Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tesztek és ajánlások

Moderátor: MrCollector

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Tesztek és ajánlások

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Körülbelül 2 hónapja érkeztek meg az első Heddphone-ok a gyártótól. Nem akartam elkapkodni a véleményem megírását, ezért hosszas bejáratásnak, összehasonlító teszteknek vetettem alá. Ennek részét képezte az is, hogy a gyárinál jobb kábelt készítsek hozzá, ami képes maximálisan kiaknázni a fejhallgató képességeit. Most érzem úgy, hogy ideje egy pár szóban írnom erről az igazán egyedi fejhallgatóról.
A gyártó a Hedd (Heinz Electrodynamic Designs) Audio, akik aktív stúdiómonitorokat gyártanak professzionális felhasználásra. Az ezekben használt AMT (Air Motion Transformer) technológiával készült magassugárzókat dolgozták át úgy, hogy lefedjék a teljes frekvenciatartományt (VVT). Ez annyira jól sikerült, hogy szerintem megalkották árkategóriájának egyik legjobb fejhallgatóját.
A fejhallgató egy igen méretes kartondobozban érkezik, amin belül egy másik szivaccsal párnázott dobozban helyezkedik el. Gyárilag 1 db 2.2 méteres kábel jár hozzá a fejhallgatónál mini XLR az erősítőnél 6.3mm TRS csatlakozással. Megépítése nagyon jó, mivel stúdiómunkára (is) tervezték, starpabíró anyagokból és kialakítással. Első látásra is óriási méretekkel büszkélkedhet, elrettentő 718 g-os tömeggel. Viszont annyira jó a párnázása, hogy ezt a hatalmas súlyt szinte nem is érezzük mikor felkerül a fejünkre. Gyári adatai szerint 42 ohm-os impedancia mellett 87dB hangnyomással rendelkezik, ami a mai trend mellett elég kevésnek tűnik. Ezért finoman szólva is igényli a nagy áramú és teljesítményű meghajtást. Telefonnal, egyszerűbb hordozható készülékekkel kár is próbálkozni, de "nagyobb" teljesítményűnek tartott asztali készülékek közül is elvérezhet 1-2 vele. Nem megfelelő hajtás mellett, még ha a hangerő kielégítőnek is tűnik, a hang ellaposodhat, élettelenné, dinamikátlanná válhat.
Na,de jöjjön a lényeg! Már az első megszólalásánál is feltűnt, hogy ez valami más. Hihetetlen jelenlétérzet és természetesség árad belőle. Hangja kiegyensúlyozott és realisztikus, kristálytiszta, sztatikusszerű magastartománnyal, transzparens, enyhén frontos középtartománnyal és energikus, feszes, részletteli basszussal, ami a nyitott fejhallgatókra esetenként jellemző mosott "dünnyögésnek" nyomát sem mutatja. Térábrázolása kiváló, mélységében és szélességében egyaránt. A hangszereket kiválóan szétválasztja, mindent a maga helyén kezelve. A dinamikája kiváló minden frekvenciatartományban. Jó pár esetben ezt nem találtam kielégítőnek ilyen kategóriájú fejhallgatóknál is. Élvezettel hallgatható a pár hangszeres jazz felvételektől, a mai popzenén keresztül a sok hangszeres koncertfelvételekig. Viszont kimagasló képességeit élőhangszeres műveknél lehet igazán lemérni, természetesen jó minőségű forrásanyagoknál. Ugyan is a hibákra szintén kíméletlenül rámutat.
A magam részéről úgy gondolom egy igazán kimagasló minőségű és ár-érték arányú fejhallgató, ami akár magasabb árú fejhallgatók között is megállja a helyét.
Az itt leírtak az általam készített szimmetrikus kábellel érvényesek, a gyári kábellel szárazabb, stúdiószerűbb a megszólalása.
Amennyiben ezek alapján valaki elgondolkozott a Heddphone megvásárlásán, kérem privát üzenetben keressen meg! Esetlegesen felmerült kérdésekre is szívesen válaszolok.
Ára jelenleg 625000 Ft, 3 év garanciával.
A képen lévő összeállítás minden szempontból kielégítő zenehallgatást tesz lehetővé a Heddphone-al.
hedd+project.JPG
hedd+project.JPG (1.04 MiB) Megtekintve 2469 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Tesztek és ajánlások

