Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
https://avxforum.hu/forum/viewtopic.php?f=100&t=199327
---
Felhívjuk minden kedves hirdető fórumtársunk figyelmét, hogy a fórumszabályzat adásvételi alfórumáról szóló fejezete kiegészült az 5.8.15-ös ponttal, amelynek értelmében a meghirdetett áruk előélete visszakövethetőségének érdekében szabályosan feladott eladási hirdetéseket ill. hirdetési topikokat 2024.04.20-ától kezdve nem törlünk, az ezirányú kéréseket a moderátorok nem teljesítik.
Továbbá a 4. fejezet kiegészült a támogató tag fogalmával, valamint az új, 4.9-4.11-es pontok által szabályozott fizetett szolgáltatás fogalom definíciójával.
A szabályzat verziószáma egyúttal 3.1-re változott. A fórumszabályzat változásáról mindenkit külön-külön is értesítettünk.

Általában a hifiről

Avatar
soliton
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2007.04.16., hétf. 10:10
Értékelés: 5

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: soliton »

Martin Logan Prodigy, valamint Seqel II hangfal gyári állapotban hegedű művészeknek fél áron, Stradivari tulajdonosoknak negyed áron eladó! Az áron felül az adás-vételkor el kell játszani, Beethoven hegedűversenyét!!! :-)))))))))

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »


Nem a listával van bajom -azzal már inkább, hogy a rajta szereplő lemezek szinte beszerezhetetlenek, vagy legalábbis nagyon sokat kell utánuk járni- mindenesetre irányadónak nagyon jók, ha valaki jó felvételeket keres. (bár tudtommal inkább technikai oldaláról, és nem az előadás minőségét tekintve állította össze a listát)Én azt látnám jónak, ha saját használatra volna pár jó cd ajánlat a zsebünkben, amit mindenki megszerezhetne, és ehhez viszonyítva írhatnánk le, hogy bizonyos készülékek, kábelek hogy teljesítetek.

CD-n azért elég sok beszerezhető. Én nem az alapján a lista alapján veszek CD-ket, de amikor fordítottam Salvatore oldalait, akkor megnéztem, hogy azok közül mit ismerek és azok tényleg jól szólnak. Ha gondolod, én leírom, hogy én milyen CD-ket vittem, amikor készülékeket hallgattam (és miért).

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »


egész jó az a lista, akad rajta sok zeneileg is értékes kiadvány.
Ezzel egyetértek én is.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ne Salvatore listájából, hanem keresünk mi valami normális felvételt. Persze megértem, hogy erre semmi igény olyan közegben, ahol maga a zene is másodlagos..
Miért ne? Tapasztalataim szerint egész jó az a lista, akad rajta sok zeneileg is értékes kiadvány. Kis hazánkból, ahol -finoman szólva- nem elsőosztályú hangminőséggel bíró lemzektől roskadoznak a boltok és antikváriumok polcai, nála ügyesebbnek, okosabbnak lenni, eleve kudarcra ítélt feladat. A magyar átlaghifista átlaghifijén jól szóló lemezek vajon mennyire tekinthetők referenciának magasabb szinten? Hiszen, mi értelme lenne referencia-felvételek keresésének, ha nem a vágy, hogy segítségükkel nagyobb biztonsággal találjunk rá a jobb kütyükre?

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Zenész körökben messze nincs ekkora lila köd körülötte.
Álljon itt egy kissé autentikusabb vélemény:

    "Eleinte nem hittem el, hogy lehetséges
    ilyen különbség  jó  hangszer  és  jó  hangszer  között."  Majd:  "Egy
    bizonyos tónus, hatás eléréséért nem kell »rájátszani«. Nem is szabad.
    Hagyni kell ezt a hegedűt a maga természetes állapotában  megszólalni.
    Nem kell »hozzátenni«, hagyni  kell,  hadd  bontakoztassa  ki  a  maga
    valóságos »egyéniségét«."

