Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hivox digitál-analóg konverterek

Moderátor: fülelek

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: d.janos »

fülelek írta:
2018.09.24., hétf. 21:17
Kb.fél óra múlva nézd meg a mailedet, ott lesz a link. Elvileg win10-zel is működik, de ezt nem ellenőriztem, nálunk nincs a háztartásban win10
Köszönöm szépen, meg is érkezett, holnap próba. Üdv. :smile53:
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Kb.fél óra múlva nézd meg a mailedet, ott lesz a link. Elvileg win10-zel is működik, de ezt nem ellenőriztem, nálunk nincs a háztartásban win10

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: d.janos »

Suricata 24/192-höz tudnátok egy driver letöltési linket küldeni vagy valaki ha átküldené a drivert pls. Sajnos a kínai oldalon nem boldogulok. Köszi.
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: fülelek »

egyelőre semmi újdonság...
A pc audio készülékemben lesz beépített dac, ami egy hardveresen módosított Nuprime oem.

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: Denonavr »

Üdv,

DAC fronton mi újság tisztelt Fülelek mester? :)

Ugyanitt keresek optikai és coax bemenettel rendelkező Hivox DAC-ot, mégjobb, ha USB is van rajta.
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Kabel.barat
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2013.06.08., szomb. 15:54
Értékelés: 11
Tartózkodási hely: Budapest

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: Kabel.barat »




2018. 06. 09. at 9:22, Gyufa írta:




Sziasztok! Hozzájutottam egy Lupus 1.1 daconverterhez. Nem gondoltam ,hogy a Philips cd 630-al "tda1541 nos módban" felvenné a versenyt. Aztán jött a meglepetés és azóta is ezt hallgatom.  


Már csak az a kérdés ,ha a régi ilyen jó ,milyen lehet az új.





Szia, nekem is volt ilyen dacom és nagyon szerettem is, de amikor megvásároltam a Lupus Minort nem kis meglepetést okozott!



Eszembe se jutna lecserélni (hacsak nem egy másik Szabóféle kütyüre).



"Már csak az a kérdés ,ha a régi ilyen jó ,milyen lehet az új." Egész nyugodtan próbáld ki biztos nem fogsz csalódni.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: Dorian »




1 órája, lehoako írta:




Ha az ősszel elkészül az új DAC és lehet kérni OEM-módon, csak SPDIF-bemenettel, DSD, Tidal, stb. nélkül, akkor szívesen meghallgatnám. Márkán belül (Lupus) lépnék feljebb. 




 



Én is kíváncsian várom, és ha úgy van, benevezek egyre, ezzel az utolsó pontot téve a hifizős pályafutásomra, már csak ez a híja van a rendszernek a csak-zenehallgatós módhoz Nekem most nem sürgős, kiskölyök mellett úgysincs idő elmélyült zenehallgatásra, remélem ez majd változik.





Lehet mondtam már, de akkor max elismétlem:



Szerencsés, és a termék szempontjából előnyös lenne, ha az USB része belehelyezhető moduláris megoldása (is) megoldható lenne. Ez igazából csak hely kérdése, de több okból is előnyös:

- az USB átalakítók gyors fejlődése miatt könnyen cserélhető;



- nem kell a külső konverterrel ellentétben még egy koaxon meg csatlakozókon átvezetni a jelet;



- a konverter jó minőségű tápolása is megoldott a DAC tápjáról, nem kell külön lineáris tápot venni.



Ezek a megoldások mind a DAC értékét növelnék.



 

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: lehoako »




24 minutes ago, fülelek said:




A dac-oknál nem csak az átalakító csip a fontos, hanem minden más körítés is.



Ősszel lehet, hogy usb bemenetű dac lesz külön is,, nem csak  a zenelejátszó pc-ben.



A zenelejátszó pc AP Linux operációs rendszer legfrissebb verzióját tartalmazza, mpd távirányítási lehetőséggel, beépített dac-kal és opcionálisan fejhallgató erősítővel. ventilátor mentes hagyományos hifi készülék kinézetű és méretű készülékházban.





Ha az ősszel elkészül az új DAC és lehet kérni OEM-módon, csak SPDIF-bemenettel, DSD, Tidal, stb. nélkül, akkor szívesen meghallgatnám. Márkán belül (Lupus) lépnék feljebb. 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: fülelek »



A dac-oknál nem csak az átalakító csip a fontos, hanem minden más körítés is.



Ősszel lehet, hogy usb bemenetű dac lesz külön is,, nem csak  a zenelejátszó pc-ben.



A zenelejátszó pc AP Linux operációs rendszer legfrissebb verzióját tartalmazza, mpd távirányítási lehetőséggel, beépített dac-kal és opcionálisan fejhallgató erősítővel. ventilátor mentes hagyományos hifi készülék kinézetű és méretű készülékházban.


Avatar
Gyufa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2005.10.13., csüt. 21:03
Értékelés: 3

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: Gyufa »



Sziasztok! Hozzájutottam egy Lupus 1.1 daconverterhez. Nem gondoltam ,hogy a Philips cd 630-al "tda1541 nos módban" felvenné a versenyt. Aztán jött a meglepetés és azóta is ezt hallgatom.  