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Pár héttel ezelőtt megérkezett az Audio-Technica egyik legújabb zárt modellje az ATH-WP900.
De mit is érdemes tudni róla? A dobozán lévő felirat szerint egy "hordozható" fejhallgatóról van szó, amit elsősorban mobil eszközökkel való használatra szán a gyártó. De vajon kielégítheti azoknak az igényeit is akinek magasabb elvárásai vannak? Nos mindjárt kiderül.
A száraz technikai adatok alapján egy igen könnyen hajtható modellről van szó 38 Ohm impedancia melletti 100dB/mW érzékenységgel és 1000mW maximális terhelhetőséggel. Az 53mm-es driverek DLC (diamond like carbon) bevonatot kaptak, frekvenciaátvitelük 5-50000 Hz. A fejhallgató súlya 243g. Gyári tartozékként jár hozzá egy 120cm-es 3.5 mm TRS illetve egy 120 cm-es 4.4 mm Pentaconn csatlakozású kábel és egy puha tartózsák. Az ára 252000 Ft, tehát nem az átlagos hordozható fejhallgatók árfekvésében mozog.
A WP900 egy aránylag kis méretű papírdobozban érkezik. Az egyszerű papírdoboz azonban belülről "selyemmel" bélelt, így kicsomagoláskor a fejhallgató kinézetéhez méltó látványban lesz részünk. A WP900 egyszerre elegáns és hivalkodó. Olyan luxust sugall, hogy utcán viselve garantáltan irigykedő pillantások kereszttüzében találhatjuk magunkat. A magasfényűre lakkozott csészéket juhar (jávor) fából készítette a japán Fujigen gitárgyártó cég. Egyébként maga a fejhallgató is Japánban készül. Aránylag kis mérete ellenére egy Over-Ear fejhallgatóról beszélünk ami annyira kényelmes, hogy szinte nem is érezzük a jelenlétét. Azaz mégis, hiszen mikor megszólal akkor eshet le igazán az ember álla.
A tesztet alapos bejáratás előzte meg (amit mindig hangsúlyozok), majd főként a Naim Uniti Atom HE szimmetrikus (4.4 Pentaconn illetve saját gyártású kábellel a 4 pin XLR) kimenetein keresztül hallgattam meg különféle stílusú zenékkel. Természetesen csak a rend kedvéért telefonról is kipróbáltam, de könnyű hajthatóságának köszönhetően itt sem voltak különösebb "problémák".
Frissen kicsomagolva a hangja meleg, basszusdús. A bejáratást követően azonban a dünnyögés megszűnik, helyette egy energikus, izmos mégis részletteli mélytartományt kapunk. A WP900 egyértelműen V hangolású, viszont ezt olyan kellemes középtartomány megléte mellett produkálja, hogy azzal szerintem sokakat le tud venni a lábáról. Az énekhangok tiszták, de egyáltalán nem tolakodóak. A magastartományt enyhe csillogás jellemzi, viszont egyáltalán nem bántó módon. A legkisebb részletek sem maradhatnak rejtve előlünk. A legnagyobb meglepetést viszont a hatalmas tér okozza amiben a zene szól. Ha egy kétszer ekkora fejhallgató lenne is becsületére válna. A hangolásából adódóan esetenként hiányozhat egy kis "keménység" a zenéből, azonban a benne szunnyadó energiával ezt igyekszik feledtetni velünk. Természetesen nem lenne teljes a leírás, ha a gyári kábel mellett nem próbáltam volna ki a saját kábelemet is vele. Jobban mondva szinte csak ezzel hallgatom. A papírforma ismét bejött, számomra egyáltalán nem meglepő módon. A basszus lényegesen feszesebb, részlettelibb lett, de a minőség nem ment a mennyiség rovására. Az énekhang átláthatóbb, karakteresebb. A magasak tisztábbak, jobb lecsengésekkel. A hang dinamikusabb, gyorsabb, a tér, ha ezt lehet még fokozni, még nagyobb. A hiányolt keménység is megjelent. Összességében megint bebizonyosodott, hogy a WP900 is sokkal többre képes, mint amit gyári kiszerelésben kapunk.
Véleményem szerint a WP900 otthoni fejhallgatóként is megállja a helyét.Talán nem árulok el nagy titkot, de mostanában állandóan az asztalon van és szórakoztat. Mert ezt csinálja igazán jól.
_DSC3524.jpg
_DSC3524.jpg (844.32 KiB) Megtekintve 4828 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Tesztek és ajánlások

