Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Moderátor: fülelek

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Doky »

9999 ft. :kiraly:
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


33900.-

Ennél azért sokkal olcsóbb lesz... :kiraly:

S..kti alapján áraztam,a voodoo mindig misztikusan drága alapon :kiraly:

Avatar
tukacsin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 921
Csatlakozott: 2009.01.13., kedd 16:55
Értékelés: 29

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: tukacsin »

17900?

"A zene egyfajta mantra, amely megnyugtatja a lelket. Ugyanúgy szükségünk van rá, mint az ételre."
/Michael Jackson/

Avatar
kovibali
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2005.03.29., kedd 20:51
Értékelés: 13

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: kovibali »

14900.-?

UPSakku.hu
 
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »


33900.- :kiraly:

Ennél azért sokkal olcsóbb lesz...

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


..és hova érdemes rakni ezeket a rudakat? mély-magas útba, váltó elé vagy után? mikor lesz kapható?  :kiraly:

Tulajdonképpen is-is... szubnál hat a legkevésbé, 200Hz felett viszont mindenütt...
 
Májusban kapható lesz négyes szettben, az ár még kérdés, de aki eltalálja, vagy max +/-10% eltéréssel, az kap egy ajándék szettet, jó?

33900.-

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »


..és hova érdemes rakni ezeket a rudakat? mély-magas útba, váltó elé vagy után? mikor lesz kapható? :kiraly:

Tulajdonképpen is-is... szubnál hat a legkevésbé, 200Hz felett viszont mindenütt...
 
Májusban kapható lesz négyes szettben, az ár még kérdés, de aki eltalálja, vagy max +/-10% eltéréssel, az kap egy ajándék szettet, jó?

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


..és hova érdemes rakni ezeket a rudakat? mély-magas útba, váltó elé vagy után?
mikor lesz kapható? :kiraly:

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Annyit tudok, hogy Bybee úr nagyon szeret halandzsázni, amire én viszont nem vagyok hajlandó. Nem próbálok zavaros műszaki magyarázatot lenyomni a nagyérdemű torkán, maradjunk annyiban, hogy az előidézett hallható/látható változások egyértelműen pozitívnak bizonyulnak, ráadásul a totál laikusok számára is. Gondolkodunk az alkatrészként való árusításon is, feltehetőleg kontaktussal ellátva, négy darabos kiszerelésben, szigetelt kivitelben. Árat még nem tudok mondani, a Bybee féle "nanotechnológiás/kvantum tisztító" cuccokhoz képest jóval olcsóbb lesz...
 
Nincs olyan hangsugárzó, ahol ne fejtene ki pozitív változást...

Érdekel a dolog!Mindenképpen jelezzétek valamilyen formában,hogy mikortól termék érett a dolog.Jelenleg,még nem vásárolható?
Több méretű is készül az említett szénrudakból?Hangfalaknál,hogy érdemes leginkább installálni,váltó elé,vagy közvetlen hangszóró elé?
 
Ide is rakhatnátok fel fotókat.
 
Valóban,Amerikában nagyon bejön a nyomulós,ködös marketing.Ahogy olvastam,még az atomtengeralattjárót is belekeverték a marketing szövegükbe.Mondjuk én nem hallgatok atomtengeralattjáró szonárt... :kiraly:
 
Itt olyan kicsi a piac,hogy valóban nem sok értelme van az amcsi vakuzásnak,úthenger marketingnek.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Fülelek,mint a hazai szén legnagyobb ismerője,pár kérdéssel fordulnék hozzád. Némi infóra lenne szükségem a bybeetech "szerű" hivox szénrudakkal kapcsolatban.
Ár,típusok,miben hasonlít-miben különbözik a bybee féle megoldáshoz?
 
Konkrét hangfaltípusokba installálva,milyen változásokat értetek el a használatával?
 
:kiraly:

Annyit tudok, hogy Bybee úr nagyon szeret halandzsázni, amire én viszont nem vagyok hajlandó. Nem próbálok zavaros műszaki magyarázatot lenyomni a nagyérdemű torkán, maradjunk annyiban, hogy az előidézett hallható/látható változások egyértelműen pozitívnak bizonyulnak, ráadásul a totál laikusok számára is. Gondolkodunk az alkatrészként való árusításon is, feltehetőleg kontaktussal ellátva, négy darabos kiszerelésben, szigetelt kivitelben. Árat még nem tudok mondani, a Bybee féle "nanotechnológiás/kvantum tisztító" cuccokhoz képest jóval olcsóbb lesz...
 
Nincs olyan hangsugárzó, ahol ne fejtene ki pozitív változást...