 
A gitárosok sem feltétlenül a hangzás miatt vesznek komolyabb hangszert, hanem mert könnyebb, élvezetesebb játszani rajta.
Vagyis, több lehetőséget ad a zenésznek, amitől aztán -ha van mögötte tehetség, elképzelés és spiritusz- mégiscsak lényegesen jobb lehet a produkció.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5699
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Jó, hogy felmerült a hangszerek kérdése is. Hogyan akarunk ugyanis bármiféle etalont felállítani, amikor sok esetben azt sem tudjuk milyen hangszerrel rögzítették a felvételt? Arra gondolok, hogy ahány mesterhegedű, annyiféle hangzás...
Gyakorlatilag lényegtelen dolgokat feszegetsz. A legtöbb komolyzene-kedvelő hifista már annak is örülne, ha motyójáról hihető hegedű- és zongorahang szólna, nem valami döglött, gépies, tonálisan fakó, netán fárasztóan visitó, döngő, élettelen valami szólna helyette. Ha ez a két hangszer, egymás mellett még az arányait is megtartja (ppp-től fff-ig!) akkor örömében seggre csücsülne és napestig hegedű-zongora szonátákat hallgatna

Lehet, hogy igazad van, és nem mindig tudunk különbséget tenni a különböző hangszerek hangja között, de azért a legtöbb esetben igen. Szerintem. Ezek még az én nem túl drága cuccomon is kijönnek. Ahogyan a felvételek minősége is. Van néhány változatom a Monteverdi-féle Vespro della Beata Vergine-ből (Boston Baroque és René Jacobs), és nem csak a különböző interpretációk térnek el, hanem a hangszerek és az akusztika is teljesen más (a René Jacobs mérföldekkel jobb, szerintem). Pedig mindkettő jó kiadású CD, az egyik Telarc, a másik Harmonia Mundi.
Hogy mennyi köze van a felvételnek az eredetihez, azt nagyon kevés felvételen tudom megítélni, de hallottam például a London Baroque-ot élőben, a koncert után pedig beszereztem tőlük ott a helyszínen néhány CD-t és SACD-t, és az én fülem nem sok különbséget hall, ha egyáltalán, s az is inkább a hangversenyterem akusztikájából és a béna miniorgona helyszíni használatából adódik, meg hogy a koncerten egy másik (éppen nagyon megfázott) szoprán volt velük, és nem az Emma Kirkby, mint a felvételeken.

Bizony azonos darab két előadása között óriási különbségek szoktak leni. Pont a Bartókon van egy jó műsor, ahol épp ezt feszegetik, elemzik, és be-be játszanak részleteket ... előadásból.

...többféle...
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"2004. április 27-én a cselló-szólamvezető házából ellopták a hangszert, majd egy család egy szemetesben megtalálta, és CD-tartót akart készíteni belőle, még mielőtt az értékére rájöttek volna. 3 héttel később visszakerült tulajdonosához. " 
 
huu

Elképzelem ahogy kiesik a szúrófűrész a kezemből miután lehenteltem vele egy eredeti Stradivárit és rájövök hogy az mi is volt valójában...

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kinek van 4 milliárdja egy eredeti Stradivarira? Ez az ő tulajdona volt?
Vagy van valamilyen Stradivari kölcsönző?

Természetesen nem az ő tulajdona, a Stradivari Társaság adta neki, mint igen tehetséges és arra érdemes művésznek.
 
A hegedű valós értéke 4-5 mill. USD. A biztosítási értéke ennél több.
 
http://www.starlet.hu/starlet.php?pageID=3&mID=4
 
Kollégám, JL 9 évig hegedült, nagy élmény volt neki a kezében tartani egy Stradivari-t és játszani rajta.
De az sem volt gyenge, hogy 2 m-re tőled egy Stradivarin neked szól Beethoven Hegedűversenye élőben.
 
Na, ezekért a pillanatokért érdemes ezt az egészet csinálni.