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Itt egy korábbi áttekintésem az Audio-Technica két zárt csúcsfejhallgatójáról az ATH-AWKT és az ATH-AWAS-ról.
Főbb jellemzőik:
Driver:
- AWKT: 53mm, 5-45000Hz, 48ohm, 102dB/mW, permendur mágneskör
- AWAS: 53mm, 5-42000Hz, 40ohm, 99dB/mW, DLC (diamond like coating) bevonat
Fülkagyló:
- AWKT: Kokutan, csíkos ében
- AWAS: Asada Zakura, japán cseresznye
Hatalmas méretűek, a megmunkálási minőség 1. osztályú, belekötni nem igen lehet. Enyhén selyemfényű lakkozással, lényegében tükörsimára varázsolták őket. A karok és a tartógyűrű magnézium ötvözet.
Fül- és fejpárna:
- AWKT: eredeti báránybőr
- AWAS: műbőr
Szerintem az olcsóbb műbőr, ami egyébként nagyon jó minőségűnek tűnik, puhább, kényelmesebb. Egyébként a méreteik azonosak, a legtöbb ember füle valószínűleg kényelmesen elfér bennük. A pánt mindkettőnél azonos, az ADX5000-ből származik. Pontosan beállítható, széles fekvése kényelmes a minimális párnázottság ellenére is, nyomáspont nem igen tapasztalható.
Kábelek:
Mindkét fejhallgatóhoz jár 2db 3méter hosszú kábel, 4pin XLR és 6.3mm TRS csatlakozásúak.
Doboz, csomagolás:
- AWKT: dupla kartondobozban rejtőzik egy világos, tömör fából készült, selyemmel bélelt tartódoboz
- AWAS: szövettel bevont, selyem bélésű keménypapír doboz
Ár:
- AWKT: 739900 Ft
- AWAS: 554900 Ft

