Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

HD videó lejátszók

Avatar
Spaceball
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2010.03.29., hétf. 17:52
Értékelés: 1

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Spaceball »


Egy picit belekotyognék ebbe a WD Tv HD vs. Wd Live dologba.Valóban hasonló a video- és audio fájlkompatibilitás,de azért azt tudni kell,hogy a Live-ban sokkal több memória van,továbbá a chipset-e is más:-WD Tv HD - Sigma Designs 8635
-WD live     - Sigma Designs 8655.
Ez a gyakorlatban annyit jelent,hogy ahol a Wd Tv HD már bizonytalankodik,ott a Live még simán teszi a dolgát.Nekem is még a WD Tv HD van,de gondolkozok egy cserén,pont emiatt.Viszont érdekes módon több felhasználó tapasztalata az volt,hogy képminőségre jobb a régebbi lejátszó.
Csak ennyit akartam hozzáfűzni az eddigiekhez.

Ma már szinte csak Rev.2-es WDTV HD-van, abban ugyanaz a chip is, ugyanannyi a memória is, ugyanaz teljesen, hálózat nélkül.
 
Olvass utána nyugodtan.

Én végig a rev 1-ről irtam,szerintem ezt könnyen ki lehetett következtetni.A mai napig lehet még kapni rev 1 WD-t,úgyhogy figyelni kell a vásárlásnál.Visszaolvasgattam pár bejegyzést,nekem nem volt teljesen egyértelmű,hogy a rev 2-ről volt szó végig a Live-val szemben.Miután a WD 3 ilyen kütyüt gyártott eddig,mindig pontosan kell az adott gépet megnevezni,hogy a félreértések elkerülhetőek legyenek.

Elnézést, tényleg nem volt egyértelmű.
 
Mindegy, a lényeg, hogy én a rev2-ről írtam.
[Panasonic TX-P 42 G10 E][WDTV HD + Freecom 500 GB USB Hard Drive][inakustik HDMI]

Avatar
Lajos1966
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2008.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 21

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Lajos1966 »


@ Spaceball 
@ Lajos1966
 
Köszönöm a reakciókat !
 
Nekem abszolút újdonság a chip és a memória esetleges differenciája, meg kell valljam én csupán legutóbbi látogatásom óta a következőt derítettem ki :
 
WD HD Média Center WDBABG0000NB
 
Lejátszható videó fomrátumok:
 
AAC, AIFF, AVI, BMP, DTS, DivX/MPEG4, FLAC, GIF, H.264, JPEG, MKV, MOV, MP3, MPEG2, OGG, PNG, TIFF, VOB, WMA, WMV, WMV9, XviD
 
 
Western Digital WD TV LIVE HD
 
Lejátszható formátumok:
 
AVI (Xvid, DivX, AVC, MPEG1/2/4), MPG / MPEG, VOB, MKV (h.264, x.264, AVC, MPEG1/2/4, VC-1), TS/TP/M2T (MPEG1/2/4, AVC, VC-1), MP4/MOV (MPEG4, H.264), M2TS, WMV9, MP3, WAV / PCM / LPCM, WMA, AAC, FLAC, MKA, AIF / AIFF, OGG, Dolby Digital, DTS
 
 
Lehet hogy befolyásolja a döntést :
 
Én jelenleg sztereóban filmezek, de akarok venni egy több csatornás hangszóró szettet majd a jövőben

Ha az anyagi része nem túl befolyásoló tényező akkor én a Live-ot javasolnám,hisz a most még szükségtelen plusz szolgáltatások valamikor jól jöhetnek.Én is vettem már olyan masinát régebben,aminek az extra lehetőségeit csak jóval később használtam ki.

