Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hivox Tuning

Moderátor: fülelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


...Én például nem kedvelem a hegedű hangját. Most lehet mondni hogy műveletlen paraszt vagyok!...
Mozart meg utálta a fuvolát

Mozart azért utálta a fuvolát, mert sokan hamisan játszottak rajta, de azért jónéhány művet irt fuvolára...

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Én például nem kedvelem a hegedű hangját. ... Sőt a komoly zenét sem tudom hosszú távon hallgatni, és ezért a rendszereket sem ilyen zenével tesztelem.
Nincs ezzel semmi baj. Neked mas az izlesed es kesz. Ugyanez ervenyes sztem a rendszerek/keszulekek ertekelesere is. Van akinek ez tetszik van akinek az ... izles kerdese. Szamomra az a jo rendszer ami ugy kozvetiti a kedvenc zenemet, hogy erzelmeket indit bennem, sot! neha atfut rajtam a hideg is. Ha ott ragadok zenehallgatas kozben a fotelban es nem allok fel minden percben hogy zenet csereljek az mar jelent valamit. Es ha ezt egy ocska "pucokrakasnak" nevezett DIY erosito v. hangsugarzo teljesiti nem tulsagosan erdekel, mert NEKEM tetszik es ez a lenyeg. Lehet hogy ez tulsagosan onzonek tunhet, de en DIY "belovesu" vagyok, magamnak epitem a dolgokat es nem masoknak. Ha viszont ez lenne a munkam es ebbol kellene megelnem, akkor egesz maskepp csinalnam

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sőt a komoly zenét sem tudom hosszú távon hallgatni, és ezért a rendszereket sem ilyen zenével tesztelem.
Ahhoz azért jó rendszer kell, pláne ha valaki nem kedveli, de van olyan amin neked is hallgatható lenne.

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: pagrus »


...Én például nem kedvelem a hegedű hangját. Most lehet mondni hogy műveletlen paraszt vagyok!...
Mozart meg utálta a fuvolát

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem is kell a jó basszus!


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Tessék!
 
Én például nem kedvelem a hegedű hangját. Most lehet mondni hogy műveletlen paraszt vagyok! Sőt a komoly zenét sem tudom hosszú távon hallgatni, és ezért a rendszereket sem ilyen zenével tesztelem. Ez mondjuk a rendszer összeállításnál előny lehet, mert sokan mondják, hogy a komolyzenét nehéz megfelelően visszaadni otthon. Na ez legalább nem kell hogy izgasson. Számomra egy zene attól zene, hogy van benne dob. Igen. Az ütem, a ritmus! Ősi, törzsi dolog. Több ezer évvel ezelőtt csak dob volt. MERT EBBŐL INDULT A ZENE!! Aztán jöhet a hegedű meg a zongora! Ezt nem kell elfelejteni.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Az emberek nagyobbik része hajlamos az általánosításra, így kevesebbet kell gondolkozni, az élet függvényében túl sok nekik a változó, ha kettőnél többször hallottak nekik éppen akkor kellemetlen hegedűszót akár élőben, akár felvételen, akkor hamar kinyilatkoztatják: nekem nem tetszik a hegedű, mert visít.És tovább nem is érdekli őket. Az hogy egy Ojsztrah, Vengerov, Kraemer vagy akár Roby Lakatos sosem játszik "visítóan", az homályban marad. És még büszkék is szólásszabadságukra: Igen, a hegedűt nem szeretem, mert visít, és kellemetlen a hangzása.
 