A fejhallgatókat 3-4 napig járattam egyszerre, azonos ideig és zenékkel, mielőtt konkrétan összehasonlítottam őket. Ami azonnal feltűnt az a teljesen eltérő hangkarakter. Az AWKT dinamikus, minden részletet megmutató, száraz mondhatni stúdió jellegű hangja áll szemben az AWAS kiegyensúlyozott, hatalmas térrel rendelkező, sohasem bántó hangjával. Hozzáteszem mindkettőt a saját gyártású 4 pin XLR szimmetrikus kábeleimmel hallgattam meg, a későbbiekben leírom azt is miért.
Az AWKT egy részletbajnok. A zenében lévő legkisebb rezdülések, az énekes lélegzetvétele, a közönség mocorgása sem marad rejtve előttünk. A hangok gyorsak, a dinamikai árnyalás hihetetlenül jó. A hangszerek nagyon realisztikusan szólalnak meg. A cinek tiszták és fémesek, a zongora minden billentyűjének súlya van, a dobon a bőr feszes, a húrok minden rezdülése hallatszik, de érezzük a hangszer testének rezgéseit is. Az énekes szinte előttünk áll, hangjának a legkisebb rezdülése is hallható. A mélyekben semmi mosottság és lágyság nincs, itt is a részletekre helyezi a hangsúlyt. Talán ez lehet az ami miatt egyesek nem fogják igazán kedvelni. A térábrázolása jó, bár nem kimagasló, a sztereó színpad nem különösen széles. Végül is egy zárt fejhallgató. Ennek ellenére hangja levegős, a hangszerek szépen elválnak egymástól. Ami a "gond" vele az, hogy válogatós a zenékben. No nem a stílus terén, bár a hangszeres zenék állnak igazán jól neki, hanem a minőségben. Kíméletlenül megmutatja a felvétel gyengeségeit. Írtam, hogy nem a gyári kábelével hallgattam meg. Mikor először beüzemeltem, meglepődve tapasztaltam milyen száraz (önmagához képest is), kemény, levegőtlen hangja van. Korábban olvastam már róla külföldi tesztekben is, ahol kb. így jellemezték. Gondoltam talán a bejáratás segíteni fog rajta, de tévedtem. A kábel "hangja" csak minimális mértékben finomodott, megőrizte száraz, lapos karakterét. A saját kábelemmel lényegesen javult minden ami "számít". Kitágult a tér, a hangszerek szétváltak, dinamikusabb lett a megszólalás. A magasak kemény élei megszűntek, maradt a tisztaság, a basszusnak lett súlya a részletek mellett. Tudom ez így egy kis csalás a tesztben, hiszen aki megvásárolja ezeket a fejhallgatókat az a gyári kábelével fogja (általában) hallgatni. Viszont ezekben a fejhallgatókban lényegesen több van ettől és én erre voltam kíváncsi! A két modell közötti különbségeken ez lényegében nem változtatott, csak mindkettő még jobb lett.
Az AWAS szerintem sokak álomfejhallgatója lehet. Zárt kialakítása ellenére jó pár nyitott fejhallgatót megszégyenítő térábrázolásra és hangszínpad megjelenítésére képes mind szélességben, mind mélységben. Ilyen kiegyenlített hangot ritkán hallani (és nem csak zárt fejhallgatók között). A magasai selymesek, az énekhang természetes egyáltalán nem tolakodó, a mélyek testesek, de ez nem megy a részletesség rovására. A hangok árnyalatnyit lassabbak, dinamikai megjelenítésük enyhén visszafogottabb. Viszont sosem válik fárasztóvá és lényegében minden stílusú zene élvezhető az előadásában. Az ő gyári kábelével már nem is igazán foglalkoztam az AWKT tapasztalatai alapján. Annak bejáratott kábelével hallgattam meg ezt is az összehasonlításkor. A gyári kábellel a hangok lassabak, dinamikátlanabbak voltak, a színpad mélysége kisebb. A magasak puhábbak, az énekhang tompább, a mélyek részlettelenebbek, dünnyögősebbek. Természetesen akinek nincs összehasonlítási alapja ettől még alapvetően jónak fogja találni, de ez is többre képes a gyárinál jobb kábellel.

A magam részéről nagyon vonzónak találtam mindkét fejhallgatót. Az Audio-Technica újabb modelljeivel nagyon jó úton halad a felé, hogy történelmét tekintve méltó helyet foglaljon el a jelenlegi fejhallgatós piacon. A két modellt a a régiós forgalmazótól kaptam meg, ezúton is köszönet nekik a folyamatos segítőkészségükért.
Az írás természetesen a saját preferenciáim alapján készült, de remélem egy esetleges vásárlás eldöntésében tudtam segíteni valamelyest.
_DSC1680.jpg
_DSC1680.jpg (644.85 KiB) Megtekintve 4920 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Tesztek és ajánlások

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

_DSC2015_102.JPG
_DSC2015_102.JPG (1.06 MiB) Megtekintve 5044 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Tesztek és ajánlások

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Megfeledkeztem egy igen lényeges dologról, de most pótolom. Ez nem más, mint a tesztkörnyezet leírása. Sajnos elég sokszor olvasni olyan tesztet, ahol erre igazán nem tér ki az író. E nélkül ugyan is minden csak fikció, az olvasónak nincs viszonyítási alapja.