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Én egy DIY hangfalba installáltam. Mivel sosem tudtam jól megfogalmazni, mit is hallok, így csak annyit írhatok le, hogy én úgy érzékeltem, mintha az énekes kilépett volna a zenekarból. Lehet, hogy nekem csak azért ez tűnt fel, mert sok "énekes gitáros" zenét hallgatok. (Allan Taylor, Eugen Ruffolo, Glen Hansard, Ewen Carruthers, stb.)
Amúgy én a közép-magas váltó elé raktam "hivox rudat". Mértem frekvencia menetet előtte és utána, de azon nem történt változás.
Raktak itt fel valamelyik topikba képet, erősítőbe táp elé épített "hivox rúdról" is. Az is érdekes lehet...

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Fülelek,mint a hazai szén legnagyobb ismerője,pár kérdéssel fordulnék hozzád.
Némi infóra lenne szükségem a bybeetech "szerű" hivox szénrudakkal kapcsolatban.
Ár,típusok,miben hasonlít-miben különbözik a bybee féle megoldáshoz?
 
Konkrét hangfaltípusokba installálva,milyen változásokat értetek el a használatával?
 
:kiraly:
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ha valaki kíváncsi a legapróbb részletekre is a felvételen, akkor egy jó fülessel ezt megkaphatja, míg hangszórós hallgatásnál ehhez már szükséges a kifogástalan akusztika is...

Avatar
Zoliii
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2006.08.02., szer. 11:38
Értékelés: 18

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Zoliii »


Akkor ezek szerint nem ez a füles volt számodra a nonplusszultra. Én még nem éltem együtt 100k feletti fejhallgatóval, de erősen kételkedem a tudásukban. A fülesek kicsit "citrompótlók", kényszermegoldás, de 1 jó pár hangdobozzal nem tudja felvenni  a versenyt...

Idáig ez,pedig volt már Stax-om is,de ez jobban tetszett.
Nem volt rá szükségem.A cégnél tudok hangosan is zenét hallgatni,ha akarok.

"Nem volt rá szükségem...tudok hangosan is zenét hallgatni,ha akarok." ezért is írtam, hogy kényszermegoldás a füles. Látod Te is a kényelmesebb, a számodra jobban tetsző/hangzó zenehallgatási módot választod e két lehetőség közül.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: AVX »


És nem hiszem, hogy egy 50k-es füleshez képest (ezekhez volt szerencsém) +200ezerért megoldották volna ezt a hiányosságot.
Meglepődnél.
Ilyen mélyeket kevés dobozból fogsz hallani,mint egy jó fülesből.A térrel sincs gond.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: AVX »


Akkor ezek szerint nem ez a füles volt számodra a nonplusszultra. Én még nem éltem együtt 100k feletti fejhallgatóval, de erősen kételkedem a tudásukban. A fülesek kicsit "citrompótlók", kényszermegoldás, de 1 jó pár hangdobozzal nem tudja felvenni a versenyt...

Idáig ez,pedig volt már Stax-om is,de ez jobban tetszett.
Nem volt rá szükségem.A cégnél tudok hangosan is zenét hallgatni,ha akarok.

Avatar
Zoliii
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2006.08.02., szer. 11:38
Értékelés: 18

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Zoliii »


A fülesek kicsit "citrompótlók", kényszermegoldás
Van ahol nem lehet hangosan hallgatni a zenét.
Ne hasonlítsuk össze a pár ezer forintos fejhallgatót a több milliós hangfalas cuccokkal. A hangfalaknak meg van az élő előadás élménye (a színpad hatása). Sok mélynél nagyot rúg, érzed a zenét.
A fejhallgatóra nem hatnak a szoba akusztikai anomáliái, tiszta és testközeli élmény, körülölel.
Nem egy kategória, szerintem kár összehasonlítani...


Ebben mind igazad van, de gondolom Te is 250k-ért inkább vmilyen érzékenyebb dobozt vennél, mint fülest. Amit írtál: "A hangfalaknak meg van az élő előadás élménye (a színpad hatása). Sok mélynél nagyot rúg, érzed a zenét." na ezt hiányolom a fejhallgatóknál. És nem hiszem, hogy egy 50k-es füleshez képest (ezekhez volt szerencsém) +200ezerért megoldották volna ezt a hiányosságot.

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A fülesek kicsit "citrompótlók", kényszermegoldás
Van ahol nem lehet hangosan hallgatni a zenét.
Ne hasonlítsuk össze a pár ezer forintos fejhallgatót a több milliós hangfalas cuccokkal. A hangfalaknak meg van az élő előadás élménye (a színpad hatása). Sok mélynél nagyot rúg, érzed a zenét.
A fejhallgatóra nem hatnak a szoba akusztikai anomáliái, tiszta és testközeli élmény, körülölel.
Nem egy kategória, szerintem kár összehasonlítani...
Nekem mindkettő van, mind a kettő más-más hangulat. Máskor is van kedvem ehhez, vagy ahhoz... Attól függetlenül a füleseknek igen is van helyük a hifik piacán.