Avatar
Lajos1966
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2008.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 21

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Lajos1966 »


Egy picit belekotyognék ebbe a WD Tv HD vs. Wd Live dologba.Valóban hasonló a video- és audio fájlkompatibilitás,de azért azt tudni kell,hogy a Live-ban sokkal több memória van,továbbá a chipset-e is más:-WD Tv HD - Sigma Designs 8635
-WD live    - Sigma Designs 8655.
Ez a gyakorlatban annyit jelent,hogy ahol a Wd Tv HD már bizonytalankodik,ott a Live még simán teszi a dolgát.Nekem is még a WD Tv HD van,de gondolkozok egy cserén,pont emiatt.Viszont érdekes módon több felhasználó tapasztalata az volt,hogy képminőségre jobb a régebbi lejátszó.
Csak ennyit akartam hozzáfűzni az eddigiekhez.

Ma már szinte csak Rev.2-es WDTV HD-van, abban ugyanaz a chip is, ugyanannyi a memória is, ugyanaz teljesen, hálózat nélkül.
 
Olvass utána nyugodtan.

Én végig a rev 1-ről irtam,szerintem ezt könnyen ki lehetett következtetni.A mai napig lehet még kapni rev 1 WD-t,úgyhogy figyelni kell a vásárlásnál.Visszaolvasgattam pár bejegyzést,nekem nem volt teljesen egyértelmű,hogy a rev 2-ről volt szó végig a Live-val szemben.Miután a WD 3 ilyen kütyüt gyártott eddig,mindig pontosan kell az adott gépet megnevezni,hogy a félreértések elkerülhetőek legyenek.

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


@ Spaceball
 
@ Lajos1966
 
Köszönöm a reakciókat !
 
Nekem abszolút újdonság a chip és a memória esetleges differenciája, meg kell valljam én csupán legutóbbi látogatásom óta a következőt derítettem ki :
 
WD HD Média Center WDBABG0000NB
 
Lejátszható videó fomrátumok:
 
AAC, AIFF, AVI, BMP, DTS, DivX/MPEG4, FLAC, GIF, H.264, JPEG, MKV, MOV, MP3, MPEG2, OGG, PNG, TIFF, VOB, WMA, WMV, WMV9, XviD
 
 
Western Digital WD TV LIVE HD
 
Lejátszható formátumok:
 
AVI (Xvid, DivX, AVC, MPEG1/2/4), MPG / MPEG, VOB, MKV (h.264, x.264, AVC, MPEG1/2/4, VC-1), TS/TP/M2T (MPEG1/2/4, AVC, VC-1), MP4/MOV (MPEG4, H.264), M2TS, WMV9, MP3, WAV / PCM / LPCM, WMA, AAC, FLAC, MKA, AIF / AIFF, OGG, Dolby Digital, DTS
 
 
Lehet hogy befolyásolja a döntést :
 
Én jelenleg sztereóban filmezek, de akarok venni egy több csatornás hangszóró szettet majd a jövőben
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
Spaceball
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2010.03.29., hétf. 17:52
Értékelés: 1

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Spaceball »


Egy picit belekotyognék ebbe a WD Tv HD vs. Wd Live dologba.Valóban hasonló a video- és audio fájlkompatibilitás,de azért azt tudni kell,hogy a Live-ban sokkal több memória van,továbbá a chipset-e is más:-WD Tv HD - Sigma Designs 8635
-WD live - Sigma Designs 8655.
Ez a gyakorlatban annyit jelent,hogy ahol a Wd Tv HD már bizonytalankodik,ott a Live még simán teszi a dolgát.Nekem is még a WD Tv HD van,de gondolkozok egy cserén,pont emiatt.Viszont érdekes módon több felhasználó tapasztalata az volt,hogy képminőségre jobb a régebbi lejátszó.
Csak ennyit akartam hozzáfűzni az eddigiekhez.

Ma már szinte csak Rev.2-es WDTV HD-van, abban ugyanaz a chip is, ugyanannyi a memória is, ugyanaz teljesen, hálózat nélkül.
 
