Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Moderátor: fülelek

Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2

Hozzászólás Szerző: Psysoul » 2008.02.08., pén. 16:28

Valaki használ 6-os alcest? Mik a vélemények róla, ha az egész rendszer azon keresztül szól, mennyire változik a hang?

Természetesen nemsokára én is kipróbálom, de kiváncsi vagyok a véleményekre :smile51:

Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

switch
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 27

Hozzászólás Szerző: switch » 2008.01.27., vas. 22:13

Van egy gyanúm, hogy az Alces-nek is ilyen, mert hasonlóan merev a zsinórja, mint a hangfalkábelemnek (az meg ugye CAT7)

De majd fülelek nyilatkozik, ha akar...

Az Alcesnek NEM Cat 7-ből van a hálózati vezetéke, hanem kettős szigetelésű halogénmentes (poliolefin + poliuretán) szigetelőjű 4x1,5mm egyeres igen tiszta réz vezetőkből.

A Cat 7 hálózati kábel gyanánt csak saját felelősségre használható, mert nem teljesiti a hálózati kábelekre vonatkozó biztonsági előirásokat. Mi ilyet sosem készitettünk eladásra, és nem is fogunk. Amúgy kipróbáltuk természetesen, és nagyon jó hangú kábelnek tartom.

Ok. Akkor bocsánat, téves volt a feltételezésem, remélem nem okoztam galibát... :smile51:

EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2838

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2008.01.27., vas. 21:56

Van egy gyanúm, hogy az Alces-nek is ilyen, mert hasonlóan merev a zsinórja, mint a hangfalkábelemnek (az meg ugye CAT7)

Az Alcesnek NEM Cat 7-ből van a hálózati vezetéke, hanem kettős szigetelésű halogénmentes (poliolefin + poliuretán) szigetelőjű 4x1,5mm egyeres igen tiszta réz vezetőkből.

A Cat 7 hálózati kábel gyanánt csak saját felelősségre használható, mert nem teljesiti a hálózati kábelekre vonatkozó biztonsági előirásokat. Mi ilyet sosem készitettünk eladásra, és nem is fogunk. Amúgy kipróbáltuk természetesen, és nagyon jó hangú kábelnek tartom.

dunaudio.hu

frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: frankie- » 2008.01.27., vas. 21:19

Pedig természetes, ugyanabból a drótból a nagyobb (több ér) keresztmetszet, mindig a mélyeket vastagítja illetve lejjebb is mehet a cucc tőle, de vigyázz mert a hang tisztasága és a magashangok teteje bánhatja. De kétségtelen lehet így hangolni egy rendszer hangját.

Azért fura, mert mit számít annak az egy 1 m drótnak az ellenállása, ha előtte ott van egy "csomó" vacak? Hiszen a többszörözéssel elvileg csak az ellenállást csökkented. Nem ugyanolyan, mintha 100m- el előrébb kicserélnéd egy szakaszon?? (tudom volt már róla szó...)De miért bántaná a magasakat?

frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: frankie- » 2008.01.27., vas. 21:15

Mihez használsz CAT7 hálózatit? És olyat hogy csináltál? (utp, stp?) Vajon jobb egy ilyen kábelnek a hangja, mint a sima hálózati drtónak?

Az erősítőhöz (NAD 3020) 3 szálat használok összecsavarva, nevetni fogsz, de még lemezjátszó is ezzel van bekötve (1 szál). A szabványos IEC dugóba éppenhogycsak belefér a 3 szál... A sima PVC-s számítógépes drótnál lényegesen jobb hangú szvsz, de mást még nem próbáltam. De ezt lehet nem itt kéne folytatni... :smile51:

KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 53

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ » 2008.01.27., vas. 21:08

Kétbé!

Tennél a DAC-ról is egy képet a megfeleő topikba?

Ugye jól látom, hogy legfelül egy Lupus van?

Igenx2 :smile51:

ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

switch
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: switch » 2008.01.27., vas. 21:04

Kétbé!

Tennél a DAC-ról is egy képet a megfeleő topikba?

Ugye jól látom, hogy legfelül egy Lupus van?

EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

switch
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: switch » 2008.01.27., vas. 21:01

Az enyém a cucc tetején trónol. Állványom nincs, a helyszűke miatt:(

Alces3_3.jpg

KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ » 2008.01.27., vas. 20:55

Még egy kép!!!