Egy, kettő, sok...
Az ilyenek nekem sok(k)

Sajnos ez van, ilyenek az emberek. Ezert mondom, hogy minden ember mas, minden ember egyeniseg sajat egyeni izlessel es nem lehet megmondani, hogy ami neked tetszik az nekem is fog ugy hogy nem tapasztaltam elotte csak olvastam rola. Legyen ez egy regeny, film, zenemu vagy akar egy cd lejatszo vagy hangfalkabel Altalanos dolgokat el lehet mondani mindegyikrol amiket az emberek hasonlokepp ertelmeznek pl. hogy hosszu a film, vagy vastag a konyv vagy hogy sodrott esetleg tomor vezetekbol keszult a kabel, de ezek csak a szaraz tenyek amik eloiteleteket hoznak a felszinre: ha vastag a konyv akkor el sem olvasom mert az unalmas, vagy ha sodrott a kabel akkor ki se probalom mert az igy meg ugy eltorzitja a hangot .... na es mi van ha valakinek pont a sodrott kabel hangzasa tetszik? Mint ahogy ekes pelda erre a csoves hangzas. Sokaknak tetszik mert a torzitasoknak egy olyan kombinaciojat allitjak elo a csoves erositok amik nagyon kellemes erzetet keltenek az emberben. Innentol kezdve en magasrol ejtek arra, hogy egy rendszert audiofil-nek vagy high-endnek vagy csak siman hifinek neveznek es kategorizalnak. Ha nekem tetszik amit hallok es a zene erzelmeket, indulatokat stb. kelt bennem vagy segitsegevel vissza tudom idezni egy elo koncert elmenyeit, akkor en teljesseggel elegedett vagyok.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Az emberek nagyobbik része hajlamos az általánosításra, így kevesebbet kell gondolkozni, az élet függvényében túl sok nekik a változó, ha kettőnél többször hallottak nekik éppen akkor kellemetlen hegedűszót akár élőben, akár felvételen, akkor hamar kinyilatkoztatják: nekem nem tetszik a hegedű, mert visít.
És tovább nem is érdekli őket. Az hogy egy Ojsztrah, Vengerov, Kraemer vagy akár Roby Lakatos sosem játszik "visítóan", az homályban marad. És még büszkék is szólásszabadságukra: Igen, a hegedűt nem szeretem, mert visít, és kellemetlen a hangzása.
 
Egy, kettő, sok...
Az ilyenek nekem sok(k)

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: lamalas »


A beidezett resszel nincs is bajom, az OK. Viszont az audiofil hangvisszaadasnak csak akkor celja hogy ne visitson a hegedu, ha Te egy nem audiofil rendszeren visitonak hallod. Ha viszont egy masik ember egy audiofil rendszeren is visitonak hallja akkor mi van? Na ez az az egyeni izles amirol beszelek. Ha valakinek nem tetszik a hegedu visito hangja, akkor tok mindegy milyen rendszeren hallgatja, soha nem fog tetszeni mert eloben sem tetszik neki. Azt viszont alairom es en is allitom, hogy letezik olyan reprodukcios eszkoz amivel egy kellemes hangot el lehet rontani es viszont, egy korabban kellemetlen hangzast fel lehet javitani es meg lehet szeretni. Ebben nincs semmi voodo. A hangreprodukcio viszont tovabbra is fizika, a tobbi pedig az agyban dol el mert ott keletkeznek az erzelmek, indulatok stb. Errol jut eszembe kedvenc idezetem:
"Az ember önmaga számára a természet legcsodálatosabb tárgya; mert képtelen felfogni, mi a test, még kevésbé, hogy mi a lélek, és mindennél kevésbé azt, hogy miképpen egyesülhet a test a lélekkel. Ez minden nehézségek teteje, és mégis ez maga az ember" - Pascal, Gondolatok

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Na pont az az egyik "feladata" az audiofil hangvisszaadásnak, hogy a hegedű ne visítónak hallatszon, és a torzítós gitár meg csak pont annyira torznak, amennnyire azt a zenész beállította.
Életben egy mesterhegedű egy művész kezében nem visít, hanem inkább énekel, szárnyal sokféle hangulatot idézhet elő mind a zeneszerző, mind az előadó függvényében.
 