Olvass utána nyugodtan.
[Panasonic TX-P 42 G10 E][WDTV HD + Freecom 500 GB USB Hard Drive][inakustik HDMI]

Avatar
Lajos1966
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2008.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 21

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Lajos1966 »


Egy picit belekotyognék ebbe a WD Tv HD vs. Wd Live dologba.Valóban hasonló a video- és audio fájlkompatibilitás,de azért azt tudni kell,hogy a Live-ban sokkal több memória van,továbbá a chipset-e is más:
-WD Tv HD - Sigma Designs 8635
-WD live - Sigma Designs 8655.
Ez a gyakorlatban annyit jelent,hogy ahol a Wd Tv HD már bizonytalankodik,ott a Live még simán teszi a dolgát.Nekem is még a WD Tv HD van,de gondolkozok egy cserén,pont emiatt.Viszont érdekes módon több felhasználó tapasztalata az volt,hogy képminőségre jobb a régebbi lejátszó.
Csak ennyit akartam hozzáfűzni az eddigiekhez.

Avatar
Spaceball
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2010.03.29., hétf. 17:52
Értékelés: 1

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Spaceball »


Én most állok médialejátszó vásárlás előtt, és szívesen olvasnám a ti véleményeteket is hogy melyiket vennétek Ti. 
A Skydigital Venice V13 HD egyelőre a nyerő, bár egy vagy két bővebb tesztet szívesen elolvasnék még azoktól a fórumtársaktól akik ezzel HD moziznak mostanság
 
A versenytársak:
 
Több helyen olvastam hogy az WD LIVE képe jobb minr az ASUS O! képe, ti mit olvastatok, tapasztaltatok ?
 
Nekem igazából a legfontosabb hogy lejátsszon minden használt formátumot, jó legyen a képminősége és mindezt minden gond nélkül tegye az LG külső hdd-mről...  
 
24-26 ezer   Asus O!Play HDP-R1
 
30 ezer      Western Digital TV HD "Live" Media Player
 
37-40 ezer    Asus O!Play HDP-R3
 
37 - 40 ezer  Skydigital Venice V13 HD
 
Aztán meg a LG XF2-t, ami vonzóvá teszi hogy gyakorlatilag 12 ezerrel többért még egy 500 GB vinyót is kapunk hozzá...
 
http://www.edigital.hu/Multimedia_lejat ... 52199.html#
 
Persze kérdés hogy tud e annyit mint a  V13 ... és hogy lesz e  50 rongyom egy ilyen dobozra
 
Köszönöm a véleményeket !

Szia
 
A WDTV HD-t 19.990-ért meg tudod venni, a LIVE annyival tud többet hogy hálózatra köthető, ha erre nincs szükséged, nagyon jó vétel. (meg amúgy is).

Nagyon köszönöm ! Ha minden formátumot tud amit a live modell akkor megveszem
 
Igen, igazából én nem is nagyon szoktam érteni amikor a fórumokon hálózat, meg ilyen olyan bittorrentklienset, youtube csatlakozást kérnek számon a nálam nyilván gyakorlottabb felhasználók
 
Netán te is ezt használod ?
 
WDTV HD ? Gondolom akkor minden formátumot visz nálad gond nélkül külső HDD-ről ?
 
Amúgy ha valamit frissíteni kell rajta azt miként lehetséges ? csatlakoztatom hálózati kábellel a routerhez ?
 
Képminőség tekintetében van illetve lehet szignifikáns különbség a sima és az úl LIVE között ?
 
Thx

Igen, nekem is ilyen van. Semmilyen formátummal nincs gond.
 
Ugyanazt tudja mint a LIVE, egy az egyben ugyanaz, csak nem lehet hálózatra kötni.
 
Frissíteni PenDrive-ról vagy HDD-ről tudod, nekem még frissteni sem kellett, így is visz mindent.
[Panasonic TX-P 42 G10 E][WDTV HD + Freecom 500 GB USB Hard Drive][inakustik HDMI]

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Én most állok médialejátszó vásárlás előtt, és szívesen olvasnám a ti véleményeteket is hogy melyiket vennétek Ti. 
A Skydigital Venice V13 HD egyelőre a nyerő, bár egy vagy két bővebb tesztet szívesen elolvasnék még azoktól a fórumtársaktól akik ezzel HD moziznak mostanság
 
A versenytársak:
 
Több helyen olvastam hogy az WD LIVE képe jobb minr az ASUS O! képe, ti mit olvastatok, tapasztaltatok ?
 
