Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sony PS3

Avatar
btf
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006.12.19., kedd 10:53
Értékelés: 0

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: btf »


Sziasztok!
 
Van egy Dell 2312-es monitorom.
 
Jelenleg a DVI-al használom, később szeretnék rárakni egy PS3-at.
 
Ez úgy történne, hogy vennék egy olyan kábelt ami egy DVI-ból csinál 2 HDMI-t, és mind a számítógépet, mind a PS3-at is egy-egy HDMI kábellel kötném a monitorra. (tehát a két kábel belemegy a hdmi "kockába", ami egy DVI-ban végződik--> az van a monitorba dugva.
 
Használt már valaki ilyen kábelt?
 
http://monitorguru.hu/bolt/termekek/dvi ... le_adapter
 
A videokártyámon egy HDMI és egy DVI van, a monitoron pedig egy DVI és egy Displayport. (a d-sub-ot szeretném hanyagolni, csak végső esetben használnám)
 
A videokártyán levő HDMI-ből(kimenet) nem lehet Displayportot csinálni. (több helyről megerősítették, fordítva viszont menne, de nem akarok új DP-os VGA-t venni...)

Avatar
Strajfa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.06.30., szer. 13:02
Értékelés: 2

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Strajfa »


Az hogy lehet? Mert elvileg ez szabvány lenne.
 
Nem tudok sajnos válaszolni a kérdésedre. Tény hogy működik, most is a boltban 1.3-on megy a 3d demó,mert az 1.4-es kábelek elfogytak:) Otthon is 1.3-an megy a ps3.

Vendég

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A SONY-nál 1.3-as HDMI-n is átmegy a 3D. Érdekes,mert máshol előfeltétel az 1.4.


Az hogy lehet? Mert elvileg ez szabvány lenne.

Avatar
Strajfa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.06.30., szer. 13:02
Értékelés: 2

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Strajfa »

A SONY-nál 1.3-as HDMI-n is átmegy a 3D. Érdekes,mert máshol előfeltétel az 1.4.

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: magicvoice »


Sikerült feltelepíteni minden szükséges szoftvert. És működik!
Úgy gondoltam, berippelem a teljes SACD gyűjteményemet.
Ha valakit érdekel, szívesen segítek a szoftvertelepítésben, vagy ha nem szeretne PS3-at venni, akár az SACD-i berippelésében is. Keressetek PM-ben!

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: magicvoice »

Sziasztok! Nemrég hallottam arról, hogy a PS3 FAT 60GB-s, amin 3.55 vagy régebbi szoftver van, alkalmassá tehető SACD rippelésére, és SACD.ISO készítésére. Bővebben. Azt szeretném kérdezni, hogy valaki, aki elmélyedt már a témában, tudna-e segíteni a telepítésben, mert eddig PS3-at csak hírből ismertem, és nem szeretném elszúrni a dolgot.

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: William »


Idezetem a "Játékkonzolt, de melyiket?" cimu topicbol:
 
Nekem PS3 van es most fogok venni egy Jailbrake-et hozza amit az elado be is uzemel. Backup jatekot 500 Ft-ert tesz fel. Semmilyen formaban nem vesz el a garancia, nincs chippeles, flash, semmi. A PS3 nem hal be par honap utan mint az XBOX 360, valamint sokkal erosebb hardware talalhato benne a BD es ha jol tudom az SACD lejatszasrol nem is beszelve. Az uj firmwre-el a Jaibrakes dolog nem mukodik viszont a PS3 meg kapta a 3D BD lejatszas lehetoseget is ami egyedulallo a konzolok kozott.
 
William
NAD T778

Avatar
esbeci
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006.11.14., kedd 20:17
Értékelés: 0

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: esbeci »


Hello mindenkinek,
 
Lehet,hogy nem ismeri mindenki,igy hát megosztanám veletek.
Hogyan csinálj media szervert a PS3-ból?
Minden le van írva lépésről-lépésre,csak követned kell.
 
