Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Blu-Ray lejátszók

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Nem titok: valamennyi korszerű 4K UHD lejátszó - így pl. a Sony és a Panasonic 4K lejátszói is - a Mediatek MT8581 procira épülnek. Egyszerűen nincs más 4K SOC chip BD lejátszókhoz.Tehát mondhatnánk azt, hogy mindegyik korszerű BD lejátszó egy "klón" :)
Az már más kérdés, hogy van-e az adott lejátszóhoz CFW?

Avatar
eric.cartman
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2009.04.14., kedd 14:19
Értékelés: 268
Tartózkodási hely: HU
Kapcsolat:

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: eric.cartman »

Igen - én is ezt találtam nemrég.
Ismersz más, hasonló MT8581 klónt is?
NuPrime hivatalos európai szerviz - Garanciális és garanciaidőn túli szoláltatások, terméktámogatás. https://nuprimeaudio.com/support/

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Már viszonylag régóta létezik: a neve M9702, de nem 1:1 OPPO klón (a nyák kapcsolása is más, nem u.a. a proci van benne, mint az OPPO-ban - bár ugyan az a Mediatek MT8581 családba tartozik, a kínaiak által megrendelt, módosított és részben butított CFW van rajta, de azért reális alternatíva lehet egy 20X OPPO-nak, ha valaki nélkülözni tudja az optikai lemeztámogatást, a kijelzőt és bevállalja a bizonytalan garanciakezelést.

Itt árulják: http://www.bd-mod.com - 400$ (postaköltség nélkül)
Nagy darabszámú csoportos beszerzés esetén - pl. a spanyolok és az oroszok is ezt teszik - az ár lemehet akár a 300$ szintre.

Avatar
eric.cartman
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2009.04.14., kedd 14:19
Értékelés: 268
Tartózkodási hely: HU
Kapcsolat:

hOppO (Oppo UDP klón) igény latolgatás?

Hozzászólás Szerző: eric.cartman »

Kedves egybegyűltek!

Gondolom nem vagyok egyedül azzal a dologgal, hogy keresem az igazán jó, de nem is brutálisan túlárazott, minőségi 4K UHD HDR médialejátszót, ami tud hiba nélkül hálózatról IS játszani ISO (UHD-BD, BD, SACD) tartalmakat akár menüvel együtt. Kijelenthetem, hogy volt már szinte minden szóba jöhető gyártott készülék a birtokomban.
Az Oppo UDP 203-at kissé túlárazottnak véltem, leginkább azért, mert én nem használok lemezeket. NFS megosztáson van mindenem. Nem tetszett emiatt az Oppo: gondoltam miért nincs egy ugyanilyen kütyü, csak eleve CFW-vel és optikai meghajtó nélkül (???) - természetesen jobb (olcsóbb) áron, mint a 203.
Árban lefelé "lépegetve jó sokáig" nincs semmi, majd egyszer csak 200 EUR környékén már-már használható Zidoo Z9s vagy Dune HD Pro 4K. Ezek "majdnem" tökéletes gépek, de azért mégiscsak nem "dedikált" linuxos OS-t futtatnak, hanem Android alapúak és természetesen nem MediaTek chipset-esek...

Mit szólnátok ahhoz, ha a régi álmom, a mérsékeltebb árú, sokaknak felesleges optikai meghajtó nélküli Oppo mégis csak létezne? Mert létezik, sőt 1:1-ben ugyanazt a belsőt kapta, mint az UDP-s Oppo-k. DAC sincs bennük (pont mint a Cambridge CXUHD-ben), dehát a legtöbbünk úgyis a HDMI-n viszi át a hangot és a képet is...

Kinek mennyit érne meg "elméleti síkon" egy ilyen lejátszó?
Oppo legfrissebb FW (nyitva!) van rajta, külső "dugasz" tápos (12V), tehát könnyedén, mindenféle extra tudás nélkül is táp-tuningolható...
Írjátok le a véleményeteket, kíváncsi vagyok rá.

Előre is köszi! :smile53:
NuPrime hivatalos európai szerviz - Garanciális és garanciaidőn túli szoláltatások, terméktámogatás. https://nuprimeaudio.com/support/

Avatar
Blondsztyú
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.11.27., szer. 15:59
Értékelés: 78
Tartózkodási hely: Nyugat Mo.

