A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Popcorn médialejátszó

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 273
Kapcsolat:

Re: Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Kíváncsi volnék. Sokan megvennénk előbb, vagy utóbb.

Az android eddig bukta náluk. Valami minőségi táppal ellátott analóg kimenettel is rendelkező lejátszó jöhetne.

Utóbbi mondjuk talán sokaknak nem hiányzik, de nekem nem HD-s a cuccom. Érdekes lehet.

HDD nem fontos, de azért azt is sokan szeretik.
Netflix, YouTube esetleg... hát van mit irigykedni más gyártóktól.

Meg kellene picit erőltetniük magukat.
Nem baj, ha marad az egyszerűség.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Popcorn/Tag Mclaren/Swans/Synology ▪︎ Primare/Bayz/Ruark

hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 240

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Vajon eljön-e még a Popcorn lejátszók reneszánsza?

Jelenlegi formájában ahogy látom, az Android mindent ledarált (ebben a műfajban is).

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Big írta:
2020.02.23., vas. 19:59
Nagyon köszönöm a gyors és "bíztató" :D választ. Azért várok még, hátha valaki talált már erre megoldást az A-400-nál. Mire lett cserélve?
Sajnos sokáig bohóckodtunk és nem oldódott meg. Gyári vissza, fw, kábel, stb...

A500 lett ott is, nálam is és más barátomnál is.
Screenshot_20200223-200630_Chrome.jpg
Screenshot_20200223-200630_Chrome.jpg (45.72 KiB) Megtekintve 693 alkalommal
Ezt pedig jóérzéssel közzéteszem.

A popcorn lejátszókat hibáik ellenére is szeretem. Faék egyszerűséggel játszanak le dolgokat relatíve olcsón. Az irányíthatósága jó, a távkapcs is pazar. A rendszer is jóvanazúgy.
A komolyan vételt én viszont sehogy nem látom.

Az 500-at kifejezetten a beharangozott jukebox, meg a zenelejátszó képességek miatt vettem. Le is játszik majdnem mindent. DSD256-ot is elindít, de kijelző kell mindenhez.
- Synology DS audio úgy ahogy parancsol neki, de többnyire lefagy tőle a popcorn.
- A fizetős NAremote vagy mi kb alig működik vele. Vagy megtalálja vagy nem, lehet újraindítani áramtalanítással, néha működik. De a kezelése vacak.
- A jukebox egy vicc.
- A500Pro android része is egy vicc. Tört felbontással, alig működő menüpontokkal, stb...

Aki zenét akár hallgatni, könyörgöm ne ezen tegye. Még ha egy jó DAC mellett jó is lenne...

Hogy jót is mondjak róla, a képe pazar A400-tól felfelé. NAS-ról használom futóműnek filmhez. Ha nem trükközök, erre nagyon jó, de legalább évente egy javítást kinyöghetne a cég. De tényleg. Mi a francot csinálnak?
▪︎Projectiondesign/Projecta/Popcorn/Tag Mclaren/Swans/Synology ▪︎ Primare/Bayz/Ruark

Big
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 461
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Big »

Deadpool írta:
2020.02.23., vas. 19:30
Big írta:
2020.02.23., vas. 19:15
Sziasztok!
...Már jó ideje meg van, igényeimnek megfelel, de a 3D-s lejátszás nemigazán akar összejönni vele. Pontosabban nem minden 3D-s fájlt játszik 3D-ben, half SBS mindegyik...
Ugyanez volt haveromnál is. Nem tudtuk mi sem megoldani, csak készülék upgraddel. (Csere)
Nagyon köszönöm a gyors és "bíztató" :D választ. Azért várok még, hátha valaki talált már erre megoldást az A-400-nál. Mire lett cserélve?
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL - SME3009 - VdH Frog - Pointe Pure Power Supply - PS Audio GCPH, Dual Audio PC - Linear Power Supply - M2Tech Young - Palmer Power Station, Denon TU-QS10, Harmonic Technology, Transparent, AudioQuest, HydraSound, ValhallA,

Big
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Deadpool írta:
2020.02.23., vas. 19:30
Big írta:
Sziasztok!
...Már jó ideje meg van, igényeimnek megfelel, de a 3D-s lejátszás nemigazán akar összejönni vele. Pontosabban nem minden 3D-s fájlt játszik 3D-ben, half SBS mindegyik...
Ugyanez volt haveromnál is. Nem tudtuk mi sem megoldani, csak készülék upgraddel. (Csere)
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL - SME3009 - VdH Frog - Pointe Pure Power Supply - PS Audio GCPH, Dual Audio PC - Linear Power Supply - M2Tech Young - Palmer Power Station, Denon TU-QS10, Harmonic Technology, Transparent, AudioQuest, HydraSound, ValhallA,

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Big írta:
Sziasztok!

