Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Popcorn médialejátszó

Avatar
vinyó54
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.02.25., szer. 16:46
Értékelés: 0

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: vinyó54 »


A mai nap sikerült a popi belső winyójáról letörölnöm azokat amiket nem tudtam úgy hogy a pc vel volt összekötve.

Hali.
Pl. miket? Az új firmware óta nekem is van fennt egy csomó minden,ami a frissítéssel együtt jött,de fogalmam sincs,hogy mire valók.
A jó pap is holtig tanul

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


A mai nap sikerült a popi belső winyójáról letörölnöm azokat amiket nem tudtam úgy hogy a pc vel volt összekötve.
Semmit nem csináltam nem tudom most miért sikerült.
De azt már régóta tudom ha valami nem megy hadd pihentetni majd térj vissza rá 1-2 hét múlva és meglátod sikerülni fog még akkor is ha mindnt úgyanúgy csinálsz mint azelőtt.
Ez is szerintem egy murphy törvénye csak jóindulató, legalábbis nekem eddig ez 99%-ban bevált.

Avatar
Palkó
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 17:34
Értékelés: 26

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Palkó »

Szokott valaki témákat csinálni?
Onkyo TX-L20D, KEF Q350, Dali Sub E-12F HGL, Project Debut III. phono, Sony UBP-X700, Egreat A11, Philips CD720, Raspberry Pi4 + Volumio OS + IQAudio DAC+, Panasonic TX-58EX700E

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


hát, igen fárasztó picit, most nemrég keltem fel.
Majd alszok este megint.

Avatar
vinyó54
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.02.25., szer. 16:46
Értékelés: 0

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: vinyó54 »


Sajnos nem volt még időm hogy fogllakozzak ezzel a mappával amit nem tudok törölni, mert lagziban voltunk.
Annyi biztos ugy akarom letörölni hogy a többi film ne vesszen el.

Ez igen.
És a másnap?
A jó pap is holtig tanul

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


na akkor megtartom a filmet és ha lesz upgrade firmware bwn majd tesztelem.
Sajnos nem volt még időm hogy fogllakozzak ezzel a mappával amit nem tudok törölni, mert lagziban voltunk.
Annyi biztos ugy akarom letörölni hogy a többi film ne vesszen el.

Avatar
csizzah
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 23:49
Értékelés: 1

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: csizzah »


Az a gond ahonnan letöltöttem az az oldal teli volt HD anyagokkal, de az most megszünt.Warezkirály szökésben, nem tudom? :kiraly:
samle nincs, mire meg feltölteném legutóbb az avlosslessre akartam de valahogy soha nem jött össze.

Kíváncsiságból azért lekaptam a szóban forgó filmet, nem tudom te melyik release-el próbálkoztál, nekem egy ilyet sikerült letöltenem,
Kép #0
Kodek : MPEG-4 AVC
Kodek/Info : MPEG4 ISO advanced profile
Szélesség : 1920képpont
Magasság : 816képpont
Képarány : 2.35
Képsebesség : 23.976fps
 
Hang #0
Kodek : DTS
Csatorna : 6csatorna
Mintavételezési gyak : 48KHz
Nyelv : angol
 
Ezt is tökéletesen játssza a wd, semmi akadozás hála az új firmwareknek, úgy hogy szerintem a popinál is csak új firmware/idő kérdése a dolog.

Avatar
vinyó54
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.02.25., szer. 16:46
Értékelés: 0

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: vinyó54 »


Ott van olyan hogy ntfs strukturát áttesz ext2 vagy ext3 va csak nem merem megcsinálni mert nem volna jü ha az összes hd-s film odaveszne, mert mondjuk format lenne a vers vége. :kiraly: 

Az ext2/3 csak a PC-ben engedélyezi a popi írását olvasását, mert az linuxos, és a pc meg windows op. rendszer( ha az van fent ).Amúgy a popihoz semmi köze.
A jó pap is holtig tanul

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


nem az a gond, hanem az hogy bármelyik mappát vagy fájlt tudom törölni csak a lossless audiot nem.
Tudom áthelyezni átnevezni de törölni vagy a tartalmába belemenni belenézni nem.
Ez mind pc ről.
popiről sem tudom törölni ami okl de a tartalmat szépen meg tudom tekinteni le tudom játszani.
feltettem a gépre az ext 42a drivert.
Ott van olyan hogy ntfs strukturát áttesz ext2 vagy ext3 va csak nem merem megcsinálni mert nem volna jü ha az összes hd-s film odaveszne, mert mondjuk format lenne a vers vége. :kiraly:

Avatar
Palkó
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 17:34
Értékelés: 26

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Palkó »

Lehet, hogy csak valami jogosultsági problem ha nem tudsz törölni.Ha a pc-n keresztül hozol létre egy mappát a popi merevlemezére azt valszeg nem tudod a távról(tehát a popival) törölni, csak pc-ről.
Onkyo TX-L20D, KEF Q350, Dali Sub E-12F HGL, Project Debut III. phono, Sony UBP-X700, Egreat A11, Philips CD720, Raspberry Pi4 + Volumio OS + IQAudio DAC+, Panasonic TX-58EX700E

Avatar
vinyó54
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.02.25., szer. 16:46
Értékelés: 0

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: vinyó54 »


hogy érted a sambán?
Nekem a hátsó usb csati van összekötve a pc-vel mikor kell.