Sok sikert,üdv.
 
 
http://playstationcommunity.hu/note/852

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: William »


Mar egy jo ideje lehet okositani a PS3-at is Magyarul hasznalhatjuk a SAJAT LEMEZEINKROL KESZITETT BACKUP MASOLATOKAT!
Mar ideje volt. A lenyeg, hogy nem szabad frissiteni az uj FW-re ami a 3D filmek megljelenitesert is felel.
 

NAD T778

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: William »

Most mar nekem is 1.4-es HDMI kabeleim vannak az Audioquest-tol. Mindenkinek batran ajanlom.
NAD T778

Avatar
patcash
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.02.09., csüt. 19:28
Értékelés: 1

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: patcash »



 
 
 
Gondolom 1.4 HDMI kabeleid es 3D tv-d van. 1.3 HDMI-vel probaltad?


 
Igen. Nem próbáltam 1.3-al, mert csak 1.4-es kábeleim vannak.

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: William »

A PS3 nagyon kiraly csak epp nagyon keves idom van jatszani. Most tervezek venni par FPS jatekot es kiprobalom projektoron is
NAD T778

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Az új ICO mikor jelenik már meg...?
 



"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: William »


Letöltöttem a motostorm 3D demot, hogy megnézzem mire számíthatok. Kafa volt, arcomba köpte a sarat, vizet Egy kicsit a 3D szimulátorok (pl ami port aventurában található) érzéséből is valamicskét lehetett érezni... kis gyomorémelygés

 
 
 
Gondolom 1.4 HDMI kabeleid es 3D tv-d van. 1.3 HDMI-vel probaltad?
NAD T778

Avatar
patcash
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.02.09., csüt. 19:28
Értékelés: 1

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: patcash »


Szerintem vidd el szervizbe mielott visszafordithatatlan nem lesz.
Azóta már biztos elvitte.

És mivel ilyen jó tanácsot adott 1 év után, így válaszolok a 3D kérdésére
 
Letöltöttem a motostorm 3D demot, hogy megnézzem mire számíthatok. Kafa volt, arcomba köpte a sarat, vizet Egy kicsit a 3D szimulátorok (pl ami port aventurában található) érzéséből is valamicskét lehetett érezni... kis gyomorémelygés

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Szerintem vidd el szervizbe mielott visszafordithatatlan nem lesz.
Azóta már biztos elvitte.

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: William »

Van valakinek tapasztalata 3D-vel kapcsolatban PS3-on?
NAD T778

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: William »

Szerintem vidd el szervizbe mielott visszafordithatatlan nem lesz.
NAD T778

Avatar
patcash
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.02.09., csüt. 19:28
Értékelés: 1

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: patcash »


Help!
 
Valami gond van a wireless részével. Eddig minden gond nélkül működött (internet, PS3 fiók, internetes firmware frissítés) Routeren nem lett elállítva semmi (MAC címeket is engedélyeztettem). Minden cuccom gond nélkül működik a routeren keresztül (laptop, asztali gép, telefonok, hálózatba is vannak kötve a gépek), kivéve a PS3-at! A net megy rajta, de a firmware frissítés nem hajlandó elindulni illetve a fiókba sem jelentkezik be (DNS hibát ír ki mindkettő esetében). A PS3 network beállításban minden automatára lett állítva, de a tesztelés során megáll és kiírja, hogy DNS hiba... az internet ennek ellenére megy. Valaki tudja mi lehet a gond?
 
Azt gondoltam, hogy firmware frissítéssel megoldódik a gond, viszont a pendrive frissítés sem működik. A pendrivera letöltöttem az utolsó 2,76 verziós 142mB-os fájlt, de erre meg azt írja ki a gép, hogy nincs rajta adat. Van valami speciális menete? Kell mappát csinálni és abba beletenni vagy simán az üres pendrivera kell rátenni?

Avatar
ricfiam
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2006.05.08., hétf. 19:02
Értékelés: 19
Tartózkodási hely: Halásztelek

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: ricfiam »

Hmm. Ha ez igy van akkor az hiba. Hiszen azert van a valasztasi lehetoseg hogy en dontsem el. Irjunk reklamaciot a Sonynak.

