Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

HD videó lejátszók

Avatar
Fecke78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2016.08.03., szer. 07:43
Értékelés: 9

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Fecke78 »

fcsfelix írta:
2016.08.07., vas. 11:25
 
Urak! Azt szeretném kérdezni, Dune hd smart d1 lejátszóra max mekkora külső merevlemezt lehet csatlakoztatni? (Nem találok róla infót!!)
 
Szia!
 
Nekem volt, szerettem is. Viszont pont emiatt adtam el, mert a 3tb-os vinyókat csak addig kezelte amíg félig voltak. 2gb környékén már megnyitva csak azt mutatta, hogy üres.
Vettem egy éve egy Base 3D-t azzal azóta hibátlan. Viszont nagyobbal még nem próbáltam, de a 3x3tb-ost tökéletesen kezeli. :-)
 
Remélem tudtam neked segíteni!
Sziasztok nálam a dune d1 5 tb samsung külső vinyoval vigan szuperált ..., benne egy 4 tb wd red volt .
Most minden átment a nashoz

Avatar
Tóni
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 14:30
Értékelés: 58

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tóni »

YvsMad írta:
2020.01.07., kedd 10:59
Igen, éppen a kártya elekrülése miatt (is) váltottam anno a Digire, így ez a probléma megszűnt. Így 3 tévé + 1 felvevő megy kártya nélkül. De ez itt most nem a reklám helye.
Hja, könnyű annak akinél van kábeles Digi. :D
A mi környékünkön (kertváros) TV-re és Net-re együtt az egyetlen lehetőség a UPC volt amikor beköltöztünk,
másrészt, ahogy nézem most is bővebb a mozifilm és azon belül a HD csatornák kínálata is.
Long Live Rock 'n' Roll !

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Tóni írta:
2020.01.07., kedd 09:21
Köszönöm a választ, ha egy évvel ezelőtt jön, akkor könnyen lehet, hogy egy ilyen gépet választottam volna, ill. mai utódját a 760-ast.
Ami ellene szólt, hogy külön CI kártya kell a TV-be és külön a felvevőbe, ami havi plusz egy ezres ( kicsit kényelmetlen megoldás lenne mindig a felvevő tunerével dekódoltatni az adást )

Végülis egy olyan TV-t választottam, ami USB HDD-re tud felvenni, de felvétel közben másik kódolt adás nem nézhető ill. a beépített player-e is jóval primitívebb, mint amit a Panasonic tud.
Igen, éppen a kártya elekrülése miatt (is) váltottam anno a Digire, így ez a probléma megszűnt. Így 3 tévé + 1 felvevő megy kártya nélkül. De ez itt most nem a reklám helye.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Tóni
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 14:30
Értékelés: 58

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tóni »

YvsMad írta:
2020.01.06., hétf. 15:33

Létezik megoldás a kérdésedre, csak éppen nem médialejátszó.
Én már 5 éve lecseréltem a HDD-s DVD felvevőmet szintén HDD-s Blu-ray felvevőre. Ugyanúgy felveszi a TV-műsort HDD-re, csak éppen újrakódolás nélkül, a kábelről érkező digitális adatot rögzíti egyenesen a HDD-re. Mive 2 tuneres, ezért egy időben 2 műsort is fel tudsz venni. Utána a felvett műsorokat visszanézheted HDD-ről a reklámok kivágásával vagy sima átugrásával. Ha valamelyik műsort (filmet) PC-re át akarod vinni, akkor egy újraírható BD lemezen megteheted. Nincs átkonvertálás, a kábelről vett digitális adat megy a lemezre, akár megvágtad a felvevőn, akár nem, mert pl. a PC-n akarod megvágni. Emellett van egy 2 tuneres set top boxod, egy 3D-s Blu-ray lejátszód, egy hálózati lejátszód és egy rakás okostévés app-od ugyanabban a dobozban.
Egy olcsóbb megoldás a DVB-C kábeltuneres set top box, amiben HDD van. A tévével nézed az egyik műsort, míg a box-szal felveszed a másikat. Ha szerencséd van, az a doboz is tud más okosságot. Viszont PC-re átvinni csak akkor tudod, ha az adott box típus ezt megengedi.
Köszönöm a választ, ha egy évvel ezelőtt jön, akkor könnyen lehet, hogy egy ilyen gépet választottam volna, ill. mai utódját a 760-ast.
Ami ellene szólt, hogy külön CI kártya kell a TV-be és külön a felvevőbe, ami havi plusz egy ezres ( kicsit kényelmetlen megoldás lenne mindig a felvevő tunerével dekódoltatni az adást )