Big
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Sziasztok!
Akadt némi problémám egy A-400-as Popcornal. Már jó ideje meg van, igényeimnek megfelel, de a 3D-s lejátszás nemigazán akar összejönni vele. Pontosabban nem minden 3D-s fájlt játszik 3D-ben, half SBS mindegyik, ellemben ugyan ezek a fájlok PC-n Kodival tökéletesen működnek 3D-ben. Minden létező beállítást kipróbáltam, de semmi változás, valami egyszerű megoldást keresnék a dologra.
Előre is köszönöm!

Carrobi
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 20

Hozzászólás Szerző: Carrobi »

Deadpool írta:
2020.02.11., kedd 11:25
Carrobi írta:
2020.02.11., kedd 10:23
Sziasztok! A-410-en nincs elalvás kikapcsoló funkció, vagy Én vagyok a bèna?
Szerintem nincs benne, ne keresd.
Fasza, köszönöm a választ.

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Carrobi írta:
2020.02.11., kedd 10:23
Szerintem nincs benne, ne keresd.

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Silu írta:
2018.11.12., hétf. 17:04
Üdv. Adott egy A-410 filmnézés közben a fejezeteknél megáll olyan mint ha a stopot nyomnám meg, nagyon idegesítő. Ez mitől lehet?
Szoftverfrissítést vagy gyári visszaállítást próbálj meg. A hibával nem találkoztam még, de ez megoldhatja

Carrobi
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 20

Hozzászólás Szerző: Carrobi »

Silu
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: Silu »

Üdv. Adott egy A-410 filmnézés közben a fejezeteknél megáll olyan mint ha a stopot nyomnám meg, nagyon idegesítő. Ez mitől lehet?

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Kedves A500 tulajok!

Mivel nincs tévém, csak projektor és azt nem szeretném kapcsolgatni, de youtube és egyéb zene lejátszást kijelző nélkül igen, ezért segítségeteket kérem.

Telefonról youtube mennyire könnyen indul?

Ha simán bekapcsolt állapotban hagyva a youtube látja, mint vezetéknélküli eszközt, és rákattintva elindul a videó (mint tévéken) azzal engem már megvettek.

A zenei lejátszásos dolgok mennyit javultak? A fizetős NA Remote for popcorn sokáig jó volt, de mostanában nem látja a lejátszókat, vagy gagyizik.
Synology nasom van. A DS audio app látja, de egy album váltás 10 mp és tele van buggal a cucc.
Tudom, nem erre lett kitalálva az a500, de igazán tudhatná ezeket végre normálisan kezelni, főleg ennyi pénzért.

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Musiccitys írta:
2018.07.18., szer. 16:31
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni:

Popcorn media lejátszó vételén gondolkozom. A következőt nem tudom, nem értem:
.....Szóval miért is érdemes vennem egy Popcornt mondjuk? :)
Vagy a hangnál van a lényeg, hogy azt tudja kezelni?
Köszönöm szépen!
Helló!

Ha van egy mostani tévéd, ami visz mindent, szerintem nem szükséges.
Ami miatt legtöbben veszik:
- piszok jó a képe
- a hálózati lejátszás viszonylag kényelmes
- lejátszik szinte mindent
- könnyebb a hang és feliratsávok kezelése is.

Pl a BD iso fájlokat a tévéd nem viszi. Hálózaton lehet hogy mást sem szeret ami 20-30-40 gigás. Erre jó lehet egy popcorn.
Ha beéred 20 gigás fájlokkal és nem szőrözöl, simán jó lehet a tévéd lejátszója. kb ez jutott eszembe

Musiccitys
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 14

Hozzászólás Szerző: Musiccitys »

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni:

Popcorn media lejátszó vételén gondolkozom. A következőt nem tudom, nem értem:

jelenleg van egy 55 colos Samsung tv-m, amihez van kötve egy külső 1 TB-os külső vinyó. Erről játszok le letöltött full hd filmeket.

Namost a kérdésem az, hogy ha ezt a külső vinyót rákötöm egy mondjuk Popcornra és azt kötöm a tv-re, akkor szebb lesz a kép? Mert őszintén megvallva nekem most sincs gondom a képminőséggel!

Szóval miért is érdemes vennem egy Popcornt mondjuk? :)
Vagy a hangnál van a lényeg, hogy azt tudja kezelni?
Köszönöm szépen!

audioline
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2699

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: audioline »

18 perce, Máté84 írta:

Milyen áron sikerült hozzájutni? Haza lehet vinni egy ilyet próbára?

55-ért vettem Józsitól kb. 3 éve. Kétfélét hoztam el azzal a szándékkal, hogy az egyik maradni fog. Azóta azt hiszem merevebb, komolyabb házban készülnek a tápok, ezért drágábbak is. Írj neki emailt ha érdekel a téma. Arra hamar szokott reagálni. 

http://hydrasound.hu/kapcsolat.php

.

