Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Blu-Ray lejátszók

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Rock60 írta:
2023.07.06., csüt. 18:09


/ Ha van erre alkalmasabb topic, akkor tegyük át oda./

Köszi.
Átmozgatva.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Rock60 írta:
2023.07.06., csüt. 18:09
Ha egy DVD - játszó tudja a Blu - ray - t
Akkor azt nem DVD játszónak hívják, hanem Blu-ray lejátszónak (ami persze tud DVD-t is játszani). Viszont ha Blu-ray lejátszó, akkor tudnia kell a FullHD felbontást. Ha DVD játszó a megnevezése, akkor nem viszi Blu-ray-t és elvileg a FullHD felbontást sem tudja. Mi a pontos típus?

Egyébként itt a topikja:
viewforum.php?f=23

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Srry, nem találtam DVD - s topicot, úgy hogy itt kérdezném :

Ha egy DVD - játszó tudja a Blu - ray - t, az nem jelenti azt, hogy automatikusa tudja a full-hd felbontást is ?
Nekem az lenne logikus, mert úgy tudom, hogy a blu-ray a nagyobb felbontás, de lehet, hogy rosszul tudom...
Azért kérdezem, mert van egy kiszemelt blu-ray játszó - Harman-Kardon - de a speckójában nincsen szó a full-hd - felbontásról, és magán a gépen sem tüntetik ezt fel.
Lehet, hogy ha nem blu-ray korong van benne, csak egy mezei DVD, akkor nem is full-hd - ban játssza le ?

/ Ha van erre alkalmasabb topic, akkor tegyük át oda./

Köszi.

Avatar
potty6
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.05.23., hétf. 06:39
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: potty6 »

audioline írta:
2020.12.06., vas. 18:20
Tisztelt Fórumtársak,

Oppo-hoz szeretném kiprobálni a BubbleUPnP alkalmazást. Sajnos nem sikerült megoldanom, hogy lássa a library-ben az Oppo-t. Ott tartok, hogy a telefonon lévő mappákat látja és engedi át "cast" - olni az Oppo-ra.

Tudna valaki segíteni, hogyan lehet megoldani, hogy az Oppo-hoz csatlakoztatott HDD-n lévő mappákat is lássa?
Üdv az idő örvén netán erre tévedett nyájas olvasónak
(a háttérben finom csöndülettel ciripel az egykori Rendőrség tánczenekar Üzenet a nem betétdíjas palackból cé, anno roppant nagy sikerű nótája - s innen stílvált).

ez a hsz. évekkel korábbi, lehet tehát, hogy a kérdésed rég nem aktuális. De ha mégis, úgy talán tudok valamiféle megoldást - ha jól értettem; legalább az alap problémádra:

Nekem egy Oppo 203-asom van, és a cég honlapjáról ma is letölthető:
https://www.oppodigital.com/blu-ray-udp ... pport.aspx

a 20X sorozatú készülékekhez egy mobil applikáció... szerűség - amelyet úgy összességében tán nemigen volna helytálló a tökéletesség szinonímájaként aposztrofálni - de ez az app nálam mobilról gond nélkül látja a lejátszóra (a hátsó, 3.0 usb-re) kötött 4TB-os WD hdd-met (egy Audioquest usb A-Micro kábellel kapcsolódva), és annak minden mappáját a benne lévő fájlokkal együtt, legyen az kép, mozgókép, vagy audió fájl; utóbbiaknál mp3-tól sacd-n át dsd-ig bármit.


És persze, mindet kezeli is, úgy értem, az app a 'távirányító' funkciójában működteti a lejátszás/állj/léptetés/váltás, etc. funkciókat és hibátlanul kiküldi a házimozinak vagy a hifi erősítőnek, ill. a tévének a jelet hdmi-n és rca-n (egyéb kábelt én nem használok az Oppónál kimenetre).

Természetesen hdmi-n a Dolby Vision/Atmost, DTS-HD Master, és egyéb jeleket is;
a lánc összes elemének függvényében igen tisztességes minőségben, akár a kép- és hang-, ill. a csak a hangjeleket (s ekkor mindkettőt) együttesen használó csatlakozások révén is.