Végülis egy olyan TV-t választottam, ami USB HDD-re tud felvenni, de felvétel közben másik kódolt adás nem nézhető ill. a beépített player-e is jóval primitívebb, mint amit a Panasonic tud.
Long Live Rock 'n' Roll !

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Tóni írta:
2018.12.21., pén. 15:42
Sziasztok!

Egy kőkorszaki szaki vagyok, aki a régi VHS videomagnóját egyszer régen lecserélte HDD felvevőre ,
és most a digitális adások miatt továbblépnék olyan médialejátszóra, ami képes digitális TV adás rögzítésére.
PL. a Dune HD Solo 4k-ban van digitális tuner és CI+ foglalat a médiakártyának.
Van valakinek tapasztalata, hogy ezzel valóban fel lehet venni az adást ill. milyen egyéb megoldást javasoltok.
Cél, hogy felvétel közben tudjak egy másik élő TV-adást vagy akár egy már korábban felvett műsort nézni.
Esetleg olyan 2-tuneres TV, ami tud USB-tárolóra felvenni és tudja a fentieket?

Köszi előre is a választ...
Létezik megoldás a kérdésedre, csak éppen nem médialejátszó.
Én már 5 éve lecseréltem a HDD-s DVD felvevőmet szintén HDD-s Blu-ray felvevőre. Ugyanúgy felveszi a TV-műsort HDD-re, csak éppen újrakódolás nélkül, a kábelről érkező digitális adatot rögzíti egyenesen a HDD-re. Mive 2 tuneres, ezért egy időben 2 műsort is fel tudsz venni. Utána a felvett műsorokat visszanézheted HDD-ről a reklámok kivágásával vagy sima átugrásával. Ha valamelyik műsort (filmet) PC-re át akarod vinni, akkor egy újraírható BD lemezen megteheted. Nincs átkonvertálás, a kábelről vett digitális adat megy a lemezre, akár megvágtad a felvevőn, akár nem, mert pl. a PC-n akarod megvágni. Emellett van egy 2 tuneres set top boxod, egy 3D-s Blu-ray lejátszód, egy hálózati lejátszód és egy rakás okostévés app-od ugyanabban a dobozban.
Egy olcsóbb megoldás a DVB-C kábeltuneres set top box, amiben HDD van. A tévével nézed az egyik műsort, míg a box-szal felveszed a másikat. Ha szerencséd van, az a doboz is tud más okosságot. Viszont PC-re átvinni csak akkor tudod, ha az adott box típus ezt megengedi.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
eric.cartman
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2009.04.14., kedd 14:19
Értékelés: 269
Tartózkodási hely: HU
Kapcsolat:

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: eric.cartman »

Attól, hogy egy "nem sokmilliós" proji nem tud valós HDR-t, attól még HDR kompatibilis lehet, tehát ha képes fogadni HDR jelet, akkor azt adjál neki (szerintem).
NuPrime hivatalos európai szerviz - Garanciális és garanciaidőn túli szoláltatások, terméktámogatás. https://nuprimeaudio.com/support/

Avatar
redbulova
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2005.01.27., csüt. 21:00
Értékelés: 75

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: redbulova »

Kérdésem lenne hogyha netfixet nézek apple 4k tv készüléken akkor a kép beállítások közzül mit kell választanom.
4K SD 24, 25, 30, 50, 60 Hz?
A vetitőm 4K-s de a HDR-el nyilván nem birkózik meg a fényerő miatt.

