Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hivox digitál-analóg konverterek

Moderátor: fülelek

Lezárt
Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Szia Fülelek! 
Én csupán csak érdeklődni szeretnék a Lupus S-ről. Láttam róla képet a honlapodon. Az a hangerőszabályzó h működik?
- Adott egy aktív hangfal. Ha a phone-ba nincs dugva füles, akkor azzal a hangerőszabályzóval tudom állítgatni az aktív hangfalak hangerejét is vagy csak fülesre vonatkozik a hangerőszabályzó?
- Ha egy fülest nyomok a phone-ba, akkor a hangfalak elhallgatnak és a füles szól csak? Az egyértelmű, h ha a phone-ba fülest dugok, akkor azt tudom hangerőszabályozni.

A füleserősitő fokozat egyben az előerősitő is, a füles jack aljzat nem választ le, ha nem akarod a hangszórókon is hallgatni, hát ki kell kapcsolni
Egyértelmű, hogy a hangerőszabályozás mind a két esetre vonatkozik.

Vendég

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szia Fülelek!
 
Én csupán csak érdeklődni szeretnék a Lupus S-ről. Láttam róla képet a honlapodon. Az a hangerőszabályzó h működik?
- Adott egy aktív hangfal. Ha a phone-ba nincs dugva füles, akkor azzal a hangerőszabályzóval tudom állítgatni az aktív hangfalak hangerejét is vagy csak fülesre vonatkozik a hangerőszabályzó?
- Ha egy fülest nyomok a phone-ba, akkor a hangfalak elhallgatnak és a füles szól csak? Az egyértelmű, h ha a phone-ba fülest dugok, akkor azt tudom hangerőszabályozni.

Avatar
robert
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2008.03.25., kedd 09:20
Értékelés: 18

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: robert »


Üdv mindenkinek! Bár nem vagyo régi tag de a HIVOX oldalait és a fórumot már kb. egy éve olvasgatom és nagyon jónak találom.Sok okos dolgot olvastam és sok tapasztalatot szereztem a leírtak alappján és ezúton köszönöm mindenkinek aki veszi a fáradságot és időt,hogy saját tapasztalatait megosztja másokkal!
Régi terveim közé tartozik egy DAC illetve egy hálózati szűrő beszerzése és valószinű,hogy a HIVOX a befutó.Minden tiszteletem fülelek úr tudása és önzetlensége előtt amiért és ahogyan termékit forgalmazza: Kevés hasonló lehetőséggel találkoztam az elmúlt években ahol mindenféle ellenszolgáltatás nélkül hazavihető és saját renszeben kipróbálható az eszköz.Ezért nem értem azok viselkedését és irományait akik mindenféle meghalgatás nélkül leírják mások álltal tesztelt és jónak talált készülékeit.Ezek a gáncsoskodó emberek valászinű semmihez nem értenek és megpróbálnak úgy kitörni a szükeségből,hogy másokat sértegetnek és ezálltal fehívják magukra a figyelmet.
Sajna mi magyarok hajlamosak vagyumk erre!
Fülelek úrnag sok sikert és ezekre a dolgokra ne füleljen oda.
 
Üdvözlettel minden normális fórumozónak! Robert.

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


A Lupus B nem rendelkezik füles kimenettel, csak egy pár rca vonalszintű kimenettel.Ára 60ezerFt bruttó,  fórumtag vagy, tehát 48ezerért megkaphatod.
2. A Lupus automatikusan tudja a 24 bit 192kHz-ig, tehát abba benne van a 88,2Khz mintavételi frekvencia is. Semmilyen konvertálást nem végez.

Köszönöm a gyors választ!!!
Minden téren megnyugodtam dac-ilag!!!
Most már tényleg be kéne iktatnom egy kis Budapesti sétát , füleléssel egybekötve!!!
Üdv: Jenő


Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


A Lupus B nem rendelkezik füles kimenettel, csak egy pár rca vonalszintű kimenettel.
Ára 60ezerFt bruttó, fórumtag vagy, tehát 48ezerért megkaphatod.
2. A Lupus automatikusan tudja a 24 bit 192kHz-ig, tehát abba benne van a 88,2Khz mintavételi frekvencia is. Semmilyen konvertálást nem végez.