Igaz, ez nem egy buborjúpíenpís megoldás, de 'a hdd-t látni és kezelni' kívánságot teljesíti.

Végül pedig, csak remélhetem, hogy nem valami haszontalan sületlenségre pazaroltam az eleddig olvasásban eljutó(k) idejét, mert nem vagyok valami nagy spíler (de még csak kicsi se) a témában.

Avatar
audiofill
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2010.12.31., pén. 12:18
Értékelés: 37

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: audiofill »

Köszönöm a választ. Akkor nem erőltetem tovább.

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

audiofill írta:
2023.06.04., vas. 19:37
Van rá mód, hogy mappáról indítson? Előre is köszi a választ.
DVD vagy BDMV könyvtárakat nem fogja kezelni lemezként, és nincs is CFW ehhez a modellhez.

Avatar
audiofill
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2010.12.31., pén. 12:18
Értékelés: 37

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: audiofill »

Sziasztok. Hátha tudna valaki segíteni. Adott egy Oppo BDT-101 lejátszó. Eddig audio lejátszásra használtam. Ki szeretném próbálni videóra is. Külső merevlemezről nem tudom elindítani a lejátszást mappa szerint, minden áron be akar lépni a mappába és csak fájl-t akar elindítani. Nem találok rá beállítást. Van rá mód, hogy mappáról indítson? Előre is köszi a választ.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2023.04.16., vas. 18:40
zoli73 írta:
2023.04.16., vas. 14:25
Szép napot mindenkinek!
Adott egy Marantz UD 5007 Blu-ray lejátszó, amely egyebek mellett média lejátszó funkcióval is rendelkezik. Na most ezzel a funkcióval van egy kis probléma. Hülyén megfogalmazva, ez a média lejátszó képessége "leépülni" látszik. Lemezekkel nincs problémája, de a házi hálózaton lévő pc merevlemezére(valójában SSD) letöltött filmeket, már teljesen változó, hogy lejátsza/felismeri, avagy nem. A régebben letöltött, már többször lejátszott filmeket sem mindig hajlandó látni, lejátszani, ez teljesen változó, de egyre kevesebb, amit hajlandó elindítani, viszont a közelmúltban(3-4hónapja) letöltött filmeket már nem is látja.
Kérdésem, más is találkozott már hasonló jelenséggel? Megoldás? Szerviz?
Ami még feltűnt, hogy amióta ezek a "tünetek" jelentkeznek, velük egy időben, a készülék előlapján található "Stanby" állapotot jelző piros led fénye, elhalványult, rózsaszínűre "kifakult".
Ez utalhat részleges meghibásodásra, ami összefügghet a fájl nem felismeréssel?
A készülék egy alkalommal már volt javítva. Akkor, egy közelben történt villámcsapás hatására, zárlatos lett a tápegysége, teljesen süket lett, nem reagált semmire.
A javítás után(komplett tápegység csere), ami úgy 2,5 éve történt, minden funkciója hibátlanúl működött.
Az említett hibajelenség közel egy éve áll fenn, illetve fokozódik, "butul" a lejátszó.
Érdemes lehet megjavíttatni, vagy inkább vegyek mellé egy média lejátszót, ami a letöltött filmeket lejátsza? Mint ahogy írtam is, a lemez alapú formátumokkal hibátlanúl működik.
Köszönöm az esetleges segítséget, ötletet, tanácsot!
A tünetek, amiket leírsz, szoftverproblémára utalnak, amit lehet, hogy meg tud oldani a szerviz, lehet, hogy nem.
Nen hiszem, hogy bármi köze lenne a piros led elhalványodásához. Az egy teljesen más dolog, szerintem.