Avatar
eric.cartman
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2009.04.14., kedd 14:19
Értékelés: 269
Tartózkodási hely: HU
Kapcsolat:

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: eric.cartman »

Deadpool írta:
2019.11.28., csüt. 20:57
A xiaomira nem gondoltam még. Ha van pontos modell ajánlatod, hát jöjjön. Ráolvasok :)
Xiaomi Mi Box 3 vagy Mi Box S
NuPrime hivatalos európai szerviz - Garanciális és garanciaidőn túli szoláltatások, terméktámogatás. https://nuprimeaudio.com/support/

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Elgondolkodtam egy apple tv beszerzésén is. Mert bár nincs almás cuccom, (a telefonjuk ami jó lenne, dragának találom) de szuper dolgokat gyártanak.

Egy fullhd-s apple tv meg nem drágább használtan mint egy wifis bd player. Lemezt nem gyűjtök, és ez még kisebb és okosabb.

A xiaomira nem gondoltam még. Ha van pontos modell ajánlatod, hát jöjjön. Ráolvasok :)
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
eric.cartman
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2009.04.14., kedd 14:19
Értékelés: 269
Tartózkodási hely: HU
Kapcsolat:

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: eric.cartman »

Még ami jó lehet egy Androidos box amin valóban Android TV ( nem sima droid) fut, mint pl. a xiaomi mi box 3 vagy S. Olcsó és profi cuccnak tűnik - és van stabil Netflix támogatás is.
NuPrime hivatalos európai szerviz - Garanciális és garanciaidőn túli szoláltatások, terméktámogatás. https://nuprimeaudio.com/support/

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

eric.cartman írta:
2019.11.27., szer. 21:39
Az olcsóbb új 4K HDR Blu-Ray lejátszókban nincs Netflix telepítési lehetőlég? (LG, Sony, stb...)

Tehát semmiképp ne vegyél emiatt Oppo-t! :ohnoohnoohno:

netflx1.jpg
netflx2.jpg
Marhajó!
Van egy szervizes haverom, mondom kukázz már nekem egy rossz olvasós BD-t csak netflixre, mert a popcornon nem megy.
Erre meg reflexből jön itt is az mint a tévéknél, hogy van 2 év support az sw-re, aztán dobós minden.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
eric.cartman
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2009.04.14., kedd 14:19
Értékelés: 269
Tartózkodási hely: HU
Kapcsolat:

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: eric.cartman »

Az olcsóbb új 4K HDR Blu-Ray lejátszókban nincs Netflix telepítési lehetőlég? (LG, Sony, stb...)

https://www.dvdfab.cn/resource/blu-ray/ ... th-netflix

Bár ahogy most olvasom már a régebbi (feltételezem nem 4K HDR képes) gépeken sem lesz hamarosan támogatva a Netflix, tehát az Oppo-n is meg fog állni :(

Tehát semmiképp ne vegyél emiatt Oppo-t! :ohnoohnoohno:
netflx1.jpg
netflx1.jpg (165.27 KiB) Megtekintve 4256 alkalommal
netflx2.jpg
netflx2.jpg (182.46 KiB) Megtekintve 4256 alkalommal
NuPrime hivatalos európai szerviz - Garanciális és garanciaidőn túli szoláltatások, terméktámogatás. https://nuprimeaudio.com/support/

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Sziasztok!

Popcorn-on néz valaki netflix-et? Ha igen, hogy oldotta meg?