"A zene egy művészi kifejezési forma, a hangok és „nem-hangok” (csendek) időbeli váltakozásának többnyire tudatosan előállított sorrendje, mely nem utasít konkrét cselekvésre, viszont érzelmeket, indulatokat kelt és gondolatokat ébreszt."
(wikipedia)
 
nos?

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: lamalas »



...A hallas folyamata minden ep hallasu embernel ugyanugy zajlik, a hangok jelleget, magassagat, stb. is minden ep hallasu ember ugyanolyannak erzekeli, ...
Ez nem így van, csak példának említem a szinesztéziát (ami az említett mécsessel is összefügghet) és az abszolút hallást.

En a hallas fizikai folyamatara gondoltam amikor a hangnyomasvaltozas atalakul elektromos ingerekke es utana az agy valahogy feldolgozza azt. A feldolgozas folyaman kerulnek eloterbe azok a dolgok is amiket emlitettel (szinesztezia, abszolut hallas) csakhogy ezek a dolgok nem masitjak meg a hangerzekelest. Egy adott frekvenciaju hangot minden ep hallasu ember ugyanolyannak erzekel, csak epp valaki meg tudja mondani, hogy az a bizonyos hang mondjuk milyen zenei hangnak felel meg (abszolut hallasu ember) a masik pedig nem tudja milyen hangrol van szo csak valami rossz erzes fogja el (szinesztezia) modjuk azert mert ezt a sipolo hangot hallotta amikor a rokona meghalt a korhazban. A hangok jelleget is hasonlokepp erzekelik az ep hallasu (es elmeju) emberek, hisz ha nem igy lenne, akkor nem tudnank megmondani, hogy az adott hangot milyen hangszer szolaltatta meg. Az erzes amit a hangszer hangja ebreszt bennunk az viszont egyertelmuen mas es mas az egyes emberekben. Van aki kifejezetten utalja a hegedu visito hangjat van aki pedig ki nem allhatja az elektromos gitar torzitott hangjat. Tehat nem hinnem, hogy egy abszolut hallasu ember maskepp erzekelne a hangokat, egyszeruen o annyival tud tobbet hogy azonnal megmondja milyen zenei hangrol van szo.
 
Kozben valaszolt fulelek is ugyhogy arra is reagalok En meg mindig azt mondom, hogy a zene onmagaban (mondjuk jobb ha azt mondom, hogy a felvetelrol v. hanghordozorol torteno reprodukcio) az onmagaban csak fizika. Az ember agya teszi hozza az erzelmeket akar zenehallgatasrol akar zenelesrol van szo! Egyebkent egyetertunk es sztem ugyanarra is gondolunk csak maskepp fogalmazzuk meg.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


lamalas,
nagyon örülök hozzászólásodnak, sok igazság van benne, és amivel esetleg nem értek egyet, az egyéni érzékenységi különbségekből fakadhat.
Valóban, én is azt javaslom, a zenehallgatás legyen fő esemény, és ne mellékes csendpótló. Inkább napi fél óra intenzív(csak a zenére figyelek) hallgatás, mint több órányi sustorgás a háttérben. Kocsiban is csak akkor hallgatok zenét, ha nagyon érdekes, többet utazom kikapcsolt rádióval, mint bekapcsolttal. (cd nincs benne)
A mécses valóban nem akusztikusan hat, de a zene, mint említettem,nemcsak fizika meg kémia. Igenis van benne más is, nevezhetjük hangulatnak, léleknek, igazságnak, kinek mi az aktuális elképzelése. Igen, a hangulatunkat, és ezen belül akár a zenéhez való hozzáállásunkat változtatja meg a láng, mert tudatalatt bennünk van, hogy a látszólag piciny könnyedén mozgó lángnyelvecskét nagyon komolyan kell venni, hiszen amennyi öröm, éppannyi bánat lehetőségét hordozza.

