Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Moderátor: fülelek

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »


Kicsit belevau ,mint hozzá nem értő egyén! :kiraly:
Sztem kellene megosztott X.-ik helyeket is kialakítani a sorrendiségben ,mint pl. az erősítő-hangfal páros.
 
 
Na megyek tornázni. :foto:

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »


Béke szigete...    
 
Szerintem meg a reggeli torna a legfontosabb...

:kiraly: :foto: Tormát olvastam, mondom mi van

Az sem rossz!

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Béke szigete...  
 
Szerintem meg a reggeli torna a legfontosabb...

:kiraly: :foto: Tormát olvastam, mondom mi van

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »


Béke szigete... :foto:
 
 
Szerintem meg a reggeli torna a legfontosabb... :kiraly:

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nagyon egyet értek Lacy-val, pedig nem mindig szoktam :kiraly: De most 100%-ban osztom a meglátását.

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


szvsz az AUDIO ALAPANYAG/FORRÁS - amennyiben a 'hagyományos módon', azaz a jogtisztán beszerezhető médiákat nézzük - mindegy, a lényeg a Zene  , s nem a 'basszus-magas-közép-tér-audiofil lemezek' őrülete   így aztán az EZOTERIKA c. pont nálam már abszolút teljesen kiesik ...hm? :kiraly:
Háát ebben van akkora tévedés mint egy toronydaru... :foto:
 
Ismét és sokadszorra felhozom a témát, hogy egy amerikai és egy for ÍHungary CD-t hasonlítottunk össze egy nagyon alap hifi rendszeren, amin kb 100 %-ban sikerült az első vak meghallgatás utánktalálni, hogy mikor melyik van a lejátszóban és szól róla - elvileg ugyanaz - a zene ...

mester, nem azt írtam, h egyformán szól minden
 
a stílusod meg 1 picit fura...

Hm
Most én hülyültem meg vagy Te nem érted a mondandóm
Na figyi mert a stilusom most lesz olyan mint amit az előbb véltél.
 
Kedves fórumtárs a még nem eltávozott féléből.
Felhívnám a figyelmedet, hogy azt az alapvető marhaságot nem én írtam le ide, csak beidéztem Tőled, hogy
 
szvsz az AUDIO ALAPANYAG/FORRÁS - amennyiben a 'hagyományos módon', azaz a jogtisztán beszerezhető médiákat nézzük - mindegy, a lényeg a Zene
 
Erre voltam oly bátor kijelenteni, hogy sajna a jogtiszta lemezek között is akkora a szórás minőségben, hogy egyszerűen van amit NEM hallgatok mert annyira szarul szól rajta keresztül a zene!!!!!
Érted??? nem az a lényeg, hogy a zene szóljon? De.
Csak éppen nekem és még sokuknknak az sem mindegy, hogy az min, milyen minőségben szólal meg. Ezért építgeti itt (is) mindenki a rendszerét jobb - még jobb komponensekből, de ha egy csapnivaló túllimitelt felvételt kell a világ legdrágább-legjobb rendszerén hallgatni, na attól az nem fog jól azaz szépen szólni.
Ezért -sajna- nagyon nem mindegy az alapanyag, mindegy hogy az LP, CD, vagy magnó vagy DVD vagy Blúréj, bármi!!!!!

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


csak 1 névtelenül-mindenkihez szóló megjegyzés: egyébként kimber fórumtárs (többek között, de hangsúlyosan) pont azért szállt ki eme fórumból 1 jó időre, mer' abból lett elege, h sokan nem hallják a cucctól/paraméterektől a ZENÉt :foto:  
s erről írtam lentebb én is: a Zene a lényeg :kiraly:

Bocs ne vedd sértésnek, támadásnak, mint szoktad, de ezt nagyon fura volt pont a te szádból hallani...Az egyik ember vagy a sokból aki a legtöbbet beszél a cuccról... Most meg jön ez, h Kimber ezért ment el mert nem veszik észre sokan a cucctól a zenét! Kimber nem ezért ment el, és ezt ő is leírta, elmondta....HA te valóban így látnád akkor nem az lenne az első megmozdulásod mikor valaki keres X márkából egy típust, h azonnal rástrófolsz, h ne azt mert nem jó hanem vegye Y márkát. De lehet én voltam mindig figyelmetlen

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Egyébként , h mennyire is számít az alapanyag, műsorforrás, erre ott volt bizonyítéknak a Gryphon rendszer, egyik lemezzel szárnyalt és székbe nyomott, a másikban lélektelen , unalmas lapos hangja volt...Lemezcsere után ismét jó lett...