Jelenlegi fejhallgatós rendszerem fő építőkockái a Pro-Ject termékei közül kerülnek ki:
- erősítő: Head Box DS2 B (2db a gyorsabb összehasonlítás végett)
- dac: Dac Box DS2 Ultra
- forrás: Stream Box RS, Stream Box DS2 T, PC Windows 10
- táp: Power Box DS2 Sources
- állandó fejhallgatók: Focal Clear/Mg, Focal Radiance, Focal Stellia, Focal Utopia, ATH-AWAS, ATH-R70x
- tápszűrő: Isotek Sirius, Viablue X-25 Power tápkábellel
- tápkábelek: Viablue X-60 Power, Viablue X-40 Power
- digit kábelek: Viablue KR-2 USB, Viablue NF-75 RCA
- analóg összekötő kábelek: Ansuz Signalz X RCA, Viablue NF-S6 XLR
- fejhallgatókábelek: saját gyártásúak

Talán többekben felötlik a kérdés, nem túl olcsóak ezek a komponensek több százezres, (milliós) fejhallgatók használatához? Bátran ki merem jelenteni, nem. Biztos vannak más gyártók kínálatában hasonlóan jó vagy jobb termékek, azonban én eddigi tapasztalataim alapján mellettük tettem le a voksomat.
A fejhallgatókat természetesen meg szoktam hallgatni a saját kábeleikkel is, hiszen a vásárlók nagy része ezekkel használja őket. Sajnálatos módon, hiszen legtöbbször csapnivaló minőségűek, nem is igazán derül ki mire is képes a fejhallgatónk valójában. Az összehasonlítások alakalmával azonban szinte mindig a saját kábeleimet használom, amiből szinte minden típushoz van bejáratott tesztdarabom. Egyébként a kábelek, források, fejhallgatóerősítő-dac-ok tesztelését is általában ezen a rendszeren végzem (kivéve a hangfalkábeleket).

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Tesztek és ajánlások

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Egy olyan fejhallgatóról írok most nektek ami már nálam van egy jó ideje. Ez nem más, mint a limitált kiadású Focal Radiance Bentley.
Ez a modell, mint a neve is sugallja, a Focal-Naim-Bentley szoros kapcsolatának egyik gyümölcse. Mondjuk ezt le sem tagadhatná, hiszen küllemében teljes mértékben sugallja ezt, nem is beszélve a rajta terpeszkedő Bentley logóról.
Egyébként felépítésében, kényelmében szinte megegyezik az összes többi Focal modellel. Viszont fontos hangsúlyozni, hogy nem valamelyik korábbi modell design változatáról van szó. Műszaki paramétereiben azonban nagyjából azonos a többi Focal modellel ebből a kategóriából. Tartozékként jár hozzá a szokásos kiváló minőségű keménytok, természetesen egyedi színben, illetve egy küllemben harmonizáló 1.2 méter hosszú 3.5/6.3 TRS csatlakozóval szerelt kábel.
Miért vártam ennyit ezzel az írással, ha már régebb óta nálam van? Hát mert nem akartam azt a hibát elkövetni amit előttem jó páran megtettek. A dobozból kicsomagolva egy olyan hangorgánumban lehet része a kedves tulajdonosnak, mintha egy autóhifi gyártó demójárgányába ülne be. Irtózatos mennyiségű basszus, enyhén visszafogott középtartomány, csillogó magasak. Azonban és ezt jó ha mindenki megjegyzi, egy új készüléknél sosem szabad első hallásra ítélkezni. Több napos folyamatos járatást követően ismételten ráfüleltem. Megérte várni! A hang letisztult, a basszus feszes lett és részletező, halvány emléke sem annak az irtózatnak amilyen volt. Az énekhang szárnyaló és tiszta, a magasak levegősen tiszták. A tér kitágult mind szélességében, mind mélységében, véleményem szerint a leglevegősebb hangú modell a Focal kínálatából. Dinamikát tekintve szintén kimagaslóan teljesít, a finom zenei árnyalásokat is elénk tárja. Hangja műfajfüggetlen, minden zenét képes élvezhetően tálalni. Egyébként kb. 1-2 hét után állapodott meg a végső hangzása intenzív járatást követően.
Miközben írok jelenleg is a fejemen van és próbálja elvonni a figyelmemet a mondandómról. Nem is eredménytelenül. Ha ez a Bentley életérzés, akkor lehet érdemes lesz gyűjteni egy ilyen járgányra is. :rolleyes:
Részemről nagyon ajánlott vétel.
_SKY9392-2.jpg
_SKY9392-2.jpg (714.77 KiB) Megtekintve 5765 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Tesztek és ajánlások

