Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hivox Tuning

Moderátor: fülelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Hát nem.
Vannak határok, hogy mit lehet kihozni a meglévőből.
Ha nem elég jó a kapcsolás, akkor akármilyen spéci és drága alkatrészt beteszünk, nagyon keveset lehet javítani egy erősítőn.
Ha nem elég kis torzításúak a hangszóró motorok, nem lehet jobb felbontást produkáltatni velük, legfeljebb bebeszélni a másik fejébe...
Köszönöm, hogy olvastátok ezt a topikot, ami most lezárásra kerül.

Avatar
gumi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.04.29., hétf. 20:14
Értékelés: 0

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: gumi »

supravox írta:
2019.05.01., szer. 18:02
trane írta:
2019.04.30., kedd 19:39
gumi írta:
2019.04.29., hétf. 21:05
Sziasztok!

Kedves Fülelek!
Audio Physic Classic 10 hangsugárzót (amivel alapvetően elégedett vagyok) szeretnék még jobbá tenni.
Van erre mód? Ha van mekkora javulással lehet számolni?
Üdv: Gumi
ha komoly a szándék, keresd azé' meg dragonweed kartársat is... :rolleyes: leborulok.gif
Fú ez de korrekt..
Magánban nem ment volna??
Köszönöm az ajánlást, de én nem ,,más" hangzást keresek, hanem az eredeti koncerteken hallható hangzást keresem, több-kevesebb sikerrel. Jelenlegi rendszerem elég jól teljesít, nincs az a hifista akit a legjobb is kielégít. A hangzásra értettem 36_1_11.gif . Sokat járok jazz és klasszikus koncertekre...
ProJect Debut Carbon DC Goldring 2200 MM Vincent PHO-8, Teac NT-503, Arcam Alpha Plus, Aurum A8, AudioPhysic Classic10, HiDiamond HDX 2. Kábelek: mind HiDiamond: PHO 0 RCA, D5 RCA, XLR2, D5 hangsugárzó, D3 táp.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

fülelek írta:
2019.05.01., szer. 18:57
Igazából be szeretném rekeszteni ezt a topikot, de nem tudom, mert nincs rá jogosultságom. gondolkodik.gif
Berekkentsem?
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Igazából be szeretném rekeszteni ezt a topikot, de nem tudom, mert nincs rá jogosultságom. gondolkodik.gif
Minimum másfél éve nem tuningolok semmit, van új erősítő, hangsugárzók, új dac is lesz ősszel, audio pc, hálózati elosztó, kábelek.
Nem problémázom trane itteni nyilvános ajánlatán, végül is Dragonweed kolléga igazán ért hozzá, ha van kedve meg ideje ilyesmivel foglalkozni, hát csinálja egészséggel. Én csak felhívtam a figyelmet arra, hogy van az a szint, ahol nem érdemes tuningolni, mert nem véletlenül vagy spórolásból olyan az adott cucc, amilyen, és eladáskor közismerten kifejezetten hátrány a tuning a nagy értékű cuccoknál.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: supravox »

trane írta:
2019.04.30., kedd 19:39
gumi írta:
2019.04.29., hétf. 21:05
Sziasztok!

Kedves Fülelek!
Audio Physic Classic 10 hangsugárzót (amivel alapvetően elégedett vagyok) szeretnék még jobbá tenni.
Van erre mód? Ha van mekkora javulással lehet számolni?
Üdv: Gumi
ha komoly a szándék, keresd azé' meg dragonweed kartársat is... :rolleyes: leborulok.gif
Fú ez de korrekt..
Magánban nem ment volna??
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A hangszóró motorokat ő se tudja jobbá varázsolni.
Biztos ki lehet hozni egy más hangzást, ami vagy tetszik a tulajnak, vagy sem.

Avatar
gumi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.04.29., hétf. 20:14
Értékelés: 0

Re: Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: gumi »

Köszönöm szépen válaszodat. Ha még cserében nem gondolkodom kíváncsiságból bizonyosan meg foglak látogatni! Mindig lehet valamit tanulni. Főleg úgy, hogy kb. 25 év kihagyás után kezdtem tavaly előtt újra hifizni. A '90-es években a Zsolt Audionál kezdtem....
ProJect Debut Carbon DC Goldring 2200 MM Vincent PHO-8, Teac NT-503, Arcam Alpha Plus, Aurum A8, AudioPhysic Classic10, HiDiamond HDX 2. Kábelek: mind HiDiamond: PHO 0 RCA, D5 RCA, XLR2, D5 hangsugárzó, D3 táp.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ezt a dobozt elég jól átgondolták tervezéskor, egyáltalán nem érdemes tuningolni, sőt továbbmegyek, nem is szabad, mert továbblépés esetén csökkenti az eladási esélyt. A hangzási határokat egyértelműen az alkalmazott hangszóró motorok minősége határozza meg, azokat meg nem lehet érdemben tuningolni. Ha szebb/jobb/precízebb/mélyebb/hangosabb/ hangzást szeretnél, látogasd meg bemutatótermemet, érdemes.

Avatar
gumi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.04.29., hétf. 20:14
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: gumi »

Sziasztok!

Kedves Fülelek!
Audio Physic Classic 10 hangsugárzót (amivel alapvetően elégedett vagyok) szeretnék még jobbá tenni.
Van erre mód? Ha van mekkora javulással lehet számolni?
Üdv: Gumi
ProJect Debut Carbon DC Goldring 2200 MM Vincent PHO-8, Teac NT-503, Arcam Alpha Plus, Aurum A8, AudioPhysic Classic10, HiDiamond HDX 2. Kábelek: mind HiDiamond: PHO 0 RCA, D5 RCA, XLR2, D5 hangsugárzó, D3 táp.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »

válasz ment...