Ha nem, mi a legegyszerűbb módja, hogy vetítve nézzem, ha pc nem jöhet szóba. Vegyek egy régi netflix képes BD playert?
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
junior19
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2011.02.18., pén. 07:40
Értékelés: 28

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: junior19 »

A mostani Horizon boxok egy tuneresek, tehát ha veszel fel, akkor csak azt tudod nézni. Nem benne van a merevlemez, hanem usb-én kell csatlakoztatni. Korábban adott HDD-t a UPC is, vagy te is vehettél, most ez nem tudom, hogyan működik. A csatlakoztatott HDD-t viszont formázni kell, s onnantól csak a vevő fogja látni.
Minden vételi helyen, ahol a kódolt digitális csatornákat szeretnéd nézni, szükség van vagy vevőre, vagy a mediacard-ra. Ezek hiányában csak az analóg csatornákat lehet nézni, illetve ha van a vevőegységben vagy a tévében DVB-C tuner, akkor a szabadon fogható digitális csatornákat is.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Tóni írta:
2018.12.25., kedd 17:02
Köszi Tonee!
Pont erre szeretném használni, amit leírsz, de az a gyanúm, hogy Te is még az analóg csatornákra tudtad így használni az akkori médiaboxot. Próbáltam az UPC telefonos ügyfélszolgálatot, de az ügyintéző nem igazán tudott ilyen kérdésekre válaszolni. Megrendeltem a digitális TV szolgáltatást, de próbálok egy kicsit előre készülni, hogy milyen lehetőségeim lesznek, ezért jó lenne ha valaki olyan tudna válaszolni, aki jelenleg is UPC előfizető és az alább leírtakra is használja.
Végülis ha bekötik lesz 2 hetem, hogy kitaláljam mit, hogyan és milyen költséggel lehet, vagy maradok az analóg csatornáknál.
Persze, nem digitális volt...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Tóni
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 14:30
Értékelés: 58

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tóni »

Köszi Tonee!
Pont erre szeretném használni, amit leírsz, de az a gyanúm, hogy Te is még az analóg csatornákra tudtad így használni az akkori médiaboxot. Próbáltam az UPC telefonos ügyfélszolgálatot, de az ügyintéző nem igazán tudott ilyen kérdésekre válaszolni. Megrendeltem a digitális TV szolgáltatást, de próbálok egy kicsit előre készülni, hogy milyen lehetőségeim lesznek, ezért jó lenne ha valaki olyan tudna válaszolni, aki jelenleg is UPC előfizető és az alább leírtakra is használja.
Végülis ha bekötik lesz 2 hetem, hogy kitaláljam mit, hogyan és milyen költséggel lehet, vagy maradok az analóg csatornáknál.
Long Live Rock 'n' Roll !

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Tóni írta:
2018.12.25., kedd 11:30
Köszönöm a választ.
UPC kínálatban szereplő csatornákról vennék fel, későbbi megtekintés céljából, mivel az este 8-9 körüli időszakban csak celebmoslék a választék, filmek jellemzően éjszaka mennek. Gondolom ehhez előfizetői kártya nem kell, csak a UPC médiakártya.
A "legolcsóbb" megoldás egy 2-tuneres TV lenne, mert akkor nem kell havidíjat fizetnem a második médiaeszközért.
Valahogy a 2-tuner manapság kiment a divatból, a gyártók oldalain sem nagyon találok infót erre vonatkozóan, ezért kérdezem, hogy van-e valakinek ebben tapasztalata.
Vagy olyan médialejátszó is megoldás lenne ami 2-tuneres, de ilyenről sem tudok.
Bár nem ismerem a UPC mostani kínálatát készülékekben, de jó pár éve mikor kirúgtam őket Telekom triplára váltás okán, nekünk olyan felvevős beltérink volt amivel rögzíthettünk bármit és nézhettünk egy másik csatornát.Akár 2 műsort is lehetett felvenni de akkor a egyiknél már azt kellett nézni is.Felvett műsor nézése közben is lehetett mást rögzíteni.A Tour de France-ot mindig arról néztem felvételről, mert gyorsan át lehetett pörgetni a reklámokat meg a kissé unalmasabb etap részeket.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Tóni
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 14:30
Értékelés: 58