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

Megtaláltam!
Az előző tulaj bekapcsolta a Secondary audio ON-t. Így dekódolta a HD formátumokat DTS ill. Dolby Digital ra. Ja nyílván HDMI az összekötő! ;)
Azért köszi a segítő hsz-t Aszpirin!
Indulhat a móka!
;peace;
:kapdelm:
Zidoo UHD-3000/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2
Triangle Genese Quartet - Voce -Trio 5.2
2xML Dynamo-1500X/AQ CastleRock/AQ XLR/Earth,Mackenzie,Husky/Tápszürő:
Furutech e-TP66EG
Proji:Epson 9300/Synology NAS/AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/
 

 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6067
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5124
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Blondsztyú írta:
2019.09.16., hétf. 14:09
Segítséget szeretnék kérni beállítással kapcsolatban!
Adott egy 105D és egy Marantz 8801 proci.Lejátszáskor BluRay lemezen kiválasztva a HD hangsávot a Marantz kijelzőjén nem jelenik meg a HD hangnak megfelelő kiírás.Pl. DOLBY TRUE HD estén DOLBI DIGITAL . DTS HD MA esetén DTS surround.
Az Oppo menüben bitstream van kiválasztva.
A Marantz keveri le vagy az Oppo menüben nem ok valami?
Külső HDD-ről MKV filmnél kiválasztva a HD hangsávot kiírja a Marantz.!
ISO-nál még nem próbáltam.
Köszi előre is!
Csak a biztonság kedvéért: ugye nem koax vagy optikai (toslink) kábellel van összekötve az Oppo és a proci? (mert ha igen, akkor az a gond).
A külső HDD-t az Oppóra vagy direktben a Marantzra dugtad, amikor az sikeresen felismerte a HD hangot? Ha direktben a Marantzra, akkor, ha az Oppóra dugod, akkor is felismeri az Oppóról való HDD-lejátszásnál a Marantz a HD hangot?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Blondsztyú
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.11.27., szer. 15:59
Értékelés: 78
Tartózkodási hely: Nyugat Mo.

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

Segítséget szeretnék kérni beállítással kapcsolatban!
Adott egy 105D és egy Marantz 8801 proci.Lejátszáskor BluRay lemezen kiválasztva a HD hangsávot a Marantz kijelzőjén nem jelenik meg a HD hangnak megfelelő kiírás.Pl. DOLBY TRUE HD estén DOLBI DIGITAL . DTS HD MA esetén DTS surround.
Az Oppo menüben bitstream van kiválasztva.
A Marantz keveri le vagy az Oppo menüben nem ok valami?
Külső HDD-ről MKV filmnél kiválasztva a HD hangsávot kiírja a Marantz.!
ISO-nál még nem próbáltam.
Köszi előre is!
Zidoo UHD-3000/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2
Triangle Genese Quartet - Voce -Trio 5.2
2xML Dynamo-1500X/AQ CastleRock/AQ XLR/Earth,Mackenzie,Husky/Tápszürő:
Furutech e-TP66EG
Proji:Epson 9300/Synology NAS/AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/
 

 

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Csak akkor érdemes cserélni a 95-öst 103-ra, ha nem használod a 95 DAC-ját, és szeretnéd kihasználni a 103 hálózati lejatszási képességét (SMB és NFS hálózatokon).

Avatar
tt77
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.05.03., csüt. 19:43
Értékelés: 0

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: tt77 »

Sziasztok!
Oppo 103-ról infót tudtok adni? Kép,hang,kezelhetőség...stb.
Érdemes lecserélni az Oppo 95-öst 103-asra?
Köszönöm előre is!

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Természetesen nem (hiszen lényegében u.a. az OPPO UDP-203).

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

sziasztok

az azur cxuhd sem jatszik Netflix/youtubot mont az uj oppok?

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

A legújabb UB9000/9004 nem kezeli a házilag írott 100GB lemezeket, csak a régebbi UB900. Szándékosan.

Avatar
dalecooper
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 23:48
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: dalecooper »

Sziasztok!