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


Szerbusz Fülelek!!!
1) Azt szeretném megkérdezni , hogy a -Lupus B- -n van ( 2db spdif és egy toslink bemenet , és 1 pár analóg rca kimenet )-eken kívül füles erősítő , kimenet is?
Lehetséges-e olyan -Lupus B- -t vásárolni amelyik csak dac , és nincs benne a füles , akkor hogyan alakul a "fülestelen" csak dac ára ???

2) Mit csinál a -Lupus B- , ha külső hangkártyáról spdif-en keresztül kap mondjuk: - 88,2khz / 24bit --es anyagot? Konvertálja , alakítja vagy a kapott - 88,2/24 - digitális anyagot alakítja át analógra ?
Válaszod előre is köszönöm , üdv: Jenő


Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Lupusozás egyelőre elnapolva, mert nálam landolt egy teljesen más dologra kitalált, de DAC-ként is használható cucc. Edirol UA-101.

azért csak hozd el egy fülelésre a jövő héten, ha kérhetlek

Avatar
plukacs7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2004.12.17., pén. 13:15
Értékelés: 0

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: plukacs7 »


Ja, és még valami, ha nem tetted még, érdemes kipróbálni, h a Lupusról a hangot közvetlen vezeted a végfokra, kikerülve a Lupus előfokát, és a lejátszón szabályzod a hangerőt, sztem le fogsz hidalni
Lupusozás egyelőre elnapolva, mert nálam landolt egy teljesen más dologra kitalált, de DAC-ként is használható cucc. Edirol UA-101. Egyszer majd kipróbálom, hogy hogy muzsikál egy audiofil DAC-kal (pld Lupus), de most a tenger meló miatt a hifi fejlesztés egy időre elnapolva, mert így is a seggemen veszem a levegőt
Számítógép => Edirol UA-101 USB "DAC" => Monitor IC => Yamaha RX-V750 mint előfok => Kácsa Bézik IC => Heed Obelisk kapcsolású quad mono végfok => Cat 5, Cat7, CAV kábelek cserélgetve /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" /> => CAV DP880 Hivox tuninggal.

Avatar
madmedve
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 07:34
Értékelés: 0

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: madmedve »

Ja, és még valami, ha nem tetted még, érdemes kipróbálni, h a Lupusról a hangot közvetlen vezeted a végfokra, kikerülve a Lupus előfokát, és a lejátszón szabályzod a hangerőt, sztem le fogsz hidalni

Stereo: Alces szűrők, Dell laptop USB-n, Lupus B DAC (fadobozos), Scrofa M végfokpár, Sound Art W2 (Hivox-tuning), Forever Main, Forever CLB, Cat7, Libra, 2 db Hivox-diffúzor
 
Kábelt, dugót és hátat is fordítok, ha kell.

Avatar
madmedve
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 07:34
Értékelés: 0

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: madmedve »


Plukacs7:
 
Hasonló cipőben járok nemrég óta. (PC forrás, Lupus)
USB-n többcsatornás kódolást még nem sikerült átvinnem semmilyen módszerrel, koaxon viszont a Lupus heveny sikolyokkal fog reagálni minden ilyen próbálkozásodra, szal óvatosan , AC3 és DTS Lupuson eleve felejtős emiatt.
 
Nagyfelbontású (DVD-A) sztereo viszont kipróbálásra ajánlott, lemossa a sima CD formátumot, még 16 bit/44KHz-re butítva is. Tesztelésre vár nálam ez a butított USB-s változat a koaxos 24/96-os változattal, amit szintén hoz a Lupus. (Uaez a probléma a nagyfelbontású DVD hangnál.) Sajna ebből a digitalizált zenei kínálat még elég szűkös, tehát sztem nem is központi a probléma.
 
Mivel sztereóban gondolkozol, talán felesleges külön USB és koax összeköttetés, film is mehet USB-n, bár mondom, még nem hallgattam össze őket. Az biztos, h az átlag hangkártyák digit kimeneten (koax) többet rontanak, mint USB-n Lupusra.
Ugyanakkor érdekelne, milyen 24/96-os DVD-id vannak, ahol ez a probléma egyáltalán felmerülhet. Talán zenés DVD-k, az igényesebb kiadásokhoz viszont tesznek LPCM tömörítetlen hangot, ahol az AC3 (bármekkora felbontású) veszteségessel szemben már látatlanban el is dőlt a meccs.
 