A "butulás" fura, de eredhet pl. abból, hogy bizonyos ún. codec-ek eredeti, gyártó általi licensze lejárt. (a fájlok kiterjesztései csak az ún. konténer-típust jelölik, a filmek és azok hangjának tömörítése/kódolása többféle lehet, ugyanazon .avi vagy .mkv kiterjesztés mögött. Minden ilyen kódolástípushoz tartozik egy szoftverdarabka, ún. codec, ami a kikódolást lejátszás közben elvégzi. Ezeket a codec-eket sok esetben a gyártónak licenszelnie kellett anno, és a licensz lejártával maga a codec lehet, hogy már nem működik.) Ez persze csak egy lehetséges ok, nem biztos, hogy erről van szó.
Volt a lejátszón mostanában szoftverfrissítés? Ha nem, meg lehet kérdezni a szerviztől, hogy van-e új szoftverfrissítés hozzá, ha igen, az lehet, hogy tartalmaz megújított licenszeket, és az lehet, hogy megoldja a problémát.

A szoftverfrissítést lehet, hogy Te is meg tudod oldani, menüből. Tudom, hogy műszaki analfabétának vallod magad, de azért megpróbálkozhatsz, ha találsz a beállítások menüben bárhol szoftverfrissítést, akkor bökj rá, mert lehet, hogy neten tud frissíteni, és akkor nyert ügyed lehet. Ha USB-sticket kér a frissítéshez, akkor inkább egy hozzáértőbb végezze el azt...

A válaszommal lehet, hogy semmire sem mész, de az is lehet, hogy igen :)
Azért valamit mégis segítettél! Ennek a szoftver frissítési lehetőségnek utánanézek, mert nálam nem volt frissítve. Bennem ez fel sem merült, hogy ez lehetséges. Második tulajdonosa vagyok, kevesebb, mint egy évesen került hozzám. Ezzel a licenszekkel nem vagyok tisztában, de ami biztos, hogy Youtube klienssel rendelkezett, de az már ahogy írtad is, valamilyen licensz lejárta miatt már nem működik. Ezt egy felirat jelezte is, a kliens megnyitásakor.
Ami a kódokkal kapcsolatos licenszeket illeti, ez akkor akár más készülékeknél is megeshet? Ha igen, akkor ez nem túl bíztató.
Ami érthetetlen, hogy a régebben, tehát ez az anomália jelentkezése előtt letöltött filmeket hol lejátsza, hol nem, de inkább úgy történik, hogy vagy látja, vagy nem. Ezt teljesen változó, hogy mi történik. Viszont a probléma jelentkezése után letöltött filmekkel már semmit sem tud kezdeni, nem is látja őket.
Az elmúlt kb. 5 évben jól tette a dolgát, de az utóbbi közel egy évben rendszeresen borsot tör az orrunk alá.
Ha ez a szoftverfrissítés nem lehetséges, vagy ha nem segít, akkor talán szerviz lesz, vagy veszek mellé, egy stabilan működő média lejátszót.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2023.04.16., vas. 14:25
Szép napot mindenkinek!
Adott egy Marantz UD 5007 Blu-ray lejátszó, amely egyebek mellett média lejátszó funkcióval is rendelkezik. Na most ezzel a funkcióval van egy kis probléma. Hülyén megfogalmazva, ez a média lejátszó képessége "leépülni" látszik. Lemezekkel nincs problémája, de a házi hálózaton lévő pc merevlemezére(valójában SSD) letöltött filmeket, már teljesen változó, hogy lejátsza/felismeri, avagy nem. A régebben letöltött, már többször lejátszott filmeket sem mindig hajlandó látni, lejátszani, ez teljesen változó, de egyre kevesebb, amit hajlandó elindítani, viszont a közelmúltban(3-4hónapja) letöltött filmeket már nem is látja.
Kérdésem, más is találkozott már hasonló jelenséggel? Megoldás? Szerviz?
Ami még feltűnt, hogy amióta ezek a "tünetek" jelentkeznek, velük egy időben, a készülék előlapján található "Stanby" állapotot jelző piros led fénye, elhalványult, rózsaszínűre "kifakult".
Ez utalhat részleges meghibásodásra, ami összefügghet a fájl nem felismeréssel?
A készülék egy alkalommal már volt javítva. Akkor, egy közelben történt villámcsapás hatására, zárlatos lett a tápegysége, teljesen süket lett, nem reagált semmire.
A javítás után(komplett tápegység csere), ami úgy 2,5 éve történt, minden funkciója hibátlanúl működött.
Az említett hibajelenség közel egy éve áll fenn, illetve fokozódik, "butul" a lejátszó.
Érdemes lehet megjavíttatni, vagy inkább vegyek mellé egy média lejátszót, ami a letöltött filmeket lejátsza? Mint ahogy írtam is, a lemez alapú formátumokkal hibátlanúl működik.
Köszönöm az esetleges segítséget, ötletet, tanácsot!
A tünetek, amiket leírsz, szoftverproblémára utalnak, amit lehet, hogy meg tud oldani a szerviz, lehet, hogy nem.
Nen hiszem, hogy bármi köze lenne a piros led elhalványodásához. Az egy teljesen más dolog, szerintem.