Teszteltem néhány UHD Blu-Ray lejátszót, a következő tapasztaltam:
Az alábbi lejátszók nem játszották le a három rétegű újraírható blu-ray lemezt (Sony BD-RE XL 100GB) amin 93GB adat van:
SONY UBP-X800
SONY UBP-X700
SONY UBP-X500
Panasonic DP-UB420
Panasonic DP-UB150
Panasonic DMP-UB700
Samsung UBD-K8500
Samsung UBD-M9500

Több fórumon olvastam, hogy a Panasonic DMP-UB900 és a Panasonic DP-UB9000 lejátszók minden gond nélkül olvassák a BD-R/RE XL lemezeket. Ugyanebben a fórumban írták, hogy a SONY UBP-X700 az első két réteget (66GB) olvassa. A közeljövőbe ki szeretném próbálni 66GB-os verziót a SONY UBP-X700-al. Kapni fogok kölcsön egy SONY UBP-X800M2-t, ezt is lefogom tesztelni.

dzsonaszshred-nek:
Jelen pillanatban a Magyarországon beszerezhető Blu-Ray írók közül 2 típussal lehet UHD lemezt írni, azt is módosított FW-rel (LG BH16NS55, ASUS BW-16D1).

A két rétegű (50GB) lemezekkel egyiknek sem volt gondja.

Remélem tudtam valakinek segíteni.
Sztereó:
Marantz PM-KI Pearl Lite
Marantz SA-KI Pearl Lite
Marantz NA8005

Házimozi:
Marantz SR5005
Marantz UD7007
Panasonic DP-UB824
LG OLED55E6V

Hangfal:
Mordaunt-Short Aviano 6
Mordaunt-Short Aviano 5C
Mordaunt-Short Aviano 1
Mordaunt-Short Aviano 7

Avatar
dooku-gróf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2006.07.17., hétf. 19:04
Értékelés: 5

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: dooku-gróf »

Üdv!

UHD lejátszót szeretnék vásárolni, az első számú kiszemelt pedig egy Panasonic DP-UB820 lenne. Ehhez várnék segítséget Tőletek. Vélemények, tapasztalatok, észrevételek, meglátások érdekelnek ezzel a modellel kapcsolatosan. Például milyen a hangja analóg kimeneten? Szépen skálázza-e fel a DVD-t, illetve a sima Blu-rayt? Köszönöm!

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Elérhető a CFW a Cambridge Azur CXUHD lejátszókhoz.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6067
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5124
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

dzsonaszshred írta:
2019.04.11., csüt. 11:59
köszi szépen a kommentet Aszpirin!
amúgy én Pana ról írtam nem Pio ról sztem összekeverted vagy annyira már kíváncsi vagy a Pio ra :D
Ohh, bakker, csak a kommented címét kellett volna megnéznem... de igen, annyira benne voltam a Pio-s témában, hogy már azt hittem arról beszélsz, a címre nem is figyeltem. :smile51:
Sorry.

Annyiban viszont akkor áll a megjegyzésem, hogy akkor esetleg még mindig megcélozható a Pana 9004-es árkategóriájában elhelyezkedő Oppo 203 (gyors és modern felület, mkv-ból HD hangok és Atmos is megy, CFW-vel /plussz pénz/ BD ISO-k is lejátszhatók), és az még beszerezhető is jó eséllyel.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

dzsonaszshred
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019.04.09., kedd 06:24
Értékelés: 1

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: dzsonaszshred »

köszi szépen a kommentet Aszpirin!
amúgy én Pana ról írtam nem Pio ról sztem összekeverted vagy annyira már kíváncsi vagy a Pio ra :D
én eddig mindig úgy néztem a filmeket (aminél számít a hang, a többire böven jó a stream), hogy kiírtam lemezre, van vagy 5-6 újraírható lemezem 50GBs. Ezért hittem azt hogy ez UHD vel is ilyen egyszerü lesz, de úgy látszik nem.
Azért ez az Atmos mégiscsak nagy változás az eddigiekhez képest ugyanis a dd vagy a dts aztán a true hd meg a dts hd is rendelkezni kellett egy minimum bitrattel, nem?. Ha jól értem az atmos csak a hangfeldolgozást jelenti, hogy nem elöre leosztottak a csatornák de a bitrate lehet változó vagyis lehet lossless vagy tömörített is. Nehezen haladok a korral :D Nyilván egy korongon biztos ez a legjobb mai elérhetö hang. Ettöl függetlenül nem veszek atmosos erösítöt meg plusz 4 hangfalat. :)
Sztem megvárom az elsö lejátszót ami lejátszik 3 rétegü lemezt és beruházok arra. Már ha a Saturn visszaveszi a Panát :D
Ettöl függetlenül nehéz szívvel válok meg töle, mert ilyen jó hangot még sosem hallottam elötte.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6067
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5124
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