Online
padam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2008.08.04., hétf. 19:12
Értékelés: 29

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: padam »


Akkor ezek szerint nem ez a füles volt számodra a nonplusszultra. Én még nem éltem együtt 100k feletti fejhallgatóval, de erősen kételkedem a tudásukban. A fülesek kicsit "citrompótlók", kényszermegoldás, de 1 jó pár hangdobozzal nem tudja felvenni a versenyt...
Nem igazán összehasonlítható, más élményt ad a különbség egy 100k felettinél és alatta pedig abszolút érezhető. Annak az 1 pár hangdoboznak a többszörösébe kell kerülnie ami ugyanolyan a részletezettségi szinten van mint egy high-end fejhallgató (persze csak ha a megfelelő erősítő hajtja).

Avatar
Zoliii
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2006.08.02., szer. 11:38
Értékelés: 18

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Zoliii »


Nem tudom,hogy az AKG K1000-es géphez képest mennyivel jobb.Azt 130-ért adtam el itt a fórumon egy maláj vevőnek.Biztos kuriózum lehetett,ha csak ezt a lehetőséget dobta ki a gugli akkor.
Akkor ezek szerint nem ez a füles volt számodra a nonplusszultra. Én még nem éltem együtt 100k feletti fejhallgatóval, de erősen kételkedem a tudásukban. A fülesek kicsit "citrompótlók", kényszermegoldás, de 1 jó pár hangdobozzal nem tudja felvenni a versenyt...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ahogy az Árgépen látom, több mint 250 rugó ez a Sennheiser? Akkor tényleg nagyot kell nyújtania ,hogy megérje.
Igazából minden azon múlik, hogy egy high-end fejhallgató-e, avagy beleesik az 'ultra high-end' darabok közé, ugyanis akkor szinte az egyedüli lehet, amit ma is gyártanak és ezáltal szervízelhető is.

Nem tudom,hogy az AKG K1000-es géphez képest mennyivel jobb.Azt 130-ért adtam el itt a fórumon egy maláj vevőnek.Biztos kuriózum lehetett,ha csak ezt a lehetőséget dobta ki a gugli akkor.

Online
padam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2008.08.04., hétf. 19:12
Értékelés: 29

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: padam »


Ahogy az Árgépen látom, több mint 250 rugó ez a Sennheiser? Akkor tényleg nagyot kell nyújtania ,hogy megérje.
Igazából minden azon múlik, hogy egy high-end fejhallgató-e, avagy beleesik az 'ultra high-end' darabok közé, ugyanis akkor szinte az egyedüli lehet, amit ma is gyártanak és ezáltal szervízelhető is.

Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: RobeeK »


Akit érdekel a Sennheiser cég legújabb (és legdrágább) modellje, a HD800, az Húsvét után, kedden és szerdán meghallgathatja műhelyünkben előzetes telefonos egyeztetés után.

Ahogy az Árgépen látom, több mint 250 rugó ez a Sennheiser? Akkor tényleg nagyot kell nyújtania ,hogy megérje.

És pont nem leszek itt :-(

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Akit érdekel a Sennheiser cég legújabb (és legdrágább) modellje, a HD800, az Húsvét után, kedden és szerdán meghallgathatja műhelyünkben előzetes telefonos egyeztetés után.Nagyot dobott a cég, ezt a fejhallgatót már valóban oda lehet tenni a sztatikusokkal egy polcra, ahol minden tekintetben megállja a helyét.
Sajnos az ára kicsit magasnak tűnik, de véleményem szerint arányos (high end viszonyokat ismerve) a minőségével.
http://www.sennheiser.com/sennheiser/ho ... 0319&row=2

Ahogy az Árgépen látom, több mint 250 rugó ez a Sennheiser? Akkor tényleg nagyot kell nyújtania ,hogy megérje.


 
 


Online
Avatar
TigerRick
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2007.10.22., hétf. 11:10
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: TigerRick »

Köszi a választ. Elkezdek gyűjteni... :kiraly:
SqueezeBox Touch -- lampizatOr Level2 DAC / Zidoo UHD3000, Sony UHP-H1 
Marantz NR1710, CA 851A / Epos M16 - Monitor Audio Silver RS LCR - Monitor Audio Silver RS1
LG OLED65B8PLA
Teac NT-503 / AKG Q701
HiVox Alces4 & Alces6, Synology 1515+, Excalibur kábelek

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”