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


szvsz az AUDIO ALAPANYAG/FORRÁS - amennyiben a 'hagyományos módon', azaz a jogtisztán beszerezhető médiákat nézzük - mindegy, a lényeg a Zene , s nem a 'basszus-magas-közép-tér-audiofil lemezek' őrülete így aztán az EZOTERIKA c. pont nálam már abszolút teljesen kiesik ...hm? :kiraly:
Háát ebben van akkora tévedés mint egy toronydaru... :foto:
 
Ismét és sokadszorra felhozom a témát, hogy egy amerikai és egy for ÍHungary CD-t hasonlítottunk össze egy nagyon alap hifi rendszeren, amin kb 100 %-ban sikerült az első vak meghallgatás utánktalálni, hogy mikor melyik van a lejátszóban és szól róla - elvileg ugyanaz - a zene
 
Akit érdekel a teljes esetleírás az Itt elolvashatja

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én is felállítottam párszor a sorrendet, hasonló de mégis kicsit másként látom...
 
1:Akusztika nálam is első hely
2: Műsorforrás, CD lemez, LP etc...
3: Front End
4: Hangsugárzó
5: erősítő
6: Kábelek
7: Állvány
8: Hókuszpókusz :foto:
 
9: De a legfontosabb ezek közül az egész összhangja, illesztése, azaz rendszerszinergia... :kiraly:

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: violin »


szerintem Lacinál rendkívül jó az akusztika :foto:
Szerintem egy picit "jobb" is mint egy átlagos nappali.... :kiraly: ...de az biztos,hogy a Szegedi-nél jobb....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: earforce »

szerintem Lacinál rendkívül jó az akusztika :kiraly:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: violin »


a tegnapi nap, ha másra nem is arra végképp jó volt, hogy megváltoztassam eddigi audio értékrendemet, miszerint: 
1. AKUSZTIKA (abszolúte első hely)
2. AUDIO ALAPANYAG/FORRÁS
3. HANGSUGÁRZÓ
4. ERŐSÍTŐ
5. LEJÁTSZÓ
6. KÁBEL
7. EZOTERIKA...

:kiraly: ...sajnos az akusztikát a többség a legutolsó helyre sorolná.
A 6-os és 7-es közé mér betenném a :közérzet-hangulat pontot...
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: earforce »


a tegnapi nap, ha másra nem is arra végképp jó volt, hogy megváltoztassam eddigi audio értékrendemet, miszerint:
 
1. AKUSZTIKA (abszolúte első hely)
2. AUDIO ALAPANYAG/FORRÁS
3. HANGSUGÁRZÓ
4. ERŐSÍTŐ
5. LEJÁTSZÓ
6. KÁBEL
7. EZOTERIKA...
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
rozsad
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2008.06.11., szer. 20:06
Értékelés: 5

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: rozsad »



Tisztelt Fülelek!Ha jól emlékszem a dobozok töméséhez csillapító anyag ként "kárpitos gyapjút"
használnak? Ezzel kapcsolatban szeretnék információt kérni: eddig két kárpitost kérdeztem, de nem ismerik az anyagot és nem szanálják. Ha publikus a beszerzési forrást meglehetne tudni? Köszönöm!
Ui.: A kárpitos és kártolt gyapjú ugyanaz?

MÜTEX KFT
NÉPSZÍNHÁZ UTCA 25.
1081 BUDAPEST
Telefon: 1/333-4322
 
 
 
Van a III. kerületben is egy kárpitos kellékek bolt az Ürömi utcában, de nem tudom a pontos címet sajna.
A kártolt gyapjú az más, tulajdonképpen az is jó, csak nehogy megegye a moly :foto:
 
Mi mostanság frizbe csavart kőzetgyapotot használunk hangsugárzó tuningoknál.

Köszönöm szépen az információkat! :kiraly:

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: violin »


Ok, világosabban teszem a kérdést: miért van az, hogy ugyanabban a helyiségben (akusztikai környezetben) egyik hangfal jól szól, a másik pedig nem?
Csak nem a hangfalak (rendszerelemek)közötti technikai különbségek miatt???
 
A konstruktív vitát pártolom, nincs semmi gond ezzel.

