A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Blu-Ray lejátszók

Aszpirin
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 473
Kapcsolat:

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.04.11., csüt. 12:10

dzsonaszshred írta:
2019.04.11., csüt. 11:59
köszi szépen a kommentet Aszpirin!
amúgy én Pana ról írtam nem Pio ról sztem összekeverted vagy annyira már kíváncsi vagy a Pio ra :D
Ohh, bakker, csak a kommented címét kellett volna megnéznem... de igen, annyira benne voltam a Pio-s témában, hogy már azt hittem arról beszélsz, a címre nem is figyeltem. :smile51:
Sorry.

Annyiban viszont akkor áll a megjegyzésem, hogy akkor esetleg még mindig megcélozható a Pana 9004-es árkategóriájában elhelyezkedő Oppo 203 (gyors és modern felület, mkv-ból HD hangok és Atmos is megy, CFW-vel /plussz pénz/ BD ISO-k is lejátszhatók), és az még beszerezhető is jó eséllyel.
  • Thorens 206 + Goldring 2200 | Marantz SA-7003 | Mac + Audirvana --> Denon PMA-1600NE --> Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K --> Denon AVR-X2400H --> LG OLED B7 | Zensor7 + Ikon Vokal2 Mk2 + Zensor1 + Alteco C-1 + BK Electronics Double Gem
  • Creek OBH-21SE --> AKG K-701

dzsonaszshred
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: dzsonaszshred » 2019.04.11., csüt. 11:59

köszi szépen a kommentet Aszpirin!
amúgy én Pana ról írtam nem Pio ról sztem összekeverted vagy annyira már kíváncsi vagy a Pio ra :D
én eddig mindig úgy néztem a filmeket (aminél számít a hang, a többire böven jó a stream), hogy kiírtam lemezre, van vagy 5-6 újraírható lemezem 50GBs. Ezért hittem azt hogy ez UHD vel is ilyen egyszerü lesz, de úgy látszik nem.
Azért ez az Atmos mégiscsak nagy változás az eddigiekhez képest ugyanis a dd vagy a dts aztán a true hd meg a dts hd is rendelkezni kellett egy minimum bitrattel, nem?. Ha jól értem az atmos csak a hangfeldolgozást jelenti, hogy nem elöre leosztottak a csatornák de a bitrate lehet változó vagyis lehet lossless vagy tömörített is. Nehezen haladok a korral :D Nyilván egy korongon biztos ez a legjobb mai elérhetö hang. Ettöl függetlenül nem veszek atmosos erösítöt meg plusz 4 hangfalat. :)
Sztem megvárom az elsö lejátszót ami lejátszik 3 rétegü lemezt és beruházok arra. Már ha a Saturn visszaveszi a Panát :D
Ettöl függetlenül nehéz szívvel válok meg töle, mert ilyen jó hangot még sosem hallottam elötte.

Aszpirin
Törzsvendég
Törzsvendég
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.04.10., szer. 21:11