Érdekelnének ezirányú tapasztalataid, én is megosztom majd.

Stereo: Alces szűrők, Dell laptop USB-n, Lupus B DAC (fadobozos), Scrofa M végfokpár, Sound Art W2 (Hivox-tuning), Forever Main, Forever CLB, Cat7, Libra, 2 db Hivox-diffúzor
 
Kábelt, dugót és hátat is fordítok, ha kell.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Jelenleg csak olyan usb - spdif átalakitó csipet lehet beszerezni, ami 16 bit 32-44-48kHz szabványokat képes fogadni. Azok a készülékek, amelyek usb vagy firewire-en fogadják a 24 bit 96kHz jeleket, azokhoz a gyártó olyan csipet használ, amit erre a célra programoztak, persze ezekhez saját szoftvert is adnak, különben nem működik.
 
A Lupusok csakis kétcsatornás dac csippel rendelkeznek, ennélfogva csak sztereo hangra képesek. Egyelőre nincs tervbe véve sokcsatornás dac épitése.
A Lupus S valóban előfokként és fejhallgatóerősitőként is egyaránt használható, nyugodtan rá lehet kötni párhuzamosan akár 2 vagy több végfokot is, egyforma jelet kap mindegyik.
Távos kivitel félig már kész, de pontos megjelenést ne kérjetek jelenleg.

Avatar
plukacs7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2004.12.17., pén. 13:15
Értékelés: 0

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: plukacs7 »


Jó, akkor offtopic leszek és kérdezek DAC-cal kapcsolatban, hogy pörögjön a topic
 
-Mi az oka annak, hogy - ha jól tudom - a Lupus S - ha USB-ről kapja a jelet - "csak" 16/44-es jelet tud fogadni. A kábel átvitele? Vagy az USB/SPDIF átalakítónak van ez a korlátja? Az USB2.0 - ami már szerintem minden öt évnél fiatalabb gépen van - Firewire szintű átviteli sebességet tud ismereteim szerint.
 
Én 99.5%-ban CSAK számítógépről hallgatok zenét (foobar) és nézek filmet (MPC + ffdShow + AC3filter). A HM erősítőt szeretném kiiktatni a rendszerből (és sztereo only, alighanem).
 
Kérdések ehhez:
- Mit kezdene a Lupus az AC3 filter által dekódolt AC3 és DTS hanggal, ha USB-n keresztül kapná? És ha koaxon?
 
- Meg lehet csinálni, hogy a gépet USB-n és koaxon IS összekötöm a DAC-cal, és USB a zenére, koax meg a mozira, és a kettő között szoftveresen váltok csak? Gondolok itt magasabb bitszámon / frekin kódolt hangsávokra.
 
- Jól értem, hogy a Lupus S egyben egy előfok is, hangerőszabályzással? (Közvetlen végfok rákötés lehetséges)? Távos kivitel létezik belőle? A végfokokat hajtottam már közvetlen hangkártyakiementről, és ott észnél kell lenni a szoftveres hangerőszabályozással, könnyen betörnek az ablakok
 
- Mi lenne, ha a Lupus S RCA kimenetéről 4 csatornás végfokot szeretnék hajtani? Bi-amp módban, csak sztereot. Az RCA jelet szabad osztani? Van ilyen elosztóm, próbaképp vettem, igen gagyi. Ha normális, akkor nem ront a hangon a jelosztás? Jól gondolom, hogy a négy végfok ilyenkor ugyanolyan hangos lesz csak, mint a kettő, mert fél jelet kapnak, vagy ez hülyeség?
 
(Gondoltam összeszedem az összes kérdést, mert különben elfelejtem. De biztos így is elfelejtettem valamit. Meg hátha másokat is érdekel, szerintem nem vagyok egyedül az ilyen tervekkel.)
 
: napsütés
Számítógép => Edirol UA-101 USB "DAC" => Monitor IC => Yamaha RX-V750 mint előfok => Kácsa Bézik IC => Heed Obelisk kapcsolású quad mono végfok => Cat 5, Cat7, CAV kábelek cserélgetve /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" /> => CAV DP880 Hivox tuninggal.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox digitál-analóg konverterek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Tisztelt fültársak!
 
Remélem, ebben az új topikban már kizárólag a digitál-analóg átalakítókról esik majd szó.

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”