Lélekemelő élmény lehetett, tényleg szerencsés vagy !
Hogy titeket, általatok forgalmazott készülékeket választott, arra pedig joggal lehetsz büszke.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szép történet, minden komolyabb hifi kereskedőnek van legalább egy-két ilyen, ami jól mutatja, hogy maguk a zenészek is egymástól drasztikusan eltérő hangreprodukáló rendszerekbe tudnak beleszeretni.
Aha!
Csak ez nem egy reklámcikk egy magazinban, nem a zenészhez odahurcolt cucc, amit esetleg megtarthatott, ha el tudta viselni tíz percnél tovább.
Ezt ő választotta és fizetett érte. Nem ajándékba kapta, nem készült sok fényképes reklámcikk (mi több, cikksorozat) az eseményről, majd a cikkeket követő kétoldalas kereskedői hirdetés. És soha sehol ezzel nem kérkedtünk, nem reklámoztuk magunkat vele.
Most is csak a Stradivari miatt említettem meg, mint érdekesség.
De felejtsd el! Lényegtelen az egész. A f..kamnak sincs kedve veled vitatkozni ezen, de máson sem. Te olyan szekeret tolsz, amit én messze elkerülök, ha csak egy mód van rá.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kinek van 4 milliárdja egy eredeti Stradivarira? Ez az ő tulajdona volt?
Vagy van valamilyen Stradivari kölcsönző?

Természetesen nem az ő tulajdona, a Stradivari Társaság adta neki, mint igen tehetséges és arra érdemes művésznek.
 
A hegedű valós értéke 4-5 mill. USD. A biztosítási értéke ennél több.
 
http://www.starlet.hu/starlet.php?pageID=3&mID=4
 
Kollégám, JL 9 évig hegedült, nagy élmény volt neki a kezében tartani egy Stradivari-t és játszani rajta.
De az sem volt gyenge, hogy 2 m-re tőled egy Stradivarin neked szól Beethoven Hegedűversenye élőben.
 
Na, ezekért a pillanatokért érdemes ezt az egészet csinálni.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: csövi »


"2004. április 27-én a cselló-szólamvezető házából ellopták a hangszert, majd egy család egy szemetesben megtalálta, és CD-tartót akart készíteni belőle, még mielőtt az értékére rájöttek volna. 3 héttel később visszakerült tulajdonosához. "
 
 
huu
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: csövi »


Kinek van 4 milliárdja egy eredeti Stradivarira? Ez az ő tulajdona volt?
Vagy van valamilyen Stradivari kölcsönző?

http://hu.wikipedia.org/wiki/Stradivarius
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kinek van 4 milliárdja egy eredeti Stradivarira?
Ez az ő tulajdona volt?
Vagy van valamilyen Stradivari kölcsönző?

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezt teljesen el tudom hinni, a régi mesterhangszerek imádata részben sznobizmus, másik részben anyagi kérdés. A hifisták is úgy emlegetik a Stradivarit, mint valami Szent Grált, de meglepne, ha 100-ból 1-nél többen vakon meg tudnák mondani, azt hallanak-e éppen. Zenész körökben messze nincs ekkora lila köd körülötte.
A hifistának miért kellene tudnia beazonosítania egy hangszert?
 
Amúgy csak ha már Stradivari és Hifi.
Egy történet a közelmúltból: egy fiatal magyar hegedűművész meglátogatott minket (barátjával).
Hóna alatt egy Stradivari-val (olyan 4 milliárd körüli értékelt cipelt a villamoson a hóna alatt). Valami olyan láncot keresett, ami legalább képes elhitetni vele a hangszere hangjának az illúzióját. Elkezdett játszani rajta, majd betetette a CD játszóba az új CD-jét és csak ámult. Azt mondta ennyire hihetően sehol sem hallotta még a hangszerét, mint az előbb emlegetett (ugyan nem planar), de elektrosztatikus dipol sugárzókról. Barátjával végigjártak egy sor kereskedést, végül a Martin Logan/Linn láncra esett a választása.
 
http://www.kristofbarati.com/flash/index.htm
 
Azóta többször is felkeresett már bennünket és nagyon boldog Logan/Linn tulajdonos.
Szorgos és aktív tagja a LINN Fórumnak.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »


Hülyén nézne ki, amikor keresed a plazma tévé mögött fellépő művészeket, mint ahogy ezt a hangfalak esetében sokan elvárják.



Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ferdítesz kishaver
Te valószínűleg egy farok lennél egy csigára építve

Hozod a formád...bár azt a szintet nem nehéz.

 
OFFTOPIC:

Most épp ilyen a hangulatom, gondoltam a te szintednek megfelelő dolgok is kerüljenek elő egy kicsit, ennyit értettél meg az eddigiekből, nem tehetsz róla. Tehát ez valójában nem az én, hanem a te szinted mert máshoz képtelen vagy hozzászólni.

Avatar
Glider
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:27
Értékelés: 51

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Glider »


Ferdítesz kishaver
Te valószínűleg egy farok lennél egy csigára építve

Hozod a formád...bár azt a szintet nem nehéz.
A jó Hi-Fi...az varázslat.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Te magad vagy az evolúcijóó, bár ez esetben lehet hogy évezredek múlva a leszármazottaid két nagy fül lennének valamiféle emésztőrendszer köré szerveződve. Abba már bele sem merek gondolni hogy némelyek mik lennének...
 
Na akkor nekem a farkam a legjobb műszerem az már biztos !

Ferdítesz kishaver
Te valószínűleg egy farok lennél egy csigára építve

Avatar
Glider
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:27
Értékelés: 51

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Glider »


Te magad vagy az evolúcijóó, bár ez esetben lehet hogy évezredek múlva a leszármazottaid két nagy fül lennének valamiféle emésztőrendszer köré szerveződve. Abba már bele sem merek gondolni hogy némelyek mik lennének...
 
Na akkor nekem a farkam a legjobb műszerem az már biztos !

A jó Hi-Fi...az varázslat.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15234
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10397
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Azt mondta az alább már említett hegedűkészítő rokonom, hogy Cremonában többször csináltak vaktesztben hegedű meghallgatást és ezeken a meghallgatásokon viszonylag ritkán jöttek "győztesnek" a régi klasszikus hegedűk (Stradivari és társai). Sok művésznek az volt a véleménye, hogy inkább attól szólnak másképpen, hogy amikor a kezébe veszi, akkor valahogy másképp kezd el játszani rajtuk maga a művész, valahogy rá van hatással az instrumentum és az ő játéka hoz ki mást, többet a zenéből.
Ezt teljesen el tudom hinni, a régi mesterhangszerek imádata részben sznobizmus, másik részben anyagi kérdés. A hifisták is úgy emlegetik a Stradivarit, mint valami Szent Grált, de meglepne, ha 100-ból 1-nél többen vakon meg tudnák mondani, azt hallanak-e éppen. Zenész körökben messze nincs ekkora lila köd körülötte. A gitárosok sem feltétlenül a hangzás miatt vesznek komolyabb hangszert, hanem mert könnyebb, élvezetesebb játszani rajta.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15234
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10397
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Egy hifis fórumon az sem ártana, ha -jó Salvatore módjára- felállítanánk néhány valóban minden tekintetben referenciaértékű felvételt, ami alkalmas a hifi berendezések hangjának a megítélésére.
Jaj, csak azt ne! Pontosan ettől lenne/van gyorsulási verseny feelingje a HiFi-nek.
 
Amúgy a zenei háttértudás jelentőségével egyetértek. Minél több zenei információ birtokában vagyunk, annál inkább különválik a zene és a technikai hobbi. Ezért is állítom, hogy a HiFi technikai sport és semmi köze a művészethet.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15234
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10397
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Azon már én is gondolkoztam, hogy mi a francért van az, hogy a képtechnika nem izgatja az emberek fantáziáját annyira, mint a hang.    Talán lehet, hogy a kép könnyebb eset, mint a hang. És egyszerűbb jól visszaadni.