A "butulás" fura, de eredhet pl. abból, hogy bizonyos ún. codec-ek eredeti, gyártó általi licensze lejárt. (a fájlok kiterjesztései csak az ún. konténer-típust jelölik, a filmek és azok hangjának tömörítése/kódolása többféle lehet, ugyanazon .avi vagy .mkv kiterjesztés mögött. Minden ilyen kódolástípushoz tartozik egy szoftverdarabka, ún. codec, ami a kikódolást lejátszás közben elvégzi. Ezeket a codec-eket sok esetben a gyártónak licenszelnie kellett anno, és a licensz lejártával maga a codec lehet, hogy már nem működik.)
Az újonnan letöltött filmek lehet, hogy már olyan codec-ekkel voltak kódolva, amik a lejátszód még nem is támogatott anno, vagy a gyártásakor még nem is léteztek. Ez esetben sajnos lehet, hogy ezekről le kell mondani.

Ez persze csak egy lehetséges ok, nem biztos, hogy erről van szó.
Volt a lejátszón mostanában szoftverfrissítés? Ha nem, meg lehet kérdezni a szerviztől, hogy van-e új szoftverfrissítés hozzá, ha igen, az lehet, hogy tartalmaz megújított licenszeket és vagy újabb codec-eket, és lehet, hogy megoldja a problémát.

A szoftverfrissítést lehet, hogy Te is meg tudod oldani, menüből. Tudom, hogy műszaki analfabétának vallod magad, de azért megpróbálkozhatsz, ha találsz a beállítások menüben bárhol szoftverfrissítést, akkor bökj rá, mert lehet, hogy neten tud frissíteni, és akkor nyert ügyed lehet. Ha USB-sticket kér a frissítéshez, akkor inkább egy hozzáértőbb végezze el azt...

A válaszommal lehet, hogy semmire sem mész, de az is lehet, hogy igen :)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép napot mindenkinek!
Adott egy Marantz UD 5007 Blu-ray lejátszó, amely egyebek mellett média lejátszó funkcióval is rendelkezik. Na most ezzel a funkcióval van egy kis probléma. Hülyén megfogalmazva, ez a média lejátszó képessége "leépülni" látszik. Lemezekkel nincs problémája, de a házi hálózaton lévő pc merevlemezére(valójában SSD) letöltött filmeket, már teljesen változó, hogy lejátsza/felismeri, avagy nem. A régebben letöltött, már többször lejátszott filmeket sem mindig hajlandó látni, lejátszani, ez teljesen változó, de egyre kevesebb, amit hajlandó elindítani, viszont a közelmúltban(3-4hónapja) letöltött filmeket már nem is látja.
Kérdésem, más is találkozott már hasonló jelenséggel? Megoldás? Szerviz?
Ami még feltűnt, hogy amióta ezek a "tünetek" jelentkeznek, velük egy időben, a készülék előlapján található "Stanby" állapotot jelző piros led fénye, elhalványult, rózsaszínűre "kifakult".
Ez utalhat részleges meghibásodásra, ami összefügghet a fájl nem felismeréssel?
A készülék egy alkalommal már volt javítva. Akkor, egy közelben történt villámcsapás hatására, zárlatos lett a tápegysége, teljesen süket lett, nem reagált semmire.
A javítás után(komplett tápegység csere), ami úgy 2,5 éve történt, minden funkciója hibátlanúl működött.
Az említett hibajelenség közel egy éve áll fenn, illetve fokozódik, "butul" a lejátszó.
Érdemes lehet megjavíttatni, vagy inkább vegyek mellé egy média lejátszót, ami a letöltött filmeket lejátsza? Mint ahogy írtam is, a lemez alapú formátumokkal hibátlanúl működik.
Köszönöm az esetleges segítséget, ötletet, tanácsot!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Tiller
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2014.05.28., szer. 21:10
Értékelés: 13