Bocsi a routert akartam írni.
A jó pap is holtig tanul

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


akkor ezt az ext2 drivert fogom feltenni az azstali gépre.
 
megköszönöm ha átküldöd nmt magyarítást az emailomra.
 
hogy érted a sambán?
Nekem a hátsó usb csati van összekötve a pc-vel mikor kell.

Avatar
vinyó54
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.02.25., szer. 16:46
Értékelés: 0

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: vinyó54 »


És ezt a könyvtárat akarom törölni mert elég kacifántos hogy nem tudok belépni, törölni sem, de átnevezni igen, áthelyezést mondjuk nem próbáltam.

Akkor valószinü az ext2 vel lessz gondod, mert ha USB-n rádugod, ott írni,olvasni,és törölni is lehet. Nekem is a második letöltés volt jó. Elötte egy másik verzió szmu ext2 nem volt jó.
 
Van egy magyarított NMT róla,ha érdekel áttküldöm.
De ugye nem a sambán keresztül lassú? Mert az 10x lassabb mint az USB.
A jó pap is holtig tanul

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Korábban tudtam írni olvasni mivel az ext2 dirver telepítve van.
CSak mikor ugyebár az usbvel csatlakoztatom a gépre.
Bejön az automatikus lejátszás és a lossless audio könyvtárnál megáll, majd jó 1 perc múlva eltünik az ablak.
Ha rámegyek a H(ami a popi 110) meghajtóra szépen tudok rá másolni de ha róla akarok valamit leszedni na az iszonyat lassú.
És ezt a könyvtárat akarom törölni mert elég kacifántos hogy nem tudok belépni, törölni sem, de átnevezni igen, áthelyezést mondjuk nem próbáltam.

Avatar
vinyó54
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.02.25., szer. 16:46
Értékelés: 0

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: vinyó54 »


kipróbálom.Köszi.   :kiraly:

Ha a PC-ben nemtudtad átírni,csak olvasni a dolgokat, akkor valószínü az ext2-t
kell telepítened rá.
 
http://www.fs-driver.org/download.html
A jó pap is holtig tanul

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


kipróbálom.
Köszi. :kiraly:

Avatar
vinyó54
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.02.25., szer. 16:46
Értékelés: 0

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: vinyó54 »


a popi 110 ben, tudok e törölni winyóról akkor mikor lapozgatok a távvezérlővel?

Szia.
A belső HDD-ről tudsz törölni,a file mod gomb,kijelölöd, és mégegyszer file mod gomb,és clear.
Ha erre gondoltál?
A jó pap is holtig tanul

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


a popi 110 ben, tudok e törölni winyóról akkor mikor lapozgatok a távvezérlővel?
A winyó a popiban van, de ha törölni szeretnék a távvezérlőről akkor azt írja ki csak olvasható fájlrendszer.
 
Azért érdekel engem ez mert mikor usb vel összekötöttem a popit a asztali géppel akkor van egy könyvtár (lossless audio) amibe nem tudok belemenni se törölni, de átnevezni igen, de ha a popit lehúzom a gépről és a TV nézem akkor bele tudok menni vannak is benne zenék és szépen le is tudom játszani hibamenetesen.
 
találkozott már valaki ilyennel?

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Az a gond ahonnan letöltöttem az az oldal teli volt HD anyagokkal, de az most megszünt.
Warezkirály szökésben, nem tudom? :kiraly:
samle nincs, mire meg feltölteném legutóbb az avlosslessre akartam de valahogy soha nem jött össze.

Avatar
csizzah
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 23:49
Értékelés: 1

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: csizzah »



De ez a DTS probléma mikor előáll egy filmnél akkor mindig pontosan mondjuk 10 másodpercenként jön és egy hajszálnyira elhallgat, még ez erősítő sem dobja el a DTS jelet olyan rövid időre, de ha átmegyek egy másik filmhez ott meg tökéletesen müxik.
Akkor javaslom próbáld ki a holnapután DTS-el, ott csinál e ilyet a WD player?
Mondjuk nekem írott DVD-n is megvan a holnapután és valahogy ott sem szuper a hang és a kép sem. :kiraly:

Igen pontosan ez volt a WD-nél is amit most leírsz, kb 10 másodpercenként elment a hang egy pillanatra az erősítőn viszont folyamatosan világított a dts jel, tehát nem "dobta el a jelet" ahogy te is írod.
Az hogy randomszerűen csinálja azt arra értettem hogy filmenként változott, tehát nem lehetett azt mondani hogy mondjuk 1080p mkv-nál csinálja 720p-nél meg nem mert volt olyan 1080p film ami tökéletes volt és volt olyan 720p film ami akadozott. Ugyan ez vonatkozott a dts bitrátára is, függetlenül attól hogy 1,536 vagy 768 kbit/s -es anyagról volt szó szintén filmenként változott hogy akadozik vagy sem, aztán ha jól emlékszem az 1.02-firmware-től kezdve jó lett a dts hang is, hogy mit csináltak vele a wd srácok fogalmam sincs de azóta kivétel nélkül az összes dts-es film jó lett(legalább is az én gyűjteményemből, de a játékossal foglalkozó fórumokon sem olvastam olyat hogy valakinél is maradt volna problémás film.)
 
Nekem nincs meg a holnapután című film de ha esetleg mondasz egy konkrét release nevet (akár priviben is) vagy feldobsz valahova egy sample-t akkor kipróbálhatom ha gondolod.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


közben teszteltem és finomítanám a dolgokata DTS hang megy el néha (erölködő kijelzője sem mutatja ilyenkor)
az ac3-nál nincs gond
 


Bár nekem nincs popim de szerintem tuti firmware probléma ugyanis a WD TV-nél is detto ugyan ez volt a helyzet a DTS hanggal kapcsolatban, teljesen randomszerűen csinálta bitrátától függetlenül, némelyik film tökéletes volt némelyik pedig beakadt egy egy pillanatra, aztán az újabb firmwarekben már kijavították a hibát és tökéletes lett, . Valóban nagyon zavaró tud lenni ugyanis néhány filmnél óriási minőségbeli különbség van a DTS hangsáv javára, főleg némelyik szedett vedett magyar ac3-hoz képest.
 
Ja és a WD -nél is az m2ts-be való muxolással megszűnt a probléma tehát nem kétséges hogy a popinál is ugyan az gond mint a wd-nél volt.

De ez a DTS probléma mikor előáll egy filmnél akkor mindig pontosan mondjuk 10 másodpercenként jön és egy hajszálnyira elhallgat, még ez erősítő sem dobja el a DTS jelet olyan rövid időre, de ha átmegyek egy másik filmhez ott meg tökéletesen müxik.
Akkor javaslom próbáld ki a holnapután DTS-el, ott csinál e ilyet a WD player?
Mondjuk nekem írott DVD-n is megvan a holnapután és valahogy ott sem szuper a hang és a kép sem. :kiraly:

Avatar
csizzah
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 23:49
Értékelés: 1

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: csizzah »


közben teszteltem és finomítanám a dolgokata DTS hang megy el néha (erölködő kijelzője sem mutatja ilyenkor)
az ac3-nál nincs gond
 


Bár nekem nincs popim de szerintem tuti firmware probléma ugyanis a WD TV-nél is detto ugyan ez volt a helyzet a DTS hanggal kapcsolatban, teljesen randomszerűen csinálta bitrátától függetlenül, némelyik film tökéletes volt némelyik pedig beakadt egy egy pillanatra, aztán az újabb firmwarekben már kijavították a hibát és tökéletes lett, :kiraly: . Valóban nagyon zavaró tud lenni ugyanis néhány filmnél óriási minőségbeli különbség van a DTS hangsáv javára, főleg némelyik szedett vedett magyar ac3-hoz képest.
 
Ja és a WD -nél is az m2ts-be való muxolással megszűnt a probléma tehát nem kétséges hogy a popinál is ugyan az gond mint a wd-nél volt.

Avatar
vinyó54
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.02.25., szer. 16:46
Értékelés: 0

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: vinyó54 »


Tudja valaki,hogy a popi belső hdd-jén a lomtárat szabad-e törölni?
szerintem lehet. :kiraly:

Még van egy kis hely,de azután muszáj lessz. Majd megírom akkor,milyen lett.
A pc-vel összekötve ( nagynehezen ) wifivel, mélyebben belekotortam a popi belső lemezére,és ott pőffeszkedett elöttem,egy eléggé dagira hizott lomtár.Így elsőre nem mertem rajta könnyíteni,de majd megteszem.
A jó pap is holtig tanul

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Tudja valaki,hogy a popi belső hdd-jén a lomtárat szabad-e törölni?
szerintem lehet. :kiraly:

Avatar
Palkó
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 17:34
Értékelés: 26

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Palkó »

Azt sem tudtam, hogy van lomtár :kiraly:
Onkyo TX-L20D, KEF Q350, Dali Sub E-12F HGL, Project Debut III. phono, Sony UBP-X700, Egreat A11, Philips CD720, Raspberry Pi4 + Volumio OS + IQAudio DAC+, Panasonic TX-58EX700E

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”