Vagy éppen ellenkezőleg: a kép az reménytelen és a szemünk azonnal rájön, hogy kamu ezért nem is hasonlítja a valósághoz...

Ha az emberi szemet és fület hasonlítod össze mint műszert, akkor ki kell ábrándítsalak, hogy az emberi fül nagyságrendekkel nagyobb felbontásra képes mint a szem. Egyszerűen egy sokkal precízebb és pontosabb műszer!

Röviden, ez hü-lyeség!
Szóval azért a szem a legfontosabb érzékszervünk amit a természet kialakított számunkra(70%), mert az jóval érzéketlenebb? De hü-lye ez az evolúció!
Na akkor nekem a farkam a legjobb műszerem az már biztos !
Egyébként ha a fülünk sokkal érzékenyebb, akkor miért könnyebb becsapni?
Miért hallunk valóságosnak egy hangzást, egy hangtert szinte kitapinthatónak, ha eszünkbe sem jut még egy hologrammról sem elhinni hogy az nagyon hasonlít a valóságra? Csak nem azért mert a szemünket sokkal nehezebb félrevezetni?
Megkérhetem előre a nagyon okosokat, hogy ne kezdjenek beszúrni szemtévesztő ábrákat és ezzel ferdíteni a dolgot, hisz tudhatják hogy nem erről van itt szó!?

Nekem ugyan fogalmam sincs, hogy a látásunk, vagy a hallásunk érzékenyebb, de az tény, hogy előbbit sokkal inkább használjuk, így hát utóbbi el is van csökevényesedve sokaknál.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szóval azért a szem a legfontosabb érzékszervünk amit a természet kialakított számunkra(70%), mert az jóval érzéketlenebb? De hü-lye ez az evolúció!

Márpedig az evolúció tényleg ennyire "hülye". Honnan is tudhatná, hogy melyik érzékszervünket tartjuk elsődleges fontosságúnak?

Onnan hogy azt használod vaze.
Te magad vagy az evolúcijóó, bár ez esetben lehet hogy évezredek múlva a leszármazottaid két nagy fül lennének valamiféle emésztőrendszer köré szerveződve
Abba már bele sem merek gondolni hogy némelyek mik lennének...

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


A megfejtés általában viszonylag egyszerű.  
A kép (leszámítva a mostanában terjedő 3D filmezést) valamilyen megjelenítőn fog megjelenni. A zene pedig inkább az értelmezésünk szerint, az agyunkban, nincs a megjelenítésének olyan látható, megfogható síkja, mint a képnek.

Szépen néznénk ki ha a hangnak látható síkja lenne
 
Remélehetőleg csak a nyári melegnek tudható be, hogy elfelejtetted a nyilvánvalót: a hangvisszaadáshoz is szükséges(ek) "megjelenítő" eszköz(ök), melye(ke)t hangsugárzó(k)nak nevezünk. HG-t megelőzve jegyzem meg, hogy a planár hangsugárzók többségének frontfelülete sík, tehát "tökéletesen megfelel az igényednek"


 
A hangfal, mint megjelenítő nem úgy működik, mint a képmegjelenítők, a részletekbe most nem mennék bele.
 
Hülyén nézne ki, amikor keresed a plazma tévé mögött fellépő művészeket, mint ahogy ezt a hangfalak esetében sokan elvárják.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szóval azért a szem a legfontosabb érzékszervünk amit a természet kialakított számunkra(70%), mert az jóval érzéketlenebb? De hü-lye ez az evolúció!

Márpedig az evolúció tényleg ennyire "hülye". Honnan is tudhatná, hogy melyik érzékszervünket tartjuk elsődleges fontosságúnak?

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”