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tóni »

Köszönöm a választ.
UPC kínálatban szereplő csatornákról vennék fel, későbbi megtekintés céljából, mivel az este 8-9 körüli időszakban csak celebmoslék a választék, filmek jellemzően éjszaka mennek. Gondolom ehhez előfizetői kártya nem kell, csak a UPC médiakártya.
A "legolcsóbb" megoldás egy 2-tuneres TV lenne, mert akkor nem kell havidíjat fizetnem a második médiaeszközért.
Valahogy a 2-tuner manapság kiment a divatból, a gyártók oldalain sem nagyon találok infót erre vonatkozóan, ezért kérdezem, hogy van-e valakinek ebben tapasztalata.
Vagy olyan médialejátszó is megoldás lenne ami 2-tuneres, de ilyenről sem tudok.
Long Live Rock 'n' Roll !

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Szia,

Milyen adást akarnál rögzíteni? MindigTV Extra, vagy Digikabel, vagy UPC? Ennek megfelelően olyan felvevő szükséges, ami DVB-T, vagy DVB-C (Digitv vagy UPC) kodolasu adások vételére alkalmas. Ha közbe TVt is akarsz nézni, akkor az antenna jelet ketté kell osztani a TV és a felvevő között. A CI+ foglalta a pedig kell egy CA Conax modul, amibe majd be tudod tenni az előfizetői kártyát.

Avatar
Tóni
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 14:30
Értékelés: 58

Re: HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tóni »

Sziasztok!

Egy kőkorszaki szaki vagyok, aki a régi VHS videomagnóját egyszer régen lecserélte HDD felvevőre ,
és most a digitális adások miatt továbblépnék olyan médialejátszóra, ami képes digitális TV adás rögzítésére.
PL. a Dune HD Solo 4k-ban van digitális tuner és CI+ foglalat a médiakártyának.
Van valakinek tapasztalata, hogy ezzel valóban fel lehet venni az adást ill. milyen egyéb megoldást javasoltok.
Cél, hogy felvétel közben tudjak egy másik élő TV-adást vagy akár egy már korábban felvett műsort nézni.
Esetleg olyan 2-tuneres TV, ami tud USB-tárolóra felvenni és tudja a fentieket?

Köszi előre is a választ...
Long Live Rock 'n' Roll !

Avatar
Baszajev
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2015.12.29., kedd 13:44
Értékelés: 29
Tartózkodási hely: Budapest

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Baszajev »


https://prohardver.hu/tema/epitsunk_htp ... 31034.html
 
 
Monitor helyett LG UHD tv-met használtam, egy DVI-I - HDMI átalakítóval, amelynek típusa: VGVP34912B ára kb. 1400 Ft. Fontos, mert ez nem csak a képeet, de a hangot is át tudja adni a HDMI kábelen a TV vagy erősítő felé ( nekem hagyományos van, a TV-re kötöttem, onnan optikai kábelen megy az erősítő felé)
Gondolom nem kell bemutatni a Kodi (XBMC)-t, de talán van olyan, akit érdekelhet, mennyi minden beállítható, telepíthető ezen a lejátszón belül. https://prohardver.hu/tema/kodi_xbmc_ki ... _1-50.html
 
Okostelefonra telepíthető KORE nevű alkalmazással, hálózaton keresztül távirányítható. Így a gépnek nem kell szem előtt lennie, mindössze a megfelelő szellőzését kell biztosítani, mert passzív hűtésű.
 