dzsonaszshred írta:
2019.04.10., szer. 19:49
Köszi szépen a válaszokat. Arra jutottam h bár brutál jó ez a lejátszó, ami filmet megnéztem rajta eszméletlenül jól szólt, de nekem nem elég sokoldalú vagy nem vagyok elég high end hozzá. Szóval visszaviszem :( A menüje borzasztó gagyi meg lassú össze sem lehet hasonlítani a android tvmmel. Persze ok ez egy high end lejátszó, föleg lemezekre, de ha mar tesznek bele modern tartalmat akkor az müködjön ennyi pénzért. Lemezt meg nemcsak a pénz miatt, kb 8-10 ropi per uhd lemez, de ki akar manapsag feleslegesen fizikai korongokat gyüjteni. A netflix sem az amazon prime nem az igazi megoldás vhogy éreztem h ez az atmos ott csak pvakítás. Engem mondjuk az atmos maga nem is érdekel, bár még nem hallottam de egy true hd v dts hd is elég jó. Kicsit csalódás h van egy jó tvm meg egy ok hangrendszerem és nem tudok rájuk egyszerü módon tartalmat küldeni. Megvárom h mit tud a sony x800m2 xl formátum fronton. :)
Szia!
Végre egy tapasztalatra alapuló vélemény elsőkézből a Pio legújabb csodájáról. Tényleg érdekelt, zsóval köszi!
Ha ebben az árkategóriában gondolkodsz, akkor talán mégis értelme lenne levadásznod egy 205-ös Oppót, ha még sikerül. Nekem csak egy 203-asom van (gondolkodtam a 205-ön, de az én alsó-középkategóriás rendszerembe tényleg túlzás lenne egy 205-ös, egyszerűen nem tudnám kihasználni az általa nyújtott többletet), viszont a 203-as firmware-e azonos a 205-ösével, tudtommal. Az Oppo felülete modern, szép és gyors. Abban biztos vagyok, hogy mkv-ból lejátszik bármilyen HD hangot (Atmos HD-t is) a gyári firmware-rel is, BD image-ekhez viszont az Oppónál is CFW (custom firmware) kell, ami plusz pénz, de itt a fórumban is van aktív kolléga, aki megoldaná neked.
Netflix, Amazon Prime: ezeknél az Atmost azért nem nevezném parasztvakításnak, ezek a streamerek egyszerűen (még) nem adnak semmit HD hanggal (nem csak Atmos esetén), és tény, hogy pl. ezeknél elég sok Atmos megjelölésű, de ennek ellenére lelombozó minőségű hangot hallhatsz, ugyanakkor akad egészen jól sikerült Atmos-os hang is a választékban, hirtelen erre a Jack Ryan sorozat jut eszembe az Amazonon, illetve az Altered Carbon a Netflixen. A veszteségesen tömörített hang is tud jó lenni.
Abban viszont szerény tapasztalatom szerint is igazad van, hogy akadnak olyan nem-Atos hanggal ellátott filmek, amelyek bizony - Atmos ide vagy oda - bőven odaütnek a legtöbb általam hallott Atmos-os hangnak is. Tipikusan ilyenek az általam ismer Nolan-filmek, pl. a Dunkirk vagy az Interstellar, illetve meglepő módon a Harmadik Típusú Találkozások legújabb UHD kiadása is, ezek bár “csak” DTS HD 5.1 hangot tartalmaznak, de hang-élményben agyonütik az Atmos-os hangú filmek nagyobbik részét. Ajánlom őket figyelmedbe.
Az Atmos-ban nagy lehetőségek rejlenek, de attól, hogy valami Atmos, még önmagában nem feltétlenül jobb.
Ami a Sony-t illeti: őszintén nagyon kevés esélyt (inkább úgy mondanám, hogy nulla esélyt) látok, hogy egy Sony lejátszó alapból lejátsszon BD-image-eket, és az mkv-ból HD hang lejatszása ott is érdekes kérdés lesz, szerintem.
Talán nem véletlenül olyan népszerűek az Oppók ebben a kategóriában még így is, hogy már nem gyártják őket...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

dzsonaszshred
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019.04.09., kedd 06:24
Értékelés: 1

