezést tartom egészségesnek.

Én gépészként pedig azt tartom a legkevésbé jónak, mert a mechanika rezgései a leginkább középmechanikás elrendezésben megvalósíthatóak.
Amúgy a képen tényleg nagyon szépen elkülönül a trafó és a mechanika az egyik oldalon és az elektronika a másikon, csak szerintem nem szabad elfelejteni, hogy az egész készülékben a zavarokra valószínűleg legérzékenyebb elektronikai rész a pickup és környéke lehet.
Ha jól tudom a Naim azt a tervezési elvet követi a CD lejátszóinál, hogy minél kisebb legyen a jelút, ezért maga a DAC is a pickup közvetlen közelében helyezkedik el.
 
Mindig fel felbukkanak tervezési elvek a hifiben, amit aztán szépen meg is szegnek újabbakkal. Pl a Linn az utobbi időben esküszik az alkatrészek miniatűrizálására, meg a kisebb alakatrész kisebb "antenna felületet" jelent a zavarok összeszedésében. Megint mások pedig csak diszkrét alkatrészekkel szeretnek építkezni és kerülik az integrált áramöröket.
 
A kapcsoló üzemű tápoknál sem lehet általánosítani, hiszen vannak nagyon komoly erősítők komoly magasfrekvencián üzemelő kapcsoló üzemű tápokkal, amik beváltak.
 
De visszatérve a Technicsre, azért nyilván nem tud kitörni a saját árkategóriájából és a tömeges gyártástechnológiában meg komoly előny lehet hogy a szerelt nyáklapok száma egyel kevesebb.
(Meg próbálok keresni készülékbelsőt a neten pl. Micromega CD-kről. Na az is meglepő lesz!)
gordon314.fw.hu

Avatar
Wireman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2007.08.02., csüt. 14:16
Értékelés: 0

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: Wireman »


Uhhh...Az a Technics SL-PG 490, elég rossz tervezésű.
A magas (táp), és alacsony jelszint (Line out) egymás mellett fut abban a nagy házban.

mihez képest
meglepődnél ha megnéznél egy-két dolgot, hogy a jelkábelek és a táp milyen távolságra futnak egymástól
 
pl ha megnézed az erősítőmet (Creek 5350SE) akkor azon a sokkalta nagyobb torroid mellett közvetlenül ott a passzív előfok hangerőszabályozása
és hát sok mindent lehet mondani erre a Creek-re, de hogy Michel Creek rosszul tervezte volna meg azt még nem olvastam róla
 
visszatérve a Technicsre, azért a lényeg, hogy milyen táp van benne. Én inkább választok egy hagyományos, árnyékolt táphoz közeli vonali kimenetet, mint egy olcsó kapcsoló üzemű készülékben a táptól legtávolabb elhelyezett kimenetet

Hát, a kapcsolóüzemű tápokat én is ipari hulladéknak tartom...
Csak nekem még úgy tanították, ha tervezek eggy készüléket, akkor az alacsony és magas jelszintű áramköröket, a lehető legtávolabb kell elhelyezni egymástól.
Ezesetben, ez picit sem valósult meg...
De a táp mellett elhelyezett potméter sem rossz.
Csak eggy észrevétel...
 
Én a köv. képen látható elrendezést tartom egészségesnek.


CD: Denon DN-C635 AMP: Electrocompaniet Ampliwire 100 Front: Chario Hiper 2000MKII, Tannoy ST50, Söund Arts DT1600 Headphones: Sennheiser HD25-1 MKII
DVD: Samsung HD945, Marantz DV 4001 Receiver: Marantz SR4500 AV Front: Mission m33 MOD Center: Mission m3c2i Surround/SBack: Mission m31i SUB 2db Tannoy R15 MOD (készülőben) Kábelek: D.I.Y. ezüst RCA&SPKR Rendszer állvány: OEM Spider TV: Panasonic TH42PZ8ES Media Player: HP Pavilion DV7-4070eo

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Uhhh...Az a Technics SL-PG 490, elég rossz tervezésű.
A magas (táp), és alacsony jelszint (Line out) egymás mellett fut abban a nagy házban.

mihez képest
meglepődnél ha megnéznél egy-két dolgot, hogy a jelkábelek és a táp milyen távolságra futnak egymástól
 
pl ha megnézed az erősítőmet (Creek 5350SE) akkor azon a sokkalta nagyobb torroid mellett közvetlenül ott a passzív előfok hangerőszabályozása
és hát sok mindent lehet mondani erre a Creek-re, de hogy Michel Creek rosszul tervezte volna meg azt még nem olvastam róla
 
visszatérve a Technicsre, azért a lényeg, hogy milyen táp van benne. Én inkább választok egy hagyományos, árnyékolt táphoz közeli vonali kimenetet, mint egy olcsó kapcsoló üzemű készülékben a táptól legtávolabb elhelyezett kimenetet
gordon314.fw.hu

Avatar
Wireman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2007.08.02., csüt. 14:16
Értékelés: 0

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: Wireman »


Uhhh...
Az a Technics SL-PG 490, elég rossz tervezésű.
A magas (táp), és alacsony jelszint (Line out) egymás mellett fut abban a nagy házban.