Már csak az a kérdés ,ha a régi ilyen jó ,milyen lehet az új.


Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Rendben, esetleg tudsz ajánlani valakit?
Üzenet ment.

Avatar
llvgfree
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016.10.12., szer. 23:10
Értékelés: 1

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: llvgfree »

Rendben, esetleg tudsz ajánlani valakit?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Üdv!
Belefogtam egy Pioneer PD-S 503 CD játszó előfokcsövesre alakításába a Lampizator oldalon található terv alapján.
Link:http://www.lampizato...pioneer703.html
Nos, Bodor Audio erre terelt, nincs rá ideje, hogy elkészítse.
Azt mondta keressem meg Szabó Zolit nemtudom jóhelyen járok-e!?
Toroid megvan, be is lett építve tesztelve is lett kb ennyi.
Továbbá kéne nekem egy extra bemenet (rca) egy kapcsolóval hogy külső forrás is mehessen róla, alkatrészek megvannak.
A két 6N6P csövet pedig a játszó tetejére szeretném felfogatni, ehhez is megvannak az alkatrészek.Illetve fontos lenne, hogy a Toroid csak a akkor kapcsoljon be , hogyha a CD is a megy, jelenleg ha bedugom a konnektorba már megy is a trafó....

Jó helyen jársz, de sajnos rosszkor.
Nem tudok ilyesmivel foglalkozni, mert sok-sok erősítőt kell összeraknom, és az új műhelyem sincs még kész.

Avatar
llvgfree
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016.10.12., szer. 23:10
Értékelés: 1

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: llvgfree »


Üdv!
Belefogtam egy Pioneer PD-S 503 CD játszó előfokcsövesre alakításába a Lampizator oldalon található terv alapján.
Link:http://www.lampizato...pioneer703.html
Nos, Bodor Audio erre terelt, nincs rá ideje, hogy elkészítse.
Azt mondta keressem meg Szabó Zolit nemtudom jóhelyen járok-e!?
Toroid megvan, be is lett építve tesztelve is lett kb ennyi.
Továbbá kéne nekem egy extra bemenet (rca) egy kapcsolóval hogy külső forrás is mehessen róla, alkatrészek megvannak.
A két 6N6P csövet pedig a játszó tetejére szeretném felfogatni, ehhez is megvannak az alkatrészek.Illetve fontos lenne, hogy a Toroid csak a akkor kapcsoljon be , hogyha a CD is a megy, jelenleg ha bedugom a konnektorba már megy is a trafó....

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: d.janos »



Kolléga Úr, szokjon hozzá a jóhoz, az nem meglepetés, ezzel a dobozzal ilyenek a "szürke" hétköznapok! 
 
A Suricata nagyon jó hozzá, saját tapasztalatból tudom! :-)

 
Ahogy mondja Kedves fültársam
Régóta nem hallgattam már, pár napja bekötöttem és szolid, elégedett mosoly volt az arcomon, a kezdeti hűha után ...
Kis hangerőn is annyira zenei és olyan élményt ad, hogy el sem hiszem, pláne hogy dyno a kicsike . Amennyire meg kis méregzsák is tud lenni dögösebb zenékkel, az hihetetlen ebben a méretben, megvan a boogie-ja is. Ekkora térfogatnál meglep a basszus mennyisége és pláne a minősége. A lánc eleje egy Alces One   , ez kimaradt.
Jó zenehallgatást mindenkinek, ebben a keleten (még) szürke, nyugaton fehér időben .  
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Nálam most nagyon szépen muzsikál Win10 alatt a Suricata 24bit/192kHz-es USB-SPDIF átalakító.
Notebook --- Belkin Gold USB A/B --- Suricata 24/192 --- cables digit IC --- Heed PRE+PX --- cables IC --- Fatman iTube ---   Jungson Beauty Deity --- Atacama SE24 --- Dynaudio A42 fakockákon
Szoftverek: Stealth Audio PLayer / cPlac / AudioGate / HYSOLID ez most a nyerő nálam
 
És ennek a rendszernek nem lenne szabad jól szólnia Dyno-Fatman, háááát és mégis ...
A kis Dyno sok kellemes meglepetést okozott már, most is.

 
Kolléga Úr, szokjon hozzá a jóhoz, az nem meglepetés, ezzel a dobozzal ilyenek a "szürke" hétköznapok! 
 