dzsonaszshred írta:
2019.04.10., szer. 19:49
Köszi szépen a válaszokat. Arra jutottam h bár brutál jó ez a lejátszó, ami filmet megnéztem rajta eszméletlenül jól szólt, de nekem nem elég sokoldalú vagy nem vagyok elég high end hozzá. Szóval visszaviszem :( A menüje borzasztó gagyi meg lassú össze sem lehet hasonlítani a android tvmmel. Persze ok ez egy high end lejátszó, föleg lemezekre, de ha mar tesznek bele modern tartalmat akkor az müködjön ennyi pénzért. Lemezt meg nemcsak a pénz miatt, kb 8-10 ropi per uhd lemez, de ki akar manapsag feleslegesen fizikai korongokat gyüjteni. A netflix sem az amazon prime nem az igazi megoldás vhogy éreztem h ez az atmos ott csak pvakítás. Engem mondjuk az atmos maga nem is érdekel, bár még nem hallottam de egy true hd v dts hd is elég jó. Kicsit csalódás h van egy jó tvm meg egy ok hangrendszerem és nem tudok rájuk egyszerü módon tartalmat küldeni. Megvárom h mit tud a sony x800m2 xl formátum fronton. :)
Szia!
Végre egy tapasztalatra alapuló vélemény elsőkézből a Pio legújabb csodájáról. Tényleg érdekelt, zsóval köszi!
Ha ebben az árkategóriában gondolkodsz, akkor talán mégis értelme lenne levadásznod egy 205-ös Oppót, ha még sikerül. Nekem csak egy 203-asom van (gondolkodtam a 205-ön, de az én alsó-középkategóriás rendszerembe tényleg túlzás lenne egy 205-ös, egyszerűen nem tudnám kihasználni az általa nyújtott többletet), viszont a 203-as firmware-e azonos a 205-ösével, tudtommal. Az Oppo felülete modern, szép és gyors. Abban biztos vagyok, hogy mkv-ból lejátszik bármilyen HD hangot (Atmos HD-t is) a gyári firmware-rel is, BD image-ekhez viszont az Oppónál is CFW (custom firmware) kell, ami plusz pénz, de itt a fórumban is van aktív kolléga, aki megoldaná neked.
Netflix, Amazon Prime: ezeknél az Atmost azért nem nevezném parasztvakításnak, ezek a streamerek egyszerűen (még) nem adnak semmit HD hanggal (nem csak Atmos esetén), és tény, hogy pl. ezeknél elég sok Atmos megjelölésű, de ennek ellenére lelombozó minőségű hangot hallhatsz, ugyanakkor akad egészen jól sikerült Atmos-os hang is a választékban, hirtelen erre a Jack Ryan sorozat jut eszembe az Amazonon, illetve az Altered Carbon a Netflixen. A veszteségesen tömörített hang is tud jó lenni.
Abban viszont szerény tapasztalatom szerint is igazad van, hogy akadnak olyan nem-Atos hanggal ellátott filmek, amelyek bizony - Atmos ide vagy oda - bőven odaütnek a legtöbb általam hallott Atmos-os hangnak is. Tipikusan ilyenek az általam ismer Nolan-filmek, pl. a Dunkirk vagy az Interstellar, illetve meglepő módon a Harmadik Típusú Találkozások legújabb UHD kiadása is, ezek bár “csak” DTS HD 5.1 hangot tartalmaznak, de hang-élményben agyonütik az Atmos-os hangú filmek nagyobbik részét. Ajánlom őket figyelmedbe.
Az Atmos-ban nagy lehetőségek rejlenek, de attól, hogy valami Atmos, még önmagában nem feltétlenül jobb.
Ami a Sony-t illeti: őszintén nagyon kevés esélyt (inkább úgy mondanám, hogy nulla esélyt) látok, hogy egy Sony lejátszó alapból lejátsszon BD-image-eket, és az mkv-ból HD hang lejatszása ott is érdekes kérdés lesz, szerintem.
Talán nem véletlenül olyan népszerűek az Oppók ebben a kategóriában még így is, hogy már nem gyártják őket...
  • Thorens 206 + Goldring 2200 | Marantz SA-7003 | Mac + Audirvana --> Denon PMA-1600NE --> Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K --> Denon AVR-X2400H --> LG OLED B7 | Zensor7 + Ikon Vokal2 Mk2 + Zensor1 + Alteco C-1 + BK Electronics Double Gem

dzsonaszshred

Hozzászólás Szerző: dzsonaszshred » 2019.04.10., szer. 19:49

Köszi szépen a válaszokat. Arra jutottam h bár brutál jó ez a lejátszó, ami filmet megnéztem rajta eszméletlenül jól szólt, de nekem nem elég sokoldalú vagy nem vagyok elég high end hozzá. Szóval visszaviszem :( A menüje borzasztó gagyi meg lassú össze sem lehet hasonlítani a android tvmmel. Persze ok ez egy high end lejátszó, föleg lemezekre, de ha mar tesznek bele modern tartalmat akkor az müködjön ennyi pénzért. Lemezt meg nemcsak a pénz miatt, kb 8-10 ropi per uhd lemez, de ki akar manapsag feleslegesen fizikai korongokat gyüjteni. A netflix sem az amazon prime nem az igazi megoldás vhogy éreztem h ez az atmos ott csak pvakítás. Engem mondjuk az atmos maga nem is érdekel, bár még nem hallottam de egy true hd v dts hd is elég jó. Kicsit csalódás h van egy jó tvm meg egy ok hangrendszerem és nem tudok rájuk egyszerü módon tartalmat küldeni. Megvárom h mit tud a sony x800m2 xl formátum fronton. :)
Aszpirin írta:
2019.04.10., szer. 15:56
[quote=dzsonaszshred post_id=2368879 time=<a href="tel:1554784960">1554784960</a> user_id=45516]
Sziasztok,

Az a kérdésem, hogy mik a lehetöségeim egy nagy méretü >50gb begrabbelt blu ray megtekintesere ezzel a playerrel?
Vettem egy bd re xl sony lemezt de az íróm nem olvassa (buffalo író- pedig tamogatja a formatumot)
Az összes többi megoldáshoz nem értek.
Illetve még az érdekelne, hogy a netflixen nezett dolby atmosos filmeket miert dd+ ra konvertalja vissza (regebbi avr em van ) es nem true hd ra mint a blu ray lemezeket?