Tudom, hogy nem egy modern készülék, sokkal jobb alkatrészekből építhető HTPC ( maga a HP T620 négymagos processzorával is jóval erősebb vas, de több mint kétszer ennyiért) de az már teljesen más ár kategória.
Nekem aHP T610 +2GB memóriával, 2,5SSD rögzítővel 13 000Ft-ba került, használtan.
Ha valakinek felkeltette az érdeklődését, e-maiban, privátban szívesen segítek. Úgy tudom van még pár db, az eladónak belőle.
Remélem tudtam segíteni azoknak, akik médialejátszót vennének, fontos, hogy gyors mindenevő legyen, és elég a Full HD.
 
Ha nem jó helyre írtam, ha valamilyen szabályt sértettem, elnézést kérek.
Pioneer VSX-D2011,Wharfedale Diamond 8.4, Wharfedale Diamond 8.2, Wharfedale Power Cube 8, Wharfedale W-H2 dipol, Kenwood KA-405, Pioneer DV-757Ai. Sony CDP-797, Sony ST A3L, TEAC A 103, Revox A78-MKII, Vibavoice Tequila II integra Mini, Tequila 6 DAC, Pioneer DV585A, Kenwood KRF-5060D, AKG K-66, Celestion Ditton 15, DUAL 6006, Popcorn V-ten, Zyxel 520 NAS, Vibavoice Mini Horn, LG 43UF680V, HP t610 thin Client,  Vibavoice hangsugárzó választó.

Avatar
Baszajev
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2015.12.29., kedd 13:44
Értékelés: 29
Tartózkodási hely: Budapest

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Baszajev »


Sziasztok!
 
Ha valakit még nem kerített hatalmába a 4K őrület, magyarán, egy jól működő full HD képes lejátszót szeretne, amit esetleg másra is használna, annak tudok ajánlani egy nem túl drága megoldást.
 
Nemrég vettem egy HP T610 Thin Client gépet amelynek paramétereit belinkelem. Passzív hűtésű, kicsi, használtan most kifejezetten olcsó, az árban jogtiszta Win 7, de telepíthető rá még sok másfajta op rendszer is. http://www.parkytowers.me.uk/thin/hp/t610/index.shtml
Akár mini szervernek is használható, külső tárolókkal ( 6db USB).
 
Kifejezetten médialjátszás céljából vettem, úgy gondoltam a paraméterei, meg a gyártó leírása alapján Full HD lejátszásra, zene, foto, internet rádio stb. kezelésére elég lesz.
Mivel nem vagyok igazán PC guru, ezért a Kodibuntu mellett döntöttem, ami egy Linux alapú KODI ( XBMC) alkalmazást foglal magában, ingyenes, 14.0 32bit verziója passzol a HP-hez, 15 perc alatt feltelepül, pár kattintás és magyar nyelvű, beállítások hosszú sorával testre szabható. https://kodibuntu.uptodown.com/ubuntu    http://htpc.hu/index.php/xbmc/xbmcbuntu ... imitstart=
 
https://prohardver.hu/tema/epitsunk_htp ... 31034.html
 
 
Monitor helyett LG UHD tv-met használtam, egy DVI-I - HDMI átalakítóval, amelynek típusa: VGVP34912B ára kb. 1400 Ft. Fontos, mert ez nem csak a képeet, de a hangot is át tudja adni a HDMI kábelen a TV vagy erősítő felé ( nekem hagyományos van, a TV-re kötöttem, onnan optikai kábelen megy az erősítő felé)
Gondolom nem kell bemutatni a Kodi (XBMC)-t, de talán van olyan, akit érdekelhet, mennyi minden beállítható, telepíthető ezen a lejátszón belül. https://prohardver.hu/tema/kodi_xbmc_ki ... _1-50.html
 
Okostelefonra telepíthető KORE nevű alkalmazással, hálózaton keresztül távirányítható. Így a gépnek nem kell szem előtt lennie, mindössze a megfelelő szellőzését kell biztosítani, mert passzív hűtésű.
 
