Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sony HDR-HC3

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Tami »


HC1-es videók

Elsőre szépnek tűnik, de jobban megnézve eléggé blokkosodik a kép.
- keress ezen blokkosodast:
ftp://os2.rulez.org/pub/hdr-hc3
 
- hogy ne legyen idealis kornyezetben felvett snitt, nezd a salem-es videot, ez erdoben arnyekban lett felveve.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Vendég »


HC1-es videók
Elsőre szépnek tűnik, de jobban megnézve eléggé blokkosodik a kép.

Nem lehet, hogy az a wmv enkódolás miatt van. Nekem van egy csomó saját készítésű HC-1-es videom és azokon nem nagyon látok blokkosodást.
 
kf

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Ratman »


HC1-es videók
Elsőre szépnek tűnik, de jobban megnézve eléggé blokkosodik a kép.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Tami »


- kapasbol ajanlott megvenni hozza az ACC-FP71 kitet.
- ha meg sosem vagtal elegge nehez kapasbol nekiesni
- kell hozza eros gep, ram nemsok, sok HDD, firewire interfesz, es vagoprogi
- vagoprogi szempontbol: tudjon rendesen mpeg2-t vagni itt foleg a GOP-onkenti vagasra gondolok!!!, a szokasos dvavit-t gyerekjatek vagni, a hdv mpeg2 jelfolyamot annal korulmenyesebb , effekt es felirat beszurasakor csak az erintett gop-okat encodolja ujra stb. stb.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Üdvözlök mindenkit.
 
Friss hús volnék itt a darálóban.
 
A mai napon megrendeltem SONY HDR-HC3 HDV kamerámat (összejött a pénz).
Szeretném a nagyok segítségét kérni a megfelelő használathoz.
Gondolok itt az átjátszásra, vágásra, tárolásra.....
 
Segítségeteket előre is köszönöm.
Ede

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Tami »


- par napra fennhagyom [eletem elso vagasa.. nincs benne semmi extra effekt csak szimplan osszevagtam par jelenetet]:HDR-HC3 tesztvideo

WMP nem játsza le. kell hozzá valamilyen kodek?

- ffdshow es mpc felrak, majd mpc siman lejatsza..
- de elkepzelheto, hogy az ffdshow utan a wmp is megbirkozik vele.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Tami »


- par napra fennhagyom [eletem elso vagasa.. nincs benne semmi extra effekt csak szimplan osszevagtam par jelenetet]:HDR-HC3 tesztvideo
Nem rossz, már csak azok a zöldes-lilás csikok zavarnak az éleknél.
- pl. hol mi az ami zavar?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
OFFTOPIC:

FCP-nél nincs gondotok a HDV-vel? Egy JVC GY-HD100-al küszködtem egy darabig, de a FinalCut csak az Apple Intermediate kodekkel volt hajlandó beolvasni az anyagot, vezérlés nélkül (illetve volt vezérlés, a szalagot az elejétől a végéig egybe behúzta), de a bekerült anyagot dupla sebességgel játszotta le a gép. Külföldi fórumokon azt olvastam, hogy a FinalCut 5 HDV képességei csak NTSC módban működnek.

 
 
OFFTOPIC:

FCP 5.0.4. figyel a gépemen és kiválóan lehet vele natívban HDV-t vágni a Sony HC1 kameráról. Van már jó pár filmecske, hifi kiállításokról is. 
A JVC DV és HDV implementációi mindíg trükkösek, nem szeretik tartani magukat a kialakult szokásokhoz, nem csodálkozom hogyha esetleg nem műxik.
 
 
kf

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Doki »


PC-n az Avid Xpress Pro HD szoftverrel, Mac-on pedig egy Quad G5-tel és Final Cut Proval. Mindkét esetben az eredeti HDV formátumot, habár komoly utómunkához esetleg érdemes az Avidnél DNxHD-re, az FCP esetében meg az intermediate formátumra átkonvertáli, de erre ritkán van szüksége, persze nem is vágunk minden nap. 


 
OFFTOPIC:

FCP-nél nincs gondotok a HDV-vel? Egy JVC GY-HD100-al küszködtem egy darabig, de a FinalCut csak az Apple Intermediate kodekkel volt hajlandó beolvasni az anyagot, vezérlés nélkül (illetve volt vezérlés, a szalagot az elejétől a végéig egybe behúzta), de a bekerült anyagot dupla sebességgel játszotta le a gép. Külföldi fórumokon azt olvastam, hogy a FinalCut 5 HDV képességei csak NTSC módban működnek.
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
cicamisk
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2006.07.27., csüt. 12:05
Értékelés: 0

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: cicamisk »