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: pagrus »


...A hallas folyamata minden ep hallasu embernel ugyanugy zajlik, a hangok jelleget, magassagat, stb. is minden ep hallasu ember ugyanolyannak erzekeli, ...
Ez nem így van, csak példának említem a szinesztéziát (ami az említett mécsessel is összefügghet) és az abszolút hallást.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: lamalas »

Na akkor ismet leirom a velemenyem, hogy jobban ertsetek amit mondok: En nem vagyok ellene semminek, felolem mindenki ugy javitja a sajat rendszerenek/szobajanak a hangzasat ahogy akarja/tudja. A mecses ellen sem vagyok, sot ugy gondolom hogy nagyon hangulatossa teheti az esteket es a zenehallgatast is akar 1 pohar finom bor mellett. Ismet csak arra akartam ravilagitani a mondandommal amit mar emlitettem mashol is, hogy a dolgokat kezeljuk a sajat helyukon es ne keverjuk a szezont a fazonnal. A zene reprodukcioja nagyon leegyszerusitve 2 folyamatbol all: 1. amig a felvetel (barmilyen formaban is legyen az) atalakul kulonbozo fizikai folyamatok soran olyan hangnyomasvaltozassa ami a levego segitsegevel eljut a fulunkig 2. a hallas folyamata amikor a fulben levo erzekelok atalakitjak a hangnyomasvaltozast elektromos ingerekke es azokat az agy feldolgozza. Na ez utobbi az ami rendkivul erzekeny folyamat es marha sokmindentol fugg. A hallas folyamata minden ep hallasu embernel ugyanugy zajlik, a hangok jelleget, magassagat, stb. is minden ep hallasu ember ugyanolyannak erzekeli, de vannak olyan EGYENI korulmenyek amiket nem lehet szamba venni amikor egy audio rendszert meghallgat vagy osszeallit az ember vagy 2 erositot oszehasonlit, stb. Ezek az egyeni kulonbsegek, behatasok, tapasztalatok, erzekek stb. stb. valnak kesobb izlesse. Ez az amirol szinten sokat irtam mar ... sztem sokkal fontosabb ez az egyeni izles kerdese mint az, hogy ki mit mond a kulonbozo keszulekekrol. A felreertes elkerulese vegett kihangsulyozom, hogy vannak olyan hangzasbeli elmenyek amiket statisztikailag sok ember ugyanugy interpretal es ez viszonylag jo kiindulasi alap lehet egy keszulek vagy rendszer hangzasanak a megiteleseben, de nem szabad elfeledkezni az egyeni kepessegekrol, izlesrol, a hallgatas korulmenyeirol sem amikor iteletet mondunk valamirol! Az audio vilaga sztem sokkal osszetettebb annal minthogy a sok hifista osszeolvas mindenfelet az ilyen-olyan hifi meg audio ujsagokbol, internetrol stb. es elmeletben maris ossze tud pakolni egy tuti jo rendszert illetve iteletet hoz olyan keszulekekrol v. megoldasokrol amiket meg soha nem is hallott! En a kovetkezoket tudnam javasolni a tisztelt nagyerdemunek: olvassunk minel tobbet, legyunk tajekozottak de ne csak az audio teruleten hanem az elet mas teruletein is, hallgassunk sok-sok zenet, de ne passziv modon amikor az ember fozes kozben hallgatja kedvenc zenejet hanem a zenehallgatas legyen aktiv! Figyeljunk a zenere es elvezzuk azt meg akkor is ha csak egy regi Orion hangsugarzonk van. Probaljunk minel tobbet elo zenet hallgatni koncertek alkalmaval es nem utolso sorban erdemes lenne a zenet nem csak hallgatni, hanem tanulni is! Es akkor idovel valoban fontosabb es ertekesebb lesz az, hogy az estek kellemesek legyenek, a mecses ott lobogjon a kandallon es ne azzal torodjunk, hogy az az atkozott 20eFt/m-es hangfalkabel milyen iranyba legyen bekotve. Na vegre egy forum ahol kiontottem a lelkem Elnezest mindenkitol ha hosszu es unalmas voltam.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: pagrus »