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tiller »

Tiller írta:
2022.09.02., pén. 20:40
Kedves Mindenki!
Talán meg tud oldani valaki egy rejtélyt, amivel az M9702 V3 (OPPO 203 clone) lejátszó használata közben szembesültem.
Lokális hálózaton van három, Windows (10 és 11) alapú PC, két NAS és az OPPO-n kívül másik két, régi típusú DUNE mediaplayer.
Minden fix IP-re van állítva és az egész hálózaton minden eszköz lát minden eszközt. (A mediaplayerek kiszolgálásához a PC-ken SMB1 is aktiválva van.)
Egyedül az OPPO viselkedik furcsán. Csak akkor látja a hálózaton lévő PC-ket, ha be van kapcsolva egy másik mediaplayer, vagy NAS is. NFS allatt is hasonló a helyzet.
Nem tudom megfejteni, hogy mi akadályozza az OPPO-t a PC-k meglátásában és mi teszi lehetővé neki, hogy lássa a PC-ket ha egy másik player be van kapcsolva?
Megvan a hiba oka, bár kijavítani nem könnyű.
Mivel egy, a hálózaton lévő Win10-es, vagy Win11-es gépen található filmet akarok lejátszani, Master Browser-ként ezek egyike fog belépni a hálózatba. A Win10 és Win11 operációs rendszerekben viszont a Master Browser funkció hibás. (Valószínű, hogy soha nem fogják kijavítani.)

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Oppo clonom sosem volt, nem tudok nyilatkozni. sad.gif

Ha valaki zenehallgatásra is használja szeretett OPPO UDP-203 készülékét, talán jól jön neki az infó, hogy RME ADI-2 fs Dac-al összekötve jobb PCM audio hangra képes (szubjektív vélemény), mint a használtan is beszerezhetetlen UDP-205. Éltem együtt mindkét verzióval, ezért merem leírni. A 205-öt eladtam "csilliárdokért" :D
.

Avatar
Tiller
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2014.05.28., szer. 21:10
Értékelés: 13

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tiller »

Kedves Mindenki!
Talán meg tud oldani valaki egy rejtélyt, amivel az M9702 V3 (OPPO 203 clone) lejátszó használata közben szembesültem.
Lokális hálózaton van három, Windows (10 és 11) alapú PC, két NAS és az OPPO-n kívül másik két, régi típusú DUNE mediaplayer.
Minden fix IP-re van állítva és az egész hálózaton minden eszköz lát minden eszközt. (A mediaplayerek kiszolgálásához a PC-ken SMB1 is aktiválva van.)
Egyedül az OPPO viselkedik furcsán. Csak akkor látja a hálózaton lévő PC-ket, ha be van kapcsolva egy másik mediaplayer, vagy NAS is. NFS allatt is hasonló a helyzet.
Nem tudom megfejteni, hogy mi akadályozza az OPPO-t a PC-k meglátásában és mi teszi lehetővé neki, hogy lássa a PC-ket ha egy másik player be van kapcsolva?

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Egy kis kiegészítés: a Reavon UBR-X200 lejátszó semmiben sem hasonlít az OPPO UDP-205 lejátszóhoz, sem hardver, sem SW tekintetében sem.

Best
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2011.02.07., hétf. 08:05
Értékelés: 19
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Best »

Eisa díjas Reavon UBR-X200 / OPPO 205

https://reavon.com/bluray-player-ubr-x200/

Van erről itt valakinek bármilyen tapasztalata?