Máté84
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 84

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Milyen áron sikerült hozzájutni? Haza lehet vinni egy ilyet próbára?
Panasonic P50-STW50,Dune Solo Lite(with LPS),Audio-GD Precision 2,Dynaudio Contour 1.3SE,Dynaudio Stand 4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Valhalla AgPtVIII mk2 RCA IC,Valhalla AgPtVII Reference AES/EBU, 2db Valhalla AgPt-RXF,2db Siltech SPX30,DH Labs Q10,Fapaci Luxor HDMI,Hivox Alces 4

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Popcorn médialejátszó

1 órája, Máté84 írta:

Kérdés hogy a tápkábel árát vajon megéri -e inkább jobb tápegységbe fektetni?

Zeus Analog Linear DC Power vagy Zeus DC Analog Power tápokat használ itt valaki?

Zeus DC Power-t használok, rendelésre készült, Dune HD Smart D1-hez, figyelembe véve a 3.5 belső HDD-t is... Spéci DC kábel is jár hozzá, ami nagyon fontos tartozék. Megért minden forintot. Csatlakozva az előttem szólóhoz, a minőségibb tápkábellel együtt az igazi.

(A DC kábel milyensége egyébként pont annyira számít, mint a 230V hálózatié. Elég sokfélét kipróbáltam és időnként nem hittem a fülemnek...)

.

nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 593

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

6 perce, Máté84 írta:

Zeus Analog Linear DC Power vagy Zeus DC Analog Power tápokat használ itt valaki?

A jobb tápegységet mindig meghálálja a rendszer a tápkábelt is, de tegyél sorrendet közéjük vagy mind a kettöt vedd meg!

Akkor kompromisszium mentes lesz a dolog és nem jár tovább a hifibogár...
"Az igazi barát szemből támad."

Máté84
Fórumlakó
Fórumlakó

Popcorn médialejátszó

Panasonic P50-STW50,Dune Solo Lite(with LPS),Audio-GD Precision 2,Dynaudio Contour 1.3SE,Dynaudio Stand 4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Valhalla AgPtVIII mk2 RCA IC,Valhalla AgPtVII Reference AES/EBU, 2db Valhalla AgPt-RXF,2db Siltech SPX30,DH Labs Q10,Fapaci Luxor HDMI,Hivox Alces 4

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Popcorn médialejátszó

6 órája, Máté84 írta:

Tudom hogy van különbség, hiszen nekem is van tuning tápegységem. Extra tápkábel alatt egy minőségi, forráshoz való tápkábelt értek (pl. Siltech SPX-20). Valószínűleg hang tekintetében kell hogy legyen további javulás ezekkel.

Igen, van. Hogy a Siltech lesz e a leginkább "alányuló", az más kérdés. A Microsoft táptól léteznek jobbak, pl. HydraSound Zeus speciálisan hozzá optimalizált tápegysége, igaz árban sem egy liga.

.

Máté84
Fórumlakó
Fórumlakó

Popcorn médialejátszó

3 hours ago, nemtomm said:

Természetesen van különbség  a tuning javára nem is kicsi...de mit értesz az extra alatt? 

Tudom hogy van különbség, hiszen nekem is van tuning tápegységem. Extra tápkábel alatt egy minőségi, forráshoz való tápkábelt értek (pl. Siltech SPX-20). Valószínűleg hang tekintetében kell hogy legyen további javulás ezekkel.

nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 593

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

3 órája, Máté84 írta:

Sziasztok!

A tuning táppal rendelkező Popcorn felhasználók közül észrevett -e már valaki további kép vagy hangminőségbeli javulást ha nem gyári, hanem extra tápkábelt használ?

Természetesen van különbség  a tuning javára nem is kicsi...de mit értesz az extra alatt? 

"Az igazi barát szemből támad."

Máté84
Fórumlakó
Fórumlakó

Popcorn médialejátszó

Sziasztok!

A tuning táppal rendelkező Popcorn felhasználók közül észrevett -e már valaki további kép vagy hangminőségbeli javulást ha nem gyári, hanem extra tápkábelt használ?

Baszajev
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 29

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Baszajev »

Lejátszás közben nyomd meg: subtitle gomb, négyirányú (joystick gomb lefele nyíl) megjelenik a "position" felirat, majd jobbra -balra gommbal beállítod a magasságot. A " size" ugyanitt, a mértetet változtatja.
Nálam ez így működik a V-ten-en, de valószínűleg a 400, 410 is ilyen megoldásokkal operál.
Egyébként, ha nem jól látszik a felirat, lehet, hogy maga a kép beállítás sem az igazi, nem árt azt is megnézni.
További jó szórakozást, a filmekhez
Pioneer VSX-D2011,Wharfedale Diamond 8.4, Wharfedale Diamond 8.2, Wharfedale Power Cube 8, Wharfedale W-H2 dipol, Kenwood KA-405, Pioneer DV-757Ai. Sony CDP-797, Sony ST A3L, TEAC A 103, Revox A78-MKII, Vibavoice Tequila II integra Mini, Tequila 6 DAC, Pioneer DV585A, Kenwood KRF-5060D, AKG K-66, Celestion Ditton 15, DUAL 6006, Popcorn V-ten, Zyxel 520 NAS, Vibavoice Mini Horn, LG 43UF680V, HP t610 thin Client,  Vibavoice hangsugárzó választó.

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”