Elöre is nagyon köszi a segítséget.
Dzsonaszshred
A netflixes kérdésre a valódi válasz az, hogy az az Atmos, amit Netflixen jön, eleve veszteségesen tömörített hangobjektumokat tartalmaz, vagyis lényegében DD+, megtoldva Atmos-metaadatokkal. Ez "fölülről" kompatibilis a DD+-szal, és abba a legeszerűbb "lekonvertálni".
(azt hiszem, sok a félreértés az Atmos körül, és ez az egyik legjellemzőbb, hogy ha Atmos, akkor az minden esetben HD-minőségű. Sajnos nem így van, a streamer szolgáltatásoknak a tömörítetlen, pláne HD minőségű Atmos hang túl nagy sávszélességet igényelne, ezzel piacot veszítenének).
[/quote]

Aszpirin
Törzsvendég
Törzsvendég
Kapcsolat:

Re: Panasonic 9004

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.04.10., szer. 15:56

dzsonaszshred írta:
2019.04.09., kedd 06:42
Sziasztok,

Az a kérdésem, hogy mik a lehetöségeim egy nagy méretü >50gb begrabbelt blu ray megtekintesere ezzel a playerrel?
Vettem egy bd re xl sony lemezt de az íróm nem olvassa (buffalo író- pedig tamogatja a formatumot)
Illetve még az érdekelne, hogy a netflixen nezett dolby atmosos filmeket miert dd+ ra konvertalja vissza (regebbi avr em van ) es nem true hd ra mint a blu ray lemezeket?

Dzsonaszshred
A netflixes kérdésre a valódi válasz az, hogy az az Atmos, amit Netflixen jön, eleve veszteségesen tömörített hangobjektumokat tartalmaz, vagyis lényegében DD+, megtoldva Atmos-metaadatokkal. Ez "fölülről" kompatibilis a DD+-szal, és abba a legeszerűbb "lekonvertálni".
(azt hiszem, sok a félreértés az Atmos körül, és ez az egyik legjellemzőbb, hogy ha Atmos, akkor az minden esetben HD-minőségű. Sajnos nem így van, a streamer szolgáltatásoknak a tömörítetlen, pláne HD minőségű Atmos hang túl nagy sávszélességet igényelne, ezzel piacot veszítenének).

robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 126

Hozzászólás Szerző: robi-k » 2019.04.10., szer. 05:59

1. Sehogyan, a 9004 nem támogatja ezt a lemez típust.
2. mkv-bol nincs HD hang, gyári korlátozás.
OPPO BDP-10X(D), OPPO UDP-20X, CA Azur 752BD/CXU, Arcam UDP-411 és a Primare BD32MK2 lejátszókra CFW telepítését vállalom

dzsonaszshred

Panasonic 9004

Hozzászólás Szerző: dzsonaszshred » 2019.04.09., kedd 06:42

Sziasztok,

Dzsonaszshred

öcsi67
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 12

Hozzászólás Szerző: öcsi67 » 2019.04.08., hétf. 12:12

robi-k írta:
2019.04.08., hétf. 11:37
Minden teszt a megrendelő “szájíze” szerint készül. Hogy jobb-e a 800-ás pio a 205-hét képest?
Nos, a 800 egy régebbi MT8581 proci van, sz OPPO-bán egy továbbfejlesztett egyedi OP8591, bővített tudással. Az alap beállítások a 800-bán alapból lágyabb tónusúak, és más a DAC kialakítása is. Tehát minden szubjektív preferencia kérdése.
Helló!
Köszi az infót, több külföldi netes oldalt néztem ezen témával kapcsolatban. Egy német oldalon a gyakorlatban is összehasonlították a két lejátszót egy audio CD lemez tesztelése folytán. És a Pioneer teljesített jobban, a csúcs audio egységének köszönhetően, ami a csúcs CD lejátszójából származik ( PD - 70AE )

robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: robi-k » 2019.04.08., hétf. 11:37

Minden teszt a megrendelő “szájíze” szerint készül. Hogy jobb-e a 800-ás pio a 205-hét képest?
Nos, a 800 egy régebbi MT8581 proci van, sz OPPO-bán egy továbbfejlesztett egyedi OP8591, bővített tudással. Az alap beállítások a 800-bán alapból lágyabb tónusúak, és más a DAC kialakítása is. Tehát minden szubjektív preferencia kérdése.
OPPO BDP-10X(D), OPPO UDP-20X, CA Azur 752BD/CXU, Arcam UDP-411 és a Primare BD32MK2 lejátszókra CFW telepítését vállalom