:smile51:

post-26-1201463728.jpg

Bemutatóterem

ATC Webáruház

KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ » 2008.01.27., vas. 20:39

Minden féle képpen próbáld ki!!! :)

Voltam olyan balga, hogy amikor hozzám kerül egy Alces 3-as, 5 napig nem próbáltam ki mert a CD játszóm tuningolni volt. Kértem kölcsön egy olcsó játszót (használtan 6-8eFt-os kategória) kipróbáltam 5 és fél órába telt mire abbahagytam a tesztelést. Utána szidtam magam mint a bokrot.

:smile51::smile46::)

Láttam képet a bemutatószobádról...már szerepelt rajta-bekötve-az Alces :)

Ja. Itt a képen balra lenn.

Ha jól emlékszem 03-án hoztam el.

09-én próbáltam ki először. :D

Képet lőtem 18-án.

Első használat után már nem is adtam vissza, ki is fizettem, enyimé!!!

Azóta csak vele. :D

post-26-1201462763.jpg

Bemutatóterem

ATC Webáruház

switch
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: switch » 2008.01.27., vas. 20:18

Érdekes még, hogy az a hangerő, ahol még zene a zene, és nem esik szét, az lejebb ereszkedett.

Ez érdekes amit írsz. Lehet hogy én is kipróbálom, mert nagyon alacsony hangerőn az én cuccom se szól valami jól.

Ugyanakkor érdekes észrevételt tettem a napokban: eddig egy szál CAT7-et használtam hálózati drótnak, kipróbáltam 3 szállal, és sokkal jobbak lettek a mélyek! :D erre nem találok fizikai magyarázatot..

Voltam olyan balga, hogy amikor hozzám kerül egy Alces 3-as, 5 napig nem próbáltam ki mert a CD játszóm tuningolni volt. Kértem kölcsön egy olcsó játszót (használtan 6-8eFt-os kategória) kipróbáltam 5 és fél órába telt mire abbahagytam a tesztelést. Utána szidtam magam mint a bokrot.

Láttam képet a bemutatószobádról...már szerepelt rajta-bekötve-az Alces :D

KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ » 2008.01.27., vas. 19:51

Érdekes még, hogy az a hangerő, ahol még zene a zene, és nem esik szét, az lejebb ereszkedett.

Ez érdekes amit írsz. Lehet hogy én is kipróbálom, mert nagyon alacsony hangerőn az én cuccom se szól valami jól.

Ugyanakkor érdekes észrevételt tettem a napokban: eddig egy szál CAT7-et használtam hálózati drótnak, kipróbáltam 3 szállal, és sokkal jobbak lettek a mélyek! :D erre nem találok fizikai magyarázatot..

Bemutatóterem

ATC Webáruház

switch
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: switch » 2008.01.27., vas. 18:43

Ugyanakkor érdekes észrevételt tettem a napokban: eddig egy szál CAT7-et használtam hálózati drótnak, kipróbáltam 3 szállal, és sokkal jobbak lettek a mélyek! :smile51: erre nem találok fizikai magyarázatot..

Mihez használsz CAT7 hálózatit? És olyat hogy csináltál? (utp, stp?) Vajon jobb egy ilyen kábelnek a hangja, mint a sima hálózati drtónak?

Elvileg igen, mert nagyon jó minőségű rézből készült a eredeti funkció miatt.

Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2

Hozzászólás Szerző: Psysoul » 2008.01.27., vas. 18:38

Ugyanakkor érdekes észrevételt tettem a napokban: eddig egy szál CAT7-et használtam hálózati drótnak, kipróbáltam 3 szállal, és sokkal jobbak lettek a mélyek! :smile51: erre nem találok fizikai magyarázatot..

Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.01.27., vas. 18:00

...kipróbáltam 3 szállal, és sokkal jobbak lettek a mélyek! :smile51: erre nem találok fizikai magyarázatot..

Pedig természetes, ugyanabból a drótból a nagyobb (több ér) keresztmetszet, mindig a mélyeket vastagítja illetve lejjebb is mehet a cucc tőle, de vigyázz mert a hang tisztasága és a magashangok teteje bánhatja. De kétségtelen lehet így hangolni egy rendszer hangját.

frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: frankie- » 2008.01.27., vas. 16:23

switch
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: switch » 2008.01.26., szomb. 21:55

Nokérem. Csütörtök óta már az Alces3-al hallgatok zenét...