CD: Denon DN-C635 AMP: Electrocompaniet Ampliwire 100 Front: Chario Hiper 2000MKII, Tannoy ST50, Söund Arts DT1600 Headphones: Sennheiser HD25-1 MKII
DVD: Samsung HD945, Marantz DV 4001 Receiver: Marantz SR4500 AV Front: Mission m33 MOD Center: Mission m3c2i Surround/SBack: Mission m31i SUB 2db Tannoy R15 MOD (készülőben) Kábelek: D.I.Y. ezüst RCA&SPKR Rendszer állvány: OEM Spider TV: Panasonic TH42PZ8ES Media Player: HP Pavilion DV7-4070eo

Avatar
Giraffe
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2005.04.12., kedd 13:27
Értékelés: 0

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: Giraffe »


Pioneer DV-668AV
Jé ilyen van nekem is!
 
Nagyon jóóó!
TV: Samsung 60D6500; Erősítő: házimozi : Pioneer VSX D912; sztereó : Quad 405; Heed Obelisk Si + X2; DVD: Pioneer DV668AV; DAC: Heed Dactilus; Hivox Lupus; Hangfal: Acoustic Energy Aegis EVO 3 és EVO 1 + center; Deck: Aiwa AD-R450; CD: Pioneer PD 6700; Hálózati szűrő: Belkin SurgeMaster SurgePro - Maximum Serie; Kábelek: Neotech, AudioLink, RG59

Avatar
pivo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.10.11., szer. 22:19
Értékelés: 7

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: pivo »


Pioneer DV-668AV


Avatar
pivo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.10.11., szer. 22:19
Értékelés: 7

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: pivo »


Pioneer DV-668AV


Avatar
pivo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.10.11., szer. 22:19
Értékelés: 7

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: pivo »


Pioneer DV-668AV


Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


a változatosság kedvéért pedig legyen egy erősítő is
Creek 5350SE

gordon314.fw.hu

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


mégegy

gordon314.fw.hu

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Én is teszek fel egy CD lejátszóról
Technics SL-PG 490 Dunaudio tuninggal

gordon314.fw.hu

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: GTomi »


7.)

hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: GTomi »


6.)

hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: GTomi »


5.)

hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: GTomi »


4.)

hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: GTomi »


3.)

hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: GTomi »


2.)

hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: GTomi »


ez volt(persze még megvan) életem 2 cd lejátszója, még 1991 körülről, egy itt nokia cd lejátszóra cseréltem el.

hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


- avagy mutass olyan keszuleket ahol ez forditva van..? Szinte az összes PA végfok túlnyomásos szellőztetésű. Ezzel elkerülik a belső szennyeződést is.
- szvsz. ezel nem kerulik el.. mindenesetre lokott megoldas...

Dehogynem. A befúvásosnál szűrt levegőt nyomnak a házba és a túlnyomás megakadályozza a kosz bejutását a réseken. Elszívásos rendszernél viszont minden kis résen dől be a por, mocsok a dobozba. No meg a ventillátor nyomóoldalán a légsugár sokkal jobban irányítható, mint az elszívás.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: Tami »


- avagy mutass olyan keszuleket ahol ez forditva van..? Szinte az összes PA végfok túlnyomásos szellőztetésű. Ezzel elkerülik a belső szennyeződést is.
- szvsz. ezel nem kerulik el.. mindenesetre lokott megoldas...
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


- avagy mutass olyan keszuleket ahol ez forditva van..?
Szinte az összes PA végfok túlnyomásos szellőztetésű. Ezzel elkerülik a belső szennyeződést is.

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: Mester »


Jé, tényleg úgy van ott a venti, igy felszerelve befelé fujja a levegőt.
Mindkét oldalon így van? Vagy így csináltak bele egy kereszthuzatot?

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Készülékbelsők

Hozzászólás Szerző: Tami »


- tehat fentrol szivja a meleg levegot at a forro bordakon es alul fujja azt ki a keszulekbol.. Szerintem fordítva.
- az fura lenne, mert jellemzoen a ventik mindig kifele huzzak/fujjak a dobozban levo meleg levegot.
- avagy mutass olyan keszuleket ahol ez forditva van..?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Válasz küldése

Vissza: “Galéria”