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Mendark

nem volt firmware frissítés a NAS-on? Mivel az OPPO csak az SMB v.1 protokollt támogatja Samba esetében (amit a Microsoft már évek óta próbál kiirtani az SMB v.1 sebezhetőségre miatt), a nevesebb NAS gyártók - Synology, QNAP - is kezdik korlátozni az SMB v.1 támogatást.

A megoldás: a menüben megnézni, hogy aktív-e az SMB v.1, vagy áttérni az NFS megosztásra (a NAS menüjében lehet beállítani).

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: voges »

Sziasztok!
Idő közben lecseréltem az Oppo-t egy Pio bdp-450re.
Mielőtt mindenki fikázna meg voltam és vagyok elégedve mindegyikkel.Mindegyiknek van előnye és hátránya is,de nem ez a lényeg.
Kérdésem az lenne,hogy tudom rávenni a Pio-t,hogy a You Tube is mennyen rajta?
A másik kérdésem,ha jól tudom a Pio-hoz van Cfw.Ez mivel tudna többet,mint a gyári alap szoftver?
Köszi a segítséget! :)

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

La_Valse írta:
2021.04.08., csüt. 18:30
Itt még nézelődhetsz, ez a holland srác még tárol néhány fájlt.
http://etmriwi.xs4all.nl/oppo/
A firmware nem engedi a dowmgrade-t, csak hardveres programozással lehet visszatölteni egy régebbi verziót.

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

voges írta:
2021.04.05., hétf. 14:36
Sziasztok!
Nem tudjátok Oppo 95-re van cfw,vagy esetleg vissza lehet állítani gyári állapotba,hogy lejátsza sacd iso-t?

Itt még nézelődhetsz, ez a holland srác még tárol néhány fájlt.
http://etmriwi.xs4all.nl/oppo/
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

voges írta:
2021.04.05., hétf. 14:36
Sziasztok!
Nem tudjátok Oppo 95-re van cfw,vagy esetleg vissza lehet állítani gyári állapotba,hogy lejátsza sacd iso-t?
A válasz, hogy sajnos nincs és tudtommal nem lehet.
.

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: voges »

Sziasztok!
Nem tudjátok Oppo 95-re van cfw,vagy esetleg vissza lehet állítani gyári állapotba,hogy lejátsza sacd iso-t?

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: lezu »

Teljesen mindegy melyiket választod az említett modellek közül,működést és használhatóságot tekintve.Az újabb bluray lejátszóknál(ebben az árszegmensben) a szokásos software hibák előfordulhatnak,tapasztalatokból írom...A hiba következők

Köszönöm
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

darthdick

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

lezu írta:
2021.03.31., szer. 17:40
Üdv!
Szerintetek, melyik készülék lehet jobb választás: A PANASONIC DP-UB450 vagy a SONY UBPX700B? Sony vagy a panasonic a megbízhatóbb, álltalában? Kinek mi a tapasztalata?
Előre is köszi.
Teljesen mindegy melyiket választod az említett modellek közül,működést és használhatóságot tekintve.Az újabb bluray lejátszóknál(ebben az árszegmensben) a szokásos software hibák előfordulhatnak,tapasztalatokból írom...A hiba következők lehetnek példaként.A leggyakoribb a lefagyása a készülékeknek,semmire sem reagál,lemerevedik.Hiba még ha netflix alkalmazás van telepítve akkor nem 5.1 DD+ jön a hang hanem lpcm-ben,random szerűen,youtube induláskor is lehetnek problémák,kidob az alkalmazásból...
Ezeket egy hálózati áramtalanítással általában lehet orvosolni,ki-be húzni a tápkábelt kis szünettel.A régebbi,hálózati funkciókkal nem rendelkező lejátszók sokkal megbízhatóbbak...
Ergo amelyik külcsínre tetszik jobban,azt vedd....

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: lezu »

Üdv!
Szerintetek, melyik készülék lehet jobb választás: A PANASONIC DP-UB450 vagy a SONY UBPX700B? Sony vagy a panasonic a megbízhatóbb, álltalában? Kinek mi a tapasztalata?
Előre is köszi.
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: voges »

Sziasztok!
Szerintetek ha laptopon hallgatom a YouTube-ot akkor a hangot át lehet küldeni az Oppo 95-re?

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”