Nekem igazából a legfontosabb hogy lejátsszon minden használt formátumot, jó legyen a képminősége és mindezt minden gond nélkül tegye az LG külső hdd-mről... 
 
24-26 ezer  Asus O!Play HDP-R1
 
30 ezer      Western Digital TV HD "Live" Media Player
 
37-40 ezer    Asus O!Play HDP-R3
 
37 - 40 ezer  Skydigital Venice V13 HD
 
Aztán meg a LG XF2-t, ami vonzóvá teszi hogy gyakorlatilag 12 ezerrel többért még egy 500 GB vinyót is kapunk hozzá...
 
http://www.edigital.hu/Multimedia_lejat ... 52199.html#
 
Persze kérdés hogy tud e annyit mint a  V13 ... és hogy lesz e  50 rongyom egy ilyen dobozra
 
Köszönöm a véleményeket !

Szia
 
A WDTV HD-t 19.990-ért meg tudod venni, a LIVE annyival tud többet hogy hálózatra köthető, ha erre nincs szükséged, nagyon jó vétel. (meg amúgy is).

Nagyon köszönöm ! Ha minden formátumot tud amit a live modell akkor megveszem
 
Igen, igazából én nem is nagyon szoktam érteni amikor a fórumokon hálózat, meg ilyen olyan bittorrentklienset, youtube csatlakozást kérnek számon a nálam nyilván gyakorlottabb felhasználók
 
Netán te is ezt használod ?
 
WDTV HD ? Gondolom akkor minden formátumot visz nálad gond nélkül külső HDD-ről ?
 
Amúgy ha valamit frissíteni kell rajta azt miként lehetséges ? csatlakoztatom hálózati kábellel a routerhez ?
 
Képminőség tekintetében van illetve lehet szignifikáns különbség a sima és az úl LIVE között ?
 
Thx
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
Spaceball
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2010.03.29., hétf. 17:52
Értékelés: 1

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Spaceball »


Én most állok médialejátszó vásárlás előtt, és szívesen olvasnám a ti véleményeteket is hogy melyiket vennétek Ti. 
A Skydigital Venice V13 HD egyelőre a nyerő, bár egy vagy két bővebb tesztet szívesen elolvasnék még azoktól a fórumtársaktól akik ezzel HD moziznak mostanság
 
A versenytársak:
 
Több helyen olvastam hogy az WD LIVE képe jobb minr az ASUS O! képe, ti mit olvastatok, tapasztaltatok ?
 
Nekem igazából a legfontosabb hogy lejátsszon minden használt formátumot, jó legyen a képminősége és mindezt minden gond nélkül tegye az LG külső hdd-mről...
 
24-26 ezer Asus O!Play HDP-R1
 
30 ezer Western Digital TV HD "Live" Media Player
 
37-40 ezer Asus O!Play HDP-R3
 
37 - 40 ezer Skydigital Venice V13 HD
 
Aztán meg a LG XF2-t, ami vonzóvá teszi hogy gyakorlatilag 12 ezerrel többért még egy 500 GB vinyót is kapunk hozzá...
 
http://www.edigital.hu/Multimedia_lejat ... 52199.html#
 
Persze kérdés hogy tud e annyit mint a V13 ... és hogy lesz e 50 rongyom egy ilyen dobozra
 
Köszönöm a véleményeket !

Szia
 
A WDTV HD-t 19.990-ért meg tudod venni, a LIVE annyival tud többet hogy hálózatra köthető, ha erre nincs szükséged, nagyon jó vétel. (meg amúgy is).
[Panasonic TX-P 42 G10 E][WDTV HD + Freecom 500 GB USB Hard Drive][inakustik HDMI]

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Én most állok médialejátszó vásárlás előtt, és szívesen olvasnám a ti véleményeteket is hogy melyiket vennétek Ti.
 