A Suricata nagyon jó hozzá, saját tapasztalatból tudom! :-)

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: d.janos »


Nálam most nagyon szépen muzsikál Win10 alatt a Suricata 24bit/192kHz-es USB-SPDIF átalakító.
Notebook --- Belkin Gold USB A/B --- Suricata 24/192 --- cables digit IC --- Heed PRE+PX --- cables IC --- Fatman iTube ---   Jungson Beauty Deity --- Atacama SE24 --- Dynaudio A42 fakockákon
Szoftverek: Stealth Audio PLayer / cPlac / AudioGate / HYSOLID ez most a nyerő nálam
 
És ennek a rendszernek nem lenne szabad jól szólnia Dyno-Fatman, háááát és mégis ...
A kis Dyno sok kellemes meglepetést okozott már, most is.
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
kopaszbarack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2014.08.13., szer. 18:24
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: kopaszbarack »



Üdv mindenkinek!
Rögtön elnézést is kérek azoktól akiknek bántja a szemét, hogy az ˝adás-vétel˝ topikban már beírtam, de célirányosan talán itt nagyobb sikerrel találok.
˝Megvételre keresek pc-s zenehallgatáshoz, Hivox Suricata USB/SPDIF konvertert.
Budapesti elönyt élvez, mert azért el is mennék.
Tel.sz., Viber: 06 húsz 396 4 öt 6 öt.˝
Ha csak egy napos tesztre oda adod a sajátod (természetesen letét ellenében), és még koax kábelt is tudsz hozzá adni vagy tanácsot, hogy milyen fajtával szeret szépen szólni azt nagyon megköszönném.
Hivox rendszerhez (fa előlapos) használnám, a DAC tud USB-t is, de remélhetőleg a konverterrel jobb minőséget kapnék.
Előre is köszönöm!
Üdv!
Sándor

Zoli tájékoztatása szerint Win.10 alatt driver hiánya miatt nem működik, így már nem aktuális a keresésem.
Üdv mindenkinek!
S
 
megoldódott, lett driver
Ez itt az a hely ahol az objektív is szubjektív.

Avatar
kopaszbarack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2014.08.13., szer. 18:24
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: kopaszbarack »


Üdv mindenkinek!
 
Rögtön elnézést is kérek azoktól akiknek bántja a szemét, hogy az ˝adás-vétel˝ topikban már beírtam, de célirányosan talán itt nagyobb sikerrel találok.
 
˝Megvételre keresek pc-s zenehallgatáshoz, Hivox Suricata USB/SPDIF konvertert.
Budapesti elönyt élvez, mert azért el is mennék.
Tel.sz., Viber: 06 húsz 396 4 öt 6 öt.˝
 
Ha csak egy napos tesztre oda adod a sajátod (természetesen letét ellenében), és még koax kábelt is tudsz hozzá adni vagy tanácsot, hogy milyen fajtával szeret szépen szólni azt nagyon megköszönném.
Hivox rendszerhez (fa előlapos) használnám, a DAC tud USB-t is, de remélhetőleg a konverterrel jobb minőséget kapnék.
 
Előre is köszönöm!
 
Üdv!
Sándor
Ez itt az a hely ahol az objektív is szubjektív.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: supravox »



Szerintem jó név, mindenki érti, a figura is kedves, a "fülesbagoly" adta az ötletet.
Akit érdekel a Rézfaszú Bagoly etimológiája,kattintson ide: http://nyelvor.c3.hu/period/1391/139107.pdf
Zseniális:)))
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Öö biztos ez lesz a neve: ))?
Szerintem jó név, mindenki érti, a figura is kedves, a "fülesbagoly" adta az ötletet.
Akit érdekel a Rézfaszú Bagoly etimológiája,kattintson ide: http://nyelvor.c3.hu/period/1391/139107.pdf


Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: supravox »



Az új Bubo Cupropenis ez év szeptemberben fog riogatni egészen új köntösben Akár 16-600Ohmos füleseket is meghajt.
Egydobozos készülék lesz a legigényesebb fülesek is megnyalják a csatlakozójukat utána

Öö biztos ez lesz a neve:))?
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
pendre
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2015.10.12., hétf. 20:09
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Csongrád megye

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: pendre »



Az új Bubo Cupropenis ez év szeptemberben fog riogatni egészen új köntösben Akár 16-600Ohmos füleseket is meghajt.
Egydobozos készülék lesz  a legigényesebb fülesek is megnyalják a csatlakozójukat utána

Na, ez remek hír, akkor egyelőre szeptemberig jegelem a témát.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Üdv!
Már régóta tervezek egy fejhallgató erősítőt beszerezni, a TEAC UD-301-es DAC mellé, ezért érdeklődnék, hogy mennyire lehet jó páros a TEAC, a Bubo Cupropenissel? Jelenleg egy ATH R70X fejesem van, de a kiszemelt utód, egy Beyer Amiron Home lenne.
Előre is köszönök minden infót, az meg már maga volna a kánaán, ha valakinek van/volt hasonló cucca.

Az új Bubo Cupropenis ez év szeptemberben fog riogatni egészen új köntösben Akár 16-600Ohmos füleseket is meghajt.
Egydobozos készülék lesz  a legigényesebb fülesek is megnyalják a csatlakozójukat utána

Avatar
pendre
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2015.10.12., hétf. 20:09
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Csongrád megye

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: pendre »


Üdv!
Már régóta tervezek egy fejhallgató erősítőt beszerezni, a TEAC UD-301-es DAC mellé, ezért érdeklődnék, hogy mennyire lehet jó páros a TEAC, a Bubo Cupropenissel? Jelenleg egy ATH R70X fejesem van, de a kiszemelt utód, egy Beyer Amiron Home lenne.
Előre is köszönök minden infót, az meg már maga volna a kánaán, ha valakinek van/volt hasonló cucca.

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”