Tudom, hogy nem egy modern készülék, sokkal jobb alkatrészekből építhető HTPC ( maga a HP T620 négymagos processzorával is jóval erősebb vas, de több mint kétszer ennyiért) de az már teljesen más ár kategória.
Nekem aHP T610 +2GB memóriával, 2,5SSD rögzítővel 13 000Ft-ba került, használtan.
Ha valakinek felkeltette az érdeklődését, e-maiban, privátban szívesen segítek. Úgy tudom van még pár db, az eladónak belőle.
Remélem tudtam segíteni azoknak, akik médialejátszót vennének, fontos, hogy gyors mindenevő legyen, és elég a Full HD.
 
Ha nem jó helyre írtam, ha valamilyen szabályt sértettem, elnézést kérek. 
Pioneer VSX-D2011,Wharfedale Diamond 8.4, Wharfedale Diamond 8.2, Wharfedale Power Cube 8, Wharfedale W-H2 dipol, Kenwood KA-405, Pioneer DV-757Ai. Sony CDP-797, Sony ST A3L, TEAC A 103, Revox A78-MKII, Vibavoice Tequila II integra Mini, Tequila 6 DAC, Pioneer DV585A, Kenwood KRF-5060D, AKG K-66, Celestion Ditton 15, DUAL 6006, Popcorn V-ten, Zyxel 520 NAS, Vibavoice Mini Horn, LG 43UF680V, HP t610 thin Client,  Vibavoice hangsugárzó választó.

Avatar
istvan77
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.04.03., vas. 11:52
Értékelés: 148

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan77 »


Az. A fórumozókat meg az őríti meg, amit csináltál most. Ez egy fórum. Tehát fórum. Sosem fogom ezt megérteni...
 
Hűha nem igazán tudom értelmezni miért is őrülsz meg ezen,te vagy a többiek.
Kérdeztem,választ nem kaptam de megoldódott,beírtam.Láthatsz erre példát ezen a fórumon ezer meg egyet.
 
hangfal: front: Quadral Tribun,Center:Clarus Titan,Surr:Cav audio ds30,sub:phonar as-100dvd lejátszó:Pioneer dv-668Házimozi:Amp:Cambridge Audio 351r multimédia:zappiti 4k projektor:Toshiba tdp s8 tv:Plasma ps42c430<p>

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: venomer »


megoldódott,user error 
 
Az. A fórumozókat meg az őríti meg, amit csináltál most. Ez egy fórum. Tehát fórum. Sosem fogom ezt megérteni...

Avatar
istvan77
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.04.03., vas. 11:52
Értékelés: 148

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan77 »


Ha lehet kérnék egy kis segítséget.Vettem egy Zappiti 4k medialejátszót,amibe bele lehet helyezni egy3.5-es merevlemezt.Kaptam is egy 160gb-osat,de az istennek sem akarja felismerni a médialejátszó.Elötte leformáztam,betüjelet adtan neki,a win10-el müködik is ahogy kell írás olvasás perfekt,tehát a merevlemez jó.Mégis mikor beteszem a médialejátszóba semmit nem reagál,felpörgeti a winyót de,amikor böngészni szeretnék a Zappitin nem látja a merevlemezt.Valamit biztos kihagytam de mit?Ntfs-re formáztam,a leírás szerint annak is mennie kellene.A Dunéknél popcornoknál is szív az ember,vagy valahol be kellene még a windowsban állítanom valamilyen lárhatóságot,vagy valami megosztási engedélyt?ha tudna valaki segíteni azt megköszönném mert lassan megőrít.
 
megoldódott,user error 
hangfal: front: Quadral Tribun,Center:Clarus Titan,Surr:Cav audio ds30,sub:phonar as-100dvd lejátszó:Pioneer dv-668Házimozi:Amp:Cambridge Audio 351r multimédia:zappiti 4k projektor:Toshiba tdp s8 tv:Plasma ps42c430<p>

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”