A Skydigital Venice V13 HD egyelőre a nyerő, bár egy vagy két bővebb tesztet szívesen elolvasnék még azoktól a fórumtársaktól akik ezzel HD moziznak mostanság
 
A versenytársak:
 
Több helyen olvastam hogy az WD LIVE képe jobb minr az ASUS O! képe, ti mit olvastatok, tapasztaltatok ?
 
Nekem igazából a legfontosabb hogy lejátsszon minden használt formátumot, jó legyen a képminősége és mindezt minden gond nélkül tegye az LG külső hdd-mről...
 
24-26 ezer Asus O!Play HDP-R1
 
30 ezer Western Digital TV HD "Live" Media Player
 
37-40 ezer Asus O!Play HDP-R3
 
37 - 40 ezer Skydigital Venice V13 HD
 
Aztán meg a LG XF2-t, ami vonzóvá teszi hogy gyakorlatilag 12 ezerrel többért még egy 500 GB vinyót is kapunk hozzá...
 
http://www.edigital.hu/Multimedia_lejat ... 52199.html#
 
Persze kérdés hogy tud e annyit mint a V13 ... és hogy lesz e 50 rongyom egy ilyen dobozra
 
Köszönöm a véleményeket !
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
Spaceball
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2010.03.29., hétf. 17:52
Értékelés: 1

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Spaceball »


Sziasztok. 
Most tervezem én is egy Média Lejátszó vételét, vagy a WD TV lesz belőle, vagy pedig ezt néztem még, erről viszont semmit nem tudok:
 
 
A.C.Ryan ACR-PV73200
 
Ismeri valaki ezt a lejátszót?
 
LINK

Köszöntem a sok segítséget
[Panasonic TX-P 42 G10 E][WDTV HD + Freecom 500 GB USB Hard Drive][inakustik HDMI]

Vendég

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Engem momentán ez érdekel. Ha volna rá 60-80 ezrem nem kérdés, hogy mit vennék.
Amúgy hálózatra semmi szükségem.
 
Ezek az olcsóbbak egyébként tudnak felkonvertálni esetleg, vagy fixen adják a forrásjelet?


NTSC PAL 480I 480P 576I 576P 720P 1080I 1080P kimenet
Ez van a leírásában
 
AMúgy szerintem mindegyik tudja konvertálni a kimenetére a jelet, ez a lényege az ilyen lejátszóknak.
Én amúgy azt mondom, hogy ennyiért olyat vennék aminek van lan csatija is. Noha most azt mondod nincs rá szükség, de ha egyszer lenne akkor nem kell cserélni az egész kütyüt
Én is azt hittem, hogy nekem nem fog kelleni a lan oszt most meg

Avatar
Falcon80
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.04.11., vas. 15:16
Értékelés: 1

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Falcon80 »


Mijaza center? blink.gif Prime van meg Base.. tudtommal ...
A nagytestvér
Sok nincs belőle kis hazánkban!


Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Red75 »


Sziasztok! 
HD medialejátszót szeretnék venni a hozzá való filmjeim lejátszásához. 720p MKV, Blue ray rip, stb.
Ezt néztem ki magamnak, ismeri esetleg valaki?:
 
http://www.concorde.hu/webshop/index.ph ... -1100#null
 
Vagy inkább maradjak a WD-nál. Egy árban vannak.

Engem momentán ez érdekel. Ha volna rá 60-80 ezrem nem kérdés, hogy mit vennék.
Amúgy hálózatra semmi szükségem.
 
Ezek az olcsóbbak egyébként tudnak felkonvertálni esetleg, vagy fixen adják a forrásjelet?
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Vendég

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mijaza center?
Prime van meg Base.. tudtommal ...
 
Az én véleményem az, hogy aki 30e-s holmikat nézeget az nem fog -tudni vagy akarni- 80-110e-t kiadni a Dune-ért.
Persze lehet mondani nekik, hogy várjanak picit meg gyűjtsenek még hozzá mert megéri, de az is kérdés, hogy az a többlet amit a Dune tud ezekhez képest az számukra megéri-e a majd 3x-os árat.