öcsi67
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: öcsi67 » 2019.04.07., vas. 08:53

Aszpirin írta:
2019.04.01., hétf. 17:11
öcsi67 írta:
2019.04.01., hétf. 16:58
Sziasztok!
Azon személyt keresném akinek birtokában van az új Pioneer ( UDP LX-800 ) tipusú lejátszó. Lenne néhány kérdésem a lejátszóval kapcsolatban. Privátban várnám a jelentkezést!
Előre is köszönettel!

Dezső
Ha ezzel a lejátszóval kapcsolatban van már bármi tapasztalat (akár Neked is), akor szívesen olvasnám itt is!!!
Üdv!
Tapasztalatom még nincs, de nagyon úgy néz ki hogy beruházok egy Pioneer Lx-800-ra, Oppo 205 volt a célkitűzés de nem jött össze. csak szerettem volna olyan személlyel beszélni akinek a birtokában van ezen lejátszó, de úgy néz ki hogy senkinek nincs még. Elég sok info van a neten róla, sőt összehasonlítás is van az Oppo 205-tel, és nagyon úgy néz ki hogy jobb a Pioneer az Oppónál!

öcsi67
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: öcsi67 » 2019.04.06., szomb. 17:08

Üdv!
Tapasztalatom még nincs, ezért is szerettem volna megkérdezni azon személyt akinek a birtokában van az új Pioneer Lx - 800-as, mert nagyon úgy fest a dolog hogy beruházok erre a lejátszóra. Bár Oppo -205 volt a cél de nem jött össze. De ahogy több netes infót olvastam a Pioneerről legalább olyan jó mint az Oppo 205, hanem jobb!

Aszpirin
Törzsvendég
Törzsvendég
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.04.01., hétf. 17:11

öcsi67 írta:
2019.04.01., hétf. 16:58
Sziasztok!
Azon személyt keresném akinek birtokában van az új Pioneer ( UDP LX-800 ) tipusú lejátszó. Lenne néhány kérdésem a lejátszóval kapcsolatban. Privátban várnám a jelentkezést!
Előre is köszönettel!

Dezső
Ha ezzel a lejátszóval kapcsolatban van már bármi tapasztalat (akár Neked is), akor szívesen olvasnám itt is!!!

öcsi67
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: öcsi67 » 2019.04.01., hétf. 16:58

Sziasztok!
Előre is köszönettel!

Dezső

robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: robi-k » 2019.03.26., kedd 14:23

Bármelyik, HDMI-n DSD fogadására képes házimozival együtt tud működni.

buri
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 3

Hozzászólás Szerző: buri » 2019.03.26., kedd 13:13

Sziasztok!
Van egy SONY UBP-X800-as lejátszóm ami lejátsza a DSD-dsf fájlokat 176.4Khz-re konvertálva PCM-ben és
meglepően jól is szól a foobaros androidos usb próbálkozásaimhoz képest.
Megakadt a szemem tud natív DSD is HDMI audio outon keresztül kiadni kérdésem az lenne hogy HDMI-I2s konverter
panellel lehet-e egy ESS9028PRO dac panellel esetleg használni ha valakinek van ilyen irányú tapasztalata.
Vagy csak Sony házimozis erösitön komunikálnak egymással mivel így ajánlották a leirásokban.
köszi

nemtomm
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 549

Hozzászólás Szerző: nemtomm » 2019.03.21., csüt. 16:40

seribery írta:
2019.03.21., csüt. 16:35
Sziasztok! Van egy Arcam UDP411 lejátszóm, azonban számos formátumot nem tud lejátszani - többek között DVD Audiot sem. Van valakinek erről tapasztalata? Úgy hallottam, hogy van hozzá egy crack szoftver, ami alkalmassá teszi, de ezt hol tudom beszerezni? Neten semmit nem találtam :( További problémám, hogy a lejátszón belül nem tudom állítani a felirat elcsúsztatott megjelenítését, és sokszor ez problémát okoz. Erre tapasztalat? Köszi!