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Megérkezett a Focal új nyitott fejhallgatója a Clear Mg.
Több napos bejáratás után sikerült megejtenem az összehasonlító tesztet az elődjével, a Clear-el szemben.
Kezdeném a megépítésével, ami sokaknak talán az első indíttatást jelentheti egy esetleges vásárlásra. A leglényegesebb különbség maga a meghajtó egység aminek a nevét is köszönheti. A dómja tiszta magnéziumból készült, szemben az előd alumínium-magnézium ötvözetével. Erőteljesen változott a design is, mind színösszeállításban, mind formai elemeiben. A Clear kinézetében maximálisan igazodott a nevéhez, ez az Mg-ről szerintem nem igazán mondható el. Talán jobban jártak volna, ha valami frappánsabb nevet adnak neki, de lehet ez csak az én véleményem. Minden esetre nekem bejön ez a magamutogató küllem. Harmonikus színek, technicista kivitel. Kényelem szempontjából szinte semmi sem változott. Bár hajszálra ugyan úgy néznek ki, mégis a régi modellnél minimálisan kisebb az oldalirányú szorítóerő. Azonban nekem ez semmiféle kényelmetlenséget nem okozott, kisebb mozgásoknál talán még stabilabbnak is éreztem a fejemen az Mg-t.
Tartozékok terén is változott a helyzet. A mellékelt kábelek közül hiányzik a 3 méteres 6.3-as TRS csatlakozóval szerelt modell. Tehát kapunk egy 3 méteres Neutrik 4pin XLR szimmetrikus illetve egy 1.2 méteres 3.5 TRS csatlakozóval szerelt kábelt. Ezekről azonban elhagyták a külső kábelharisnyát, a keményebb gumi bevonat színe a fejhallgatóéval harmonizál. Maradt viszont a kiváló minőségű kemény tok, egy világosabb színben.
Technikai paramétereiben lényegében semmi változás nem szerepel a gyári specifikációban.
Térjünk a lényegre! A Clear-nél hallottam/olvastam felhasználóktól olyan kritikát miszerint kicsit unalmas hangja van illetve a magas szekcióban van egy kis csillogása. Az előbbi nagyban köszönhető a kritikán aluli gyári kábelének, míg a második szerintem sokaknak akár pozitív is lehet. Az első dolog ami azonnal feltűnt a Mg-nél, hogy mennyivel energikusabban, dinamikusabban szólal meg. A hangszerek jobban testet öltenek a dinamikai árnyalások sokkal markánsabban jelennek meg (persze csak ahol vannak). A mélyek terén eddig is kiválónak számító Clear, ha lehet így mondanom, szintet lépett. Energikus, kerek mélyek, a részleteket koránt sem elmosva, terrorizálják a dobhártyáinkat. Az énekhangok kellemesen erőteljesek, míg a magasak enyhe kiugrásai elsimultak. A Clear sima, levegős hangja átalakult egy részletteli, energikus zenei tornádóvá. Akik pont ezt a levegős, nagy teret keresik azok talán egy kicsit csalódnának is benne. Viszont pont a dinamikusabb, gyorsabb megszólalás miatt, a részleteket is sokkal markánsabban jeleníti meg, egy nem túlzó még "hihetőnek tűnő" méretű hangszínpadon. Nem igazán tudtam rajta olyan műfajú zenét hallgatni, a modern diszkótól a nagyzenekari klasszikuson át a rockig, amit ne tudott volna élvezhetően tálalni. És egy ilyen csúcskategóriájú, nem utolsó sorban drága, fejhallgatótól talán pont ezt várjuk el. A saját elvárásaim alapján maximálisan ajánlom azoknak akik ebben a kategóriában nézelődnek.
_DSC1622.jpg
_DSC1622.jpg (943.88 KiB) Megtekintve 5901 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Tesztek és ajánlások

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Hamarosan ide kerülnek majd fel az általam preferált fejhallgatók, dac-ok, fejhallgatóerősítők, kábelek tesztjei, leírásai.

Válasz küldése

Vissza: “Audio Harmónia”