Ez mondjuk magyarázható (elméletben) azzal, hogy vannak ugyebár az audio meg a vizuális ingerek. Ha ebből az egyik minimálisra csökken (sötét miatt a vizuális inger) a másikra jobban oda tudsz figyelni, jobban átjön. 
Na este kipróbálom má ezt a mécsest (van fáklya is )

Nem vagyunk egyformák, vannak hallás, látás, testérzékelő (tapintó) típusú emberek.
Egy jó autókereskedő felismeri ezeket, a látás típusúnak a formát és a színt dícséri, a hallás típusúnak megbőgeti a motort vagy éppen annak csendes járására hívja fel a figyelmet, a testérzékelősnek az ülés kényelmét, a rugózás milyenségét domborítja ki.
Ha különböző típusba tartozunk, könnyen elbeszélhetünk egymás mellett, pl.:
-- Érzed, mekkora probléma ez?
-- Igen, látom!
-- Te mindig ilyen süket vagy?

És így tovább, tessék egy kis elemi pszichológiát tanulni a vuduzás előtt, és az sem baj, ha nem csak az elemit, hiszen pl. a szuggesztióknak is igen nagy szerepe van az ember működésében...

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lamalas,
 
Nem is mondta senki, hogy a gyertya dinamikusabbá tenné a hangot, legalább is a te értelmezésed szerint. Ha jól tudom sokan még ma is szkeptikusak a kábelek hangját illetően, pedig ez már elég elfogadott lett az utóbbi 20 évben, és mégsem lehet előre megmondani melyiknek milyen lesz a hangja a mérhető paraméterei alapján. A láng vagy tűz pedig ugye egy plazma állapot, amely elég ősi dolog, az ember fejlődésére pedig elég nagy hatással volt, valamilyen szinten ezért hathat a tudatalattira, ezzel együtt az érzékekre, és miért vetnék el ezeket a dolgokat, ha ezzel is közelebb kerülhetünk ahhoz amit szeretnénk amit várunk az otthoni zenehallgatástól.
 
Csövivel egyetértek, és azt hiszem erről már elmondtam máshol a véleményem azzal kapcsolatban, hogy ha várok valamit akkor ezt olyannak is hallom, ez nem igaz, számtalanszor bebizonyosodott az ellenkezője.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: csövi »


Az ion cumok kiveszik a töltést a levegőből pl: pórt ami nem hiszem hogy be beszélem magamnak. A gyertyának nem tudom a fizikai magyarázatát de, el kell fogadni, hiszen semmibe se kerül, és ha jobb tőle a hang vagy a közérzet, akkor kit érdekel a fizika.
Valszeg nem is nagyon kell ismerni a gyertya/mecses fizikajat, mert nem fizikailag hat a hangra, hanem a kozerzetedre, hangulatodra a tudatalattidra hat foleg ugy, hogy valaki azt mondta, hogy egy mecsestol jobb lesz a hang. Ezt Te mar varod, es azt is fogod hallani hogy jobb lett a hang amellett, hogy esetleg nem tudod a mecses langjanak milyen hatasa van a tudatodra. Igy mukodnek a kulonbozo hokusz-pokusz dolgok is amik az audio vilagban elterjedtek. Az emberi agy nagyon erzekeny dolog es nagyon konnyen be is csaphato! Na ez nem azt jelenti, hogy nem leteznek/letezhetnek olyan fizikai jelensegek amiket meg nem ismerunk de befolyassal vannak a hangra, de azert azt manapsag mar eleg jol meg lehet mondani es magyarazni, hogy egy mecses valszeg nem fogja pl. dinamikusabba, pergobbe tenni a zenet ... hacsak felvetelkor a zenesz segge ala nem teszed azt