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: dzsonaszshred »

Köszi szépen a válaszokat. Arra jutottam h bár brutál jó ez a lejátszó, ami filmet megnéztem rajta eszméletlenül jól szólt, de nekem nem elég sokoldalú vagy nem vagyok elég high end hozzá. Szóval visszaviszem :( A menüje borzasztó gagyi meg lassú össze sem lehet hasonlítani a android tvmmel. Persze ok ez egy high end lejátszó, föleg lemezekre, de ha mar tesznek bele modern tartalmat akkor az müködjön ennyi pénzért. Lemezt meg nemcsak a pénz miatt, kb 8-10 ropi per uhd lemez, de ki akar manapsag feleslegesen fizikai korongokat gyüjteni. A netflix sem az amazon prime nem az igazi megoldás vhogy éreztem h ez az atmos ott csak pvakítás. Engem mondjuk az atmos maga nem is érdekel, bár még nem hallottam de egy true hd v dts hd is elég jó. Kicsit csalódás h van egy jó tvm meg egy ok hangrendszerem és nem tudok rájuk egyszerü módon tartalmat küldeni. Megvárom h mit tud a sony x800m2 xl formátum fronton. :)
Aszpirin írta:
2019.04.10., szer. 15:56
[quote=dzsonaszshred post_id=2368879 time=<a href="tel:1554784960">1554784960</a> user_id=45516]
Sziasztok,

Az a kérdésem, hogy mik a lehetöségeim egy nagy méretü >50gb begrabbelt blu ray megtekintesere ezzel a playerrel?
Vettem egy bd re xl sony lemezt de az íróm nem olvassa (buffalo író- pedig tamogatja a formatumot)
Az összes többi megoldáshoz nem értek.
Illetve még az érdekelne, hogy a netflixen nezett dolby atmosos filmeket miert dd+ ra konvertalja vissza (regebbi avr em van ) es nem true hd ra mint a blu ray lemezeket?

Elöre is nagyon köszi a segítséget.
Dzsonaszshred
A netflixes kérdésre a valódi válasz az, hogy az az Atmos, amit Netflixen jön, eleve veszteségesen tömörített hangobjektumokat tartalmaz, vagyis lényegében DD+, megtoldva Atmos-metaadatokkal. Ez "fölülről" kompatibilis a DD+-szal, és abba a legeszerűbb "lekonvertálni".
(azt hiszem, sok a félreértés az Atmos körül, és ez az egyik legjellemzőbb, hogy ha Atmos, akkor az minden esetben HD-minőségű. Sajnos nem így van, a streamer szolgáltatásoknak a tömörítetlen, pláne HD minőségű Atmos hang túl nagy sávszélességet igényelne, ezzel piacot veszítenének).
[/quote]

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6067
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5124
Tartózkodási hely: Szár

Re: Panasonic 9004

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

dzsonaszshred írta:
2019.04.09., kedd 06:42
Sziasztok,

Az a kérdésem, hogy mik a lehetöségeim egy nagy méretü >50gb begrabbelt blu ray megtekintesere ezzel a playerrel?
Vettem egy bd re xl sony lemezt de az íróm nem olvassa (buffalo író- pedig tamogatja a formatumot)
Az összes többi megoldáshoz nem értek.
Illetve még az érdekelne, hogy a netflixen nezett dolby atmosos filmeket miert dd+ ra konvertalja vissza (regebbi avr em van ) es nem true hd ra mint a blu ray lemezeket?

Elöre is nagyon köszi a segítséget.
Dzsonaszshred
A netflixes kérdésre a valódi válasz az, hogy az az Atmos, amit Netflixen jön, eleve veszteségesen tömörített hangobjektumokat tartalmaz, vagyis lényegében DD+, megtoldva Atmos-metaadatokkal. Ez "fölülről" kompatibilis a DD+-szal, és abba a legeszerűbb "lekonvertálni".
(azt hiszem, sok a félreértés az Atmos körül, és ez az egyik legjellemzőbb, hogy ha Atmos, akkor az minden esetben HD-minőségű. Sajnos nem így van, a streamer szolgáltatásoknak a tömörítetlen, pláne HD minőségű Atmos hang túl nagy sávszélességet igényelne, ezzel piacot veszítenének).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