- par napra fennhagyom [eletem elso vagasa.. nincs benne semmi extra effekt csak szimplan osszevagtam par jelenetet]:HDR-HC3 tesztvideo

WMP nem játsza le. kell hozzá valamilyen kodek?
BD: SONY BDP-S370 TV: SONY KDL-40W3000 AV: Technics SA-AX7 DA: Technics SH-AC500D

Vendég

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- par napra fennhagyom [eletem elso vagasa.. nincs benne semmi extra effekt csak szimplan osszevagtam par jelenetet]:HDR-HC3 tesztvideo

Nem rossz, már csak azok a zöldes-lilás csikok zavarnak az éleknél.
Amúgy én is egyből lecsapnék a HC szériára.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Tami »


- par napra fennhagyom [eletem elso vagasa.. nincs benne semmi extra effekt csak szimplan osszevagtam par jelenetet]:
HDR-HC3 tesztvideo
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Vendég »

HC3-as kamerámon nem müködik a HDMI kimenet, pedig kellene. A statuszban pedig vízszintes vonalak vannak. Mi lehet a gond?

Vendég

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Vendég »


PC-n az Avid Xpress Pro HD szoftverrel, Mac-on pedig egy Quad G5-tel és Final Cut Proval. Mindkét esetben az eredeti HDV formátumot, habár komoly utómunkához esetleg érdemes az Avidnél DNxHD-re, az FCP esetében meg az intermediate formátumra átkonvertáli, de erre ritkán van szüksége, persze nem is vágunk minden nap.
 
Akadásmentesen lehet vágni, valós idejű trükkökkel, szalagra nem szoktam visszaírni, a kész vágott anyagot valamilyen file formátumban rakom el, mint Quicktime .mov file, legalábbis a Mac-on. A PC-n ott mindíg valamilyen kisebb méretű formátum a vége.
 
Van egy pár vágott anyag, például a májusi müncheni high-end audio kiállításról azt esetleg fel tehetem valahová akár hd méretben is, ha van akit érdekel. Van még több óra HDV anyag a januári las vegasi CES kiállításról is, de az még nincs megvágva. Habár ha valakit nagyon érdekelne abból is össze tudok rakni egy 10-15 perc körüli összefoglalót.
 
kf

Vendég

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Vendég »


német oldal 1
német oldal 2

Vendég

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Penna:
 
ti mivel vagtok?
m2t-t vagy avit?
milyen geppel?
megy-e akadasmentesen a preview ablakban az uszas, egyszerubb wipe-ok?
mibe rendereltek?
kb. hanyszoros idovel?
 
Stb, stb..

Vendég

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- termeszetesen HDV-ben mpeg2-ben masolom, es vagom, nem lenne ertelme avi-ba rakni... sot butasagnak tartom.

Szerintem azert megvan az oka, hogy 2-3x nagyobb, csak I-frame-es aviba konvertaljuk minosegromlas nelkul. Sokkal konnyebben szerkesztheto, akadas nelkul lejatszhato ket sav kozott az uszas, felirat, stb. Vagy az ulead10 mindezt m2t-vel is tudja a mai procikkal? Csodalkoznek.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Tami »


- termeszetesen HDV-ben mpeg2-ben masolom, es vagom, nem lenne ertelme avi-ba rakni... sot butasagnak tartom.
- mivel a Mac-em kicsi hozza, igy marad az x86-os platform, Ulead 10-el vagom, semi ujrakodolas.
- a PAL mpeg2-t cce-vel tervezem majd megoldani, utanna jon majd egy DVD szerkeszt progi.. meg nemtudom melyik..
- sokat tokolni nem szeretnek vele.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Tavaly október óta használunk HC1-et, kiváló gép, ha van kérdésed a használatával, vagy a forgatott anyagok vágásával kapcsolatban, lehet, hogy tudok segíteni.
 
kf

Vendég

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- most kezdtem el az elso kazetta vagasanak, a HDV letoltese gepre, olyan 50-60%-os prociterhelest okoz, a 2G ram-bol nemsokat eszik.
Sok sikert a vágáshoz!
Avi-ban vagy m2t-ben próbálod? Milyen progival?

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Tami »

- most kezdtem el az elso kazetta vagasanak, a HDV letoltese gepre, olyan 50-60%-os prociterhelest okoz, a 2G ram-bol nemsokat eszik.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Skipper »


HC1-es videók
- ha jollatom ez a HC3-as topic?

Épp ezért várnám a beszámolódat...
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Tami »


HC1-es videók
- ha jollatom ez a HC3-as topic?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Vendég »

HC1-es videók

Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: DocBrown »


OFFTOPIC:


Saját készítésű képek topikba tettem a képeket! 


 
OFFTOPIC:

Köszönöm!

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”