Én nem vagyok egy nagy tapasztalatokkal rendelkező hifista, így én nem intézném el egy rövidke mondattal a készüléket :)

A hatása szvsz azonnal hallható, bár nem olyan mértékű, mint egy kábel, vagy készülékcsere, de az egész hangképre, megszólalásra hatással van.

Szvsz legtöbbet a mélyek profitáltak belőle: a lábdob határozottab, a nagybőgő jobban követhető-még akkor is, ha a háttérben van-maguk a mélyek több hangból állnak, megfogottabbak.

A zongorahang is igencsak javult, a rézfúvósok is szebben szólnak, a szaxofon elkezdett jó értelemben véve rikoltozni-jobb szót nem tudok-a cineknek nagyobb tere, teste van, szebben csilingelnek. Érdekes még, hogy az a hangerő, ahol még zene a zene, és nem esik szét, az lejebb ereszkedett. Ez a késői zenehallgatásnak tesz jót.

Szóval én csak ajánlani tudom mindenkinek...:smile46:

A Lupusomat meg tűkön ülve várom... :smile51:

A hét közepén arról is lesz már beszámolóm...

dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 232

Hozzászólás Szerző: dominique29 » 2008.01.17., csüt. 13:12

Attól tartok aki egyszer hallja az Alcest , az nem akar e nélkül zenét hallgatni, ha csak nincs egy Isotek titánja ''"elfekvőben''  :)

:smile51::)

Bizony jó kütyü ez az Alces (vagy ahogy Kimber barátom szokta mondani: az "alkesz" :D ), már a prototípus is ígéretes volt :smile46:

"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2008.01.16., szer. 22:44

Már én is nagyon meghallgatnám saját környezetben a hangra gyakorolt hatását... :):smile51:

switch,

hétvégére adok egy Alces3 -at kipróbálásra, hivjatok :smile46:

dunaudio.hu

switch
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: switch » 2008.01.16., szer. 21:45

Már én is nagyon meghallgatnám saját környezetben a hangra gyakorolt hatását... :smile46::smile51:

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.01.16., szer. 21:35

Szia Fülelek.

Az Alces-al kapcsolatban kérdeznék.

Jelenleg egy AVA féle szűrőt használok (KZH-8), ebbe vannak dugva az összes készülékeim (tv, dvd játszó, házimozi erősítő, stb.), valamint egy Vibavioce Omega 500, amely az sztereo  erősítőt és a cd játszót fogadja. Kérdésem a következő: érdemes-e az Omega és a készülékek közé egy Alcest beiktatni elválasztás, illetve további szűrés céljából, vagy ez már túl sok lenne?

Köszönöm, minden jót.  gyt

Egész mást csinál az Omega és az Alces.

A legjobb megoldás mindkettő használata oly módon, hogy az Omega kijáratába csatlakoztatod az Alcest, és abba az összes többit. Hatos és hármas kivitelű van, neked feltehetőleg a hatos lenne a célszerű.

Szia Fülelek.

Egy hete kötöttem be a 3-as Alcest, most már bátran mondom: ez hiányzott a rendszeremből.

Köszönöm, minden jót. gyt

George
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 71

Hozzászólás Szerző: George » 2008.01.16., szer. 20:04

Nekem már Alces nélkül nem akarózik zenét halgatni. :smile46:

Kétbének köszönhetően múlt hét végén sikerült fülvégre kapnom az Alcest(amit köszönök szépen),

az eredmény első hallásra is meggyőző:

Oly mértékben letisztult a zene tőle, hogy csak lestem(és semmit nem vesztett dinamikájából), gratulálok hozzá fülelek mesternek!

Attól tartok aki egyszer hallja az Alcest , az nem akar e nélkül zenét hallgatni, ha csak nincs egy Isotek titánja ''"elfekvőben'' :)

George

:smile51:

Stereo: Macbook pro- denon frontend- Line6 - ESEL dac-ESEL amplifier -Spendor s8

Home Cinema: Yamaha Rxv 1800-Phonar surround - Coincident cable

http://facebook.com/trendkillerzband

KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ » 2008.01.16., szer. 13:23

Nekem már Alces nélkül nem akarózik zenét halgatni. :smile51:

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.01.16., szer. 11:08

Elöző héten és is vásároltam egy 3-as Alcest-t.

Eddig nagyon pozitívak a tapasztalataim. :smile46:

Köszönöm Zoltán :smile51:

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2008.01.09., szer. 23:57

A gyors tesztből 5 és fél óra zenélés lett. :smile51:

:smile46:

post-26-1199919467.jpg

dunaudio.hu