Azért ez nem olyan egyszerű, mert próbáltam Bigi nagy ötleteit rézcső stb.... és semmi se működött pedig nagyon hinni akartam benne.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Az ion cumok kiveszik a töltést a levegőből pl: pórt ami nem hiszem hogy be beszélem magamnak. A gyertyának nem tudom a fizikai magyarázatát de, el kell fogadni, hiszen semmibe se kerül, és ha jobb tőle a hang vagy a közérzet, akkor kit érdekel a fizika.
Valszeg nem is nagyon kell ismerni a gyertya/mecses fizikajat, mert nem fizikailag hat a hangra, hanem a kozerzetedre, hangulatodra a tudatalattidra hat foleg ugy, hogy valaki azt mondta, hogy egy mecsestol jobb lesz a hang. Ezt Te mar varod, es azt is fogod hallani hogy jobb lett a hang amellett, hogy esetleg nem tudod a mecses langjanak milyen hatasa van a tudatodra. Igy mukodnek a kulonbozo hokusz-pokusz dolgok is amik az audio vilagban elterjedtek. Az emberi agy nagyon erzekeny dolog es nagyon konnyen be is csaphato! Na ez nem azt jelenti, hogy nem leteznek/letezhetnek olyan fizikai jelensegek amiket meg nem ismerunk de befolyassal vannak a hangra, de azert azt manapsag mar eleg jol meg lehet mondani es magyarazni, hogy egy mecses valszeg nem fogja pl. dinamikusabba, pergobbe tenni a zenet ... hacsak felvetelkor a zenesz segge ala nem teszed azt

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Van Ionizátorom, holnap beüzemelem, mióta átköltöztünk még nem lett kidobozolva.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: csövi »

Az ion cumok kiveszik a töltést a levegőből pl: pórt ami nem hiszem hogy be beszélem magamnak. A gyertyának nem tudom a fizikai magyarázatát de, el kell fogadni, hiszen semmibe se kerül, és ha jobb tőle a hang vagy a közérzet, akkor kit érdekel a fizika.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nem bánod meg

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Én pedig abszolút hiszek a "sötétben jobban szó a rendszer" dologban.Számtalanszor próbáltam már,és néálam mindig hatott.
Ez mondjuk magyarázható (elméletben) azzal, hogy vannak ugyebár az audio meg a vizuális ingerek. Ha ebből az egyik minimálisra csökken (sötét miatt a vizuális inger) a másikra jobban oda tudsz figyelni, jobban átjön.
 
Na este kipróbálom má ezt a mécsest (van fáklya is )
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Tényleg érdekes, mert én pedig nem tudok sötétben zenét hallgatni, hiszen akkor nem "látom" a zenészeket, persze ehhez olyan rendszer is kell amin ezt érzékelni lehet.

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Én pedig abszolút hiszek a "sötétben jobban szó a rendszer" dologban.Számtalanszor próbáltam már,és néálam mindig hatott.Avval magyarázták nekem,hogy a fénynek van valami tompító hatása a hangra nézve.És ezt el is hiszem,mert ha becsukom a szemem semmi sem változik,csak ha sötétben hallgatom.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Vendég

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A jelenség 100%-ban pszihológiai jellegű, például ha becsukom a szemem a hatás ugyanúgy megmarad, de például egyszer elaludt a mécses és nem vettem észre a zenéből, de tutira érzékelhető mert a nejemnek is feltűnt, pedig ő erről semmit nem tudott és nem is említettem neki, miért gyújtogatok mécsest a nappaliban majd elfújom és újra meggyújtom (AB teszt) . De szerinte is sokkal hallgathatóbb ha ég a gyertya, dinamikában és a sávszélek javulásában lehet tetten érni legalább is nálam. És még amit észre vettem, ha nagyobb lánggal ég meg jobb , majd kipróbálom több mécsessel is.

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”