1. Sehogyan, a 9004 nem támogatja ezt a lemez típust.
2. mkv-bol nincs HD hang, gyári korlátozás.

dzsonaszshred
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019.04.09., kedd 06:24
Értékelés: 1

Panasonic 9004

Hozzászólás Szerző: dzsonaszshred »

Sziasztok,

Az a kérdésem, hogy mik a lehetöségeim egy nagy méretü >50gb begrabbelt blu ray megtekintesere ezzel a playerrel?
Vettem egy bd re xl sony lemezt de az íróm nem olvassa (buffalo író- pedig tamogatja a formatumot)
Az összes többi megoldáshoz nem értek.
Illetve még az érdekelne, hogy a netflixen nezett dolby atmosos filmeket miert dd+ ra konvertalja vissza (regebbi avr em van ) es nem true hd ra mint a blu ray lemezeket?

Elöre is nagyon köszi a segítséget.
Dzsonaszshred

Avatar
öcsi67
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1087
Csatlakozott: 2016.07.30., szomb. 15:33
Értékelés: 54

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: öcsi67 »

robi-k írta:
2019.04.08., hétf. 11:37
Minden teszt a megrendelő “szájíze” szerint készül. Hogy jobb-e a 800-ás pio a 205-hét képest?
Nos, a 800 egy régebbi MT8581 proci van, sz OPPO-bán egy továbbfejlesztett egyedi OP8591, bővített tudással. Az alap beállítások a 800-bán alapból lágyabb tónusúak, és más a DAC kialakítása is. Tehát minden szubjektív preferencia kérdése.
Helló!
Köszi az infót, több külföldi netes oldalt néztem ezen témával kapcsolatban. Egy német oldalon a gyakorlatban is összehasonlították a két lejátszót egy audio CD lemez tesztelése folytán. És a Pioneer teljesített jobban, a csúcs audio egységének köszönhetően, ami a csúcs CD lejátszójából származik ( PD - 70AE )
Hangfalak - Sonus Faber ( Olympica 2. - Olympica center )
Subwoofer - Elac 2070
Erősítő - Arcam avr750
Medialejátszó - Pioneer UDP LX-800
Hangfalkábelek - Neotech nes 3003 II.
Összekötő kábelek - AudioQuest Diamond és Coffee Hdmi
Subkábel - AudioQuest Wolf sub

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Minden teszt a megrendelő “szájíze” szerint készül. Hogy jobb-e a 800-ás pio a 205-hét képest?
Nos, a 800 egy régebbi MT8581 proci van, sz OPPO-bán egy továbbfejlesztett egyedi OP8591, bővített tudással. Az alap beállítások a 800-bán alapból lágyabb tónusúak, és más a DAC kialakítása is. Tehát minden szubjektív preferencia kérdése.

Avatar
öcsi67
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1087
Csatlakozott: 2016.07.30., szomb. 15:33
Értékelés: 54

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: öcsi67 »

Aszpirin írta:
2019.04.01., hétf. 17:11
öcsi67 írta:
2019.04.01., hétf. 16:58
Sziasztok!
Azon személyt keresném akinek birtokában van az új Pioneer ( UDP LX-800 ) tipusú lejátszó. Lenne néhány kérdésem a lejátszóval kapcsolatban. Privátban várnám a jelentkezést!
Előre is köszönettel!

Dezső
Ha ezzel a lejátszóval kapcsolatban van már bármi tapasztalat (akár Neked is), akor szívesen olvasnám itt is!!!
Üdv!
Tapasztalatom még nincs, de nagyon úgy néz ki hogy beruházok egy Pioneer Lx-800-ra, Oppo 205 volt a célkitűzés de nem jött össze. csak szerettem volna olyan személlyel beszélni akinek a birtokában van ezen lejátszó, de úgy néz ki hogy senkinek nincs még. Elég sok info van a neten róla, sőt összehasonlítás is van az Oppo 205-tel, és nagyon úgy néz ki hogy jobb a Pioneer az Oppónál!
Hangfalak - Sonus Faber ( Olympica 2. - Olympica center )
Subwoofer - Elac 2070
Erősítő - Arcam avr750
Medialejátszó - Pioneer UDP LX-800
Hangfalkábelek - Neotech nes 3003 II.
Összekötő kábelek - AudioQuest Diamond és Coffee Hdmi
Subkábel - AudioQuest Wolf sub

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”