Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

HD videó lejátszók

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

ezt hogy érted hogy lemezről, kiírom dvd re?

Avatar
vinyó54
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.02.25., szer. 16:46
Értékelés: 0

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: vinyó54 »


Na hát míg nem jön meg a viwó addig usb 2.0 pendrive on lejátszottam a popi 110 ben a batman mkv-s anyag sample videóját, meg mov 1080p HD trailereket.Szépen vitte akadás nélkül én azt hittem nem fog ez így menni vagy legalábbis akadozva, mondjuk a 2-3 órás teszt után a kis hűtőbordája rendesen bemelegedett.
Amire figyelmes lettem még de csak lehet ennél a barman filmnél van ez hogy a dolby digital hangagyag az mintha dinamikusabb lenne mint dvd esetében.
Magyarul visszább kellett venni a hangerőt.
Annyi biztos várom már hogy végre egy két filmet megnézhessek.
Ami még feltünt kb 10-15 perc tesztelés után azt mondom magamnak hát ez a HD világ nem is olyan nagy szám, jó szép részletgazdag na és.
De majd 1 óra múlva azt mondom magamnak, pillanat tegyünk csak be egy jó másolt dvd-t példa Vasember na megy egy gyárit Ötödik elem, és ekkor jövök rá hát igen bizony van különbség pedig az én TV-m nem full HD csak 1024*768 a felbontása.
Szóval megint érvényes az a jót könnyű megszokni és gyorsan is hozzászokik az ember.

HD mkv filmet, lemezről letudsz játszani?
A jó pap is holtig tanul

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Na hát míg nem jön meg a viwó addig usb 2.0 pendrive on lejátszottam a popi 110 ben a batman mkv-s anyag sample videóját, meg mov 1080p HD trailereket.
Szépen vitte akadás nélkül én azt hittem nem fog ez így menni vagy legalábbis akadozva, mondjuk a 2-3 órás teszt után a kis hűtőbordája rendesen bemelegedett.
Amire figyelmes lettem még de csak lehet ennél a barman filmnél van ez hogy a dolby digital hangagyag az mintha dinamikusabb lenne mint dvd esetében.
Magyarul visszább kellett venni a hangerőt.
Annyi biztos várom már hogy végre egy két filmet megnézhessek.
Ami még feltünt kb 10-15 perc tesztelés után azt mondom magamnak hát ez a HD világ nem is olyan nagy szám, jó szép részletgazdag na és.
De majd 1 óra múlva azt mondom magamnak, pillanat tegyünk csak be egy jó másolt dvd-t példa Vasember na megy egy gyárit Ötödik elem, és ekkor jövök rá hát igen bizony van különbség pedig az én TV-m nem full HD csak 1024*768 a felbontása.
Szóval megint érvényes az a jót könnyű megszokni és gyorsan is hozzászokik az ember.

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: YikeSS »


Sziasztok! 
Gondolkodok valamilyen céleszköz megvételén, ami képes letöltött videók lejátszására, ami kényelmes, mint egy asztali lejátszó, és odatehetem a TV alá, nem az asztali gépet kell összedrótoznom a TV-vel. (külön szobában vannak)
 
Egyáltalán mennyire lesz tartós egy ilyen eszköz? Mennyire mennek el a technológiák majd, mennyire jár el az idő felette? Ha egyre jobban elterjednek majd a legális, fizetős online videók, azoknak vajon mi lesz a formátumuk?
 
Most már talán az x264 kódolás, MKV, MP4 konténer révén egész stabil technológia kezd kialakulni HD videózásra, tehát most már talán ezek a céleszközök hosszú éveken át is jó szolgálatot tehetnek majd.
 
Kinéztem pl. ezt: Dvico M-6500A, 24p-t szerintem nem támogat, illetve hiányzik a bluray meghajtó, de azért elég tuti kis kompakt eszköznek tűnik.
 
Kinek mi a véleménye? Érdemes ilyen eszközökben gondolkodni? Ki milyen hasonló eszközt ismer, mit ajánlana? Ki milyen jövőbeni eszközökről tud? Mikor lesz jó minőségű bluray lejátszó, ami bluray-re, vagy DVD-re írt MKV vagy MP4 videókat lejátszik?
 
Üdv ...

Tamogat 24p-t. Nekem meg a 4100-as van de az is qrva jo.
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
Solar7
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2005.12.15., csüt. 22:06
Értékelés: 0

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Solar7 »


 
Mvix MX-760HD

Szerintem ez nem tud MKV-t lejátszani. Csak olyat vennék, ami az MKV fájlokat lejátsza.
TV: Panasonic TH-42PE55, DVD: Panasonic DVD S97, HIFI: Technics EH750, VCR: Panasonic NV-HD642, Konzol: Sony Playstation 3

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Popcorn Hour NMT A-100 


én valszeg veszek egyet...

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
fityusz
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2005.09.02., pén. 11:13
Értékelés: 0

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: fityusz »



 
Mvix MX-760HD
Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van. És még kemény se legyek?

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »


Popcorn Hour NMT A-100 


Van 1-2 kisebb hiányossága, de a lényeget tudja, és jól tudja, és nagyon jó áron ... meggyőző ...

nem rossz,de 60 k-t nem ér meg nekem, főleg hogy a pc ott van az lcd tv mellett, de akinek más helyiségben van a pc, ott már nem mindegy

tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Avatar
Solar7
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2005.12.15., csüt. 22:06
Értékelés: 0

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Solar7 »


Popcorn Hour NMT A-100 


Van 1-2 kisebb hiányossága, de a lényeget tudja, és jól tudja, és nagyon jó áron ... meggyőző ...
TV: Panasonic TH-42PE55, DVD: Panasonic DVD S97, HIFI: Technics EH750, VCR: Panasonic NV-HD642, Konzol: Sony Playstation 3

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1209
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Popcorn Hour NMT A-100
 

Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Solar7
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2005.12.15., csüt. 22:06
Értékelés: 0

HD videó lejátszók

Hozzászólás Szerző: Solar7 »


Sziasztok!
 
Gondolkodok valamilyen céleszköz megvételén, ami képes letöltött videók lejátszására, ami kényelmes, mint egy asztali lejátszó, és odatehetem a TV alá, nem az asztali gépet kell összedrótoznom a TV-vel. (külön szobában vannak)
 
Egyáltalán mennyire lesz tartós egy ilyen eszköz? Mennyire mennek el a technológiák majd, mennyire jár el az idő felette? Ha egyre jobban elterjednek majd a legális, fizetős online videók, azoknak vajon mi lesz a formátumuk?
 
Most már talán az x264 kódolás, MKV, MP4 konténer révén egész stabil technológia kezd kialakulni HD videózásra, tehát most már talán ezek a céleszközök hosszú éveken át is jó szolgálatot tehetnek majd.
 
Kinéztem pl. ezt: Dvico M-6500A, 24p-t szerintem nem támogat, illetve hiányzik a bluray meghajtó, de azért elég tuti kis kompakt eszköznek tűnik.
 
Kinek mi a véleménye? Érdemes ilyen eszközökben gondolkodni? Ki milyen hasonló eszközt ismer, mit ajánlana? Ki milyen jövőbeni eszközökről tud? Mikor lesz jó minőségű bluray lejátszó, ami bluray-re, vagy DVD-re írt MKV vagy MP4 videókat lejátszik?
 
Üdv ...
TV: Panasonic TH-42PE55, DVD: Panasonic DVD S97, HIFI: Technics EH750, VCR: Panasonic NV-HD642, Konzol: Sony Playstation 3

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”