Keresd Robi-k fórumtársat cfw ügyben :D

"Az igazi barát szemből támad."

seribery
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: seribery » 2019.03.21., csüt. 16:35

Sziasztok! Van egy Arcam UDP411 lejátszóm, azonban számos formátumot nem tud lejátszani - többek között DVD Audiot sem. Van valakinek erről tapasztalata? Úgy hallottam, hogy van hozzá egy crack szoftver, ami alkalmassá teszi, de ezt hol tudom beszerezni? Neten semmit nem találtam :( További problémám, hogy a lejátszón belül nem tudom állítani a felirat elcsúsztatott megjelenítését, és sokszor ez problémát okoz. Erre tapasztalat? Köszi!

traumraise
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 11

Hozzászólás Szerző: traumraise » 2019.03.08., pén. 16:27

Aszpirin írta:
2019.03.07., csüt. 22:18
traumraise írta:
2019.03.07., csüt. 19:00
robi-k írta:
2019.03.06., szer. 08:35
Olyan BD/UHD lejátszó, ami hálózatról (is) mindent lejátszik valamennyi formátumból gyári állapotban, lényegében nem létezik. Egyedül az OPPO UDP-203/205 képes erre a módosított gyári firmware-vel (CFW).
Köszönöm. Jól tudom hogy az Oppo megszüntette a hifi készülékek gyártását?
Jól tudod. De azért még beszerezhető kis szerencsével akár újan is, itt-ott visszamaradt készletből. Vagy másodkézből, néha itt a fórumon is felbukkan egy-egy darab a kétszázas szériából is. Érdekes módon egyre drágábban...
Jaja, néztem de ennyiért nem vennék lejátszót. Azért kérdeztem milyen opciók vannak hálózati film lejátszónak. Blu rayre nekem teljesen jó a Sony x700.

Esetleg ezekkel az androidos boxokkal (LibreElec)van valakinek tapasztalata?

Aszpirin
Törzsvendég
Törzsvendég
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.03.07., csüt. 22:18

traumraise írta:
2019.03.07., csüt. 19:00
robi-k írta:
Olyan BD/UHD lejátszó, ami hálózatról (is) mindent lejátszik valamennyi formátumból gyári állapotban, lényegében nem létezik. Egyedül az OPPO UDP-203/205 képes erre a módosított gyári firmware-vel (CFW).
Jól tudod. De azért még beszerezhető kis szerencsével akár újan is, itt-ott visszamaradt készletből. Vagy másodkézből, néha itt a fórumon is felbukkan egy-egy darab a kétszázas szériából is. Érdekes módon egyre drágábban...

traumraise
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: traumraise » 2019.03.07., csüt. 19:00

robi-k írta:

Illetve hálózati lejátszonak mi jöhet szóba ami minőségre jonak tekinthető (kép, hang) és nem Bd lejátszó? Köszönöm

robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: robi-k » 2019.03.06., szer. 08:35

traumraise
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: traumraise » 2019.02.27., szer. 07:14

Sziasztok.
Jelenleg sony x700 lejátszóval operálok amivel kb elégedett is vagyok azonban hálózatról egyes hangsávokat nem játszik le mint pl atmos. Van olyan lejátszó ami mindent visz hálózatról? 4k hdr, atmos, dts x? Köszi

Ilyen gagyi android boxokkal nem szívesen szórakoznék..volt már és csak a baj volt vele mindig.

robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: robi-k » 2019.02.23., szomb. 09:08

CFW-vel rendelkező OPPO UDP-203/205 tulajdonosoknak: elérhető a CFW frissítés a legutolsó 65-0131 verziójú gyári FW-n alapuló CFW-re. Részletek privátban.

öcsi67
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: öcsi67 » 2019.02.17., vas. 09:14

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, blu ray lejátszó vásárlás előtt állok és két tipus jöhetne szóba. Az egyik az ( Oppo UDP 205 ) a másik ( Pioneer UDP Lx800 ) esetleg van e valakinek személyes tapasztalata a két tipusra összehasonlításában?
Melyik lenne a jobb választás?
Előre is köszönettel!

Dezső

TPG
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: -6

Hozzászólás Szerző: TPG » 2019.01.13., vas. 16:43

Ment PÜ

Khmmmm, a CXUHD-ben EGYÁLTALÁN NINCS SEMMILYEN DAC, ez tisztán egy digitális futómű, és hardverfelépítésben nem más, mint az OPPO UDP-203 tápegysége+alaplapja+optikai meghajtója+kijelzője, más dobozba pakolva.
[/quote]
Kép: Full HD:  Oppo 95, InFocus IN81, Panassonic 55" plasma
4K: LG43", Samsung 75" Q7

Hang: Arcam AVR600, Focal 826W, 806W, 900CC, 2X Dynavoice Thunder T-12  sub,

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”