Avatar
Falcon80
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.04.11., vas. 15:16
Értékelés: 1

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Falcon80 »


Nos, nekem Centerem van.
Azért írokróla, mert érdemes megismerkedni vele - ki tudja kinek mi az elérhető? (Asszem mi más fórumon is "találkoztunk" már! )

Vendég

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem DUNE-m van és azzal messzemenőkig elégedett vagyok!Gyakorlatilag minden formátumot, amivel eddig megkínáltam megevett.( MKV, Blu-ray, iso, avi, flac, wav...stb.) Ráadásul én jobbára wi-fin keresztül használom.
Csak ajánlani tudom mindenkinek - már ha belefér a költségvetésbe!

Nekem is Dune Prime van, de szándékosan nem írtam erről itt, mert az említett termékek pont az 1/3-ba kerülnek mint a Dune így szerintem nagyon nem játszanak.
Noha érdemei elismertek

Avatar
Falcon80
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.04.11., vas. 15:16
Értékelés: 1

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Falcon80 »


Sziasztok!  Gondolkodok valamilyen céleszköz megvételén, ami képes letöltött videók lejátszására, ami kényelmes, mint egy asztali lejátszó, és odatehetem a TV alá, nem az asztali gépet kell összedrótoznom a TV-vel. (külön szobában vannak)  Egyáltalán mennyire lesz tartós egy ilyen eszköz? Mennyire mennek el a technológiák majd, mennyire jár el az idő felette? Ha egyre jobban elterjednek majd a legális, fizetős online videók, azoknak vajon mi lesz a formátumuk?  Most már talán az x264 kódolás, MKV, MP4 konténer révén egész stabil technológia kezd kialakulni HD videózásra, tehát most már talán ezek a céleszközök hosszú éveken át is jó szolgálatot tehetnek majd.  Kinéztem pl. ezt: Dvico M-6500A, 24p-t szerintem nem támogat, illetve hiányzik a bluray meghajtó, de azért elég tuti kis kompakt eszköznek tűnik.  Kinek mi a véleménye? Érdemes ilyen eszközökben gondolkodni? Ki milyen hasonló eszközt ismer, mit ajánlana? Ki milyen jövőbeni eszközökről tud? Mikor lesz jó minőségű bluray lejátszó, ami bluray-re, vagy DVD-re írt MKV vagy MP4 videókat lejátszik?  Üdv ...  
Nekem DUNE-m van és azzal messzemenőkig elégedett vagyok!
Gyakorlatilag minden formátumot, amivel eddig megkínáltam megevett.( MKV, Blu-ray, iso, avi, flac, wav...stb.) Ráadásul én jobbára wi-fin keresztül használom.
Csak ajánlani tudom mindenkinek - már ha belefér a költségvetésbe!

Avatar
Spaceball
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2010.03.29., hétf. 17:52
Értékelés: 1

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Spaceball »


Sziasztok.
 
Most tervezem én is egy Média Lejátszó vételét, vagy a WD TV lesz belőle, vagy pedig ezt néztem még, erről viszont semmit nem tudok:
 
 
A.C.Ryan ACR-PV73200
 
Ismeri valaki ezt a lejátszót?
 
LINK
[Panasonic TX-P 42 G10 E][WDTV HD + Freecom 500 GB USB Hard Drive][inakustik HDMI]

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Red75 »


Sziasztok!
 
HD medialejátszót szeretnék venni a hozzá való filmjeim lejátszásához. 720p MKV, Blue ray rip, stb.
Ezt néztem ki magamnak, ismeri esetleg valaki?:
 
http://www.concorde.hu/webshop/index.ph ... -1100#null
 
Vagy inkább maradjak a WD-nál. Egy árban vannak.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Szóval Dry34 jóvoltából meg jött a jó kis samsung 753LJ winyó.Szépen bele popiba, majd gépemen feltettem az ext2 file drivert.
Utána usb-vel összekötöttem az asztali pc-vel.
Először nem de másodjára felismerte a samu winyót.
Rányomtam HD trailereket és mkv 720p filmeket, na meg dvd ket.
Képzeljétek a batman 2 dvd és 720p mkv között alig látok különbséget.
De az 1080p-s Quicktimeok jobbak mint az mkv.
De minden megy akadás nélkül eddig.
Ami meglepett, a popi hűtőbordája piszkosúl felmelegszik viszont a samu winyót nem is hallom a múködését, picit persze melegszik az is de annyi kell.
Viszont a batman 2 mkv 720p film magyar dolby digitalban sokkal hangosabb dinamikusabb mint dvd esetében.
 
