Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általános infók, kérdések, bármi is

Moderátor: OzAudio

Lezárt
OzAudio
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.10., hétf. 01:22
Értékelés: 25

Re: Általános infók, kérdések, bármi is

Hozzászólás Szerző: OzAudio »

Kedves Fórumozó Audiofil Sorstársak!

Végre, majd három évvel a hobbi-vállalkozásom elindulása után, lett egy OzAudio alfórum, itt az AVX-en. Nem tudom, mennyire remélhetem, hogy már rátaláltatok az ozaudio.hu-ra, vagy a facebook-jára, de röviden itt is bemutatkoznék. Tőmondatokban:

35 éve hifizek.

30 éve bosszant, frusztrál az audiofil termékek árspirálja, a luxusárazás elharapózása.

Rátaláltam arra a hangzás-karakterre, ami számomra a legközelebb áll az élő előadáshoz, mert életnagyságú, erőlködés-mentesen dinamikus, természetesek a hangszerek és énekhangok színei és energiái, transzparens és 3 dimenziós. Ezt a hangzást - jellemzően - az egyzserű felépítésű csöves erősítők és nagy érzékenységű hangsugárzók képesek produkálni. Forrástól függetlenül tudják ezt, bár magam inkább analóg-párti vagyok.

Fejembe vettem, hogy a számomra kedves hangzást földközeli árakon szeretném kínálni, zeneszeretőknek, akik nem tudnak vagy akarnak anyagilag tovább nyújtózkodni. Nem teljesen légből kapott volt az ötlet, addigra már elég sokat olvastam különböző tesztekben, fórumokon kínai gyártók igen magas ár-érték arányú csöves erősítőiről. Ezekből már csak ki kellett válogatni néhányat, amelyek már bizonyított, megbízható gyártók kisebb teljesítményű darabjai. A nehezebb mutatvány az elérhető áru, nagy érzékenységű hangsugárzók megtalálása volt. Ezek végül az amerikai Audio Nirvana szélessávú hangszórói köré épülő dobozok lettek. További részletek a termékekről az alfórumokban.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Általános infók, kérdések, bármi is

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Általában...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Lezárt

Vissza: “OzAudio”