Minden esetben a hangsugárzó és az akusztika összességét haljuk. A hangsugárzó rendelkezik egy frekvenciamenettel....ebből a szoba felerősít ill. elnyom bizonyos tartományokat.
Valószinűleg azonos vagy hasonló frekvenciamenettel rendelkező hangsugárzó,ugyanabban az akusztikai környezetben hasonlóan fog viselkedni....legyen az zárt vagy reflex...
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


trane: "s igen, eszméletlenül jól és sz@rul is tud szólni ugyanaz a hangfal 1 másik szobában, sajna..." 
Immáron 4x-re írom le: nem azt vitatom, hogy a más és más szobába nem ugyanúgy teljesít egy hangfal.
 
Olvass kérlek utána, mit állítottam.

kukori, elolvastam, s pont az arra adott 3-mondatos/gondolatos válaszom, mely egyben értendő, az, ami értelmezendő :kiraly:
 
de ez (is) má' csak 'vitán' kívül :foto:

Ok, világosabban teszem a kérdést: miért van az, hogy ugyanabban a helyiségben (akusztikai környezetben) egyik hangfal jól szól, a másik pedig nem?
Csak nem a hangfalak (rendszerelemek)közötti technikai különbségek miatt???
 
A konstruktív vitát pártolom, nincs semmi gond ezzel.

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


trane: "s igen, eszméletlenül jól és sz@rul is tud szólni ugyanaz a hangfal 1 másik szobában, sajna..." 
Immáron 4x-re írom le: nem azt vitatom, hogy a más és más szobába nem ugyanúgy teljesít egy hangfal.
 
Olvass kérlek utána, mit állítottam.

Csak épp példaként kukori igazához
 
A mi nappalink egy 720x420-as szoba, ebben kereszt irányban volt a komplett cucc, mozi meg zene.
Akkor a HM erősítőn hallgattam zenét is, igaz biwire-biamp módban. Amikor egyszer próbaképpen elfordítottam a falakat hosszirányba, hát csodát hallottam
Aztán egy motoros vászon sürgős beszerzése után fordult elfele az egész rendszer 90 fokot.
A hosszanti irányban már hallgathatatlan lett a HM erősítő sztereoban, és a hang ezek után többet változott pozitíve, mintha 1 millát a rendszerre költöttem volna- és maradok keresztben :kiraly:

:foto:
Ok, feladom!

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


trane: "s igen, eszméletlenül jól és sz@rul is tud szólni ugyanaz a hangfal 1 másik szobában, sajna..." 
Immáron 4x-re írom le: nem azt vitatom, hogy a más és más szobába nem ugyanúgy teljesít egy hangfal.
 
Olvass kérlek utána, mit állítottam.

Csak épp példaként kukori igazához
 
A mi nappalink egy 720x420-as szoba, ebben kereszt irányban volt a komplett cucc, mozi meg zene.
Akkor a HM erősítőn hallgattam zenét is, igaz biwire-biamp módban. Amikor egyszer próbaképpen elfordítottam a falakat hosszirányba, hát csodát hallottam :foto:
Aztán egy motoros vászon sürgős beszerzése után fordult elfele az egész rendszer 90 fokot.
A hosszanti irányban már hallgathatatlan lett a HM erősítő sztereoban, és a hang ezek után többet változott pozitíve, mintha 1 millát a rendszerre költöttem volna- és maradok keresztben :kiraly:

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


trane: "s igen, eszméletlenül jól és sz@rul is tud szólni ugyanaz a hangfal 1 másik szobában, sajna..."
 
Immáron 4x-re írom le: nem azt vitatom, hogy a más és más szobába nem ugyanúgy teljesít egy hangfal.
 
Olvass kérlek utána, mit állítottam.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: AVX »


 
貝拉   ezt fordítsd le Béla!!

A saját nevemet fordítsam le? :kiraly:

:foto: 幹得好

Jól van
Elég ennyi szerintem.

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
貝拉   ezt fordítsd le Béla!!

A saját nevemet fordítsam le? :kiraly:

:foto: 幹得好

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: AVX »


 
貝拉 ezt fordítsd le Béla!!

A saját nevemet fordítsam le? :kiraly:

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gyerekek nálatok megy a gugli?
igen

 
貝拉 ezt fordítsd le Béla!!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: AVX »


Azonban ha ma lennék pályaválasztás előtt, a kínai nyelvnek tuti nekihasalnék... (persze az angol mellett, de csak azért, hogy ne kizárólag itthon tudjam hasznát venni a kínainak)

A gyerekem biztosan kínaiul fog tanulni az angol mellett.
Feleségem elég jól beszél kínaiul.Kint nagy hasznát vettük.
Hál istennek én is sok mindent megértek.19 év sok idő.

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”