Avatar
mandras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2007.08.29., szer. 20:15
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: mandras »

Kedves Zoltán!

Írtam egy PÜ-t!
Üdv
mandras

Avatar
sledgebandit
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.06.07., szomb. 10:04
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: sledgebandit »

Kedves Zoltán!

Küldtem egy PÜ-t!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »

válaszoltam...

Avatar
stromfeusz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2010.08.31., kedd 22:48
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: stromfeusz »

Kedves Zoli !

Küldtem pü-t megkaptad ?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Küldtem pü-t.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Pl. azt, hogy jó helyen jársz. :tutiok:

Fülelek a topik gazda, aki ő maga Szabó Zoltán.
Most vagy írsz neki privátot vagy hamarosan ő maga válaszol.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

jattila48
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 20:48
Értékelés: 0

Re: Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: jattila48 »

Sziasztok!

Elnézést, hogy ide rondítok, de nem találtam más módját, hogy új hozzászólást írjak. Új vagyok a fórumon, és a következő kérdésem lenne: van egy Rotel 840BX4 típusú erősítőm, amiről úgy hallottam, hogy lehet, és érdemes tuningolni. Egy Szabó "hivox" Zoltán nevű úriembert emlegettek az interneten, aki foglalkozik ilyesmivel. Mit tudtok erről a tuningról, illetve az említett úriemberről?

Válaszokat előre is köszönöm

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Igen, én is így emlékeztem, hogy az enyém került hozzád. A tápegységének nem volt semmi hangja, mikor nálam állomásozott 2 éven át. A ventilátorát is lehalkítottam, csak éjszakai csendben lehetett hallani. Tartok tőle, hogy valakinél megsérült szegény, de a korban is erősen benne van. Esetleg a trafó rögzítését lenne érdemes megnézni, hátha kilazult valami. No meg a primer feszültséget is állítsd be! Ja meg talán ki is kellene takarítani, mert tartok tőle, mostanában nem volt tisztítva, viszont a légszűrő pár hónap alatt eltömődik poros lakásban.
Szetszedtem es atneztem. A trafok nem voltak meglazulva es a jumper is 240 volt-on van es alig volt poros.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Igen, én is így emlékeztem, hogy az enyém került hozzád. A tápegységének nem volt semmi hangja, mikor nálam állomásozott 2 éven át. A ventilátorát is lehalkítottam, csak éjszakai csendben lehetett hallani. Tartok tőle, hogy valakinél megsérült szegény, de a korban is erősen benne van. Esetleg a trafó rögzítését lenne érdemes megnézni, hátha kilazult valami. No meg a primer feszültséget is állítsd be!
Hetvegen megnezem, ugy is szet akartam szedni a jumper vegett de nagya valoszinusege, hogy az toblet volt vegett legalabb is ezt is irtak, hogy az vegett is bughat es hat van megegy Crown erositom es az is bug meg az "uj" PC toroid trafok is bugnak, mondjuk az erosito jobban az igaz.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ez a Te regi erositod es a ventilatort abszolut nem hallani legalabb is annyira elnyomja a bugas de meg nem volt idom mashol kiprobalni esetleg meg lattam a jumper beallitasokban, hogy 240 volt-ra is be lehet allitani talan azt is kiprobalom.
Igen, én is így emlékeztem, hogy az enyém került hozzád. A tápegységének nem volt semmi hangja, mikor nálam állomásozott 2 éven át. A ventilátorát is lehalkítottam, csak éjszakai csendben lehetett hallani. Tartok tőle, hogy valakinél megsérült szegény, de a korban is erősen benne van. Esetleg a trafó rögzítését lenne érdemes megnézni, hátha kilazult valami. No meg a primer feszültséget is állítsd be! Ja meg talán ki is kellene takarítani, mert tartok tőle, mostanában nem volt tisztítva, viszont a légszűrő pár hónap alatt eltömődik poros lakásban.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Ez melyik Crown erősítő? Csak a mert a legtöbben ventilátor is van. Esetleg nem annak a hangja zavar? Vagy azon át kihallod a trafó zúgását?
Ez a Te regi erositod es a ventilatort abszolut nem hallani legalabb is annyira elnyomja a bugas de meg nem volt idom mashol kiprobalni esetleg meg lattam a jumper beallitasokban, hogy 240 volt-ra is be lehet allitani talan azt is kiprobalom.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Bug az mindenhogy de legalabb egy otlet, hogy mashol kiprobalom ahol stabil 230 volt korul mozog a feszultseg.
Ez melyik Crown erősítő? Csak a mert a legtöbben ventilátor is van. Esetleg nem annak a hangja zavar? Vagy azon át kihallod a trafó zúgását?

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tottyi »



Ha kiveszed az állványból, akkor is búg?
Nekem az erősíti fel a végfoktrafóm búgását.
Engem nem zavar annyira, csak éjjel ha épp nem szól a zene.

Bug az mindenhogy de legalabb egy otlet, hogy mashol kiprobalom ahol stabil 230 volt korul mozog a feszultseg.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: K P »


Kapcsold ki éjszakára...vagy reggel éhgyomorra kapásból beleveted magad a zenehallgatásba?
Nem szoktam kikapcsolni. Hátul van a kapcsoló, alig férek hozzá....

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Ha kiveszed az állványból, akkor is búg?
Nekem az erősíti fel a végfoktrafóm búgását.
Engem nem zavar annyira, csak éjjel ha épp nem szól a zene.

Kapcsold ki éjszakára...vagy reggel éhgyomorra kapásból beleveted magad a zenehallgatásba?

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”