Avatar
patcash
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.02.09., csüt. 19:28
Értékelés: 1

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: patcash »



Én azt tapasztaltam hogy ,,bitstream,, módban a HD hanot nem továbbitja a PS3nekem Onkyo 705-ös erősítőm van és ismeri és kódolni is képes jelenlegi összes HD audió adatfolyamot. Csak PCM-ként jelenik meg hang az erősítőn keresztül, de a PS3 ha megnyomod a távírányítón a Display gombot akkor a tv-n megjelenik pl. DTS-HD MA.

Sőt, ha DD vagy DTS megy ki hdmi-n akkor is PCM jelenik meg az erősítőn (nekem H/KAVR255 van).
 
 


Ez pontosan így van! Ha átállítom bitstream módban akkor megjelenik az erősítőn pl DD, DTS, DDEX stb.
De igazából nincs jelentősége mert tömörítetlen PCM a legjobb hangminőség ha az erősítő ismeri

Optikain keresztül így van. HDMI-n keresztül hiába állítod át bitstream-re, akkor is PCM jelként megy át.

Avatar
McDougles
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.01.30., pén. 06:40
Értékelés: 0

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: McDougles »



Én azt tapasztaltam hogy ,,bitstream,, módban a HD hanot nem továbbitja a PS3nekem Onkyo 705-ös erősítőm van és ismeri és kódolni is képes jelenlegi összes HD audió adatfolyamot. Csak PCM-ként jelenik meg hang az erősítőn keresztül, de a PS3 ha megnyomod a távírányítón a Display gombot akkor a tv-n megjelenik pl. DTS-HD MA.

Sőt, ha DD vagy DTS megy ki hdmi-n akkor is PCM jelenik meg az erősítőn (nekem H/KAVR255 van).
 
 


Ez pontosan így van! Ha átállítom bitstream módban akkor megjelenik az erősítőn pl DD, DTS, DDEX stb.
De igazából nincs jelentősége mert tömörítetlen PCM a legjobb hangminőség ha az erősítő ismeri

Avatar
Akosh
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2008.01.21., hétf. 12:57
Értékelés: 1

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Akosh »


Én azt tapasztaltam hogy ,,bitstream,, módban a HD hanot nem továbbitja a PS3nekem Onkyo 705-ös erősítőm van és ismeri és kódolni is képes jelenlegi összes HD audió adatfolyamot. Csak PCM-ként jelenik meg hang az erősítőn keresztül, de a PS3 ha megnyomod a távírányítón a Display gombot akkor a tv-n megjelenik pl. DTS-HD MA.

Sőt, ha DD vagy DTS megy ki hdmi-n akkor is PCM jelenik meg az erősítőn (nekem H/KAVR255 van).

Avatar
McDougles
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.01.30., pén. 06:40
Értékelés: 0

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: McDougles »


Én azt tapasztaltam hogy ,,bitstream,, módban a HD hanot nem továbbitja a PS3
nekem Onkyo 705-ös erősítőm van és ismeri és kódolni is képes jelenlegi összes HD audió adatfolyamot. Csak PCM-ként jelenik meg hang az erősítőn keresztül, de a PS3 ha megnyomod a távírányítón a Display gombot akkor a tv-n megjelenik pl. DTS-HD MA.

Avatar
Akosh
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2008.01.21., hétf. 12:57
Értékelés: 1

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Akosh »


- be lehet allitani hogy `bitstream` azaz jelfolyamkent nyomja ki a hangokat HDMI-n, igy valik teljes erteku lejatszova, mert ezesetben rabizza az erositore a dekodolast.
 
Ezt hol olvastad? Én a használatit elolvastam, de nem találtam erről semmit, illetve annyit, hogy PCM-ben adja ki a hangokat.


BluRay lejátszása közben egy háromszög, akkor behozza a kis menüt (itt van pl a piros, zöld, sárga, kék gomb - mire erre rájöttem, de ez más történet) ott van egy olyan, hogy AV settings - Audio output settings és lehet választani, hogy bitstream vagy linear PCM.

Köszi, ezt kipróbálom este.

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”