Jó kis cucc, meg vagyok vele elégedve így másodjára is (usb-n pendrive lejátszás után)


Szia.
Neked a popcorn,hálózatra van kötve, vagyis összekötötted a pc-vel?
Mert én most próbálkozom vele,és főleg a Moviejukebox érdekelne, ha netán próbáltad már?

Majd kipróbálom a hálózati dolgot is a pc vel de szerintem cross kábel kell mert a pcvel közvetlenül kötném össze hogy gyors legyen az adatátvitel is. :lol!:

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Az miért van hogy ha usb-n másolok pcről popira mkv filet példa :die hard 4 10 giga és kb 80% körül a winyó leáll vagy mi de a lényeg a kapcsolat megszakad és a késleltetett írás nem lehetséges.
Na ez volt a madagascarnal is és újból fel kellett másolnom mivel a fájl mérete a winyón annyit mutatott mint a pc de valójában "hibás" volt és ezért nem ment a madagascar.
Ismét felmásoltam, mostmár megy.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Nekem a pc vel usb vel van összekötve mikor töltök rá filmet.
egyébként nincs összekötve csak az onkyoval hdmi-n.
Ja usb az átvitelem 13-15MByte/sec.

Avatar
vinyó54
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.02.25., szer. 16:46
Értékelés: 0

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: vinyó54 »


Szóval Dry34 jóvoltából meg jött a jó kis samsung 753LJ winyó.Szépen bele popiba, majd gépemen feltettem az ext2 file drivert.
Utána usb-vel összekötöttem az asztali pc-vel.
Először nem de másodjára felismerte a samu winyót.
Rányomtam HD trailereket és mkv 720p filmeket, na meg dvd ket.
Képzeljétek a batman 2 dvd és 720p mkv között alig látok különbséget.
De az 1080p-s Quicktimeok jobbak mint az mkv.
De minden megy akadás nélkül eddig.
Ami meglepett, a popi hűtőbordája piszkosúl felmelegszik viszont a samu winyót nem is hallom a múködését, picit persze melegszik az is de annyi kell.
Viszont a batman 2 mkv 720p film magyar dolby digitalban sokkal hangosabb dinamikusabb mint dvd esetében.
 
Jó kis cucc, meg vagyok vele elégedve így másodjára is (usb-n pendrive lejátszás után)


Szia.
Neked a popcorn,hálózatra van kötve, vagyis összekötötted a pc-vel?
Mert én most próbálkozom vele,és főleg a Moviejukebox érdekelne, ha netán próbáltad már?
A jó pap is holtig tanul

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Szóval Dry34 jóvoltából meg jött a jó kis samsung 753LJ winyó.
Szépen bele popiba, majd gépemen feltettem az ext2 file drivert.
Utána usb-vel összekötöttem az asztali pc-vel.
Először nem de másodjára felismerte a samu winyót.
Rányomtam HD trailereket és mkv 720p filmeket, na meg dvd ket.
Képzeljétek a batman 2 dvd és 720p mkv között alig látok különbséget.
De az 1080p-s Quicktimeok jobbak mint az mkv.
De minden megy akadás nélkül eddig.
Ami meglepett, a popi hűtőbordája piszkosúl felmelegszik viszont a samu winyót nem is hallom a múködését, picit persze melegszik az is de annyi kell.
Viszont a batman 2 mkv 720p film magyar dolby digitalban sokkal hangosabb dinamikusabb mint dvd esetében.
 
Jó kis cucc, meg vagyok vele elégedve így másodjára is (usb-n pendrive lejátszás után)


Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”